Een laffe tataslag Brosselsche Kiekskens EEK' HELD Oil BRETANJE He dlefte van 351.060 mark uit een trein. Ds pissiiFteoisssii ia Mexico Ni eis wsherichten AMER JAQUES Ifmam2 awa»B>M«wwair« Nog een fourgon.... lil een» vormingstalie rond Brass©], keelt men thans wederom een fonrgon ontdekt, waartan de brandkoffer en het hondenhok reeds gereed gemaakt waren om het plegen van oen diefstal toe te laten. Evenals de twee welke reeds gevonden werden, was het paneel van het hondenhok reeds doorge zaagd en do plaat van den brandkoffer losge- vozeiT Ongetwijfeld zijn er nog zulke fourgons in dienst 't Is het parket van Brussol dat na het on derzoek in handen genomen heeft, daar men overtuigd is, dat de diefte niet onderweg©, maar te Brussol zelf geschied is. Verscheidene agenten der rechterlijke bri gade hebben reeds een om roisje gedaan in Belgie, oin te trachten iets nopens don dader, of de bankbriefjes op te sporen, doch tot hierloo zijn al hunne pogingen vruchteloos gebleven. Do policiomannen moesten onverrichter zake naar Brussel terugkeeren. Eeoe werkstaking op de staatsspoorwegen. In de wandelgangen der Kamer. Men schrijft ons. Brussel, 9 December. Gij kent ongetwijfeld het oud spreek woord Spuwt in do lucht, en het valt u op don neus. Gezel Galopin wist daar ongetwijfeld niets ▼an. Anders zou hij vandaag in do Kamer den minister van spoorwegen niet .omlor- vraagd hebben over de afstelling van M. Re- nier, voorzitter van do machiuistenveroeni- gingen van België. Zijne onhandige ondervraging lieeft aan den heer minister de gelegenheid gegeven, eoi)3 wat licht te werpen op de noodlottige working dor socialisten onder het klein per soneel der staatsspoorwegen. De ontreddering welke soms in dat groet beheer heerscht, do vertragingen welke de treinen ondergaan, de loomheid in hot ver zenden en afleveren dor koopwaren hebben •geono andere oorzaak. Al de gevolgen van die dienstontreddering zijn enkel aan de rood© leiders to wijden. Die apostelen der tuchteloosheid hitsen de Spoorwegwerkers aan tot don opstand, drij ven heli ïtaa? de vernieling, prediken de werkstaking aan. Do workman, die ongelukkiglijk maar al te dikwijls luistert naar den slechten raad, is steeds geneigd zijn patroon eene poetste bakken, al heeft die poets nog zulke nadee- lige govcTlgon. Ons spoorwegnet is thans zóó uitgebreid en ingowikkeld, dat hot verstaanbaar is, dat dó minste hapering onmiddelijk cene groote beroering moet veroorzaken. En tegen dio dwarshoofdigen, die den dienst trachten te belemmeren, zijn de sta tieoversten onmachtig. Zoo vertelde men mij daar zooeven het volgondo Een reiziger, in eene statie, kloeg dat zijn trein zoovoel vertraging had. De statieover ste antwoordde hein, dat hij er niets kon oan doen, aangezien een trein, die in do sta tie aan 't versporen was, den doortocht van do andere treinen belemmerde. De stalie- evorsto had reeds den machinist aange maand wat spoed to maken, doch de machi nist had hem geantwoord dat hij slechts met «ene snelheid van 5 kilometers per uur do versporingen mocht doen. Voor een werkjo (568* Vervolg.) Hij wees met zijn vinger naar Jean Blanc. Dat geschrift is tegen mij, ver volgde hij, bijna onverstaanbaar ,van gramschap. Ik ben geplunderd^ be roofd, maar ik zal mij wreken En zich tot Bechameil wendende, ver volgde hij Dezen nacht zijn u vijfmaal hon derdduizend livres ontroofd. Ziedaar den 'dader, Jean Blanc aanwijzende. De ka pitein heeft ze niet