Jacques de Gran In hef Leger Vreeselijke spoorwegramp Eene laffe moord !e Andenns De ge!?8?ïrtcMiss3ii ia Msilco IH DÜITSCIiLAKa Nieu wsberichten AMER JAQÜE'S Ifloocl opgenomen en 4 andere werklie den zijn levensgevaarlijk gewond ge worden. ENGELAND .Werkstaking te Leeds. De trambe- 'dienden van Leeds, hebben in eene mee ting welke zij in den nacht van Vrijdag- Zaterdag hielden besloten onmiddellijk het werk stil te leggen ten teeken van solidariteit met de algemeene beweging. RUSLAND Het proce® cDer Steppengeesten Het assisenhof van Yekaterinodar komt uitspraak te doen in de zaak der bandie ten die onder den naam van Geesten der Steppen ganRch Zuid-Rusland naet «chrik vervulden tijdens de kritieke pe riode van 1905. Elf gevangenen werden ter dood verwezen, 4 anderen tot 15 jaar 'dwangarbeid 84, waaronder zich twee .vrouwen bevinden, tot gevangenisstraf fen van.2 tot 5 jaar. De elf terdoodver- ©ordeelden hebben hunne straf, ter ge legenheid van de 300-jarige verjaardag der Romanofi'en, in dwangarbeid zien veranderen. TURKIJE Eene mojJode^üng és? Porie. De Porte deelt mede dat de groot-vizier er geenszins aan denkt zijn ontslag te ge ven. Het is te hopen, voegt men er bij, dat het niet meer noodig zal zijn de ge ruchten volgens dewelke eene ministe- rieele krisis aanstaande is, voor onge grond te verklaren. Djemal-bev. voorloopig bevelhebber van het eerste legerkorps, komt minis ter van openbare werken benoemd te worden, in vervanging van Osiaan-Ni- sami-pacha} die Turksche gezant te St- Petersburg wordt. SERVIË Belgrado he&ft geen brcod. Ten ge volge de duurte van het meel, veroor zaak 1 door den trust der bijzonderste maalderijen, hebben alle broodbakke rijen hunne ovens gesloten daar zij den prijs van het brood, die door de muniei- palitoit bepaald is niet kunnen verhoc- gen. De stad is zonder brood. Het be stuur der stad heeft 10.000 brood en te Buda-Pesth besteld. Al de militaire bak kerijen zijn iu werking gesteld gewor den. OOSTEN R 5 JK-HONG AR li- Be wogen wefgacJ&iing. Volgens in lichtingen uit. Rezszow aan de Corres- pondance parlementaire gezonnen de den zich hevige tooneelen voor tijdens !de vergadering van de demokratische partij..Verscheidene sprekers vieien den volksvertegenwoordiger Stapinski aan en verklaarden hem onwaardig het volk te vertegenwoordigen. Ridder ven Dlu- gosa, minister zonder portcfeudle, ver weet hem zelf aanzienlijke sommen geld ontvangen le hebben. Daarop had eene hevige woordenwisseling plaats lus-- schen hem en 8 tap in ski. De vergadering nam een besluit waardoor zij haar ver trouwen in M. Stapinski uitdrukte. De partijgangers van ridder von Dtugosz verlieten de zaal. M. von. Dlugosz is huiten de partij gesloten geworden. SPANJE Schrikkelijke botsing. De automo biel v.aarin M. Maura met zijn zoon en toekomstige schoonzoon M. Cuesla. met een vriend had plaats genomen, is te tVallcdolid op eon paard gebotst, bere den door een boschwachter die zijn zoon tje met zich genomen had. Beiden met den verloofden en den vriend van M. Man ra zijn licht gekwetst. Maura zelf en zijn zoon bleven onge deerd. l)o automobiel is beschadigd. Staking geëindigd. De staking der scheepstimmerlieden van Le Fenol is jgeëindigd, daar de meestergast, die er de oorzaak van was zijne bediening op gezegd heeft. MAROKKO De Spaar,sche krijgsverrichtingen. Generaal Sylvestre deelt uit Larrache (3* Vervolg.) Daarop vroeg hij wat deze gedaan had en wat er van een ander geworden was; .wellce ouden van dagen er in het dorp (gestorven en welke jonge meisjes ge brouwd waren wie er in het leger ge sneuveld en wie teruggekomen was maar terwijl hij naar deze zaken vroeg, Bemerkte men uit de verstrooidheid, .waarmede hij naar de antwoorden luis terde, dat zijn geest zich met wat iets •anders bezig hield, waarvan hij niet «prak, en zich eene geheime