De bandieterij van Linth EEN HELD U!T BRETANJE Brusselsche Kickskens Een Te Deum te Parijs MEXICO Een nachtwaker doodgeschoten Aanhouding van den dader tsr geiegeaheid van hst naamfeest van den Koning Nieu wsberichten 2 DE VOLKSSTEM belangen le verdedigen. Het slennde bijzon derlijk Ooi'.enrijk-Hongarië in de krachtin spanningen door doze grootmacht aangewend om den vrede en de goode betrekkingen te behouden. Wat Bulgarië betreft, Rumeniê wil met haar in ware vriendschap leven. Het is te hopen dat Bulgarië bet zelfde beoogt in zijn eigen belang. Rumeuië zal zich niot mengen in eon Balkaansch verbond 't zij tegen Tur- kjö't zij tegen Bulgarië. Hare betrekkingen met Servië en Griekenland zijn immer goed. Al wat over geheime overeenkomsten schrijft is slechts uitvindsel, en men -heeft ongelijk indien men aan het bezoek van M. Jonesco een gewicht toeschrijft dat het echter niet heeft. De Antwerpsche opsporingsbrigado is er in golukt den tweeden kerel aan te houden, die betrokken is in de moord op nachtwaker Timmermans, to Lin tb gepleegd. Het waren de agonten E. Joosten en J. Willems die Maandag vernamen dat een ke rel van verdacht voorkomen in do Midden statie was geweest, alleenlijk om wat le rus ten. Dinsdag voormiddag waren do agenten weer op ronde on gingen eons binnen in de genoemde statie in de wachtzaal derdo klas. Daar merklon ze eenen jongeling op die met eenen anderen, een boterham at. Het was toen rond half elf. Wanneer ae van naderbij toezagen, viel bet de agenten op. dal eon hunner zeer wol ovcreonkwam met het signalement van den tweeden plieh- tigo in den lafhartigen moord van Linth. In een oogwenk was de kerel vastgogrepon en geboeid. De agenten moesten niet lang twijfelen of zij eone missing gedaan hadden, wan! oogenblikkelijk zegde dc kerel «Ge hebt den gooien vast. Ik ben de dader. Daar de kameraad die bij hem zat oen mes in do handen bad, zoo bovolen do agenten hem bandon omboog De jongen die bij eone tweedo sommatie, bot mes in do hand bleef houden, zag plots eenen revolver voor den neus. Al schroiendo zonk bij op do knieën met de banden omhoog. Later bleek bet dat bij geen kennis was van den aangehoudene, en hem alleenlijk in «le statie had ontmoet. De kerel, die zoo spoedig bekentenissen bad gedaan, werd naar hot bureel der op sporingsbrigade gevoerd. Ondorwego moet bij zich bedacht hebben, want bij vorteldo aan do agenlen, dat hij.do medeplichtige was. Men weel dat ook do oerste aangehou dene, Pauwels, beweert de medeplichtige geweest le zijn. M. Colard-Boyie, overste der opsporings brigado. vernam van den aangehoudene, dat hij HQi'oré De Visscher heette, geboortig te Gonl in 1806, en er wonende, Meulesteed- eche steenweg. In zijn bezit werd alleon een zakmes gevonden. Van een onderhoor wilde bij niet weten. Hel gerecht zal hot wel verder in 't klaro trokken zegde hij. Alhoowel nog maarl7 jaar oud, is het een slruischo kerel, die wel 20 jaar oud schijnt. Dadelijk word bij naar bot gerechtshof ovor- gebrachtbij den onderzoeksrechterM.Barbon die bet onderzoek dezer gruwelijke moord in bandon beeft. Do jonge schurk werd dadelijk in verhoor genomen, doch na een paar antwoorden riep hij plots Ik zeg niets meer, ik zal me nog eens bedenken Er wasdan ook verder niets meer uit te krijgen. Uit hel ondorzoek is ook reeds gebleken