Provincieraad vaa Gost-VlaaMerea De tosstand la Mexico EEN HELD Ü1T BBETANJE Het vreeselijk drama Nieuwsberichten DE VOLKSSTEM 22 NOV. 1913 ïramrijtuigen aan. omdat Woensdag 'door een hunner eèn kind doodelijk ge kwetst werd. De studenten, door de po licie achtertuigedreven, verscholen zicli in de universiteit van waar zij met eteeheu naar de gendarmen wierpen. .Vuurschoten weiden ook gelost, waar op de gendarmen antwoorden en vervol gens op de koer van do universiteit drongen. De rector deed ze echter terug trekken. De policieprei'ekt werd in het aangezicht gewond door een steen. Een luitenant der gendarmen werd gekwetst in den hals. Een der studenten is door een vuurschot gewond geworden. PORTÜGAAL Het Volkshuis wan Lissabon ge sloten. Op hevel van het gouverne ment en om reden van de beweging die onder de spoorwegbedienden heerscht, is het Volkshuis van Lissabon, en het lokaal der metaalbewerkersvereeni- ging gesloten geworden. MAROKKO Fransche trein mi levensmiddelen afgevallen. Luidens een snelbericht uit. Oudia is een Fransche trein met le^ ▼ensmiddelen, uit Mekila komend, door 200 Metalsijnsche ruiters aangevallen geworden. De vijand werd echter terug geslagen. Een Fransche ziekenverple ger. een schutter, een burger en vijf mannen van den trein werden gedood. De gekwetste Spastische vliegers. Bet Spaansch gouvernement is zeer in genomen met dén heldenmoed der mili taire vliegers, die Woensdag nabij Te- tuan, tijdens eene vlucht gekwetst wer den. Kapitein Barreira is het gevaar lijkst gewond. Hij werd twee kogels in den buik en de borst geschoten. Wan neer hij neerkwam scheen hij reeds te zijn overleden. De aanval had plaats op 20 kilometers van het Spaansche kamp. Het vliegtuig werd op verschillende plaatsen doorboord en de zitplaatsen der officieren waren geheel met bloed be- «meurd. Do staking in Natal. De stadhou der van Urban heeft aan de in werksta king zijnde Hindou's verklaard, dat men hunne klachten niet aanhooren zal zoo lang zij in werkstaking blijven. De Hindou's eischen de afschaffing der persoonlijke belasting van 75 frank, waarmede zij geslagen worden om wille dat zjj Hindou's zijn. 116 stakers zijn door het gerechtshof van Urban tot 7 dagen dwangarbeid verwezen, 54 ande ren werden tot 12,50 fr. boet of 7 dagen gevang veroordeeld. CHINA Talrijke aanhoudingen te Moukcten, Tijdens eene zitting van het natio naal komiteit te Moukden, heeft de gou verneur 56 nationalisten doen aanhou den en opsluiten. De provinciale overr heid van Khirin en Tsitsikar heeft ins- felijks bevel gekregen, de leden van et komiteit aan ie houden. Een© verklaring van den Eersten Mi rïistör. - In eene verklaring heeft de eerste minister doen uitschijnen welk groot gevaar China zou loopen, wan neer het voortging leeningen in den vreemde uit te geven. Hij deelde mede dat voortaan alles bewerkstelligd zal worden om zulks te vermijden. te Antwerpen-Kiel Nadere bijzonderheden. In onze Laatste Tijdingen meld den wij gisteren reeds het vreeselijk drama van Antwerpen-Kiel. Ziehier nog eenige bijzonderheden over het. gruwelijk treurspel. De eckt.genooten Van de Vyver-Van der Auwefa, hielden herberg* op den hoek der De Boeschaert- en Beiren jlrech (straten. De vrouw gaf zich soms aan den drayk over en zulks duurde dan gewoonlijk verscheidene dagen. Verleden week, Donderdag, had zij twist met haren man en zij bedreigde hem in 't kort weer te zullen aan 't drinken gaan. Toen Van de Vyver Woensdag mid- Tag naar huis kwam vond hij geen eten. Ook was zijne vrouw niet to zien. Hij ging' naar de slaapkamer en stelde vast dat deze langs binnen gesloten was. Hij stampte de deur open en vond zijne we derhelft smoordronken te bed liggeu. De vrouw lag half gekleed te bed zij werd door den woedenden man