buitenland EEN HELD UIT BRETANJE Het gelislmzimly drama ?aii Vyve-CappelSe 03 toestand ia Mexico Echtelijk draia te Tillenr s Een zinnelGoze reiziger in een trein Nieuwsberichten DE VOLKSSTEM FRANKRIJK Ben grensincident. Zaterdag mor gend deed zich een incident voor aan de iFransch-Duitsche grens, nabij Petten- «ourt. Een sergeant, een korporaal en twee soldaten van het 102* liuieregiment Je Parijs waren te Nancy aangekomen en ging met hun rijwiel de grens ver- bennen. Nabij Pettencourt hielden zij aan den grenspaal 6til. De Duitsclie tol beambte deed hen teeken niet verder te bomen. Een der soldaten antwoordde schertsend. De douanier nam de zaak Anders op, en legde eene klacht neer bij '«ien bijzonderen kommissaris van Mon- col. Een onderzoek werd ingesteld. De OFransche soldaten werden echter niet Serontrust. Cc&u&tjft mijnongeluk. In 'de mij- Hen van Drocoivst, te Mericourt-sous- Xeos, was een paswerker, de genaamde Marcel Vanhove, 26 jaar oud, bezig met Sn schacht n° 4 een put te herstellen die itwee verdiepen der mijn verbindt. Hij Verloor opeens het evenwicht en stortte Sn eene diepte van 60 meters. Wanneer men hem ter hulp snelde was hij reed6 een lijk. Bo-siJ van een prolaat. Men deelt Let afsterven mede van Mgr Kenouard, Bisschop van Limoges. De toestand van 'den prelaat, die sinds lang ziekelijk was, was in de laatste drie weken zeer ver ergen d. De bisschop telde reeds 83 jaar *n bekleedde sedert 25 jaar reeds den bisschoppelijken zetel. DUIYSCHLAND Bospietiingszaak. Uit Hamburg bericht men aan de Berlijner bladen, dat de luitenant Herbacher te Cuxhaven komt aangehouden te worden onder be schuldiging van bespieding. Hij zou na- lijk het geheim geschonden hebben van ®en allernieuwst fabrikaat, 'de nationale verdediging aanbelangende. Esna slachting. De policieagent ïWolski, van Breslau, die aan eene oog ziekte leed, heeft in eene vlaag van wan hoop, zijn zoon, dochter en vrouw met revolverschoten afgemaakt. Daarna fineed hij zich de keel over. ENGELAND De ramp van cSen V&lturno Het Onderzoek. Het onderzoek over de ramp met den Volturno is voortge zet geworden door het onderhooren van den kapitein, die verklaarde dat de vlammen tot, 70 voet opsloegen. De tele grafist bleef gedurende 19 uren op zijn post. Buiten 'drie onbeduidende gevallen deed zich geene paniek voor. De passa giers waren op het dek gebleven al roo- xende; vrouwen en kinderen waren gaan rusten. De Israëlieten brachten den nacht over met het zingen van gods dienstige liederen. Onlusten te Bijblijft. Tijdens eene betooging der werkstakers te Dublijn, aijn deze door de menigte aangevallen geworden. Twee stakers zijn zeer zwaar gewond en moesten naar het hospitaal Overgebracht worden. OOSTEN RIJK-HONG AR IË Do GÏt$S&ya. Van den 9 tot 15 No vember bestatigde men in Hongarië 37 choleragevallen waarvan 25 met doode- lijken afloop. De gemeente Felscehemer wordt als hesmet opgegeven in Gere- jbencz en Unglovosod telt men geene gevallen In Kroatië-Slavonit worden de ge meenten Brod, Davor, Kuzmin en Mar- ■tinci ook als onbesmet aangegeven. RUSLAND Do luchtvloot. De Novoïe .Vre- mia deelt mede dat het bestuur der jvliegscheepsvaart, gehecht aan den al- gcmcenen staf, een ontwerp aangenomen beeft, om in Rusland in den loop van 1914. 