m HELD ÜiT BRETANJE Da toestand in Mexico Do Linker-oever der Schelde CHAR LES DE SPOORLIJN Nieuwsberichten zal binnen esnige dagssï AFSCHEIDSVERTRONING geven 2 EE VOLKSSTEM iwririggelde en verscheidene waggons wer den vernield. Twee personen aijn vreese- lijk gewond, 58 andere reizigers bekwamen lichte kneuzingen. Men schrijft het ongeluk toe aan eene gissing in hel wisseltrekken. TURKIJE De vlieger Dancourt gevallen De mi nister van Binnelandsche zaken heeft aan de Franschen gezant te Constantinopel volgend telegram bezorgd van den vlieger Dancourt. Ik ben in do Taurusbergen door een schrikkelijk tempeest verrast geworden en deed een gevaarlijke val. Gelukkig ben ik ongedeerd. Mijn toestel is gebroken. Wilt biervan kennis geven aan den gezant van Frankrijk. Mijn passagier Roux is met spoor vér trokken. Nog de aanhoudingen aan boord van een Russischen stoomerEr wordt bevestigd dat de Russische gezant do afstand geeischt heeft van don Turkschen gevangenen Kavali Mustapha. De gezant beeft ook de afzetting aangevraagd van den policieprofekt Azmed boy die verantwoordelijk is voor het listig bedrog waarvan de konsul bot slachtoffer werd. Een Franscli Torpedoboot gelukkig ont snapt De Fransche torpedoboot Spahi keerde uit Vourla na Smyrna terug en had aan boord de konsul-generaal van Frankrijk on andere personnaliteiten. Wanneer de oorlogsbodem het mijnveld overvaarde ont plofte eene mijn op een 100 tal meters van bet schip. MONTENEGRO De gezondheidstoestand der Koningin, j)e Koningin van Montenegro die over eenige dagen ziek is geworden ten gevolge eener morkwaal, verkeert nu in oen bevredigenden toestand. Een gekend Parijzor doktor-spe cialist is Woensdag te Cetlinje aangekomen. ITALIË Een monsterachtig proces.La Camorra voor de assisen. Dinsdag zijn voor bet assisonbof van Capoua de dekattenbegonnon, van liet proces van La Camorra, gozegd La Camorra do Nola. Er zijn 57 beschuldigden die voor oen totaal van 900 vergrijpen van allen aard zullen moeten verantwoorden. SPANJE De staking te Ferrol. Do stakersbewe ging breidt zich uit. Het getal stakers over treft reeds de 3000. Do bouwwerken der kruisers - Jaime I" en Alfonso XIII lig- stil. Do gendarmerie beschermt de in en uit gang der geelen op de werven. PORTUGAAL Twee aanhoudingen. Aan boord Tan den «Ambrose», Woensdag uit Brazilië teruggekeerd, beeft men twee Portugeezen aangehouden. Zij. worden verdacht van sa menzwering op bet leven van M. Alfonso Cosla, voorzittor van den ministerraad. VEREENIGD E-ST ATEN Reusachtige brand in Michigan. Een geweldige brand beeft de werkbuizen van den Grand Trunk te Port-Huron (Michi gan) vernield. De schade wordt op een millioen dollars geschat. 1000 werklieden zijn gedwongen te ttakon. CHINA Scheepsbotsing. Dertig personen ver dronken.De Jupaneescho stoomer «Soshu Ma ru is in de aanlegplaats van Hong-Kong in botsing gekomen mot eene sloep waarop Cbinecscbe reizigers plaatsgenomen hadden. De sloep is gezonken. Dertig passagiers Éijn verdronken. 5 andere zijn gerod. De staat van beleg te Moukden. Om reden der ophitsing die door do gebeurtenis sen van Peking is ontstaan on door de ne derlaag der nationalisten in Mandchoerije Is do staat van beleg te Moukden uitgeroe pen. Do kwestie der beperking der macht van de burgerlijke en militaire besturen in Mand choerije is nu geheel geregeld. Aan bot hoofd der provinciën hooft men een burger lijk gouverneur geplaatst dio rechtstreeks afhangt van hel gouvernement van Peking. Op militair oogpunt vormt Mandchoerije een bijzonder en afgescheiden distrikt, aan -welks hoofd een hoofdkomandant gesteld is. (44#te Vervolg.) XVII. VIER TEGEN EEN. Jacques, die, gelijk wij weten, door .vrouw Goton was binnengelaten, had aich op een rustbed gelegd, dat in een hoek van het vertrek