dat do jonge schurk verloden Zondag in de herborg 7, St Michielskaai is gewoe6t, waar hij,donkende van erle logeeren, zijnen naam (37su Vervolg.) "Nauwelijks bad hij uitgesproken, of Telo liet eenen diepen zucht hooren en rekte zijne verwrongen leden uit.. Hij komt bij, zegde Marie, en haastte zich om den lijder een fleechke .voor den mond te zetten. Deze dronk gretig, streek met zijne hand over zijn voorhoofd en kwam met behulp zijner dochter overeind. Toen hij den Wolf ontdekte schrikte hij. Laat ons alleen, Marie, zegde hij. Het meisje gehoorzaamde, maar lang zaam, want in zulk eenen toestand liet zij haren vader niet gaarne alleen. Eer zij de deur uit was, hadden Pelo en de [Wolf hun gesprek reeds aangevangen. Wat is er? vroeg de kolenbrander. Yaumi zag naar Marie, en fluisterde iets. Spreekt gij de waarheidriep Pelo uit. Zou de Hemel eindelijk dien man Veroordeeld hebben Te gelijk wilde hij naar de deur snel len, maar Yaumi hield hem tegen. P Ik dacht wel, meester zegde deze, '«fat het u erg spijten zou. De Hemel had hem misschien veroordeeld,-maar gij hebt hem weer losgelaten. Het uur dat gebruikt moest worden, is reeds ver vlogen. Dit zeggende wees hij naar de klok. Men had mij twee uren tijd gege ven, en een heb ik_er verloren met te rien hoe gij gemarteld wordt. Pelo neep zijne irtieteD te aamen en voluit in bet logementbonk bad geschreven. Daar bij geen geld op zak bad, heeft bij er nog zijnen regenmantel in pand gelalen. De jonge schelm is naar de gevangenis gevoerd. Een policieagent.,.. geknipt Een aardige grap deed zich Dinsdag in de herborg der Miehielkaai voor, alwaar De Visscher zijn mantel had verpand. Toen de policie zulks te weten kwam, wer den er in de herberg agenten in burgersklee- deron op wacht gesteld van af Maandag avond. Eon adjankt van policie van den dienst der kaaien, zond Dinsdag morgend een jongen agent, insgelijks in burgerskleederen naur do bedoelde herberg om den regenman tel te balen. Nauwelijks bad dozo bet ver zoek tot de herbergierster gedaan of do twee andere agonten sprongen van uit hunne schuilplaatsen pakten hunnen kollega bij den kraag on wilden hern naar bot policiebu- reel overbrengen. Op vertoon zijnor modalie word do jonge agent vrijgelaten. De lijkplechtigheden van het slachtoffer Vandaag om 9 uro isdegenaamde Leopold Timmermans, slachtoffer van den vreeseiij- ken moordaanslag, op kosten van 'tgemeen tebestuur van Linth begraven. Eone ontzagelijko menigte woonde de droevige plechtigheid bij. IJet gemeentebestuur was voltallig aanwe zig ook do twee nachtwakers van Deurne dio don medeplichtigen hebben aangehouden waren daar. Verschillende lijkreden werden uitgespro ken. Er is oen comiteit gevormd om do weduwe te onderstounen. De eerbied der Antiklerikalen voor den godsdienst Men schrijft ons Brussel 18 Nov. Tijdens de besproking van bet School- wetsontworp, hebben do woordvoerders der oppositie, de eeno na don anderen, allen bunnen eerbied betuigd voor den godsdienst. Sinds zij in eone heele reeks kiozingen ondervonden hebben, dat hum.e anti-gods dienstige verklaringen enkel afgekeurd werden, bobben zij van gedragslijn -veran derd. Zelfs M. Lorand, die heel zijn leven pastoors gevreten heeftkomt nu mot kro kodillentranen in de stom vragen, dat men bom zou bewijzen waar bij ooit de gods