Jaepes tie Bransion Be gebeurtenissen iu Mexico Os misdaad van Bs misdaad vanVyve-Cappelle DE KEMPENAAR Nleu wsberich ten Keizer Metre!ïck öctKf. Lnidens een snclbericht uit Djibouti aan de Daily Mail zou keizer Meneliek van Abyssi- aüë,. .Vrijdag laa^tleden overleden zijn. BRAZILIË üene fetterkunuigo overeenkomst met [Frankrijk. Maandag werd te Eio de Janeiro de Fransch-Braziliaanscbo over eenkomst geteekend. Zij zal 30 jaar du ren en geelt aan do Fransche schrijver© in Brazilië dezelfde rechten als aan de Braziliaansehe schrijvers. VE R EEN ÏGDE-ST ATEN. Ontploffing in eens mijn. Dinsdag morgend had m den put Vulcan te 'Newcastle (Colorado), cone schrikkelij ke ontploffing plaats. Een 30-tal mijn werkers zitten erin begraven. Dit een later bericht zou het blijken «hit 30 werklieden dood bovengebracht .werden. Slechts twee konden ontsnap pen. Te Tampico. Het Amerikaansch departement van zeewezen heeft van den onder-admiraal Fletcher te Tampico, een telegram ont vangen meldende dat de zaken hunnen gang hernomen hebben. De waterdienst is heringericht. Ecu- aanval eter Zapatisten. Luidens een snelbericht uit Mexico is '«Ie stad Milpaalat, gelegen op 16 mijlen 'ten zuiden van Mexico, door eene sterke troep Zapatisten aangevallen. Het fede raal garnizoen is op de vlucht gedreven na gevoelige verliezen te hebben onder gaan Uit Mexico werd onmiddellijk een korps bereden policje uitgezonden die de Zapatisten tot den aftocht dwongen. Deze vluchtten in het gebergte. zoodat men fer nauwernoo'd, op ©enige stappen afstand iets kon onderscheiden. De moordenaar heeft zijdelings gescho ten en kon niet de minste rekening hou den van de uitspreiding der lading. De moordenaar vreesde dus niet to vens Mev. de ïhibauit en haren man te treffen. Wat echter veel op den geest der be volking werkt, is dc uitgeloofde pre mie. Men weet dat de ongelukkige we duwe dè Thibault eene premie van 5.000 frauk uitlooft, aan dengene die het par ket op het spoor van den moordenaar brengen kan. Zulks heeft voor gevolg, dat de meest onwaarschijnlijke veronderstellingen gedaan worden, en dat alles ten slotte op niets uitdraait. Eenigen dezer, die nan het parket zul ke onwaarschijnlijke veronderstellin gen zonden, verwonderd omdat zij geen nieuws vernamen over. hunne uitvin ding verzwijgen het zelfs niet, dat hot gerecht moet uitgekocht zijn Dat deze kortzichtige lieden niets kenuen van wat het gerecht, en 'de rol van onderzoeksrechter beieekent, hoeft geen nader betoog. DE VOLKSSTEM 18 DEC. 191a kon. Rommolaero zong intogendoel gemikt hebben toen hij schoot. De beschuldiging heeft iSgetuigon gedag vaard en de verdediging 11. Do cersto goluigo is majoor Dupont, van het 4° linie. Deze hoeft Van Gheluwo slechts korten tijd onder zijne bevelon gehad. Jtom- melaero en Van Gheluwe, waren 's morgens roeds eens uitgegaan zonder verlof. Toon zij avonds wegliepen, hadden zij zeventig kardoezen in hun bezit. Dan komt Dr Albeit Clerfayt, die den bo- tichte onderzocht, getuigen, dat deze volko men vorantwoordolijk is. Andere getuigen beweren ecblor dat Van Gheluwo soms zoo aardig deed. De echtgenoote Dupont, herbergierster, verhaalt wat or in haró herborg is voorgo- vallen. Bommelare en Van Gheluwe waren er binnen gekomen en witten zeer bedronken. Zij willen kost wal kost hunnen shako ver wisselen tegen mutsen van de verbruikers. Daar deze weigerden, wilde