De gebeurtenissen in Mexico EEN HELD UIT BRETAHJE Dooflelijk sporwegonplnfe oil tie Fransje pens De zaak van Saverne De dieften op de treinen ,Ran' Hst gomr dar vuurwapens BLOEDIG DRAMA TE HELDERGEH Nieu wsberichten ïX', DE VOLKSSTEM 5 DEC. 1913 TURKU? Do financieel© toestand. Da geldelijk© toestand van den slaat ia moeilijk. Binnen acht dagon hebben do fonctionnarissen reeds 5 maaod, loon te goed gemaakt. Er wordt over de volgende combinatie voel gespro ken Op do schatkistbons, betaalbaar in drie jaren, aan 100 fr. en die uitgegeven worden aan 5 0/o en aan 84 frank, zal de Franscho iinancieelc groep 100 millioen storten. Het Turksch gouvernement zal zoo 2.700.000 Turkscho pon don trekken. AFRIKA De anarchie in Marokko. Morobbi Reb- bo, broeder aan El Hibba, die gepoogd bad naar Aesersif aanzienlijke versterking on groole treinen kameelen lo brengen, is door do trouw gebleven stammen verslagen en «ijno harka vernield. Hol grondgebied van Tekna is hem ook ontzegd gewordon. In don Düitschen Reichstag hebben do so cialisten Roescr, Pcirotes, Ledebour en Hauss op lievige wijze bet gedrag en de handelwijze van luitenant Forslrier en do andere officieren gelaakt. Zij scholden ben uit voor ^verraders, ena. De Kamer was zeer woelig. De rijkskanselier antwoordde on verrecht vaardigde bet gedrag dor officiorcn, er bij voegendo, dat bet niet mag gedoogd worden dut do officieren bespot worden door de menigte. De min is tor van oorlog sprak in denzelf den zin. Do radikale partij heeft dan een© motio van wantrouwen in don rijkskanselier neer gelegd. Deze motie werd gesteund door al do partijen, uitgenomen de rechterzijde. In liet Noordtn Een snelboricht uil Juarez, meldt, dat ©ene vredes kommissie te Chihuahua in het hoofdkwartier van generaal Villa is aange komen, om hem de voorwaarden to doen kennen waaraan zeven federalen-generaals zich bereid verklaren zich over te geven. De macht van generaal Huerta zou zich dienten gevolge zoor verzwakt zien in liet noorden van Mexico. Do vreemde konsuls te Chihuahua verblij vende hebben aan generaal Villa gevraagd do bewoners dor stad te beschermen. De ge- noraal beeft beloofd in de stad een garnizoen te vestigen voor de verdediging aller klassen der bevolking. tone som van 351.060 mark gestolen. Nadere bijzonderheden. Do belangrijke diefte Dinsdag nacht in een fourgon van een trein Brussel-Vcrviers ge pleegd, heeft zooals te begrijpen is groot© opschudding verwekt. Trein 666, waarmedo liet fortuintje vcr- sondon word, is oen rechlstreokeclie ti%ein tot Leuven. Vandaar is het lokaaltrein tot Vur- viers, zoodat de trein in de statie slochts om 11 uro 50 toekomt. Zooals govvoonlijk was de deur van don brandkoffor met eon hangslot vast. Do brandkoffer stond in een hoek van den lourgon naast het hondenhok en do fourgon was derwijze geplaatst dat de buitenwand, langs den kant van den brandkoffer, aan den tender der lokomotie! paalde. Do stoutmoedigo dief moot dus langs den voorkant van den fourgon in het hondenhok gedrongen zijn. Eens daar binnen, hooft hij bij middel eonor Loor vier galon geboord in liet schutsel lussehen het hondenhok on den brandkoffer. De stoutmoedige schurk moest dus heel goed op de hoogte zijn, én van de plaalsver- (50st* Vervolg.) Zii trok de hare uit hare horst, en ging met beide naar het venster om ze nauw keuriger te vergelijken. Pelo Rouau dio het oogenblik af wachtte, dat Marie zich van den kapitein sou verwijderen, legde nu zijn geweer Zij zijn gelijk, volkomen gelijk liep Marie met kinderlijke blijdschap pit. Juist wilde Pclo vuur geven, maar de vreugdekreet zijner dochter wekte zijne aandacht op, en zijno oogen vielen on willekeurig op de twee medalies. Met een uitroep van verrassing wierp hij zijn geweer weg dat met een slag op den grond viel. Marie zag