SjreJos. Nctennans'fi?- EEN HELD ÜIT BRETANJE Vreeselijke moordaanslag Nog lanpk1 Da toestand In Mexico ts Raysseïede TE ANTWERPEN S-Sstvreeselijk drama Nieu wsberichten DE VOLKSSTEM senhof der Ardennen, tijdens zijne laat ste zitting, de doodstraf uitgesproken heeft tegen den werkman P. E. Dela- court van Monthorme, die zijne minna res en zijne dochter vermoordde. Eer» drama. M. Mareau, oud-han 'delaar, wonende in de Turbigostraat te Parijs, heeft de echtscheiding aange vraagd. Vrijdag namiddag werden de echtgenooten ter verzoening in liet jus- ticiepaleis ontboden. Eenigen tijd later ontmoetten man en vrouw zich in de Ri- yolistraat en er ontstond eene woorden wisseling. Opeens haalde vrouw Moreau een mes te voorschijn en plofte het in 'den rug van haren man. Deze is naar het hospitaal overgebracht. Zijne vrouw werd aangehouden en opgesloten. DUITSCHLAND Twe© Gntter-offscfcyem aangehouden. Twee onder-officieren, Duderstadt en Castelli, garnizoen houdend te Berlijn kregen twist met een student. Zij mis handelden dezen erg, maar werden door toegesnelde agenten naar de lijfwacht van het korps Kaiser Alexander ge sleept. Zij boden hevigen weerstand aan de soldaten die ben voor den adjudant wilden brengen. Bij dezen laatsten ge bracht vielen zij in verwenschingen uit tegen hem. Wanneer de adjudant nu bevel gaf de twee bezetenen in het ge vang te zetten, nam een der onder-oi'fi- cieren zijne bajonet en bracht er zijn overste een geweldige slag op het hoofd mede toe. Deze stortte als eene massa ten gronde en moest in allerllaast naar het militair hospitaal overgebracht wor den. Zijn toestand is hopeloos. De opge sloten kerels zullen hunne daad duur betalen. Buitetfsporigh&cten van studenten te Cffitjiingsn, Uit Gcettingen schrijft men aan de Gazette de Voss dat de studenten zich sinds eenigen tijd aan betreurenswaardige feiten plichtig ma ken. Donderdag kwamen zij in eene open bare plaats en sloegen er alles kort en klein wat onder hun bereik kwam. Zij gingen zelfs zoo ver dat zij een muur begonnen af te breken. De openbare fonteinen en de brandmelders werden vernield. De policie is onmachtig om deze wanorders te onderdrukken. Een gemeenteraadslid on familie voor fiot gerecht. Vrijdag verscheen ze keren Emiel Kramer, gemeenteraadslid, met zijne vrouw, zoon en dochter voor de jury van Potsdam. Alle vier worden beschuldigd Van slechte behandelingen tegenover hunne 67-jarige meter. De ongelukkige vrouw werd onlangs in een oude-vrouwenhuis geplaatst, als gevolg «p de klachten door de geburen neerge legd. De getuigen bevestigen dat het oudje reeds veel te verduren heeft ge had van de vrouw en bare twee kinde ren. De prokureur-generaal beeft eene gevangzitting aangevraagd. De jury heeft nog geene uitspraak gedaan. EMCELAND BraiKteilchÉing. Vrijdag morgend is er brand ontstaan in eene houtstapel plaats van Oxford, die voor verscheidene «fuizenden pond-sterling schade aan richtte. Verscheidene stemrechtbetoo gen werden ter plaats gevonden. Bij het vernemen van de ramp is de menigte in de bureelen der stemrechtinrichting van Oxford gevallen, en vernielde er al de meubelen. De boeken uit de boekenkas werden door het venster op straat ge- .worpen. Rond do zaak van het halssnoer. De postbode die het pakje aan M. Mayer bezorgde heeft over zijne betrekkingen met Gutwirth en Silvermann getuigd. Hij loochent 20 pond-sterliug ontvan- fen te hebben van dezen laatste, die em slechts gevraagd had eiken morgen «ijne briefwisseling in eigen handen af ite geven. (4ö8t* Vervolg.) Hij had zich .op weg begeven met een wanhopig besluit, dat den lafhartigste voor een oogenblik tot den vermetelste maakt. Zijn haat tegen Didier, of beter gezegd, zijn