Op de knieën Jacqses Brancion Vergadering der linkerzijde Bo gehsnrtsnlsssii ia Mexico BE KEMPENAAR Nieu wsberichten m. Stadsnieuws DE VOLKSSTEM ITALIË Einde dar staking van Venetië. De Tribuna van Rome meent te weten tiat ten gevolge van getroffen overeen komsten de staking der zeelieden van [Venetië geëindigd is. Zij heeft 52 dagen geduurd. De onderhandelingen met Engeland. 'ft— De Temps meent te weten dat de onderhandelingen tusschen Engeland en Italië aangaande de lijn Aïda-Adalia binnen kort tot het sluiten van eene overeenkomst tusschen de bijzondere maatschappijen zullen doen overgaan met het oog op de belangen der beide landen. ZUiD-AFRIKA rAansï«g op osn der hoefdan eter mijn- rcijvarheid. Uit Johannisburg be richt, men dat een kerel op den heer Lio nel Phillips, een der bijzonderen in de mijnnijverheid, vuurschoten heeft ge lost. De aanslag had Donderdag plaats. Sir Phillips werd gewond aan de bil en den hals. Zijn toestand is evenwel niet onrustwekkend. De dader van den aan- fcJag is zekeren Nissum, winkelier hij poogde zich te zelfmoorden maar werd door voorbijgangers ontwapend en aan 'de policie overgeleverd. Staking geëindigd. De werksta king der werktuigkundigen uit de mij nen is geëindigd. De stakers hebben het calaris van 22,50 fr. daags door de pa troons aangeboden aanvaard. VEREENSCDE-STATEH Eosk) verklaring van M. Bryan. •Tijdens een banket te New-York gege ven. zou M. Bryan verklaard hebben dat zoolang het huidig gouvernement aan het bewind blijven zal er van zijnent wege nooit eene aanleiding tot couflikt met gelijk welke natie ter wereld zou outstaan. De liberale linkerzijde van Kamer en Senaat vergaderde gister onder voorzit terschap van M. Hanrez. Men heeft aan de dagbladschrijvers eene lange dagorde overhandigd, om uit te leggen dat de liberale linkerzijde wei gert, de kieskwestie met de school kwestie te vermengen, dat zij krachtda dig zal voortgaan, bij de bespreking der artikelen, in het bestrijden van het stel- iiel-Poullet, en dat zij opnieuw protes teert tegen het ontwerp, ten gunste van 8e grondwet en de nationale éénheid. In korter woorden wil dat zeggen, dat de linkerzijde besloten heeft de obstruc tie voort te zetten. [Tori-san op tte Opstamkiirrgon heroverd. Generaal Velasco verklaart in een uapport aan den minister van oorlog dat hij Torreon op de opstandelingen hero verd heeft üa acht gevechten waarbij de omwentelaars 400 riooden lieten. Ecïie leaning. Het kongres heeft eene binneniand- jBche leening van 100 millioen paro aan per honderd toegestaan. E©nige weken geleden verklaarden de leiders der liberalen en kolleetivisten, dat het uit en amen was met het kartel. La Dernière Heure schreeuwt nu echteer reeds alarm, on om te bewijzen 'dat het volstrekt noodig is kartel te ma ken, geeft het blad een uittreksel uit ••ene redevoering van M. Berry er. Dei minister van Binnenlandsch© Za ken, zou namelijk gezegd hebben: De afbreuk van het kartel kan en kel ten goede komen aan de katholie ken. Overal zijn onze zetels verzekerd en om er nieuwe te veroveren, zijn enkel jgcringe stemmënverpïaatsingen noodig. Te Gent moeten wij 765 stemmen (l»e« Vervolg.X Te midden dezer schendingen on ^plunderingen was echter de verblijf plaats der arme bannelingen geen en- tkelen dag geheel en al verlaten geweest. *Eenc oude dienstbode van den graaf was Idoor hem op het kasteel achtergelaten, met bevel om het te verlaten, zoodra hare veiligheid het vereisehte. Deze vrouw was bij de plundering en 'den brand tegenwoordig geweest, maar noch het een noch het ander had haar kunnen doen besluiten, de plaats te ver laten. Van verdieping tot verdieping en van .vertrek tot vertrek door de overweldi gers achtervolgd, hadden hare trouw en gehechtheid over de hardnekkigheid hunner ondankbaarheid gezegevierd, en den twist moede, had men haar 't