dienst beieedigd heeft. Men moet maar toupet hebben Ton andoro, zij leggen zelf uit, boe zij er enkel opuit zijn, de licht geloovigen in doeken te loggen. M. Buyl die van Mi Hjinans en 'Holioputte het woord voerde over het schoolwetsohtwerpsprak bijna aide pastoors omver... Vandaag nog, was bet M. Brunei in 2ijne ondervraging tot den minister van Oorlog gericht wegens de straf opgoloopon door soldaat Marit, dio geweigerd had liotgcweor to presenteeren bij don doortocht van bel Allerheiligste, ondanks de bevelen van zijn ofliciar. Volgens M. Brunei, moost dien soldaat bewonderd worden, omdat hij weigerde, le gen zijn h^rt, aan de katholieken eeredienst hulde lo bowijzen. Marit is dus eone beroemdboid, volgons M. Brunet. Alsbolooning zal bij waarschijn lijk socialistisch volUsvertegonwoordiger worden, om hom die acht dagen kot te doou .vergeten. Ja, zij eerbiedigen de overtuiging van andersdonkonden Om te eindigen oiscble M. Brunet van den minister van oorlog de stellige belofto,dat er zette zich op eene bonk neder. Wat heeft men hem daar ginds ge daan vroeg hij Yaumi antwoordde zachtmaar één woord, dat hij sprak, werd toch door Marie gehoord, die juist de deur van haar kamerken wilde sluiten. Zij ver bleekte, liet de deur tegenaan en bleef luisteren, want het woord dat zij ge hoord had, was de naam van kapitein Didier. XIV. DE EERSTE BECHAMEIL Dien dag had Bechameil besloten, om een beslissenden aanval op het hart zij ner schoone te wagen zoo noemde hij Alice. Na het middagmaal sliep hij slechts een paar uren, en toen ging hij met haast naar de keuken, om zijnen vriend den kok, op te zoeken. Ongelukkig was deze niet hij de hand, en zoo zag Bechameil zich tot de hulp bronnen van zijn eigen genie beperkt, waarvaD hij bij deze gelegenheid een gewichtige dienst verwachtte. Het is zeer natuurlijk, dat een pre tendent, die zich voor zijne beminde wil vertoonen, zich op het voordeeligste wenscht voor te doon. Bechameil bezat nog verstand genoeg, om te weten, dat zijn persoonlijk- voorkomen niet ge schikt was eene groote liefde in te boe zemen, en dat hij ook op den hijstand zijner welsprekendheid niet veel reke nen kon Daarom besloot hij van de alledaag- 6che middelen der gewone galanterie af te zien, en het hart zijner beminde te overrompelen met een voorbeeldeloos, uitmuntend, hieuw uitgevonden Blanc t geoc spraak was, het Mishoorcn voor de sol daten verplichtend te maken. Waarlijk, bij bet hoor-m van M. Brunet kon men zich enkel do woorden van M.Pon cel ot herinneren welke déffcë aan M. Lorand toestuurde, toen bij zich een goddelooze noemde En zeggendat 80°/ouwer partijgo- nooten zich hekoeron,eens dat zij hun laatste uur voelen naderen. HAROLD. Verleden Zondag werd in de Vlaamsche kerk van Parijs, ter gedegenheid van het naamfeest van onzon beminden Koning Al- bert, een plechtig Te Deum gezongen. De kerk was, gelijk in alle grooto omstan digheden zeer prachtig en smaakvol ver sierd. De gewelven waren mot Belgische en Fransoho vlaggen behangen. Onder do aanwezigen!