Itonmiolaero zijn geweer laden oin lo schieten. Van Ghe luwo trachtte vrnelitoloos hem to bedaren. Tweo der verbruikers gaven dan hunne muls en do twee soldaten .haastten zich weg, na hun shako ton gronde geworpen te hebben., llot verhoor wordt om 12 uro geheven. Het onderzoek. De gruwelijke moord op M. de Thi bault. de Boesinghe gepleegd, blijft nog steeds met volslagen duisternis omge ven. Zonderlinge geruchten doen even wel dc ronde nopens deze zaak. Natuurlijk werd er veel verteld rond eene misdaad, van het oogenblik dat deze eenigszins geheimzinnig is, doch, .nu gaat het wat ver. Sommigen, die beweren wel ingelicht te zijn, laten hooien, dat de moordenaar van Af', de Thibault niet onder wild- fitroopers .moet gezocht worden, maar wel in de wereld. Volg'ens dezen zon er hier eene wraak neming plaats gehad hebben. Zelfs wer den er namen genoemd, natuurlijk niet openlijk, doch genoegzaam aangeduid. •Niemand neemt echter op zich het ge recht bepaalde inlichtingen te geven. Evenwel heeft het gerecht vernomen, wie de persoon zou zijn, door de welwe- ters aangeduid. Het was een persoon lijke vriend van Af. de Thibault. Op be dekte wijze werd een onderzoek gedaan en het parket bekwam weldra dc volste •zekerheid, dat deze persoon zicli in den •omtrek van het kasteel van AI. de Thi ybault niet kon bevinden den dag der misdaad. •Sommige personen drijven het zelfs aoo ver, te beweren, dat de dader in de onmiddellijke omgeving van het slacht offer moet gezocht worden. Hier ook, jCan niet du minste twijfel bestaan, 't Is klaarlijk genoeg, dat de laffe lasteraar© 'hier Mevrouw de Thibault willen aan duiden. Het zal echter niemand ontgaan zijn, en de getuigenis van den expert, die dc loodkorreU onderzocht, bevestigt aulks ten voile, dat Mev. de> Thibault zooveel gevaar liep getroffen te worden, «ls haren ongclukkigen echtgenoot. Mev. de Thibault en haren echtge noot stapten arm aan arm door de dreef naar hun kasteel. Het was zeer duister, Een soldaat tijdens eene patroeije door twee andere soldaten doodgeschoten. Voor den Krijgsraad Men zal zich do vreoselijko zaak van Forchios-la-Marche herinneren, waarbij een patroeljëerer.d soldaat, Severin genaamd, door tweo andere soldaten gedood werd. Tijdens do socialistische werkstaking van April laalsleden was hot 4° linie, in garni zoen t6 Brugge, naar Foroliiés-la-Marclio gestuurd, bij Monceau-aan-Sainbor. Twoe soldaten Rommelaer on Van Gholuwe,vlucht ten zokeron dag uit de kazerne en mot hunne wapens, liepen zij do heibergen af. Rommc- laer gedroeg z-ich overal ruw en onbeschoft en bedreigde olkeon. Overal verdroeg men zulks echter niet. liet duuvdo niot lang of de twee dronken soldalen werden in eene heiberg buitongezet en do deur word achtor hen gesloten. Rommelaer werd woodend hierover en loslo oen schot door do deur. Daarna trok de wooslaard inetzijn gez.ol weg. Eonige minuien later ontmoetten zij eene patroeije, beslaando uit tweo gendarmen en tweo soldaten. Eeno woordenwisseling ont stond en een dor gendarmen wilde Romme laer aanhouden. Docli do soldaat vluchtte met Van Gheluwe voort. Toon dozo zich op 20 tol 30 meters afstand van do patroeije bovond en zijn gezel Vuur hooi do roepon keerde hij zich om en schoot op goed vuile 't uit. Rommelaer keerde zi.