verlangen om dien hinder paal, waaraan hij zich gedurig stiet, uit den weg te ruimen, had hem het gevaar te licht doen achten. Zelf vermocht hij niets tegen Didier, die koninklijk Officier en zijn gast was, en toch moest Didier uit den weg geruimd worden. Hiervan hing zijn vermogen, mis schien zelfs zijn leven af. Het scheen iets noodlottigs te zijn, dat de jonge ka pitein de Vaunoy overal moest dwars- boomen. Het is niet te veel gezegd, dat deze twee mannen onmogelijk dezelfde lucht konden inademen. Een inderdaad vastberaden man zou nu koelbloedig zijn plan ten uitvoer ge bracht en het uiterste gewaagd hebben; maar op het beslissende oogenblik ver loor de Vaunoy bezinning en moed, hij was reeds half dood van angst. Simon hield hem de armen vast een ander deed hem den strop om den hals. De Vaunoy bood geen tegenstand toen de koord zijn hals begon te knel len, liet hij slechts een pijnlijk gekerm hooreu en zijne oogen benauwd rond dwalen. Ha riep een der Wolven, en de ongelukkige de Vaunoy voelde geen grond meer. BULGARIË Eene politieke redsvo&rl-rrg. De oud-minister van fi nan een, M. Theodo- rof, heeft Vrijdag in den club van de nationale partij te Sofia eene redevoe ring uitgesproken waarin bij de be schuldigingen tegen de kabinetten Gue- chof en Danef wederlegt. Welke de be gane missingen ook zijn mogen, de be komen uitslag is toch schitterend. Het oud-gouvernement kan, omdat liet par tijganger is van 't scheidsgerecht, niet verantwoordelijk gesteld worden no pens den uitslag van den oorlog tegen de geallieerden. TURKIJE Armonlaanssh rekwest weerlegt!. De Armeniaansche patriarch heeft aan de Porte eene nota gestuurd, waarin, voor de kiezing der volksvertegenwoor digers van Armeniaansche nationaliteit, de evenredige vertegenwoordiging aan gevraagd wordt. De minister van godsdienst heeft ont kennend geantwoord en liet tevens we ten dat de kamer al de Ottomannen ver tegenwoordigt en niet eene bijzondere natie, daar iedere gedeputeerde de gan- sehe natie vertegenwoordigt. De minis ter voegde er hij dat zulke vraag de be voegdheid van den patriarch te buiten komt en betreurt dat zij gedaan werd. Hij zal elk andere soortgelijken yoet- stap niet meer beantwoorden. GRIEKENLAND Ontslag van ctei» Minister van Zeewe zen. M. Stratos, minister van zeewe zen heeft zijn ontslag gegeven. M. De- meridji, afgevaardigde van Attika, zal hem opvolgen. ITALIË Kinteen ontsnapt. 1650 anormale kinderen zijn uit een krankzinnigen ge sticht van Ponteveson ontsnapt *na hun ne bewakers met steenworpen aangeval len te hebben. De carabiniers zijn de vluchtelingen achterna gezet. Vergiftigingen Sn éon sanatorium. Een groot getal kostgangers van een sanatorium van Rome zijn vergiftigd geworden na van een .versterkenden drank gebruikt te hebben. Een hunner is gestorven, twee anderen verkeeren in stervensgevaar. SPANJE Treinbotsing, Een expresstrein uit Madrid komende is in de statie van Em- palma met 4 waggons van een koopwa- rentrein in hotsing gekomen. Vijf rei zigers zijn zwaar gewond geworden, tal rijke anderen weiden gekwetst. Ontploffing van een© bom. Don derdag avond is te Madrid in de Te- tuanstraat eene bom ontploft. Een schrikkelijk paniek ontstond onder de voorbijgangers. De hom werd op een dorpel neergelegd. Men heeft gelukkig- lijk gccne persoonlijke ongelukken te betreuren. De plichtige is onbekend. MAROKKO Onderwerping. De atgemeene resi dent heeft besloten zonder voorwaarden aan den caïd Anflous den aman toe te staan welke hij heeft aangevraagd in alle geval zal hem eene ver afgelegen stad, waarschijnlijk Mequinez, als resi dentie aangeduid worden. De Matin schrijft dat El-Hiha on- rechtstreeksche onderhandelingen heeft aangeknoopt voor zijne onderwerping die binnen korten tijd bepaald zal zijn. JAPAN Een© samenzweering op Formo>za. De dagbladen van Tokio deelen mede dat onder de inboorlingen van Formoza en Chineesche piratten eene samenzwee ring komt ontdekt te worden, die voor doel had de suikerrietplanterijen te plunderen 300 der samenzweerders zijn aangehouden. 