400 vliegtoestellen van Fransch mode! te laten bouwen. De constructie zal door 3 Russische en eene Engélsche fabriek verzekerd worden. Het tech- (47,u Vervolg.) Zij zweeg- eensklaps, en haar gelaat betrok. Maar waarom waakt gij bij Rem, Alice? vroeg zij. Op dat oogenblik leerde haar hart 'de 'jaloerschheid kennen maar het was ook «leekts VGor een oogenblik. Alice be hoefde niet eens te antwoorden want nu wendde Marie voor het eerst hare oogen van harén beminde af, zag de drie lijken en gaf een gil van schrik. Dc H. Maagd heeft meêdoogen met u gehad, zegde Alice langzaam en ern stig. Twee van die mannen, die nu voor God staan, waren de moordenaars. Ik ken hen. De derde, die ik niet ken, had een edel en dapper hart. Gave God, dat hij nog leefde, want Didier is nog niet buiten gevaar Die vreemde slaap maakt mij angstig, en ik weet, dat de vijanden ,van den kapitein tot alles in staat zijn. Marie vatte de hand van Didier, en schudde ze. Wordt wakker! riep zij. Hij be weegt zich niet. - Ik heb eens in een van die dwaze boeken gelezen, waarin mijne tante zoo veel smaak heeft, zegde Alice bij zich- zelve, dat een lafaard wel een slaap drank aan een dapperen geeft, dien hij wil beletten zich te verdedigen. Ik ben niet bij het avondmaal geweest. Mis schien heeft men den kapitein iets inge geven. Anders moest al dat gerucht hem reeds wakker gemaakt hebben. nisch bestuur wordt toegekend aan den Franschen vlieger Janoir, die de eerste met Brindejonc-des-Moulinais van Pa rijs naar St-Petersburg vloog. De noo- dige kredieten worden op 4 millioen roe bels geschat. TURKIJË Doctl van Mustapha. Kavali Mus- iapha, die aangehouden werd aan boord van den Groothertog Constantijn is in het gevang gestorven. Volgens de officieele verklaring heeft hij zich g-ezelfmoord. Het incident met Rusland schijnt nu nog te zullen verergeren door de dood van Mustapha. De groot-vizier heeft Zondag avond een bezoek gebracht aan M. de Giers, Russisch gezant te Con- stantinopel. Hun onderhoud liep over de zaak. Een Fs-ansch schip aangevaren. Het Frausche wachtschip Jeanne- Blanche die 'den Franschen gezant aan boord had, van de vlootrevue van Phalera terugkeerende, is nabij Galli- poli door een cargoboot aangevaren. De voorboeg is licht beschadigd geworden. De gezant en Mevr. Pompard zijn onge deerd. CR8EKENLAND Het fecsGek «fer Fransehe er* Engelsche eskaders. De koning heeft te Kerat- zjni een bezoek gebracht aan den En- gelschen admiraal, aan boord van zijn schip, waar een ontbijt werd opgediend ter eere van Zijne Majesteit. De Griek- sche minister van zeewezen, M. Deme- ridji, bezocht Zaterdag de Fransche ad miraal, die zich aan boord bevond van het admiraalschip. De bevolking groette met geestdrift do matrozen bij elke ge legenheid. Talrijke huizen waren be- vlagd. Vrijdag werd het stadhuis van Pirea verlicht ter eere van de beide es kaders, ITALIË Schrikkelijk s?c<wi'vegor»ge!iik. Zaterdag avond had in de statie van Ceccano, te Rome, een schrikkelijk on geluk plaats. De expresstrein Rome- Napels kwam er in botsing met een koopwarentrein ten gevolge eener gis sing in het wisseltrekken. Zes reizigers en een wisseltrekker werden gedood. Eon twintigtal personen zijn gewond. SPANJE D© algemeen© werkstaking te Perrol. De algemeene staking duurt voort. De dagbladen zijn Vrijdag avond niet verschenen. De scheepsbouwonderne- mevs verwerpen het voorstel der stakers het werk te hernemen wanneer de gelen weggezonden worden. De toestand wordt bedenkelijk de werkersvereeni- gingen belemmeren den invoer der koopwaren. Alle handelsgestichten zijn gesloten. MIDDEN-AMERIKA Crondvorssmsivang te Panama. Een Parijzer blad deelt volgende snelbericlit mede Panama, 29. Het afglijden van den grond die zich reeds voorgedaan had, të Oucaracha' neemt nu toe. De be vaarbare geul van het kanaal is op het punt gesloten te worden. De verklaringen van Let zoontje Van Huile. 