idêPdómsBèas De verovering der ïiicM. De Koopman Koningin Elisafjeih ie Nametfy Mgnsshen van het laar 1048. Wat Péiioud op eenvlak ösed, deel dteviliard met een tweedekker. VAM ALLES WAT Onze garnizoenen. 9 EN 10 NOV. 1913. DE VOLKSSTEM Opgepast Gij zijt 05 jaar geworden in den loop Tan 1913, of go gaat het worden voor 1 Januari 1914. Weet wel, dat gij 18 fr. slorten moet voor 1 December van dit jaar, of dat gij liet pen sioen van 65 fr. niet bekomon kunt. Wacht dus niet meer om Ie slorten, of gij verliest een jaar pensioen. En do menschen van 1849 dan Volgers de beslaande wet kunnen die hot pensioen van 65 fr. niet meor trekken, zelfs al hadden zij 18 fr. gestort. Doch cone nieuwe wet ligt goreod en moot in do Kamers besproken worden. Volgens die wet zullen de personen die in 1S49-1S50-1851 en later geboren zijn, alle jaren 6 fr. mooten storten; zij zullen ten minste 18 fr. moeten gestort hebben om het ponsioen van 65 fr. te bekomen. Dus die van '1819 kunnen nog 6 fr. slorten^dit jaar en 12 fr. tookomond jaar; in 1914 vragon zij dan hot pensioen van 65 fr., dat hun zal uit betaald worden voor de eerste maal in 1915. Die van 1850 moeten dit jaar 6 fr. storten, toekomend jaar 6 fr. en in 1915 nog eens 6 fr.; in 1915 vragen zij dan het pensioen aan, dat zij voor de eerste maal trokken zullen in 1916. Dat alios staal in het nieuwe wetsvoorstel, maar het is nog geene wet; dus kunnen wij niet verzokoren dat die wet juist zoo zal wezon. Doch, dit is zeker, MINDER zal men toch niet doen; en in elk geval zal men ten min ste 18 fr. moeten storten. Alle persoi e:i, in 4840. 1850 en later goboron, hebben er dus i.lle belang bij, onmiddellijk hunne stortin gen te beginnon, willen zij niet te laat komen on zicbzelven geon schade doen. Er is meer. Zonder iets te verzekeren, kunnen wij noebtan9 verklaren dat bol nieuwe wetsontwerp geen pensioen meor geven zal van 65 fr., maar con hoogor ponsioon, mis schien wel van 120 fr.. Doch, daarvoor zal moeten gestort wordon op de wijze zooals wij hebben aangeduid, 't is te zeggen 6 fr# por jaar en ton minste 18 fr. in 't geheel. De heer Farman, de gekende acroplaan- bouwor was te Brasschaat (Anfwerpen) bet luchlvliegplein komen bezoeken hij was verwondord, ovor den grooten vooruitgang die daar vast te stellen was. Hij zegde tot den commandant Mathieu .- Ik zal u Ghevillard sturen en gij zult dan eens zien dat uwe toestellen nog zekerder en gemakkelijker om te behandelen zijn _dan gij wel denkt. Ghevillard, lorugkeeronde van eene reis Zweden, kwam dan naar Brasschaat ;yooraleer naar Parijs te stoomen. Hij zegde tot ;de officieren Ik zal eens met uwo toestellen vliogen. Hij deed dat Woensdag te Sint-Job in bet Goor. Om 2 u. 15 stapte bij in den tweedekker 7" Vei volg Mijnheer von Heusenberg lachte spottend. Dat is mijn romantisch denkond doch tertje weerclig zegde hij maar hot is ook zoo fceheel don bal riiet'-misgcsiagen Gij hebt gelijk. Maar al to dikwijls struikelt een talent door erbarmlijke toevalligheden en wanneer de in tonden t de jicht beeft, kan het zeer slecht uitvallen voor een stuk dat om toela ting verzoekt. Gij zult uwen wil hebben, jeos Helena plaatste oen bankje bij den baard, waar een aangenaam vuur het onpleizirige pajaarsweê verbande, en sloeg bot book- d cel (je open. liet was een modern drama de stof uit de greote wereld geuomon. De edelste vurigste taal werd met de zachtere toonen van 'tdiop gevoel afgewisseld, sloep do fantazy met zich ,'mede on drong tot in 't hort door. Helena las 'd3 schoone rol der heldin met oono uitdruk king vol sympathie. Door de aandoening jnedegesloept gaf ze die gedaante eeno kleur, welke den dichtorzou verrukt hebben. Mijnheer von Heusenberg zelf was door liare voordracht verrast. Bravo, bravo