verdedigd, of eigen lijk uitgeleverd, en zonder twijfel is dat geld, hij wees op het kistje, het loon yan zijn verraad. Schandelijke laster, stotterde George, ontzet door deze ongelooflijke onbeschaamdheid. Bechameil scheen er gelooi aan te 'héchten, doch de officier van Rennes •was maar ten halve overtuigd. Durft gij het ontkennen, George Treml vervolgde de Vaunoy. Is de man 'die u nu ter hulp komt, niet dezelfde die dezen nacht aan het hoofd van den aanval is geweest? Als ik dat geweien had, bromde vrouw Goton, zou ik dat geweer niet hebben afgeschoten. Behoort die man, die u dat. geld brengt, hervatte de Vaunoy wederom, niet onder hen, wier naam reeds genoeg is om hem te veroordeelen Voorwaarts, trouwe dienaren des Koningsneemt "het opperhoofd der Wolven gevangen De Witte Wolf! riepen alle aan wezigen tegelijk uit. De bedienden van het kasteel weken voorzichtig achterwaarts maar de sol daten sloten eenen kring om Jean Blanc. Neemt hem gevangen riep Be chameil. Ah vervloekte roover, ditmaal ■zult gij mij mijne vijfhonderdduizend Jivrea terug geven. !dat slechts 5 minuten tijd vroeg, had de ma chinist er 20 noodi» en men kon hem niet straffen. Het duivelsch plan der leiders is dus niet gevaarlijk voor hen zelf. Hun doel is alleen, de oversten wat te foppen en in moeilijkhe den te brengen. Daarbij is het publiek zeer misterreden, niet togen de machinisten, die zich totdat spelletje leenen, maar wel tegen den minister.... Wat kan het die onverlaten schelen, dat zij heel het land schade berokkenen door hunne dwaze handelwijze Wat kan het hen maken, dat gij uwe aansluiting mist, dat uwe zaken ten achter staan, dat uwe koop waren niet tijdig ter bestemming zijn Zij hebben slechts één doel Alleman in 'l har nas jagen tegen hot hooger beheer, om on der de misnoegden eenigo kiezers op te vis sollen. 't Is hetgeen M. Van de Vyvore vandaag klaar en duidelijk uitlegde. En de roodo leiders, verre van de handel wijze dezer slechte bedienden af të keuren, waren er mede ingenomen. Zelfs zegde M. Vandervelde, die nochtans als de verstandigste van heel den rooden troep doorgaat.dat indien hij machinist ware, hij zoo kalm niet zou blijven als'de anders machinisten. M. Van de Vyvore had echtór gouw de lachers langs zijnen kant, door te verklaren dat hij hom onmiddellijk zou buiten zetten. Zoover zijn wij dus gekomen Van der Velde, Anseele en Ccuia, keuren ten volle de lage handelwijze goed, dergenen die trachten do algemeen© belangen to vernielen. Do toupet van Eedje Potaarde gaat waarlijk wat tover. Pas is hij doorzijn eigen mannen uitgescholden voor een tyran en een uitbuiter, of hij komt in do Kamer do mui terij en de vernielers geluk wenschen 't Schijnt nu toch zeker, dat M. Lovie na het stemmen der schoolwet, zal aftreden. Men had zijne opvolging aan M. Van do Vyvere aangeboden, die zich reeds onder scheidde in liet ininisterio van Landbouw en Openbare Werken, en thans met zooveel takt de belangen tier staatsspoorwegen be hartigt. M. Van de Vyvore heeft or echter genoeg van, nog te veranderen en meent, dat hij nog heel wat te doon heeft in het ministerie van spoorwegen. 't Schijnt ook, dat do Kamer geen© nieuxv- jaarsvacantie zal hebben. Men zou 't scliool- wetsontwerp bespreken tot Kerstdag, dan de begrooting van 'n Lands miódelon en We gen aanpakken, omdat deze voor Nieuwjaar moot gestemd zijn, en vervolgens opnieuw de besproking dor schoolwet voortzet tan. Wel to vorstaan, injlien zulks met do goes ting dor oppositie i3, want zij willen nu toch de katholieken dwarsboomen. 