23 EN 24 NOV. 1913 Eene herbergierster door een kliënt vermoord. Vrijdag morgend werd Ruysselede in opschudding gebracht door een vreese- lijk drama. Eene herbergierster werd er door een kliënt laffelijk omgebracht. Ziehier eenige bijzonderheden over het bloedig tooneel. Op den weg naar Doomkerke staat eene kleine herberg Port-Artliur gehouden door Marie Bruneel, oud 41 j wier echtgenoot over eenige maanden naar de Vereenigde-Staten vertrok. Sindsdien werd de herberg veel be zocht door een genaamde Van Hove, leurder. Donderdag avond was zulks op nieuw het geval en daar het zeer laat was, verzocht de herbergierster hem te vertrekken. Vrijdag morgend, rond 6 ure, kwam Van Hove terug naar de herberg. Alles was er nog gesloten. Hij klopte en Ma rie Bruneel kwam,Je deur opeuen. Wat er dan gebeurd is, weet men niet juist, doch eensklaps hoorden de kinderen, die nog boven waren, groot gerucht in de herberg en "een akeligen schreeuw. De kinderen kwamen beneden geloo- pen en vonden hunne moeder te midden eenen grooten bloedplas, geen teeken van leven meer gevende. Toegesnelde geburen bestatigden dat de ongelukkige reeds overleden was. Zij had een tiental erge messteken beko men. De dader, na zijne misdaad te hebben gepleegd, ging zich gevangen geven. Bij het lijk van zijn slachtoffer ge bracht, legde hij er volledige bekente nissen af. Hij beweerde uit jaloersch- heid te-hebben gehandeld. Het parket wordt ter plaats .ver wacht. Het onderzoek. agenten werden ook ontboden en kre gen ieder eene goede schoeffeling. Nieuwe doppen gevonden. Vrijdag morgend vonden kinderen op een braakliggenden grond der Wilrijk- straat te Borgerhout, verscheidene dop pen welke met diamanten ten nadeele van M. Klipper gestolen waren. De kinderen waren er reeds mede aan 't spelen, teen men ontdekte dat de dop pen aan M. Klipper toebehoorden. De doppen, die reeds geledigd waren zijn aangeslagen. te _A>xLti7«7-'ei,'£>eixx-S2.x-sl Het parket ter plaatse. De lijkschou wing, Dg vrouw Is overleden ten gevolge hol overmatig gebruik van sterke dranken. Het parket, vergezeld van wetsdok ters en een gezworen landmeter, is in het huis van Kiel afgestapt, waar de herbergier Van de Vyver zijne vrouw doodde. De man verhaalde hoe alles was toe gegaan, wat neerkwam op hetgeen wij reeds gemeld hebben. Alleenlijk voegde hij er bij, dat hij in woede was ontsto ken, toen zijn 13-jarige zoon 's middags naar eten kwam vragen, terwijl de vrouw dronken in haar bed-lag. Na zijne brutale daad, die hem geens zins verschoont, is deman wat gaan sla pen. Rond 6 ure ontwaakte hij en vond zijne vrouw dood in de keuken. Na deze akelige bestatiging is hij, zooals men weet, op zwier gegaan, met het voornemen zich te zelfmoorden. Het lijk der vrouw werd op hevel van het parket naar het Ste-Ehsabethgast- huis gevoerd, waar dè wetsdokters MM. Van Bever en Van Deuren, Vrijdag morgend de lijkschouwing hebben ge daan. Deze heeft bewezen, dat de stampen en slagen die de man haar heeft toege bracht den dood niet hebben veroor zaakt en dat de vrouw alleenlijk is over leden, ten gevolge het overmatig ge bruik van sterke dranken. Meer dan waarschijnlijk zal de man, die gisteren avond nog naar de gevan genis werd gebracht door de bestatiging der geneesbeeren vandaag nog in vrij heid gesteld worden. Een Mexikaanscli veiligheidsagent was de eenige getuige van het gebeurde en