op, ontdekte haren vader, en ontstelde hevig. Onwillekeurig deinsde zij terug, en wilde liet vensterluik sluiten doch Pe lo voorkwam dit door een gebiedenden wenk, en legde zijn vinger op zijnen mond ten teeken om te zwijgen. Didier had in eene genoeglijke mij mering zijne oogen gesloteu. Pelo liet zich lange de takken van den boom af glijden, sprong zoo op de vensterbank, en nam de twee medalies in zijne han- 3en, om die oplettend te vergelijken. Marie durfde zich niet bewegen, en Didier zag niets. Eindelijk schooi Pclo zijne dochter op zijdeA en ging naar het beek. deeling der fourgons, én van de kostbare lading welke zich in don brandkoffer bevond. Eens do galon geboord, heeft bij met eene lichte drukking, of misschien wel met eene sterko ijzerzaag, heel het paneel uitgezaagd en er den kostbaren zak uitgehaald. Hoe hij dan van den trein geraakt is kan nog niet gezegd worden, Men weot ook niet waar de diefstal ge ploegd werd. Men weet alleen, dat de zak mot bankbriefjes lo Brussel in don. fourgon geplaatst werd en dat te Verviors, bij de aankomst, do brandkoffer opengebroken on "de bankbriefjes verdwenen waren. Het parket van Brussel samen met het parket van Vorviers en die van Luik en Leuven onderzoekon de zaak, doch, mot weinige hoop op welslagen. Do waarde van hol gestolene is 437,500fr. De zending was slechts aangeven voor eene waarde van 1000 mark. Nog een belangrijke diefte Eenige minuien na do aankomst van den trein 666, kwam trein 676 ook uit Brussel in de static van Verviors aan. Daar ook was do waggon, do postverzen dingen voor Duilschland inhoudende open gebroken en verscheidene pakken waarden verdwenen. De waarde van het ontvreemd is nog ni©t gekend. Drie deinen in botsing Op do Luxemburgsche spoorbaan, nabij de Fransclie grens, had Woensdag oen doo- delijk spoorwegongeluk plaats,dat bijna eene schrikkelijke ramp werd. Een trein, met erts geladen,had Spincourl verlaten, doch stopte om een lantaarn tc ontstok©»» aan hot achtergedeelte van don trein. Toon do trein wilde voortrijden, kwam eene breuk voor on negen wagons, elk 40.000 kilos wegende, rolden bliksemsnel do helling af. Op drie kilometers van Spin- court kwamen zij in botsing met eonen aan- rijdendon trein. Do schok was geweldig. Een spoorwagen werd vernield en de rem mer Penin, van Naney, gedood. Deze laat eene weduwo en vior kinderen na. De machinist on de stoker van den aan gereden trein, evenals de treinwachter Go- dart zijn gewond geworden. Door don schok braken do haken van een spoorwagen van den tweeden trein, wat voor gevolg had dat twaalf wagens de holling nu afholden en verder op een derden trein bot sten, zonder evenwel ongelukken aan perso nen to veroorzaken. Woensdag namiddag werd de gemeente Heldergem door een droerig drama in op schudding gebracht. Een 15 jarig knaapje had or een makkertje met een goweorschot doodelijk gewond. Ziehier eenige nadere bijzonderheden. Twee goede kameraden. Florent Coppens, 15 jaar oud, koewach ter, in dienst van den lieer burgemeester Jean Dliaesoleer, was goede vriend mot don kleinen koewachter van den heer Urbain Van der Schueren, schoonbroeder van don burgemeester, wiens hof rechtover dat van den hoer burgemeester gelogen is. Doze koowachter is do 15jarige Cyriol Dholcer. Do twee koewachters waren bijna altijd samen. Woensdag nanoen, na hot middageten, waren do twee knapen wederom samen aan 't spelen op l.at hof van M. Van der Schue ren. Een gevaarlijk speelgoed. M. Van der Schuoron is oen harlstochte- Ach, vader! doe- hem geen kvraad, doe hem geen kwaad! riep Maiie wee- nende. Dit roepen deed Didier opspringen doch Pelo was hem voorgekomen, en legde zijne zware hand op den schouder des kapiteins. Vader, vaderriep Marie wanho- pig. Een geruimen tijd zag hij den kapi tein strak en stilzwijgend aan, terwijl