/ bemerkten wij Baron Guillaumo, ininisler van België, te Parijs, Heer Van der pist, major Colon, Graaf doLaubespin, Graaf Dumoncouu, ledon dor Belgische Legatie, Heer Bastin, consul, Doctor Collet, Advocaat Feldman en de bij zonderste personen der Belgische colonie. Hot Te Doum word voorafgegaan door een lof, gezongen door dén E.H. Moyerscen bestuurdor van do Vlaamsche Missie to Parijs. Gedurende hot luf, gaven do Chorislen van den Vlaamschon Kring, onder de leiding van den E. II. Delcoigne, eens to meerde blijken van bun onbetwistbare tafent. De beer Jan Laenen zong op prachtige en onberispelijke wijze hot «Ave Maria» van Theodore Dubois en do beer Marnef voerde met veel gevoelen solo op violoncel uit. Het waren niet alleen de leden van den Vluamschen Kring met hunne familie dio' aan de plechtigheid deel' namen, maar de ledon van andoro Belgische vereenigingon, zoo als «L'Union Beige» on «La Wallono» waren zeer talrijk opglkomon. Die gods- dionstige plechtigheid was voor de Belgen die te Parijs verblijven, eene gelegenheid om hunne Vaderlandsliefde en hunne ver kleefdheid aan ons dierbaar Vorstenhuis te bewijzen en zij zal aan allen dio ze bijge woond hebben de boste herinnering laten. De opstand wint veld Een snelbericbt uit Vera-Cruz deelt, mede dat deconstilutionalistisohe generaal Aguilar meester is van hol land gelegen ten Zuiden der rivier Ponupo. Hot omwentelaarsboofd van Tanguijo is zinnens do petroolstrokuij te veroveren en tr do inkomston vap op tjy jifceben, die tot hier toe aan het federaal gouvernement gestort werden. Do generaal Villa,koramandant te Juarez, dreigt mot de overrompeling der spoorwegen van Noord-West Mexico^indien het bestuur niot onmiddellijk de betrekkingen mogelijk maakt. D<*o lijnen bchooron aan Oanadiauon. Bankiers van Jooroz bobben aan generaal Villa 100.C00 dollars overhandigd, waar mede bij de soldij zijner1 soldalen hoeft be taald. De constitulionnalistën bedreigen Orizaba en de verkeerwegen tusschen Mexico en Vera-Cruz. De vreemdelingen verlaten in groot getal bet land. 11 De treinon ter bestemming voor do kust zijn propponsvol. De kommandant der stöd Orizaba versterkt de strategische punten van het omliggeonde. Er zou een gevecht plaats gehad hebben te Ario del Rosalom. De omwontolaars, ten getallo van 350 zijn teruggeslagen geworden na 22 dooden en talrijkogekwetslon verloron te hebbon. tb manger hetwelk Alic» het eerst kou proeven, en dat haren naam zou dragen en te gelijk met deii zijnen vereeuwi gen. Het verhevene 'denkbeeld van dit blanc manger was in zijn hoofd se dert lang gevormd het behoefde slechts nog een stoffelijk aanschijn te beko men, en daartoe had hij de hulp van den kok willen inroepen, Snaar thans besloot hij alleen aan het werk tc gaan. Nadat hij zich vrj£ minuten had be dacht, liet hij rich alle noodige gereed schappen aangeven, en ging met zoo veel iever aan zijne gewichtige taak, dat vrouw Goton, die er zat na te zien, zeg de, dat zij nooit zufk een echten keu kenknecht had gezién. Hij stoorde zich hieraan echter niet, maar zette zijn gunstig mengsel op het vuur, en toen de geurige damp begon op te stijgen, prevelde hij Schoone Alicé,,Jgij bezit alle vol maaktheden, en daarom zeker ook den i'ijnsten smaak. Als^gij hiertegen be stand zijt, schiet mij niets over, dan... een greintje vergif zou geen kwaad doen schiet mij niets over dan to sterven. >i Deze uitdrukking, behoorde in dien tijd aan hot slot van elke verklaring. Hij deed nog een Vingergreep gember in het mengsel, en .snoof toen nog eens den geur op. Heerlijk, zegde hij. Gij zijt de mijne, mijne