liet de vluchtelingen met rust. Een hunner riep God alleen kanc Mexico redden wanneer de sloep van, wal stak. De andere antwoordde: Doort tusschenkomst van de ,Vereenigde-Sta* ten. Lapierre scheen zich derhavle niet misrekend te hebben. Maar op het oogenblik, dat het gelaat van den ge hangene van donkerrood zwart begon te worden, kwam een vijfde gemaskerde uit het kreupelhout te voorschijn. Hier, Yaumi-! riepen zijne mak kers. Zie eens gauw naar de laatste stuiptrekkingen van eene oude kennis Maar Yaumi, een kerel van zee voet lengte, had niet zoodra de Vaunoy her kend, of hij trok zijn mes, en sneed de koord door. De Vaunoy viel als een mas sa ten gronde, en bleef bewusteloos lig gen. Daar zoudt gij wat schoons heb ben gedaan, zegde Yaumi. Wat zou de meester daarvan gezegd hebben? Weet gij dan niet dat hij iets uitstaans heeft met dien gemeenen schurk, en dat han gen een te zachte dood voor hem is? Is de meester in de hut? De duivel weet het, antwoordde een van mijne makkers. Die oude rekel kan zeggen, dat hij er goed is afgeko men. Maar wij zijn nog niet aan het einde, en wij zullen zien, óf onze oud sten den strop niet weer zullen laten aanknoopen. De Vaunoy was nu weer bijgekomen en bewoog zich. Sta op, zegde Simon, hem een trap gevende. Onze oudsten gehoorzamen den meester, evenals gij en ik, zegde Yaumi ernstig. Zij zullen doen wat hij wil. De Vaunoy, meer verschrikt dan be zeerd, stond op. Zonderling genoeg had het gevaar, waaruit hij zoo wonderbaar gered was, hem kracht en moed herge ven. Belet uw volk om mij te mishan- Uit het onderzoek is gebleken, dat degene, die de diainapten uit de doppen heeft genomen, geen man van het vak is. Uit de doppen, weergevonden op het Vlaamsche Hoofd lieeft de schelm de diamanten met een gedeelte lood uitge sneden. Vakmannen:-weten daarentegen met eene kleine oppning de diamanten uit het soldeersel te. laten springen. II. Klipper, de bestolene-, heeft eene premie van 30.000 fr. uitgeloofd voor dengene die het gerecht op het spoor der gestolen diamanten »yeet te brengen. Onnoodig te zeggpn, dat het afkondi gen dezer tijding onmiddellijk liefheb bers deed naar de policiebureelen en liet gerechtehof stroomen. Zelfs was het Vrijdag morgend in het kabinet van den onderzoeksrechter eene ware beganke nis. Evenwel wisten al de personen die zich aanboden niet nieuws te melden. Er waren zelfs twee policiemannen, die dachten een spoor gevonden tebben, en het eeDs slim zouden aan boord leg gen, om de premie fe trekken. Doch om zich niet te laten kennen, hadden ze een derde persoon in hun vertrouwen genomen, die aan den on derzoeksrechter hunne ontdekkingen moest bekend maken. Doch daar geko men, brabbelde de man er zich totaal in en vertelde toen alles wat hij wist van de overeenkomst met, de policiemannen. 't Scheelde weinig *o£ de man zat, ten gevolge zijner zonderlinge verklaringen in 't gevang ofin het zothuis. De delen, zegde hij tot «Yaumi, op een vas- teren toon dan te voTen. Dat eind koord had u haast vijfmaal honderd duizend livres doen verliezen. Yaumi hoorde dit onverschillig aan, maar met de anderen was dit zoo niet. Vijfmaal honderd duizend livres? herhaalden zij verbluft. De Vaunoy haalde ruimer adem hij zag dat hij indruk had gemaakt. Brengt mij hij uwe opperhoofden, zegde hij op een toon van gezag., Nu zullen ze ,hem laten ontsnap pen, mompelde Yaiyni. Ik gaf wel eene kroon, dat de meestfcr hier was Simon Lion bond;de Vaunoy een doek voor de oogen, en ^daarop trokken de vier Wolven hem mede naar de weste lijke helling der holte, op welke de mo lens stonden. Weldra voelde de Vaunoy de kilheid eener koude en vochtige lucht op zijn gezicht, en te gelijk verdween de sche mering van