Feyoud, te Brussel EEN HELD UIT BRETANJE Een familiedrama te Si. JGcris-öij-EoGi IN CE BALKANEN Nieu wsberichten CROOT KERT0C2QM LUXEM3ÜP.C Dw&lljll gevocht. Een schrikke- Sjk gevecht ontstond te Differdauge in let kosthuis gehouden door Nic. Hubo. Tijdens het gevecht ontving Hubo een geweldige slag met een mijnlampje, /waarop hij zijn aanvaller, zekeren Jean Paff en zijn schoonbroeder, Ch. Bauer, ©enige messteken toebracht. Paft1, 24 jaar oud, bezweek een wei nig later. Bauer is levensgevaarlijk gekwetst aan de linker zijde. De moor denaar werd aangehouden'. FRANKRIJK Door ©en vuurschot gedood. Te Boulogne-aan-Seine is Donderdag een© 16-jarige dochter, Baudencourt, gedood geworden met een vuurschot dat per on geluk door den 17-jarigen Abel Dumail gelost werd. Beide jongelieden behoo- ren tot eene zwerversgroep, die op den weg van Versailles hunne tenten hebben opgeslagen. De policiekomraissaris van Boulogne heeft een onderzoek ingesteld. Een trein ortlriggolci. Uit Reims deelt men mede, dat een trein, tusschen Lepaizis en Correpert ontriggeld is. De lokomotief en de fourgon zijn in een gracht gestort. De treinoverste, zekeren Meténier, is licht gewond geworden.De stoffelijke schade is aanzienlijk. Aanhouding oener bencte. Opzich ters der veiligheid hebben Donderdag aan de Square-St-Laurent, te Parijs, eene bende bandieten aangehouden. De kerels, tusschen de 25 en 30 jaar oud, leefden van gewapende aanrandingen. Het zijn allen vreemdelingen: Wotrink, Hollander; Chabels, Belg; Wilms, Duit- echerBelgrune, Zwitser Jeremas, Oostenrijker, en Thomson, Amerikaan. De aangehoudenen werden reeds in Frankrijk veroordeeld. Zij zijn naar het gevang overgebracht geworden. Eöü twejgevocht Riet Pistool. Hen deelt uit La Pointe-a-Pitre mede, dat er een tweegevecht heeft plaats geit ad tusschen M. Corner, gemeenteraadslid ter voornoemde stad en M. Titeca. Het tweegevecht werd aangegaan als gevolg op eene beleediging door M. Corner aan het adres van Af. Titeca gestuurd. Bij de tweede herneming is M. Corner aan do bil getroffen geworden. DUITSCHLAND Eone geweldige botsing tusschen een ©xpirsstrein en afgebroken waggons. Op de lijn Hamburg-Siettin, tusschen de statiën Neuebi andenburg en Spon- holz is eene geweldige treinbotsing ge- l>eurd. De expresstrein van Hamburg is met afgebroken waggons van een koopwa- rentrëin, die in volle vaart eene helling kwamen afgeloopen, in botsing geko men. De schok was verschrikkelijk. De ^okomotief en de fourgon ontriggelden. 'I)e machinist, die vreeselijk verbrand werd vluchtte door het veld. De stoker •is levensgevaarlijk gewond. Geen reizi ger werd gekwetst. De schade is zeer aanzienlijk. Nog «te afschuwelijks moord van Ber lijn, Donderdag heeft men de per soonlijkheid kunnen vaststellen der yrouw die vermoord uit de Spree is op- ge vischt geworden. Het is het lijk van «ene zekere Ida Gerhardt, 30 jaar oud, en die sinds langen tijd met een slotma ker, de genaamde Julius Hodske samen woonde. Deze laatste, die door de ma- ietraten onderhoord werd, verklaarde et volgende Sedert eenige dagen ben ik ziek en kon mij met niets in mijn vertrek bezig- houden. Op Zondag, 26 October laatst jkwam mijne vriendin thuis na den ge- heelen Zaterdag nacht uit geweest te /zijn. Na met haar een weinig geëten te 'hebben begaf ik mij te bed. Ik sliep in en rond 2 ure van den. nacht werd ik wakker.' Ik ging zien naar den rust^ (27,t* Vervolg.) Een enkel woord van Beehameil had zijnen naam en zijn vermogen in gevaar kunnen brengen, bij moest, tot welken prijs het ook ware, de bescherming van den intendent behouden. Hij gevoelde dat hij in slechte om standigheden was geraakt. Alice was, met hare edele openhartig heid, thans zijne meerdere. Misschien voor de honderdste maal berouwde het hem, dat hij haar met list tot zijn doel wilde brengen want hij begreep, maar te laat, dat de fijnste list tegen de op rechtheid stomp wordt. Te laag om al het pijnlijke te gevoe len, dat liet hart van eenen vader be knelt, die door zijn kind op 6linksche streken wordt betrapt, schaamde hij zich toch over zijne rol, en tra» hi te hij zijn masker af te werpen. Alice zegde hij met eene vrij wel- clukte vertooning van rondborstig- eid, vergeef mij Gij verdient geheel mijn vertrouwen, en ik wil alle achter houdendheid afleggen. Gij weet wat ik verlang misschien gist gij ook waarom ik het verlang. Zult gij mijne, hoop te leurstellen - Ik zal doen wat ik beloofd heb, va der niets meer en niets minder. De Yaunoy haalde ruimer adem. Dat is genoeg, zegde hij. De tijd is een krachtig middel tegen den grilli- gen tegenzin van een meisje. Vooreerst stoel, waarop zij zich des avonds had neergevleid. Zij was weg. Des anderen daags keerde zij niet terug, wat mij ver- ontrüstte. Al mijne opzoekingen bij de kennissen bleven vruchteloos. Wanneer ik Dinsdag vernam dat men uit de Spree een lijk had opgevischt, bad ik het voor gevoel dat bet mijne minnares gold. Ik begaf mij naar liet doodenlmis waar ik de waarheid vernam. De policie heeft Hodske in voorloopi- ge vrijheid gelaten, daar zij niet veel echtheid aan zijne verklaringen hecht. In de kamer van Hodske heeft eene huiszoeking plaats gehad die niets bij zonders deed vernemen. Het gerecht heeft eene premie van 10.000 mark uit geloofd, voor de aanhouding van de da ders. ENGELAND Een oud-pantserschip gezonken. De oude-pantserboot Empress of In dia die tot mikpunt diende aan liet 2C eskader-pantserscliepen van Portland is in het Kanaal gezonken na een schrik kelijk bombardement onderstaan te hebben. OOSTEMRIJK-HONCARIË Een pestgoval. In liet hospitaal van Triest komt een scheepslader van den stoomer Sophie Hohenberg dér Aus- tro-Amerikaansche schecpsvaartmaat- schappij te sterven, na 4 dogen ziek ge weest te zijn. Uit de lijkschouwing heeft men vastgesteld dat de bediende bezweken was aan de pest. Men heeft onmiddellijk het schip laten ontsmetten. RUSLAND Wedstrijd in hst beramen werpen. De internationale wedstrijd tot het werpen van bommen van boord van een vliegmacbien, komt te eindigen en beeft volgende uitslag gegeven lu prijs: kapitein Tomatschef; 2® prijs: luitenant Sidorenho. Vijf vliegers wa ren opgestegen. De wedstrijd werd door do Russische minister van oorlog inge steld. Sinds eenigen tijd leefden de echtge- nooten Hougardy van elkander geschei den. Het gedrag van den man, notaris te Verlaine, liet te wenscben en zijne vrouw bad om die reden de echtschei ding aangevraagd. Zij was bij hare moeder, te St-Jooris wonende, terugge