SfffJos, Ko!ermaas»«Kj?" EEN HELD UIT BR BrusselsdieKiekskens Het wildstroopersdrania IN BE BALKANEN Nieuwsberichten DE VOLKSSTEM ie EN 17 NOV. 1913 Een wichtje achtergelaten. Vrij dag namiddag heeft men in den gang .van nummer 109 der Bessièreslaan te (Parijs een wichtje gevonden, van 8 da gen oud. Het linnen waarin de vonde ling gevonden was droeg gecne mer ken. DUITSCHLAND Bloedig geytoht 16 Lübecft. Don- SJerdag nacht ontstond te Lübeck een schrikkelijk gevecht. Leerlingen dc-r scheepsvaartschool, verscheidene be dienden en veekooplieden bevonden zich in eene danszaal en kregen er twist. Op straat gekomen vielen zij elkan der te lijve met stoelen, messen en stok ken. Het gevecht was zeer woest en wel dra lag een vechter dood ten gronde. Eij was door een messteek het hart doorboord. Agenten kwamen op het ge lucht. toegesneld en dreven de kerels uiteen. Hen nam, nog twee zwaar ge wonden op, die naar liet hospitaal wer den gevoerd. Hun toestand is hopeloos. Ontploffing 'm cone f?.b:tok. Vrij dag had in eene machienbouwerij van Berlijn eene geweldige ontploffing, ten gevolge van het springen van den ace- Éyleengas vergaarbak, plaats. Een werkman werd op den slag ge dood. Eono veroordeling to Leipzig. De .werktuigkundige Ernv van Mülhausen is tot drie jaar dwangarbeid verwezen, wegens poging tot leveren van militaire geheimen aan eene vreemde mogend heid. Het is bewezen dat hij er sedert yier jaar in betrekking mede was. Moordenaar aangehouden. Te (Arnswalde, nabij Stettin, beeft men het lijk gevonden eënër jonge dochter die op afzichtelijke wijze afgemaakt werd. Het slachtoffer droeg gruwelijke won den eu werd de beenen bijna van het lichaam gerukt. De moordenaar is Vrij dag aangehouden geworden. Eon slachtoffer van cio L. I Dit Bremershafen wordt medegedeeld 3at men in zee een der slachtoffers van 'de L. I i teruggevonden heeft. Het lijk is dat van den kwartier-meester- iwerktuigkundige Krader, en is door Öcn torpedoweerder B. 38 d aan land gebracht. De overblijfselen van het slachtoffer zullen naar Brunswyck over gevoerd worden. ENGELAND M. Redmond door cone stemreohtda- m© aangevallen Eene stemrechtda- me drong, te Newcastle, in een trein waarin M. J. Redmond en zijne echtge- noote plaats genomen hadden. Zij viel den Ierlandschen afgevaardigde aan en .bracht hem een slag in het aangezicht toe met een reiszak je. De stemrecht- damo werd aangehouden en aan de po- licie overgeleverd. M. Redmond kwam eene redevoering houden ten gunste van den Home Rule Op eene hem gestelde vraag Reeft hij geantwoord dat de Ieilanders niet zullen terugdeinzen en dat de be vrijding van Ierland nakend is. C08TENRIJK-H0NCARIË Do aartshertog naar Engeland. De aartshertog Eranz-Ferdinand en de aartshertogin, zijne vrouw, zijn Vrij dag middag uit We enen naar Engeland vertrokken, waar zij een bezoek zullen brengen aan koning Joris en koningin Hary. Ongeluk aan oen steomer. De stoomb. Marienbad van den Lloyd is op eene onderzeesche klip gevaren ter hoogte van Cepnalonië en leedzware avarij. Het schip is in dc haven van •Santa Maura moeteu gaan liggen, waar een stoomboot ter hulp Werd gestuurd. De passagiers van den Marienbad zullen met den stoomer Helouan naar Triest gevoerd worden. RUSLAND In tte Douma. Een socialist buiten- goslc'swsi. Tijdens de zitting van Vrij dag heeft de socialist Petrowski, die op de tribuun geklommen was, ter gelegen heid van de interpellation nopens de spoorwegrampen, den Russischen mi- (34,u Vervolg.) Eindelijk verstond hij één woord, ril dat woord was de naam van zijn va der. Nu moest hij alles wagen, om meer to hooien. Hij kroop op zijnen buik door de struiken, en hoorde nu genoeg, om op te maken, dat men kwam, om van de arme boschbewoners de belasting