'Alles laat veronderstellen, 'dat Let parket weldra het onderzoek ten laste van Ingelresth zal moeten opgeven. Tot hiertoe is het alibi, door dezen opgege ven, nog niet kunnen geloochend wor den. Anderzijds heeft het knaapje Van Hulle nu ook zijne verklaringen gewij zigd. De kleine heeft nu beweerd, dat het niet in bet huis zijner ouders was, dat hij de wildstroopers tot zijne ouders hooren spreken had, maar op eene an dere plaats. Maar zie toch eens, Alice riep Ma rie uit. Hij beweegt zich niet. Die slaap gelijkt aan den dood. Die slaap zou den 'dood' kunnen voor uitwerksel hebben, zegde Alice, welker schoone trekken geheel hunne jeugdige uitdrukking verleren hadden, en die in één dag tien jaren ouder scheen te zijn geworden. Zijt gij sterk, om iets zwaar te dragen? Ik weet het niet. Help mij liever, hem wakker maken Hij zal niet wakker worden. Help mi j hem redden Marie zag haar smeekend aan, als ver wachtte van haar meer geoefend ver stand alleen uitkomst en redding. 'Alice leed de bitterste kwelling maar het was ge si tijd om zich daaraan over te geven. Het gezicht van dat meisje, wel ker gelukkige liefde hare hoop vernie tigde. en dat daarvan niets vermoedde, martelde haar hart, zonder daarin haat of nijd te kunnen opwekken. Het edele meisje was een beteren vader waardig geweest. Zij gaf Marie een moederlijken kus. 'Als gij zijne vrouw zijt, zult gij lief en zachtzinnig wezen, niet waar? Voor zijne liefde zult gij hem geheel uw hart geven? Ja, het is zoo heter. Gij zult hem gelukkig maken. Ik begrijp u niet, Alice, zegde Ma- rie. Gij liebt gesproken van hem te red den. Gij hebt gelijk, zegde 'Alice. ."Wij moeten ons haasten. Verzamel al uwen moed. Zij stak haastig den poenjaaid van acques tusschen haar kleed en gaf 'dien Zooals men ziet begint 'de kleine zij ne woorden te draafen en zal hij weldra moeten bekennen niets gehoord of ge zien te hebben. Het onderzoek. Het schijnt- al meer en meer zeker dat de aanslag met voorbedachten raad moet gepleegd zijn, en dat de moordenaar al zijne voorzorgen genomen had, om te maken, dat zijne l&ffe daad ongestraft zou blijven. Het is zoo goed als zeker, dat het ge weer, waarmede de ellendeling M. de Thibault neerschoot, een oud g-eweer moet zijn, zooals er nog hier en daar bij landbouwers te vinden zijn. Gewoonlijk beschikken die wildstroopers over afvij- zers en hier is met geen afvijzer gescho ten geworden. Er wordt ook verzekerd, dat het parket een onderzoek in eene an dere richting zal drijven en de vermoe dens op eene wraakneming van wild stroopers van kant zal laten. Het is tot nu toe nog* 6teeds de .vol ledige duisternis. Eesse belangrijke premie. De familie de Thibault de Boesinghe- Stiénon du Pré heeft besloten eene pre mie van 5.000 frank uit te looven, aan dezen die den moordenaar zou doen ken nen. Twaalf personen door messteken gewend Zaterdag avond, toen een trein, ko mende uit Nizza, de statie van Monte- Carlo binnenstoomde, werd een 2.2-jarig koffiehuisbediende, Giarelli genaamd, plotselings zinneloos. Hij sprong uit een rijtuig van 3* klas op de kaai, trok een groot mes uit den zak en zich tusschen de andere reizigers wgrpeude, begon hij rechts en links te kappen en te kerven. De reizigers namen ,in alle richtingen de vlucht. Dan drong hij opnieuw in den trein en viel er de ïjeizigers aan die er zich nog bevonden, j Na een verwoeden strijd kon de zin- nelooze eindelijk gevat en ontwapend worden. Twaalf personen lagen hadend in hun bloed ten gronde. Vijf hunner waren zoo erg gekwetst, dat zij bij hoogdringend heid naar het gasthuis moesten overge bracht worden. De toestand eener vrouw die door een steek de rechter long door boord werd, is hopeldos. De grootste op schudding heerschte geruimen tijd in de statie, daar het verkeer, vooral op dit uur zeer aanzienlijk-lis. Een© uitgave van Bsnnenlam^che ©bligatlën. De Kamer van Volksvertegenwoordi gers heeft het verslag goedgekeurd ha- rer kommissie aangaande het uitgeven van binnenlandsclie obligatiën tot een bedrag van 20 millioen pesos. Die uit gave werd