keerd met drie harer kinderen. Het oud ste was bij den vader gebleven. Woens dag vernam Mev. Hougardy, dat haar man naar Luik was. Zij begaf zich daar op naar Verlaine, nam er hare kleede ren, en keerde met haar oudste doch tertje naar St-Jooris terug. Toen de notaris rond 11 ure 'a avonds tekuis kwam en vernam wat er gebeurd was, trok hij razend van woede naar het huis zijner schoonmoeder. Daar weiger de men te openen. Hougardy greep eene bijl, brak de deur open en viel zijne schoonmoeder aan, welke hij verscheidene bijlslagen op liet hoofd toebracht, tot dé ongeluk kige zieltogend ten gronde stortte. Daarna bracht hij. ook zijne vrouw doo- delijke wonden toe. Een gebuur, M. Fluck, snelde op het hulpgeroep toe. Gewapend met een stoof haak viel hij den moordenaar aan en kon hem ten gronde slaan. Dan ging hij de slachtoffers verzorgen. Intusschen was Hougardy naar huis geloopen, alwaar hij door de gendar merie aangehouden werd. De toestand van Mev. Hougardy is hopeloos. Ook dien harer moeder boe zemt hevige onrust in. De moordenaar had zich willen ver giftigen, doch de dosis was te klein ge weest. Hij is opgesloten. Het parket is Donderdag ter plaats geweest. eisch ik niets anders van u, dan dat gij kapitein Didier niet meer aanspreekt. Ik heb hem reeds gesproken. Gesproken, gij Zoodat dan die ge maakte koelheid, veinzerij en bedrog was Alice was te edel 0111 de rol van bejee- digde onschuld te spelen zij antwoord de met kalme eenvoudigheid Wees gerust, vader, ik doe niets anders dan hetgeen ik u zeg. Ik zal mij ne belofte houden, al moest het mij het leven kosten. Bovendien, vervolgde zij zachter en licht blozende, mijn woord is uw eenige waarborg niet. De kapitein heeft mij vergeten. Inderdaad riep de Vaunoy met barbaarsche blijdschap uiten zonder te bedenken hoe zijne woorden zijne dochter moesten pijnigen, vervolgde llij Eene goede tijdingWaarom hebt gij mij dat niet terstond gezégd, kind lief? die kapitein, die verwaande ge lukzoeker Deze laatste spottende woorden zou den op een minder edel hart dan dat van Alice hun doel niet gemist hebben; maar haar voorhoofd bleef onbewolkt, en zij antwoordde slechts met een treurigen glimlach Ik ben van uwe meëning, vader Ik geloof, daf, bet zoo best is. De Vaunoy kuste zijne dochter, en hoeAvel hij haar niet goed begreep, ge voelde hij echter voor haar zekeren eer bied. Deze gerustheid kwam hem echter zoo vreemd voor, dat hij moeite had om er aan te gelooven. Onwillekeurig nam hij weder toevlucht tot zijn gewoon listig DE VOLKSSTEM Hij zal Zaterdag 8 en Zondag 9 November vliegen te Berchem S,e Agatha. 't Is nu vast beslist. Pegoud zal Zaterdag en Zondag do opschuddin'gwekkonde oefe ningen horhalen, met wolke hij 1 oeds bijna hert Europa op dan loop br; t en zich Maandag laatst le Gent, door ru i 250.000 toeschouwers deed tpejuichen, Do dappcro vliegor lag in.br'-:ad, daar ook prins Hendrik van Pruisen, die een ge kend liefhebber van voegen en luchtvaart is, hem verzocht had, dio dagen in Duitsch- land te gaan vliegen. Pegoud had echter om zoo to zeggen zijn woord gegeven te Brussel, en... hij wilde het niet terugtrekken. Hij zal dus naar Brussel komenof liever hij is or al—en Zaterdag on Zondag te Ber chem vliegen. DonderJag avond, werden do dagblad schrijvers in de salons, van het Palace Hotel te Brussel, door Pogpud on het Inrichtend Komiteit van Berchem ontvangen. 