schoonta engelin Men zou een barbaar moeten rijn, om zulk een geur te weeêrslaan.. Het riekt waarachtig lekker, mom pelde vrouw Goton jp haar hoefe. Niet waar, brave vrouw .riep Be chameil uit. Hét zou een schoteltje voor eene keizerin wezen;1' 1 De Vereenigde-Staten zouden de blokkade slaan Luidens een snelbericbt uit Mexico aan de New-Yorker dagbladen, hoefl de Duitsche ininistor in Mexico, M. llintze, aan Duitsche handelaars verklaard dat de Vereenigde- Staton binnen drie dagen de blokkade den ken le leggen. De Duitsche minister heoft aan de hande laars gevraagd hem een inventaris te bezor gen van de verwachte scheepsladingen, ton einde ze op gunstige wijze ter hulp te kunnen komen. Wij radcsi onzc> lazers aan, aandach tig, op de 3e bladzijde, de- aankondiging De snan sirtei 365 fcwalon te lezen. Brussel. Aflruggelarij door huwelijks belofte. Mej. J.., mot bare moeder-wodu- wo wonend maaklo in de maand Oogst te Oostende, kennis mot een hoer die beweerde bestuurder eener Fransche Spoorwegmaat schappij lo zijn, Hij zegde 41 jaar oud te wezen. Huwelijksplannen werden weldra ge vormd. Vóór veertien dagen, bood de ver loofde zich aan in do woning van zijne toe komende sclioonmooder. Hij zegde van eene algomeeneinspocliereis le komen, waarmede men hem bad belast in liet Noorden van Frankrijk en de gologenheid waar te nemen om zijne vriendin le zien en te spreken. Hij vertelde dat men hem, op de kamer welke hij had betrokken, tijdens zijn slaap, bad ontlast van zijne brieventasch, inhoudend eene som van 5,000 frank. Ziehier, voegde bij erbij, wat mij over blijft en bij toonde wat-kleingeld. Mov. J.., verzocht baar toekomenden schoon eon banhbillet van 500 frank to aan vaarden. Sedert ditoogenblik gaf bij geen tookon van leven meer. Ook zijn moeder en dochtor thuis overtuigd, dat zij met een af- truggclaar te doen hadden. Nog eenigc dagen slechts en de Cirkus Gbarles zal Brussel verlaton. Verbintenissen reopen hem in de nijverheidscentrums en in den vroemdo.Voor hot gemak van het publiek hoeft het bestuur besloten, den verkoop der plaatsen op voorhand, voor de avondverloo- ningen loo to vertrouwen aan de groote Magazijnen Loonhard Tiotz. III® verdiep. Donderdag, om 3 ure, namiddagvertooning. VerdwijningM. C. Nava, wonend Palmerstonlei, bestuurder eener fmancieele inrichting, waarvan de bureelen zich in de Handelsstraat bevinden, stelde gistoren mor gend, toen hij op zijn bureel kwam vast, dat zijn kofferfort opengebroken was en eene som van 11.000 frank in bankbriefjes eruit verdwenen was. De bestolene verwittigde de policie, die op staanden voet eon onderzoek instelde. Doch alvorens hunne opsporingen te beginnen, wilden de agenten, met liet on derzoek gelast, de bedienden van M. Nava ondervragen. Een hunner, dio met cono jon ge vrouw op zijn bebelsch woonde in een huis dor Marsveldstraat, verscheen echter niét. Men begaf zich naar zijne woning en vernam dat hij naar eone ongekondo bestem ming vertrokken was. Zijne persoonsbe schrijving is in alle richtingen gestuurd. Onrustwekkende verdwijning. De löjarige "Odila Bollon, geboren te Maldoron, is sedert omtrent eene maand verdwenen Gestalte l^CS, blond baar, gewoon voor hoofd, blonde wenkbrauwen, blauwe oogen, middelmatige neus or. mond. ronde kin, eirond aangezicht. Schielijk overlijden. Een