EEN HELD üiï BBETANJE S?Jes. fc'otsraans»?™"" De tunnel onderdeSchelde Een jeugdige schurk Duitschs soldaten in Frankrijk Ge vijl-en-tïïinti§si8 verjaring eener beroamde firma IN DE BALKANEN Nieu wsberichten S/iieoeïfabrlek A. L. MEYVAERT 2 jop te rukken. 2100 zeesoldaten zijn te Guantanamo, op Cuba, Samengetrok ken, en deen er voortdurend krijgsoefe ningen, om zich van eene versterkte ba rren meester te maken die tot basis 'die- ten zon aan een legerkorps in een .vreemd land. i De admiraal Fletcher beeft aan 'den kruiser New Hampshire bevel gege ven naar Yera-Cruz te varen. 8 Ameri- kaanscbe kruisers zullen zich voor de haven in gereedheid houden. Onder de leiding van het Bestuur van Bruggen en Wegen, worden thans pei lingen gedaan op den linker oever der Schelde. Deze peilingen hebben voor doel vast stellen waaruit d&n bodem der Schelde bestaat, en zullen tevens dienen tot stu- Üie voor den, tunnel ter hoogte van de Waterpoort. Woensdag morgeud was men tot op eene diepte van 1G meters onder den zeespiegel gekomen, teen men in eene laag drijfzand terechtkwam. Slechts met groote moeite kon het materiaal ge red worden. De laag Boomscbe kleigrond, welke men tusschen 17 en 20 meters 'diepte hoopt te vinden, is dus nog niet bereikt geworden. Vrijdag morgend kwam een zestien jarige knaap, Anatool Bunder, zich in 't policiekommissariaat der Autinwijk ge- Vangen geven. Ziellier wat hij aan den kommissaris verhaalde In de eerste dagen der maand Septem ber had hij te Brussel, ten nadëele zij ner moeder, eene som van 200 fr. gesto len. Met die som ging hij op de koersen «polen, doch verloor er tot 'zijn laats ten cent. Niet meer naar huis durvende te- rugkeeren, trad liij in dienst bij een handelaar. Op 30 September, toen de handelaar ster met dc ontvangst van den dag naar hare kamer ging, viel hij baar aan en poogde haar fe verwurgen. Toen de vrouw geen teeken van leven meer gaf, stool hij eene som van 1800 fr. en nam de vlucht. 's Anderendaags begaf hij zich naar 'de tentoonstelling van Gent, bleef er eenige dagen en trok dan naar Parijs. Daar ook speelde hij op "de koersen en bezocht er de vermaakplaatsen, tot zijn geld op was. Vrijdag besloot hij zich gevangen te geven. Hij werd opgesloten en het Franseh gerecht heeft het parket van Brussel verwittigd. Vrijdag morgend, rond 4 ure, hoor- Öen de douaniers van dienst in het tol kantoor van Arnaville, op de baan eene groep personen die op stap gingeu. Daar zij niet gehoord hadden, dat er troepen in den omtrek oefeningen zou den houden, gingen zij zien en stelden met verbazing vast, dat het eene afdee- ling Duitsche linietroepen was. aange voerd door een luitenant. De soldaten lagen in garnizoen te Xletz. Zij waren reeds 400 meters voor bij den grenspaal. De douaniers deden den luitenant zijne vergissing opmer ken en bevolen hem terug- te keeren. De luitenant beweerde, dat hij den grenspsal niet bad bemerkt en verhaast te zich rechtsomkeer te bevelen, zeer ge lukkig er zoo goedkoop van at to ko men. Het incident heeft in de streek groote opschudding verwekt. (28ïU Vervolg.) Dn willekeurig ging zij den dorpel af naar den hof, en zette zich daar op eene bank neer. Eene poos later haalde zij een koperen penning te voorschijn, die zij aan een zijden koord aan haren hals had hangen. Terwijl zij dien penning aan hare lip pen drukte, kwamen er tranen in bare oogen en zuchtte zij Ach, dat ik zoo innig aan hem moest gehecht zijn. Maar ja, vervolgde zij mét meer vastheid, ik wil hem weer zien 1 het zal mij veel moeite kosten, doch. ik zal hem redden ÉX. TWEE TROUWE DIENAREN. Dc Vaunoy had .met zijne dochter reeds dikwijls zulke gesprekken gehad, als liptgene wij zoo even hebben be schreven. Alice wist ten naastenhij van hoeveel