riep hij, toen Helena in geestvervoering eindigdo, sedert lang hebben wij daar wodor iets workolijk goeds.Dat moet op ?t tooneel. Men moot de rollen maar ver- »:cofon. O. wat zou ik geerne den schrijver kon- >:on, zegde Helena ontroerd. Wie is liy papa? Dat is nog een staatsgeheim antwoorddo kleine intendent, laat de kennismaking van luitenant Lobon, wegende 400 kilos en steeg op. Hij klom ongeveer 200 metors hoog en deed weldra builongemone stoutmoedige zwenkingen, draaien in de lucht. Hij gaf aan zijn toestel bewegingen als ging hot omkantelen on deed dan indrukwekkende zwenkingen op slechts twintig meters van den grond. Doch weldra steeg hij weer hooger'en liet zich daarna loodrecht naar boneden storlen om dan opeens te eindigen in eene sierlijke drijfvlucht. Eeno laatste maal stoeg Chevillard dan in de hoogte en na eene zwenking tor plaats gleed hij opeen vlougol, keerde zijn toestel om on vloog ongeveer 10 seconden mot het hoofd naar omlaag hij daalde dan in «stop- seltrokkor» om tien meters van den grond zijn toestel recht to brongon en siorlijk neder te strijken. Vier toestollon vlogen daarna in de lucht; Verschaeve, op Iweodokker, die zich ook ovorlevèrdo aaïi oenige stoutmoodige zwen kingen fsergeant d'Hespel, op monoplaan, legde eenige pisteroedon af luitenant Ver- longen vloog mot een passogior en Sartcel kwam van den aerodroom van Brasschaat, langs do lucht. UE*Ijrs$e$s<&Saae»s Zo wiordon Zondag laatst uitgelaten om zich naar Brussel to begeven, 't Was immers algemeene vorgadering dor Belgische vrtj- motsolaars in 't lokaal van do Grand Oriont te Brussel, om 10 uro voormiddag. Te Gent rond £8 u. 22 's morgens kwam men eene bende hoeren in doZuidstatio togen, die opgopce'.st en mcl 't zwart coremonio- kosluum aan den oxpres voor Brussel instap ten. 't Waron de Genlscho broedorkens en dio van 'l omliggende Wat moesten ze gaan verrichten dien Zondag? Zij gingen vergaderen om de nieuwe schoolwet en het ontwerp van minister Poul- let en dor katholieke regoering onder mal kaar af lo keuren, to bekampen en helsclio middelen te beramen om do zielen dor kin deren naar den duivel te helpen. Doch ze mogen gerust zijn on zich geen vormooinis aan doen, want wo staan sterkor dan dio uit- goborslolde duivclaanhangers in ons chris ten© schoenen. Doet maar op. Dio lacht ïest, lacht bost 1 In eene grot. To Wildkichli, in de Appenzellslreek, in Zwitserland, 1477 meters boog, in eeno na tuurlijke rotsholte, bestaat ccne waro kerk. In dien tempel wordt er dagelijks mis gele zen, worden de H.H. Sacramenten ontvan gen, 6üz. Do inwoners dorstreok vindon dat geenszins aardig zoo eene kerk te gebruiken, men is or maar to godvruchtiger om. Eene Iss. To Tokio, de hoofdstad van bet Japaan. sche keizerrijk zijn zes katholieke parochies. In eene daarvan, in do wijk Asabu, woonde een klein kind, Philomene genaamd. Zij was drie jaren oud. Hare mooder was katholiek, haar vader nog een heiden, Op zekeren dag zette do vader zich juist aan lafol en wilde gaan eten, toon de kleine zei ««Vader, voor van zijnon persoon aan den uitslag van zijn werk over. Overigens is hij ook deputeerond tooncelspeler hij zelf zal ook in de hoofdrol optreden. Dat maakt mij nog nieuwsgieriger,zegdo Helena, wat een geheimzinnige vermomming! Het handschrift is ook zonder naam. Mijnheer von Heusenberg lachte ietwat ondeugend. Dat prikkelt, dat steekt dat brandt, hé? De nieuwsgierigheid is de jicht der vrouwen Hoe boosaardig zegde Helena lachend nu, ik dring er vooralsnu niet op aan. Maar zeg zolf, papa, is het niet eene pijniging, om dit heerlijke werk to kennen en niet den schrijver Waarlijk ik zou kunnen wenschen tooueelspeclstcr te zijn. De rol dezer gravin Mogdalcna komt mij zoo geheel uit de