Brussdsclie Kiekskens EEN HELD ÜIT BRETANJE Stoutmoedige bandieterij Is Brusssi De misdaad van Letlerliauieai erkrechtcrsraad vaa Beroep VI IN DE BALKANEN Nieu w she richten Likeurhandelaars. rJl MUWlMJUmBllliW II in HIJ' 111.- plannen, betrok hebbendo op do mobilisatio dor ruiterij 6» cijfers die in lijd van oorlog gebruikt worden, ontdekt. Kaar men denkt beeft Monozzi geen an- ■flero medeplichtig© dan Poleiglio. Do sergeant-majoor is in do kazerne Tan Monaco opgesloten go worden. Hij beweert onschuldig te zijn. In do kamer van Potriglio i3 eene opzoe king gedaan dio tot de ontdekking leidde van een geheel plan der ruiterij, behelzende do vorming dor regimonten en hunne mobilisee ring in oorlogstijd. Volgens do Tribuna werd Menozzi van 4 tot 5 duizend frank beloofd voor zijne dokumont-afscliriftcn. De moord dor gravin Tiepoio. Tijdens het onderzoek nopens do moord der gravin Tiepoio op den soldaat Polinanli, ordonnans van kapitein Oggioni, de man der gravin, is bewezen dat do giavin den soldaat tot de erdo had moeten terugroepen. Do kapitein die van het gedrag van Polinanli op de hoogto werd gebracht, berispte den soldaat streng. Deze zou in 'L kort van don militairen dienst ontslagen worden. Do broeder vanhopileiu Oggioni isWoens- dag Ier plaats gekomen. Do kapitein zelf toont zich zeer kalm en wacht met betrou wen het einde van hot onderzoek af. SPAKJE Do nieuwe Gouverneur der Spaansche Bank. M. Doir.inguez Pascual, oud-minis ter, is gouverneur der Spaansche Bank be- r.oomd. Einde goed, alles goed. De afschaffing der Dinsdagzittingen in de Kamer Mon schrijft ons Brussel 12 Nov. Onze tegenstrevers meonden gisteren dat zij er hoven op waren mot liet incident Mansart en dat zij de rechterzijde 1 eel ijk in nesten zouden gesloken hebben. Men kent den oorsprong vaii bet incident. De rechterzijde li ad bet niet tegen M. Mansart, maar wol tegon do linkerzijde, die zich onthouden bad bij de stemming van M. Scliollaert, als voorzitter. Ton andore, do naamafroeping inde zit ting van heden bewijst zulks ten vollo, want M. Mansart word door do katholieken geko zen, mcllogenstaaude de linkerzijde er wede rom als eone bendo kwajongens van door ge trokken was. Het geestigste van de historie was, toen M.Devézo,diodó rol van Sekretaris vervulde, cn die Dinsdag do naamafroeping gedaan had moest bekennen dat hij zich verbist bad ou er 91 loden aan do stemming hadden doel ge nomen in de plaats van 93 zoóals'hij beweer de. Po Kamer was dus wel in getal geweest. 't Was gezel Kaïniel Huysmaiis die er Pevozo eens goed inlapto. Met een beminne lijk lachje zegde hij dal M. Dovèzo zich niet zou vergist hebbon, indien hij bij do Broeders niet naar school was geweest. Mon moest het gezicht van Dovèze eens ge- zion hebben,toen hij zijno smeekonde blikken naar gezel Huysmaus richtte, opdat deze toch zou zwijgen... Heol de Kamer scl.okto van 't lachen, uit^ genomen M. Devèze cn zijn schoonpapa, ,M. Ozeray. De Voorzitter dor Kamer heeft in zijne •peningsrede voorgesteld bot gotal zitdagen te verminderen, doch tot 6 uro te aetelen, ien eindo den lijd nuttiger te kunnen beste den. Ik bad reeds gemold, dat er kwestie was do zitting van "s Dinsdags te vervangen, door eeno zitting