gewicht de -gunst van Bechameil voor haren Vader was zij vermoedde zelfs dat deze laatste slechts een twijfelach tig recht op het erfgoed van Treinl be zat liet spreekt echter van zelf, dar zij Tau deze kennis geen misbruik maakte. Hoe gaarne zij ook hare oogen daar voor had willen sluiten zij kon niet na laten in te zien, dat haar vader een laag hartig menscli was, en dit. was van hare kindsheid af een gestadig verdriet voor haar geweest. De XXV,te verjaring van het invoe ren der Sunlichtzeep in België, komt door het personeel der Zeepfabrieken Leven, gebroeders, te Vorst, in een waarlijk broederlijk banket gevierd te worden. Het is de maatschappij die ter gelegenheid van dit verjaringsfeest het banket aan haar personeel heeft aange boden. Dit banket is voor het personeel de gelegenheid geweest om aan den heer Ernest Brauen, Beheerder-Afgevaardig de, zijn bronzen medafjön aan te bieden, door den beeldhouwer Godfried De vree- se vervaardigd. Het was op 1 November 1888, dus 25 jaren geleden, dat de Zeepfabriek Lever Brotliers, van Port-Sunlight, den heer Ernest Brauen gelast had to Brussel, Beursplaats, een bureel in te richten. De verkoop van Sunlightzeep nam in België zulkdanige uitbreiding, dat de noodzakelijkheid in België zelf eene fa briek op te lichten zich weldra deed ge voelen. Van af 1899 werden te Vorst gronden aangekocht, doch het was slechts in 1904 dat de eerste steen der werkhuizen van Vorst gelegd werd, de eerst aange kochte gronden door den Staatsspoor weg onteigend geworden zijnde. De werkhuizen van Vorst werden ge bouwd voor eene jaarlijksche voort- brengst van koutlerd millioen stukken Sunlightzeep en zijn onder oogpunt van inrichting en werkgerecdscliap van al het bedendaagsche verbeterd materiaal voorzien. Sedert hunne ingangzetting werken zij onder het werkzaam en be voegd bestuur van Mijnh. Ern. Brauen, Beheerder-afgevaardigde. De schitterende bijval der Zeepfabrie ken Lever, gebroeders, heeft onbetwist baar de uitmuntende voortrelfeiijkheid der Sunlichtzeep voor oorzaak. Doch ha re voortreffelijkheid is niet alleen te wij ten aan de macht en de groote volma king van hare werkmiddelen; zij ie ook en vooral de uitslag van de gemeen schappelijke belangen van een verlicht bestuur, behendig, en zeer welwillend voor zijn personeel, die tusschen de hoofden der firma en hare medewerkers van eiken graad, men heeft weten tot stand te brengen. Want, benevens de werkvoorwaarden, week van 48 uren voor iedereen, verzekeringskassen, spaar- en lijf rent kassen voor het perso neel ingericht, heeft dit eene recht- strceksehe deelneming in de winsten der firma, volgens rangouderdom en dag loon. Servië en Turkije, Het Servisch gouvernement, stelt zich voor met Turkije onderhandelingen te openen, ten einde een bepaald vredes traktaat te teekenen. Inleidingen hier- aangaande zijn naar M. Pavlovitch, die Servië officiéél te Constantinopel verte-, genwoordigt, gezonden geworden. Hot SorboBulgaarsGh ves^bond. De Bulgaria een orgaan van M. Danef bestrijdt de bewering van de Samouprava volgens dewelke, Bul- garië, tijdens de onderhandelingen die het sluiten van het Serbo-Bulgaarsch verbond voorafgingen zich verplicht te een leger van 200.000 soldaten ter be schikking van Servië te houden, in ge val het door Oostenrijk aangevallen werd. De a Bulgaria bevestigt dat. Servië, vreezende alle oogenblikken door de Oostenrijkers te kunnen verpletterd te worden, de hulp van Bulgarië inriep om zijn eigen bestaan te verzekeren. Bovendien kon zij de stoutheid, waar mee haar vader zich in het bezit had ge plaatst van een goed, waarop hij geen onbetwistbaar recht had, wel voor ge vaarlijk maar niet voor misdadig hou den, daar, voor zoover zij wist, de oude Treml geen