voor hem was ge reed gemaakt. Het verwonderde hem zeer, toen hij zijnen meester slapend de woning zag binnen brengen en te bed helpen maar hoe zeer dit vreemde gezicht zijne onge rustheid vergrootte, hij hield zich stil. Toen de knechts zich verwijderd had den, beproefde hij Didier wakker te roe pen doch het slaapmiddel, hetwelk de zen met den wijn was ingegeven, was Bterk genoeg geweest. Hit stilzwijgen maakte Jacques nog angstiger. Zouden zij slechts een lijk hebben hier gebracht? dacht hij. Hij stond op en legde zijne hand op 'de borst van Didier, wiens hart zeer ge regeld klopte. Hij slaapt! zegde Jacques met een zucht, die hem verruimde. God geve hem een langen en genisten slaap Deze wensch werd maar te letterlijk yervuld.Nauwelijks had Jacques zich-te- rug te bed gelegd, of er ontstond eene geweldige opschudding in het kasteel. De oude man trok zijnen, degen en hield zich op alles voorbereid. Kort daar op hooide hij voetstappen in den gang *>j verstond zelfs eenige woorden, die Neerlaag der gouvernementstroepen Generaal Villa maakt bekend, dat de fe- jdcralen in aftocht zijn naar het Zuiden. De Constilutionalisten bemachtigden al hun ge schut en drie treinen waarmede de federalen op het slachtveld zijn gekomen. Een militaire trein gedynamietteerd De opslandeliDgen hebben op fde staats spoorwegen, tusschon San Luis Pottosi en Satillo een trein doen springen bij middel van dynamiet. Vijftig soldaten werden ge dood. Nieuw gevecht. Een gevecht wordt geleverd nabij Carne- neros, waar de opstandelingen een trein hebben vernield. De plannen der omwentelaars Luidens nieuwsberichten uit Mexico, zul len do omwentelaars eerlang Tampico aan vallen. Verleden Zondag noodigde de gene raal Aguilar de federalen van Tuxpan uit, hem do stad over te leveren, zooniet zou hij ze den volgenden Woensdag aantasten. Dit vraagstuk houdt sinds lang de Ant werpen aars en de inwoners der strook grond langs do Schelde bezig. De stad Antwerpen zou natuurlijk gaarne oen deel der gemeente Zwijndrecht willen aanhechten. De baron de Kerchove d'Exaerde, gouver neur van Oost-Vlaanderen en eerovoorzitter van do Commissie van den linkeroever der Schelde, is bij don heer minister Helleputte gegaan en heeft zich uitdrukkelijk verzet tegen allen afstand van grondgebied, ten voordeele van Antwerpen. In naam dezor commissie heeft hij zich bereid verklaard, ten gepaste tijde al de maatregelen te nomen en allo noodige opof feringen te doon voor den linkeroever', maar op uitdrukkolijke voorwaarde dat deze oever de uitsluitelijko eigendom blijvevan Oost- Vlaanderen. en dat geen duim grondgebied aan de stad Antwerpon worde afgestaan. En of hij gelijk heeft, de gouverneur van Oost-Vlaanderen Do Antwerpenaars zijn waarlijk al te slim. Omdat er met don tunnel en de aanslaande kaaien, daar wat loven, nering en dus ook geld zal zijn,zouden zij maar onmiddelijk een deel van Oost-Vlaanderon inlijven. Wil Antwerpen zich langs zijnon oever, den rechteroever uitbreiden, dat het do nabu rige gemeenten aansiireko en als die or niets tegen hebben, dan is het ons ook goed; doch nu er wat in don pap te brokken valt, zou Antwerpen zicli ook langs do linker oever der Schelde willen nestelen, Neen, Antwerpenaars, dat kan niet zijn Wellicht waart gij er ook van overtuigd, doch: Vragen is vrij en 't refuseeren staut er bij. 