s' Donderdags morgends. Ik bob aan M. Scbollaert gevraagd of liet wol in dien zin was, «lat or oono wijziging •zou voorgesteld worden cn of or oono meer derheid zou te vinden zijn in de Kamer, om die hervorming te slemmon (32,t# Vervolg.) Jacques zag naar dien kant, en zag in dc -duisternis twee lichtende punten, aan de oogen eener wilde kat gelij kend. Te gelijk vatte eene hand de zij ne, en trok hem naar eene bank. Toen hij eene korte poos had gezeten, .waren zijne oogen genoeg aan de duis ternis gewoon, om het inwendige der hut. te kunnen opnemen. Het was een groot vierkant vertrek, Öat alleeu door de deur licht ontving, en de zoldering was zoo laag, dat Ja cques zich verwonderde, dat hij er het lioofd niet tegen had gestooten, toen hij rechtstond. In een hoek was een soort van bedste de met stroo, en de overige meubelen bestouden uit eenige groote en kleine banken en eene lompe tafel. De bedstee was blijkbaar de slaap plaats van den kolenbrander derhalve Xttoest Marie een ander verblijf hebben. Zijt gij de kolenbrander Rouan? -vroeg Jacques den man met de wonder baar glinsterende oogen, die zich nu naast hem had gezet. Ja. kameraad zoo noemt men mij ten minste, en ik zeg nog eens, wees welkom ik verwachtte u. Gij kent mij dan Misschien wel. Ik kan niet zeggen of ik u 'ken, want ik kon uw gezicht niet zien. Pelo Eouan nam hem bij de baad, Volkomen, antwoordde mij do achtbare staatsminister. Dio wijziging gaat ton andere niet van hol bureel uit, maar werd door tal rijke volksvertegenwoordigers, in de provin cie wonemie,voorgesteld. Hel zal zeer nuttig zijn voor bet werk,tot 6 uren lo zetelen,want nu moet men dikwijls twee vollo zittingen aan eene bespreking wijden, omdat soms oen redenaar het woord niet nomen kan. Ook is het voorstel van M. do Broquovillo voor 't algemeen goed aanvaard goworden. Meest alle volksvertegenwoordigers vertrekken slechts rond 7 uro. «Indien er klagers zijn,zullen bet ongetwij feld de volksvertegenwoordigers der kanton van Charleroi zijn. Deze zullen moeten den trein nemen van 7 ure7 min. een baulieue» die slechts om 9 u. to Charleroi aankomt...» HAROLD. Woensdag avond kwam M. Leonard Leroux, adjudant bij het regiment van den trein, in burgerskleedij langs de Krijgslaan, toen èen kerel hem naderde cn hem vroeg hoe laat hot was. Terwijl liij zijn uurwerk uittrok, bracht een twee.do kerel hem oen gowoldigon vuist slag in den hals toe, en een derde lichtte een revolver op zijne horst roepende Handen op M. Loroux moest wol gohoorzamen. Do drie bandieten ontnamen hem zijn gou den uurwerk met kolen, zijn geldbeugel, in houdende eene som van zestien frank en ruk ten ook den trouwring van zijn vinger. Eons hun slachtoffer uitgeplunderd, namen de drie bandieten de vlucht. Het slachtoffer kon nog enkel eene klacht gaan neerleggen op bet policieburool. On- rniddolijk werd eene klopjacht in den omtrek ingericht, doch zonder uitslag. M. Leroux kon ten andere slechts een zeer oppervlakkig signalement van zijne aanval lers geven. Een onverzoenbare haai. Wij zegden reeds dal eene veete de drijf veer der misdaad moost zijn. Twee jaar geleden word de schuur van Van dor Heyden doorbrand vernield en alles duidde aan, dat er kwaadwilligheid