EEN HELD UT ÜEÏM LikeurhaRdelaars. bureel© van dit blad, CappGlle Nieuwsberichten Deze zaak Blaat in verband met deze der i«tobandieten. Bill, beschuldigde den werk man Blanche! de echtgenooton Reinert ver klikt te bebben#waar Dieudonné en Raymond ka Science zich verscholen hadden. DUITSCHLAMD Zelfmoord op eenjribunaal. Maandag greep in de verhoorzaal van het tribunaal te Berlijn eene dramatische zelfmoord plaats. Een jonge handelaar, Karei Wester, 24 jaar oud, die voorloopig opgesloten was, werd uit zijne cel naar de verhoorzaal gebracht, om er eene getuigenis af te loggen. Wanneer hij gesproken had,haalde hij een revolver te voorschijn, en schoot zich een kogel door het hoofd.Ilij stortte dood neder. Er is oen onderzoek ingesteld geworden, om te weten hoe do zelfmoordenaar in het be zit kwam van den revolver, daar hij bij het verlaten der cel nog afgetast werd. Men denkt dat de revolver hem in de ver hoorzaal zelf werd overhandigd. Drie bandieten aangehouden Do drie bandieten die eenige dagen geleden twee geldomhalcrs eener fabriek van Delmenhofst aanvielen en een hunner dood schoten en den tweeden doodelijk wondden, komen te Bremen aangehouden te worden. Het zijn de gebroeders Schmidt, voddenkoopers en den schrijnwerker Lehning, allen van Oldenburg Zij zijn in eene drankslijterij aangehouden waar zij de aandacht op zich gelrokken had den door hunne uitzinnige geldvcrkwisting Een advokaat veroordeeld Do Berlijn sche advokaat Tensch is Maandag tot 18 maanden dwangarbeid verwezen geworden door de jury van Freiluchen, wegens meineed. Hij verliest daarbij nog zijne burgerlijke rechten gedurendo 5 jaar. Een Russisch luitenant aangehouden De Russische luitenant Geili'z is Maandag door de schildwachten van Mollub, aan de Pruisisch Russische grens aangohoudon. Hij wordt verdacht van bespieding on ia naar Thorn overgebracht. Noodlottige grap. Maandag vond de zoon van een beenhouwer van Fritzlar den dood in verschrikkelijke omstandigheden en len gevolge van eeno noodlottige grap. Hij had zich het aangezicht met fosfoor bedekt en zou zij no kameraden eens schrik aanjagen. Zulks kostte hem nochtans eene bloedver giftiging waaraan hij bezweek na verschrik kelijke folteringen. Een geweldige aftruggelarij. Zaak te München. De prokureur van München komt vervolging in te spannen tegen eeno maatschappij die door grooto reclaam, kam men verkocht welke het haar belet ten uit te vallen en hot doden hergroeien. Deze kammen werden aan 35 en 40 mark verkocht. In München alleen zette men 400,000 dezer wonderkammon uit. Dit proces zal zijne terugkaatsing hebben in het medisch korps, want velo gcueeshee- ren zullen vervolgd worden wegens het afle veren van getuigschriften die het gobruik dezer kammen aanprezen. Een groot getal burgerlijke processen zul len dozo proceduur komen verwikkelen. Militairen veroordeeld te Colmar De krijgsraad van Colmar heeft den soldaat H. Hummel, die len gevolge van slechte behandelingen van wege kamervrienden oen dezer doodde tot 2 jaar gevang verwezen. Do onder-officier Kowos, die getuige ge- tuigo was geweest der plagerijen, zonder zich hiertegen te verzotten is lot 21 dagen gevaugzitting veroordeeld. ENGELAND Eene afvaardiging van Indianen bij Lord Crew. Maandag ontving do lieer Crew minister van Iudiö son* afvaardiging van Indianen. M, Braewnagree, vertaler der delegatie, heeft do klachten der Indianen blootgelegd. Bij heeft voor hen het hurgorsrecht in gansch Let Britsch rijk gevraagd. Lord Crew verzekerde dat een onderzoek zal geopend worden over den toestand van de Indianen in Zuid-Afrika werkende. DE VOLKSSTEM OOSTENRI JK-HONCARSë De koning van Spanje te Weenen Maandag morgend heeft keizer Frans-Joseph een bezoek gebracht aan koning Alfons XIII. 