ge bruik van een der vleugels van het kas teel gelaten, waartoe slechts weiuig personen verlof hadden om te naderen. In dit verblijf, dat baren moed ontoe gankelijk maakte, had zij eenige meu belen en familieportretten bijeen verza meld, die zij bij de plundering van het kasteel had veten te redden of later te ruggekocht had. Deze vrouw, die Adrienne Petit-Jean heette, leefde in strenge afzondering. Als een levend symbool der getrouwheid, op de puinen gezeten, zelfs eenigermate eene ruïne geworden, weende zij veel, hoopte som tijds en had altijd. winnen op 3e socialisten, om een zetel te winnen. Ongetwijfeld zijn onze Gent- sche vrienden daartoe in staat. Te Aalst, met het kartel, zou de toestand dezelfde blijven. Wordt het kartel niet her nieuwd, dan winnen wij den zetel der liberaalen, terwijl de socialisten bun cijfer van 1904 behalen. Te Zoningen, met het kartel, zouden wij 494 stemmen moeten winnen, om een zetel meer te hebben. Zonder het kartel hebben wij dien zetel zeker. Te Yerviers zouden wij met het kartel 1789 stemmen moeten winnen om een nieuwen zetel te verove ren. Zonder kartel is de toestand natuur lijk veel beter. Te Hoei-Borgworm kun nen onze zetels geen kwaad, evenals te Luik, doch wij moeten er stemmen win nen. Na dit uittreksel gegeven te hebben, voegt La Dernière Heure er eenige overwegingen bij. Men moet aan de tegenstrevers niet aan vragen hoe wij moeten handelen, och bovenstaande cijfers zijn onom- stootbaar m wat de minister zegde is de volle waarheid. Twee jaren geleden werd een verde digingsverdrag gesloten tusschen de op positiepartijen, welke gefopt werden door eene slechte wet. Deze wet bestaat thans nog en het kartel beantwoordt nu aan dezelfde noodwendigheid dan twee jaar geleden. Men zal het slechts begrijpen, wan neer het zal te laat zijn S» «Je In andere woorden, La Dernière Heure doet, een knieval, opdat er toch weer zou gekarteld worden, 't Yalfc ech ter te zien, of socialen en liberalen tiaar vrede mede hebben. V Brussel. Brand. Woensdag avond, rond 5 ure, is brand outstaan in het magazijn van opschikar'tikelen der echtgenooten Van Volxem, Warande- markt. De pompiers konden het vuur overmeesteren. Al wat zich aan de uit stalling bevond werd verbrand. De doodrijders. Eene 74 jarige ouderling, M. Beurquin, rentenier, wo nende Goffartstraat, te St-Gillis, werd Woensdag in de Wetstraat door een au tomobiel met geweld teu gronde geslin gerd. Het slachtoffer werd erg gekwetst aan de beenen, gekneusd over gansch het lichaam en klaagt van inwendige pijnen. De dwaze autovoerder is niet ge kend. Extra turf-strc-oisef, 2 fr. 50 3e 100 kgr. Mest teruggenomen, 21, rue Chimiste. Tel. B. 5590. Trein ontriggeld. Aan de bar- reel der Montoyerstraat, nabij de Lu- xemburgstatie, reed Woensdag nacht een koopwarentrein voorbij, toen ver scheidene waggens uit de riggeïs spron gen. De lokomotief en de tender, die losgerukt waren, zetten de reis voort. De stoffelijke schade is groot. Eene ploeg werklieden heeft den gansehen nacht aan de ontruiming der baan ge werkt. Aanhouding van een dief. M. Yerbeeck, beenhouwer, te Hoeylaert, liet Woensdag namiddag, op de Sint- Goriksplaats, eene handkar alleen, op wélke een groote korf vleescb stond. Een kerel stal het voertuig en de lading. De policie hield den dief twee uren la ter aan in de Hoogstraat. Het is een oud-veroordeelde, enkel van diefstal le vend. Hij werd achter de grendels ge zet. Het drama der Rapenstraat. Men zal zich het drama herinneren, 'dat eenige dagen geleden in de Rapenstraat voorviel. Een teringlijder, Leopold Pee- ters, had zijne verloofde, Agnes Coe- kelberg vermoord, omdat hij niet wilde dat zij hem zou overleven, want hij voelde zijn einde naderen. Peetere schoot zich dan een kogel in het hoofd. Woensdag avond is hij iu het St-Pie- H. In het hoofdstuk, dat ons tot