sigaren handelaar dor Ridderstraat, M. Closset, speelde Maandag avond, rond 5 ure. in eene herberg der Muntplaats met de kaarten. Op zeker óogenblik stortte hij van zijn stool en gaf geen teeken van loven meer. Een dok- toor werd in allerhaast bijgehaald, doch deze kon nog enkel het overlijden vaststel len. Hel lijk van de»ongelukkige werd naar zijne woning overgebracht. Ja, was het antwoord, het zal wel een lekkere pap worden maar met ver lof gezegd, als ik een man en een mar kies was, zou ik liever den degen, dan den steel van een sauepanneken in mij ne hand hebben. Bechameil lieerde haar met verach ting den rug toe, en gaf zijne gan6che ziel aan het beeld der schoone Alice. Deze daarentegen dacht op dat oogen- blik volstrekt niet aan haren aanbidder. Zij zat in het kleine salon te borduren bij hare tante, Mej. Olive, die rich met denzelfden arbeid bezig hield, maar zich zoodanig tusschen drie spiegels had ge plaatst, dat zij slechts even haar hoofd behoefde op te lichten, om zich zelve naar alle kanten te kunnen toelachen. Dit spel beviel haar wel, maar hield slechts hare oogen bezig, en ook hare tong verlangde eenige bezigheid. Reeds .verscheidene malen had zij daarom beproefd een gesprek met hare nicht, aan te knoopen maar deze gaf tel kens slechts een kort en verstrooid ant woord somtijds scheen zij zelfs niet eens te hooren wat baar gevraagd werd: Geen wonder dat dit de praatzieke tante eindelijk verdroot. Hemelriep rij uit, dat is onuit staanbaar Zeg mij toch, kind waar over zit gij zoo te denken? Alice zag haar strak en verstrooid aan en antwoordde Ja, gij hebt gelijk. Alweer gij zit ie mijmeren, kind f Zoudt. zij dan.... Juffrouw Olive had in Clélie gele zen, dat het mijmeren bij een meisje een teeken was dat. haar hart gevallen was. Gaarne had zij 'have nicht rechtstreeks hiernaar gevraagd, maar zij «Turfde niet, Goed werk. De policie der tweed» afdeeling, heeft Maandag nacht een nieuwen noodigon liuiscli gedaan, op do middonlanen. Negen en twintig verduchto vrouwen en ke rels, meest allen vreemdelingen, werden aangehouden en zestien hunner werden ter beschikking van den prokureur des Konings opgesloten. Een policieoflicier, vergezeld van ver scheidene agenlen, drong Dinsdag morgend, rond 5 ure, in eene herborg der Boterstraat, waar eiken dag eene verdachte bende bijeen kwam. Vijftien kerels werden naar't poli- ciebureel geleid en vijf hunner, waarlus- schen een tegen wion een aanhoudingsman daat bestond, werden opgesloten. Gevaarlijke hond. Het 8jnrig kind dor echtgonooton Van Loof, wonende Sama- rilaanslraat, kwain Maandag namiddag voor bij bet buis n* 40 dezer straat, toen hel aan gerand wierd door eenen trekhond, die bet op de borst sprong en wreed aan de wang beet. De wonde werd in liet St-Pietersgast huis verzorgd. De bond zal onderzocht wor den. Proces-verbaal is opgemaakt ten laslo van den eigenaar. Men vraagt overal goede meiden onnoodig rich aan te bieden, indien rij hun koffie niet maken met de Chicorée der Trappisten Vincart. 