door het kongr„es goedge keurd tijdens het voorzitterschap van geueraal Madero, maar zij werd nooit verwezentlijkt. Zekere vreemde staatsbesturen zou- bereid zijn de betaling der schadever goedingen in deze obligatiën te aanvaar den. Tamplco efoor tf© Omwentelaays be dreigd. De bijzondere nieuwsberich ten uit Tampico ontvangen melden dat de stad op ernstige wijze bedreigd wordt door de opstandelingen die de spoorweg op 40 mijlen ten noorden der stad afge sneden hebben. De Omwenteiaars nemen Mazathan In. De New-York Times en de Sun deelen mede dat de stad Mazathan in de handen der opstandelingen gevallen is de vreemde kolonie had in tijde de stad kunnen verlaten langs de zee. van Lapierre aan Marie, die haar ver wonderd aanzag eü niet raden kon wat zij voornemens was. Gij zijt een meisje uit Let LoscK, hervatte Alice. Gij kuut paardenrijden gij bemint, en de liefde maakt sterk. Wij moeten ons dézen nacht als man nen houden. Doe zooals ik, en als in den gang iemand de hand aan hem wil slaan, doe dan ook zoo als: ik en sterf om hem te verdedigen. '-h Een heldhaftig vuur schitterde in hare oogen, terwijl zij dit zegde. Marie zag haar even aan én hoog toen stilzwij gend haar hoofd. Zijt gij bevreesd vroeg Alice me delijdend. -Neen, antwoordde Marie maar ik geloof dat gij hen? ook bemint, Alice? Alice's geestvervoering was in een oogenblik uitgedoofd. Gij gelooft dat ik hem ook bemin, zegde zij met eene-doffe stem. Gij denkt aan n zelve, terwijl hij in doodsgevaar is. Gij gelooft, slechts, dat ik hem be- rAin, Maar ik weet, dat gij hem bemint en hij u, en ik denk alleen aan zijne redding. Luister, Marie Sedert een jaar heb ik veel geléden; maar ik zou nog oneindig meer lijden, als ik dacht dat gij hem niet waardig waart. Ik heb hem bemind, vervolgde zij met plotse linge hevigheid, eerder dan gij, meer dan gij.... Ach, gij ziji zoo schoon! zuchtte de arme Marie weenende. Alice's oogen waren droog gebleven. Zij dwong zulk een glimlach op hare lippen, die zwakke zielen schrik en me delijden inboezemt, zoo veel smart en Een© vrouw doodt hareo man mot revolverschoten. Zaterdag nacht, had in de Ferdinand Nicolaystraat een bloedig drama plaats. Eene herbergierster loste er verschei dene revolverschoten op haren man en kwetste dezen levensgevaarlijk", zoodat hij kort nadien bezweek. De echtgenooten Graindorge, kwamen sinds lang niet meer overeen. De man betichtte zijne vrouw zich slecht te ge dragen, terwijl hij zelf zich schier da gelijks bedronk. Daardoor ontstond schier 'dagelijks twist. Zaterdag avond kwam 'de man, een meestergast der werkhuizen van Espé- rance-Longdcz, nogmaals dronken naar huis. Opnieuw ontstond twist en ten toppunt van woede liep Graindorge naar boven, om zijn revolver te halen. Zijne vrouw wierp zich op hem en ont rukte hem het wapen. Schier op hetzelf de oogenblik weerklonken twee revol- vei schoten. Nu richtte 'de vrouw het wapen op ha ren man en loste op hare beurt twee 6choten Graindorge, in het hoofd getroffen, stortte in een bloedplas ten gronde. Op het gerucht der losbrandingen snelden geburen toe, die de vrouw ontwapenden en het slachtoffer naar het gasthuis overbrachten. Zijn toestand was beden kelijk en Zondag morgend bezweek hij. De vrouw is in het gevang van Luik opgesloten. BrusscJ. Diefstal in 'de Noordsta tie. Woensdag laatst, werd Mev. De- becq, koopvrouw in kant, wonend te Haaltert, ongesteld in de wachtzaal der Noordstatie en verloor het bewustzijn. Men snelde haar ter hulp. Toen Mevr. Debecq terug tot het bewustzijn was gekomen, stelde zij vast dat men kaar handzakje, inhoudend 750 frank en ju- weelen, had gestolen. Eene klacht werd in het kommissariaat van policie, Kruis- yaartenstraat, ingediend. De policie stelde een