een buitengewone en steeds toenemende ontroering zich op zijn zwart gelaat ver toonde, eindelijk sprongen hem de tra nen uit de oogen. Hij wierp zich op de knieën en kuste met teederen eerbied de hand van Didier. Wat moet dat beteekenen, goede man? vroeg Didier verwonderd. Zijne stem ook riep Pelo Rouan in verrukking* uit. Zijne stem, zoowel als zijne trekkenEn ik had hem niet herkend Didier dacht, dat de kolenbrander zijn verstand had verloren, en Marie meen de dat zij droomde. Nu begrijp ik, zegde Pelo, met zich zelveii spreidende, nu begrijp ik, waarom de Vaunoy hem wilde van kant hebben! En ik liet hem begaan! Wie heeft hem dan in mijne plaats gered Ik, antwoordde Marie, verlegen en zacht. Gij hervatte Pelo, terwijl hij zij ne dochter met verrukking aan zijn hart drukte. Gij, kind? ik'dank u, ik dank u, uit den grond mijns harten Gij hebt gedaan wat ik had moeten doen Gij hebt bemind, terwijl ik blind genoeg was om hem te hatenGij hebt ge lijk jager en de knapen vonden in oen© af hankelijkheid der hoeve zijn jachtgewc©* 6taan en speelden ermedö. Het Drama Wat er dan eigenlijk gebeurd is weet men niet doch op een gegeven oogenblik knalde een schot en Florent Coppens stortte badend in zijn bloed len gronde. J Do arme kleine had do lading grof zaai, welke tengevolge van don korten afstand bal govormd had. in do bilvlak tegen den lies gekrogon en verloor stroom©» bloed. De Hulp Onmiddeïijk werd om hulp geloopen. Doktor De Rycko, van Aygem was ongeluk kiglijk niet thuis en t was doktor Van Onge val, van Dendorhautem, jlio het slachtoffer de eeraio zorgen moest toedienen. Doktor Van On go vak. vond den toestand van het slachtoffer zoo erg, dat hij hem on middeïijk de Laatste Heilige Sakramenlen deed toedienen. De toestand van hot anno knaapje ver slechtte nog gedurig en 's avonds was de toe stand hopeloos. Het onderzoek De gendarmen van Herzele werden spoe dig verwittigd en kwamen Ier plaats een on derzoek doen. Het slachtoffor werd ondervraagd en be weert dat Dliokor het goweer in handen had en op hem mikte. Coppens wilde hom het geweer ontnomen en zóó zou het geweer af gegaan zijn. De kleine Dhoker word dan ook onder vraagd en dfzo zegt dat het juist het tegen overgestelde is. Volgons Dhoker zou het Coppens zijn, dio hem bedreigdo en zou het schot afgegaan zijn met Coppens hot geweor to willen ontnomen. Do twee kleinen, slachtoffer en onvrijwil lige dader, zijn het dus daarover niet 't ak koord en daar er geene getuigen zijn van het drama, zal het nader onderzoek moeten uit wijzen, wie gelijk heeft.' Het parket ter plaats. Donderdag namiddag is het parket ter plaats geweest om de zaak to onderzoeken. liet slachtoffer en de kleine Dhoker wer den nogmaals ondervraagd, doch beiden hielden hunne verklaring slaan. De toestand van den kleinen Coppens, die brj M. Van dor Schueren verzorgd wordt, was dan nog steeds zeer bedenkelijk en men verwachtte elk oogenblik een noodlotligen afloop. Wat Dhoker betreft, doze is uiterst be droefd over liet pijnlijk drama, waarin hij op onvrijwillige wijze betrokken is. »5 Do smart der ouders, zoowel van do Dho- kers als van de Coppens,' is licht lo begrij- nft»- 'i-v-n i,wda knapen wel hun werk en goed in do gunst Juttuier moestors ston den. Brussel. Dure Tiussen. Eene-30 jarige vrouw sprak gisteravond in de Arte- veldestraai Moj. Clolilde'.V.., wonend in de Waschhuisslraat, aan. Dj» onbekende zegde, dat zij gelast werd portretten te halen bij een fotograaf dor Noordlaan en meer moest betalen dan zij bad voorzien. Daarom vroeg zij aan Mej.V.., vijftig centiemen in leening om mot do tram te kunnen rijdon. Mej. V.., voldeed aan dit verzoek. Uit dankbaarheid, sloot de vrouw hot meisje in hare armen en kuste haar. Toen de onbekende vertrokken was, stelde de juffer vast dat dezo haar