naderen erfgenaam had na gelaten. Als zij Didier niet gekend had, zou zij misschien zich zelve voor de rust en vei ligheid van haren vader hebben opgeof ferd, want zij bezat een karakter, dat tot zulk eene opoffering in staat was maar tusschen Didier en Bechameil was het verschil al te groot. De even verachtelijke als bespotte lijke intendent boezemde haar een on- overwinnelijken afkeer in, en haar va der had al zijne overreding noodig ge had, om te beletten dat zij de aanzoeken van Bechameil aanstonds en recht streeks verwierp. De Vaunoy rekende er echter op, dat hij door den tijd zijn doel zou bereiken maar nu dreigde de komst van Didier zijne plannen geheel in duigen te wer pen, en het laatste gesprek met zijne dochter had hem getoond, hoe weinig hij met geweld van haar zou kunnen verkrijgen. Hij dacht nu aan een ontwerp, dat het eerst, bij hem was opgekomen, ter wijl hij dien morgend in den tuin met Didier en Bechameil sprak, en waarmee hij zich sedert dien tijd gedurig had be zig gehouden. Het was een gevaarlijk spel maar na lijp overleg had hij besloten het te wa gen. Hij had nu een half uur bij zijne vertrouwelingen doorgebracht, en al dien tijd alleen en achtereen gesproken, 8* 10 s DE VOLKSSTEM Dq RumesTiSGhö Minister van E uiten- lamtscp© ZaköïD to A-thenen. M. Take Jcnesco is Vrijdag te Athe- nen aangekomen. Hij werd er ontvan gen door M. Venizelos. Eene talrijke menigte juichte den minister geestdrif tig tce. Zekere Turksche bladen zien in de reis van M. Take Joneecq te Athenen, eene ten onpas komende betooging, vermits zij ondernomen wordt op liet oogenblik der krisis in de onderhandelingen met Griekenland. Zij beïnvloedt op ongusti- ge wijze de Turken die altijd op de Ru- meensclie vriendschap rekenen, daar zij aan de Rumeniërs van Macedonië zoo veel voordeelen hebben verleend. De officieel© a Jeune Turc d verklaart zich anderzijds tevreden met de verkla ringen van M. Jonesco, waaruit blijkt dat er geen geschii bestaat tusschen Griekenland en Rumenië. Het dagblad voegt er bij dat de tyekoinst die verkla ring zal bevestigen. Gnökonl&rt<d en SsrvSë. Dc Neue Freie Presse van Weenen verneemt uit diplomatische bron, dat het verbond tusschen Griekenland en Servië, van hetwelk de minister van Griekenland sprak zich bepaalt tot het verdedigen der bèpalingen van het traktaat van Bucharest. Het traktaat bevat geen artikel dat de Grieken verplicht de Serviërs in een oorlog met Oostenrijk-Hongarië te steu nen, noch de Serviërs de Grieken bij te staan in een veldtocht tegen Turkije of Italië. Eono veirfclarirtg van Ivl. Kokcvtzef. M. Eokovtzef, eerste Russische mi nister, thans te Parijs verblijvende, ver klaarde, dat de Londoner conferencie de nieuwe Oosterkonf'likten zal weten op te lossen. M. Kokovtzef aanschouwt de Albaneesche kwestie als eene bijko mende die maar weinig moet verontrus ten. Hij is overtuigd dat M. Venizelos, evenals Servië aan den wil van Europa zal toegeven. Voor hein is de Grieksoh- Turksche spanning meer te duchten, maar hij denkt dat, hoe eerder dc Alba neesche kwestie zal opgelost zijn, de moeilijkheden tusschen Griekenland en Turkije ook zullen opgelost worden. Wij raden onze lezers aan, aandach tig op de 4C bladzijde van ons geïllus treerd weekblad de aankondiging Het best© baanrijwielte'lezen. Brussel. Dievegge aangehouden. De policie der 3° afdeeling hield Don derdag avond, in de Anderlechtstraat, eene vrouw aan, oud 40 jaar, wonende te Charleroi, die koopwaren stool in verschillende magazijnen. Het is eene diefegge van beroep zij werd opgeslo ten. Stoutmoedige schurk'. Mad. De- gryse, afkomstig van Kortrijk, stapte Donderdag avond de Rogierplaats over, toen opeens een kerelmaar haar toetrad. De dame, die veronderstelde dat