't Is hetgeen do gouverneur van Oost- Vlaanderen dan ook gedaan heeft. Brussel-Oenderleeuw-Aalst-Erpe- Burst-Sotiegem-Qudenaarde-Kortrijk Zoolang de herstellingswerken der spoorwegbrug van Aygem moeten du ren, en het verkeer langs daar onder broken is, geschiedt de dienst der trei nen Brussel - Denderleeuw - Zottegem - Oudenaarde-Kortrijk, over Aalst-Erpe- Burst. Diensvolgens vertrekken nu uit Aalst de volgende bijgevoegde treinen in be stemming voor Denderleeuw-Brussel 8.01 8.16 9.01 10.41 12.21 13.46 17.00; 17.25; 19.05; 20.17; 20,28; 22.25. In tegenovergestelde richting, 't is te zeggen Aalst - Buist - Zottegem - Aude- naarde-Kortrijk 6.24 6.46 8.08 9.01 9.39 10.02 12.53; 15.00; 10.20; 17.07; 18.00; 18.10; 18,57; 19.28; 19.57; 20.34; 21.27. de sluipmoordenaars wisselden. Nu moet ik hem toch wakker ma ken, zegde hij. Kapitein, kapitein riep hij, ter wijl hij zijn meester aanstiet en schud de, maar deze gaf geen gehoor. De trou we grijsaard nam nu terstond zijn be sluit, en bleef voor bet bed pal staan. Als het Pelo Rouan is, dacht hij, zal ik hem bij den naam van Treml be zweren en buitendien, Pelo Rouan zal geen slapende ombrengen. Maar als hij het niet is... De deur ging nu open, en de vier handlangers van de Vaunoy traden bin nen. Het tijdverloop van twintig jaren had Jacques nog niets van dat krijgshaftig voorkomen ontnomen, dat eens het ge volg van den regent schuw voor hem maakte, en in het flauwe licht der lan- taarnen scheeu zijne dreigende gestalte eene reusachtige grootte t© hebben, ter wijl op zijn gelaat de barsche kalmte van een man rustte, die het gevaar met onverschrokkene vastberadenheid in de oogen ziet. Hij stond onbeweeglijk stil. Toen Lapierre den naam van Jacques Leker hooide uitspieken, was zijn eerste gedachte, dat de verschijning van dezen man de dood des kapiteins nog noodza kelijker miek. Hij wilde daarom terstond het teeken geven tot een algemeenen aanvalmaar een blik op de dreigende houding van den ouden rijknecht deed de woorden op zijne lippen besterven. Hij had wel gehoord, dat Jacques de dapperste rnpn Bru£S3l. De-gauwdieven. M. Victor H...., wonende Kliniekstraat, te Anderlecht, werd Dinsdag avond nabij de Beurs bijna omvergeloopen door twee onbekenden, die zich haastig verwijder den. Korts nadien stelde hij de verdwij ning vast van zijnfe brieventescli, eene aanzienlijke som inhoudende. Rijwieldieven aan 't werk. De loopjongen, Aug. Decerf, Grigierstraat, 68, te Anderlecht', plaatste Dinsdag na middag zijn rijwiel op de binnenplaats van een huis der Lakenstraat. Toen hij het wilde terugnemen, was het verdwe nen. M Veistraeten, handelsbediende, wo nend Maria-Louizar-Square, die zijn rij wiel in de gang van een koffiehuis had gezet, August Ortsstraat, werd het ins gelijks ontstolen. Een ellendeling geknipt. In het policiebureel der de Lignestraat, te Brussel, kwam een man eenen brief af geven, bestemd voor den commissaris. Dezen brief bevatte eene uitnöodiging den drager van den brief aan te houden, daar liet een gevaarlijke kwaaddoener was, die zich plichtig maakte aan eer- loozen handel en vöor de derde maal in banbreuk van uitdrijving was. De officier van dienst ondervroeg den man en deze bekende, na eerst verschei dene valsche namen te hebben opgege ven, werkelijk Valla te heeien, 28 jaar en van Parijs geboortig te zijn. Toen men hem onderzocht vond men in zijn bezit een uitgebreide briefwisse ling, waaruit bleek dat hij met mede plichtigheid van eene vrouw van Ant werpen, zijne minnares, handel dreef in blanke slavinnen. Uit verder onderzoek kon men opma ken dat hij over drie maanden een 18- jarig meisje van Brussel had opgelicht, om het naar Zuid-Ainerika te zenden, waarvoor hij, buiteri de kosten, 200 dol lars had getrokken. Hij bad ook nog andere jonge meisjes in dezelfde voorwaarden verzonden en was nu nog in onderhandeling met ze kere Sarah. De ellendeling en zijne waardige vriendin zijn opgesloten. De groote kuisch in de hoofdstad. Wij hebben gemeld dat, in het begin van September, een beursman ontlast werd van 10.000 f'r. door eene vrouw wier persoonsbeschrijving werd opgege ven. Thans heeft de rechterlijke agent Stockman, van St-Joost-ten-Noode, de schuldige nabij de