in te vorderen. Men had Matthieu Blanc bij zijnen naam genoemd omdat de ontvan gers het de moeite niet waardig achtten, een man, die zoo arm was, op te zoeken; maar de Vaunoy had hen daartoe opge wekt.. Ik weet goed dat hij geld heeft, hoorde Jean hem zeggen; zijne armoede is maar vertooning. Ik wil u zelf wel naar zijne hut brengen, en ik beloof u, dat eenige kwinkslagen hem zullen doen bekennen, waar hij zijn geld verborgen heeft. Daarom besloten de anderen om op Matthieu af te gaan; maar Jean snelde vooruit naar de hut. Bij toeval had de Vaunoy de waar heid gesprokcD. Er was geld in de arme hut, eenige stukken goudgeld, het over schot eener rijke aalmoes van den ouden Troml, toen hij voor altijd Bretagne verliet. Ja, prevelde Jacqües. Toen hij heenging, vergat hij zijn ouden dienaar niet. Ik zelf heb de beurs voor de hut peerge worpen, nister van verkeer wegen erg beleed igd. Hij wordt voor vijf zittingen uit de Douma gesloten. Eo» troirï teer bandieten tegengeli&u- ctett. Uit Iekaterinoslaw bericht men dat acht gewapende bandieten, in den nacht van Donderdag tot Vrijdag op een trein der zuiderlijn, tusschen de statiën Krasnopawlewsk en Gerscuanovski, eenige omhalers hebben aangerand en 60.000 roebels buit maakten. Zij brach ten den trein tot staan en namen daarna de vlucht in de bossohen. Instorting In ccno mijn. Dccden gekwetsten. In de kopermijnen van Art win (Transkaukasus) had eene verschrikkelijke instorting plaats. Zes mijnwerkers werden gedood en 28 ge kwetst. TURKIJË Dood van Klamü-Paoha. De ge wezen groot-vizier Kiamil-Pacha komt te Larnaca, op het eiland Chypre, te overlijden. SERVIË Onftfokking van zoutgrc&ve». In de bergen Cupino-Erdo en Retke-Bukve in nieuw-Serviö komt men aanzienlijke zoutgroeven te ontdekken. Deze zullen door den Staat uitgebaat worden. ITALIË Eer. cSssarteür ontsnapt aan twee tcr- podcffocft&Jl. De eerste-soldaat kanon nier, Luciano Triaei, der Italiaansche zeevloot, had ten gevolge van slechte behandelingen besloten zijn garnizoen te Maddalena te ontvluchten. Hij maakte een bootje, der batterij Ponto Rosso los en zou trachten naar Corsika te riemen. Zijne vlucht werd echter aan de admira liteit kenbaar gemaakt, en deze zond twee torpedobooten op den weglooper uitde matroos kon zich een gansehen dag onopgemerkt in een inham van het eiland Ceprera Verschuilen, en, toen de avond viel, spande hij'alle krachten in om de straat van Bonifacio over tc ste ken, die 80 kilometers breed is. Uitge put landde hij dicht bij den vuurtoren van Pertusato. De torenwachter Maiset- ti gaf hem de noodige zorgen en bracht hem in zekerheid. Luciano bood zich daarna in de gendarmerie aan en ver klaarde er naar Parijs te willen vluch ten. SPANJE Be staking van Rio-Tintc. Luidens bijzondere snelberichten te Ma drid ontvangen wordt verzekerd dat de staking van den Rio-Tinto geheel ge ëindigd is. CHINA CnLslag van ean minister. Chang- Hou, toegevoegd minister van finance» en bestuurder van de zoutbelasting, heeft zijn ontslag ingediend.en is naar Tien-Tsin vertrokken. Dit ontslag, dat evenwel nog niet aangenómen is, wordt dooi* persoonlijke redenen verrechtvaar- digd. PERU De aardbeving miek 270 dooden. De aardbeving die in bet departement Apurinac waargenomen werd vejwoeste 10 bevolkingscentrums. Er zijn 250 doo- den 1.500 familiën zijn zonder dak. De aardschokkingen hernieuwen zich aan houdend, terwijl stortregens over de gansche streek losbreken. MEXIGO Generaal Huerta bestelt wapons aan Japan. Volgens de Herald van New-York schijnt het dat M. Huerta aan een Japansch huls 20.0.00 geweeren en bajonetten zou besteld hebben, waar van een gedeelte in den loop van deze maand moet geleverd zijn en de over schot! in Januari aanstaande. Hij zou insgelijks