de ke rel haar kende of haar wellicht eene in lichting wilde vragen, bleef staan. De apache greep haar kabasje vast, waarin haar geld stak, met eene ronde som in, sneed met een mes - den riem over en vluchtte met de tesch weg. Toen mad. Degrys'e van hare verbazing bekomen was, was de dief reeds ver weg. Wij raden on*e lezers aan, aandach tig, op de 3® bladzijde,- de aankondiging Het lijdsn eter zenuwachtige men- Söhofi te lezen. Paard verdronken. Een melk boer, Karei Ruylons't, wonende Masui- straat te Laelien, reed Vrijdag morgend met zijn gespan de'houten brug over, die de Groendreef met de Havenlei ver bindt. Toen hij te midden der brug kwam, verschrikte het peerd opeens en begon te steigeren. Het deinsde achter uit en verbrijzelde de borstleuning. De terwijl zij beiden met aandacht luister den. Eindelijk zweeg hij, en zag zijne beide dienaren vragend aan. Alain antwoordde; met eene zeer dub belzinnige beweging van zijn hoofd, ter wijl Lapierre zich scheen te oefenen in het balaneeeren op één poot van zijnen stoel. i Hebt gij mij niet verstaan vroeg de Vaunoy. O ja, antwoordde Lapierre, zeer wel. Ik ook, voegde Alain er bij. En wat zegt gij Alain achtte het geraadzaam met zjjn antwoord te wachten, tot. Lapierre zou gesproken hebben, maar deze bleef ba laneeeren en zweegi Wat zegt gijp herhaalde dc Vau noy, met een gefronst voorhoofd. Ja, wat zou ikHzeggen, antwoordde Lapierre met een bedenkelijk gezicht. Dat zeg ik ook, zegde Alain. Begrijpt gij dan niet, hervatte de Vaunoy gramstorig, dat zijn dood zoo een toeval is, waarvoor ik niet verant woordelijk kan zijn dat de achterdocht dan eene geheele andere richting moet nemen, en niemand dwaas of kwaadaar dig genoeg kan ^i.jn, om mij do schuld van zulk een ongeluk te geven O ja, dat begrijp ik wel, antwoord de Lapierre. Alain knikte. Welnu zegdé de Vaunoy opnieuw. Ja, wat zal ik zeggen antwoord de Lapierre nog eens. De Vaunoy werd bloedrood cn vloekte binnensmonds. - Ja, hervatte Lapierre zeer koel bloedig. Hij zou dan niet kunnen ont snappen. Als wij zoo ver waren, zou.ik voerman sprong nog bij tijds af doch peerd en kar vielen in 't water. Na twee uren werken» konden het verdronken dier, en de kar opgehaald \vorden.~ 214 Levend verbrand. - Eene huis houdster der Kaatspelplaats, mad. Van Overbeek, 36 jaar oud, was Vrijdag na middag, na het vertrek van haren man, haar wasch gereed aan H maken. Op zeker oogenblijk wilde zij een ketel wa ter op een petrolvuur zetten. Zij wierp hiérbij het vuur om. De petrool schoot in brand en de vlammen deelden zich mede aan de kleederen der ongelukki ge. Op het hulpgeroep der vrouw snel- dén andere huurders toe die liet vuur nogal spoedig konden blusschen. Het slachtoffer was niettemin reeds erg ver brand over gansch het lichaam. Zij werd in bedenkelijken toestand naar 't gast huis overgebracht. Doodelijk ongeluk. --- Een jonge schaliedekker, Jozef Lantenoy, 16 jaar oud, die bij zijne ouders in de Samari taanstraat woonde, was Dinsdag namid dag in een huis der Jules Van Praet- straat aan den arbeid. Op zeker oogen blik viel hij van eene tafel. Hij droeg geene zichtbare wonden maar kloeg over hevige inwendige pijnen. Thuis gekomen moest hij zich te bed leggen. Zijn toestand verergerde zoo spoedig dpt men hém' naar het gasthuis moest overbrengen. De arme jongen is er Don derdag overleden. Verdwijning van een achtjarig meisje. Bij de policie is aangifte ge daan van de verdwijning der 8-jarige Irena Gerregat, wonende Goffartstraat, nr 78. Sedert zij gisteren morgend naar dé school ging, ten 8 ure, is het meisje niet meer weergezien.. Al de policiekan- toren van Brussel en voorsteden zijn verwittigd. Rijwieldief geknipt. De ge naamde Joseph Dejaegher, wonende De- locktstraat, te