1500 X St.GillisDief aangehouden.Maandag avond benben «le agenten Laogie en Duraont van St. Gillis, in een buis der Theodoor Verbaegenslraat, zekeren O. P. aangehou den. Deze word sedert verscheidene weken wegens talrijke diefstallen vruchteloos op gezocht. P. werd opgesloten ter beschikking van den prokureur des Konings. Eisene Hel doodelijlc trainongeluh De onbekende die Zondag avond op de Gulden Vlieslaan doorgereden werd door eenen tram, is Dinsdag morgend kunnen herkond worden. Hot is een voerman, Joz. Vanderples, wonende Dioweg, Eisene. Zijn meester had vernomen dat de ongelukkige sedert Zaterdag niet moor teruggekeerd was in zijne woning, en was naar 't doódenhuia komen zien of het lijk, dat er ziel) bevond,dat van den verdwonene niot was. 't Was inder daad zijn knecht. Schaarbeek Door een trein omgewor pen Pieter Van der Borght, oud 59 jaar1 arbeider in de berstellingswerkhuizén der statie te Schaarbeek, volgde Maandag avond het spoor om zijn post te bereiken. Hij werd verrast en omgeworpen door een trein welko hij niet had zien aankomen. De werkman werd opgenomen met gebro ken been en ribben. Na voorloopige verzor ging werd bij naar bet gasthuis der gemoento gebracht. Zijn toestand was zeor gevaarlijk. Zijne familie wonende te Ternath, werd verwittigd. De ongelukkige is nog denzolfden avond te 9 1/2 uro overleden. St-Joost-ten-Noode. Verdwenen. Eeii 19-jarig löoisjo vanFramrchenoorsprong kwam -oter eenigo dagen a^n het gemeente bestuur eene ondersleuning vragen. Zij ver klaarde dat haar verloofde haar had verlaten en haar geld had medegenomen. Zulks werd echt bevonden. Men telegrafeerde naar do ouders van het meisje. In afwachting verleende de hotelhouder, waar het meisje verbleef, een krediet aan deze laatste. Maandag morgend kwam als antwoord op bet telegram bij do policie een mandaat van 100 fr. toe. Men verwittigd» den hotelhouder, doch deze antwoordde dat de juffer sinds Zaterdag verdwenen was. Men vreest dat de ongelukkige zich ge- zelfmoord heeft* Laken. Een ontsnapte uit Merocpla» aangehouden. Een persoon bood zich Maandag namiddag aan bij do werklieden in een in opbouw zijnde huis der Emiel Bock- staellaan, om schouwen le pluatson Men boti apte hem op bel oogenblik dat hij in de zakken tastte van de kleederen welke hot werkvolk had uitgedaan gedurende den arbeid. want het edele karakter van Alice had de oude vrijster zeker ontzag ingeboe zemd. Liefje, hernam de tante weer, om door eenen list achter de waarheid te ko men, vindt ge niet, evenals ik, dat hij een innemend jongen is? Ik moet hem spreken, antwoordde Alice haastig. Spreken? Hoe meent ge dat? Dat kan zeer verschillend rijn. Een onver schillig gesprek, een onschuldig ver maak, dat men zich altijd kan veroor loven, of een afzonderlijk onderhoud,, waarin uwe harten zich van het gezel schap afzonderen, en zich voor elkander openen, wees daarmede voorzichtig, kindliefof "eindelijk een tête a' tête dat veel bezwaar in heeft, en dab een meisje..... Alice gaf geen antwoord zij had nieb geluisterd. Ik vraag, kindlief, of gij onvoor zichtig genoeg aijt geweest, om hem een tête a tote toe te staan, hervatte de tante, eenigszins hoos wordende. Alice scheen uit eene vlaag van ver strooiing te ontwaken, en zag bare tante verwonderd aan. Gij zult toch wel zoo beleefd we zen, om mij te antwoorden kind, al was het slechts ja of neen? zegde mejuffer Olive, haar ongenoegen bedwingende. Wel zeker, tante! Welnu, dan -Ja, tantë Mejuffer Olive maakte eene beweging van schrik. Alice stond op, groette haar en ging lieen. XKordf voortgezet;)'

De Volksstem | 1913 | | pagina 2