inlei ding diende, hebben wij bij de beschrij ving van bet kleine dal van Saint-Révé- rien gezegd, dat het dorp van dien naam de eer had eene herberg te bezitten. Het uithangbord van deze inrichting pronkte met. een ten voeten uit geschil derd, hoewel niet juist naar alle regelen der kunst uitgevoerd mansportret, met dikke roode wangen en eene eerbied waardige dikte het beeld droeg eene soort van jachthoorn op zij, eenè soort van geweer op den schouder en hield aan eene koord twee viervoetige dieren vast, die men met een weinig goeden wil voor honden kon houden, ofschoon hunne overeenkomst met kalveren ruim zoo groot was. Aan den voet van deze schilderij, waarin het groen zelfs op de huid der honden de hoofdkleur uitmaakte, las men in verschrikkelijke hoofdletters deze woorden IN DEN GROOTEN ST-HUBERT En daaronder in kleine letters: DENiS, herbergier. Logement en stolling: neemt honden in den kost, dresseert ze en heeft een geheim middel tegen de hondsrazernij. Meester Denis was een voormalig pi keur van den graaf 3e Brancion. Daar de revolutie hem zijne plaats had doen verliezen, had hij zich over deze onrechtvaardigheid van het. lot ten zij nen opziche getroost, door eenige dei- in beslag genomen goederen van zijnen vroegeren heer voor kleinen prijs aan tersgastEuis overleden. Nog eene steekkar gestolen. Woensdag namiddag liet de genaamde Vandorpe, uit de O.-L.-Vrouw-van- Yaakstraat, eene stootkar, ter weerde van 200 fr. een oogenblik onbewaakt staan op de Papevest. Een dief trok er met den wagen van onder en is nog niet ontdekt.. Rijwiel op hol. .M. Peters, wo nende te St-Gillis, liet Woensdag na middag zijn rijwiel staan aan de deur van een huis der Anspachlaan. Een dief maakte zich van den velo meester en verdween er mede. Opgepast ÉYIadame, gij zult extra koffie drinken, indien gij altijd den naam Yincart, op uwe pakken Chicorée der Trappisten eischt. 1500 Lakest. Diefstal. Een nijveraar der Koninginnelaan, tei Laken, II. Bo- gan, stelde vast, na zijne kas en zijne boeken onderzocht te hebben, dat eene som van 4,300 fr. was verdwenen. Hij diende onmiddellijk eene klacht in ten laste van een persoon, djen hij verdenkt de dief te zijn en wiens persoonsbe schrijving in alle richtingen werd ge zonden. Sohaarfoeek. De gasontploffing. De vreeselijke ontploffing, die Woens dag morgend in de gasfabriek van den Staat, achter de statie, plaats heeft ge had, moet veroorzaakt zijn door het springen van een samenperser. De toe stand van het slachtoffer De Schouwer is zeer erg. De genecsheeren hopen den ongelukkige nog te redden. St-JanG^ötenüc&k. Hevige brand. Een hevige brand is Woensdag avond uitgeborsten bij M. Van Laethem, Ni- noofschen steenweg, te Molenbeek. Het vuur brak uit op den zolder. De pom piers waren meester van den brand, na drie kwart uurs gewerkt te hebben. Gansch het bovenste gedeelte van het huis werd de prooi der vlammen. De schade beloopt minstens 6.000 frank. Men denkt dat waskaars het vuur aan een hoop linnen, op den zolder, heeft medegedeeld. Lekkere dieven. Woensdag, in den avond, werd er van 3en wagen van een wijnkoopman, .staande aan de deur van een huis der Heyvaertsfcraat, eene mand met 80 flesschen champagne ge stolen. Si-ilCOSt-ten- ï-3 ocdo. Onrustwek kende verdwijning. De 16-jarige Francisca Ivens, geboren te Thienen, is sedert den 2 dezer maand verdwenen Groot en struiech voor haren ouderdom, donker kastanjebruin haar en wenk brauwen, gewoon voorhoofd, donker grijze oogen, gewone neus, middelma tige mond, ronde kin. Stat-QRïils. De aanranding in het Dudenpark. Hen (F October laatst werd jufvrouw Mils, rond 4 ure namid dag, door drie kerels in het Dudenpark aangerand een hunner bedreigde haar met een revolver en eischte haar geld, hetgeen het meisje afgaf- De bandieten verwijderden zich snel, terwijl 't slacht offer eene