'g^'& °V* De gruwelijke moorderij van Landerneau. De troonbeklimming van den hertog van Cumberland, Pégoud "te Grent. -oö^u.v ,f y uitenant-Generaal du Roy de Blicquy. ZONDAG 9 NOVEMBER 1913 Koning Albert in Duifschiand. Men weet, dat ter gelegenheid van het laatste bezoek van President Poin- caré van Frankrijk, aan Koning Alfons van Spanje, en het gelijktijdig bezoek van een Engelschen kruiser aan de Spaansche vlootrevue, er geschreven werd, dat liet drieverbond Engcland- Fra 11 krijk-Rusland zou te niet gaan, en dat Spanje beter de behingen van Enge land en Frankrijk zou kunnen dienen. Bwohvoorde ovsrled.n In den ouderdom v«n 72 Jur. Hl) wis aide-de- »P van wijlen Leopold II en krljgsattaché van den graaf van Vlaanderen. M ABEL DURAND, advokaat van den 14-jarigen Redureau, die heel het gezin van zijn patroon ver moordde, omdat hij van dezen laatste eene opmerking gekregen had. Wij hebben in ons dagblad van deze week uitgebreide verslagen gegeven van de .vluchten van Pégoud. Ziellier nu in 't kort zijne uitgevoerde en verbazende toeren Na een paar keeven het plein te zijn rondgevlogen om te zien ot alles in re gel was, en na aan de dagbladschrijvers en eenige militaire vliegers de noodige uitleggingen te hebben verstrekt, stap te Pégoud, om 11 ure 20, in zijn Blériot- vliegtuig. Met sterke lederen riemen die hem hoveri de schouders passeeren en één in de lenden, wordt hij aan -zijn zeteltje gebonden. Eenige seconden latei is hij weg. Op een vijftigtal meteis hoogte be gint Pégoud dan niet zijn toestel van de eene naar de andere zijde te keeren. Men meent dat, hij zal omver vallen, maar zachtjes keert de vogel recht. Om half twaalf steekt hij hoog in de lucht en verlaat bijna den omtrek van het plein niet. Hij bereikt 1400 a 1500 meters. Om 11 ure 32 boort men de motor niet meer ronken, tenzij bij kleine ruk winden. Om 11 ure 36 groote verwondering en I geroep. Pégoud's toestel is omgekeerd mi zweeft in die positie gedurende een halve minuut op een 500-tal meters hoogte. Nu laveert hij op zijde en wuift met de handen men ziet hem schoon zitten. Om 11 ure 40 steekt hij weerom iu de hoogte en nu doet hij viermaal zijn toe stel omslaan. 't Is verbazend met welk gemak hij dit doet. Om 11 ure 45 slaat hij weer om. Waarlijk, de koene Fransckman doet met zijn toestel wat hij wil, met of tegen den wind. M. en Mad. Blériot slaan geen oog van hem af. Om 11 ure 47 doet hij op 350 meters hoogte nog verschillende toeren en laat dan zijn motor stil vallen. 't Grenst nu aan 't ongelooflijke Pé goud doet de neerdaling in spiraal en komt om 11 ure 52 in gestrekte vlucht beneden. In 't midden van bet plein landt hij. Men roept, men wuift met zakdoek en hoed. Een paar honderd bijzonderen in de voorbehouden omheining, loopen naar Pégoud. Men roept Leve Pégoudleve Frankrijk Midden-Statie van Hamburg waar Koning ALBERT, Dinsdag morgend toegekomen Is. De hertog, die aanstaande maand 56 jaar oud wordt, denkt er evenwel niet aan rust te nemen. Toen hij tot regent, gekozen werd, was hij voorzitter van de Duitse he koloniale maatschappij, en hij zal dien post, welke hem voorbehouden is, hernemen. Hertog -Tan-Albert heeft liet grootste gedeelte van zijn bestaan doorgebracht met studiereizen. Zoo heeft hij eene ondervinding opgedaan waarvan de koloniale maatschappij dik wijls reeds heeft kunnen genieten. Wij hebben de blijde intrede van den hertog en de hertogin van Cumberland, in de hoofdstad van het hertogdom Brunswijk, in ons dagblad, ter gelegen heid zijner troonbeklimming, gemeld. De troonbeklimming van prins Er nest-August van Cumberland in Bruns wijkbeeft voor gevolg het einde van het regentschap van hertog -Ian-Albert van Meeklemburg. Deze keert in het hij- zonder leven terug, na gedurende zes en half jaar de vorstelijke macht uitgeoe fend te hebben. de schoon met vlaggen en bloemen erdc statie werd Z. M. afgewacht de militaire overheden generaal Brmicli, bevelhebber van het 10® le- orps kolonel von Bodelschwink, de Hanoversclie dragonders en zijn ierskorps. Keizer Wilhelm had den rritmeester, kolonel von Tranken- afgevaardigd om den koning der en te begroeten. 's Morgends bezocht de Koning de merkweerdigheden der stad. 's Middags vereenigde een ontbijt den Koning cn de officiers in het krijgsca-t sino van Luneburg. Er werden geene heildronken uitgebracht, daar Z. M. verzocht had dat alles zou gebeuren zon der praal. Ten 1 ure 10 begaf de koning zich, door de dragonders begeleid, naar de statie het voetvolk bewees de eer op den doortocht. Het vertrek had plaats ten .1 u. 20, te midden der toejuichingen. Koning Albert is ten 6 ure aangeko men in de Prinsenstatie van Wildpak, bij Postdam. Hij werd er ontvangen door den keizer, het hof, den Belgischen gezant en begaf zich onmiddellijk naar het nieuw paleis, waar hij de roode ver trekken betrekt, die bewoond werden door koning Edward en koningin Victo ria van Engeland. De keizerin heeft, voor deze gelegenheid, de vertrekken doen versieren met de portretten der ko ninklijke familie van België. Na de ontvangst van den koning dooi de keizerin, had er een groot familie feestmaal plaats. De avond werd verder doorgebracht in% gezellig gekout, afge wisseld met cinemavoorstellingen in den nieuwen schouwburg van het paleis. M. KOKOVTSKOFF, Russische hoofdminister, thans te Parijs verblijvende. Ongetwijfeld staat, het bezoek van den Russischen kabinetsoverste, M. Ko- kovtskoff, aan Parijs, daarmede in ver band. Rusland ziet zoo gemakkelijk van zijne twee bondgenooten niet af, daar leze hem al te veel voordeel kunnen doen. 't Is dan ook daarom, dat de Rus sische internationale politiek gebiedt, al te doen wat zij kan, om het hondge nootschap te behouden met Engeland en Frankrijk, om tegen Oostenrijk en Duitschland het evenwicht te kunnen behouden. uilig Albert is Woensdag mui ten 8 ure 17, uit Hamburg te Lu- g aangekomen. Hij was vergezeld najoor graaf de -Jonghe d'Ardoye, 'ficier van 'kommandant du Roy de uy, departementsoverste van den ritmeester en van luitenant-kolo- eMelotte, gehecht aan bet Belgisch itschap te Berlijn, n had te Luneburg maatregelen nen om koning Albert op weerdi- ijze te ontvangen. Talrijke Belgi- vlaggen wapperden aan de open- gebmiwen en aan de gevels der bij- »re huizen. In al de winkels ver- t men de portretten van de Belgi- vorsten en van hunne kindwen. De [ilkinderen hadden verlof om oogge- fli te zijn der aankomst van den ko-

De Volksstem | 1913 | | pagina 1