-h op het zelfde oogenblik om on schoot op zijne treurt. Do soldaat Sovorin.die do gendarmen ver- gezoldo word in volle voorhoofd getroffen en op den slag gedood. Een gendarm kreeg een kogel op liet plaatje van zijn band, docli werd niet gekwetst. De desert 'vs vluchtten do grens over, verbleven coi.igen tijd te Valenciennes en kwamen dan naar Ruines bij Doornijk, waar zij aangehouden weitlon. Roimnelaere ver hing zich in het gevang. Wat Van Gheluwo betreft, deze verscheen ovor ccnige maanden reeds voor don krijgs raad van Henrgouw, docli zijn advokaat, M. Roné Aubry, der balio van Bergen, vroog on bekwam een onderzoek van do geestvermo gens van zijn klant. Do doktoors, dio den betichto onderzochten, zijn liet echter eons om te verklaren dat dozo geonszins zinneloos is, maar geheel verantwoordelijk voor do misdaad, welke de beschuldiging als eone moordpoging beschouwt. Dc zaak kwam nu Dinsdag voor de twoedo maal voorden krijgsraad van Henegouwen. Uit de ondervraging van Van Gheluwe blijkt, dat deze geschoten hooft zonder mik- Brussel Erge val Don briofdragor Corueel Pelgrims, 38 jaar oud, wonende op do Fabriekenkaai, to Scliaarboek is Dinsdag voormiddag rond 11 ure, eon erg ongoluk oveikomen. Ilij klom don trap op van oen buis der Duquesnoystraat, toen hij opeens hot evenwicht verloor en in den gang stui Do ongelukkigo werd zeer org ovor gansch het lichaam gewond. Ilij ontving ter plaats de eersto zorgen en werd vervolgens naar het Sint-Pietersgasthuis overgebracht. - Anne Jongeling In do Montserat- straat, lo Brussel woonde hij zijno ouders eon 22 jarigo jongeling, welke onbekwaam was tot oenigwork, tengevolge ooner scho- delkwaal waaraan hij sinds zijne geboorte leed. Dinsdag iond 1 1/2 ure, stond de arme jongen op. Hel gerucht zijner stappen had zijno oudo moeder gewekt dio, door oen akelig gevoelen aangegrepen toesnelde. Toon zij in do kamor van liaar zoon kwam opende deze juist het raam en sprong in do üiepto. Do ongelukkige bad in zijn val don sohedel en do ledomalon gebroken en werd naar St. Pietersgasthuis vervoerd, waar bij woldra bezweek. Het is onmogelijk ccn goedkooper Vloesch-Extract te leveren dan het Lie- big's Extract ten ware op kosten der kwaliteit. Zinneloos gewonden Do policio heeft Maandag avond, om 11 uro, op do Slaclil- huislaan eeno oudo vro,ll\y aangetroffen, dio zinneloos was geworden. liet oudje was aan den voet van een boon^Jjezig een grond op te krabben orn er baar geld terug to vindon, zo;.-do zij, dat dicyon baar ontstolen en aldaar verborgen haddon. Do ongelukkigo wanzinnige word naar liet Sint-Jansgaslhuis overgobraclit. Dieven Ongokondo dieven zijn Maandagnacht in een onbewoond huis der Dokstraat gedrongen, waarin mon bezig is vorandoringon lo doen, en hebben er nogal groote hoeveelheid gereedschappen buit ge maakt. Extra-tiirf-gtrooisal, 2,50 li', de 100 Iiil. Mest teruggenomen, 21, r. Cliimiste. Te). D. 5590. De diefstal van 35 J .000 marJi. Nopens het vinden van het pakjo bankbrief jes in het park van het klooster van Helmet, is hol parket van oord (fel. dat dezo bankbrief- zich daar rinos don avond der diefle zouden kunnen boviildoii. Do diefstal zou lussclion Brussel-Noord en Schaarbeek go- pleogd zijn en in liet "park zou do dief do zending geopend en liét klein pak bankbrief jes verloren liebbou. (5* Vervolg.) Dit gebeurde in 'de maand Novem- lEti 1792. Dc revolutie was heer en mees te r in het land, zooals gij weet. Men vffunderde en verbrandde al de