Eene ministerieele fcrisis De Incidenten van Saverne EEN HELD UIT 8RETAÜJE DAGVERTOOHINGEH Groots AYQ5iMor.il 08 piiBiiïtmissea in Mexico Nieu wsberichten m 4 DE VOLKSSTEM IN FRANKRIJK In dé^Fransche Ka mor was men bezig een wetsontwerp to bespreken, aangaande eene leening Tan 13C0 miljoen frank. Alhoewel het -wetsontwerp in grondbegin- sol reeds aangenomen was, is er tijdens de bespreking der artikelen een heiig debat ont staan lusschen don minister ian finance», M. Dumont en M. Caillaux. Deze laatste, ge steund door de socialisten, viel hevig het gouvernement aan, MM. Barthou kabinetsoverste en Briand sprongen ook op do bies en verdedigden het ontwerp Dumont. Ten slotte werd door M. Barthou eene dagorde van vertrouwen in liet gouverne ment voorgesteld en deze werd verworpen met 290 stemmen tegen 205. De groolsto woeling heerschlo in de Kamer. Orimiddelijk na de stemming stond M. Barthou, op en,in naam zijner kollegas kon digde hij aan, dat het ministerie ziju ontslag nam. Woensdag reeds zou M. Poincaré een on derhoud hebben met do bijzonderste Staats- mannon, om don toestand te onderzoeken. Het algemeen gevoelen is, dat de val van n ministerie lo wijten is, aan do onstandvas tigheid der meerderheid. Deze beslaat name lijk uit verscbillige groepen, dio slechts zeil den onderling 't akkoord zijn. Iudion een der groepen zijn zin krijgt, wil do andere morgen ook eens voldaan worden, en zoo is het dagelijks te vcrwachton, dat er iets over 't ministerio losbreekt. A DEC. 19ïa De houding van het Gouvernement van Eizas-Lorreinen. De bekrachtigingen To Straatsburg wordt verklaard dat het gouvernement van Elzas-Lorreinen zich in spant voldoening te verkrijgen voor hot volk van Elzas-Lorreinon. M. Zorn von Bulach geniet nog steeds het vertrouwen van den koizer. Te Saverne is alles rustig. Men verwacht zich aan gewichtige verandoringon in het gouvernement of in hot bevelhebberschap in het leger. M. Hendel, minister van 't bin ne land zou naar Berlijn vertrekken om do debatten van den rijksdag hij te wonen. Luid6l53 de Elzasser van Berlijn zal het 99° regiment voetvolk van Saverno naar bet kamp van Hagenau gezonden wordon in afwachting dat hem een nieuw garnizoen worde aangeduid. Do burgemeesters dor middonsteden van Elzas-Lorreinen bobben hunne gene genheid betoogd voor Saverne on haren burgemeester in tegenwoordigheid mot de gebeurtenissen die zich in do stad ontrolden. Zij vreesdon dot door hunne houding do militaire overheid er zoude aan denken ben tegen te werken, zonder daarom eenigo vorantwoordelijkheid op te loopen-, Tïiet do wetten des lands te krenkon en de policie- Biacht der burgemeesters te kortwieken. Nieuw incident te Dettwiiler Dinsdag morgond rond 7 ure deed zich te Do IJ w illen een nieuw incidout„.voor. Luitenant von Forstnor trok met ceno afdooling van hel 99® regiment door het dorp toen hij door «enige werklieden herkend word. Deze be gonnen te schaterlachen. Do luitenant hield daarop zijn troopje slil en deod ze aanhou den. De adjudant maakte een gebrekkelijken schoonmaker gevangen die nochtans Yoor niets in de zaak schijnt betrokken te zijn. Do fabriekwerker verdedigde zich zooveel bij kon en bracht zijnen aanhouder een slag in het aangezicht too. Luitenant von Forstner kwam lusschen en bracht hem oenen sabel slag toe op het hoofd, eene wonde van 5 •entimoters voroorzakende. Do aangehou dene is in de handen van don burgemeester van Doltwiller geleverd. Een incident to tëetz. Zondag nacht heeft ook te Melz een in«i- dent plaats gegrepen. Een patroelje soldaten werd ontmoet door een koppel. De jong© vrouw begon opeens te lachen, waarop bei den aangehouden werden door de soldalen. Eene opgeruide menigte school welhaast sa men. De politiekommissaris kwam lusschen en gelukte erin door zijne raadgevingen, de orde te herstellen en de aangehoudenen op vrije voeten te laten gaan. Een jongeling