onderzoek in, en de agenten Van Assche en Edw. Vincent, hielden Zaterdag morgend, zekeren Vaan. Men vond op hem nog eene som van 250 fiank, doch de juweelen waren verdwe nen. Door verscheidene getuigen werd Vten stelligste herkend. Hij werd ter beschikking van den prokureur des konings opgesloten. Belangrijke juweelendiefstal. Terwijl M^vr. Mannet, van Antwerpen, den boodschapper Pieter Geeraerts ver gezelde, die haar reiszakken met juwee len gevuld op eeue stcotkar vervoerde, werd tusschen de Anspachlaan en de Kathelijnestraat, een reiszak gestolen. Er waren gouden ringen, lialsspelden en andere juweelen in, voor eene som van 4.000 frank. Kind in de Zenne verdronken. Twee weken geleden viel de 9-jarige Tobias Maes, wiens ouders langs de Zenne te Droogenbosch wonen, toeval lig in deze rivier. Niettegenstaande alle opzoekingen, werd het lijkje niet terug gevonden. Zaterdag, langs de rivier gaande, zag de moeder van het kind op de hoogte der plaats Het Visland een lichaam op net water drijven, en haalde het, met behulp van twee voorbijgangers, aan wal. De moeder herkende dadelijk haar verdwenen kind. Door een automobiel omgeworpen. Emiel Wachtelaer, van Ninove, werd Zaterdag morgend op de Anspachlaan omgeworpen door een automobiel. Erg gekneusd en gewond, werd hij naar het Sint-Jansgasthuis geleid. De policie der 3° afdeeling heeft een onderzoek inge steld. geestkracht duidt zulk een glimlach aan. Geef mij de hand, mijn kind zeg de zij. Ik bemin hem niet meer. Maar hij Hij heeft mij nooit bemind. Daar sta ik mijne laatste gedachtenis af aan hem. Dit zeggende hing zij den slapende 'de medalie om den hals, die hem vroeger had toebehoord, en op zulk eene vreem de wijze in hare handen was gekomen. Marie had geen tijd, om te zien wat het was, want Alice vervolgde terstond Nu aan onze taak Als Didier wak ker wordt, moet hij buiten mijn vaders huis zijn. Met eene kracht, 'die niemand haar zou hebben toegeschreven, nam zij den slapende bij de schouders op en gaf Ma rie een wenk, om hem bij de voeten te nemen. Deze gehoorzaamde gewillig. Zoo legden zij Didier op een deken, na men die bij de vier punten op en droegen aldus hunnen levenden last voort, door welks zwaarte zij hogen. Daar de Wol ven nu gerust aan het drinken waren, kwamen de meisjes, zonder iemand te ontmoeten, de donkere gangen door en buiten het kasteel. Daar legden zij hunnen last neer, om adem te scheppen. Maric hijgde, maar Alice scheen niet het minste vermoeid te zijn. Hare gezel lin beschouwde haar met eene menge ling van bewondering en schrik. Marie had nu pas ontdekt, dat Alice hare me dedingster was, en zij gevoelde hare meerderheid boven alle andere vrouwen. In 'dan Clfkus Chales. De ver tooningen van den Cirkus-Tentoonstel- ling Charles, Ste-Kruisplaats, te El- sene, zullen nog slechts eenige dagen duren en zooals gewoonlijk stroomt nog eene aanzienlijke menigte naar de ren baan. Yan af de eerste vertooning wists deze onderneming, eenig in haren aard,, een ware toevloed van volk te verwekken en zulks bleef' zes weken duren. Zonde? de gewone middelen der andere cirken,; die de minste verandering van het pro gramma als eene nieuwe aantrekkelijk heid aankondigen, heeft de Cirkus Charles, die waarlijk een cirk is in den echten zin des woords, zijn publiek kun nen winnen en ondanks de plagerijen en de listen, dat publiek in geestdrift ge bracht en aangenaam verzet, door hem onvergetelijke uren te doen 'doorbren gen. Dat allen die nog de gelegenheid! niet hadden die levende wonderen te gaan zien, zich haasten, want weldra zullen de glorie en de pracht van die wonderen in het niet verzwonden en ver dwenen zijn, om elders te herverschij- nen. Plaatsen op voorhand te bekomen1 voor de avondvertooningen in