's Middags bood hij een eetmaal aan te zijner eer. RUSLAND De Neva wordt dreigend Sinds Zondag wordl door een geweldige wind die van de zee loeit, eene massa water in de bedding van den stroom gezweepthet water staat reeds 6 1/2 voet boven het gewoon pijl. Bij middel van kanonschoten werd aangekondigd dat de oeverlanden met overstrooraing be dreigd zijn. TURKIJE Mouktar b»y beschuldigd Het militair hof van Gonstantinopel heeft een bericht uitgegeven door hetwelk Mouktar hey, ge wezen staatsraadsheer, zoon van den oud Cheikh UI Islam Djema Eddine, evenals den kapitein Djemal Eddine verzocht worden binnen de tien dagen voor de rechtbank te verschijnen. Zij zijn beschuldigd van onlu sten onder hot volk en in het leger beraamd te hebben. Indien zij niet verschijnen worden zij bij verstek geoordeold. De dood van Kavili Mustspha Luidens eene voorstelling uit vaste bron werd Muslapha onmiddelijk na zijne aanhouding door een militair hof veroordeeld die de straf bekrachtigde tegen hem bij verstek uitgesproken. Zaterdag namiddag verhing de schuldige zich. Hij is geenszins gestor ven ten gevolge van folteringen. Het incident met Rusland g«3lot«n. Zondag avond, rond 6 ure, is de Groot-vizier den Russischon gezant gaan vinden om hem in naam van hot Ottomansch gouverne ment de officieel© verschooningen aan to hie den voor d® onregelmatige handeling van de policie in de aandhouding van Muslapha. Hij betreurde hot, den overleden gevangene niet (48ïtc Vervolg.)" Intus3chen was Alain, die door de ont moeting van Alice een weinig nuchter der was gewordeu, zijnen meester gaan zoeken, om hem te verhalen hoe slecht de aanval op Didier was afgeloopen. Hij had veel moeite om de Vaunoy te vinden. Deze had, zoodra de Wolven aangekomen waren, een paard laten za delen, hetzelfde, waarop Marie hem thans zijne prooi wegvoerde, was daar op de aanvallers te gemoet gegaan, en had hem zelf naar den stal gebracht, waarin de met geld bevrachte wagens geborgen waren. Daarna wilde hij terstond te paard stijgen en spoorslags naar Rennes rij den. Dit plan was even welberekend als eenvoudig. Men zou niet anders kunnen denken ol Didier was bij de verdediging van 'den aan hem toevertrouwden scliat ge sneuveld, en de Vaunoy zou daarvan de eerste tijding naar Rennes brengen, en aelfs de meeste droefheid over dit onge luk toonen. Hij hield zich dus zeker van zijne aaak, en zijne eenige zorg was slechts om op een paar mijlen afstands van zij Be nieuwe vrienden, de Wolven, te ge raken, wier voornemens ten zijnen op- aiebte hij toch wantrouwde. Nadat hij een paar uren vruchteloos Baar eene gelegenheid had1 gezocht, om Een© oudheidkundige ontdekking. Naar •en snelbericht uit Bueuos-Ayres meldt, heb ben de aardrijkskundigen van het museum van La Plata, tijdens hunne opzoekingen in de onderaardsche groeven, van Nizamar sleenen, wapons en voorwerpen vroeger ge bruikt, ontdekt. kunnen overleveren. Do