Beurs aangehouden. Zij is een 27-jarige, Franscho deerne, te Langres geboren. De beursman heeft haar herkend en zij werd opgesloten. Denzelfden avond hield dezelfde agent aan de Noordstatie èene 20-jarige Parij- scke vlinder aan, wélkë tón nadeële van een beambte 1.000 fr. had gestolen. Ook haar minnaar, insgelijks een Fransch- man, werd aangehouden. Valschmuntei'fl geknipt. De po- licie hield Dinsdag avond in de Hoog straat twee Franschmans aan, die sedert eenigen tijd valsche stukken van 2 en 5 frank in omloop brachten in de her bergen der wijk. De aangehoudenen weiden naar het policiebureel geleid, waar men hen aftastte en in 't bezit van een hunner een vaRch stuk van twee frank vond. De kerels werden spoedig herkend. Een hunner was een genaamde Pieter Veron, wonende Kasteeltje, de andere, een loodgie.ter uit de Weldadig heidstraat. Eene huiszoeking werd ge daan in hunne woning. Bij den loodgie ter vond men niets, docli bij den andere ontdekte men een volledig valschmun- tersgeriefBeiden j^ijn ter beschikking van 't gerecht opgesloten. Erg ongeval in het St-Pietorsgast- huis. Eene meid van het St-Pieters- gasthuis, Clementina Van Hecke, oud 45 jaar, nam Woensdag, rond den mid dag, plaats in een ophaalbak met een bewaker en den liftman. Op liet gelijk vloers, aan het uiteinde, verliet de be waker den bak, doch vergat de noodige schikkingen te nemen om terug op te en beste beschernler van den geheelen omtrek was geweest, en naar hetgeen hij zag, scheen deze dit nog te zijn. Jacques was alleen maar van zijne vier vijanden waren twee gewone la-; keien, die het getal slechts moesten vol maken de derde was een verzwakt grijsaard, die nu bijna te dronken was, om te blijven staan, en de vierde was Lapierre zelf, die,'*hoewel hij goed kon schermen toch een. ernstig gevecht voor het laatste hield, waar een man van ver stand toe komen moest. De partijen waren derhalve niet zoo ongelijk, als men in het eerste aou ge meend hebben. Lapierre bedacht zi'efc een oogenblik maar spoedig verhelderde zijn gefronst voorhoofd, en, terwijl hij zijn poenjaard opstrak, zegde hij op een luidruchtigen toon Kameraad, de brave hofmeester van la Tremlays meent in u een ouden dienaar van het thuis te herkennen, en daarom doet het-mij veel plezier kennis met u te mogen maken. Wilt ge nu, als 't u belieft, wat op zijde gaan, dat ,we ons werk kunnen doen Jacques gaf geen antwoord. Kameraad, hervatte Lapierre, wij zijn met ons vier, en gij zijt alléén bovendien, als ge uwe ooren maar open doet, zult gij er piet aan twijfelen, of wij niet nog eeD menigte helpers heb ben. Het gerecht wUs nu inderdaad ver schrikkelijk, doch Didier bleei germtt slapen. J stijgen. Mej. Van Heck'e wilde 'den op haalbak insgelijks verlaten, doch zij verloor het evenwicht en bleel met het linker been in den bak. Het lidmaat werd gevat tusschen de plank van den bak en het bovenste deel der deur van de gang. Het been werd verschrikkelijk gepletterd en moest onmiddellijk afge zet worden. De toestand van de vrouw is bedenkelijk. Een schoon huwelijk is dat van de koffie met de chicorei der Trappisten Vincart. 1500 M. ArsdeHecht. Doodelijke val. M. J. Goossens, marmerbewerker, Gronde- lingenstraat, nr 146, te Anderlecht, is Dinsdag avond te zijnent van de trappen gevallen en werd met gebroken schedel opgenomen. De ongelukkige is eenigen tijd nadien in het gasthuis overleden. St-dGOStoten-NCKKfie. Zonderling toeval. De agent Van Rampelberg was Woensdag morgend, rond 4 ure, van dienst in de Liedekerkestraat, toen de gesp van zijn riem losging. Zijn re volver viel zoo ongelukkig dat een schot afging. De kogel trof Van Rampelberg aan het heen. Bij het hooren der los branding snelden andere agenten toe, die hem naar het gasthuis brachten. De kogel kon er nogal spoedig uitgehaald worden. Een onderzoek is over dat zon derling ongeluk ingesteld. Eissne» Erg ongeluk. Mad. wed. Deprins, 73 jaar oud, wonende Kribstr. 