ziel, trouw en vol otïect voor. Doch even georne was ik in do plaats des dichters, die zich de schoone rol van den jongeren Hollenberg voorbehoudt; Dit karakter is groot on edel. De strijd van de liefde en den plicht tegen hot vooroordeel is niet nieuw meer doch niet licht kon do toestand behendiger en natuur lijker samongovoegd en bcknoopt zijn. M. von Heusenberg zag zijne dochter aan. Inwendig verheugde hem dit warm oordeel uiterlijk bespotte bij het. Een geluk voor u, zegde hij, dat gg don schrijver niet kont, een ongeluk voor hem dat hij dezen uitbundigen lof niet kunnen hooron hoeft. M. Eugeen Palm wonscht Uwo Excellen tie to spreken, melde do kamerdienaar. Die is wolkom,- zeer welkom! riep do intendant levendig uit, Helena, woos nu zoo vriendelijk, mij met mijnen bozoeker alleen te laton 1 Helena ging weg. Het was als of haar een© het eten moet meif hot kruisteoken maken ön bidden.» En als ao vader het niet doet," zegt ze «Die niet bidt, behoeft ook niet le eten,» en al de kleine schotels en schoteltjes van de Japaansche middagtafel neemt zij oen voor een wegen brengt ze naar do keu* kon. Zoo bad moedor ook mot haar gedaan, als zij niet bad. De handelwijze van zijne kleino beviel don vadqr, hij maakte he1 kruisteoken, waarbij zij liem de woorden en daarna nog oen klein gobed voorzegde. Evenzoo na tafel. Zou de kleine Philomene aan velen onzer nog niot iets kunnen leoren? Aa!?moetiige3Ei8. Kort geleden was de beroemde pater Vaughan, jezuit, boïaamd om zijne welspre kendheid, alsook om «do bekeering van tal rijke protestanton, dio bij bemerkte, op reis van Engoland naar Amerika. Er kwam oen schrikkelijk woedende storm op, 't ging zoover dat hij bijna met de andere over- vaarders schipbreuk-leed. De passagiers wa ren angstig en benauwd. De pator bleef kalm en gelaten. «Pater, wat denktj ge, zullen we gered worded vroeg men. Wol, hernam de nater, dat zal van u afhangen, ik kan u alleenlijk verklaren dat de wog naar den hemel even kort is over water als over land. Eera .dappere. Kwaamt go reeds toParijs Noen toch/i wel Nu dat geeft er niel9 aan ora mijn verhaaltje dat ik schreef, tor aller voorbeeld en voordeel goed le begrijpen. Ziellier wanneer go u op de buitenboule vards van Parijs zoudt bevindon en dat wel inzonderheid niet yorro van de Gare d'Auslorlitz», op Ivry. dicht de Seine, kunt go rond 11 uro des inorgends lioure mili taire eon generaal van 'L Fransche leger le paard zien voorbij fijdon. Zijn peerd is zoo wit als sneeuw, zijne hou ding is zeer statig. Iets dal ge torstond zult opmerkon is dat zijn rechterband niet meer uil de mouw komt. Inderdaad, zijn reebtor- arm moest bij iu den Fransch-Duitschen oorlog van 'l jaar 70'door eene heelkundige operatie laten afze'llén', want de wonde, ver oorzaakt door een geweorkogol, scheen to verkankeren. 'l Is een van die duperen die 't Fransche leger telt en die, verknocht aan zijn plicht en aan ziju vaderland, 43 jaar geleden niet achteruitdeinsde en steeds immer voortwerkt om zijn land te verheffen* Generaal Pau is niet alleon een dapper krijgsman, eon fijn krijgskundige, maar insgelijks een ovorluigö en godsdienstig christen. Een dcorsScanelc wQord< De Mexikaansche ropubliok heeft tol hiertoe niet veel rust gegoten. De omwente ling sinds jaren volgde de dwingelandij van eenen Porfirio Diaz op Het ongoluk is eene les voor do volkoren Ook heeft de generaal Huerta, wanneer hij het op zich nam de orde in Mexico te herstellen, verslaan, dat me» niets vermag, zonder de hulp van hierboven. Bij de opening van den nieuwen zittijd der Kamers, heeft hij zich uiterst moedig ge toond mot den naam van Goil le aanroepen en met te verklaren dat men voor de herstel ling dos vredes volstrekt op Gods bijstan® moest rokonen. golieimo