Gevaren der Lüchtpllptakontstekingen, m De GEVAREN des WINTERS, Laatste Berichten ^t^ca. Aalst w. Aanvaring op hat kanaal van Ter- Stadsnieuws !P O IEL T Het zekere middel om weder gezond te worden en de winterziekten te voorkomen. "Zij bekwam de gezondheid terug" Et. EEM&N, Ing. Chiraiste, Alost BREUKEN 25 JBIW.. £313 DE VOLKSSTEM Gevallen.De 13-jarige Juliaan Delage, wonende Kasteelstraat, te E1-» eene, is Zaterdag avond al spelende van de stoep van het hoofdpostkantoor ge vallen. De jongen kwetste zich zoo ern stig aan het hoofd, dat hij naar het gast huis moest gevoerd worden. De bijval van den Cirk Charles is nog steeds buitengewoon. Dagelijks staroomen duizenden personen naar de Sic-Kruisplaats, waar de grootste Cir- Êtus van heel Europa opgericht is. De bezoeken van den Cirk Charies zijn waarlijk verrukt en donderende toejui chingen barsten tijdens de vertoonin- gen los. Zij keeren terug, letterlijk in Seestdrift gebracht, door hetgeen zij in en Cirk te zien kregen, 't Is waarlijk de gebeurtenis van den dag. De tentoonstelling der mtheexnsche dieren, eenig in hare soort, wordt telrijk bezocht en met reden, want zij verdient het. Zondag nog, welke menschenmassa op do Ste-Kruisplaats. 't Was een ware stormloop naar de bureel wagens. Zelfs de omliggende straten zagen zwart van 't volk. De tramrijtuigen waren niet hij machte regelmatig dienst te doen. Ook was de zaal waarachtig bomvol en hon derden personen moesten zich vergenoe gen bij een bezoek aan de diercnten- toonstelling. Do Brusselaars nemen de laatste dagen waar, om in den Cirk Charles een weergaloos schouwspel te gaan zien. Ontvreemdingen. M. Jules Bla- ion, aannemer, wiens bureelen op de Noordia au, te Brussel gevestigd zijn, beeft bij de policie eene klacht inge diend ten laste van een inwoner van den St-Pieterssteenweg, te Etterbeek, dien hij botickt van talrijke schriftverval- sohingen en belangrijke ontvreemdin gen. De man is spoorloos verdwenen. fdaar ja, buurvrouw, mijn koffie is al tijd goed, want ik eiscli den naam Vin- •art Eils, op mijne pakken Chicorei der Trappisten. 1500 8t»QIHIs.Nog de verongelukte der Gulden Vlieslei. Wij meldden over enkele dagen dat de man, die Zondag avond op de Gulden Vlieslei, ter hoogte dei' Jacobsplaats, doodgereden werd door eenen tram, een genaamde Joseph Van der Plaetsen was. Donderdag ech ter vroeg eene vrouw om het lijk te zien. De vrouw verklaarde dat het lijk dit wa6 van haren echtgenoot, zekeren Van G.., wonende Waverschen steenweg. Het parket weid hiervan verwittigd en gaf bevel de begraving uit te stellen, ten «inde een nieuw onderzoek te kunnen doen over de eenzelvigheid van bet on gelukkig slachtoffer. Zaterdag beeft de policie kunnen bestatigen dat het lijk onmogelijk dit kon zijn van Joseph Van der Plaetsen. Deze heeft zich inderdaad springlevend op het policiebureel aan geboden. Uitlevering. Krachtens een mandaat van het parket van Brussel, le verde de rijkswacht.van Toerkonje twee gevangenen over aan de Belgische over heden. Het zijn Raymond Mickiels, oud 19 jaar, geboren te Moorslede (België), schilder, en Elisabeth Vandenhouden, jaar, geboren te Ruysbroeck, dienst