de groot© magazijnen Leonliard Tietz, Bureel de? Schouwburgen, 3" verdiep. Telefoon A., 124.54. De diefstallen. Zaterdag na middag heeft men ten nadeele van den fabrikant B..., op de Antwerpsche laan van een vrachtwagen eene kist out-; vreemd, inhoudende 300 gloeikousjes. Uit de woning van Mevr. Vj, Spanjestraat, 127, te St-Gillis, werden Zaterdag een marmeren schouwgarni- tuur en andere waardevolle voorwerpen gestolen. Toen Mevr. B....,- wonende 'd'A'u- malestraat, Zaterdag rond den middag, thuis kwam, vond zij de deur barer wo ning opengebroken. Na onderzoek bleekj dat alle kasten doorsnuffeld, en de som van 250 frank en kostbaarheden verdwe-* nen waren. Zij was al te lief. Verleden! nacht maakte de genaamde Hector T...,, wonende Regentlaan, kennis met een© jonge lieve in een drankhuis der Naam- schepoort. Tijdens een smakelijk avond maal begaf M. T.... zich naar den koer., Op het einde van het maal stond de juf-, fer eensklaps op en zegde te moeten heengaan, daar hare moeder doodelijki ziek was. Zij verdween. Toen de ontgoochelde verliefde zijn frak aantrok en er wilde van onder trek-, ken, stelde hij vast dat zes bankbiljet ten van 100 fr. die in zijn binnenzak bevonden, verdwenen waren. Het meisje wordt verdacht 'dit gestoé len te hebben en wordt opgezocht. De liefhebbers eener fijne tas ge-« bruiken altijd de Chicorei der Trappis ten Vincart. 1500 O- Sint-Gillis. Branden. Zaterdag avond, rond 8_ure, is brand .ontstaan op de 3° verdieping van het huis, nr 36, Steenweg van Vorst, waarin, Mevr. Die- rickx, winkelierster, de voornaamste! huurster is. Het vuur brak \iit in de schouw. Na een half uur werkeus, wa-» ren de pompiers meester van den brand.-, De schade is nogal groot. Nauwelijks waren de pompiers in) het arsenaal teruggekeerd, of een tweed© brand brak uit in het huis nr 17, Mun- chenstraat, op het gelijkvloers. Na dri© kwartiers slaagden zij er in de vlammen uit te dooven. De twee plaatsen van het gelijkvloers weiden vernield. De oor zaak van dezen brand is onbekend. D© policie stelde ccn onderzoek in. Atltwerper». Bijna den neus afge beten. Een 26-jarige V.... uit de Ve- kestraat was verliefd op een 21-jarig meisje, Clementina Muit de Schut-i tershofstraat. Het meisje houdt er ech ter zoo erg niet aan, Zondag avond wachtte hij haar af in) de Everdystraat. Ze geraakten aan het twisten en op zeker oogenblik greep de jongen het meisje vast en beet haa? geweldig in den neus. De wonde wa® Moest zij haar dan niet wantrouwen en' vreezen Zij wachtten eene poos, om uit te rus ten. Wat is dat? vroeg Alice eindelijk^ naar iets wijzende, dat zich bewoog. Een paard, antwoordde Marie. Ter wijl ik hier wachtte, heeft een knecht' het hier gebracht en vastgebonden. Dan hebben wij den sleutel van den stal niet noodig. Wat de buitenpoort be treft, de Wolven zullen die wel openJ gelaten hebben.Doen nog eens uw best!1 Zij namen Didier terug op, en met veel moeite gelukten zij erin, hem op het paard te zetten, waarop Marie, die zichi achter hem plaatste, hem in hare armen vasthield. Nu voort, dochter, zegde Alice., Gij bemint hem gij zult hem wel een© schuilplaats weten te bezorgen. Op dit oogenblik van scheiding schaamde Marie zich over haar wantrou wen. Gij zijt goed en edelmoedig, me- juffer, fluisterde zij. Ik dank u voor hem en voor mij. Toen liet paard met zijnen dubbelen' last uit het zicht was, zette Alice zich op eene bank neder. Haar doel was bereikt, en hare kracht, die slechts op de overmatige in spanning van haren heldhaftigen geest had gerust, zonk eensklaps weg. Zij werd weder wat zij een uur te vo ren was een ongelukkig meisje, uitge put door de koorts en bijna huiten staat om zich te bewegen. (Wordt voortgezet.}

De Volksstem | 1913 | | pagina 2