een 40-tal veldkanonnen be steld hebben aan eene Japansche firma. CANADA De sshipbreufcefi op de Crecto Moren. Verscheidene lijken komen op de oevers der Groote Meren ontdekt te worden. Ten gevolge van het schrikke lijk tempeest zijn 15 schépen gezonken en 300 personen verdronken. Matthieu Blanc, hervatte Pelo, zon der op deze aanmerking acht te geven, was n\i oud en ziekelijk geworden. Reeds lang was hij van zijn strooi niet meer opgestaan, en hij verwachtte bijna dagelijks den dood, die eene slepende kwaal hem moest aanbrengen. Bevend van angst en woede kwam Jean de hut binnen. De beurs met geld lag op de tafel maar hij dacht er niét aan om die te verbergen. Wat hij ver borg, was een oud geweer van zijn va der, dat echter nog in goeden staat was, een uitmuntend geweer dat ver en zeker schoot. Dit wierp hij buiten de hut tusschen de struiken, en den kruid- hoorn en kogelzak er bij. Toen bleef hij zitten wachten. Spoe dig echter hooide hij gerucht in de ver te, en toen hij uitzag, zag hij de Vau noy met een belastingontvanger en acht soldaten te voet aankomen. Deze troep drong de hut binnen maar de Vaunoy bleef voorzichtig bij de deur staan. De belastingontvanger las een papier voor, waarvan Jean weinig begreep, behalve dat zijn vader werd verplicht tut het betalen van honderd livres tournois voor de tien jaren achterstallige lasten. Toen hij dit den ouden man in het oor 6clireeuwde, die half lag te sluimeren, zegde deze niets anders dan Jean ik heb dorst. Het wa9 Jèan. alsof hem het hart zou breken want hij zag duidelijk, dat zijn vader lag te zieltogen. Hij wilde den drank nemen die op de tafel stond maar een der soldaten sloeg Je flesch aan stukken, zeggende.; Boon da afnemingen' der Kamer nuttig work? Heft gov33r dor meetings in open© lucht. Eoi> prachtige bijval? Men schrijft ons Brussel, 14 November. De vijfde afdeelin'g der Kamrr heeft gisteren een rekord vastgesteld In elf minuten tijds hebben zij al de i gloo iingen, ter waarde van ongevci één miljard onderzocht en goedgeke; rJ Men zal bekennen dat het wat al te vlug is. In de vierde afdeeling was het al niet beter. Daat'was dc oppositie in meerder heid en al de begró'otingcn werden in blok verworpen. Voor hare verslagge vers duidde deze afdeeling mannen aan, als Cavrot en Daensr... Ik heb goed gevonden, aan den heer Hoyois, een oude parlementair, te vra gen, of, gezien die uitslagen, het nog eenig nut opleverde, die af deelingen der Kamer de begroo.tingen te laten on derzoeken. Voorzeker, antwoordde mij de volksvertegenwoordiger van Dooinijk. Het nut van het werk der afdeelingen is niet te ontkennem De sekretaris van iedere afdeeliug maaikt een proces-ver baal over de besprekingen. De aanmer kingen der sprekers worden er zorgvul dig aangeteckend, doch het is de ge woonte, niet te zeggen, van wie de aan merkingen uitgaau. In der waarheid is het eerder een onderhoud dan eene be spreking en dank aan het naamlooze der aanmerkingen, kunnen de leden in lichtingen vragen. Het kan zijn, dat om politieke rede nen, een of andere spreker aarzelt eene redevoering te doen, over deze of gene kwestie. Die redenen'bestaan niet meer, wanneer het «en gezellig onderhoud geldt tusschen de volksvertegenwoordi gers, en dc leden hóeven niet te vrcezen, dat hunne houding zhl beknibbeld wor den in de openbare zittingen. In de zitting der middenafdeeling geeft de voorzitter lezing van de ver- schillige proces-verbalen en over die proces-verbalen ontstaat dan de bespre king. De verslaggever der middenafdee ling, in zijn verslag; onderzoekt de ver- schillige opmerkingen en het verslag dient dan in de Kainer, tot grondslag der besprekingen. Zooals gij ziet zou het eene grove dwaling zijn, de afdeelingen af te schaf fen en ze