EEN KELO UIT BRETANJE Nog de Wereldtentoonstelling IN DE BALKANEN Dramatische Brand te ST. J0QST-TEN-E90DE Nieuwsberichten tt Dooden en gekwetsten Om 3 ure 's morgens had men 11 dooden in een twintigtal gekwetsten ontdekt. Eer. twintigtal bedienden van den posttrein ontbraken nog. Een enkel lijk werd tot hiertoe herkond. 't Is dat van M. Paluri l, bestuurder van een handelshuis to Lyon. Hij is 50 jaar en reisde met zijn zoon. dio ontsnapt is. De C'° van don P L M schat de dooden op 40, doch daar do opruiiningswerken nog niet gedaan zijn, is dit cij tor niet bepaald juist. Terwijl men volop aan de reddingswerken bezig was, bomerkte men eensklaps onder eone lokomolief eene vrouw, dio de pom piers smeekte water in hare richting te spui ten. De vrouw kermde hartvorscheurond. Het was zekere mevrouw Apic. Een officier nadordo wat en fluisterde haar zachtjes too Heb moed mevrouw, heb moed, men zal u verlossen. Hebt u pijn O, ja, ja ik heb pijn, hevige pijn. Verlos mo toch spoedig, zoo spoedig mo gelijk. En moedig zetten de redders hun lastig work voort zij vragen zich af of de onge lukkige nog op lijd zal kunnen gered wor den Novcns haar ontdekten zij gedurig lijken,doch werkten met benepen hart voort, 't Is waarlijk een akolig schouwspel. Men spuilte de ongelukkige morphine in, om hare pijnen te stillen en de vrouw werd weldra kalm. Zij ontdeed zie!) van hare ju- weelen en stelde zo den officier ter had, met verzoolt ze aan hare moeder te willen zonden. Do «reddingswerken waren al te moeilijk en do ongelukkige bezweek onder do loko molief. Eene andere vrouw, welko in denzolfden Vraggon had plaats genomen, zat met het haar tusschen de half verkoolde beschotten beklemd. De pompiers sneden haar hel baai- af, om haar to kunnen verlossen, doch ver scheidene lijken lagen op haar gestapeld, zoodat men ze er niet kon tusschen uittrek- kon. Woensdag morgend duurden de reddings werken nog altijd voort. Om 8 ure had men reeds een vijftiental verkoolde lijken (erupgevondön. Deze kon den niet herkend worden en werden naar het doodenhuis overgebracht. Onder deze dooden bevinden zich reeds negen postbedien den, wier lijkon uit den eersten wagon van den posttrein gehaald werden. Men vermoedt dat or nog talrijke andere lijken onder denzolfden wagon moeten lig gen. De gekwetsten werden in eene zaal der Statie verzorgd. Hun getal is zeer groot,daar er bijna niemand heelhuid aan do ramp ont komen is.' De orgst getroffenen werden naar bot gasthuis gevoerd, doch dit lag weldra proppensvol en nu moest men inderhaast een hulpgastbuis inrichten. Golukkiglijk had men geene geneosheoren te kort, daar al de geneesheeron uit den om trek van het eerslo oogeublik ter plaats ge sneld waren. Van de gekwetsten verkeerde er Woens dag avond geen enkele in stervongevaar. In het doodenhuis kon buiten het lijk van M. Paturel, geen enkol dor lijken berkend worden, 't Is overigens te vreezon dat men er nooit zal in gelukken, do ware identiteit dor ongolukkige slachtoffers vast te stellen, daar summigo lijken tot eene vormlooze mas sa verkoold zijn. Woensdag namiddag lagen onder de ver brijzelde lokomotieven nog verschoidene lij ken. Ook deze lijken waren vreeselijk ver koold. President Poincaré en de minister van handel ter plaats M. Poincaré, vergezeld van M. Massé, minister van koophandel is Woensdag miu- tiug op de plaats der ramp aangekomen. (26,t® Vervolg.), Toen