't Gulharligste onthaal van wege den be roemden Franschen vliegkunstenaar viel er hun ten deel. Pogoud is een allervriendelijkste jongen, zeor zacht van karakter. Met een groot go- mak en juiste woorden, gaf hij enkelen uit log over zijne vlucUen. Eu daar men hem zijne indrukken vroeg over zijne kunsten in de lucht, zegde hij Oh, dit is niets bijzonders, en 'k heb een zulkdanig zelfvertrouwen, dat ik van niets vervaard bon 'k Zul zelfs in hot toekomende nog meer doen Den heer dokter Dèlanne. voorzitter van don Bond der vliogcïS in België, sprak in eene kernachtige rode enkele woorden van lof toe aan dien moócngeii durver Pegoud, die reeds zooveel bijgedragen hoeft, om de vliegkunst hoogeren hpoger in zekerheid to doen stijgen. Daarop ""ging de bijeonkomst uiteen nadat Pogoud voor elk dor aanwezi gen als aandenken eene kaart met zijn por tret op geteokond had.' Bijzondere opmerking Pegoud is een zeer jonge vlieg, r, want hij bekwam onkel zijn brevet in de maand Februari laatstleden. Pogoud zal vliegen Zaterdag en Zondag aanstaande, om 2 1/2 ure namiddag. Dut het or aan geen volk zal ontbreken is zeker. Een winstgevend stieltje. Tot hiortqe heeft hij reeds voor moer dan een millioen frank verbindtenissen aange gaan. Van Brussel trelit hij naar Rotterdam en dan keert hij tofiig naar Duilschlund, waar hij in eon tiental,gleden zijne akroba- tenvluchten wil uitvoeren. Reeds een navolger op biplan. Dofranscbe vlieger Ghevillard heeft Woens dag op het vliegpleiii Job-in-'I Goer, te Antwerpen, getracht de vluchten van Pe goud, op oen tweevlakker na te doen. Hij is er in gelukt op do vleugols te zwen ken, pijlrecht le klimmen en te dalen, doch den doodensprong kot) hij niet uitvoeren. Hij was nochtans vastbesloten die gevaar lijke vlucht te Buc (Frankrijk) af te leggen, ral moest hij er het leven hij inschieten. llior dient aangemerkt to worden, dal Ghevillard zich nog niet vasthechtte aan zijn toestel. Eene Bulgaarsche Nota aan Griekenland De dagbladen van Sofia deelen mede dat het gouvernement eerlang aan Griekenland door de lusschenkomst van het Franse!» ge zantschap eene Nota zal bezorgen, vragende: 1. De invrijheidstelling dor Bulgaarsche soldaten die uitgevoerd of nog gevangen ge houden worden. 2. De toelating aan do Bul garen, herkomstig uit de streken aan Grie konland gehecht, om naar huis te mogon onderzoeken. Waarlijk, zegde hij, gij zijt bet puik van alle dochters, Aliceen ik zou durven wedden, dafi men in geheel Ren- nes uws gelijke niét vinden zou. Geen spijtgeene klacht-'! Het is bijna niet te gelooven. Maar geef mij toch eenige hoop voor dien armen Beehameil, die van liefdé voor uverkwijnt. Alice gaf geen antwoord. Maar spreken wij daarvan niet ver der hervatte de Vaunoy. Een stap is gewonnen men nioet niet te veel in eens willen kebbeö'. Lieve Hemelik werd al ongerust'maar nu ben ik niet bang meer. Ik weet, dat gij te fier zijt, om hem ooit terug een woord toe te spreken. Zag mem ooit zulk eene ver waandheid Neen, nu durf ik er op zwe ren, dat het gesprek, waarvan gij zoo even gesproken hebt, ook het laatste zal zijn, niet