diodepratrooljo uitmaakte, werd door de policie in echteuis genomen. Open brief vaneen volksvertegenwoordiger van Saverne aan den Kanselier Een volksvertegenwoordiger van Saverno M. Adolphe Roesor, heeft aan den Kanselier een opon brief gezonden, die door de Berliner Tagoblalt medegedeeld-wordt. Ziehier wat hij inhoudt Met den toestand verkeerd voor to stel len, heeft de minister van oorlog do terug keer der kalmte niet mogelijk gemaakt. De minister van oorlog verschansto zich achter liet hoofd bevelhebberschap van Straatsburg. Is er dan geen middel in bet bereik van den Kanselier, om don generaal von Deimling te doen opmerken boo on wollig hot gedrag van den kolonel van Saverno is De Rijkskanselier heeft medegeeld een streng onderzoek in to stellen. In dergelijk geval wordon de beschuldigden van don dienst ontslagen. Is zulks ook de zelfde maat voor den kolonel von Reutter en don luitenant Forstner Do heer Roeser, neemt aan dat von Forstnor de beleedigendo beteekenis niet kende van wackes en verwijt hem tijdens zijne redevoering, vergelen to hebben zijne belofte te herbalen, volgens dewelke hij eene premie uitloofde voor eiken doorstoken wackes (naam gegeven door do Duit schors aan de Elzasstrs). Op Gn November, toen hot incident nog bijna ongekend was gebleven, trok luitenant von Forstner naar oen gasthof om mol de kaarten lo spelen. Hij legde eon geladen revolver voor zich op talel do menigte school samen. Kolonel von Reutter liet den luitenant vervoegen en bracht hom onder ge- loide naar de kazerne over. Op 9n November was luitenant Forstner van dienst den zelfden Zondag wilde kolo nel von Reutter den staat van beleg uitroe den en bad te dien einde *15.000 kardoezen mot kogels geladen en schrootkanonnon laten in gereedheid brengen. Do burgerlijke macht dood dit plan in duigen vallen. Do algemeene ontroering groeide aan. De volksvertegenwoordiger eindigde zijn schrijven roef eene vraag aan den Kanselier om to beletten dat men nogmaals een zware slag toebronge aan do Duitscho zaak in Elzas Lor rein en en dat men de govoëlens zoude treffen dor Elzasser- en Lorreinor bevolking- door eeno onafgebroken partijdigheid. hua verzamelen. Van daar uit zal hot naar Mexico oprukken. c De omwentelaars hebben voop een half millioen dollars levensmiddelen en kleeding aangeslagen, daar de kooplieden weigerden huuno voorwaarden aan to nemen. In de Banco Minero bemachtigden zij ook 100,000 dollars. Deze verliezen zouden door eenoEugelsche maatschappij verzekerd zijn. Duitscho munitie. Luidcns een snelbericht uit Mexico zijn voorloopigo kontraclen geteekend, mot Ber- lijnsche en Weensche huizen, voor hot leve ren aan Mexico van 50,000 Mausergeweren en oen millioen kardoezen. Ilot bepaald kon- tract zal te Londen goie^end wordon, Overstrcomingen. Men bericht uit Austein (Texas) De Co- rorado wast zeer snol aan. Er zijn reeds overstroomingen ontstaan, dio aanzienlijke schade aanrichtten. Te Miltan zijn 10 porsonen verdronken die verrast werden door eene baar van 3*1 voet hoog. nada). Hij weigerde echter zijne woonst te Brussel te doon kennen. De dief is tor be schikking van 't gerecht opgesloten. Donderdag, Zaterdag en Zendag om 3 ure lederen avond, om 8 114- ure De opstandelingen bezetten Chihuahua. Zij maken zich gereed cm naar Mexico op te rukken. Een snelbericht uit Juarez to New-York ontvangen deelt mede. luidcns een telegram an den opstandelingen-generaal Villa, dal Zondag de ontruiming van Chihuahua plaats had. Generaal Mercado is mot 2000federalen naar Ojinage afgezakt. Do ger.eralen Selazar en Orezco zijn mot 1000 soldaten do bergen in omtrokken. In do stad zolvo is hot beslaan onuitstaanbaar. Do Spaansche boogbrug is vernield. Do lorensmiddelen zullen weldra uitgeput zijn. Generaal Villa beeft verklaard zinnens te zijn den aftocht van goneraal Mer cado af te-snijdsn on do genoralen Selazar on Orezco