meid. Het koppel wordt beticht, eene blinde herbergierster vermoord te heb ben iu de Jozef Claesstraat, te St-Gillis. Ettsrtte^k. Botsing tusschen tram- rijtuig en automobiel, Zaterdag avond, rond 7 ure, is de automobiel van D? Cordicr, wonende Wetstraat, op den Etterbeekschen steenweg, ter hoogte van de Belliardstraat, in botsing ge weest met den buurttram Schaarbeek- Heilig Kruisplaats. De schok was zeer hevig, doch niemand werd gekwetst en alles bepaalt zich tot vrij ernstige stof felijke schade. Duivenliefiiehbe&»s, don ui'.slag maken is een eonvoudig vraagstuk, lover- krijgen ton bureele dezer 0,50 f. Schaarbeek. Droevig werkongeval. Zaterdag namiddag, ie de metser Ju les Dejaere, oud 22 jaar, wonende in de Heuvelstraat, op de Jan Stroobantlaan, van eene stelling gevallen ter hoogte van de 2® verdieping. De ongelukkige werd, met gebroken schedel en been, naar het gasthuis overgebracht. Gkkel-St-J&b. Hevige- brand. 30,000 fr. schade. Zondag morgend, vond 1 1/2 ure, brak een groote brand uit bij M. Jules Loicq, wagenmaker, Waterloosehen steenweg, 701, te Uk- kel-St-Job. Het vuur ontstond in een ruim achtergebouw, tot werkbuis inge richt en opgevuld met hout. De pompiers der gemeente snelden op 'I eerste noodsein ter plaats. Het woon huis van M. Loicq. en eene bewaarplaats voor bout, toebehoorend aan M. D'Iete- ren, rijtuigmaker, werden ernstig be dreigd. De pompiers van Elsene wer den ter hulp ontboden. Om 4 u., 's mor- gends was men het vuur meester, doch eene ploeg pompiers bleef nog geruimen tijd ter plaats en spoot water in 't. ruim. De werkhuizen van M. Loicq, met gansch den inhoud, werden vernield. Men kon de naburige gebouwen redden. De schade beloopt 20.000 fr. Een onder zoek over de oorzaak der ramp is inge steld. Vilvoorde. Werkongeval. De werkman Jozef D..., 29 jaar, gehuwd en huisvader, Masuistraat, te Schaar beek, plaatste Zaterdag namiddag een vat petrool in een magazijn, Groote Mo lenstraat, te Vilvoorde. Eensklaps gleed hij uit en werd door de zware massa ge troffen. Hij werd gekneusd en zijn lin ker been op twee plaatsen gebroken. D..., die insgelijks kloeg van inwendige pijnen, werd naar het gasthuis overge bracht. II. Zaterdag morgend, rond 9 ure, had er te Sluyskil, op hel kanaal van Terneuzen, oene ernstige aanvaring plaats tusschen den En- gelschen stoomer Paul, die met eene la ding kelen liet kanaal opstuwde, in do rich ting van Gent, en den Telegraaf X, kapi tein Hnybrecht, van den regelmatige» dienst Gent-Rotterdam, dio 's morgens vroeg onzo haven verlaten had. De aanvaring was allergeweldigst. De Paul» werd zwaar aan den voorsteven bo- schadigd on Jo Telograaf X, met allerlei koopwaren geladen, kreeg zulke zware avarij en zoo ernstig lek, dal bij enkele minuten nadioh zonk, zoo diep, dat de deklading, deels bestaande uil kostbare planten, jaan het vlotten ging en goh eel verloren is. De schade aan beide booten is zeor zwaar. De lading stukgoed van d.en «Telegraaf X, zal voor het grootste deel waardeloos ge- jrnaakt zijn. Thans werken sleepboot en om het gezon ken schip vlot te krijgen. V\A- St. Gillis Dendermonde Brand Terwijl de familie, Vernieuven, kleermakers