't Is "te zien wat er zal van komon. IIarold. De opstandelingen behalen nieuwe voordeelen. Hot constitutionalisiisch komilcit van Dougzas heeft bericht ontvangen van d© in neming van de steden Ixcuslhas en Tepi©, door de opstandelingen. Er werd onlangs uit Mexico gemeld dat de opstandelingen rond'i'epic slaags kwamen en in liet gevecht bij Josca 100 soldaten verloren. De opstandelingen to Chihuahua. Generaal Villa is maandag laat in den avond in Chihuahua gekomen. Do inwoners die sinds lang aan alle oiUberingen ten prooi waren, brachten hem eene ovatie. Men oor- Mejuffer Olive was bewugteloos ten gronde gevallen. George Treml trok zijn degen, vast besloten om den man to ver dedigen, die hem zooveel diensten had bewezen, en die de vader van Marie was, maar bij behoefde het staal niet te ge bruiken. Op bet oogenblik dat de soldaten hun nen kring vernauwden en den Witten Wolf wilden vatten, boog deze zijne lange beenen, en deed een geweldigen sprong, die liem, over zijne vijanden heen, vlak hij een der vensters bracht. De soldaten stonden verbluft te zien. Wat gij ook doen moget, Hervé de Vaunoy, gij zijt overwonnen. Gij zulk u zelfs niet kunnen wreken Vuur, vuur! Waarom schiet gij hem niet dood? brulde de Vaunoy, ter wijl hij een der soldaten zijn geweer af nam, en op Jean Blanc aanlegde. George sloeg echter met zijnen degen den loop naar omhoog, en de kogel vloog in de zoldering. Wij zullen elkander nog eens ont moeten, Hervé de Vaunoyvervolgde Jean Blanc, zonder zich te ontzetten; dat zal de laatste maal zijn, en dan zullen wij onze rekening sluiten. Testond liet hij zich op het voorplein nederzakken, en daarna zag men hem, met zijne verwonderlijke vlugheid, over den buitenmuur springen. Vuur, vuurriep do Vaunoy, ter wijl hij uitgeput op een stoel nederzonk. De soldaten schoten, doch het was te vergeefs, Jean Blanc was onfsnapt. XXII. BESLUIT. De beschuldiging tegen den jongen erfgenaam van Treml kon niet volgehou den worden. Zelfs de Vaunoy durfde, nadat zijne eerste woeste drift bedaard was, er niet weder van spreken. Het is buitendien niet onwaarschijnlijk, dat. hij zelfs onder zijne grootste onstuimigheid met berekend overleg handelde, en i hoopte, dak de opschudding, die gewis DB VOLKSSTEM deelt dat de generaal met do herstelling va* den vrede in Noord-Mexioo kan beginnen. De vluchtelingen van Chihuahua. Luidens een telegram uit Presidio del Morto, zijn 4000 inwoners van Chihuahua, ziendo dat de stad in de macht der oinwent©- laars ging vallen, gevlucht en zetleden aich op weg naar do Vereenigde Stalen. Do tocht door de woestijn duurt 8 dagen. Uit Presidio del Morto kan men do lange rijen vluchte lingen zien vooruitrukken. De federale troepen dior slad werken ieve- rig aan do versterking der strategisch© pun ten. Uit d© Vtreonigde Staten worden aan zienlijke hoeveelheden levensmiddelen toe gestuurd. Inneming van Altamira. Do opstandelingon he'obon de stad-Alta- mira, na een schrikkolijke-strijd ingenomen. De kruiser Chester »-enue kanonneerboot Welling» ziju voor Taiüpico vertrokken. TE HAND2AIHE Sedert lang bestond oen groote oneenig- heid tusschen twee werkorsgezinnen der gemeente,de familiën Bom&y enRiodmaeker. Het geschil rees op wegens oen klein erfdeel en hevigo twiston waren ontstaan tussch©u beide huisgezinnen. Maandag nacht rond 1 ure, toen Cyriel Boussy