gevangen te nemen. Het bijzonder ste opstandelingen legor zal zich te Chiliua- Brussel.Doodelijh ongeluk in de Turn en Taxisstatie. Dinsdag morgond werd de 55jarigo werkman, Andró Van Damrao, wonende lo Vilvoorde, in do statie Tan Turn en Taxis, tussclion tweo butlers gevat. Do ongelukkige werd don linkerarm on ribben gebroken en het slachtoffer werd bovendien erg gekneusd. Na voorloopigo verzorging werd de ge- wondo naar hot gasthuis van Molenbeek ver voerd. Van Damme is gehuwd on vader van familie. Zijn toestand is zeer onrustwek kend. Jonge deugnieten. In do Archimede- straat sprong gisteren een knaapje op eenen brouwerswagon, nam er ceno flesch bior af en gaf ze aan een kameraadje. Dan vlucht ten beiden. De voerman fchialde de twee jeug dige kwaaddoeners in. In hot komïssariaat gaf de eersto een valsch adres op hij eindigde echter met te verklaren dat hij V... héét en in do Troost- slraat woont. Vruchteloos deed men huis zoeking bij zijne ouders. V... is slechts 12 jaar oud. Zijn medeplichtige is een jaar jon ger en woont in de Thiéfrystraal. Beide knaapjes werden door de policie terug bij hunne ouders gebracht en de kin derrechter werd verwittigd. Nog een doodelijh ongeluk.Maandag had een schrikkelijk ongeluk plaats in de Staatswerkhuizea der Loopolwijk. Hot oud, golvend plaatijzer, waaruit bet dak beslaat, wordt afgenomen en door nieuw vervangen. Een werkman, Jozof Boutonbois, 25 jaar oud, gehuwd en vader van twee kleine kin doren, wonende to Chêaée,, had zich op eene plaat gowaagd, dié niet Vast lag. II ij verloor liet evenwicht en stortto tan eeno hoogte van twaalf meters ten gronde. De ongelukkige werd den schedel geklo ven en in hopoluozon toestand naar het gast huis overgebracht. De gouiodieven. M. Loon Siaens, wonende Verbistslraat, 117, werd Maandag avond, op bet oogenblik dat hij op de Ro- gierplaats op oenen tram wildo stappen, door een behendigon gauwdief van zijn gouden zakuurwerk met ketting ontlast. - Geknipt. Eenigo dagen geleden werden ten nadeelo van M. G..., diamant handelaar, te Borgerhoiit, door een bohon- digo schurk verscheidene diamanten gesto- lon. Eeno klacht werd bij do policio ingediend, doch do dief bleef onvindbaar. De diamant handelaar besloot zelf opzoek to gaan. Maandag namiddag kwam hij naar Brussel en trof don dief aan in eene herborg dor de Brouckèrcplaals. Een pojicioagent werd bij gehaald en leidde den kerel naar 't policie- borcel. Deze gaf er allerlei namen op, doch eindigde met te bekennen, dat hij Walter Meyer heette, afkomstig van Toronto (Ca- (49»t« Vervolg.)] "Waaldijk, zegde bij ten laatste, ctit •Geeft veel van eeno schaking, maar ik speel daarbij niet de gewone rol van een jong officier. Laten wij afstappen, Marie Ik weet niet, ik heb rust noodig. Marie'liet zich terstond van het paard glijden. Nu nog schoonerzegde Didier. Moet gij mij tot rijknecht dienen Waar is dan toch mijne vlugheid en kracht gebleven? Gij zult mij waarlijk moeten ondersteunen. Hij deed waggelend eenige schreden, en zonk bij den voet van een boom neer, .waar lrij terug in slaap viel. Marie trok het paard tusscben het Kreupelhout (want zij waren nu in het bosch), nam vervolgens het hoofd van Didier op haren schoot en bleef zoo stil zitten. Hij was gered zij gevoelde zich ge lukkig, en waakte met genot over zijnen slaap. Nauwelijks was er een kwartier uurs verloopen, of zij hoorde voetstappen op het pad en terstond daarop kwamen vier mannen voorbij, die eene draagbaar droegen, waarop een vijfde lag. Vervolgens liet zich in de richting van Get kasteel een gerucht hooren, dat hoe langer hoe nader bij kwam. Marie werd bevreesd, en trok Didier dieper tusscken het kreupelhout. Nauwelijks had zij dit gedaan, of de troep Wolven kwam aan, thans niet in stilte, maar met rumoer en getier want de meesten waren half dronken en uit gelaten van blijdschap oyer den buit dien zij behaald