Russische gezant echter eischle ook geschreven verontschuldigingen en hot afzet- zetlen van Asmy-bey, gewezen policiepre- fekt en gouvorneur-goneraal van hot vilajel Adana. Maandag morgend reeds waren de oischen ▼an den gezant ingewilligd. SPANJE Botsing tusschen Republikeinen en Car- listen. Zondag hielden de rood© vrou wen» van Bilbao met do medehulp der repu blikeinen in een dorp nabij Galducano eeno meeling. Bij hunne terugkomst ontstonden er botsingen te Doscainidos, met groepen partijgangers van Don Jaime. Talrijke betoogors werden zwaar gewond Vuurschoten werden gelost. Do policie van Bilbao werd verwittigd en snelde ter plaats. Vorscheidene kerels wer den aangehoudon. Eena staking. Te Caslellon zijn 3000 vrouwen, gebruikt tot het inpakken van oranjeappels, in werkstaking gegaan, PORTUGAAL Aanhoudingen. Hot onderzoek dat in gesteldis gewordon als gevolg opdoont dekking van een komplot to Torrès Novas nabij Bamtarem, leiddo tot de aanhouding van eenige officiereu. Andere worden opge zocht. Klesincidenten. Ter gelegenheid der kiezingen haddon in do provincie Braga ©enige incidenten plaats. Te Espinho, nabij Porto deed zich eene hotsing voor. Do stem bus wordt door d© militairen bewaakt. MAROKKO Eene Spaansche kolom aangevallen. Een officieel snelbericht uit ;Centa zegt dat de kolom Arraïz door groepen vijanden aan gevallen werd. De aanvallers moesten de vlucht nemen na grooto vorliezen te hebben geleden. Do batterijen van Ceusta-Colerado onder steunden de krijgsverrichting. De Spaansche kolom zou 20 man buiton gevecht hebben. Luidens eon later bericht werden drie sergeanten en 12 soldaton gedood. de bewaking zijner gevaarlijke makkers te ontsnappen, gelukte het hem einde lijk zich te zoek te maken, en hij ging op den tast naar de groote deur, toen hij in de duisternis tegen Alain aanliep. De eerste woorden, die de hofmeester sprak, troffen de Vaunoy als een don derslag. Didier leefde nog Dan was al het an dere verloren moeite. Wat, ellendige lafaardsriep de Vaunoy vloekend uit, kondet gij hem met u vieren niet overmeesteren? Ik zweer dat ik Lapierre, dien schurk... Hij is dood viel Alain hem in de rede. Dood Heeft dan de duivel den ka pitein wakker gemaakt Neen, maar zijn knecht, dien ik gister niet kon herkennen, was Jacques Leker, de rijtuigknecht van den ouden Treml. Jacques Leker! herhaalde de Vau noy vol schrik. Dan zal George Treml ook wel alle6 weten. En hij leeft nog? Dat is mijne schuld niet, zegde Alain. De onzen hebben Jacques zijne snoodheid betaald gezet, en toen bleef ik alleen bij dien Didier of George, die nog sliep als een marmot En?... Op het oogenblik dat ik* de zaak wilde afdoen, kwam er iemand. Wie? viel de Vaunoy hem heftig in de rede. Wie heeft u kunnen weer houden Uwe eigene dochter, Mijnheel mejuffer Alice. De Vaunoy waggelde jale een bedron kene. Nog altijd niets. Ondanks de ieverige opzoekingen is het parket er tot riu toe nog niet in ge- lukt iets te ontdekken, wat op het spoor der moordenaars zou kunnen brengen. Het parket heeft dok alle onderzoek ten laste van Ingelresth gestaakt, daar dezes alibi niet te loochenen viel. Hoe het schot'getosfc we?c?. Daar hecht men een groot belang aan. Volgens den wapenmaker die als expert of deskundige daarover een onderzoek gedaan heeft, zou de moordenaar ge wacht hebben tot dat zijn slachtoffer