uit de kamer gesleurd en van de trappen ge smakt. De ongelukkige, die zich aan de balusters der trapleuning kon vastgrij pen, werd dan door den wreedaard ge stampt, totdat zij verplicht was te los sen. Op die wijze kwam de vrouw be neden, waar hij haar met eeno flesch op het hoofd sloeg. Toen zijne razernij wat gekoeld was, richtte hij de ongelukkige op, en zette haar in de herberg op eenen stoel, waar zij stierf. Nadat de plic-ktige had gezien 'dat de vrouw dood was, waschte hij zijne han den, sloot de herberg en stak al zijne spaarpenningen op zak. Daarop vertrok hij, verscheidene her bergen bezoekende, en overal met wijn trakteerende. 't Ie slechts rond 9 ure dat hij een rij tuig nam en zijn zwalptochtje voort zette. Men reed naar de broeder van Van de Vyver, in de stad verblijvende, waar hij een handvol banknoten op den toog wierp. Van de Vyver, die begon dït>n- ken te worden, verkocht allerlei zotten praat. Bij het verlaten dier herberg, zegde hij tot zijn breeder: Als gij mij morgend wilt zien, komt dan naar de Begijnenstraat, want ik heb mijne vrouw, geslagen, dat zij zoo dood is als een pier Dan reden zij naar zijne schoonzus ter, waar hij insgelijks zegde zijne vrouw gedood te hebben. Wel, zegde de zuster, van het on gelukkig slachtoffer, als zij dood is, clan is zij van het lijden af Niemand hechtte geloof aan de woor den van Van do Vyver. Toen zij rond middernacht tehuis kwamen, verzocht Van de Vyver den koetsier het licht aan te steken in de herberg, 't Is alsdan dat de koetsier het lijk der vrouw zag. Hij zegde tot Van de Vyver 't Is dan toch waar, dat gij uwe vrouw doodgeslagen hebt, waarop Van de Vyver antwoordde Ja, en dat is de oorzaak barer dood. Tevens toonde hij eene gene verf lesch... De koetsier ging dan de policie ver wittigen en kort nadien werd de moor denaar aangehouden. Het lijk der vrouw is naar het dooden- kuis overgebracht 9111 er geschouwd te worden, Weeral slachtoffers te meer, van den noodlóttigen drank zondheid vragen, voor wat de politiek aanbelangt. De verdediging dor Yreesndelingan te De vreemde kolonie van Mexico be reidt zich tot verzet in geval van muite rijen. MM. Cardin en Hintze hebben aan hunne nationalen aangeraden de verdediging met overleg in te richterï. De Amerikanen nemen ook hv ie maat regelen. Het is waarschijnlij lat eene gemeenzame verdediging woï aange gaan tusscben de Amerikan Duit- schers en Oostenrijkers in de hoofdstad wonende. ar. Ds ©JKSorhanstelingera tusschen cto op standelingen en het Amerifcaansch gouvernement geëindigd. Uit Mexico bericht men, dat de ge neraal Caranza Woensdag namiddag per bijzonderen trein in de richting van het zuiden afgereisd ie. If. Hale was reeds vertrokken. De onderhandelingen tusschen het Amerikaansch gouverne ment en de opstandelingen zijn geëin digd. Con&raal Hucrtn richt eer. nieuw kongres In. In zijnen blief aan het kongres wel ken generaal Huerta Donderdag namid dag zond haalde hij den uitroep aan Wanneer men zijn vaderland redt ver kracht. men de wet niet. Hij trachtte ook de ontbinding van het kongres te verrechtveerdigen. De president zal aan het niéuwe kongres een patent op ge- (39ït# Vervolg.) Zij liet zich in eenen stoel nederzin- Iten, ten prooi aan eene mengeling van «aandoeningen, die haar denkvermogen ^verbijsterde. Mijn vader, mijn vader, zuchtte zij «nikkend. Ik wil het niet gelooven. De ellendeling liegt! Maar wat zij ook deed, eene schrik kelijke overtuiging overstelpte haar. Haar vader had Diaier wollen doen ver moorden Waarom? Zij stond wankelend op om te bellen. Zij wilde naar Didier gaan, hem aanra den een huis te vluchten waarin zijn le ven gevaar liep, hem zeggen 1 wat zou aij hem mededeelen zonder haren vader te beschuldigen? Toen de kamenier kwam vond zij