onrust van hem had meester gemaakt, waarvan hij het. niet raadzaam oordeelde nog de ver klaring te geven. Eindelijk werden zijne vragen zoo on- jbeteekenend, dat het scheen, alsof hij er meê ten doel had, dat Denis of een Her drie pachters, die naar hem luister den, zijne gedachten, zouden raden en zijn geheim verlangen te gemoet ko men. Dit gebeurde echter nietmen stelde zich tevreden met hem op de gedane .vragen voldoende inlichting te geven. Eindelijk kon hij zich niet meer in bonden, en riep met eene stem, die van ongeduld trilde Maar het kasteelhet kasteel .Waarom zegt gij mij daar niets van Bij dezen onverhoedschen uitval ]kromp Brulard, wien geen enkel woord ,van al wat hij gezegd had, ontgaan was, jneen als een hyena, die een kogel in het lijf krijgt. mede dat de kolom zich meester heeft gemaakt van verschillige dorpen nabij Zinat, en alzoo den weg naar Tanger komt te openen. De Spanjaards verloren 10 soldaten. De verliezen der Mooren worden op 25 dooden geschat. Nieuw Spaanssh wcortSsel. De Spaansche troepen, onder het hevel van generaal Sylvestre hebben Seguidla be zet na een lievig gevecht met de afvalli gen. De Spanjaards hadden slechts eeni- ge gewonden. NATAL Nieuwe wei-ksUkSng, Te Johan nesburg komt eene vergadering gehou den te worden van 139 leden van het kleermakerssyndikaat tijdens dewelke deze besloten hebben Maandag de werk staking uit te roepen. De werklieden eisclien de week van 53 uren, en de we- kelijkeche betaling. VEREEN IC D E-STATE tt Gngelisk aan txcnl ©Mier par,tsc?hoc«t. Op den Amerikaanschen pantserboot Vermont die van de omvaart in de Middelandsche zee terugkwam, komt een ongeluk te gebeuren. Zaterdag mor- g£nd, rond 3 j ure, brak een steunbalk waardoor verscheidene kabienen ver nield werden; het water drong er bin nen. De. onder-admiraal heeft met de draadlooze telegraaf geseind dat het echip acht knoopen in het uur aflegt met behulp van de maeliienen van bakboord. Hij wordt begeleid door den kruiser Delaware d en twee koolschepen. Zaterdag avond, rond 5 ure, viel er een drama voor te And-enne, aan de brug welke zich daar over de Maas bevindt. De 24-jarige Jeanne Tixhon. geboren te Audenne, eene onderwijzeres, welke naar huis terugkeerde, werd door zeke ren Fernand Couno, 27 jaar oud, en te Andcnne wonende, die op haar was ver liefd geworden, alhoewel zij reeds ver loofd '.ras, met revolverschoten gedood, daar ze van hem niet weten wilde.. De misdadiger wachtte.ze m den donkeren af, en zonder één woord te zeggen, loste hij verscheidene schoten op haar. Zijne laffe misdaad gepleegd, nam de moordenaar de vlucht, langsheen de Maas. Onmiddellijk waren de gendarmen der omliggende brigaden verwittigd ge worden. Rond 8 ure Js avonds werd de ellendeling gezien te Mamêche en dooi de gendarmen aangehouden. Hij is ter beschikking van het parket opgesloten. De droefheid der familiën Tixhon en Count; is onbeschrijfelijk. Beide fami liën zijn in «e streek zeer hooggeacht. Alleen de moordenaar werd in de alge meene achting giet begrepen, daar het een luiaard was, die meer 'dronk dan werkte. Zondag morgend is het parket ter plaats afgestapt. De moordenaar werd bij het lijk van zijn slachtoffer gebracht. De booswicht bekende zijne.misdaad en verklaarde uit jaloerschheid gehandeld ie hebben. Toen men hem naar het gevang van Namen wilde voeren, werd het rijtuig, waarin men hem had doen plaais nemen, bijna door de verontwaardigde menigte om geworpen. Men wilde den ellendeling lynchecTen. Tampios ni&t in c&s hancfrn der Opstandingen De militaire gouverneur van Vera- Cruz zegt dat de omweutelaars vóór Tampieo komen teruggeslagen te wor den door de aankomende federale troe pen. De federale kanonneerboot Bravo die de stroom opgevaren is, beschiet voortdurend de stellingen der constitu- Het kasteel? gaf Denis ten ant woord wat wilt gij