die den avond op het dorp had door gebracht, huiswaarts keerde, werd hij door den zoon zijns vijands, Cyriel Riedmaekor, op de straat afgewacht on ten lijve gevallen. Riedmaeker greep zijn tegenstrever op hot onverwachts bij de keel en plofte hem e#u dolkmes in volle borat. Boussy stortte ton gronde, zonder ee» enkele kreet te slaken. Do aanvallof nam de vlucht, denkende zijn slachtoffer vermoord to bobben. Wat later vonden personen Boussy be wusteloos en badend in zijn bloed liggen. Zij namen hom op en brachten hem naar zijne woning. Het slachtoffer van dezen sluipmoord ver- koert in stervensnood. Hot parket van Bruggo is ter plaats een onderzoek komen doen. Do moordenaar nauwelijks 22 jaar oud is onder aanhoudingsmandaat geplaatst en in de gevangenis van Brugge opgesloten. Brussel. Zedeleloos tooneeltjc. De policie heeft 's avonds op do Koninklijke Plaats drie kerels aangehouden vergezeld van oono zeer jonge vrouw in man verkleed. De vior personen zongon zedelooze liedjes. De vrouw was zeer dronken en bood den lievig- sten weerstand aan de policio. Rijioiel geslolcti. Een loopjongen, in dienst van eenen bakker van don Ninoof- schen steenweg, to St-Jans-Molenbcek, had Maandag namiddag zijn rijwiel eenigeoogen- blikken onbewaakt laten staan tegon den go- vol van een huis der August Ortstraat. Toon hij terug huiten kwam,be3tatigdo hij dat zijn velo verdwenen was. Gauwdieven geknipt.Eene dievegge werd Maandag avond, op hcelerdaad van gauw dieverij betrapt, in eenen winkel der Nieuvvstraat. Men leidde haar naar het poli- ciobureel, waar zij in 't bezit van vier gesto len geldbeugels werd gevonden. Het is eene genaamde Glemence V.., 26 jaar oud. Mon heeft haar ter beschikking van den procureur des Konings opgesloten. Donzelfdon avond worden in oenen grooten winkel der Nieuwstraat, twe© kerels voor zou hebben plaats gehad, indien Jean Blanc niet zoo onverwachts was ver dwenen, hem eeno gelegenheid zou ge schonken hebben om zich eens van zijne nederlaag te herstellen door den kapi tein te vermoorden. Nu deze hoop ver vlogen was, beproefde bij geen tegen stand meer, maar onderwierp zich, ten minste schijnbaar, aan zijn lot. Bechameil moest zich het verlies van vijfmaal honderdduizend livres getroos ten, waarover de lezer niet al te bedroefd moet zijn, want de intendant had in zijn leven wel driemaal zooveel gestolen. George Treml kon, hoewel hij nu een Bretanjer was geworden, de gehecht heid en eerbied niet vergeten, die hij aan zijnen souverein meende schuldig te zijn. Hij trad in eene vijandige hou ding tegenover het hof, maar verdedig de de arme hoschhewoilfers tegen hunne dwingelanden. Hij gaf aan de manden makers, kuipers en kolenbranders het. recht van vruchtgebruik terug, dat door onheugelijke gewoonte hun wettig eigendom was geworden, hielp hen om de belasting te betalen, en bewees hen op allerlei wijzen zijne weldadigheid. Na verloop van twee jaren hoorde men niets meer van Wolven daarentegen zag men dikwijls eer? troep vreedzame bosckbewoners geknield voor de Heili ge Maagd van het Bosch, om haar te danken, dat zij den zoon van Treml, dat is, een machtigen beschermer en een on- vermoeiden weldoener, hadden terugge vonden. George Treml vergat niet, dat hij twintig jaren lang eenvoudig Didier ge- heeten had. Met de voorname manieren die liem thans pasten, nam hij geens zins die hekrompene en stugge vooroor- deelen aan; die het erfgoed van oude ge slachten schijnen