kracht tegenhield. In 't aanpalende kabinet bleef zij en liet tusschon zich en het bezoek baars vaders de deur een weinig openstaan, opdat zij aan baar onbestemd ver langen, om don binnentredende te zien, zou kunnen voldoen. e Zeg-maar niets! riep de intendont Eugoon reeds van verre toe go komt mij manen, docli gij vindt mij reeds klaar. Uw st.uk is gelezen, nagezien, aangenomen Weet ge wel wat dit'zoggen wil, hé Ondanks deze bemoedigende ontvangst boog Eugeen stilzwijgend. Zijn anders zoo beider voorhoofd' was beschaduwd. Welnu? vroeg' mijnbeer von Heusen berg bevreemd, electyiseert u dat niet Komt gij misschien als berouwhebbend zondaar, voor gij nog do oersto proef gewaagd hobt Gij zijt bleek, voraiiderd, wat is er met u gebeurd Excellentie or z'^jn tien weken verloopen sedert ik voor do eersto maal do eer had... IJa, is het d;it zegde do geheimraad op geruimd -r onstuimig bloeddat hindert u reeds Gij weet nog niet boo traag liet bij zoo'n thoaterdirectio toegaat. Tien weken hemel Er zijn ^mieren die even zoo veel maanden wachton cn ze worden toch al niet bleek om. Eugeen zag treurig voor zich. Gij hobt wat op het bert, zegde M. von Heusenberg kom er meê voor den dag,beste vriend Vergeet voor een oogenblik den intendont en antwoordden vaderlijken vriend openhartig Eugeen zag snel èp en bloosde. Juist uwe goedheid, Excellentie, zegde, houdt mijno lippen gesloten. Waar gij voor mij alleen do her^qgelyke theater-intendent ep ik slechts een tooueelspeler, dan was het Meer dan vijftig jaren was het geleden dat men van ambtswege zulke moedige woorden had durven spreken. Een oorverdoovend handgeklap en eene omtrent algemeene toe juiching beantwoorden deze woordon. De bruidschat. Men zegt dikwijls dat een huwelijk eene geldzaak is. Inderdaad, gebéurt hot niet dat men trouwt voor 't geld alleen Schando, ja, bijzonderlijk als men dio zaak als hoofd zaak beschouwt bij 't aangaan van den zoo gewichtigen levensstaat. Laat ons dns van 't huwelijk geene gcld- ondernomingen maken Dat de bruidschat dus bestaat, niet alleen uit waarden van geld en goed, maar ook van andere onvergankelijke schatten, die meost, en alleen zullen golukkig maken. Eon vador gaf als bruidschat aan zijn© in 't huwelijk tredende dochter wat volgt Eeno goede opvoeding, holder oordeel, gezond verstand 10,000 fr. Geone aanlokkende en gemaakte manieren eene strenge en fijne smaak in kleeding, huishoudkunde, familieleven 20.000 fr'. Vurige godsdienstzin, zuinig en ordelijk, met do kunst haren man te gehoorzamen en hare onderdanen den weg tot 't work en tot 't welzijn lo wijzen 30.000 fr. Werkzaam en handig zij is haar eigen modiste en naaister 10.000 fr. Zoekt hare vreugde thuis, de deugd in de kerk, loopt niet naar plaatsen, vergaderin" gen en feesten waar zo nooit van pas komt 10.000 fr. Een goed karakter, kloeke wil, is getrouw en opofferend, laat zich niet nederdrukkon door moeilijke omstandigheden 10.000 fr. Dat is oen totaal van 100.000 fr. De fabel vertelt verder dat de jongeling eerst wel wat beteuterd keek, bij liet zien dezer rekening, maar, daar bij een verstan dig man was, nam hij het voorstel uit Ier horte aan. Men beweert dat hij er nooit berouw over gevoelde Ziehier in welke sleden onze twintig mengde brigaden, 'lis te zeggen 1 regiment voetvolk on 1 groep artillerie, zullen garni zoen houden vanaf den 15 December aan- staando voor de moosten, en in den loop der jaren 1914, 1915 en 1916 voor de overigen. le Legerafdeeling, bestaande uit de 2e, 3e en 4e brigaden 2e linie te Gent 3e linie le Oostende 4e linie te Bruggo, elk mot eon groep artillerie de divisie-artillerie le Gont en te Dendermondedo ruiterij te Brugge de genie to Antwerpen het ver- voorkorps te Gentde depots to Antwerpen; do regimentsscholen te Kortrijk (2o) en te Meenen (4e). 