klacht ging indienen. Na een lang onderzoek zijn de drie aanranders kunnen aangehouden worden. Arc&ü/efrpeir. Stoute aanranding. Toen M. Blockhout, verleden nacht te huis kwam, werd hij door twee kerels aangerand juist toen hij voor zijne wo ning in de Catharina Beersmansstraat stond. De kerels ontnamen hem zijn zil veren uurwerk met gouden ketting. Op het hulpgeschreeuw van het slachtoffer kwam dezes vrouw door 't venster zien, en deze heeft de aanranders nog zien vluchten. Erg ongeluk. Donderdag avond, bij het op stal zetten van zijn paard en gespan, in de Spiegelpoort, Nationale- straat, is een erg ongeluk overkomen aan den voerder Jan Claessens, 22 jaar oud, woonachtig VlieTstraat. Hoe het te koopen. Hij had echter deze niet al te eerlijke daad met wijs overleg gepleegd. Denie was niet een van die blinde schurken, die op voorzichtige wijze uit eene mis daad zooveel munt slaan als hun moge lijk is. Hij was een behendig man, die geene aanleiding tot het bedrijven eener slechte daad zou geveu, maar zoo het kwaad eens gepleegd \vas, er zeer goed zijn voordeel uit" wist te trekken. Hij was klein van gestalte, ongeveer vijftig jaar oud, zwart van haar, leven dig en bijzonder bedrijvig van aard. Hij was een plezierig vefteller en prater, bezat eene groote mate van geestigheid en had eene zeer goede opvoeding voor een man van zijn stand. Dank aan den koop van verbeurde goederen kon hij ruim'leven zonder iets te doen maar het kwam niet in zijne gedachten op, dat men hem rijk genoeg kon noemen om van zijne renten te le ven. Op 6 Januari 1803, ongeveer ten ze ven ure van den avond, leverde de her berg De Groote St-Hubert een ta melijk levendig gezicht op. In het voornaamste vertrek der her berg, hoewel het tot keuken, eetzaal en gelagkamer te gelijk idiende, waren de voornaamste personen der plaats aan wezig. Een grot vuur knetterde ouder den wijden schoorsteen de lange eiken houten tafel, die dwars voor den beerd stond, was met leege en volle flesschen en onophoudelijk in beweging zijnde glazen bedekt. Aan beide zijden ,v,an deze tafel en. ongeluk zich heeft voorgedaan, kan nie mand zeggen. Heeft de ongelukkige nu eenen paarden stamp gekregen of is hij gepletterd geworden, men weet 't niet. Het slachtoffer werd in alle geval in eenen grooten bloedplas ten gronde ge vonden. Hij werd naar het St-Elieabeth- gasthuis overgebracht, waar de genees- heeren dadelijk tot eene gevaarlijke heelkundige bewerking zijn moeten overgaan. Bestolen. Een boodschapper moest vopr den handelsreiziger M. Yan Daclen van St-Pieters-Woluwe, 3 kof fers naar de statie voeren. Onderwege, in de Offerandestraat, ging de bood schapper voor een paar oogenblikken in eene herberg, maar toen hij weer bui ten kwam was de stootwagen met de koffers verdwenen. Niettegenstaande al le opzoekingen werd niets meer van den stootwagen of' koffers weergezien. Deze bevatten allerlei fantazieartikelen, .voor eene waarde van 2.000 fr. Doodeïijk ongeluk. Te Broe- ckem, op het gehucht de Bist, is eene gedeeltelijk opgetrokken schouw inge stort. De steenen kwamen op den zolder van het huis terecht en troffen er den bewoner, die daar eenig werk verricht te. Het slachtoffer G. Coeckx, 42 jaar, werd zwaar gekwetst aan het hoofd op genomen. In den loop van den nacht is de ongelukkige overleden. Wanzeite. Gevecht. Donderdag avond is een gevecht ontstaan tusschen jongelingen van Cherskamp en van Wanzele, na het eindigen der avond school. Naar het schijnt zijn de Chers- kampenaars verslagen geworden en heb ben zij gezworen zich te zullen wreken. Lsdiö. Schurkenstreken. Een streng onderzoek is hier aan gang, no pens schurkenstreken gepleegd door on bekende kerels. Dezen hebben er hun vermaak in, de ijzedraden der weide van veearts Meeuws af te snijden en over den straatweg te spannen, aldus de voorbij gangers 