dat ik daarvan zeg gen zal, beste Vivant? Hetligt nog al tijd boven op de rotsen, in een weinig slechter staat dan op den tijd van uw vertrek Er is dus niemand, dio daar zorg voor draagt? vroeg de soldaat, wiens mannelijk gelaat plotselings eene leven dige gevoelheid toonde die zich aan zijn 'ongeduld paarde. O mcnschen ontbreken cf niet, antwoordde de gewezen pikeur. Voor eerst is er de oude Adrienne Petit-Jean, die van geen heengaan heeft willen hoo ien... verstaat gij? de vroegere dienst bode van den.... kortom, gij begrijpt mevervolgens is er nog vader Lory, zijn schoonzoon, zijne dochter, zijn zoon en zijne schoondochter met hunne kin deren ook uw neef Dorier. En wat doet mijn neef daar? viel hem de soldaat plotselings in de rede. "VVat de anderen er doen hij is er gaan wonen, om vrij te zijn van huur te betalen. Welnu, ik zal hem morgen zeggen, dat zijne plaats daar niet is. Hij is wel in staat om u te ant woorden, dat gij u met zaken bemoeit, die u niet aangaan, zegde een der land lieden. Dat zullen wij eens zien riep Vi vant. Ha ging hij voort, terwijl hij met de vuist op de tafel sloeg, de plundciing duurt dus nog altijd voort Maar wat doet dan de overheid De overheidspersonen dei' repu bliek hebben niet in last om over de goederen van verraders te waken, zegde Brulard. DE VOLKSSTEM tionnalisten te Tampieo. De vluchtelin gen zijn op de Amerlkaansche oorlog schepen opgenomen. De admiraal Fletcher heeft heide par tijen gedwongen het vuur te staken. Luidens een snc-lbericht van den onder admiraal Cradec-k is er aan het hevel van zijn collega gehoor gegeven. Generaal Aquilar zóu met 3.000 sol- 'daten post gevat hebben op den linker oever van den stroom. De federalen en opstandelingen hangen hunne weder- isijdsche krijgsgevangenen op. Hst Kfóm&are&roent van Tawipieo. Volgens een telegram in het departe ment van oorlog te Mexico ontvangen zou de beschieting Tap Tampieo bij de opstandelingen eene wanorde doen ont staan hebben. Honderden onder hen werden gedood en de overschot der troe pen zou zich op Victoria terugtrekken. Zaterdag namiddag hield het geweer vuur op. De opstandelingen hebben den waterdienst der stad afgesneden. Do toestand varwikkeü zteft. Een snelbericht uit El Paso, zégt 'dat de hoofden der opstandelingen te Juarez eene vergadering belegd hebben als ge volg op het uitbrengen der gruwelen door hen begaan. Men heeft besloten geneVaal Carranza naar Chihuahua te zenden om er de politiek der opstande lingen te leiden. Deze reis zal 10 dagen duren. Men heeft tot generaal Villa een bode gezonden om hem te doen opmer ken dat de schending van het konsulaai van Chihuahua, de uitdrijving in massa der Spanjaarden, enz., van natuur zijn internationale verwikkelingen na zich te slepen. Een tur.neï ingestort teen szai trein er cnt?er restf, Talrijk stacfotoffors. Uit Chemnitz woiidt gemeld, dat Maandag morgend, nabij de middensta tie, een tunnel instortte, op het oogen- blik dat een reizigerstrein er onder reed. De lokomotief, de fourgon en twee rijtuigen werden bedolven. Onmiddel lijk werden de reddingswerken aange vangen, doch deze zijn uiterst moeilijk en gevaarlijk, daar men voortdurend nieuwe instortingen yree-st. Men heeft evenwel reeds verscheidene slachtoffers van onder de puinen kunnen ophalen. Allen zijn levensgevaarlijk ge kwetst. De reddingswerken worden ieverig voortgezet. Het 3e bataljon van het 1BU linieregi- ment zal te Gent garnizoen blijven hou den na het verfctek -vorn den staf enrihet la,: 2" 4" en 5e bataljon yan het regiment, dat in het begin van Januari naar Atli vertrektdaarin is het bataljon uit Den- dermondè begrepen Eene kompagnie van het 3® linicregi- ment zal te IJperen blijven; eene kom pagnie van het 8sU lióieregiment ver trekt Woensdag naar' Vilvoorde eene kompagnie blijft te Antwerpen na hef vertrek van het