Eet er op aankwam om te bepa len, waar het geleide dat de geldkisten •nder weg moest beschermen, zou ver nachten, en Bechameil eene poos beslui teloos bleef, of hij dien last op zichzel- Tcn wilde nemen, of aan zijnen vriend •verlaten, liet de Vaunoy eene onge rustheid blijken, zoo In het oog loo pend, dat zij bij een man, die zijne ge laatstrekken zoodanig wist tc beheer- •chen, bijzonder moest bevreemden en toen Bechameil eindelijk besliste, dat de eskorte op la Tremlays zou ver- 'Backten, was de Vaunoy niet in 6taat om zijne blijdschap te bedwingen. Didier kon niet nalaten hierop acht to geven maar hij was te hooghartig, om achterdochtig naar de beweegreden van zijnen gastheer te vorschen, en de twij felingen die er bij hem waren opgeko men, verdwenen weldra, toen het gelaat .van de Vaunoy zijne gewone kalmte hernam. Een meer nauwlettend waarnemer lad echter moeten opmerken dat de Vaunoy een of ander bepaald en voor hem gewichtig plan koesterde, welks uitvoering door de beslissing Van Be chameil bijzonder werd begunstigd. Men ging naar het kasteel om te ont bijten, en toen dit voor Bechameil zoo belangrijk werk verricht was, veront schuldigde de Vaunoy zich bij zijnen gast, en begaf zich haastig naar zijne Na in bot gasthuis de gokwotsten aangemoedigd on do lijken gegroot to heb ben. bogaf li ij zich raar de plaats der ramp en deed zich door do ingenieurs uitleggen boe do ramp gebeurd is. De Bisschop van Meaux ter plaats. Mgf Marbeau, bisschop van. Meaux, is per automobiel te Molun aangekomen. Do prelaat sprak bemoodigendo woorden lot de gekwetsten en zogende do lijkon in het doodenhuis. Dan begaf hij zich naar do plaats dor ramp en gaf er zijn zegen aan de lijken welke nog onder do puinen bedolven) lagen. Het onderzoek. De oorzaak der ramp. Do magistraten hebben bet onderzoek ter plaats gedaan. Zij stolden vast dat de wis selnaalden goed verplaatst zijn geworden. De machinist van den posttrein, eon ge naamde Jules Dumaine, heeft de volgende verklaring gedaan Een signaal, dat van de kleine herhalings- schijf, Beeft mij kunnen ontsnappen. Ik erken dat het opstoppen wees. Het is mij voor gekomen dat de twee andere mij vrij baan gaven. Ik heb eerst de aanwezigheid van don trein opgemerkt, toen do ramp on vermijdelijk was. De botsing geschiedde aan het oerste rijtuig.- Ik lag eensklaps onder de kolen van- mijie machien begraven. En Dumaine deed een neerslachtig gebaar als 't ware de bekentenis van zijn zware be roepsfout. Do onderzoeksrechter besloot tot zijne aanhouding. Dumaine reed met eene snolheid van 90 kim. per uur. Hij stond bekend als een dei- beste machinisten dor spoorwegkompagnie, die al de gevaarlijke punten der baan op zijn duimken kende. De machinist is in bet gevang van Melun opgesloten. Hij wordt belicht van manslag door onvoorzichtigheid. Dumaine is slechts lichtelijk gokwelst aan het gelaat en den hals. De wisselwachter die bowees goed al do signalon gegeven te hebben, is niet voront- rust geworden. Het getal slachtoffers. Woensdag nacht had men reeds 40 lijken gevonden. Veronderstolt wordt, dat er nog meer dooden zijn en dat er nog lijken onder de puinen liggen. Wat het getal gekwetsten betroft, dit is zeer groot. Vole gekwetsten zijn in allerijl weggevlucht, zonder er zelf aan te denken, zich lo laten verzorgen. Anderen zijn na ver zorging onmiddellijk voorjgereisd. In