van 2 1/2 tot 3 meters voorbij was voor aleer hij hem neerschoot. Mevrouw de Tbibauit die zich adh de rechterzijde van haren echtgenoot bevond, is aldus aan een groot gevaar ontsnapt. Het schijnt inderdaad als zeker dat M. de Tliibault langs achter wat zijdelings ge troffen werd, want een der balletten van de post.kardoes heeft in het vel slechts eene schram gelaten. Mevrouw de Tliibault kon dus evenals haar ongelukkigen echtgenoot getrof fen zijn. De iijkplochtighedetv van 't slachtoffer. Onder een overgrooten volkstoeloop hadden Maandag morgend de lijkplech- tigheden plaats van den ongelukkigen heer de Thibault de Boesingbe, het slachtoffer van het vreeselijk drama. Het lijk door vier pachters gedragen was gevolgd van de twee kleine kinde ren en de familieleden. Van het kasteel naar de kerk van Vyve-Cappelle gaande was men ver plicht nogmaals de plaats te overschrij den waar de moord gebeurde. De kerk was veel te klein om de toe gestroomde menigte,, uit Brugge en om liggende gekomen te bevatten. Onder de aanwezigen merkte men den heer L. Janssens de Bisthoven, gouverneur, jeneraal Scheere, met acht officiers van het 3° lansiers, burgemeester Visart de Bocarmé, de volksvertegenwoordigers Gillet de Pelichy en Standaert, de sena tors Ruzette en Stiénon du Pré, en ge heel den grooten adel van Brugge, Gent en Doornijk. Het lijk werd in den familiekelder op het gemeentekerkhof bijgezet, onder de diepste ingetogenheid. KïnEthö&Si, bronchiet en valling. Vroeger stierven jaarlijks duizende kin- ders van deze ziekten welk buisgezin heeft op het kerkhof geen kind liggen van deze ziekte gestorven? met Kink- hoest senvxïte Hatewyck, apotheker Groenselmarkt, Oostende, ontsnappen zij allen. Verkrijgbaar Aalst, apo theek De ValkeneeT; Antwerpen, De Beul Dendermonde, Roman Gee- raardsbergen, Van Darome Aalter Tavernier. Honderde certificaten bij el ke remedie. Elke apotheker zal wel haast de Klnkhocstremedie Halewyck moeten bezitten. Prijs 3,50 fr. Brussel. Arme dwazen!!! Uit liefdoverdriet hadden twee meisjes, de 16- jarige Emma V.., en de 17 jarige Augustina H.., de eene wonend jn de Voorspoed- en de andere in do Poederfa|briekstraat, Zondagna middag besloten zich samen t© zelfmoorden en in de vaart van Charleroi te springen. Om moed te krijgen dronken zij eenige borrels, en dan begaven zij zich naar de vaart. Aar, hot Klein Kasteeltje gekomen, gingen Mijne dochtefAlice!... stotterde hij. Gij'liegt!., riep hij eensklaps woe dend uit. Gij liegtof gij hebt verkeerd gezien Mijne dochter ligt te bed. Doch, vervolgde hij al vloekende, al moest ik hem nu zelf doorsteken, ik wil deze ge legenheid niet verzuimen, die ik met ge vaar van eigen leven gekocht heb. Hij stiet Alain op zijde, en snelde de kamer van Didier binnen. Reeds waren eeltige minuten verloo- pen dat Alice en Marie dezen hadden weggedragen, naa^i de flambeeuw was op de tafel geblevdn. De Vaunoy sprong over de lijken heen, en snelde naar het bed het was ledig. Ontsnapt! brulde hij. En mijne dochter is hier geweest Woedend snelde hij terug naar 1de deur, maar hij trad den drempel niet 'er. Eene ijzeren vuist greep hem bij de borst en stiet hem terug. De witte ge maskeerde stond Voor hem, dien Jacques bij den tocht der Wolven achteraan had jzien komen. De Vaunoy wilde spreken, maar de Witte Wolf sloot hem den