bad ontlast van haar gouden zakuurwerk met dito ketting. De politie der 3e afdeeling werd verwittigd. Erge val. De weduwe R.., 67 iaar oud, wonende te Zelliok, was Woensdag morgend mot hare moid naar de stad geko men. Op de Kiokenmarkt viol zij in eenen put die voor do gasleiding gegraven was. Het slachtoffer werd met gebroken arm voeld wie hij was, en ik kende hem niet Gij hebt hem uw bed gegeven, en ik wilde hem ombrengen! Vergeving, ver geving, Mijnheer Gèorgevervolgde hij, zich naar Didier keerende, wiens verwondering ten top steeg. Georgeherhaalde hij, gij be driegt u. Neen, ik bedrieg mij niet. Deze medalie, die de Voorzienigheid mij heeft doen weervinden, heb-ik u zelf omge hangen in een akeligen nacht, twintig jaren geleden, toen de Vaunoy u ook had willen vermoorden; want 't is reeds lang dat hij u lagen en listen spant. En ik, ik was bang voor u, toen ik u alleen met Marie in liet bosch zag wandelen, alsof een 1>eml een arm meisje zou kunnen bedriegen, alsof niet al wat edel, braaf en grootmoedig js, in het hart van een Treml vereenigd moest zijn. -Maar, begon Didier ongeloovig, in al wat gij daar zegt, zie ik nog geen be wijs.... Geen bewijs? Is uw oog dat niet van den ouden Nicolans Treml, van den heiligen grijsaard, wiens ziel hij God is Uwe stem, uw ouderdom, die meda lie, de haat van de Vaunoy, die uw erf-, goed ontstolen heeft? Maar luister!... vervolgde hij, zich bedenkende. Gij waart toen bijna zes jtiren oud, en God heeft, mij een gezicht gegeven, dat men niet licht vergeet als men het eens ge zien heeft. Ik herken u niet, viel Didier hem in de rede. Pelo sprong de deur uit. Eerst hoorde men in de groote kamer het water plassen, tobn bleef het eene opgenomen. Zij kloeg ook van hevige in wendige pijnen men heeft haar naar 'tSint- (Jansgaslhuis overgebracht. Na de noodig© ïzorgen word de wed. R.,, naar har© woning jgevoerd. Aftruggelarij door JiutoeMjAsbelofle. Eon jong Italiaan, Fritz Knuslurri, loo- neelkunstenaar, oud 20 jaar, geboortig van Milaan en reizend onder don naam Franz Agerty, maakte to Wiesbaden kennis met eene juffer aan wie hij het huwelijk beloofdo. Hij wist ton haren nadeele 10,000 fr. af ie truggelen en vestigde zich vervolgens op ieene kamer in de Koopmansstraat, to Brus sel. Eene klacht werd te zijn «inlaste ingediend en zijne persoonsbeschrijving in all© richtin gen gezonden. Dinsdag namiddag 'bood de policie zich in de Koopmansstraat aan, doch Knuslurri, ongetwijfeld het onaangenaam bezoek ver wachtend, had reeds de plaat gepoetst. Men zoekt zijn spoor op. Opschudding in de Naamsche straat Woensdag namiddag werd een wagen naar het koninklijk paleis gevoerd. De draag boom van den karnion brak eensklaps. Het paard ging op bol, liep door do Brederodo- en de Naamaehostraat en deed er eenen grooten schrik ontstaan. Het dier werd op de Koninklijkeplaats tegengehouden door de policieagent Van Acker. De voerman werd op den grond goworpen,doch niet gekwetst. Zinneloos geworden Een genaamd© Henri T.., 54 jaar oud, was over eenigen tijd uit een bedelaarsgesticlit gekomen. Woensdag morgend is hij zinneloos gewor den. Hij kwam bot polieieburoel der Priem- sfraai birinengeloopen on riep dat brj 40 miljoen geërfd had. Ik moet agenten heb ben om op den schat te waken Men hoeft hem naar een ainneloozongeslicht overge bracht. Een uur later bood zich een knecht Joseph N., wonende Zuidstraat, op het zelfde poli- ciobureol aan. Dezo was insgelijks door grootheidswaanzin aangedaan. Hij had eene groote erfenis gedaan, zogdo hij en kwam zich onder de bescherming der policie stel len daar kwaaddoeners met dolken en revol vers gewapend, hom zijno fortuin wilden afnemen. Ook d6ze werd opgesloten. Eene 60jarig© vrouw, do weduwe G...., wonende Ursolinnenstraat, leed sedert eeni gen. tijd aan vervolgingswaanzin. Dinsdag avond kroeg zij een horigen aanval en ver- verbrijzelde al haren huisraad. Daarna wierp zij do stukken door bet venster. Men heeft haar in bet St. Jans'gaslhuis in de afdeeling voor zinneloozen opgesloten. Dikwijls verbiedt de geneesheer 'de koffie. Noo'it zal hij de Chicorée 'der Trappisten Vincart verbieden. 