regiment, tot 1 Juni 1914 eene kompagnie van het löa linie- regiment vertrekt Maandag naar Na men; eene kompagnie van het 12° linie regiment zal te Verviers in garnizoen blijven eene kompagnie van het l°l* ja gers te voet zal te Die'st garnizoen hou den te rekenen van Woensdag aanstaan de en eene kompagnie van het 3® jagers te voet blijft in garnizoen te Laken, tot, den oogenblik dat liet bataljon den staf van het regiment zal vervoegen. Do k\?s van 1S12, De soldaten behoorend tot het voet volk, tot de vestingartillerie, het regi ment genie, de bataljons vestinggenie der versterkte plaatsen Luik en Namen en tot de bijzondere geniekorpsen, znl- Als een gekwetste leeuw wendde Vi- ,vant zich om en terwijl hij zijn manne lijk gelaat naar het roodkleurig gezicht van den maire keerde en hem met vlam- menden blik in de onrustige oogen zag, antwoorddo hij met donderende stem Ik spreek niet tót u, citoyen Bru lard en uit de wijze waarop ik u reeds een paar malen antwpord gegeven heb, hadt gij moeten bespeuren dat ik er niet op gesteld was met Uj in gesprek te ge- rakeu. ïlc verbied u,.Tiet woord tot mij te richten voegde hij er nog luider bij. Ik ben hier met vrienden en..... Ge zijt niet altijd zoo hooghartig geweest, stamelde Brulard, terwijl hij uit voorzorg naar het" einde der bank waarop hij zat terugweek. Dat is waar, antwoordde Vivant op even vasten toon, hoewel met eene treu rige uitdrukking in de slem; maar juist, wijl ik eens in mijn leven het ongeluk gehad heb naar u te luisteren, wil ik het nu niet een tweede liniaal doen denk daaraan en laat mij met vrede. En hij keerde den maire, die verstomd scheen opnieuw den rug toe. Vivant sloeg een ondervragende^, trotschen blik om zich heen, die tot zijn makkers scheen te -zeggen Help gij mij niet Maar wat geeft het mij ook? Daar ge mij de punten op de i's wilt laten zetten, hernam hij met even vaste stem als zekeren blik, vraag ik u of men hier, sedert de vrede overal her steld is, ge-ene tijding gehad heeft van den voormaligen graaf de Brancion? Bij het hooren van den naam zijns vroegeren meester»ontroerde Denis. Zijn mond, die zich altijd tot een jovia- Jen den 30 December aanstaande in on bepaald verlof gezonden worden. Hot iege^kentifigesit vee/ 1314. Het wetsontwerp bet legerkontingent woor 1914 bepalende werd in de Kamer neergelegd. Op vredesvoet is bet kontingent vast gesteld op 100.000 man de milicielieh- ting op 33.000 man. In de beweegredenen verklaarde M. de Broqueville het volgende Het kontingent van het leger dat de regeering moet kunnen in werkelij- ken- dienst roepen, in vredestijd werd vastgesteld en behouden op het cijfer van 100.000 man, zooals in al de wetten sedert 1869 werd voorzien. Dat cijfer is inderdaad voldoende cm alle gebeurlij ke voorvallen het hoofd te bieden, en moet door de vermeerdering van 't voor loopig ooricgs-efïekiief, door de nieuwe wet verzekerd, niet beïnvloed worden. Het kontingent dor müieielichting ■werd bepaald op 83.000 man, cijfer door de nieuwe wet als basis genomen voor de herinrichting van het leger. Dit cij fer staat dit jaar gelijk met 49 op de in geschrevenen voor de lichting, dat. af trok gedaan der vrijwilligers van be roep, 67.139 man bedraagt. Bij cis foyrgcffwaoht. De heer luitenant-generaal Keukei de Watlet, opper-hevolhebber der burger wacht van de beide Ylaanderen, heeft met do officieren van den staf kennis gemaakt. Ten huize van den kolonel Albert Ver- beseem, te Gent, stafoverste der om schrijving, had de voorstelling der offi cieren van den staf plaats. De heer dokter De Seranno is bevor derd tot den graad vau luitenant-kolo nel, hoofd van den gezondheidsdienst der omschrijving. B/ISSSCI. Eene dramatische dieven- jacht. Wij meldden Zaterdag avond dat dieven verrast werden terwijl zij een magazijn der Ste-Katheiijnestraat aan 't plunderen