te zijn. Een edelman van geboorte, maar door zijne opvoe ding een officier van fortuin, vond hij geen bezwaar, om bij de keus eener le vensgezellin alleen zijn hart te raadple- langvingerij aangehouden. De eene is een Turk, de antloro een Pranschman. Beiden ■zijn in verzekerde bewaring gebracht. Tramongehihken. M™" Anna Ger- rebos, 50 jaar oud, wonendo Pluimslraat, wilde Dinsdag ruorgend aan de Iloogstrrat overstappen, toen zij omvergeworpen werd door een tram. De vrouw werd zoo erg ge wond dat men haar in allerhaast naar 't gast huis moest overbrengen, waar haar toestand uiterst bedenkelijk geoordeeld werd. De schrijnwerkersgast Ilenri Van der Zj- pen, 72 jaar oud, wonende Eeckelaerstraat, kwam in het Gutenberghofjo, aan een soort gelijk ongeluk. Hij ook werd erg gekwetst over heel het lichaam. Een slachtoffer der koude. Movf. Ilosali© Borgers, weduwo Michiels, oud 78 jaar, wonende Samaritaansche straat, zakte Maandag namiddag plotseling ineen in de Trapstraat. Zij werd naar liet St. Pieters gasthuis overgebracht. De doktors stelden vast dat de ongolukkigo werd getroffen door hloedaandrang, waarschijnlijk verwekt door de koude. Overreden. De lOjarig© Henrietle Ryckaert, wonende bij haro ouders, Kasteel straat, werd Dinsdag morgend in de Hoog straat omvergeworpen door een bestelwagen, waarvan de wielen haar overliet lichaam liepen. Het arme kind werd erg gewond op genomen en naar het gasthuis overgebrncht. Mon vraagt overal goed© meiden onnoodig zich aan te bieden, indien zij hun koffie niet maken met de Chicorée der Trappisten Vincart. 1500 X St-Joost-ten Noode. Woeste kerels. Drie dronken kerels kwamon Maandag nacht zingend langs den Louronschen steenweg. Een politieagent verzocht hen rustig huis waarts to keeron. De raad beviel de drie heerschappen niet, die mot den agent spotten en vervolgens wegliepen. Dopoliciehedior.de zette hen achterna. In do Gildestraat bleven, do vluchtelingen slaan voor een in opbouw zijndo huis. Toon zij bemerkten dat de agent hon volgde bogonnen zij met sleenen te werpen. Zulks schrok den policieman niol af. Hij greep een der schoelios vast en leidde hem, door twee zijner collega's geholpen naar 'tpoliciebureel. Da andere kerels vlucht ten daarop. St Jans-Molenbaek. Stoutmoedige dief stal. Toen M. Jozef M... wonende Boek- kant gister morgend opstond, bestatigdo hij dat 's nachts dieren in zijno woning waren gedrongen en al de meubols hadden openge broken, Eeno som van 500 frank en een 20- tal titels zijn verdwenen. Elsene. De slachtoffers der petrool- Vrouw Van dorK,.., wonende Van Aaslraat, boging Dinsdag morgend de onvoorzichtig heid petrol op hare brandende stoof te gieten. Op hetzelfde oogenblik schoot oone vlam hoog op en do ongelukkige huishoudster werd erg verbrand aan 't gelaat, den hals en de handen. Diefte. Toen vrouw Willox, wo nendo Kruisstraat, Maandag avond van oone boodschap thuiskwam, bestatigde zij dat tij dens hare afwezigheid een dief in hare wo ning was gedrongen en al do meubels had opengebroken. E<mi© som gold, een aantal jnweelen en verscheidene andere voorwerpen worden huitgemaakt. Een werkman verstikt. Eon metser vond zijn kameraad, J. B.Vanderliudon, 34 jaar,Maandag morgend verslikt in een kelder van een huis op de Heilig-Kruisplaats, te Elsene. Hot slachtoffer werd overgebracht naar hot ga3lhuis. Twen doktors gelukten er in, met de kunst matige ademhaling to© te passen, hem lot het bewustzijn terug te