Dijkstraal, Zaterdag in de keuken gezeten was, vielen al met eens vuurgenstors op hen. Brand was ontstaan op de werkkamer. Onmiddellijk werd alarm gegeven en dank aan de spoedige hulp der geburen kon het vuur spoedig gebluscht worden. De schade is door de verzekering gedekt. Diefstal Zaterdag nacht hebben on. bekende dieven in eonehorberg van den wijk Hem eiken, de looden darmen der pomp ge stolen. Zele.GevluchtEen persoon dio van erge feiten verdacht werd is spoorloos ver dwenen. r Het Parket Zaterdag is het parket van Dendermonde alhier afgestapt om op de wijk St. Anna, een onderzoek to doen nopens den brand eener koornmiji, loebehoorendo aan landbouwer Tondeleir. Verscheidene getuigen werden gehoord. Schoonaarde Erg ongeluk Zaterdag namiddag, rond 4 ure, kwam de brouwers gast Ivo De Bol, niet zijn geladen bierwagen langs het Dorp gcroden, toen het paard ver schrikte door het gelluit van eenen troin en op hol ging. De Bol werd van de kar ge slingerd en kwam onder do wielen terecht. Een der wieion liep hem over don buik. De man bleef bewusteloos liggen en moest in bedenkelijken toestand naar het gasthuis overgebracht worden. Hij kwam slechts Maandag tor sprake terug. Salardingen. Aanranding. De vrouw van M. De Temmerman, wonende te Parioke, was eergisteren op het gohuoht Gelategem, om 5 ure 's avonds van den tram gestapt en trok huiswaarts. Zij werd door een onbekenden schelm aangerand, dio hajar onbarmhartig sloeg, om een onnoemelijken aanslag te plogen. De moedige vrouw verdedigde zich dapper, riep om hulp en slaagde erin den bandiet op de vlucht te drijven. Het parket van Audenaarde is ter plaats geweest. Inbraak. Tot boden onbekend gebleven kerels, zijn in den afgeloopen nacht, langs oene venster, die op den koer uitgeeft, in do woning gedrongen van Joannes Callebanf, winkelier, in do Binnenstraat, alhier. De tooglade en alle kassen werdeu geroofd, samen eene som van 25 a 30 frank. Do die ven zijn langs achter gekomen en vertrok ken. De inbrekers zochten niets dan geld, want een groot getal schoone konijnen heb ben zo onaangeroerd gelaten. Overreden. Zondag namiddag, rond 4 ure speelde het 5jarig kindje van Petrus Wauters. in do Binnenstraat, alhier. Op dit oogenblik kwam de wagen aangereden van M. De Ridder, van Hofstade. Het knaapje werd door het voertuig gevat en het linker been geplet terd. x Gebeten. Zondagavond, speelde op de lloutmarki, bel 8jarig meisje, Nathalie Me- daerts, wanneer plotseling een grooten hónd van eenon foorkramer op haar toesprong. Het meisje bekwam twee ernstige beton in den rug en werd de kluederen gescheurd. Het kind is bij zijne voedslortnoeöer, in de Ajuinstraat, overgebracht. x Dieven. Zondag avond, rond 7 ure, kwamen in den winkel von den heer Benoit Mnyart, Vrijheidstraat, twee jonge kerels, die voor eenigo centiemen kaas bestelden, en waarbij zij wat mostaard vroegen. Terwijl nu de echtgonooto Mayart in do kouken het gevraagde gaan halen was, poetsten de ke rels de plaat mot eeuon bocaal suikergoed. Madame Mayart zotte hen achterna op de straat dodioven lieten do bocaal aan stuk ken vallen en namen de vlucht. Een van he:: is gekend. Het