in 'l spel was. De daders werden echter niet ontdekt. Enkoio maanden geleden werden de oogst on de fruilbnomon van Van dor Heyden zwaar beschadigd. Dan ook bloven do daders on vindbaar. De vijand van Van dor Hoyden moost thans dozes leven hebben... Het slachtoffer zou meer dan twintig messteken bekomen hebban. Hot zijn de'geneeshecren Van Meerbaegh* en Do Graevo, dio het lijk van Frans Van der Hoyden schouwdon. Daaruit bleek dal liet slachtoffer meer dan twintig messteken bekomen heeft. Hotvleesch in don hals was als dcorkerfd.Zolfs alsdo ongelukkige reeds had opgehouden te leven, moot de moorde naar hein nog messteken toogebrachl hebben. De menigte tracht den vermoedeiijken moordenaar te lynoheeren. Eenesterkoafdoeling gendarmen wasnoo- dig om den vermoedelijke» moordenaar lo gon de volkswoede lo beschermen, toen hij weggebracht werd. Drie gendarmen zouden zelfs gekwetst zijn, door steenworpen. Ook met boeten word geworpon en do gendarmen moesten mot hunno wapens dreigen om do menigte op afstand te houden. De moordenaar zou bekentenissen gedaan hebben Er wordt gemeld dal de aangehoudene Frans Haelterman zou bekend hebben do moordenaar van Frans Van der Ileydon te zijn. Ziellier in welke omslandigbedon deze be kentenissen zouden gedaan zijn Terwijl 'mon hom haar het gevang van Oudenaard? voordo, vroeg Haelterman eene cigaret aan oen der gendarmen. ging met hem naar de deur, en liet zijn zwart berookt, gezicht door het volle daglicht beschijnen. Neen, ik ken u niet, zegde Ja cques, nadat hij hem oplettend had be schouwd Gij hebt gelijk1, zegde de kolen brander, toen zij zich weer hadden neer gezet. Gij kent mij niet. Deze hut iö lang na het vertrek van Nicolas Trein' gebouwd maar het is niet om over mij of u zelvcn te praten, dat ge hier zijt gekomen. Dat is waar, ik kwam... Gij liebt wel gedaan, viel Pelo Eouan hem in de rede, en gij doet al tijd wel, Jacques Lekei*omdat ge een trouw en eerlijk hart hebt. Waarom gij komt, behoef t ge mij niet te zeggen. Ik weet bet reeds. Weet gij het reeds? zegde Jacques verwonderd. Ja. Gij komt vernemen naar een armen, onnoozelen jongen, die. Jean Blanc heet. Zou hij 'dood zijn? liep Jacques uit. Neen. En gij wilt hem opzoeken, om van hem te vernemen vaar de erf genaam van Treml gebleven is. Ja, dat is waar, zegde Jacques met toenemende verwondering. Maar wie zijt gij toch, in 's hemels naam gij, die weet wat het eenige doel is, waar voor ik leef? Ik ben de kolenbrander Eouan, was het antwoord, een arm man, die veel heeft moeten doorstaan, een info, DE VOLKSSTEM Doze zon hem geantwoord hebben dat hij eeno cigaret zou krijgen, indien hij wilde be kennen... T Alsdan zou Haelterman verklaard bobbon dat hij zich ook in «le herberg van Do Vcyl- dor bevond, toen Van der Heyden er vertrok om naar huis terug to koeren. In het bosch viol hij hem aan. bracht hom eerst eon slag toe mot een boksijzer en daar na nog verscheidone messteken. Om te beletten, dat bet slachtoffer bom zou aanklagen, sneed hij hem dan de keel over. Het mes hoeft hij in eenen poel gewor pen... Het onderzoek Wat editor schijnt te logenstraffen, dut Haelterman zou bekend hebben, is het feit, dat hij Woensdag schier den geheelen dag, door onderzoeksrechter Cotlignio onder vraagd werd. 