de meesteres in onmacht op den grond lig gen. Zii kwam echter spoedig tot het bewustzijn, doch op de aandoeningen, die zij te doorstaan had, volgde eene ijlende koorts, die het begin eener zwa re ziekte scheen te zijn. Het werd evenwel etenstijd, alsof er niets gebeurd was, eik Bechatneil trad aegopralend de eetzaal binnen, gevolgd 'door zijn onvergelijkelijk blanc man ger Hij verheugde zich reeds in den lof welke het meestot stuk zijner kunst zou ten deel vallen, en in de onsterfelijk heid van zijnen naam. In het laatste opzicht werd hij teleur gesteld, want zijn nieuw uitgevonden Derde buitengewone zittijd van 1913. Zitting van 21 November. De Provincieraad van Oost-Vlaande- ren vergaderde Vrijdag morgend in der den buiteugewonén zittijd, met de vol gende dagorde 1. Wijziging aan de provinciale ver ordening aangaande de taks op de in komsten of winsten, behaald in de ven nootschappen of aandeden, enz. 2. Wijziging aa^ (Ie provinciale be grooting voor 1914 (art. 9-10 der ont vangsten). - De zitting wordt om 11 u. 25 geo pend, onder voorzitterschap van den heer. De Riemaecker, voorzitter. De hear baron cis Kerchovsi Exaerde. gouverneur der provincie, geeft lezing van het. koninklijk besluit, den Provin cieraad in derden buitengewonen zittijd bijeenroepend. De heer GcuvernSMF legt verder uit dat de Raad samengeroepen werd om andermaal den in voorgaanden zittijd gestemde wijzigingen aan de begrootin gen, in o vereen stemming met de nieuwe lasten, goed te keuren, daar er, bij het drukken van den gewijzigden tekst, een misslag begaan werd. Bij art. 1 werd er namelijk een 1°Mvergeten. Om deze fout te herstellen, is er eene nieuwe stemming noodig. De heer C. Würül beknibbelt de be gane fout en vraagt dat men voortaan de volledige dossiers minstens vroeger ter inzage der raadsleden leggen zou. Spreker hekelt verder nog de wijze van het leggen der opcentiemen. De heer Ven/uiigflèn verdedigt de wij ze van het heffen der opcentiemen, en erstrekt nog enkele toelichtingen. Bij naamafroepipg wordt er vervol gens overgegaan: 1,,tot de stemming tot herstelling van den "beganen misslag bij het drukken 2. tót de stemming dei- lichte wijziging dien ten gevolge aan de begrooting te brengen. Goedgekeurd door katholieken en li beralen. De radico-so.ciajistische leden onthpijden zich. r, De heer Gcuverncwr verklaart den derden buitengewonen' zittijd gesloten. Te middag wordt de .zitting geheven. schotel was reeds niets anders dan een tarbot a la Bechameille (de koks hebben den naam eenigszins verbasterd) kortom, de eerste van alle becbamel- )es Hoe noodlottig dat de eersteling van zulk een schotel over de onkundige lip pen van een paar grove knechten zou moeten glijden Bechameil had een glimlach gereed, om de gasten in de eetzaal zijn kunst stuk aan te bieden, doch er waren geene gasten. De Yaunoy was nog niet terug, me- juffer Olive paste de lijdende Alice op, en niemand wist waar kapitein Didier gebleven was. Deze teleurstelling deed den anders zoo vreedzamen man in gramschap op stuiven en uit spijt dat niemand zijn blane manger b zou bewonderen, liet hij terstond zijne koets inspannen en reed in galop naar la Cour Rose Het blanc manger bleef op de ta fel staan. Een uur later kwamen Alain en La- pierre hij toeval in de zaal. Hij zal niet terugkomen, zegde Lapierre. Uwe voorstellen komen altijd ver keerd uit, antwoordde zijn makker. Hij komt zeker terug. Nu viel hun het blanc manger in het oog. Zij gingen zonder complimen ten aanzitten, en waarschijnlijk was de t hechamelle fiaar hunnen smaak, want na weinige minuten was ev niets meer over. Als hij niet terugkomt, zegde La pierre, om nu liet gesprok voort te zet ten, is het wel mogelijk, dat wij er niets Brussel. Van zijn paard gevallen Een