kastce- len in den omtrek en maakte ons wijs, dat het eene rechtvaardige straf was -voor dc edelen, die gedurende zoo lan gen tijd het volk op alle wijzen verdruk ten. Eenigc woorden, «lie Brulard zich 311 mijne tegenwoordigheid liet ontval len en waarover hij terstond berouw «c;heen te hebben, deden mij vermoeden, dat dc graaf de Braucion, wien ik nooit ecnig leed toegebracht had en dien ik ten koste van mijn bloed zou verdedigd hebben, zoo men hem aangevallen had, op de eeno of andere wijze in de verbre king van mijn huwelijk betrokken was. Toen ik deze gedachte eenmaal had op gevat, verliet zij mij niet meer. Ik be schouwde haar.van alle kanten en wel dra ging zij in een schrikkelijk ver moeden ovê'r. Brulard, ïnaire vau het «lorp geworden, had zijne bediening als kamerdienaar op het kasteel neergelegd, maar bezocht toch dikwijls «Ie bewoners, en gaf zich den schijn alsof-hij hen be schermde. Zoo ging de winter voorbij ik werkte niet meer en om mijn verdriet te vergeten, sleet ik mijn tijd in dc her berg en de clubsvefgacleriugen van het 'dorp. Mijn baat tegen de edelen werd met de» dag grooter. Op zekeren avond, tegen het einde van April, verliet ik het raadhuis, waar, zooals gij weet, de vergaderingen der club gehouden werden, en keerde naar mijn oom Dorier terug, bij wien ik in woonde, toen Francois Leblond zich bij lil ij voegde. Er is nieuws, zegde hij, maar hei is een groot geheim, waarover tegen niemand mag gesproken worden. Wat is er dan te doen vroeg ik. Wij hebben het bewijs, antwoord de hij, dat dc voormalige graaf corres pondentie houdt met de geëmigreerden en eitoyen Brulard wil hem niet vena den aan het revolutionnair komiteit te Chaumont, dat kort recht met hem zou maken. Welnu, dat vind ik niet berispe lijk, here "n ik. Laat men de edelen wegjagen, dooden zelfs zoo zij tegen stand bieden, maar hen verraden, bah Als gij wist wat ik weet, zoudt gij zoo niet spreken, als gij thans doet. Nauwelijks had hij deze woorden uit gesproken of Louise's beeld stond mij voor den geest. Het bloed steeg mij naar het voorhoofd ik voelde eene ril ling van het hoofd tot de voeten, en terwijl- ik" Francois bij den arm greep, riep ik hem half waanzinnig toe Wat weet gij Men heeft mij doen beloven dat ik bet niet zou zeggen. Zeg het of ik steek u neer Met een trok ik den sabel, welken ik destijds altijd droeg en zette Francois de punt op de borst. Wij waren alleen en mijne beweging'was zoo vlug ge weest, dat bij geen tijd had om zich in tegenweer te stellen. Hij werd bang en gaf toe. Er was ook gezegd geworden, dat do liof allo weken opgekuischt werd. Uit hot onder zoek is gebleken, dat uit hoofde van het slecht weder, deze opkuiseh niet gedaan is geweesl in de week volgende op da diuite dor bankbriefjes. Een der genoegens van den haard is de fijne tas, gemaakt mei de (Jhicorei der Trappisten Vincart. 1500 Or Schaarbeek. StouDnoedige dief aange houden. Een kerel drong Dinsdagnamid dag in hel magazijn Roosen, fabrikant van spiegels «n lijsten. Brabantstraat, te Schaar beek en stal er oene sohilderij van groote waarde. M. Ronson kwam juist thuis loan do dief vertrok. Doze laatste vluchtte dpch werd achtervolgd, ingehaald en aangebon den op de Collignonplaat8. Het is een oud- veroordeelde. Eene erge zaak. Vervolgingen zijn lngospannon togen eeno vrouw uit do volks buurt der gemeente, wegens onwettige uit