LUCHT-AKROBATISM Mevr. baronnes de LA ROCHE ZONDAG 1 DECEMBER 1913 EEN AUTO-LIJKWAGEN EEN BELANGWEKKEND TOESTEL nister BERRYER wenscht CHE VILLI ARD geluk met zijne stoute vliegtoeren. luchtakrobaten zijn aan 't order ien dag. Eenieder wil ze zien in b wonderbare toeren, 't Was eerst id, die de wereld verbaasde, door stoutmoedige scheppingen, doch, ld was een nederige en hij zegde 11e vliegers, die over de noodige wilskracht en zelfbeheersching be ken hem konden nadoen, voorwaar, pas had hij zulks voor- of langs alle kanten daagden de ers op, die hem nadeden, getwijfeld is Chevilliard wel de- die op gelijken voet met Pégoud geplaatst worden. Ans, bij Luik, werd hij door dui- n toegejuicht en M. Berryer, mi- van Binnenlandsche Zaken, :hte hem hartelijk geluk over zij- lelbloedigkeid. Antwerpen overkwam hem even lijna een erg ongeluk. Daar was hij bijzijn van eene aanzienlijke me- op het plein van Schootenhof op gestegen om zijne gewone oefeningen te doen. Zooals gewoonlijk^daalde hij naar beneden, in spiraalkringen, nu eens met het hoofd omlaag, dan weer in normale positie. Toen hij na de laatste bocht zijn toestel terug recht wilde brengen, wei gerde de motor terug in werking te ko men. Chevilliard bevond zich vlak tegen over eene afsluiting en, er bleef hem nog enkel over, zijn toestel te doen ten gronde ploffen, of het tegen de afslui ting te sturen. Chevilliard verkoos dit laatste en toe stel en afsluiting werden gedeeltelijk vernield. Hij zelf ontkwam het evenwel ongedeerd. Nadat hij zich had losge maakt, zag hij wel wat bleekjes, doch eene sigaret bracht hem weldra weer op zijn plooi en 's anderendaags steeg hij reeds terug op, ditmaal in een geleend machien, waarmede hij dezelfde toeren uitvoerde. de Fransche vliegster, die thans het vrouwelijk rekord der langste vlucht bezit. Dat er ook vrouwen zijn, die aan hel nieuwe sport het vliegen mede doen. is heel natuurlijk. Het zwakke geslacht dringt immers overal in. Zelfs werd een beker uitgeloofd voor de vrouw welke met, een vliegtuig, door haar zelf bestuurd, de langste vlucht in een trek zou afleggen. Deze beker is thans voor het oogen- blik op naam van Mev. barones de La Roche, gezet, met eene vlucht van 325 kim. in ongeveer 4 uren. Vroeger werd deze beker ook reeds gewonnen door de Belgische vliegster Helene Dutrieu, doch dan bedroeg de afstand slechts eene goede 100 kilome ters. Er is dus vooruitgang. De over winning van barones de La Roche is zooveel te merkwaardiger, daar zij een tweetal jaren geleden, bij eene proefne ming zulken ergen val deed, dat zij met gebroken armen en beenen opgenomen werd Dat ongeval heeft haar dus niet be vreesd gemaakt, integendeel. Zooals men weet zijn er voor het vervoer der lijken per spoorweg heel wat formaliteiten te vervullen. Eene Brusselsche firma heeft nu een autolijkwagen laten maken, waarmede de lijken spoedig van de eene stad naar de andere kunnen vervoerd worden. Deze cliché geeft het toestel weder, waarmede In 1885, de eerste cliché, dien stig voor het drukken van platen, als de onze, mede gemaakt werd. Dit toestel berust thans In het muzeum van Parijs. M. BARTHOU M. P. DESCHANEL M. ARISTIDE BRIAND M. DUBOST f'oincaré heeft waarlijk weinig iaet zijne ministeries. Ie nu reeds het derde dat hij zal in in gang zetten. In gang zetten sschien niet juist gezegd, daar hij wste, het kabinet Briand, gansch oid achterliet. Alleen moest Briand Poincaré, opvolgen als overste. Briand had evenwel spoedig zijnen gevonden in M. Barthou, die het hwn niet kon eens worden en hem •ok weldra eene afkeurende stem ming bezorgde, ten gevolge waarvan M. Briand er van door trok. Algemeen werd dan gedacht dat M. Barthou meer invloed zou kunnen uit oefenen op de verschillige groepen van de meerderheid, 't Ging een tijdje goed, doch weldra werd men gewaar dat er iets smeulde. M. Barthou had met groote moeilijk heden af te rekenen en achtereenvol gens kwamen verscheidens punten van het gTootste belang te berde De drie jarige diensttijd, de herziening der kies wet hadden een merkelijk deel der meer derheid misnoegd en zij waren vast be- loten, geene gelegenheid te laten voor bijgaan, om het M. Barthou te laten hooren en het hem te bewijzen. De gelegenheid bood zich nu aan tij dens de bespreking der leening van 1300 millioen en de herziening der taksen. M. Caillaux die misschien gaarne aan 't bewind zou komen viel eerst M. Dumont, minister van financen aan, en daar M. Barthou, kabinetsoverste, dezen verdedigde, kreeg hij ook zijn deel. Dan kwam M. Briand tusscken, en verklaarde dat het gouvernement alle vertrouwen verdiende, doch, zulks viel niet in den smaak van de misnoegden der meerderheid. M. Barthou vroeg dan eene stemming van vertrouwen en het ministeris werd in minderheid gebracht. Van daar dus ontslag. AI. Poincaré ontbood ten zijnent, de heeren Desclianel, voorzitter van de Ka mer, M. Dubost, voorzitter van den Se naat en MM. Barthou en Briand, oude kabinetsoversten, om met lien den tos stand te bespreken. Gezien de verdeeldheid welke onder de meerderheid heerscht, is het echter te vreezen, dat men niet gauw den mai zal gevonden hebben, die door al de groepen aanvaard en vertrouwd wordt.

De Volksstem | 1913 | | pagina 1