1500 It St Jans-Molenbeek. Hevige brand. Woensdag morgend, rond 3 1/2 ure, brak een grooto brand uit bij M. Meegens, fabri kant van IjZGTWOrK, 162, te Mo- lenlieek Het vuur ontstond in de werkhuizen, ingericht in een achtergebouw. Een der huurlingen gaf bet noodsein. Toen de pom piers ter plaats snolden, was gansch het ge lijkvloers nog slechts eon vuurpoel. To 5 uro was alle gevaar gowolcon. De werkhuizen worden vernield. Do schade be loopt 15.000 fr. Elsene. Hevige brand. Dinsdag nacht, rond 10 ure, ontstond brand bij de echtgenooten Renkin, die een magazijn van labak en sigaren openhouden, n. 79, Victor Greysonstraat, to Elseno. Zij gaven het alarm. Na drie kwart uurs, waren de pom piers moester van het vuur, dat in het ma gazijn uitgebroken was. lie twee plaatsen op liet gelijkvloers wer den met gansch den inhoud vernield. Do schade is groot en de oorzaak onbekend. Anderlecht. Brand. Woensdag morgend brak brand uit in de bakkorq van M. De Backer, Raadplaats, te Anderlecht. De pompiers moesten hot masker aan trekken om zich to beschutten tegen den rook in do onderverdiepingen. Na een uur, vorlieten zij hot tooneel van don brand, 't Water en het vuur veroorzaakten grooto schade want vele poos stildaarna kwam een man met een geheel wit gezicht, en met konij nenvellen gekleed, de deur in, en stond met één geweldigen sprong voor hot bed van Didier. Het zicht van dien zonderlingen man, wiens witte haren over zijne schouders hingen, deed de kapitein ontroeren. Hij streek verscheidene malen met zijne hand over zijn voorhoofd, als wil de hij eene herinnering opwekken, die hem telkens ontsnapte. 0ndertu8echen stond die vreemde man onbeweeglijk voor hem en zag hem ang stig aan. Eindelijk ging voor Didier een licht op, en onwillekeurig riep hij uit Jean Blanc! Pclo Rouan klapte vol blijdschap in zijne handen. Hij weet mijn naam nog, mijn wa ren naam zegde hij met tranen in de oogen. Mijn arme jonge heer! Hij kent miJ D°g! Jazegde Didier, ik herken u nu, en herinner mij ook vele andere dingen. Ik bedroog mij gister niet, toen ik die kamer meende te herkennen. Zij was voorheen de uwe. God zij geloofd, de edele stam heeft zijn laat- sten spruit niet verloren Er volgde eene poos van stilte. Di dier verdiepte zich in zijne herinnerin gen. Marie lachte en weende, te gelijk, en dankte vurig de Heilige Maagd van het Bosch. Pelo Rouan was overgeluk kig in het genot van zijnen jongen heer aan te zien. Eindelijk fronste hij zijn voorhoofd, en zegde ernstig;. zakken bloem werden verm'old of bescha digd. Borgt Lombeek. Lijnicaaddieven. Dinsdagnacht hebben dieven bij Frans Gul- demont eene groot© hoeveelheid lijnwaad gestolen, welke op eeno afgesloten weide to bleeken lag. Een onderzoek is ingesteld. Boschvoorde. Droevig drama.In de Middelburgstraat, 31, to Boschvoordo, woon den twee ouJo vrouwen, de gezusters Leonie en Ilendrika G..., 55 en CO jaar oud, welke eertijds in dit Luis oen ellengoedwinkel had den gelioudGn, doch door aanhoudenden te genslag dit bedrijf hadden opgegeven. Dins dag avond werd de policie verwittigd dat beidon sinds twee dagon niet meer gezien waron geworden. Da commissaris begaf zich naar hunne woning, waarvan eon slotmaker de dour opende. Een sterke gasreuk hing in heihuis. Beneden, in de keuken trof de kommissaris beide zusters verstikt aan. Zij zaten op oen stoel en lounden togen de tafel aan. De bek van bet gasvuur stond wijd open. Op dc tafel vond men een brief, waarin de beide