17, kwam Dinsdag namiddag langs de Atheneumstraat. Óver de straat willende stappen, werd zij omgeworpen dooi' een kamion met twee peerden bespannen. Het arme slachtoffer werd erg gewond aan het hoofd en over gansch het lijf. Gezien liaar ouderdom, is de toestand van mad. Deprins uiterst bedenkelijk. Ste KRUISPLAATS Spocdi u om dc laatste vertooningen bij te wonen SohaaffeGök. Gevallen. Dinsdag avond had een droevig ongeluk plaats in eene herberg der Landbomvstraat. M. Louis D..., 25 jaar oud, wonende Van Dycketraat, had eenige minuten doorge bracht in de herberg en begaf zich ver volgens naar den koer. Daar deed hij zulken ongelukkigen val, dat hij erg gewond werd aan het hoofd en over het gansche lichaam. De 'doodrijders. Een genaamde Louis Verdermont, van Les sen, werd Dinsdag avond op den hoek der Fonsnylaan en Ruslandstraat om vergeworpen door een automobiel. Hij werd gewond aan het hoofd en over het gansche lichaam gekneusd. Sknfans-MelcRoeok. Wanhopige daad. Een 17-jarig meisje, Jeanne E...., met hare moeder, onlangs her trouwd, in de Zomerstraat te Elsene wo nende, begaf zich Dinsdag avond naar St-Jans-Molenbeek en na eenige minu ten op den oever der vaart gewandeld te hebben sprong zij in bet water. Schip pers snelden toe en gelukten erin haar te redden. Het meisje werd naar het gasthuis gebracht waar Woensdag mor gend haar toestand zoo geruststellend mogelijk was. Kameraad hernam Lapierre nog maals op vleienden toon, terwijl hij te gelijk zijne makkers een wenk gaf, het zou mij spijten geweld tegen u te ge bruiken, doch... Hij eindigde niet, want op een gege ven oogenblik sprong een regen van vuurvonken uit de vijf degens te gelijk. Het wapengekletter was echter van korten duur. Alain liet zich kermend op zijne knieën zinken, en een der lakeien plofte badend in zijn bloed ten gronde. Jacques stond weer schrap, daar La pierre en de tweede lakei teruggeweken waren. Het slechte gevolg van zijn verrader lijken aanval had Lapierre eenigzins uit het veld geslagen, doch zijn schurken- genie liet hem niet lang in verlegenheid. Licht eensriep hij tot zijn mak-' ker. Deze liet het schijnsel der lantaarn op Jacques vallen en Lapierre hief een vreugdekreet aan. De oude man stond pal, maar zijn bloed vloeide uit drie wouden. De aanval was niet zoo onge lukkig afgeloopen, als Lapierre in het eerst had gedacht. Wij Ijelioeven maar wat te wach ten, zegde hij koelbloedig. Met drie ste ken zal hij geen kwartier meer op de heen blijven. Blijf maar en garde zooals ik. Als die schildwacht gevallen is, zullen wij ons werk afdoen. Zij bleven met opgehevene degens staan wachten de andere twee lagen naar allen schijn, levenloos op den grond. Jacques verdroeg zijnen toestand Groot Bijgaarden. Laffe moordpo ging. De 35-jarige landbouwer, Vic tor Decoster, bevond zich Dinsdag avond" rond 10 ure, in eene herberg te Groot- Bijgaarden. Twee kerels kwamen er binnen en zochten twist met hem. De coster verliet de herberg en keerde terug naar zijne woning. De twee mannen achtervolgden hem, haalden hem in, wierpen hem ten gron de en brachten hem messteken toe in heb hoofd, den .rug en de borst. Dan namen de daders de vlucht. Op het noodgeroep van Decoster, snelde men toe en droeg hem in een na burig huis, waar een dokter hem kwam verzorgen. De policie werd verwittigd en zocht de twee kwaaddoeners op, die zij ont dekten te Dilbeek. Beiden werden opge sloten. Decoster bevindt zich in ster vensnood. Woensdag morgend, stapte het par ket te Groot-Bijgaarden af om de zaak te onderzoeken. Antwerpen. Overreden. Dins dag namiddag is de 14-jarige knaap,3 Em. Van