brengen. Vanderiin- den is in het gasthuis goblevon. gen, en zijn Iiart bad Fleur-des-Genêts gekozen. Men zou licht denken, dat geene hinderpalen dit huwelijk konden belemmeren. Evenwel bestond cr eene zeer ernstige verhindering. Jean Blanc weigerde hardnekkig, de hand zijner dochter aan zijnen jongen meester te geven. Dit was geen spel. Nooit waren 'de be zwaren van een miljoenair, die het eene onmogelijkheid acht een ongegoeden schoonzoon aan te nemen, moeilijker te overwinnen, dan die van den armen Al bino. Hij had zijne eigen begrippen van eer, die even trotsch en onverzettelijk waren als de vooroordeelen van den Bre- tonschen adel. Didier redeneerde en smeekte lang te vergeefs; maar eene bad hij den goeden inval om te zweren, dat hij nooit zou trouwen, als Marie zijne vrouw niet werd. Nu zwichtte Jean Blanc, want de stain van Treml mocht niet uitsterven. Het was een dag van zuiver geluk, die, waarop Marie den drempel van la Tremlays betrad. De vreugde en de rust traden te gelijk met haar daar binnen, om het niet meer te verlaten. Het is waar, zij bracht geen nieuw kwartier in het wapen van Treml maar onder de portretten der oude meesters van Trem lays stonden reeds wapens genoeg en onder al de chatelaines die nu nog op het doek leefden, kon geene den prijs der schoonheid aan het arme meisje uit het bosch betwisten. Hetzij bij gelijk of ongelijk had, de kapitein vond dit ook iets vau beteekenis. Dang naderhand, toen de kinderen van George en Marie reeds, onder toe zicht der oude vrouw Goton, door het bosch liepen spelen, was er in het kloos ter van St-Audin du Cormier, eene non, zuster Alice genoemd, die hen dikwijls opwachtte en schreiend omhelsde. Zus ter Alice was schoon; maar nooit kwam er een glimlach op haar gelaat, en de boschbewonere hielden op met zingen. '6 11 DEC. 1913 mm» Leuven, &rge botsing, Dinsdag mor gend bevond zich een voerman van den rei- nigheidsdienst met zijn gespan in de Munt straat. Uit tegenovergestelde richting kwam een zwar© vrachtwagen aangereden en, ge zien de engte der straat aldaar, botsten de voertuigen op elkaar. Een der karren kwam terecht in de spiegelruit van het huis n. 36 j deze werd vernield Gent. Van zeven meters hoog gevallen. Gisteren namiddag, rond half vier, was Alfons Van Laere, oud 23 jaar, wonende Onderbergen, aan het afbreken in de wereld tentoonstelling van het paviljoen Economie Sociale, toen hij van zeven meters hoogte ia gevallen. Hij werd gekwetst aan het hoofd. Overreden. Gisteren avond stak zekeren De Smet, van Waarschoot, den Koririjkschen steenweg over, toen juist een auto kwam aangereden. Hij werd omgewor pen en bekwam erg© wonden aan het hoofd. Hamme. StraatschenderijMaan dag was het feest op de wijk Theet alhier. Ter gelegenheid van de verjaring eener bol- maatschappij, viel er te middagmalen in do herberg Het Zonnokon. Smullen en drinken duurd© tot laat in den nacht, zoodat rond 3 uur de laatste genoodigden liet lokaal ver lieten. In het voorbijgaun der bewaarschool dezer wijk, hebbou schurken al do ruilen verbrijzeld dezer school. .Dezen morgend vond de meesteres een aantal kasseien in hare klas liggen. De policie is met deze laffe daad bemoeid.