mond zegde met eene doffe en dreigende stem Altijd bloed waar gij aan het werk zijtMijnheer de Vaunoy. Hij nam de flatnbeeuw op, bezichtig de de drie lijken, en toen hij dat van Jacques herkende, scheen een pijnlijke ontroering hem te doen trillen. Hij had beloofd hem te verdedi gen, mompelde hij. Hij was een echte Bretanjer. Toen vervolgde hij treurig Nu ben ik nog alleen over, om 'den 3 DEC. 1913 beiden aan een der tegenovergestelde oevers staan. Na een laatste groet, omgaf Emma V. zich het hoofd met een sjaal en sprong in het water. Toen haar vriendin haar voorbeeld ilde navolgen, kon een agent van Molen beek haar terughouden. Twee personen, ge tuigen van hot drama, konden de jonge Em ma V.., vastgrijpen, toen ze voor de derde maal hoven kwam. Het meisje werd bewus loloos in de kazerne gebracht en er ver pleegd. Daarna werd zij naar liet gasthuis overgebracht. Een behendige bedrieger. Een korol van een 20-tal jaren oud bood zich Zondag- orgend aan in do beenhouwerij van de eclitgenooten Crombruggb, Dofacqzstraat, 58 en deed een bestelling op naam van de kolfie- huishondster op den hoek. De beenhouwer sprong op zijn rijwiel met het gevraagdo en rood weg. Hij liet zijn volo staan togen den ^evel van het koffiehuis en vernam van do vrouw des huizes dat zij niemand had gelast haren naam eon bestelling te doen. Builen komend, zag do beenhouwer dat zijn rijwiel as verdwenen. De schelm die het vleesch besteld had, of een medeplichtige, was er mede weg. De politie werd verwittigd. Tramongelukken. Mevr. Charlotte Deprez, wonende Hertstraat,301, te Ander- lecht,werd in de Zwarte Lieve-Vrouwstraat, door een tramrijtuig omgeworpen. Zij werd gekwetst aan den rechterschouder. Een leurder, Jozef Cl).., 63 jaar oud, wo nende in de Spiegelstraat, werd Zondag avond in de Hoogstraat door een elektrieken tram verrast en omgoworpen. De ouderling die erg aan liet hoofd gekwetst was, is naar hel St-Pietersgasthuis overgebracht. Mad. Marie B.., 68jaar oud, wonendo Hoogstraat, werd Zondag avond nabij hare woning omvergeworpen door eenen tram,dio naar de llallepoort reed. De arme vrouw werd nogal erg gewond. Men hoeft haar naar het gasthuis overgebracht. De doodrijders aan 't werk. Zondag ivond had op de Watorloolaan eene botsing tusschen auto's plaats. De beheerder der werkhuizen Sunlicht. van Vorst, die in een der rijtuigen zat, werd nogal ernstig gewond. Zondag avond, rond Gure, stapte eene dame. Mevr. Mulinifor, 70 jaar oud, van don tram op de Fontainasplaats. Zij werd omgeworpen door een auto-taxi. Het slaclit- oiier, zwaar gewond op gansch het lichaam, werd naar het gasthuis overgebracht, Stoutmoedige schiu*h. Een Duitscher ongeveer 30 jaar oud, bood zich Zondag avond aan bij den juwolhr Debacker,Haring straat, 7, en deed ziel) gouden uurwerken voorleggen. Eensklaps nam hij d« vlucht een der horlogies meenemend. Do bestolen juwelier achtervolgde hem en riep om hulp. De policieagent Lazarus en burgers liepen den kwaaddoener achterna, haalden hem in en leidden hem naar het komrnissariaat der 4® afdeeling. Men vond hot gouden zakuurwerk op den kerel, alsook een pak peper.Do vreemdeling, die geen rooden duil bezut, verklaarde over tw6o dagen van Londen le zijn gekomen. Hij werd in de amigo gezet en Maandag op bevel van het parket in het gevang opge sloten. Chicorei tier Trappisten Vincart, maakt extra koffie. 