is zekere Oscar H. De kerels zullen met het gerecht af te rekenen bebbon. Drankmisbruik. Wio gisteren namiddag naar den Werkmanskring van St Jozef go- woest is, zal zijnen tijd voorzeker aangenaam on nuttig doorgebracht hebben. Immers, hij heeft er liet heerlijke woord gehoord van den knappen redenaar, den Eerw. Hoer Si mons, die in eeno krachtige, vliemonde taal, don groeien volksvijand, het Alcoholism, afgetakeld heeft; klaar en duidelijk heeft hij deze vier punten ontwikkeld 1. dat het drankmisbruik een dief is; 2. oen moordo- naar;3. een vrouwen-enkinderboul; 4. eene oorzaak van menige zonden tegen al de ge boden Gods. 4 Wat moet er dan gedaan worden vroeg hij. Al: 1° Bidden 2® Hot voorboeld der strenge matigheid govon 3® Afbreken mol dio dwaze gewoonte van drinken bij alle foostaangclegenheden, zooals doopen, trou wen, enz.; 4® Zich onderling vereenigen, om- door hot getal, een machtigen dam tegen dien vijand op te werpen. En dat men ens niet zegge Gij, enthou ders zijt tegen do vréugde! Want dat is niet: wij zijn immers voor de reine vreugde; die het lichaam verkwikt, den geest verheldert en hot herto zuiver houdt. Lange sprak do eerweerde redenaar,maar het verveelde de toehoorders niet. Priesters on leekon, aldaar, tegenwoordig, hingen aariijk aan zijne lippen. En of hij de her ten geraakt had, bleek weldra. Nauwelijks de vergadering, afgeloopen. wierden er roods talrijke aanwezigen, waaronder de Eerw. Heer Pastoor Van Herreweghe aan 't hoofd, lid van den gestichten matigheids- bond. O boe belrouwvol lacht ons nu de slot vergadering legen, welke'Zondag 30 dezer, om 5 1/2 uro zal plaats hebben in de ruime zaal van het Bolfort'! Waarlijk, wij mochten, wij zouden niet hélers verwachten van het vrome, welziênde velk der goode stad Aalst. VOETBAL De match België-Duitschland. Voor een publiek, dat op ruim 8000 man mag geschat worden, had Zondag op het plein van don Anlworp Football Club, de match Bolgiö-Duitschland plaats. De Belgen toonde!» zich de slerksten en wonnen met 6 goals om 2. WSELRIJDEN Wintervelodroom van Brussel. Uitslagen derkobrsen van Zondag Snelkoers 1® serie. 1 Van Bever 2 Fas- tré 3 Bartlio 4 A. Parmentier. 2e sorie 1 Poulain 2 Hoffman; 3 V. Parmentier 4.E. Michiels. 3® serie 1 OliVeri 2 Doleu 3 Lempe- reur. 4e serie 1 Jacquelin 2 Langlot 3 Co«- chi 4 Salmon. Eindkoers. 1 -Van Bever 2 Poulain 3 01 ivorie 4 Jacquelin. Achtervolgingsmatch. Egg-Berthef halen De Pauw-Van Lerberghe in, na 10 minuten 32 sec 3/5. Koers van iO kilbmeters. 1 Engel in 14 m. 14 s. 1/5 2 De Ruyter, op 1/2 lengte 3 Acrls, op 1 lengte 4 Van do Velde, op 1 lengte 5 Loon Virti dor Sluyft. Zes uren koers on Amerikaansche wijze. Do volgende ploegen nemen het vertrek 1 Lapize Oliveri; (Franschman Italiaan) 2 Poulain-Berthot,»(Franschmans) 3 Emile Engel-De Ruyter, (Franschman-Belg) 4 Egg-Comès, (Zwitsor-Franschman) 5 Jac- quelin-Troussolier, (Frnnschmans) 6Bruno Wenlilz F. Krupkat, (Duilschors) 7 Van Honwaert-Van den Bergho, (Belgen)8 Ar thur Vanderstuyft^Deon Vanderstuyft, (Bel- gen) 9 Emile Aerts-Louis Heusghein, (Bel gen) 10 Marcel Buysse-Maertens, (Belgen) il Mottiat-Faslré, (Belgen) 12 