te vervangen door bijzondere kommissiën. In dat geval zou het bureel dor Kamer, derwijze do kommissiën kunnen samenstellen, dat er niemand 't dkkoord geraakt. Wat meer is, de afdeelingen hebben niet immer den tijd kennis te nemen van de begrootingen, datir de dossiers dik wijls zeer lijvig zijn,1 on dan kunnen zij natuurlijk niet veel5 opmerkingen ma ken. Eindelijk dient'bok gezegd te wor den, dat de begrootingen alle jaren in de afdeelingen onderzocht worden en dat men dan ook schier alle jaren het zelfde zou moeten zéggen. x' Verscheidene bladen hebben gemeld^ dat M. Demblon in de Kamer de laatste zittingen niet bijwoonde, omdat hij aan de oogen leed. Ik heb hem vandaag in de Kamer ont moet en hem even gevraagd hoe hij het nu 6telde Ik heb inderdaad veel geleden, zegde hij. Hoe hebt gij dat gekregen vroeg ik. Ik heb eene ljfoude gevat tijdens eene meeting in de ppene lucht en dan werkte ik twee volle nachten achtereen aan mijn nieuw boek over Shakeepaere. Dat moet hem op 'mijne oogen gezet hebben, doch 't is gedaan en vergeten M. Buyl, die vandaag het woord voer de over de schoolwet, hoeft een prachh- gen bijval genoten, welken hij lang zal onthpuden Er waren slechts a twaalf leden dér oppositie aanwezig en van die twaalf waren er nauwelijks twee die luisterden. Dat zulks M. Buyl zal verwonderen spreekt van zelfs, doch de anderen??? Men verzekert mij, dat Mj de Bro- queville Woensdag aanstaande zal voor stellen, de algemeenc bespreking te sluiten. Het algemeen oordeel is, dat het niet te vroeg zal zijn. HAROLD. te Plancenoit Made*© bijzonderheden. Ziehier hoe, volg'ens het parket, het drama zou gebeurd zijn. Van Hulst had zich achter eene haag in hinderlaag gelegd. Een andere wild- strooper, noemen wij hem X..., had juist hetzelfde gedacht gekregen, en zich verborgen,op ongeveer 25 me ters afstand van de plaats waar Van Hulst lag. X.., niet wetende dat Van Hulst zich daar bevond, zag dezen het hoofd onder de haag uitsteken, om te bespeuren of geen Kaasje te zien was. X.., dacht dat hij een haasje zag te voorschijn korneu en schoot. Van Hulst kreeg heel de lading in het hoofd eh stiet een vreeselijken hulpkreet uit. X.. bemerkte dan zijne vergissing en nam de vlucht. lÏÏet. lijk' vau Van Hulst werd slechts re9Hnderendaags morgends gevonden. Donderdag heeft "het parket te Plan- öehoit huiszoekingen bevolen bij de ge- kehdste wildstroopers. Verscheidene geweien, schietvoorraad, enz., werden aangeslagen en de wildstroopers onder vraagd. Een dezer werd bijzonder lang in ver hoor genomen. Hij loochent evenwel ioor iets in de zaak betrokken te zijn. Vrijdag hebben de gendarmen hun onderzoek voortgezet. Bi j een wildstroo- per werd een prachtig sleepnet, dienen de voor de patrijzenjacht aangeslagen. Een wildstrooper, op wien zware ver- lUoedens wegen, werd wederom onder vraagd. Hij verklaart dat hij Woensdag avond om 7 ure in zijn huisje was. Nie- ihand heeft hem nadien gezien en daar de man alleen woont op eene zeer een- ijame wijk, is er ook niemand die kan zeggen dat hij zich wel tehuis bevond. Het onderzoek duurt voort. Laat hem eefst betalen, dan kan hij op zijn gemak drinken. De Vaunoy lachte daarom. Jean kon niet spreken, zoo erg wa ren zijne tanden op. elkander geklemd maar hij wees naar xle beurs. Ik heb u TVel gezegd, dat zij geld hadden, zegde de Vaunoy, wede rom lachend. De ontvanger teldé vier gouden louis, en eischte nog vier livres, die er nog te kort kwamen. Ik heb dorst J riep Matthieu, die reeds begon te rochelen. Er was geen druppel vocht meer in de hut, Jean wierp zich op de knieën voor een soldaat, die eene veldflesch had. De soldaat begreep hem en had modelijden maar .