waar? Deze laatste vra&g was eindelijk het punt, waarop de Vaunoy van het begin af had willen komen, en hij bespiedde nu met angstige oplettendheid den in druk, dien zij maakte. Hij vergat nogmaals, dat de woorden van Alice alle pogingen tartten, om er eenig bedrog in te vinden. Zij wees met haren vinger uit het venster, voor het welk zij stonden, naar Didier, die door het hekkeu van dén tuin het park in ging, en antwoordde Ik moet nu wachten tot hij terug komt. f De Vaunoy meende, dat hij haar ver keerd had verstaan, en herhaalde werk tuigelijk Tot. hij terugkomt Ja, vaderIk heb bem beloofd dat keeron. 3. Het ophouden, der vervolgingen legen het Bulgaatseh element. Griekenland zal een toestemmend ant woord moeten sturen binnen de 8 dagen. In hot tegenovergestelde geval zal het gouvernement met gelijke munt betalen. De bandelskamer van Bourgas heeft aan hel 8 aalshesluur de afschaffing van het vier dubbel recht op do Griekscho schepen gelegd, aangevraagd. De* kamer vraagt de herin richting van het vroeger regiem. Naar men algemeen oordeelt is Bulgarië woinig geschikt aan dezo vraag goed gevolg te geven. Da Servische fdontenegrijnscbe Grens De onderhandolinhen tusschen Servië en Montenegro, aangaande du gronslinie tus schen heide landen, zijn Woensdag gesloten geworden. De gemeenschappelijke grens loopt tus schen de rivieren Rahochi enGlina in Mevro- china.Djakovitza e i Pleolie gaan aan Monte negro over. De Koning vanSufgarië bij Graaf Berchteld Het Fremdenblatt zegt dat Graaf Berchtold, minister van buitenlandsche za ken van Oostenrijk-Hongarië, Dondordag rnorgend met don koning van Bulgarië, in hot paleis van Coburg, oene samenkomst ge-' had heeft. Hun onderhoud duurdo meer dan een uur. De Bulgaarsche krijgsgevangen in Griekenland. DeFransche zaakgelastigde te Sofia, heeft aan hol Bulgaarse!» gouvernement medege deeld dat Griekenland beroidt is de nog ge vangen gehouden Bulgaarsche soldaten naar Bulgarië te sturen. Tot hiertoe heeft men zulks nog niet kunnen doen daarliet aan schepen ontbreekt. He! Griekse!» gouverne ment weigert evenwel de komiladjis, die met do wapens in do hand gevangen genomen werden in vrijheid te laten. Een onderzoek over liet bevelhebberschap in de Turksche legers tijdens den ooriog. De Turksche ministerraad heeft eone lijst opgemaakt van 12 hoogere officieren, tot het samenstellen een er kommissie die onder het voorzitterschap gesteld is van Tatar Osman Pacha. Deze kommissie is heiast geworden de verantwoordelijkheid vast to stelle door de hoofden der Ollomanscho legers opgeloo- pen tijdens den duur van den Balkuanschen veldtocht. V/ij ratten onze lezsrs aan, aandach tig, op de 3e bladzijde, de aankondiging Met lijeten der zenuwachtige men- scüien te lezen. Brussel. Een brutale echtgenoot. Twee muzikanten, man en vrouw, wonende Robianostraat, te Brussel, spelen 's avonds in een koffiehuis der stad. Gister avond werd de jonge vróuw op een avondmaal uitgenoodigd ook de man zat aan. Plots ontstond twist tusschen man en vrouw en de echtge noot plofte een mes in de bil der vrouw. Terwijl agenten den brutalen man weg brachten, voerde men de gewonde naar bet St-Jansgasthuis, waar zij in behan deling bleef. Rijwieldieven aan 't werk. Van Ravenstein, wonende