licht, die hij nog door den blinddoek heen had'jiunuen ontwaren. Nu móest hij eenen steilen trap af klimmen, dan namen zijne geleiders hem een eind voort^ en zetten hem dan terug neer. Dit duurde omtrent tien mi nuten. Toen hoordé de Vaunoy een ver ward gerucht van stemmen, en deed een sterke lucht van tabak en brandewijn hem kuchen. Men nam hem nu den blinddoek af. Hij stond onder cffe Wolven, in hunne eetzaal, en was juist op het dessert ge komen. Het roode licht van eenige fak kels verblindde in lijet eerst zijne oogen, en het geschreeuw Van een aantal grove stemmen, die hem bedreigingen en ver wenschingen toe-rieden deed hem bijna opnieuw zijne bezinning verliezen. Da vorgacferlng van het Kongres. Het nieuw kongres hield Donderdag eene korte voorloopige zitting wan neer de gen. Euerta binnentrad, ver klaarde de heer E. Tamanez, voorzitter van liet kongres, de 2e periode van het 208W kongres geopend. Generaal Huerta kwam op het kongres rond 6 ure, hij werd door twee rijen soldaten begeleid. Weinige nieuwsgierigen waren tegen woordig. Zij leverden zich ook aan gee- rie betoogingen over. Do militaire feiten. In strijd mét liet gerucht dat de ron de deed en volgens hetwelk de opstan delingen zich van Victoria zouden mees ter gemaakt hebben, zegt de minister van oorlog dat de federale komman- dant nog immer stand houdt. Het ge- Vecht wordt sinds 24 uren in de stad ^elf geleverd. De federalen krijgen aan zienlijke versterking. De bloedverwanten van Madera in veiligheid. MM. E. en D. Madero, bloedverwan ten van den oud-voorzitter van Mexico die zich Donderdag in het konsulaat der Vereenigde-Staten te Vera-Cruz verscholen hadden zijn door den konsul, M. Lind, rond 9 ure vau den morgend aan boord gebracht van eene sloep van den Amerikaanschen kruiser Rhodes Island zij stegen vervolgens aan boord van den oorlogebodem. Doch weldra werd het stil. Simon Lion had eenige woorden ge sproken, die eeDe tooverachtige kracht schenen te hebben. Het geschreeuw ging in een dof gemompel van dezelfde tooverwoorden over. Vijfmaal honderd duizend livres herhaalden al de aanwezigen binnen 's mond8. De Vaunoy herleefde en vatte terug moed, hoewel het schouwspel, dat zich voor hem vertoonde, toen zijne oogen zich aan het fakkellicht gewenden niet geschikt was, om hem aangaande zijne veiligheid gerust te stellen. Hij stond in het midden van eene me nigte menscben, die, in groepen hier en daar verspreid, zaten te rooken en te drinken. Het licht dat in de verte hoe langer hoe flauwer werd, liet de verwijderde groepen in eene donkere schemering en gaf aan het geheel eene geheimzinnige, akelige, bijna bovennatuurlijke kleur. Het was onmogelijk het aantal der aanwezigen te berekenen of te gissen men kon in de duisternis geene grens onderscheiden het bewegen van eenen fakkel deed telkens nieuwe groepen zichtbaar worden, die eerst in de duis ternis verscholen waren. Al deze rookere en drinkers waren Wolven, eerlijke werklieden uit het bosch, die er bij daglicht zeer lichtzin nig en goedhartig uitzagen, maar nu, bij het schijnsel der fakkels, een woest en bloeddorstig voorkomen hadden. Hier en daar ontdekte de Vaunoy een bekend gezicht, dat bij meermalen in liet bosch bad ontmoet. Twee of drie badden hunne maskers voorgehouden en ^noesten gewis reden Wij radon onze lezers aan, aandacht tig, op de 3* bladzijde, de aankondiging, De man met 365 kwalen te lezen. Brussel. Soldatenfurie. Donder* dag avond ontsnapten vier soldaten dei? gidsen uit het krijgshospitaal, Kroon* laan, te Brussel. Zij zakten te zamen af nanr 'de mid* denstad en bezochten talrijke herber* gen. Kond 1 ure 's nachts, dronken zijn* de, kregen zij twist op de Regentlaan, Op het helsch la wijd