'l Was r$eds laat in den avond, toon do onderzoeksrechter bovol gaf, hom terug in liet gevang op lo sluiten. "V juist GJBsis]rr College dor Ondsrnemiii*;shoofden. Al de voorgestelde-candidaten zijn geko zen uitgeroepen. Hot zijn do Hoeren KAMER DER WERKLIEDEN Werkelijke Leden. Ilaché Edinond De Clippol Frans Her- bert Lode wijk. Plaatsvervangende Leden Lercangée Ëdgard Tirez Aloïs Do Meyer Arthur. KAMER DER BEDIENDEN Werkelijke Leden Trouwaert Fornand'; Petre AugustBour don Eduard. Plaatsvervangende Leden Ven dor Donckt Gas'aaf Goelhals Desi- sideorDhaei ens GusTaaf. College der ^Werklieden Twee lijsten zijn neêrgelogd geweest Voor de mandaten yan Werkelijk Lid f. August Do Schryvor, te Ronso Jozef Steenhout, to Aalst Alfred Bulle, te Gent. Voor de mandaten van Plaatsvervangend Lid |a Eduard Van Wyrtsbergho, te Gent Al- bert Moerdyck, to St. Niklaas Adolf Claus, to Weiteren. Voor de mandaten van Werkelijk Lid 2. Ferdinand Do.Clercq, to Gent Hen drik Van den Breinpt, to Aalst Domion De Palmenaere, le Lokeron. Voor de mandaten van PlaatsvervangendLid 2. Petrus Van Baslelaero, to St. Ni klaas August Hooreaau», te Ronso Karei Van Lieffoi'iivge, le Goeraardsbergo». De onderhandelingen tusschen Servië en Turkyë ToCönstan'tinopel 'meent men te weten dat Servië afgevaardigden naar Conslantino- pol zal zenden óm m'ét do Porto óver don vrede to onderhandelon. M. Kistitch zou eerste gedelogocrde voor deze onderhande lingen benoemd \vordën,dio ovenwol niet van langen duur zullen zijn daar Servië haar het voorbeeld van Bulga'riö heol verzoend zijn zal aangaando do vaköuve». M. Voukovitch, bestuurder der Servische ijzeren wegen is le Gqustautinopel aangeko men om mot do vertegenwoordigers der Oostor ijzeronwegen te onderhandelon. Zoo haast de vrodo zal getookend zijn zal hol Servisch gouvernement de toestemming van Turkye vragen voor do bonoenaing van M. Nenadovitcb als govolmachtigd minister. Do Turlische ministerraad word Woensdag namiddag gehouden ift.de residentie van den groot-vizier. Mon li^eft er den tekst va» hot vredeslractaat met Griekenland behan deld. Mon voorziet dat do Turkscho afgevaar digden opdracht zullën krijgen don vrede te teekenen. die eenige weldaden le vergelden en vele mishandelingen te wreken heeft. En weet gij 'iets van den jongen heer George? - Ik weet niets meer van hem, dan dat gij zelf weet, fotwoordde Pelo met eene treurige stem.~Gave de Hemel, dat het kasteel ia Tremiays zijnen schat zoo getrouw had bewaartl als de eik in den Wolvenkuil Deze woorden deden Jacques sidde ren. De eik in den Wolvenkuil? her- Laaide hij stamelend. Ja, de holle .eik in den .Wolven kuil. In de duisternis kon men niet zien, hoe Jacques, verscheidene malen van kleur veranderde. Wie gij ook óijn moget, gij wéct te veelriep hij mét eeno dofi'e en drei gende stem, terwijl hij den kolenbran der bij den arm greep. Wie heeft u dat gezegd? vervolgde bij woest. Bij mijne zaligheid, gij moogt uwe ziel God aan bevelen, want gij jbebt het geheim van Tremi ontdekt, en ik ben de bewaarder van dat geheim. Met deze woorden sloeg Jacques de baud aan zijn dogen maar in een oog wenk rukte Pelo Eouan ziek los en sprong'naar den anderen