Van Volxemlaan, plaatste Woensdag namiddag, voor ^enige stonden, een nieuw rijwiel, merk Derby, in de gang van zijn huis. Toen hij het wilde terugnemen, was het ver dwenen. Een verkooper van dagbladen liet, denzelfden namiddag zijn rijwiel eenige oogenblikken staan voor het magazijn van een boekbandelaar in de Peterselie straat. Toen bij eenige minuten later Terugkwam, bad men het reeds gesto len. Nog denzelfden dag liet de schrijn werker, Jozef Jockmens, wonende te Leef daal, nabij Tervuren, terwijl bij ik bem zou weerzien. Dat moet zijn ik heb bem verplicht, en ik smeek u als eene gunst, mij hierin niet tegen te wer ken. Maar... begon de Vaunoy, verwon derd en onvergenoegd. Weiger mij dit niet, zegde Alice met plotselinge warmte. Ik ben u nooit 'ongehoorzaam geweest, en de Hemel weet, hoeveel het mij kosten zou om #et te worden. Derhalve, als ik u dit weigerde, zoudt gij ongehoorzaam zijn, mejuffer? Alice boog stilzwijgend het hoofd. Schoon! zegde de Vaunoy spijtig. Maar ik word ten minste vooraf gewaar schuwd. Eu mag ik u vragen, over welk gewichtig onderwerp Mejuffer de Vau noy den kapitein Didier spreken moet? -Dat kan ik u niet zeggen. Nog al schooner Het is waarlijk iets ongeloofelijks. Maar gij vergeet, Alice, dat. ik u kan dwingen.... u op sluiten. Ik hoop niet dat gij dit doen zult. Maar als ik het deed, voor den dui vel? riep de Vaunoy vergramd uit. Vaderantwoordde Alice, met moeite bedaard blijvende, ik heb eer bied en liefde voor u maar het is reeds lang, dat mijn stilzwijgen Alijuheer Be ehameil misleidt, en het is om uwentwil dat ik hem bedrieg. Als ik sprak... Zij zweeg, zich schamende dat zi j had willen dreigen maar de Vaunoy had haar begrepen, en zijne gramschap was als door tooverij verdwenen. Zijne gelaatstrekken, die aan zulke plotselinge overgangen gewoon waren, werden spoedig gedwongen de uildruk- 8 NOV. 1913 aan 3en arbeid was, zijn rijwiel staan' ,in een in opbouw zijnde buis, Willem Kennisstraat, te Schaarbeek. Wanneeij hij het, na zijn werk, wilde terugnemen^ stelde hij vast dat men er de plaat mee had gepoetst Lezen en schrijven is voldoende om agent te zijn en gemakkelijk om wat geld te verdie-., nen zonder werk' te verlaten. Schrijven Inspecteur, nr 1, Hovenierstraat, Brussel. Paard op hol. Een kloek paarde in een wagen gespannen, gevoerd door] Lodewijk Verdeck, sloeg Woensdag avond aan de Anderleehtscke Poort op hol, verschrikt door een voorbijsnor- rende autcr. De voerman kon het paardl niet bemeesteren, dat dan ook op een bestelwagen van den spoorweg botste., De voerman Verdeck werd ten grond© geworpen en zwaar gewond aati bet hoofd. De wagen werd in stukken ge-* slagen en de tremiën voortsleurend, liep het hollend paard nog tot aan de Helle poort, waar het eindelijk werd tot staani gebracht. De toestand van Verdeck is onrust-» wekkend. Eene angora-kat verslindt een pas-* geboren kind. Donderdag rnorgend,, rond 4 ure, zag een nachtwaker in d© Hanegang eene schoone angora-kat. die bezig was met een pas geboren kind tot verslinden. Hij verjoeg bet. dier en' droeg de overblijfsels van bet vleesch naar het kommissariaat in de de Ligne- straat. Dr Haucbamp werd belast met» het onderzoek dezer akelige ontdek-, king. Ook het parket is verwittigd. Do ontaarde moeder van het arm kindje» wordt opgezocht. Een schoon huwelijk is dat van da koffie met de chicorei der Trappisten Vincart. 