- Wetteren Gestolen Gisteren tegon den avond hebben onbekende scholmen mis bruik gemaakt van de afwezigheid van Pulmyre De Kerpol, weduwe van Karei Do Brichy, wonende terwijk Statiekouter alhier om in hare woning te breken, en zijn er van onder getrokken met eene zei r kostelijke pols ter waardo van rond de 200 frank. De dief of dioven hebben eone ladder ge nome* in de deur nevens in opbouw zijnde huizen en zqn aldus, door eene bovenvenster na eene ruit verbrijzeld te bobben, in het huis van de besloione gedrongen. Men verliest zich in vergissingen over het plegen dezer diefte. Niemand heeft iels gehoord. De policie hoeft de zaak in handen en verhoopt de daders te zullen ontdekken. Vechtpartijen Verleden nacht wer den ten huize der gezusters De Gusseme, caféhoudstors aan de Wandeling alhier, door ceiiige bedronken© nachtridders verschillige ruiten uitgeslagen. Deze wandaden gebeu rend rond 4 ure des morgends en stelden do gansche gebuurte in rep en roer. Dinsdag middag rond 1 ure greep ter zelfdor herborg opnieuw moeilijkheden plaats, welke woldra in eene algemeeno vechtpartij oversloegen. Do policie heeft heide zaken in handen en de daders zullen naar verdiensten beloond worden. Gisteren avond rond 10 ure greep er aan do Collegiebaan alhier moeilijkheden plaats, luBschen zokoren E. D. P. oudbe- kende van moedor Justitiu en twee, drij andere bedronkone kerels. Van woorden kwam men lot daden en weldra greep er een algemeen gevecht óp de straat plaats binst de welke zekeren V. II. niets boter vond dan zijn revolver voor den dag te balen en in den hoop te schieten. Gelukkiglrjk werd niemand getroffen,doch revolverkogels gingen allen los door da ruiten van zekeren G. wonend© terzelfder straat. De nachtwakers die op het lawijd toege sneld waren, konden vrede onder de ruzie makers brengen en do rust horstellen, na de namen der verschillende nachtstoorders op genomen te hebben.De zalterevolverschietor had hij het verschijnen der policie de vlucht genomen. als zij lien voorbijkwam, zoo bleek wa ren hare wangen, zoo treurig was haar blik. Allen, die baar kenden, verheug den zich, toen haro tranen, nog in hare jeugd, voor eeuwig weiden afgewischt. Wat Hervé de Vaunoy aangaat, men hoore wat hem aes maanden, nadat hij 't kasteel bad moeten ontruimen, over kwam. Hij was te Rennes gaan wonen, en liet toen George Treml vrijheid verzoe ken, om uit het kabinet, dat hij had ge bruikt, bet een en ander, dat hem per-> soonlijk toebehoorde, te komen halen.- Toen dit verzoek was toegestaan kwam hij, door verscheidene bedienden verge zeld. Het kabinet was hetzelfde vertrek,- waar Nicolas Treml uit eene kas de meermaals vermelde honderd duizend! kroonen had genomen. Deze kas bevatte? nog eene aanzienlijke som, gedeeltelijk door den ouden Treml nagelaten, ge deeltelijk door de Vaunoy zeiven over^ gegaard. Dit spaarpenningskei kxvam hij nu halen. George Treml liet hem ongehinderd! begaan en tegen den avond begaf de Vaunoy zicli weêr op weg naar Rennes. Zijne bedienden kwamen echter zonder hem aan de stad, en verhaalden er mefe schrik, dat aan den zoom van 't bosch, uit het geboomte, een geweerschot was gevallen, en dat hun meester, door een kogel in de horst getroffen, dood van zijn paard was gestort. Wij zagen naar den kant van waar bet schot kwam, voegden zij er bij. Het was reeds donker, maar wij zagen toch eene witte gedaante van den eenen tak op den anderen springen zooals geen menschelijk wezen zou kunnen doen, en eindelijk, verdween zij in de hooge top pen der kastanjèboomen. Den volgenden dag vond men het lijk van de Vaunoy, en bij hetzelve lag het oude geweer, dat Jean Blanc van zijn vader had geërfd. EINDE,

De Volksstem | 1913 | | pagina 2