voerman, Félix Houbaer, Jezus- Naamstraat, reed Woensdag met het paard zijns meestens naar den hoefsmid. In de Smt-Cliristou'el6traat verschrikte het dier van een auto en steigerde. De ruiter werd op dei grond geworpen en brak zich een been. Het paard ging op hol doch kon in de Fabriekstraat inge houden worden. De groote kuiseh. De policie heeft Woensdag nacht nogmaals een kuisch gedaan op tie lanen in het mid den der stad. NieUiniiider dan 38 vrou wen werden aangehouden, allen vreem de 32 hunner weijden Donderdag mor gend over de grenzen gezet, en de 6 an deren zijn opgesloten voor landlooperij. Vijftien verdachte kerels werden ook gevat, 'doch veertien hunner werden te rug in vrijheid gesteld de overblijven de, Servaas Van Cut9em, tegen wien twee aanhoudingsmandaten afgeleverd waren, is in het gevang van Vorst op gesloten. I11 een kelder gevallen. Eene herbergmeid, Clementina M..., dienend in een drankhuis der Koolmarkt, daalde Woensdag avond in den bierkelder, doch viel van de trappen. Het meisje werd zwaar gewond boven den nek en bewusteloos opgenomen. Na verzorging- werd zij naar het Sint-Pietersgasthuis overgebracht. Erge botsing. Woensdag avond bad op den Schaarbeekschen weg eene botsing plaats tusschen twee kamions. Een der voerlieden, August Denève, 29 jaar oud, wonende Graystraat, werd ten gronde geslingerd en viel zoo ongeluk kig dat een der wielen van zijn gespan hem den rechter voet vermorzelde. De ongelukkige werd naar het gasthuis overgebracht. Stoutmoedige aanranding gevolgd door aanhouding. Mevr. Snutsel, wo nende Werkzaamheidstraat, werd in de Wetenschapstraat Woensdag avond met gewold van haar zilveren handzakje be roofd door een kwaaddoener, die de vlucht nam. Op het noodgeyoep van het slachtoffer, snelde een agent toe, en hield den kerel aan. In het kommissa- riaat der 5e afdeeling werd de kwaad doener herkend als zijnde zekeren V..., 25 jaar oud, geboortig van Kortrijk. Men vond het handzakje, welk eene be langrijke som en juweelen inhield, in zijn bezit. Na ondervraging, werd de plichtige ter beschikking van den pro kureur des Konings opgesloten. Erg ongeluk. Donderdag na middag is in een bouw van den Treuren- berg een trap, die op het eerste verdiep geplaatst werd, gedeeltelijk ingestort. De loodgieter, Collinet, 64 jaar oud, wo nende Camuselstraat, en een zijner werklieden, Frans Verellen, 43 jaar zijn beiden erg gekwetst. De diefstallen. Toen de eclitge- nooten D..., Reebokstraat, Woensdag avond tehuis kwamen, stelden zij vast dat. dieven bij hen waren ingebroken en geld, kleeren en eene groote hoeveel heid andere voorwerpen hadden gesto len. Van de daders bezit men niet het minste spoor. Ten nadeele van II. Cbrispiels, Klei ne Karmelietenstraat, stal men Woens dag een- kofferken inhoudend eene som van 1200 frank en voorwerpen van groo te waarde. Woensdag avond bevond M. Remy Paternoster, wonende Anspachlaan, zich in een koffiehuis. Hij stelde vast dat men uit den zak zijner overjas, zijne brieventesch had gestolen inhoudend de som van 90 frank. Ge'vaarïijkè dronkaard. Smoor dronken kwam zekere .Tan X..., wonen de Nieuwland, Woensdag avond tehuis, nam een geladen revolver en ging terug heen. Eens op straat, begon hij schoten in alle richtingen te lossen. Hij werd Aangehouden en opgesloten. bij verliezen. Die,Didier is los genoeg met zijn geld, en 'zal onze waar gaarne koopen en goed betalen. Of ons laten ophangen. Geen nood Een luidruchtig kloppen aan de bui tendeur deed henfopspringen. Daar is Yaunoy, zegde Alain. Of Didier, zegde Lapierre. Maar luister eens. Als het Didier is, zouden wij dan spi eken De Vaunoy is een gie rigaard. Alain bedacht zich een oogenblik, nam een slok uit* zijne flesch, en ant woordde stoutmoedig Top Als het Didier is, dan