waren, en er konden in ge lukken te ontsnappen. De kerels werden door verscheidene agenten achtervolgd en om beter te kupnen vluchten, lieten zij koopwaren, antjrekersgerief en zelfs hunne overjas- eed vallen. Aan de Anspachlaan gekomen, voor hef Paihé-Palace, klauterden zij over eep hek van twee meters hoogte en ver dwenen in het groote gebouw, door de ;poUcie nagezet. De opzoekingen hadden geèn uitslag opgeleverd, toen de schel men op. de daken der huizen werden ont dekt, waar zij van 't eene dak op het andere sprongen, zoo op een 20-tal ge bouwen. Eindelijk geraakten zij langs een dakvenster in een huis der Jules Vah Praetstraat en wisten lange daar beneden en buiten te geraken, en kon den ontsnappen. Een hunner is gekend. 't Is zekere Mdie reeds herhaalde ma,lcn werd veroordeeld. Men denkt beide schelmen .weldra te kunnen snap pen. Ëxtra-turt-strooisel, 2,50 fr. de 100 kil. Mest teruggenomen, 21, r. Cliimiste. Tel. B. 5590. Jonge Fransche dieven aangehou den. Twee jonge Franeclion, die tal rijke diefstallen gepleegd hadden te Pa rijs, werden Zaterdag morgend te Brus sel' aangehouden, toen zij zich in de sta pelplaats aanboden om gestolen voor werpen af te lialeu, door lien in eerst- gepielde stad verzonden. Zij werden op gesloten en zullen uitgeleverd worden. '4De aftruggelaars. Sedert eenige weken, bieden verscheidene personen zich met val sche inteekenlijsten in de fhuizen aan, om geld in te zamelen voor liefdadige werken. Het zijn bedriegers en de policie, wel ke reeds vele klachten ten hunnen laste ontving, zoekt de aftruggelaars neey- istig op. Ten glimlach plooide, trok zich kramp achtig te zamen, zijne lippen beefden en zijn levendig oog werd met een droevig waas overtogen. De voormalige graaf... de voorma lige graaf..., zegde hij, gij vraagt Wel ja, ik vraag of men hier ook weet wat er van hem geworden is, en ik heb u slechts over zijn kasteel ge sproken, opdat ge mij antwoord over hem zei ven zoudt geven. Wat is er mét hem gebeurd? Alle uitgewekenen kce- ren terug waarom is hij nog hier niet Sedert den dag van zijn vertrek heeft hij aan niemand onzer geschre ven, antwoordde Denis met ernstige stem. Maar zeg mij eens Vivant, waar om stelt gij zooveel belang in dio zaak Ik dacht Op dit oogenblik gaf Brulard 'den no taris, die zwijgend getuige van dit too- ueel geweest was, een teeken, en beiden stonden op alsof zij zich gereed maakten om te vertrekken. Inderdaad betaalde de eerste 'de ver- fceriog, die zij gemaakt hadden; daarop trad hij langzaam op Vivant Baugey toe en zegde tot hem Daar ik de woorden van straks niet ernstig kan opnemen, citoyen Baugey, wil ik u wel zeggen dat er eene plaats als houtvester open komt en dat het slechts van u afhangt.... Gij begrijpt mij Hij begon te lachen, zoo ten minste zijn grijns dien naam verdiende. Maar plotselings zweeg hij, verstomd door den verachtelijke» oogslag waar mede Vivant hem van het hoofd tot de voeten aanzag. Well bevalt u dat niet? stamelde 1 16 DEC. 1913 Zondag morgend werd zekeye welke aan de Naamsche Poort in een hotel verbleef, en enkel van aftrugger larijen leefde, aangehouden. Zijne uit levering was voor aftruggelarijen en misbruik van vertrouwen door de Fran sche regeering aangevraagd geworden., In afwachting dat de formaliteiten 'vervuld worden, is dc kerel opgesloten. Twee kwaaddoeners vragen, door middel van aankondigingen, briefwis selaars voor een groot huis te Londen,, waarvan zij beweren de gevolmachtig den te zijn. De bedriegers beloven aan de belanghebbenden zeer winstgevende plaateen, doch eisclien eene borgstelling van 500 tot 1000 frank. De policie der 4° afdeeling heeft Za terdag de persoonsbeschrijving van de twee aftruggelaars naar al de kommis- sariaten in den BrusscTschen omtrek ge stuurd. Een kerkdief geknipt. Gister avond, rond 10 ure, stelde de koster der