Schaarbeek, liet Donder dag zijn rijwiel eenige oogenblikken onbewaakt staan in den gang eener wo- uing dér Zennclaan. Toen hij terug- ktvam zag hij juist een kerel op zijn ma- chien springv en in de richting der de Brouekèreplaals rijden. Hij liep den sQhelm achterna terwijl hij aanhoudend riep Houdt den dief Verscheidene voorbijgangers en een agent snelden toe en ter hoogte der Augustijnenstraat werd den dief allen doorgang afgesne den. Deze wilde vluchten doch hij werd aangehouden en naar hét poiieiebureel geleid. Stoutmoedige inbraak'. Verle den nacht drongen dieveii in een boek winkel der Schaarbeekstraat, 78, waar zij al de meubels openbraken en geld robberden. De policie zoekt de inbre kers op. Goede vangst. Drie kerels kwa men Donderdag namiddag in de her berg der eehtgenooten Bertcions, Lae- kènstraat, cn bestelden er een drank, djen de herbergierster, die alleen thuis «jas,- in den kelder moest, gaan halen. Toen zij terug boven kwam bestaiigde zij dat de drie kerels verdwenen waren met een zinken bak om glazen in te /spoelen en een tinnen schenkbord. De policie werd verwittigd en ging onmid dellijk op zoek"* naar de dieven. Deze konden moeilijk den zinken bak onder hunne kleederen verbergen en moesten natuurlijk nogal rap teruggevonden worden. Twee hunner werden aange- hpuden de derde kon ontsnappen. i Maar ja, buurvrouw, mijn koffie is altijd goed, want ik gebruik de Chicorei dér Trappisten Yincart. 1500 N Aft&Cflesht. Noodlottige ontknoo ping. Dé genaamde Jan Frans, die Woensdag namiddag van eene stelling viel aan de nieuwe kerk, Georges Mo- reaustraat, te Anderlecht, Ier hoogte geen zes liards voor zijn leven ge ven, maar.... Maar wat? Wij zijn nog zoo ver niet. Denkt gij dan, dat vijfmaal hon derdduizend livres, niet genoeg zou zijn, em hen te lokken Voor het tiende deel zouden zij wel komen, denk ik, a?rtwoordde Lapierre. Maar wat wilt gij dan zeggen? vroeg de Vaunoy vol ongeduld. Gij. hebt zeker wel eens van de fa belen van Lafontaine hooien spreken, zegde Lapierre, zeer langzaam on koel. Die Lafontaine als gij kwaad wordt, spreek ik geen woord meer, die La fontaine was een zeer verstandig poëet, hetgeen iets zeldzaams is. Duivels! riep de Vaunoy uit. Ik zou tien gouden louis willen missen, om dien schobbejak ecu pak slagen te ge ven - Geef maar en sla toe, antwoordde Lapierre met bedaardheid. Maar, wat de fabel betreft, die ik bedoel, als gij haar niet gehoord hebt, laint gij er niet over oordeel en, en ik kan haar niet op zeggen, omdat ik haar niet van buiten ken. Maar met wat wilt gij dan opko men, ellendige kerel? riep de "Vaunoy uit. Gij moet mij mijn slecht geheu gen ten goede houden, zegde Lapierre. Ik kan liet vers niet opzeggen, maar er toch den inhoud van vertollen. Luister De ratten houden raad, om eene zeer geduchte kat om bals te brengen. O, nu begrijp ik u riep de Vaunoy opspringend. Ik nietj zegde Alain bij zich zelf. 9 EN 10 NOV. 1913 van twintig meters, is aan zijne wonden bezweken. St-dans-MoSonbeüJk. Brand in eene school. Donderdag, roud_ acht ure 's avonds, is brand ontstagn in een ach tergebouw op den Gentschen steenweg, n*' 7, ingericht tot Duitsche aangeno- inene school. Het gedeelte dienend tot woning van de bestuurster, die afwezig was, werd de prooi der vlammen. Do schade beloopt 12.000 fr. Eene lamp, welke men had laten branden, moet de ramp veroorzaakt heb' ben. Etievfeeok. -Eene akelige ontdek king. Nabij de statie, aan den voet van de groote brug, hebben werklieden van den ijzerenweg, Donderdag namid dag op de spoorbaan, het .lijk gevonden van eenen onbekende, rond de 20 jaar, als werkman gekleed. Op de brug vond' men een paar klompen, aan den overle dene toeboorend. Men heeft op het lijk geen enkel spoor