het gasthuis van Melun liggen slechts een twin tigtal gekwotslen. Een dozer, een Duitscher, moest een beon afgezet worden. Een andero werd een arm verpletterd. De opschudding te Parijs en te Marseille Do ramp beeft te Parijs en to Marseille groote opschudding on ontroering verwekt vooral in den postdienst, daar het grootste deel der slachtoffers postbedienden zijn. Woensdag verdrong zich eono grootomenigto familieleden dezer bediend.en in do postbu- rëelen der statie, om de namen dor slachtof fers on der geredden to kennen. Men kon hen ongelukkiglijk geeneinlichtingen geven. M. Danef en den oorlog met Servië. Mon bericht uit Sofia aan de Zeit dat M. Danof tijdens het kongres zijner partij, zou verklaard hebbon dat het bevel, Servië aan te vallen, rechtstreeks uit het paleis is gekomen, zonder de toestemming van het gouvernement. Goneraal Savof was met hem partijganger van den vrede. Griekenland in Bulgarië geboycotteerd. DoBulgaarschegouvernemontshladen keu ren net bo}"cot dér Grieksche waren goed, zooals het door de nationalislische^vergade- ring is ontworpen. I)o uitdrijving der Grie ken wordt insgelijks aangepredikt. eigene kamer, nadat hij zijnen knecht had gelast om Alain en Lapierre hij hem te zenden. Terwijl hij eenen gang doorging, zag hij- door het venster dat op den tuin uit gaf, en bemerkte zijne dochter, die met langzame schreden eene laan op en neer wandelde. Altijd treurigzegde hij bij zich zei ven, op een toon waarin een zweem van natuurlijk gevoel doorblonk. Mijne arme Alicemaar zij is ook onverstan dig. Bechameil zal inderdaad een juweel van eenen man kunnen wezen. In eene andere laan, die met de eer ste eenen rechten hoek vormde, ontdek te hij den kapitein, die, vreemd genoeg voor hem, insgelijks scheen te mijme ren. Zij had hem bijna vergeten, zegde de Vaunoy onvergenoegd. Ik heb ver stand van die zaken. Nog ééne maand, en van die dwaze liefde zou niets meer over zijn geweest, dan een van die 6en- timenteele herinneringen, waarmee de vrouwen zich vermaken, maar die haar toch niet beletten een verstandig huwe lijk aan te gaan. En daar komt hij nu terugZijne komst alleen is genoeg om mijne plannen in duigen te slaan en als nu een van die toevallen, waarin de duivel de hand heeft, hem deed verne men Hij zweeg, daar hij zag dat de jonge lieden op het punt waren elkander te ontmoeten. Maar wat komt het er op aan, of hij het verneemt of niet? vervolgde hij. Hij is mij toch overal in den weg. Als ik hem niet uit de wereld help, zal hij het met mij doen. DE volksstem Russische tusschenkomst ten gunste van Griekenland. Hot Russisch go u vehement bereidt zich tot eene tusschenkornsf te Constantinopel, om op heftige wijzoaan Turkije aan te raden de gesprekken met Griekenland niet le laten sleepen. Nieuw Servisch-Buïgaarsch incident. Daar de Servische militaire overheid van de grensstreek Egri Palénka op 2 November laatst, oiscbon logde op den Bulgaarschon post van Tasch-Tope, en daartoe militaire voorberoidselen deed om hem te bezetten, zoo beeft hot Bulgaarse!) gouvernement, wnnsoliendo olk incident te voorkomen, liet Russisch gezantschap verzocht, le Belgrado de noodige voetstappon le willen doen. De Albanefcsche Troon. Uit Weenen deelt men medo, dat het kan didaatschap van den frrins von Wied niet officieel is, alhoewel zij hot heel waarschijn lijk zijn kan. Do prins stelt slechts drie voor