oefening dor geneeskunst en om daardoor «Ion dood van oeno vrouw veroorzaakt to hchben. Eono tweede vrouw, die ook door haar behandeld word, ligt op sterven. Die betichte beweerd© vroedvrouw te zijn, docli zij had geen enkel diploma. St. Joost ten-Noode Brand Maan dag rond middernacht werden de pompiers verwittigd dat er brand was ontstaan op oen slaapkamer van liet huis n. 292 van den Louvensclien steenweg. Zij snoldon in allor- haast heen en'gelukten er in,na oenige minu ten werken hot vernielond elomont to over meesteren. Ongeval Door het breken eener huis der waterleiding in de Linnéestraat hadden werklieden Dinsdag oono breodo gracht moeten graven om do noodige her stellingen te kunnen «loon. Rond 9 ure kwam con liolleud peerdde straat afgoloo- pen en ging onmiddolijk in do gracht tereehlkotnen toon oen dor werklieden Al. Van Wydo er opeens naar toesprong on erin gelukte het beest op eon meier der sloot togen lo houden. St-Jans-Molenbeelc. Wanhopige daad. Do 19jarige fnbriokwerkster X.., wonen de Ie St-Jans-Molenbeek, was sinds maanden verliefd op een soldaat der grenadiers. Deze brak dezer dagen met haar af. Sindsdien was zij aan wanhoop overgelovord en vorklaardo aan hare werkgezellinnon, dat zij zelfmoord zou begaan. Daartoe besloten, begaf zij zich Maandag avond naar do vaart van Charleroi. Vqór do kazorno van hol Klein Kasteoltje bond zij oen dok voor de oogen en sprong hot water in. Soldaton die de wanhoopsdaad gezien had den, snelden loe en kondon liet meisje red- don toen zij voor do derde maal naar hoven kwam. In .ie kazerne gebracht, koerde zij tol liet bewuszijn terug. Haar toestand is echter zorgwekkend. Stoutmoedige diefstal. Een stout moedige dief is Maandag avond bij middel vjui valsclio sleutels in do woning van M. Gomnentoplaals, gedrongen. Hij heeft al do meubels opengebroken on eon aanlal juweelen buil gemaakt. Elsene. Brand. Maandag ontstond brand bij M. Liénart, kunstschilder, Troon straat. Het vuur brak uit in de onderverdi«<- pingon, waar llosschcn olie en andere brand baro sloffen stonden. De lammen numon derhalve spoodig grooto uilbreiding. Na oen half uur werken, waren de pompiers moester van don brand. Do scliado is nogal groot. St Gillis. De gruwelijke kindermoord. Dinsdag, op hot palcis van juslicio wer den de cchtgenoolen Lefovro, mot elkander gekonfronleord. Do vrouw hield baro ver klaringen, door liet verslag der wetsdok loors, die do lijkschouwing gedaan hebben, bekrachtigd, slaande, llol is inderdaad bewe zen «lat het kind 's avonds bezweken is. Do man snauwde zijno vrouw too dat zij looj zwoer bij hoog en laag dat zijn dochtertje op don koolbak gevallen was. De beliclilo beweert dat zijne vrouw hol niet wilde bekennen om hem in het verderf te storten. Ge sloogt uw kind toch nogal Welnu, zegde bij, terwijl Lij mijn wapen afweerde, gij vindt liet niet goed om de edelen «L(e samenzweeringen spannen, to verraden, en de voormalige graaf de Brancion beeft zich niet ont zien u van uwe verloofde te berooven. Het is dus waar?.liep ik uit. Zonder twijfel, antwoordde bij. Citoyen Brulard kent al de bijzonderhe den van de zaak liij beeft er d& bewij zen van in handen iyeliad. Had hij u verboden het mij te zeg gen? Ja hij vreesde dat gij dwaasheden begaan zoudt. Vaarwel, Fratie.ois. Waar gaat gij heen Naar citoycn Brulard. Waarom? Om hem aan eene belofte te herin neren, die