hadden. Achteraan kwam wederom dezelfde geheimzinnige persoon,- dien men in het bosch den Wilto Wolf noemde. Verre van in de uitgelatenheid zijner makkers te deelen, scheen hij treurig en liet zijn hoofd op zijne borst hangen. Toen Marie hem zag beefde zij, dacht vol ontroering en schrik Zou hij het wezen Weldra werd alles stil, en men boor de niets dan liet ruischcn van den wind door de toppen van liet geboomte. Zoef verliepen de uren want de dageraad kwam reeds aan, vooraleer Didier uit zijn doften slaap ontwaakte. Hij voelde zich afgemat, stijf en stram, was even verbaasd als bij zijn eerste ontwaken en stelde Marie de eene vraag na de andere. Gij zijt bij mij, antwoordde zij. Zoudt gij liever ergens anders willen wezen? Komik heb een kamerke in de hut van mijn vader. Daar zal ik u eene schuilplaats geven. Maar waarom gaan wij niet naar het kasteel? vroeg Didier. Dit alles is zeer geheimzinnig, waarvan ik niets be grijp. Mijne gedachten zijn verward. Ik herinner mij flauw, dat ik gister aan tafel een onweêr&taanbaren slaap kreeg. Wat is er gebeurd, Marie? Ik moet het weten Gij zult alles weten, antwoordde zij glimlachend. Maar gij zijt versteven van de koude. Ik kan u niet zoo zien lillen dat maakt mij ook koud in mijn hart. Kom, zeg ikik zal u mijn bed geven, en bij u waken. Bij mij waken? herhaalde Didier Zooals men waakt bij hetgeen men bemint, antwoordde- Marie haastig. Zooals eene moeder bij haar kind waakt. Zij trok Didier met zich voort, die, nog half bedwelmd, geen eigen kracht of wil had. Zij stegen terug te paard en reden het bosch dieper in. Op eenigen afstand van de hut stipte Marie af. Blijf hier, fluisterde zij. Mijn va der moet u niet zien. Zij ging naar de hut. De deur stond open. Vaderriep zij, haar hoofd bmnen- stekende. Niemand antwoordde. Vader is er niet, dacht Marie, God dank nu heeft Didier'eene schuilplaats. Zij ging Didier halen en bracht hem door het groote vertrek naar haar ka merke. Nu zijn wij veilig, zegde zij, toen zij de deur van binnen gesloten had Vader komt hier nooit. Zij had niet opgemerkt, dat, toen zij de hut doorgingen, twee gloeiende oogen achter den hoop stróo schitterden, die Pelo Rouan tot legerstede diende. De kolenbrander lag daar verscholen, en zoodra zij in het kamerke waren, stond hij op. Gelukkig dat ik oogen heb als een wild dier, mompelde hij oogen, die in *t donker kunnen zien. Ik heb hem wel herkend, dien vervloekten Franschman. Hij is daar, Marie, arpi kind De laatste woorden hadden eenen toon In de avondver tooningen heeft iedere bezoekervoorzien van een plaatsbeioijshet recht een kind onder de 14 jaar mede te brengen. Botsing. Eene fruitkar, toelioorend aan den landbouwer Ackermans van Hulden- bèrgh, kwam Dinsdag morgond, rond 5 uro, den Goudenberg afgereden, toen opeens do em van zijn rijtuig brak on hetpeerdin volle vaart de helling afliep. Op den boek dor Keizerstraat en van den Berg van 't Hof, botste bet gespan tegon don muur. Do voor man werd door den schok ton gronde geslin gerd. Hot peerd rondo voort, doch kon in de St-Jansstraat door eenen agent tegengehou den worden. M. Ackermans had eene diepe wondo hekomen aan het hoofd en moest Yor- :orgd worden. - Diefstal. Eene modiste der Paro- chianenslraat. Madame Dek..., bostatigdo Maandag namiddag, dat men uit haren win kel eenen tluweolon hoed, Ier weerde van 600 fr. gestolen had. Vermoedens wegen op eenen kerel, die'inden winkel eeiien val- schon brief is komen afgeven, zoogezegd ge schreven door eene modiste uit den omtrek van het Jubelpark. St Joosi-ten-Noode. Geknipt. De policie heeft Maandag avond op de Rogier- plaats, oen gonaamden Louis C... aangohou- den, wonende te St, Gillis en tegen wion een aanhoudingsmandaat bestond. Do aangehou dene werd onmiddelijk in verzekerde bewa ring gebracht. Het drama der IJseremorgstraat. Onze lezers zullen zich hot drama herinneren dat over