2e Legerafdeeling, bostaande uit do 5e, 6e en 7e brigaden 3e linie te Antwerpen 6e linie te StNiklaas; 7o linie te Antwerpen, elk met oen groep artillerie do divisieartil- lerie to Lier de ruilorij te Mechelen de geniete Antwerpen; het vervoerkorps te Antwerpen de depots te St Bernard de regimentsscholen te Audenaerdo (5e), te Dondermondo (6e) en te Philippevillo (7e). 3e I-egerafdeoling, bestaande uit do 9e 11e, 12o en 14e brigaden 11e linie lo Has selt 12e linie, 2 bataljons te Luik en 1 te Verviers 9e linie le St Truiden, 14o linie te Luik, elk met een groep artillerio de divisiearlillerie, de ruiterij, de genie en het vorvoerkorps te Luik de regimentsscholen te Leuven (11e), le Verviers (12o), te Hoei (9e) en to Leuven (14e). 4e Legerafdeeling, beslaande uit de 5o, 10e, 136 en 15e brigaden 8o linie, 2 batal jons te Brussel en 1 le Laeken de groep artillerie te Laekon lo jagers te voet, te misschien anders. Dus moet ik mij vergenoe gen, u te horhalcn, Excellentie, dat mijne toekomst, mijn loven in uwo hand ligt, dat ik dien beslissonden stap spoedig noodig heb. - Ik geloof dat ik u versta, hernam de intondent intusschen... O, wanneor dit het geval is, viel Eugeen haastig in do rede, dan verzoek ik u mij snel te zeggeD, Excellentie, wat ik te hopen heb. Dat heb ik immers reeds gezegd, riep de geheimraad vrolijk ik wend alles aan, uw stuk komt binnen kort op het hertogelijk tooneel. Gij schijnt mg de hoerscbappg in mgn rijk niot te willen toestaan. - Integendeel, Excellentie, ik ben er van overtuigd en daarom kwam ik u juist verzoe ken om die macht aan lo wenden. Er is een kabaal tegen mij. De directie wil my afwy- zen. - O, o de direktie En boe dan De direkteur, Excellentie, heeft mij af gewezen mot de bedenking, dat zulk een dobut voor den naam van zijn tooneel te ge waagd was, en, werd bij desniettegenstaande genoodzaakt, dat wil zeggen, wanneer Uwe Excellentie hot zou bevolen, dan bad M. Wellcnborg, de eerste rol, besloten zijn kon- tract voor vervallen te verklaren en zou Mev. Kollenberg Holm weigeren met mij op te treden. Gij zult mij zelf toestommen. Excel lentie, dat dit zeer treurige vooruitzichten zijn voor iemand, die achter zich de brug afgebrokon en voor zich het terrein gewei gerd ziet Do kleine grgze oogon van den intendent vonkelden. Door de innigo deelneming ging de uitdruk king zijner gelaatstrekkon tot nadenken over, daarop werd zo plotseling dooi' eene opkomonde gedacht© verlicht. Charlejoi lOo linie, 2 bataljons to Namen en 1 te Arlon 13ö linie le Namen, elk mei een groep arlillorie do divisiearlillerie tg Namen, evenals do ruiterij, de gonio, het vervoerkorps en do depots de regiments, scholen te Mariombourg (8e), te Hoei (la jagers), te Arlon (10e linie), toDinant (13© linie). 5e Legerafdeeling, bosiaand© uit de le,' 10e en 17o brigaden de linio te Ath; 2o ja- gers te voot, te Borgen 3e jagers te voetje Doornik, elk mot eon groep artillerio do divisioartillerio te Bergen do ruiterij te Bergen de genie to Tervucren het vo; voerkorps te Borgen en te Antwerpen; de depots te Contich; de rogimonlsscholon te Dendermonde (le), te Philippevillo (2o ja. gers), te Moenen, (3e jagers). 