1500 P. Elsene. Schurkenstreek. Mme Marg. B...., had Zondag den avond doorgebracht hij hare ouders, in de Ruslandstraat. Toen zij daar huiten kwam, werd zij tegen 't lijf geloopen door eenen kerel, die gebaarde dronken le zijn. Op 't zelfde oogenblik be- statigde de dame dat haar zilveren handzakje .ordwenon was. De kerel nam in allerijl de vlucht en kon niet meer ingehaald worden. Een policieagent door een automobiel gewond. Zondag namiddag, werd de po licieagent Hondrickx, van dienst aan de krui sing van de Troonstraat, en don steenweg van Waver, door een automobiel omgewor pen. Hij werd zwaar gewond, door voorbij gangers opgenomen en overgebracht naar liet huis van een dokter. Deze diende hem do noodige zorgen toe en deed hem over brengen naar het gasthuis. Zijn toestand is zeer onrustwekkend. Het slacliloflor is ge huwd en huisvader. Uit het onderzoek is gebleken dat op het oogenblik waarop het ongeval xicli voordeed, do taxi uit de Troonstraat kwam gereden, zich richtend naar de Kroonstraat. terwijl het heerenrijtuig, gevoerd door een onhandi- gen geleider, van den Waversclien steenweg kwam. De schok was zoo geweldig, dat da twee rijtuigen gansch vernield zijn. De policieagent ziende dat de hotsing on vermijdelijk was, sprong op hot voetpad, doch een der aulos holst© hem daar op het lijf. Het parket belastte een wetsdokter den gewonde te onderzoeken. Drama der ellende. Lijk opgetrok ken. Maandag middag bemerkten voorbij- angers oen lijk, drijvend op 't water van den vijver te Elsene. Het lijk word opge- vischt en erkend als dit van den 62-jarigon metser Frans R.., wonende Graystraat, te Elsene. De ongelukkige was sedert lang zonder werk. Men vermoedt dat hij zich gezelf- moord heefL De grootste omterssfoeidfag. CHICOREI TALPE is zuiver, smake lijk en gesparig. St. Giilis Laffe aanranding Zondag avond rond 11 ure, keerde Juffr. Helena L,. wonende Vorstschen steenweg, huiswaarts. Aan do Hallcpoort ter hoogte van den Walerlooschen steenweg, werd de juffer omringd door eene bende dronken kerels. Een deftig gekleede voorbijganger kwam er tusschen, duwde do schoelies ruw achteruit en leidde het meisje naar hare woning. Daar gekomen bedankte zij dien persoon, terwijl zij de deur opende. Eensklaps sprong deze op haar toe, duwde haar den huisgang bin nen en ontrukt haar heur handzakje en hare gouden horlogieketting. Do kerel sprong huiten en wilde de deur achter zich toeruk- ken, doch het meisje riep luidkeels om hulp terwijl de dief de vlucht nam, achtervolgd dooi eenige voorbijgangers en een agent. De dief kon in de Munohenstraat aangehoudon worden. Het is een kerel die in do Hendrik Rauter- straat, lo Anderlecht woont. Maandag morgend werd hij in hot gevang opgesloten. Leuven. Maandag morgend rond 9 ure wilde eene slachtorsgast, op de plaats voor het slachthuis por rijwiel leeren rijden. Hij botste met groot geweld tegen een huis en bleef bewusteloos veel bloed verliezende uit eene wonde aan hot hoofd en den neus, op het gaanpad liggen. Men bracht aanstonds den jongen naar zijne woning, Gapucienen Voer, alwaar een geneesheer hem is komen verzorgen. Zijn rijwiel was gansch verbrijzeld. Je officieelo vrachtbrieven, voreisoht aoer de laatste wet op don alkooi. Gent, Botsing. Gister morgend had op den Antwerpschen steenweg, eenebolsing