Langenhoven, wonende Waal- schekaai, 73, op de d'Herbouvillekaai van eenen brouwerswagen gevallen met; het gevolg dat een der wielen hem over het linkerbeen reed. Het kleine slacht offer wordt met gebroken been in St- Elisabethgastkuis verpleegd. Overleden. De dokwerker J. Se- gers, woonachtig Lange Looybroekstr., die op 25 September, aan boord van de Falma Rickmers door een blok ijzer op het hoofd werd getroffen, is ten ge volge der bekomen wonden, in het gast huis overleden. Aangehouden. Gisteren werden door den agent Weyler, twee vreemde lingen aangehouden, een Franschmatt en een Zwitser, die in een winkel der Wiegstraat, 38, eene groote partij lin nengoed gestolen hadden. Beiden zijn ter beschikking van den prokureur des konings opgesloten. Be proefnemingen Ghevillarcf. Zooals wij het onze lezers reeds meld den, zal Chevillard, de Koning van den, tweevlakker, zijne proefnemingen her halen te Antwerpen-Schootenliof, op •Zaterdag, 29 en Zondag, 30 dezer, tel kens om 2 ure. In 't vooruitzicht van den overgrooten volkstoeloop, die ongetwijfeld naar het vliegplein zal stroomen zal een strenge ordedienst ingericht worden. Bijzondere treinen naar Antwerpen,- zullen uit alle streken des lands inge richt worden, en de Trammaatschappij zal een bijzondere dienst inrichten tus schen Antwerpen en de Oude-Barreel en tusschen de Oude-Barreel en Schooten- hofHeel Antwerpen zal dus deze proef nemingen, eenig in de wereld, kunnen bijwonen. Ten einde de belemmeringen en onge lukken te voorkomen, zijn maatregelen genomen, om het domein van Schooten- hof af te sluiten. Het publiek zal wel doen, zich te schikken naar de policie- verordeningen en de berichten der sport* kommissie. HobokCV». Doodelijk tramongeluK. Maandag voormiddag is de genaamde Jan Van der Aa, 70 jaar oud, aan eene kromming der baan van den elektrieken tram uit het rijtuig gevallen en is onge lukkiglijk met het hoofd op een ijzeren paal terecht gekomen, hetwelk hem eene schedelbreuk veroorzaakte.Woens dag morgend is liij ten gevolge der be- koiUene wonden bezweken. Herenthals. Kind levend verbrand'. Dinsdag namiddag moest de vrouw van den smid Spiessens, woonachtig, steenweg van Glieel, een boodschap doen, en liet haar kind dat nabij eeno stoof in zijn wiegje te slapen lag alleen thuis. Toen de vrouw terug kwam,, stond de wieg in brand. De vlammen konden nogal spoedig gebluscht wor den, doch het wichtje was reeds zon ijselijk verbrand, dat het ondanks do beste zorgen eenige uren nadien over-, leed. met den moed der wanhoophij voeldei dat hij hoe langer hoe meer bloed en krachten verloor. Een oogenblik kwam ër een zweem van hoop bij hem op, toen het gerucht, dat de Wolven-veroorzaakten, de kamer, scheen te naderen. Help, Pelo Rouan. helpriep hij., Doch het gerucht verwijderde zich. Zoo, zegde Lapierre. Zou die ko lenbrander ook iets met het weesje heb ben uitgestaan Gelukkig is hij te ver, weg om te hooren, en de schildwacht begint ook al te waggelen. Jacques richtte zich opnieuw met drift op, maar Lapierre had gelijk hij had gewankeld. De oude schijnt wel een stier tö wezen, mompelde de gewezen koorddan ser. Hij heeft al meer bloed verloren, dan ik in mijn lijf heb, en nog staat hij overeind. Als de andere zijn slaapje uit kreeg, zouden wij deze daad kunnen be talen met het leven. Word wakker, 'Kapitein Didier, word wakker! riep Jacques met eene reeds verzwakte stem. Waarom geeft gij hem zijn vaders naam niet, kameraad vroeg Lapierre spottend. Misschien zou die naam eene tooverkracht hebban, als hij hier ge noemd werd. Jacques begreep hem niet. Nog eens beproefde hij zijnen meester wakker te roepen; toen begaven hem zijne krach ten, en zont hij in zijn bloed op den grond neder, fWordI voortgezet.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2