Spies- sens-Leviennois, (Belg-Franschman) 13 Depauw-Vandeveldo, (Belgen)j 14 Michel Debaets Persyn, (Belgen) 15 Pol Ver- straele-Van Lorberghe, ('Belgen) 16 Léo»» Buysse-Maertens. (Belgen) 17 Samson- Cululle, (Belgen). Toen de zes uren, vorioopen waren bleven nog 14 ploegon samen, met 233 kim. 200 meters. De Duitsckers Wehlitz-Kruphat wa ren eene ronde achter. Men besloot een,afvalkoers to houden en achtereenvolgens vielen Oliveri, Arthur Van der Stuyft, Paulain, Van de Veldo, Aerts, Persyn, Jacquelin, Gomès, Spiessens, Van Bever, Van Houwaerl, Leon Buysso en Van Lerberghe af. s Do algemeeno uitslag was dus 1 Emile ENGEL-DE RUYTER; 2 Van Lerberghe-Paul Verslraete 3 Léon Buysse- Maertens 4 Van Houwaert-Vande berghe 5 Van Bover-Marcel Buysse 6 Alpl». Spies- sens Lovienuois 7.. Osc.Egg-Gomés 8 Jacquolin-Troussolier J 9. Michel Debaels- Persyn 10 Emilq Aerts-Louis Heusgem 11 P. Vandevelde-Dopauw 12 Poulnin- Berthet 13 Arlh. Vanderstuyft-Léon Van dér Stuyft 14 Oljvcri-Lapize 15 Bruno Wehlitz-F. KrupkaJ, op 1 ronde. De Emulsion SCOTT is onoverfcreffelijk om de Hoesten, de vallingen, dö griep en de winterziekten te voorkomen. Door het gebruik van dit heelmiddel voorkomt men de der tering en der longziekte. Bij den aanvang der tering 2elf, geneest dö Emulsion SCOTT den kwellenden hoest, verzacht en geneest de weefsels en helpt de natuur tot het verkrijgen eener duurzame genezing. "Mijn kind was zeer terneergeslagen door eenen hevigen kinkhoesthet had geenen eetlust meer, werd uiterst lastig en verkwijnde op onrust* barende wijze. Gelukkiglijk hoorde ik spreken over de wonderbare ge* nezingen van dergelijke gevallen door de Emulsion SCOTThet was daar* door dat ik er aan mijne kleine van gaf en dank dit voortreffelijk middel is mijne dochter volkomen genezen, en te meer, zij heeft blozende wangen bekomen, hare lastigheid is verdwenen; zij is zeer geestig geworden en houdt niet op van vroolijk te spelen." (GetO. Demol, Meester-Werktuigmaker» 1 4, Avenue du Rouleau, Rhode St.-Genèse, 6 Maart 1913. 4I De goedkoope namaaksels en de waardelooze tranen geven slechts ontgoocheling, tijd- en geld verlies. Daarom eisch steeds de echte Emulsion SCOTT, met den Visscher op het omhulsel, als deze gebruikt wordt in de Kinderkribben voor bloedarme kinderen te Brussel-Boendael. Prijs 2.25 fr. en 4,50 fr. bij alle apothekers. Staal vrachtvrij, mits 50 centiemen in postzegels, gestuurd aan M. G. Cobbenhagen, 39, Zuidstraat, Brussel. PER TELEFOON VERMAKELIJKHEDEN ScEiouwburgen. Brussel Muntschouwburg. -- Woensdag, Groot Mu ziekfeest Donderdag. Venise Vrijdag, Los Joyaux do la Madone Zaterdag, Carmen. li) Parkschouwburg. L'Hommo qui assissina. Alhambra. 8 u.Soldat de Chocolat. Molière. 