kant der but. Jacques zag niets anders var, hem dan bet schitteren der oogen, en hoorde te gelijk de hanen van twee pistolen span nen. Hij vloog echter op den kolenbrander aan, maar in zijn drift struikelde hij over een omgevallen bank cn viel óp De Grrksche-Albaneesche Grens Luidons eene inlichting aan de Londoner dagbladen gedaan wordt gemold dat Italië het voorstel van Engeland voor do beperking dor grens tusschen Albanië en Griekenland aangenomen heeft. Een Beroep der Albaneesche vrouwen Men bericht uit Argyrocaslro aan de - Corrcspondanco Albanaise dat de vrou wen dozor stad volgend telegram gezonden hebben aan de koningin van Engeland. Onze echtgeuooten, vaders en broeders zijn door de Grieken gevangen genomen en naar Grieken medegesleept omdat zij den moed gehad bobben hunne nationaliteit le verdedigen, «Nu, alleen en verlaten, zijn wij ten prooi der verdrukking van do overweldigers. In ons ongeluk wenden wij ons tot Uw© Maje steit en bidden haar ons ter hulp te komen ten einde ouzo mannen, vaders en broeders uit liet gevang verlost te zien en terug te laten keeren. fauïöfl onze lezeressen, en ook onze lezers, die zinnens zijn een nuttig ge schenk te doen, aan, eens aandachtig de aankondiging Prachtpaltarijen, welke op de 4° bladzijde van ons blad verschijnt, te lezen. De groote keus en de prachtige volmaakt heid dezer pelterijen, oenig in hunnen aard, alsook de buitengewoon voordeolige voor- waardon, waarin zij tekoop gestold zijn, la ten iedereen toe er profijt uit te trekken. Het is voldoendo, het insclirijvingsbulletij», dat in de aankondiging prijkt, in te vullen en op te zenden. Brussel. Be tesckjesdieven. Eene kleermaakster der O. L. Vr. van Vaakslraat kwam Dinsdag avond langs do Hallepoort- lei, toen opeens eon kerel naar haar sprong en haar hot kabasjo ontrukte, dat zij in de hand hield. Op het hulpgeroep van liet. meis kon, snelden voorbijgangers toe, doch de dief kon niet meer ingehaald worden. Een andere tescbjesdief kwam er zoo goedkoop niet vanaf. Deze kerel, eon jonge fransclmian, rukte Dijnsdag nacht, in de Nieuwbrugslraat, hot kabasje eener dame uit hare hand on vluchtte er mcê weg; doch voorbijgangers hielden hem aan en loverdon hem over aan do policie. Do schurk is opge- sloton. Dief geknipt. Wij hebben gemeld dat in de bureelon dor Noordstatie eene som geld gestolen w; s van omtrent 350 fr.. De policie deed oeu onderzoek en kreeg vtrmoe- dens op eon oud-klerk derzelfde statie. Woonsdag morgend werd de vermoedelijke plichtige ontdekt in een hotel der IJzeron- wegslraat, waar hij den nacht had doorge bracht. Men vond in zijn bezit twee sleutel bossen dio ook in de Noordstalio ontvreemd waren. Hij bozal nog slechts eenige franken. De kerel is ter beschikking van don proku- reur des konings gesteld. Dikwijls verbiedt de geneesheer de koffie. Nooit zal hij de Chicorée der Trappisten Vincart verbieden. 