's avonds doende vallen, 't Is te hopen dat men de laffe schurken zoo spoedig mogelijk zal kunne vatten. KefGtracs! Nieuwjaar! De schoonste en rijkste keus van Postkaarten is aan gekomen in den Boek- en Papierhandel J. Yan Nuffel-De Ghendt, Kerkstr., 22, Aalst, tegen de St-Martenskerk. Ook vindt men aldaar een overgroote keus vau geschenken zooals porte-monnaies, portefeuilles, albums, paternosters goud en zilver, medaillons, kettingsjes, bra celets, enz., enz. IVfo2B'ö©ke=WaaS:i Drama der zin neloosheid. Sinds eenige maanden was de heer Thuysbaert alhier ziekelijk en werd door eene liefdezuster der Spin- nessen van Gent verzorgd. Woensdag morgend werd deze zuster naar het klooster teruggeioepen en ver vangen door eene andere. Donderdag morgend, rond 10 ure, kwam de barbier zooals gewoonte den zieke scheren en wanneer de heer Thuys baert geschoren was ging hij naar be neden om zich te wasschen, liet scheer mes op de tafel latende liggen. Toen zij terug boven kwamen bood zich een verschrikkelijk schouwspel aan hunne oogen. Het zusterken lag te mid den der kamer in eenen grooten bloed plas dood ten gronde, met afgesneden keel, het scheermes nevens haar. Zij heeft zich van het leven beroofd in een aanval van zinneloosheid. De familie Thuysbaert had in den loop van den dag bemerkt dat het arme zusterken zoo afgetrokken was en zulke zonderlinge antwoorden gaf. Likeurendiefstal. Donderdag morgend stelde een bediende der statie vast dat een bak likeuren wa9 openge broken en vijf flesschen er uit gestolen waren. De hak met de likeuren was bij vergetenheid buiten de statie blijven staan. De likeuren boorden toe aan M. Ad. Yerbeke, likeurhandclaar en poeldenier te Moerbeke. met de ellebogen daarop geleund, zaten op houten banken een half dozijn per sonen bij elkander. Onder deze zes dorpelingen trokken twee bijzonder de aandacht, en zij ver dienen daarom dat wij onze lezers met eenige regels omtrent hunne personen inlichten en eenig denkbeeld van hun leven leveren. De eerste was een man van vijf-en- veertig tot acht-en-veertig jaar oud, maar dien men. verscheidene jaren meer dan dezen leeftijd zou gegeven hebben. Hij was van eene middelmatige gestal te, mager en reeds gebogen, en geheel zijn uiterlijk teekende een door zorgen of ziekte ondermijnd gestel. Zijne bewegingen waren afgebroken en stootend evenals onwillekeurige ze nuwtrekkingen zij schenen bewijs te geven van eene gedurige bangigheid of plotselinge aanvallen van schrik. Het geheel maakte een slechten indruk. Deze man was sedert de maand No vember 1792 maire van Saint-Révérien, en bijgevolg de voornaamste persoon van het dorp. Hij liet zich citoyeu Brulard noemen, maar de pachters, die hem haatten, noemden hem tot zijn groot spijt, nooit anders dan papa Brulard spoeidg zul len wij vernemen, dat mén hem soms ook een anderen naam gaf, die hem nog minder welkom was. Brulard was een wees, dien de vader van den uitgeweken graaf de Brancion onder zijne bescherming had genomen en laten opvoeden. Toen hij volwassen was, had de zoon van zijn .weldoener hem als kamerknecht Tijdelijke Moesteeitschoo) van Aalst. De opening der school zal plaats hebben, op Zondag 14 Decembor, om 9 1/2 ure voor, middag, ten lokale Landbouwershuis Keizerlijke Plaats. De lessen zullen gegeven worden alle Zondagen, om 9 1/2 ure voormiddag, in voormeld lokaal, waar eok programma's der lessen zullen te bekomen zijn. x LEGERPUPILLENSCHOOL vervanging van luitenant-kolonel,, heer L. Delvaux de Eenffe, die, voor, drij maanden in verlof gaat en in d© maand Maart 1914, voor goed aftreedt,, werd door het ministerie van oorlog als plaatsvervanger benoemd heer C. Thiry,, luitenant-kolonel bij den staf der derd© legerafdeeling, te Brussel. Hij werd ge boren den 12 September 1857. Al schijnt het ons hoogst vleiend zulk) hooggeplaatsten