eenigen tijd in een hotel der IJzer- wógstraat, plaats had. Een duitschor, Josse Mittler, had eene jonge duilsche, Catharinu Weichmann, die bij haro tante woonde in de Linnenstraat, meegelokt naar hot hotel on or gepoogd haar te vermoorden. De too- stand van het meisje werd eorst hopoloos geoordeeld, doch do doktoors gelukten er in haar in het loven te houden. Maandag heeft iet moiajo het gasthuis kunnen verlaten. Wat Mittler botïeft, dezo zit opgesloten. St. Jans-Molenbeek Wanhopige daad Eon 48 jarigo manspersoon keerde on langs uit Kar.ada weer en vestigde zich in de St. Martinusslraat, te Molenbeek. Hij maakte kennis met eon jonge vrouw met haar verteerde hij zijne spaargeld.. Toen alles op was, liet zijne vriendin hem vlotten. De man werd droefgeestig en besloot zich te zolfmoorden. Maandag avond jong bij zich tweo revolvcrkogols door bot hoofd, terwijl hij zich in de herberg van zijn voor- naamsten huurder bevond. De man werd naar liet gasthuis van Molenboek vorvoerd. Zijn toestand is hope loos. Zonderling reisgoed. Een man en eeno vrouw huurden over eenige dagen eene gemeubelde kamer in een huis der Metsers straat. Maandag zotte men hen aan zich in het bureel der bevolking toedoen inschrijven. Denzelfden dag verdween liet koppel. Na hun vertrek vond men op de kamer oen bei tel. eene boor een tros sleutels. Dit inbrekers- gerief werd in beslag genomen. Hot verdacht koppel wordt ieverig opgezooht. Haren Zonderlinge Aanrander. Maandag nacht kwam de genaamde V.., wonende te Haren, huiswaarts. Aan do brug van den ijzerenweg, werd hij aangeval len door eenen onbekenden persoon, die hem eenen stokslag toebracht op do knieën de kerel sprong op V..., toe en greop hein bij do keel. V... trok zijn mes en stak er den aan valler mede waar hij hem treffen kon. Dezo liet eenen schreeuw en is gevallen. V... heeft zich zoo spoedig mogelijk uit de voe ten gemaakt en zijnen aanrander ter plaats laten liggen. De policiekommissaris van Ha ren hoeft spoedig een onderzoek ingesteld doch heeft het spoor van don gekwetate niet kunnen vinden. De zuivere koffie doet velen kwaad* De Chicorei Vincart doet allen goed. 1500 Q„ Antwerpen. Werkongeval. Do dolci werker L. Rogiers, 36 jaar oud, van Kiel- drecht, te Antwerpen wonende, werd aan boord van don stoomboot Nigel door eenen ijzeren balk in den rug getroffen. Hij moest ter verpleging naar hot verbandhuis der Kipdorpvest overgebracht worden. Eene zeldzaamheidEen paarden koopman van Ransart, Karei Arcq, vroeg aan eenen policieagent, nabij de vlotbrug dor Suikerrui, don weg naar het stapelhuis. Dit was gehoord door oen paar behendige schurken, die voorstelden hem tot daar to vergozelien, wat door Arcq volgaarne werd aangenomen. Onderwege werden oen paar herbergen bezocht, tot mon op den duur in de Vondelstraat was aangeland. Daar vroeg een der twoe aan den paarden- koopman, wat sigaretten te gaan koopen, en gaf hem een frankstuk. Zog eens, er niet mee gaan loopen hé," riepen zo hem lachende toe. Zonder het minste argwaan wilde de koop man ook laten zien dat hij hen vertrouwde en gaf zijnen geldbeugel ter bewaring. Wanneer hij met het pakje sigaretten in do band en met den glimlach op het gelaat weer- kwam, waren de wegwijzers spoorloos ver- dwenon, en kwam tot de droevige bestali- ging dat hij er duchtig was ingeloopen 1 De geldbeugel bevatte eene som van 350 fr.! Dat een paardenkoopman zich op derge lijke wijze laat beetnemen, gaat waarlijk al te ver. De diefstallen. Dokschuimers heb ben aan boord van de stoomboot Cordegan- schire, gemeerd aan n. 75 der dokkon, tweo dekzeilen gestolen. Rijwielen zijn gestolen van MM. Joris, wonende Terninckstraat en Beauquesnè, woonachtig Terloostraat. Dinsdag morgend word bestatigd da& eene kas stekskens, staande onder afdak 14, gedeeltelijk was leeggestolen, ten nadeelo der firma John P. Best. Griek aangehouden. Door de wiel rijdersbrigade