hij mij gedaan heeft. Als gij hem zegt dat ik u alles be kend lieb, zeg er dan bij, dat gij mij het mes op de keel er toe gedwongen hebt. Wees daar gerust op. Tien minuten later trad i"tc bij ei toyen Brulard binnen, die in het raa«l- huis woonde. Hij scheen verwonderd toen hij mij zag, en toch bad hc-t monster op mijne komst gerekend. o Hij zat vóór eene groote, met pa pieren overdekte tafel. Een zwaar pis tool lag onder zijn bereik, aan zijne rechter hand. Hij droeg eene «mrmagnole van roode kleur en had eene groote roode muts op het hoofd. Ik heb u gelegd, dat hij verwon derd scheen over mijne komst. Wat wilt gij vroeg hij kort af. eens 1» vervolgde de rechter. «Als hot 't ver diende klonk het antwoord. Mad. Lofévre gaf dan den onderzooks- echter do redon op waarom haar man de kleine Gilberto mishandelde. Het kind was altijd uitbesteed geweest bij buitenlieden nit de provincie Namen. Toen het thuiskwam mishandelde de kleermaker hel onder voor wendsel het goede manieren te loeren. Na deze konfrontalie werk Lefèvre naar het gevang van Brussel teruggebracht, Antwerpen. Werhongelukken. Tijdens hot werk aan boord van do stoom boot ««.Nile», gemeerd aan afdak 13, werd de genaamde Lod. Gobaers, wonende Do Waegliemaeckerestraat, door «ene stalen meertouw in liet gelaat getroffen. Het slacht offer werd mot twee erge wondon naar hot verbandliuis dor Kipdorpvesl gevoerd. De 20 jarigo Maria Geden, wonende Erwtenstraat, workzaam zijnde aan boord van den sloomboot Helstein gemoord op n. 75 der dokken, werd door hot afschuiven van eenen stapel planken de twee beonen geplett'jrd. De verongelukt© wordt iu het verbandhuis verpleogd. Maandag avond is Lodswijk Van Maal,22 jaar, dokworker, wonende Makolaarsplaats, op de sloomboot Sacksen gemoerd aan afdak 15, in liet ruim gevallen. Hij bad dó twee polsen gebroken. Erge val. Dinsdag is do öjarige iongon Max Berger, al spolende in eeno voor de elt-klriokmaalschappij gegraven gracht, in do Bleekcrijstraat, gevallen, en wel zoo ongelukkig dal hij met gebroken boen word opgenomen. De jongon werd in de oudorlijke woning, Kroonslraat 67, te Borgerhout ver pleegd. Knaap overreden. Maandag is do 11 jarige knaap Georges Van Pelt, Garnot- straat, door con platten wagen ov«r don ïoclilervoet gereden. I)e kleine dia de te«neil verpletterd hod, is naar do ouderlijke wo ning gebracht. Gevecht in eene danszaal Maandag rond middernacht, werd er gevochten in do danszaal Elysc3 Diopeslraat. Een kerel der Zwedenslraat werd door de policio buiion gezet, maar bij ging voort met wan orders t© veroorzaken on werd zelfs handge meen met do policie. In de worsteling be kwam hij eon sabelslag op den linkerarm. Dan werd hij wal kalmer en kon in hot gemeentegevang opgesloten worden, Sint-Trulden. Notaris Nagels in vrij heid. Gisteren namiddag, heeft de raads kamer der rechtbank van Hasselt, een hevel van nielvervclgiiig afgolevord tegen notaris Nagels. Ilij werd onmiddolijk in vrijheid ge stold. Men weet dat Notaris Nagels den 13 Augustus laatstleden aangehouden word te Tien-Tsin (China). Lede. In dc beek.Dinsdag namiddag goraakten do dochtertjes van M. P... ver dwaald on bleven tot s'avond voortsukkelen zonder den rechten weg to vinden. Door do duisternis misleid,viel liet jongslo kind in de beek. Haar zusjo kon haar redden on do twee meisjes sukkelden dan voort tot an de barroel van Karei Van