Finisterekerk vast dat de offerblokken werden opengebroken. ïn een hoek ont dekte hij een kerel die zich in de kerk had laten sluiten. De policieagent De ckers werd verwittigd en snelde toe,, vergezeld van een koliega. Dc geheim zinnige persoon werd betast. Men vond! op hem een geladen revolver en vier-en- twintig kardoezen. Hij werd naar het policiekommissariaat geleid en door M. Declercq, policieofficier, onder vraagd De kerel gaf een valschen naam op. Uit papieren op hem gevonden blijkt, dat deze persoon een Duitscher is, be werend koffiehuisbediencle te zijn. De diefstal van 351.000 mark. De rechterlijke policie bracht Zaterdag morgend naar het policiekommisariaat, op de Koolmarkt, een gewezen werk man-losser van de Noordstatie. Men dacht dat deze aan het gerecht inlich tingen zou kunnen geven hebben over de geheimzinnige daders van den dief stal van 351.000 mark, onlangs ge pleegd in een pakwagen van den trein 666, in bestemming van Keulen langs Verviers. Na langdurig ondervraagd to zijn geworden door M. Racquez, substi tuut, van den prokureur des koning», werd de werkman terug in vrijheid ge steld. Maar ja, buurvrouw, mijn koffie is ai- tijd goed, want ik eisch den naam Vin- cart Fils, op mijne pakken Chicorei dar Trappisten. 1500 Els&ne. Bandietendaad. Mevr. Van der Ekt^ rentenierster, Paul Lau- tersstraat, te El sane, werd gister avond, nabij hare woning, door drie kerels van 20 tot 22 jaar aangerand. Een hunner greep haar bij dc keel, terwijl, de an deren haar een zijyeren .handzakje ont rukten dan vluchtten de bandieten. Voorbijgangers achtervolgden hen.Toeti de dieven zagen (lat zij gingen, inge haald wórden, wierpen zij het gystolen zakie Weg en verdwenen. Laken, Echtelijk drama. Op den Antwerpschen Steenweg te Laken 'houden de echtelingen Leene her berg open. De beste verstandhouding heerscht niet in het gezin daar de baas, naar het schijnt, nog al gaarne drinkt. Wanneer hij gedronken heeft, mishan delt de man nog al eens zijne vrouw en deze om zich tegen de gewelddaden te verweren had een revolver aangekocht, haar mail bedreigend daarvan gebruik tc maken zoo hij zich nog aan gewedple- gingen vergreep. Zaterdag morgend, rond 10 ure,- ontstond er in de slaapkamer der echte lingen alweer oen twist en daar de man de vrouw wilde slaan, greep deze haar. revolver en schoot herhaaldelijk op hem« Haar hand-was echter onvast en de ko gels floten aan de ooren van den man zonder hem te treffen. De vrouw is ter beschikking van het gerecht opgeslo ten. de maire. Drie honderd franken per jaafr zijn toch licht aan te nemen.... Eens hebt gij mij omgekocht, gij zult mij geen tweede maal omkoopen riep Vivant met donderende stem. Als gij heb ooit waagt, mij nog eens uwe houtvesterplaats of wat ook aan te bie den, zal ik u ouder mijne voeten ver trappen als eene rups. Onthoud dat! Brulard deed een sprong achteruit op 'het oogenblik dat de soldaat onder zij ne bedreiging van de bank opstond, alsof hij haar ten uitvoer wilde brengen. De notaris volgde het voorbeeld van zijn vriend en heiden gingen naar buiten. Wat! trekt gij er op los, jongen zegde de gewezen pikeur. Maar liet is niets, er is niets aan gelegen hij speelt genoeg den baas. Houd u echter goed, raad ik u, want gij hebt nu een doods vijand aan hem. Ik vrees hem niet, zijn tijd is, God dank, voorbij. Hij zou nog we) willen bijten, her vatte Denis, maar zijn tanden zijn als de wolvenmuil, die aan mijne deur ge nageld is: hij gaapt altijd maar kan niet meer vasthouden... Kom, nogmaals op uwe gezondheid, Vivantvoegde hij er bij, de glazen vullende en nu wi j als vrienden onder elkaar zijn, kunnen wij openhartig spreken. Drink niet op mijne gezondheid, antwoordde de soldaat, ik heb u eene andere voor te stellen... een andere, die u allen dierbaar zijn moet... <Wor^

De Volksstem | 1913 | | pagina 2