(^e Vaunoy stiet den Albino terug, zeggende Laat hem bfttalen Bij mijne zaHgheid, ik heb niets meer, snikte Jean. Sla mij dood, maar heb medelijden met mijn vader j» Matthieu deed eene poging om zich op te richten. Hij stikte ijselijk Ik heb dorst steunde.1 hij voor de laatste maal. Toen zonk hij dood op den grond neder. De 6tem van den'verhaler had reeds eenige malen gehaperd, en bleef hier geheel steken. Ook; Jacques, die bijna even diep ontroerd was, zweeg eene poos. Die arme jonden mompelde hij eindelijk, zijn vader zoo te zien ver moorden En die ellendeling, de Vau noyIn 's hemels haam, wat deed Jean Blanc daarop? i Gisting in heft Servische leger. Eene zekere gisting In at zich gevoe len onder de Servische troepen van Priclitina, Uskub en Dibra. Verschei dene detachementen hebben de wapens neergelegd. De erfprins Alexander zou persoonlijk tusschengekomen zijn. j Hij was met een bijzonderen trein yoor Uskub vertrokken met het inzicht naar Koeprulu te gaan, maar, een aan- élag vreezende, stapte hij af te Selem- Uk en keerde naar Belgrado terug zon der zijn doel te hebben bereikt. Ten ein de alle Verdere incidenten to vcorko- menj- komt bet gouvernement aan de tjroepen een verlof van 3 weken toe te staan. 30 der reservisten zullen eerst daags naar huis gestuurd worden. Do Albanccsche grens, j Het Engelscb voorstel aangaande de wijziging van het princiep, luidens het d'elk de trekking der_Albaneesche grens geschiedde, is te Weenen op gunstige \yi.jze onthaald geworden, j Alhoewel er nog niet op officieele wij- zje geantwoord is geworden, is de toe stemming van het' Oostenrijksch-Hon gj.^arech gouvernement als zeker te aan schouwen. Als Jean Blanc sterft antwoordde Pelo, zwaar ademhalende, zal hij zoo veel niet lijden, als op dit oogenblik. Hij wierp zich op het lijk van zijn va der neder, zonder eens te weten dat er tien rampzaligen bij hem waren, die met zijne smart den spot dreven. Maar zij lieten niet lang toe, dat hij hen ver gat. r Komaan, kerelzegde de ontvan ger, de vier livres die gij den koning schuldig ziji. Jfean Blauc stond op, en zag de men- schen voor. zich staan, die zijn vader om hals hadden gebracht. Een oogen blik dacht hij, dat zijne zwakke herse nen zouden bezwijken hij voelde eene vlaag van krankzinnigheid aankomen, maar eensklaps was het alsof er een een nieuwe geest in hem voer. Hij kwam tot zijn volle verstand, en na eene lange kindsheid begreep hij op eens, dat hij een man was geworden. Terug riep hij met eene stem, die niets meer van zijne vorige zwakheid had. De soldaten sneden hem den pas naar de deur af, maar Jean had zijne wonder lijke vlugheid behouden. In een wand der hut was een gat., dat tot venster diende. Zonder zich te bedenken, sprong hij daar doorheen, en kwam buiten de hut behouden neder. Toen de soldaten insgelijks huiten kwamen, was hij eeds onzichtbaar. Schiet hem dood als een dollen hond, riep de Vaunoy, of hij zal zich wreken. - De soldaten losten eenige schoten in Dq Tüfkc-Gs'lokscfc© vrette veroorzaakt groet© vreagd© t© Atheaten. Ter gelegenheid van het sluiten van den vrede, is Vrijdag in de hoofdkerk van Atbenen een plechtig Te Deum gezongen in tegenwoordigheid van den kouing-, der koninklijke familie, der mi nisters, vreemde militaire missiën en cone overgroote menigte volks. Honderd en één kanonschoten werden gelost. De koning werd geestdriftig toegejuicht alsmede M. Venizelos. Het Turksch ge zantschap had de vlag gehesclien. Het koninklijk dekreet tot de demobilisatie zal waarschijnlijk vandaag afgekondigd worden. To Salonika. Het nieuwsbericht, dat de sluiting vun den vrede met Turkije aanbracht, werd1 door de bevolking en de soldaten met vreugde onthaald. Vrijdag morgend reeds was de stad in feesttooi uitge- dosclit. De beweging was onzeggeliik» groot. Talrijke muziekafdeelingen trok ken met hei vaandel aan 't hoofd door de stad. Er heerscht eene algemeene voldoening. Te Constantinope!. M. Jonesco is Donderdag nacht- te Constantiuopel aangekomen en werd er in den morgend aan boord van de h Ro mania door Talaat-hey gegroet. 