waarden Hij wenscht to weten, tol hoever zijn kandidaalschap populair is in Albanië; welk onthaal hem bij de groote mogendhe den zal te beurt vallen; én eindelijk of Alba nië op do geldelijke luirlp rekenen mag tot het inrichten van liet gouvernement. Alle andere voorwaarden die medegedeeld wer den, zijn louter uitvindsels. De herziening van hét Handeistractaat tusschen Servië en Oostenrijk. Een verklaring van IVI, Pachitch. Het Servisch gouvernement zal zich ver- zoenond toonon aangaande de herziening van hot handeistractaat met Oostenrijk-Honga- rië. De onderhandeling®) tot do herziening zullen nochtans slechts geopend worden, wanneer de slechte indruk, door het ultima tum toweeggobracht, zal verdwenen zijn. M. Pachitch, minister-voorzitter, liGeft doen uitschijnen dat Servië geenszins zinnens was, om van de kwesiie zij nor grens met Albanië een nieuw onderwerp lot conflikt te makon. Servië, wiens troepen nu geheel en al Albanië ontruimd hébhon, wacht do uitslag af der werkzaamheden Van de begrenzings commissie, die tekening'zal moeten houden met de besluiten van Londen. De uilslag door de kommissie voorgelegd, zal aangenomen worden. Eene vrouw en een kind bijna in de vlammen omgekomen Rond 11 uur, Dinsdag avond, zagen voor bijgangers vlammen opslaan uit do eorste verdieping van liet buis li. 79, dor Verbist- straat,denzelfden dag door den glazenmaker Mertens ir.et zijne familie betrokken. Do bewoners in diepen slaap gedompeld werden gewekt. M.Mertbps en zijne dochter konden vluchten langs den trap, doch Mad. Mertens en een kind verschrikt door den rook dio gansch liet huis vulde, dierven hunne kamer niet verlaten. De brandweer was iilhiiddels toegesneld onder bevel van den officier De Vriendt hot vernielend elomont werdNirachtdadig bestro den. Tusschen do rook on do vlammen zag mon vrouw Mertens aan hot venstor barer kamer staan, om hulp rbepend, zich bereid makend in de diepte te springen. Daar er aan redding langs de trap niet te donken viel, spanden de pompiers een breed laken onder het venster en vrouw Mortens waagde den sprong. In haar val heeft zij nog al ergo kneuzingen opgeloopen 'en daar zij aan ge laat en handen verbrand was, kracht men haar dadelijk naar het hospitaal over. Grooto onrust heerschte nopens het lol van het kind dat iederoey dacht in de vlam men den dood te hobbep gevonden. Plots bemerkte een pompier liet kind verscholen in de dakgoot... Langs het dak van het naastgelegen huis kon nlen het kind daar woghalon on redden. Alice en Didier bereikten te gelijk bet punt, waar de twee lanen in een lie pen op bet oogenblik dat zij elkander zouden ontmoeten, blies de Vaunoy op zijn jachthoorn. De jonge lieden zagen om, en toen Alice zag dat haar vader haar wenkte, kwam zij naar het kasteel. Didier groet te haar in het voorbijgaan, en vervolg de zijnen weg. Het scheen wel een rendez-vous te wezen, dacht de'Vaunoy Duivels! twee maal heb ik hem al gemist maar nummer drie brengt geluk aan, zegt menitf Hij trad zijne kamer binnen, waar weldra zijne twee vertrouwden bij hem kwamen; maar bijna dp hetzelfde oogen blik opende Alice de deur. Hebt gij mij geroepen, vader? zegde zij. De Vaunoy die ongeduldig was om zijne dienaren te spreken, wilde haar eerst weer wegzenden; maar hij bedacht zich, en ging met Adice den gang in, nadat hij Alain en Lapierre had bevolen op hem te wachten. Toen deze twee alleen