1500 E St Gillis. Moordpoging. Dijnsdag avond ontstond een hovigo twist tusschen pon echtpaar derTheodqor Verliaogenslraat, Do vrouw berispte baren echtgenoot, omdat h.ij te laat naar huis kwam. Deze, in woede ontstoken, gaf haar oen slag op het hoofd met «ei schoon on bracht haar vervolgens oen messteek toe, boven bot rechteroog. Op het hulpgeroep der vrouw, kwamon gebu- ren binnen, ontwapenden den woostaard en leverden hem over aan do jiolicio. Etterbeek.De drank. Een rijtuig maker, II,.. genaamd, die op den Ellerbeek- scbvii aleeuwog samen woonde met Rosalie D..., kwam Woensdag avond dronken thuis en zocht twist tegen haar. Eensklaps groep jiij een mos on bracht de vrouw eon steek |oo iu don arm. Do dronkaard werd opge sloten. Gent. Brand. Gisteren avond rond G 1/2 ure ontstond brand in den likeurwinkel van den lieer Wellekens, wonende Ijskelder- straat. den grond. Op hetzelfde oogenblik was de knie van Pelo Rouan op zijne borst geplaatst. Als ik u liet opstaan, vriend, zoudt gij mij doodsteken, zegde deze bedaard. Daarom zal ik u doodschieten, als gij beproeft op te staan. Jacques voelde den kouden loop der pistool tegen het voorhoofd. De ouderdom heeft u niet doen veranderen, vervolgde Pelo een goed hart, doch kleine hersenen. Wat zoudt gij denken dat ik met uw geheim doen zon? Als die honderd duizend livres mij in verzoeking hadden gebracht, zouden zij dan nog* in den eik liggen? Dat is waar, zuchtte Jacques maar ik weet niet wie gij zijt. Misschien zult gij het nooit weten. "Wat maakt het, u? Ik heb u laten zien, dat. ik een vriend van Treml ben en beeft Treml, 't zij levend 't zij dood, nog vrienden te veel, dat twee daarvan elk ander uit misverstand om halö zouden brengen Ik ben in uwe macht en geef mij over, mompelde Jacques. God geve dat gij inderdaad een vriend van Treml zijt Pelo liet Jacques nu opstaan, zeg gende Neem uw degen op. Ik vertrouw u, hoewel gij u tot knecht eens Franschr mans liebt. gemaakt. Hij is een braaf jongman, begon Jacques. Een Vijand van Bretagne, viel den kolenbrander hfliï met. bitterheid in de rede, en een vijand van mij. Maar met 14 NOV. 1913 Het vuur was ontstaan in de stalling,waar het paard reeds gostuld was dit gebouw brandde totaal- op en liet paard werd zoo erg verbrand, dat het tor plaats moest afgemaakt worden. Do pompiers werden verwittigd en waren na 29 minuton werkons do vlammen mees* ter. Do aangerichte schade is door verzo» koring gedokt. Het onweder. Woensdag avond rond 7 1/2 ure, barstte er over Genten omstreken een gewoldig onweder los. Vreeselijko bliksemschichten zetten liet luchtruim af en too in eeno holle klaarte; do dondor ratelde dat de ruiten er van tril den en in de kosijnen van dreunden. De re* gen plaste bij slrooinen neder e:i herhaalde lijk was or ook hagelslag en stormwind. Op sommige plaatsen konden de riolen bet water niet moer intijds slikken en stonden de stralen in enkele oogenblikkon voor da helft met wator bedekt. Het onweder dreef af in de richting van bet Noord-Oosten. Op den buiten werd heel wat schade aan gericht. Men verzekert dat de bliksem langs don kant der Sterre gevallen is en dat daar zelfs oon tramnet werd vernield. Gelukkiglijk werd niemand gekwetst. do officieelo vrachtbrieven, vereisclit door da laatste wet op den alkool. Dendermondo. Laffe aanranding. Woensdag avond, tusschen 10 en 11 ure, kwamen Jan W.., Petrus D... en Louis P.., in de herberg van Leopold Philips, Ouda Vest. Woldra kregen zij woorden met den her bergier. Deze zotte ben op straat. Buiton werd de herbergier