van wonde gevonden. Het lijk is naar het gustkuis overge bracht e nde persoonsbeschrijving van den onbekende in alle richtingen ge stuurd. A Na eenige opsporingen gelukte 'de po licie er evenwel in den jongeling te her kennen. Het is een 17-jarige metser- diender, Albert B..., wonende bij zijne ouders, Veldstraat. Zijn vader had hem eenige berispingen gedaan, waarop de jongeling woedend heenliep. Hij trok in de lichting der statie en sprong er van de hooge brug. Toen de statie werklie den het. lijk ontdekten, vonden zij er geene zichtbare wonden op, doch een ontboden geneesheer bestatigde dat de gezelfmoorde den ruggraat gebroken was, en op den slag moest doodgebleven ziin. De lekkerbekken verklaren dat de Cliicorci Talpe de smakelijkste is. 1063 C&ftt. Begin van brand. Begin van brand ontstond Donderdag in de Blanchisserie des Flandres Rooi- gemlaan. De schade is gering. Rijwielongeluk. Vrijdag kwam de genaamde Van Hacht met zijn rij wiel het Steendam'uitgereden langs don kant van St-Jacobs. Juist reed een gela den kamion voor hem de wielrijder wilde zich mijden, doch liij werd met zijn rijwiel ten gronde geworpen. Hij bekwam verwondingen aan het hoofd en kloeg van pijnen in den arm. Hij moest na verzorging in eene woning, zijn weg te voet voortzetten. SpiegelsKadersVllraux Bagnetten Werf.3, Aalst. Stoomfabriek in Geul 382 67 Lokeren. Een lijk op de spoor baan. Zaterdag morgend, rond 6 ure, heeft' men op de wijk Ouden Bosch, langs de spoorbaan, het lijk gevonden van een onbekende. Het lijk droeg eene vreeselijke wonde aan het hoofd on bad een arm gebroken. In de zakken van den ongelukkige vond men enkel wat tabak. De eenzelvigheid kon niet vast gesteld worden. De man heeft het uit zicht van een 40-jarig werkman. Dok- toor De Groote heeft de dood vastge steld. Brandstichting. Wij hebben den brand gemeld, welke V/oensdag de stalling van M. B.... op de wijk Keers- macker, vernietigde. Volgens loopend© geruchten was hier kwaadwilligheid in het spel. Het parket is een onderzoek komen doen. De zoon B.... is aangehou-% den geworden. MüHö. De moord op de 17-jarige Maria Francois. Vrijdag namiddag is het parket van Gent met den trein van 3 ure 56 te Melle aangekomen. De moordenaar, Rerni Huylebroeck', onder geleide van vier gendarmen der brigade vuu Gent, en deze der brigade van Melle, werd naar de Boselidrcef ge bracht, de plaats waar de ellendeling zijn slachtoffer verraderlijk heeft aan gevallen. Nu begrijp ik u herhaalde de Vaunoy. Gij zijt bang! Daarin vergist gij u Voor uw plan zou het beter zijn, zoo ik bang was. Maar dewijl ik vast besloten heb om t.o doen als de ratten in de fabel, behoef ik niet bang te zijn. Zult gij u tegen mijne bevelen veri zetten, ellendeling? Een bclieke aan te binden is eeno nutteloosheid, die tegen mijne beginse len en gewoonten strijdt. Laaf. een an der liet er aan binden en dan ben ik uw gehoorzame dienaar .Wat beduidt gij toch met uw Fel- leke? mompeldo Alain verbijsterd, cn hoe komen hier ratten in te pas? De Vaunoy stapte stilzwijgend de ka mer op en neêr. Zijn anders lachend en opgeruimd gelaat was zoo donker als de nachteen paar malen sloeg hij zelfs de hand aan zijn degen. -- Een erg on weder is op banden, fluisterde Lapierre Alain in het oor-. Maar >vat moet er dan toch gebeu ren, vroeg deze. Lapierre fluisterde hem nog iets in het oor, en deze weinige woorden deden Alain beven van schrik. Naar den Wolvenkuil? vroeg hij. Het is al to gek, fluisterde Lapier re opnieuw. Houd u goed, zooals ik meen te doen. Hij zal geweldig aangaan, want gij moet alles op het spel zetten maar op het allerergst kan hij ons slechts la ten ophangen, en daar zou men ons le vend verbranden. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2