waren. geble ven, haalde Alain zijne veldflesch voor den dag, en nam er een teug uit. Wilt ge ook wat? vroeg hij zijnen makker. - Alles heeft zijn tijd, antwoordde Lapierre. Ik drink nooit- als ik met mijn heer moet spreken. En ik eens zooveel. Ja, dat bekomt u ook wel. Gister kondt gij dien knecht niet eens herken nen. Ik word oud, zegde Alain, nog een teug nemende, en mijn geheugen raakt Do vlammen hadden inmiddels gansch hot huis aangetast en alios wat het bevatte brandde op. Eon policioagent en een soldaat hebben zich bij de reddingswerken nogal ernstig gewond. Een interview van den heer Coppieters In eon vraaggesprok met een dagblad schrijver, besloot doheerCoppieters als volgt: Ja, er zal een tekort zijn van 2 1/2 tot 3 milliocn; dit tekort was trouwens reeds lang voorzie i. Maar eigenlijk gezegd, zal er geon tekort zijn. Inderdaad, wij laten aan de stad een prachtig paleis, gebouwd in duurzame materialen, dal 3 millioen gekost lieoft. liet tekort isdus aangevuld, jnaar dit is niet alles. Wij gaan in hot Foestpaleis een nijver heids- en kunstmuseum inrichten, waarvoor vreemde landen en nijvoraars ons reeds voor werpen schonken ter waarde van 2 tot 300.000 frank. Canada schonk ons zijne verzameling mar mer, ertsen, houtsoorten. Frankrijk geeft ons vaat- en mozaïokworkon. Verders kre gen wij plans, makelten, stalen, enz. Mon zal ook in dit muzeuni plaatsen de makeltou van de facade en do decoratieve pannoeleii van de Eerezaal, dio het werk zijn van leer lingen der Akademie van Sclioono Kunsten. Ook dient men nog rekening te houden, vervolgde de heer Coppieters, van de meer waarde die de gronden der Tentoonstelling zullen hekomen hebben. Misschien wel, zegde de heer Bestuurder nog, zal het Koloniaal Palois in de Eere hoofdingang overgebracht worden en dan zou men dun Eurokoer met den prachtigen waterval on do kunstwerken van Van Bies- broeck, Inghels, Do Beule e:i andere kun nen behouden en daarom hoen zouden wejldra lachende villas verrijzen.'Ten slotte, ziet men, zal liet tekort onzer tentoonstelling niet zoo aanzienlijk wezen. Brussel. Vrouw aangerand. Eene 5Öjarige vrouw, die aangesteld is als too- zichtsier over de onderaardsche waterplaats en do gemakken op de Fonlainasplaats,\verd Woensdag morgend bijna het slachtoffer van een aanslag. Een jonge kerel van rond de 25 jaar Lood haar ter botaling een frank aan, en wanneer de vrouw in Jen zak ging om den frank uit te wisselen, greep den kerel haar bij de keel, sleurde baar in een privaat en trachtte haar to wurgen. De vrouw, half dood van schrik, viel in bezwijming. Dan ledigde de schurk hare zakken, die zoowat 4 fr. bevallen. Op de vlucht gaande, sloot hij de deur van het privaat waar do vrouw lag. Het was eerst veel later dat een werk man in stadsdionst hot slachtoffer ontdekte. De'vrouw lag nog altijd in bezwijming; inen droeg haar naar eene apotheek, waar zij tot het bewustzijn werd teruggebracht. Een Duitscher aangehouden. Poli tieofficier Clacssons hoeft Dinsdag in de Niéuwstraat een Duitscher aangehouden, die sedert oenigen tijd in deze straat woonde. Hel is een kerel, S... genaamd, oud 48 jaar, afkomstig van Keulen. Het Duitsch gerecht vroeg zijne uitlevering wegens ontvreem dingen van oude zaakuurwerken enpenduuls, gepleegd ten nadeelo van Duitsche hande laars. Onrustwekkende verdwijningen. Officiool wordt de verdwijning medegedeeld van 1° De 16jarige Maria Van Gauteren, ge boren to Zele. Gestalte lm60, blond haar, gewone neus, middelmatige mond, ronde kin, eirond aangezicht. 