8 u., Los Clochos de Corneville. Oud-Brussel. Afwisselend spektakel. Cirque Charle9. Afwisselend speclakel. Koninklijke Cirk. Allerhande spektakel. Koninkl.Vlaamsche Schouwburg, Brussel. Woensdag 2® opvoering van Gaat en Ver menigvuldigt, voorafgegaan door De Ver- zoeningskusvan Jef Pauwols. Donderdag huilengowone vertooning, in gelicht bij gelegenheid van liet 25 jarig ju bileum als lid van het Gezelschap van don Konink).VI.Schouwburg van M. J.Lambert. Egmond en Hoornvaderlandscli drama in 7 tafereelen van F. Famot. Plaatsen zijn voor al deze verlooningon van nu af te bekomda; DoodeBijZc aufomebielongeluk te Gozée. Toen do buurttram da hal to van Gozée verliet, was er zooveel stoom, dat twee wielrijders, de gebroeders Geor ges, den automobiel van prins de Chimay niet bemerkten. Een der wielrijdors werd omge worpen en op den slag gedood. Ifóoord ts Veidegem. Maandag morgend werd in een veld het lijk gevon den van den 18-jarigen Henri Cools. Hij was door een dolksteek in de bbrst gedood. Het slachtoffer moet golracht hebben zich te verdedigen, want zijn zakmes, werd nog geslote» onderzijn lijk gevonden. De Indiërs in Natal- Een telegram aan 'don onderkoning van Engelsck- Indië meldt, dat ten gevolge der verdrukkingen welke de Hindous moeten verduren iu Natal, de Hindous van Engelsch-Indië in opstand gekomen zijn. De toestand zou zelf» zeer bedenkelijk zijn. De suffragetten aan 't werk. Te Brisstol hebbeir de snffragetten een boothuis in brand gestoken. Ook bot kasteel van Kremlin werd door het vuur vernield. In Ierland werden 25 hooimijten door het vuur vernield. Onder de sleinrechtdames i» er nu eene afdeeling stokslagers geslicht. Deze oefenen zich om de policiemannen het hoofd te biede.n en gewapenderhand binnen te dringen in de huizon der ministers en ze op te sluiten, tot ze voldoening geven aan de eischon der stemrechtvrouwen. De toestand in China De bestuurder van bet blad Republikeinse!» China die door de partij Kuo Ming Tadg bedreigd werd, is door de zorgen der vreemde gezanten naar Japan overgebracht. Ook tegen de ministers is een nieuw komplot ontdekt. Analyses dosages ISatières feriili- santes Eaus Mineraïs Alliages BSatiéres grasses Albutmine- 101 MARKTPRIJZEN Aalst. 24 nov. Hopmarkt kalm, prijzen onveranderd. Beschikbaar 1 58 fr. Levering januari 160 fr. Gceraarsdbergen 24 nov. Tarwe do 100 kilos 22,50 Masteluin 19,50; haver 22,75; Rogge IS 00hoonen 23,00 Aardappelen 6,00: lijnzaad 35,00 koolzaad 00,00 boter de kilo 3,20 a 3,36 eieren per 25. fr. 4.25 ruw vlas 0.94. Hoornbeesten 135,Viggenen 387. Tabak per 50 kilogr., eerste kwaliteit fr. ®5.00 1 tweede fir. 50.00 Personen die eene plaats zoeken, of eene aanvraag willen doen, huizen of kamers huren, voorwerpen verloren hebben, enz., zullen door onze - Kleine Aankondigingen den hesten uitslag bekomen. TE KOOP schoon nijverheidsgesticht met oonhuis en bouwgrond, dienstig voor brei- fabriek, of alle andere nijverheid, met motor 12 HP., transmissiën,loketten, brei- naai-en stikmachienen.Zich te bevragen bij M. Meert, notaris, Erpo, of bij M. J. De Vos, Drie Sleu- lelstraat, 56, Aalst. 516 Waterbreuken, Aderbreu- Fontaine-l'Evêque, nu te BRUSSEL, avenu» Besme, 83. Doktor BASTIN is de eerst® breuk-specialistop heden, 23 jaren onder vinding on 12.575 gonezingen schriftefijle betuigd,altijd op slechts 8 dagen geen Land nooit meer. Boekje kosteloos gezonden. WEERKUNDIGE WAARNEMING van M. Camiel Praet, opticien-specialist® Aalst, Lange Zoutstraat, ft 24 november. 16 ure: Barometer 763*5 Thermometer 9* Wind; west Toorulti i veranderlijk

De Volksstem | 1913 | | pagina 3