Hauwer- neiren, waar bot meisje verzorgd werd. Door do hevige koude was tie arme kleine iiijna bezweken. Do twoo kinderon Werden dan bij lmr.no roeds zeer ongeruste ouders teruggebracht. Nieuwjaarsbrieven bij J. Van Nuffel- De Gliendt, Kerkstraat, 22. Grooten af slag' aan voorlvei koopers en andere. Lokeren. Laffe aanval. Maandag avond, rond 6 ure, werd de gonaamde Arthur Verheirslraoten, 17 jaar oud, bode tusscliop Lokoren en Zolo, aangerand, op den wijk Boxlaere. Eon onbekondo sprong van achtor een boem en cisehle geld. Op do weig«nring kroeg Vüi'heirslraeloii een slag in bol aan gezicht. Ilij verweerdo zich ccliter dapper en gelukte er in te ontkomen. Thuis geko men stolde hij vast, dat er cone groote snede in zijne broek was. De aanrander moet dus ook met oen mes gestoken bobben. U aan eene belofte herinneren, die g-ij mij gedaan hebt, antwoordde ik. Spreek op, spoedig, het vaderland is in gevaar Ik heb geen minuut te ver liezen, welke is die belofte- Dat. gij mij zeggen zoudt waarom Louise Tliévenin mijne vrouw niet ge worden is. Maar, als ik hei niet weet? Gij weet het wel. Wie heeft u dat gezegd? Francois Leblond. -Ik zal u alles zeggen wat ik" weet, hernam hij, maar op ééne voorwaarde. Ik wil van geene voorwaarden hoo- renGij zult spreken, en ik zal van uwe woorden gebruik maken, zooals ik goed vind. Welnu, Louise Thévenin verraad de u. Toen hare ouders hun woord te rugtrokken, wisten zij dittoen zij u zegden* dat zij haar naar hare tante ge- «onclon hadden, spraken zij onwaarheid om u minder verdriet te doen.... zij was den voi'igen nacht verdwenen. Waar is zij heengegaan? Niemand weet het Wie heeft haar ontvoerd Wat doet er dat toe? Zij beminde u nietzij heeft u bedrogen, het overige heeft voor u geen belang. Juist het overige wil ik weten wat gij mij gezegd hebt, vermoedde ik reeds. Ik maakte mij gereed om heen te gaan. Brulard hield mij met een gebaar terug. Bega ten minste geene dwaashe den, zegde hij met strenge stem. Do graaf heeft mijn geluk ver woest, ik zal hem in het zijne troffen Gij kunt hem zijne vrouw niet ont- rooven, zooals hij uwe bruid ontroofd heeft. Dat weet ik; maar ik kan morgen met mijn tweeloop naar het 6lot gaan, eerst zijne vrouw onder zijne oogen doo den en dan hem zelf neerschieten. Dat is iets waarover gij u nog wel eens moogt bedenken, zegde hij. Be loof mij dat gij ten minste vier-en-twin- tig uren zult wachten. Ik beloof niets. Doe zooals gij wilt, maar 'dan zeg ik u, dat ik den voormaligen graaf zal laten waarschuwen, om op zijne hoede te zijn, en gij zult niets uitrichten, zoo gij naar mij niet luistert Welnu, ik zal wachten, antwoord de ik, maar niet lang. Daarop verwijderde ik mij, va6t be- vsloten slechts mijne wraak uit te stel len, om er mij beter van te verzekeren en haar, zoo mogelijk, nog verschrikke lijker te maken. Den volgenden dag liet Brulard mij ontbieden. Ik heb wel gedaanmet u gisteren aan te raden, om te wachten, zegde hij. want ik heb sedert eene belangrijke zaak vernomen. Wat dan? Louise heeft u niet bedrogen. Gij liegt om den graaf te redden Gij zijt geen echt patriot j Ik zoek den graaf niet te bescher men, zegde hij, hij blijft het, die u Louise ontroofd heeftMaar zij hield niet van hem, zij heeft nooit van hem gehouden, en zij verdacht zijne schul dige genegenheid. Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1913 | | pagina 2