2° De löjarige Maria De Sinedt, geboren te Aalst. Gestalte lm65, blond haar, gewoon voorhoofd, donker kastanjebrui no wenk brauwen, blauwe oogen, gewone neus, mid delmatige mond, rondo kin, eirond aange zicht. Belangrijke diefstal van pelswerk. M. Knolhe, stelde Dinsdag, rond midder- weg. Maar als ik hem nog eens zie, zal ik hem misschien wel herkennen. En als hij niet terugkomt Alain gaf geen antwoord, maar zette zi^h gemakkelijk neêr, om, terwijl hij op zijnen meester wachtte, een dutje te doen. Lapierre haalde zijne schouders op, en om geen tijd te verliezen, liep hij het vertrek eens rond, en stak het geld dat hij hier en daar vond, in zijn zak. Het waren echter slechts enkele stuk ken want de kassen en laden waren ge sloten. Daarna ging hij naar het ven ster, en toen hij in de verte Didier zag, die nog in den tuin wandelde, begon hij op zijne manier te peinzen. Hézegde, hij eindelijk, ik dacht dat ik meer haat tegen hem had. Hij is een flinke jonge heer geworden. De Vaunoy betaalt slecht, en heeft veel no ten op zijn zang. Ik zal nog eens zien. Eene beweging, die Alain in zijnen slaap maakte, deed hem omzien. Daar ziet men, wat men wordt in den dienst van de Vaunoyvervolgde hij. Een enkele gouden louis voör veel moeite. Het is schande, voor zoo weinig geld den duivel te dienen. Ik zal nog eens zien. Intusschen wandelde de Vaunoy, met zijne dochter aan den arm, den gang op en neêr. m-Ik moet u bekijven, Alice! zegde hij zoetsappig, gij hebt onzen gast, ka pitein Didier, met eene koelheid behan deld.... Hij zweeg en zag zijne dochter aan maar Alice liet niet de minste ontroe ring blijken. Men moet niets overdrijven, her- t NOV. 1913 nacht, vast, dat dieven zijn magazijn van polswerk, Baljuwstraat, 90, bezocht hadden. Alles werd er overhoop gesmeten. Allor- liando kostbaar pelswerk, ter waarde van minstens 20.000 fr. werd gestolen. Do policie werd onmiddolijk verwittigd en zond do beschrijving van de ontvreemd» koopwaren in allo richtingen. Tot hiertoe werd geon spoor van do plichligon ontdekt» Erg rij wielong eluk. Do genaamde Ilenri Wandelaer, 25 jaar oud, wonende Cinemastraat, 15,te St-Jans-Molenbeek, reed Dinsdag namiddag per rijwiel langs do Wet straat. Op zoker oogenblik gl-ed zijn machien uit.~Wundolaor viol on kwam onder eenen tram terecht. Hij werd verscheidene meter» ver mcdegesleept. Toen men hem opnam bestatigde men dat hij erg gewond was aan het hoofd en over gansch het lichaam. Men bracht hem in allerhaant naar helSt-Jansgaslhuis over.Zijn toestand is onrustwekkend. Diefstal. M. A. Lalou, wonondo t© Parijs, bevond zich Dinsdag namiddag in het posthureel der Noordstalie, te Brussel. Op zeker oogenbfik stelde hij do verdwijning vast- van zijne brievenlesch, inhoudond Frunsch© bankbrievcn van 50fr. on handelspapieren. Hij kon enkel eene klacht gaan neerleg gen. Stoutmoedige schurk. Een onbeken de kwam Dinsdag avond in eenen winkel der Jan Voldersslraat en vroeg om eenen col le koopen. Terwijl de handelaarster liet ge vraagde zocht, nam de kerel eenen pels op, dien hij onder zijne overjas wilde doen ver dwijnen. De koopvrouw keerde zich onver wachts om en bemorkte den diefstal. De dader vluchtte weg, doch hij word achternagezet en aangehouden. Hot was een genaamde Jozef M..f 29 jaar oud. De policie besloot op staanden vont eene huiszoeking to doen in de woning van den dader, Radijzen- straat.Terwijl men eene lamp ontstak,sprong M... door het venstor en liep weg. Ondanks do ieverige opsporingen in de- huurt werd hij niet meer ontdekt. Een der genoegens van den haard is de fijne tas, gemaakt met de Chicorei der Trappisten Vincart. 