'De twee staatsmannen brachten vervolgens een bezoek aan den groot-vizier, 's Mid dags woonde M. Jonesco in den Selaiu- lik een gastmaal bij dat door Talaat-bey gegeven werd. De Rumeenscbe gezant stelde zich voor-'s avonds nog naar Bu charest af te reizen. Wij raden onze lezeressen, en ook onze lezers, die zinnens zijn een nuttig go- schonk te doen, aan, eens aandachtig da aankondigingPrachtpalterijon, welke oi> de 4e bladzijde van ons geïllustreerd blad vorschijnt, lo lezen. Do groote keus en do prachtige volmaakt heid dezer poltorijen, eenig in hunnen aard, alsook de buitengewoon voordeolige voor waarden, waarin zij tekoop gesteld zijn, la ten iedereen loo er profijt uit te trekken. Het is voldoonde, het inschrijvingsbullolijn, dat in do aankondiging prijkt, in to vullen en op te zonden. Brussel. Kcllners aan 'den slag. Twee koffiehuisbedienden die elkaar een hevigen haat toedragen, bevonden zich verleden nacht, rond 2 ure, in eene herberg 4er Antoon Dansaertstraat^ Weldra ontstond er twist en de tegen strevers geraakten aan 't vechten. Een hunner ontving een slag met een pint glas op het voorhoofd, eene diepe wonde veroorzakend. De ander© werd insge lijks erg toegetakeld. De policie kwam tusschen en bracht beide kemphanen haar het kantoor, waar zij wérden ver zorgd. 214 -T- Overreden. Een 16-jarige jon-* gen, Jan Box, wonende Karreelkaai, 24,. wilde Donderdag namiddag nabij zijne woning de straat overstappen, toen hij verrast werd door eene kar, met een. peerd bespannen en gevoerd door de geV naamde Marie Beert, uit de St-Marti- Tiusstraat, te St-Jans-Molenbeek. Het slachtoffer werd erg gewond aan het hoofd en over ganech het lichaam. Na ter plaats de eerste zorgen ontvangen te hebben, werd de gekwetste naar zijne woning gedragen. Zelfmoord in een koffiehuis. Donderdag namiddag, rond 4 1/2 ure,. begaf een heer van ongeveer 40 jaar, zich naar de waterplaats in een koffie huis op de de Brouckèreplaats en schoot zich een revolver kogel in den rechter slaap. Op het gerucht der losbranding, snelden de verbruikers en het personeel toe. Zij vonden den wanhopige, gansch bebloed, op den grond liggen. Naast het ruim, doch gelukten er niet in Jean te treffen, die zich op weinige schreden afstand tusschen de struiken verscholen had. De Vaunoy, die hertlcoze kerel, 'die een moord kan doen zonder zijn zoetsap pig gezicht te vertrekken, woedend dat een zijner slachtoffers hem ontsnapt was, gaf bevel om de liut in brand te steken, en weldra omringden de vlam men het doodbed van den oudsten die naar van Treml. Die goddeloozen, riep Jacques uit. En wat deed Jacques toen? Heb geduld f antwoordde Pelo. Hij hield eich stil, zoolang de moordenaars, lachende en vloekende als duivels, bij de hut bleven staan, maar toen zij heen gingen, kwam hij te voorschijn én haal de het lijk van zijn vader uit de bran dende hut, om het later eene christe lijke begrafenis te geven. Hij had nu geen tijd om een gebed te doen. Hij nam het geweer dat hij verborgen had, en snelde de moordenaars na. Zij waren hem vooruitmaar zij hadden sneller dan een stormwind moeten zijn, om hem te ontkomen. 'Goed, Jean Blanc! riep Jacques. En verder? Met wat geduld zullen wij er ko men, zegde Pelo. Dan hernam hij Jean bleef tusschen de struiken, en vooraleer de moordenaars de plek had den bereikt, waar zij hunne paarden hadden vastgebonden, klonk er een schot. De belastingontvanger viel om niet meer op te staan. (Wordt voortgezet.)]

De Volksstem | 1913 | | pagina 2