vastgegrepen, ten grondo geworpen en drie messteken toegebracht. De aanvallers vluchtten weg. Geburen droegen liet slachtoffer in zijno woning, waar Doktoor Somers hem kwam verzorgen. Do toestand van Philips is zeer erg. Een der aanvallers is aangehouden. De scheikundigen erkennen dat do Chicorei Talpe geheel zuiver is. 1063 St. Niklaas Waas Diefstal In den nacht van Woensdag tot Donderdag zijn onbekende dieven in bet kiekenhok van landbouwer Lode wijk Spiessens, wonende in do Baesslraat, gedrongen. Veertig hennen werden op don hof gedood en medegenomen. De dieven hebben ook vijf hemden die op den bleek lagen buit gemaakt. Gevecht Woensdag avond rond 9 ure, kregen de genaamde Gliislain Ileirbaut en Karei Van do Velde fabriekwerkers,twist alhier op de Groote Markt. Zij werden hand- gemeed. Van de Veldo bekwam vorschilli- ge wonden in het aangezicht. Herbergierster aangerandt -7- Woens dag avond was vrouw Vercruyssen, her bergierster, wonende in de Casinostraat,, alleen thuis. Rond 7 1/2 ure kwu,»» de ge naamde Jozef L., electncien bij haar binnen. Hij bestelde oen glasbier. Na gedronken te hebbon, wierp de kerel, dio slechts 17 jaren oud is, zich op do herbergierster en sloeg haar ten gronde. Vrouw Vercruyssen riep uit al hare krachten om hulp. Voorbijgan gers sprongen hinnon en de jongo deugniet werd op heeterdaad betrapt. Men hield hom in bedwang en verwittigde de politie. Een half uur lator was de kerel in bot polüiegevang opgesloten. Donderdag morgend, 0111 8 ure, werd hij naar het govang van Dendermondo overge bracht. St. Lieven9-Houtem. Jaarmarkt. I)oor een prachtig weder begunstigd was er Woensdag alhier, volk buiten verwachting. Ook was do markt nimmer zoo goed voor zien. Er waren veel vreemde kooplieden. Worden te koop gesteld Paardon 965 12 lot 1500 fr. Veulens 438 550 tot 600 fr, Koeien 196 450 tot 550 fr. Vaarzen 216 400 lot 500 fr. Kalveren 110 225 tot 250 fr. Varkens 196 fr. 1.20 de kilo. Viggens 328 70 tot 80 fr. 't koppel. hem hebben wij nu niets te maken, en binnen kort zal zijne rekening wel af gedaan worden. Laton wij op Treml"te rug keeren Jacques stak den degen op en beiden' gingen met goed vertrouwen, naast elk ander zitten. Gij zijt edelmoedig geweest, zeg de Jacques, want ik had u onverhoeds aangevallen. Ik zal u ook niet vragen hoe gij in 't bezit van het geheim zijt gekomen. Bij u is het veilig. Ik ver trouw 11, zooals gij mij vertrouwt. Geef; mij de hand 1 Na elkander hartelijk 'de hand. ge drukt te hebben, hernam Pelo. Eouan Jean Blane, die, ik mag het u zeggen, een tweede ik is heeft mij dikwijls van u gesproken. Gij waart goed en medelijdend voor dien armen, gekken jongen. Ik dank u daarvoor in zijn naam, vriend Jacques. Hij heeft het wel onthouden, en zal er u mis schien nog kunnen 0111 vergelden Laat hij het aan Treml vergelden Hij heeft voor Treml gedaan wat hij kon, zegde Pelo Eouan ernstig en treurig. Zeker doch hetgeen hij kon was ongelukkig slechts weinig. Voorheen was dat zoo, omdat Jean Blanc alleen goed met goed wist te ver gelden. Sedertdien heeft hij geleerd kwaad met. kwaad te vergelden,' en is hij sterk geworden. Is hij dan niet gek meer? vroeg Jacques. (IVordt voortgezet.)]

De Volksstem | 1913 | | pagina 2