plaats tusschen don voermanswagen van Gustaaf Verschraegen. Zevenonken, komen de van Lookristi, on een tramrijluig. De schok was geweldig de voorwielen van het tramrijtuig werden verbrijzeld. Arme ouderling. Gisteren namiddag is Paul Van Hoorde, oud 96 jaar, verblij vende in het Dousbergsgesticht, in de Bagat- tenstraat gevallen en gekwetst geworden aan het linker heen. Slagen Do genaamde Marie Engels, 49 jaar oud, wonende Ottograchl, is gister avond om 10 1/2 ure,in hare woning aange vallen door een gekende persoon. Zij moest geneeskundige zorgen ontvan- vangen. Aanhouding Gister avond werd op den hoek der Bagattenstraat en Nederkouter eenen persoon aangehoudon, die bij den heer Vandervelde een stuk vleesch had ge stolen. De plichtige werd naar het policie- bureel geleid. levenden Treml te dienen, of de nage dachtenis van den dooden te eeren. Verduiveld! zegde de Vaunoy, die weer wat bedaard was. Ik lieb u van den avond aan vijf maal honderd dui zend kronen geholpen nu kondt gij mij voor het minst wel mijne eigene zaken laten doen. Laat mij door, als 't u be lieft, kameraad De Witte Wolf zag hem strak aan, keerde zich toen naar de deur, en wenk te. Eenige gewapende mannen kwamen binnen. Naar den kuilklonk het bevel. De Vaunoy voelde zich van den grond oplichten, terwijl eene zware hand hem den mond dicht hield, en hem belette te schreeuwen Weinige oogenblikken later lag hij op eene draagbaar gehouden, door vier mannen gedragen, onder welke hij, al hoewel zij gemaskerd waren, twee zij ner bedienden, .Yvon en Corentin, meen de te herkennen. Zoo werd hij naar den Wolyenkuil ge bracht. [XIX. HET KAMERKE VAN MARIE. Marie reed met Didier voort, en hield hem, zoo goed zij kon, overeind maar zij was slechts een meisje en weldra be gaven haar hare krachten. Gelukkig kon de werking van 'den slaapdrank het schokken van het dra vende paard niet weerstaan. Didier begon zich te rekken, en stuip achtig te rillen. Didier, riep Marie vol blijdschap uit, word wakker Ik heb u gered Het was een schoone en heldere nacht en zij bevonden zich nog in de laan van het kasteel. Men zou zich' dan ook* moeilijk een' verwonderlijker en aangenamer ontwa ken kunnen voorstellen, dan dat van Didier thans was, terwijl hij zich op een paard voelde voortrijden, en de klank eener beminde stem in zijne ooren hoor de suizen. Eerst dacht hij dat hij droomde; maar, de koelo nachtwind verdreef spoedig de laatste nevelen van den opium. Hij zag om, en het lieve gezichtje van' Marie was zoo dicht hij het zijne, dat hare blonde lokken zijne wang streel den. Hij hield zijne hand voor zijne oogen, verwonderd over de duidelijkheid' van dien vreemden droom doch Marie nam lachend die hand weg, en nu zag hij haar terug. Gij zijt het 'dan toch fluisterde hij, terwijl hij zich, met het instinkt van een ruiter, vast in den zadel zette. Gij hier, bij mij, te paard, in den nacht? Zijne verbazing was zoo groot, dat Marie niet nalaten kon te glimlachen. Ja, ik ben liet, zegde zij, en ik zal; u dit geheim wel verklaren. Maar voelt gij u niet on gesteld? Eene poos lang gaf Didier geen ant woord. Hoewel zijn sterk gestel zich met kracht tegen de werking van den slaap drank verzette, voelde hij eene loom heid door al zijne leden, en een doffe, hoofdpijn. [{Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2