1500 Gr Anderlecht Een val von 20 meters hoogte In de Georges Moreaustraat wordt thans eene nieuwe kerk gebouwd.Woensdag namiddag is een werkman Emiel Vranckx, oud 35 jaar, wonende to Leuven, aldaar van eono stelling gevallen ter hoogte van 20- meters. Een doktor stelde vast dat zijn schedel werd gebroken en dat de ongeluk kige werd gewond op gansch het lichaam. Hot slachtoffer is in een wanliopigo toe stand naar het gasthuis der gemeente over gebracht. Diefstal Toen M. Ernest D.., her bergier, Wayezplaats, Woensdag morgend opstond, stelde hij vast dat 's nachts dieven in zijne woning waren gedrongen. Do schelmen hadden do tooglade geledigd en ook al wat eenige woerd© had,buit gemaakt. Elsene. Ontrouwe bediende. Een herbergier dor Krijgslaan bad ter gelegen heid der feesten van Allerheiligen een nieu wen gargon aangenomen. Doze is er Dinsdag avond van doorgetrokken, na do tooglade, waarin de gansche ontvangst vaa utni dag-stak, le hebben buit gemaakt. Kessel-Loo Kindermoord Een 25 jarig meisje der gemeente is door de policio aangehouden voor kindermoord. Zij had haar pasgeboren kindje in den beirput ge worpen nadien, toon liet wichtje reeds dood was, haaldo de ontaarde' moeder het lijkje lerug op, reinigde heten droeg het naar den geneesheer van den Burgerlijken Stand, die de policie verwittigde. De plich'.ige is naar de vangonis van Leuven overgebracht» St. Joost-ten-Noode. Vrouw levend verbrand. Dinsdag avond, rond 8 ure, was vrouw Virginie De Ryck, echlgenooto Van Dam, 68 jaar oud, wonende Planten- slraat 16, san het stoken van een komfoor voor den wasch, toen bij hot openslaan eener deur, uit het komfoor eene groote vlam op vatte hij. De kapitein heeft als konink lijk officier aanspraak op onze beleefd heid en al bemint men iemand juist niet, dan moet men zich toch weten t© bedwingen. En als men hem bemint, vroeg: Alice, haar vader kalm aanziende. D© Vaunoy kon den onaangenamen indruk, die deze vraag op hem maakte, niet ge heel verberg'en, maar herstelde zich ter stond, en zegde met een gémaakten lach Welk eene dwaasheid. Het is al» ik mij wel herinner, een jaar geleden, dat wij eene woordenwisseling over di© kinderstreek hebben gehad, en dat gij mij beloofd hebt... Ik heb u beloofd, vader, dat ik mijn best zou doen hem te vergeten» Dat heb ik gedaan, maar ik kan niet. Gij hebt mij meer beloofd, Alice f Ja, ik heb u beloofd alle hoop te laten varen om ooit de zijne te worden, antwoordde zij, na eene poos stilte, en met eene stem vol treurigheid, en ik heb mijne belofte gehouden ik heb geene hoop meer. De Vaunoy kuste haar de hand en sprak vervolgens over alledaagsche on derwerpen maar hare laatste woorden dempten zijne geveinsde vroolijkheid. Hij beminde zijne dochter deze lief de was het eenige edele gevoel, dat de zelfzucht in zijn hart had overgelaten. Hij had haar gaarne gelukkig willen maken, nrteiar de omstandigheden dwon gen hem hij had geene keus. [(Hordt yoortgezet.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2