is zekere G..., eon Griek voor ban breuk van uitdrijving aangehouden. Do vreemdeling had onder eenen valschon naam zijnen intrek genomen in een huis dor Spui straat. De kerel is ter beschikking van den Prokureur des Konings opgesloten. Nieuwjaarsbrieven bij J. Van Nuffel- De Ghendt, Kerkstraat, 22. Grooten af slag aan yoortverkoopers en andere. Ham me. Drie huizen door het vuur vernield. Maandag avond is deze ge meente in opschudding gebracht door eenen brand, dio aan kwaadwilligheid denken doet. In doMeerscheslraat slaat een onbewoond buisje. Rond 9 uro ontstond or brand. In weinige oogenblikken sloegen do vlammen door het dak en de toegesnelde geburen wa ren niet meer in staat don brand te blus- schen. Het vuur sloeg dan ook over op het dak der woning van de weezen Do Wilde, landbouwers. Daar de wind nog al hevig was, nam het vuur ocne groote uitbreiding en welhaast stond ganschhot buis in laaiende vlam. Enkele meubelen kon men redden. In lusschen waren de naburige huizen zeer bedreigd, vooral dit van Petrus Van Üyt- vanclc. De wind joeg de vuurgenslors wild in 't ronde er. bet duurde dan ook niet lang van smartelijke teederheid, die echter Pelo Rouan niet weerhield zijn geweer van den muur te nemen en er twee ko- ïls op te laden. Toen ging bij naar huiten, en klom, zonder gedruisch, in eenen boom, die voor het venster van het kamerke zijner dochter stond, en zijne takken over de hut uitspreidde. Hier koos hij eene zit plaats, zoodat hij, achter den stam ver holen, door het venster in het kamer ke kon zien. Het venster was nu echter gesloten maar Pelo wachtte met geduld, en een half uur later, toen het helder licht was, werd het geopend. Nu scherpte Pelo zijne oogen. Marie deed voor het venster wat zij eiken mor gend gewoon was zij knielde neer en deed, met hare gevouwen handen op de vensterbank, haar gebed. Daarna ging zij eene tas melk halen, en bracht die den kapitein, die nog te bed lag. Men had het kamerke van Marie hij een vogelnestje kunnen vergelijken, zoo aardig en zoo lief was het. De mu ren waren gewit, en hier en daar be hangen met bosjes duivenkervel, welke bloempjes, volgens het bijgeloof, de koorts afweerden. Tegen een der wanden stond een ledi- kantje zonder gordijnen, dat aan het vertrek ecnigszins het voorkomen gaf van eene kloostercel, en daarboven hin gen een wijwaterbakske, een beeldeken der H. Maagd, en een gewijden palm tak. De overige meubelen hestonden uit eene tafel, een stoel en eenige gevloch ten manden, die Marie in plaats van kas sen en doozen gebruikte» Didier lag nog te bed en Marie nader de hem zonder schroom of verlegenheid. Zij wist van geen kwaad, en kende geen. aangeleerde schaamte. Didier beschouwde haar met een blik) vol teederheid en eerbied. Beiden lach ten elkander toe, en smaakte in het ge- luk der jeugdige liefde, hetwelk dich ters gevoelen, maar niet kunnen afma len, omdat de mensck geene woorden' heeft bedacht voor zulk een vluchtig, genot. Hoe goed is het hier! fluisterde Marie met vromen ernst. Didier vatte liaar blond kopje tus scken zijne handen, en bracht haar voor hoofd tot aan zijne lippen. Pelo Rouan hoorde een licht gerucht en spande den haan van zijn geweer. Wat is dat? zegde Marie eens klaps, de medalie in hare hand nemende, welke Alice Didier had omgehangen. Didier zelf zag nu voor het eerst met verwondering de medalie, en antwoord de langzaam Wat dat is, Marie? Ik weet het zelf niet. Ik heb altijd gedacht, dat het een teeken was, dat mijne arme moeder mij omhing, toen zij mij aan de liefda digheid der voorbijgangers overliet. Doch zwijgen wij daarvan Ik dacht dat ik haar verloren had. Een jaar lang heb ik.haar niet kunnen vinden. Wat dezen nacht gebeurd is, schijnt wel tooverij te zijn. Marie beschouwde nog altijd de me dalie. -Dat is vreemd, zegde zij, ik heb er ook zoo eene (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2