1500 AI St«Jans-Mo!enb&ek. Belangrijk© diefstal van juweelen. AI. Lauwers„ handelaar in juweelen, Paleizenstraat^ Laeken, nam een bóodschapdoener om hem te vergezellen met zijne koopwaaxj. bij klanten in de stad. Rond 11 ure, bevond M. Lauwere zictë bij een klant op de Boudewijnlaan. Dei boodschapper wachtte hem af op straat met zijne stootkar, waarop een reiszak lag voor verscheidene duizenden franlc juweelen bevattend. Terwijl de man zich eenige stonden verwijderde om aan eene natuurlijke behoefte te voldoen^ word de reiszak gestolen. Dé policie werd verwittigd en de be* schrijviug der ontvreemde juweelen in alle rich/ingen gestuurd. (E tingen. Verhangen. Donder* dag rnorgend heeft men alhier den ge- naamden Frans Van Laethem iii zijne woning verhangen gevonden. De oor zaak der wanhopige daad is onbekend, Tornath. Diefstal. Verleden nacht hebben dieven eene ruit niet zeep bestreken in de woning van Petrus Dei Cock, aan de statie. De ruit werd uit geduwd en de dieven drongen langs de opening binnen. Eene som geld en een pak kleederen werden gestolen. De be* woners hoorden gerucht, en stonden op„ waardoor de dieven op de vlucht gin gen, het pak kleederen achterlatende. Een onderzoek is geopend, Brand. Een hevige brand heefts liet woonhuis met afhankelijkheden van' landbouwer De Wolf, wijk Sempst, in asch gelegd. De schade is aanzienlijk^, doch door verzekering gedekt. Elsenei. Schielijk gestorven. Mevr. wed. Bruyninckx, wonende in de Wellem Kennisstiaat, 6, te Schaarbeek, zakte Donderdag rnorgend op de Krijgs- laan plotselings ineen. Voorbijgangers droegen haar in een naburig huis. Een dokter, in allerbaast ontboden, kon en kel de dood vaststellen. De dame be zweek aan eene hartkwaal. king van losse vroolijkheid aan te ne* men. Gij zijt een ondeugend meisje,: Alicezegde hij, terwijl hij zijne doch ter een kus op haar voorhoofd gaf. Gij weet dat ik u niets weigeren kan, en daarom maakt gij misbruik van uwe macht, die Kaast op dwingelandij zal ge lijken. Wat ik zegde was enkel nieuws* gierigheid. Ik wilde u dat groote ge heim laten uitklappen maar, gij hebt mij overwonnen, en ik zal mij in geen© woordenwisselingen meef met u inlaten., Indien er nog zulke gevallen zich moes ten voordoen, zal ik'uwe tante tot bond- genoote nemen, dan moogt gij wel op passen dat gij u goed houdt. Maar, het is elf ure, vervolgde hij, zijne horlogie uithalende. Nu, tot weêrziensj Ik laat u volle vrijheid, daar ik zeker ben, dat mijn vertrouwen niet misbruikt worden zal. Met deze woorden en eenen lachenden groet verwijderde zij zich. Alice, die, zich door zijne geveinsde vroolijkheid niét liet misleiden, zag hem peinzend na dan, toen zij alleen was, werd haar gelaat, eerst zoo fier en kalm,, dan neerslachtig en weemoedig. Ik moet hem nog eens weerzien, morde zij nog eens die alledaagsche galanterie aanliooten, die hij mij toe werpt als een troost, of het medelijden verdragen, dat ik in zijn glimlach lees, terwijl ik mij niet uit mijne vernede ring kan verheffen, dan door mijne mé* dedingeter voor te spreken. (Wordt voortgezet.)1

De Volksstem | 1913 | | pagina 2