spre ken wij. Komt de Vaunoy vervolgens nog, dan komt hij te laat. Maar, als het de Vaunoy is Dan moet de duiv^ hem bescher men, en wensch ik kapitein Didier een zalig einde. Amen antwoordde Alain. Men hoorde voetstappen in de voor zaal. De twee bedienden zagen naar de deur. '1' Ik' wed V091- eene kroon, dat het Didier is, zegde Lapierre. En ik, dat .hut de Vaunoy is, ant woordde Alain. XV. ONDER DE WOLVEN. Op het uur dat Pelo Rouan het ver haal begon, waajvan wij in een vorig hoofdstuk melding hebben gemaakt, klom een man, rft oenen ruimen mantel gewikkeld, voorzichtig dc steile helling van don Wolvenmuil af. Hij zag benauwd om zich heen, en toen hij bij den 'prooien hollen eik was Opgepast Madame9 gij zult extra koffie drinken, indien gij altijd den naam Vincart, op uwe pakken Chicorée der Trappisten eischt. 1500 Elsene. Erge val. Een schrijn werker, Willem Stevens, wonende Graystraat, 179, is Woensdag namid dag in een nieuw gebouw der Land- bouwstraat door het uitglijden eener ladder, van verscheidene meters hoogte gevallen. Hij werd in den val zoo erg aan het hoofd gewond, dat men hem naar 't gasthuis moest overbrengen. Wanhopige daad. Sinds eenige piaanden had de 24-jarige herbergmeid Marie D..., werkzaam in een huis der Kroonplaats, te Elsene, kennis met een jongeling. Vernomen hebbende dat deze verloofd was en ging trouwen, werd ze jdroefgeestig. De jongeling 'kwam gister in de herberg, waar eene woordenwisse ling tusschen hem eu het meisje plaats had. Wanneer hij vertrok, schreef Marie D.... een langen brief. Zij scheen zeer wanhopig en trok rond 3 ure naar hare kamer op de eerste verdieping. Daar ge komen, opende zij een venster en sprong in de diepte. Zij werd opgenomen met gebroken armen en boenen en in ster vensnood naar het hospitaal gebracht. Wie is het nu??? Wij hebben gemeld dat de man, die Zondag avond op de Guldenvlieslei doodgereden werd door eenen tram, herkend was als zijn de een voerman. Jozef Van der Plaetsen, die tot liet vreemdelingenlegioen be hoord had en geiuimen tijd te Tonkin had verbleven. Thans is eene vrouw, 'de ccbtgenoote Van G..., Donderdag morgend komen vragen om het lijk te mogen zien. N» het lang onderzocht te hebben, verklaar de zij dat het dit was van haren echt genoot, Frans Van G... 'dien zij verlaten* rad en die op de Waterlooschen steen weg woonde. Van G... heeft insgelijks gedurende vijftien jaar in het vreem denlegioen gediend. Het parket werd hiervan verwittigd en gaf bevel de ter aaidebestelling nog wat uit te stellen en een nieuw onderzoek te doen om zoo mogelijk de ware eenzelvigheid van den overledene vast te stellen. Sirdaiis-McJen&eëk. Stoutmoedig© diefstal. De genaamde E. Roch, wo nende Wervenstraat, 14, had Woens dag namiddag eene stootkar, waarop verscheidene pakken lagen, onbewaakt voor zijne woning laten staan. Toen hij de pakken wilde afladen bestatigde hij dat er een, waarin verscheidene overjas sen, broeken en pelsen staken, verdwe nen was. AndesT&eht. Brand. Donderdag morgend, rond 3 1/2 ure, is brand ont staan bij den heer Pieter Simons, Wol- venstraat, te Anderlceht. Het vuur brak uit in een achterhuis, tot bakkerij inge licht. Na anderhalf uur werkens, waren de pompiers der gemeente meester van het vernielend element. De bakkerij werd vernield. De schade is groot. Een onderzoek is ingesteld. $t-Joosï-ten Nootfe. Bloedig dra ma. In de Groenstraat kwam Woens dag morgend in een hotel een Duitsch koppel logeerbn. De man, 28 jaar, 'deed zich inschrij ven onder den naam van Muller, van Hagen. Woensdag avond, om 5 ure, hoorde men hulpkreten op hunne kamer. Men drong binnen en vond beiden da- dend in hun bloed, met eene gapende wonde aan de borst. Hun toestand waa zoo erg dat zij niet konden onderhoord' worden. Lackett. Oneerlijke