officier onder ons te ontvangen, toch pijnigt ons ten zeerste het nieuws van het weggaan vatt luiten nant-kolonel Delvaux de Fenffe. Bij gunstigere gelegenheid wez© be loofd, over de hooge verdiensten van dezen uitstekenden officier van ons Bete gisch leger meer te schrijven dan heden.; x Aanhouding. Zooals we in ons vo rig nummer hebben gemeld, heeft het parket van Dendermonde hier twee da gen gezeteld. Gisteren avond eindigde dit onderzoek met de aanhouding eener, verdachte, die van erge feiten beschul digd wordt. Heden morgend waren ver scheidene getuigen voor den onder zoeksrechter te Dendermonde gedag vaard. Het onderzoek wordt voortgezet. IN DE BURGERWACHT. Zondag aanstaande, 14 December, zal te Brussel, in het Paleis van Schoon© Kunsten, de plechtige prijsuitdeeling, plaats hebben aan de overwinnaars van den grooten schietprijskamp. Het is onze stadsgenoot, M. Jules Delafortrie, die den eersten prijs, Prijs des Ko- nings behaalde. M. Delafortrie en de andere overwin naars van den Grooten Nationalen schietwedstrijd, zullen Zondag namid dag, om 3 ure, bij hun terugkeer uit Brussel, aan de statie afgehaald worden door de Heeren officieren der Burger wacht, der Pupillenschool en der Vrij© Brandweer. Een stoet zal gevormd worden, op de' Groote Markt. De muzieken der Bur gerwacht en der Pupillen samen met de schuttel-pelotons van Burgerwacht en Vrije Brandweer, zullen zich langs de, Leopoldstraat, Esplanade en - Statie straat, naar de statie begeven, om er d© overwinnaars af te halen. Dan begeeft de feeststoetzich langs de Albert Lié- nart- en Kapelle- en Molenstraten naar het Stadhuis, alwaar in de Groote Feest zaal, de overwinnaars door de gemeente-, overheid zullen geluk gewenscht wor den. Onmiddellijk na de ontvangst ten" stadhuize zullen de prijzen toegestaan door het gouvernement en het stadsbe stuur, alsook door de heeren officieren der burgerwacht, aan d© overwinnaars uitgereikt worden. Wij durven verhopen, dat ter gele genheid dezer feestelijke inhaling, Zon dag de nationale vlag wapperen zal, aan al de huizen der straten langs waar d© feeststoet voorbijtrekt. x VALSCHE EN ECHTE TIJDINGEN1 Sinds eenigen tijd worden in de Stad allerhande geruchten in omloop ge bracht, aangaand© do kliniek van Mijl beek men spreekt van de verdwijning van dat. gesticht, van kazerne, van pu pillenschool, enz., al louter uitvindingen die op niets gegrond zijn. Van kliniek en zieken sprekende, ver in zijn dienst behouden. Later, toen de jonge graaf de Bran cion in het huwelijk trad, wilde Bru lard zich ook in het huwelijk begeven. De graaf schonk de dochter van een zijr ner pachters een bruidschat, en gaf hem deze tot vrouw. Brulard's vrouw werd eenige maan den vroeger moeder dan de gravin, zoo dat zij de voedster kon worden van het kind der grafelijke familie. Niettegenstaande dit alles of juist daarom "wie zal liet zeggen? werd Brulard revolutionnair, zoodra de revo lutie uitbrak. Hij was het, die.den graaf verraadde en hem noodzaakte te vluchten, om zijn leven te redden. Hij hitste de landlieden van den om trek op en was hun aanvoerder hij de plundering en de verbranding van het kasteel van zijn vroegeren meester Hij, eindelijk, was het, die het eerst' het voorbeeld durfde geven, om voor een spotprijs de aangeslagen goederen der gevluchtte familie aan te koopen. Op den avond, waarvan wij spreken, was hij naar de herberg van zijnen vroe geren makker, den gewezen pikeur, ge komen, in gezelschap van meester La rue, notaris van het dorp. Brulard en Larue waren twee van el kander onafscheidbare kameraden. Zij beminden elkander nochtans niet en hadden bitter weinig achting voor elkander maar zij waren dikwijls bij een, daar zij den omgang met andere personen te Saint-Révérien -beneden hunne waardigheid rekenden. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2