6e Legerafdeeling, bestaande uit do 18', 19® en 20° brigaden hol regiment grena diers te Brussel; het 1° carabiniers to Brussel; het 2® carabiniers te Brussol, elk met eon groep arlillorie; do divisiearlillerio lo Brus sel; de ruiterij lo Doornik; do genie to Ter- vueren; het vervoerkorps en do^dopols lo Brussel; do regimentscholen te Brussel (gre nadiers), te Waver (1® carabiniers); to N ij vel (2® carabiniors). Wat do ruiterij betreft, die van goeno le gerafdeeling afhangt, dozo zal garnizoen houden alsvolgtl®on 2° gidsen (1® brigado) to Brussel; 4® lanciore en bet nieuw regiment dragonders, (2® brigade), hol 1° te Gent, 2' le Aalst; do tweo andere regimenten (3® bri. gade) te Leuven on to Thienen; do artillerie le peerd te Brussel; bet bataljon wielrijders te Vilvoorde; de compagcio wielrijders van do genie te Tervuoron; de dopots te Boveren en te Brasschaet. Onze geliefde Vorstin uit Brussel vertrok ken Woensdag morgend om 10 uro, is 's na middags om 4 u. 10 m. to Andornach, bij Koblenlz, aangekomen, waar zij met bare eore-dame, do gravin de la Faille, in een hotel afgestapt is. Koningin Elisabeth zag er opgeruimd uit en hare gezondheid is uitmun« tend. Donderdag morgend begaf de Koningin zich per rijtuig naar Namedy. dicht bij Andornach, waar zij een bezoek bracht aan hot kasteel, gelegen in een schoon boekje van den Rijn en den eigendom is van don prjns en do prinsesKarei Antoon van Hohen- zollorn, haar schoonbroeder en schoonzu ster. Het kasteel van Namedy, gelegen in een dor schilderachtigste hooken van 'den Rijn, tusschen Bonn en Koblentz, behoorde too aan de gravin van Vlaanderen. Rechtover liet kastoel en te midden van den stroom, bevindt zich het eiland Namody ongeveer 150 meiers breed en meer dan een kilometer lang. Hot. eiland een groole en vrucht baren meersch, is sedert eenige jaren vermaard door een natuurverschijnsel eensklaps ont stond le midden van bot eiland eene fontein van warm bronwater, een waterstraal wer pende op eene hoogte van 100 meiers ongeveer 2 motors diamoler. Deze waterstraal duurde zes minuten «n dan was het plotselings stil. Vier-en-twintig nren nadien, hernieuwde zich het natuurverschijnsel. Sedertdien is bot schouwspel dagelijks en zulks lokt veel volk naar Andernach. Het kasteel van Namedy geniet er dage lijks van. Het wator van deze fontein is zeer smake lijk om drinken. Rijk aan dolfstof, gelijkt liet veol aan de gekende en naburige waters. Deze bromen zijn gelegen in de vulkani sche Eifel, dicht de vermaarde krater van Maria-Laach, aan boord van dewelke do beroemde abdij van dien naam opgericht is. Het is eene slreok zeer bezocht door de vil- legiateurs. lig begreep don martelenden toestand van dezen jongen kunstonaar, bij begreep wat hij daarmee wilde zeggen dat de brug achter hem was afgebroken Kommer, ontbering, gebrek misschien knaagde aan deze trot« sche gloeiende ziel, onzekere verwachting pijnigde sedert maanden dozen dorstende jst, een hoog gevoel zij nor roeping streed met bittere gedachten ovor de schgnbare vruchteloosheid van 't gebrachte offer Dit alles voolde de kleine spotlustige inten« dent, die anders met dergelijke gevoelens ge woonlijk hertelijk lachte, in dit korte oogen blik,en die heldere glans op zijne gelaatstrek' ken wcêrkaatsto nu bet resultaat dezer zeld zame gewaarwordingen. Hij dook in z(jn kussens, nameen snuifje en vroeg los weg - Waarmeê hebt gij u in den laatsten tijd bozig gehouden lik vertrouw dat gij vlijtige, grondige studiën gemaakt hebt Wg zullon uw talent derhalve op de proof stellen. Het denkbeeld is mij vcrukkond, u een triomf te kunnen bozorgeD, zonder dat Mevrouw Hel- lenberg-Holm en baar man het op de zenuwen zullen krijgen. Begfijfit gij mij - Niot geheel, Excellentie. En toch zie ik dat ge niet schertst. Uw opgeruimde toon ver borgt tot mijn bestwil opgevatte plannen. - Juist, zoo is het. Maar vertrouwen En voor alle dingen, laat van dit oogenblik dfl direktie buiten het spel. Wij hebben die niot noodig. Mag ik er tot mijn doel gebruik van maken, dat gij dien noef van gravin Helm- werth zgt Excellontie Nu, ik zeg Tot mijn doel, en tot uw besluit. Ik schik mg naar uwe verlangen, Excel' l©utie. Maar mag ik ook weten... Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1913 | | pagina 6