dat zij maakten snelden twee policieagenten toe om hem tot kalmte te brengen. De soldaten vielen echter de policie» aan, en deelden met echt vaderlandschi vuur, stampen en yuistslagen uit. Op het noodsein, spoedden zich zevea andere agenten ter plaats, om hunne» kollega's hulp te bieden. Nu ving een nog heviger gevecht aan.; De vier soldaten werden overmand, dochS zij gingen voort met de agenten te stam* pen en te hij ten. In de Zwijgerstraat gelukten drie den gidsen erin te ontsnappen de vierdo werd naar het kommissariaat gebracht- Twee der vluchtelingen werden, gerui* men tijd nadien, terug aangehouden en ging hun kameraad vervoegen de vier de viel, een uur later, insgelijks in de handen der policie. De krijgsauditor, onmiddellijk ver wittigd, deed, met de wacht, de vier; ruststoorders afhalen, die loon naar wer ken zullen ontvangen. 214 Bedriegers. Twee kerels, rond de 25 jaar, die alleen Spaansch spraken, en waarvan er een papieren op naam van Morin in bezit had, kwamen Donderdag namiddag in de groote post en gaven er een bankbriefje van 20 dollars, dat niet gangbaar is, in betaling. Deze twee vreemdelingen, die in een hotel der Beurs moeten afgestapt zijn worden ieverig opgezocht. Men verwacht zich! aan nieuwe klachten. Eene verdwijning uitgelegd. Wij meldden de verdwijning van het 14-jarig meisje, Laura Mwonend in de Opvoedingstraat. Vrijdag morgend, rond 8 ure, trok ken schippers haar lijk uit de vaart van Charleroi, nabij de Vlaamsche Poort. Het lijk werd naar het doodenhuis van Molenbeek overgebracht, waar de vader, met alle mogelijke omzichtigheid! verwittigd, het lijk van zijn dochterken is komen herkennen. De lekkerbekken verklaren dat do Chicorei Talpe de smakelijkste is. 106# Branden. Donderdag avond, is brand ontstaan bij M. Van Neck, graan* koopman, Groote Markt. Het vuur brak uit op de zolders, ne* vens welke zich honderden vogelen be vonden. Men kon de diertjes spoedig in veiligheid brengen en de pompiers der: groote wacht waren in korten tijd mees* ter van het vernielend element. De oor* zaak van den brand is niet gekend. In den namiddag was brand ontstaan' in een huis der Kleine Noordstraat. Het vuur begon in eene kamer van het eer ste verdiep, betrokken door een student,, M. Levte, van Braziliaansche afkomst. Het beddegoed en een deel der meubel» werden vernield. hebben ora dit te doen, want zij droe* gen de livrei van la Tremlays. In het midden van de zaal of grot de Vaunoy kon noch wanden noch zol dering onderscheiden, en wist derhalve niet welken naam hij aan dit verblijf moest geven stond eene tafel, een. weinig minder lomp en ruw dan de an dere, en daaraan zaten negen oude man nen, zonder twijfel de senators der, vreemde republiek. Wat den dictator, den vermaarden Witten Wolf aanging, van dezen kon de Vaunoy ^een spoor ontdekken, hij scheen afwezig te zijn. Weldra gebood een der mannen stilte,, en terwijl hij zich naar de Vaunoy keer de, die al zijne krachten inspande om. eenigezins bedaard te blijven, vroeg hij: Wat zijt gij in den Wolvenkuil komen doen Ik kwam zoeken wat ik gevonden heb, antwoordde de Vaunoy met ge maakte luchthartigheid. Ik wilde de Wolven zien. Dat is eene nieuwgierigheid die u duur kan te staan komen, Hervé de Vaunoy! Hebt gij dan vergeten, hoe veel kwaad gij ons gedaan hebt? Neen, maar ik rekende op uw ge zond verstand," en ook op uwe armoede, die rk voor grooter hield, dan zij wer kelijk is. Wij leven zoo goed als wij kun nen, antwoordde de g'rijsaard. Men wil de ons roggebrood en onzen appeldrank ontrooven nu berooven wij hen, die ons beroofd hebben en zijn zoo in staat, tarwebrood te eten en brandewijn te drinken. (Wordt .voortgezet.).

De Volksstem | 1913 | | pagina 2