meid. Mad. Phipparet, Koninginnelaanj bad eene jonge dienstmeid aangenomen».Spoedig had mad. Phipparet volle, vertrouwen in de nieuwe meid. Zij aarzelde niet haar de sleutels der verschillige vertrekken toe te vertrouwen. Doch toen zij Woens dag namiddag van eene boodschap thuis kwam bestatigde zij dat de meid verdwenen was en met haar eene zekere som geld, een aantal juweelen en meer andere voorwerpen. Schaarbeek. Twee policieagente» kwamen Donderdag langs de Daillylaan en ontmoetten zekeren Alfons L weglooper uit het 3* artillerie. Zij tra den naar den deserteur toe om hem aan to houden, doch deze bemerkte het en snelde eene herberg binnen. Hij liejj naar de koer en ziende dat de agenten hem achtervolgden, klauterde hij over verscheidene muren. Hij had niet be merkt dat op een dezer stukken glaa lagen en kwetste zich zeer erg aan de handen. Dan liet hij zich aanhouden. Een doktoor werd ontboden en diende hem de beste zorgen toe. Daarna bracht men hem naar 't krijgsgasthuis over. gekomen, bleef hij stilstaan, 'daar het hem aan adem ontbrak. Zouden zij mij niet bemerkt heb ben vroeg hij zich zei ven af. Waarschijnlijk was zijn gelaat ver duisterd door de vrees die al zijne leden deed beven want anders zou hij gezien hebben, hoe hier en daar tusschen het kreupelhout gemaskerde gezichten kwamen uitloeren. Toen de vreemdeling verder wilde gaan, kwamen eensklaps vier mannen te voorscbiin; die hem aangrepen en in een oogenblik op den grond wierpen. Wie duivel Lebben wij hier? riep een van hen uit. De vreemdeling, hoe bevreesd ook, icheen niet verbaasd te zijn door dezen aanval, en deed slechts zijn best, om zijn gezicht in zijnen mantel te verbergen. Goede vrienden, zegde hij, met eene stem, waaraan het hem niet wilde gelukken de bedoelde vastheid te geven, mishandelt mij nietIk kom hier niet bij toeval Een spioen hangt hem oprie pen de vier te gelijk. Brave vrienden, weest toch zoo driftig niethervatte de onbekende, die moeite had om te spreken. Ik kom hier in uw eigen belang. Maak dat anderen wijs. Neen, neen, ik wil u niet bedrie gen. Doet mij maar een blinddoek voor, opdat ik niet zie, wat gij wilt verborgen houden en bieDgt mij bij uw opper hoofd. De Wolven hielden te samen raad. Het is altijd nog tijd om hem op te hangen, zegde een van hen, de klomp maker Simon Lion. Zijne makkers stemden dit toe docH een van lien merkte aaii Wij moeten toch zijn gezicht zieiv Simon ontrukte daarop den vreemde ling zijnen mantel, en ontdekte een rond en welgevormd, maar doodsbleek, gelaat. De meester van la Tremlays, ter wijl zij van verbazing térugdeifisden. De Vaunoy, want bij was bét, be proefde te glimlachen, maar kon niet anders dan zijne oogen dicht nijpen. De meester van la Tremlays in per soon, mijne vrienden zegdë hij.' Wij zijne uwe vrienden niet, brul de Simon dreigend. Zijt gij zoo onbe kend in het bosch, dat gij een pad hebt genomen, dat recht naar den dood leidt? - Kom, kom, gij spot er mee, ka meraad! stotterde'de Vaunoy. Gij zult iemand het leven niet benemen, die u een 6cbat van geld komt brengen. De Wolven wisselden een veelbetee- kenden blik, en Simon betastte haastig de zakken van de Vaunoy. Gij liegt zooals altijd, zegde hij. Maar de duivel zal als gij ons ont snapt. De angst van de Vaunoy steeg te» top, en vergroote zijn gevaar, want hij kon geen woord uitbrengen. Een der Wolven maakte reeds een strop van een lang eind koord, wierp het over een boomtak. Men kan niet zeggen, dat 'de Vaunoy zich lichtzinnig had gewaagd hij had integendeel al de kansen zijner onder neming zorgvuldig overwogen maar, hij had buiten zijne lafhartigheid gere kend on dreigde nu zijn verderf ter zijn. (Wordt .voortgezet.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2