ongelukkigen verklaarden dat zij vrij willig stierven, om aan de moeilijkheden waartegen zij te vergoefs worstelden, te ont snappen. Do gezusters G.., waren afkomstig uit Namen hun familie is verwittigd. Bei der lijken werden naar hel doodenbuisje overgebracht. Gent. Werhongeluh. Kamiol Dob- belare, wonendo Hortensiastraat, is op den Drongenschen s'eenweg, aan een nieuw buis van eene stelling gevallen. Hij bekwam slechts lichte kneuzingen. Overreden. D© weduwe Do Smedt, 50 jaar oud, wonendeMeulesteedschen steen weg, is Woensdag avond in de Salvator- slruat door den tram verrast on een toon verpletterd. Na verzorging bij een apotheker is zij huiswaarts govoerd. Zele. Brand. Dinsdag morgond, om 4 1/4 uro, ontstond er brand bij Bonedikt Maes, herbergier, wonende wijk Avermaet, Hot vuur nam spoodig eene grooto uitbrei ding. Na een half uur bleef er van het woon huis niets moer over. Do pompiers hebben groote moeite gehad, om de nabijgelegen hofsteden te vrijwaren. De stallen van landbouwer Back, gebuur van Maes, vatten ook vuur, doch kondon gevrijwaard worden. Do schade bij Maes, door verzekering ge dekt, is aanzienlijk. Al de meubels en S00O kilos vlas die op don zolder zat, werden de prooi der vlammen. De oorzaak van den brand is onbekend. Nieuwjaarsbrieven bij J. Van Nuffel- De Gkendt, Kerkstraat, 22. Grooten af-, slag aan voortverkoopers en andere. Wetteren. Ongeval. Gisteren namid dag is ter fabriek van den heer Beernaerts, wijk överboke.eon pijnlijk ongoval gebeurd. De genaamde Marie Van Hecko, fabriek werk stor, oud 17 jaren, werd de linkerhand lussohon het kant wiel van baar gotouw ge vat, zoodat baren duim en wijsvinger gansch geplotlerd werden en men het getouw diende stil te leggon, om hel ongelukkig slachtoffer te verlossen. Dokter Van Sande heeft haar do eersto zorgen toegediend. Gevallen. Zekeren Emiel De Schep per, oud 26 jaren, wonende Kaltestraat, is in een in opbouwzijnde huis, tor wijk Statie- kouter, zoo ongelukkig door de roostering tol in den kolder gevallen, dat hij huiswaarts moest gedragen worden en erg kloeg van inwendige pijnen. Dokter Sogers, in allerhnast ontboden, bestatigde dat er niets gebroken was, on in dien er niets tusschenkomt, zal het slachtof fer binnen enkele weken weer te boen zijn. Lede Slecht toederHet slecht weder van Woensdag nacht heeft hier ovorgroota schado aangericht, bijzonderlijk op do wijk Ovorimpe. Een kanadaboom toebehooronde aan do weduwe Parmentier werd omgeworpen. Aan vele dakken werd groote schade aangericht door regen en wind. Maar nu, George Treml, gij zijfc een Bretanjer edelman, en gij moet het? erfgoed van uwen vader geheel terug, winnen uw naam en uw yermogen DE RECHTBANK DER WOLVEN. Jean Blanc behoefde zijnen jongen; meester niet vele inlichtingen te geven,, want, dezo had zijne eigene geschiede nis grootendeels uit den mond van Ja-« cques vernomen, zonder toen nog te vermoeden, dat er eenige betrekking bestond tusschen hem, Didier, den offi cier van fortuin, en George Treml, den stamhouder van een aanzienlijk ge slacht. Hij begreep nu terstond, waar op deze ontdekking recht gaf en wat zij van hem cischte, wat hij aan zijnen naam en de nagedachtenis zijner voor vaderen verschuldigd was. Ik ga naar la Tremlays, zegde hij., De Vaunoy zal mij te rede moeten staan. Ik hoop, dat gij hem spreken zult, antwoordde Jean Blanc met een glim lach, dien de kapitein niet begreep. Ga naar la Tremlays, heer George, en daar wacht gij op de Vaunoy. Vooraleer hij aanging, drukte de ka pitein den kolenbrander de hand. Het moest een edel geslacht we zen, dat van Treml, zegde hij, En ik ben er trotsch op, dat ik hun bloed in de aderen heb. Het. is geen gemeen huis, dat zulke dienaren hebben kan, als gij zijt. Ik dank u, Jean Blanc (Wordt yoortge-

De Volksstem | 1913 | | pagina 2