Jacques de Brandon JBuiienland De geliearteisl&én in Mexico a Nieu wsherichten 'T WIT STOOFKE van JAQUES BEEFS Betroff, iE verElaar 'Jat gcocc grootere fet r li-jj kon te beurt Tallen, o Kardinaal Perraud, bisschop van Au- 'tun, teekend© ook verzet uan togen de [wereldlijke inmenging en beriep zich op een besluit van Pins IX. Het gevolg yan dit incident was, dat in de volgende «temming kardinaal Rampolla nog eene «tem meer bekwam. Ten slotte werd ecKier kardinaal Sar- gekozen. 1)eze, paus geworden, verkoos Mgr Merry del Va) als staafcssekretaris. Van dan af wijdde Mgr Rampolla zicb voort aan zijne studiën en zijne werken in betrek met de Roomsche congrega tiën. In de gaanderij 'der Staatssekretaris- ïen van den H. Stoel, bekleedt kardi naal Rampolla cene eereplaats naast de kardinalen C'onsalvi en Antonellk öo laatst© ©ogend! ik ken. Zoor.ls wij reeds zegden, werd Mgr Rampolla Dinsdag morgend onwel, ter wijl ilij de H. Mis las. Een geneesheer .werd ontboden, doch deze vond niets ergs en verzocht enkel den prelaat wat to rusten. 's Avonds, rond 11 ure, na zijn sekre- •taris, Mgr Roechi, weggestuurd te heb ben. verzocht hij ook zijn kamerknecht maar te gaan slapen. De knecht veinsde te gehoorzamen, doch kwam ecnige -oogeublikken later terug. Kardinaal Rampolla ademde moeilijk cn fluisterde zijn knecht toe een geneesheer te ontbie den. Toen deze met Mgr Rocchi binnen snelden, had Kardinaal Rampolla reeds opgehouden te loven. Weinige oogen- bïikken later kwam de zuster van Mgr Rampolla, met haren gemaal, baron de Perrana, naast het lijk bidden. De H. Vader werd Woensdag mor gend ingelicht over hot afsterven van kardinaal Rampolla. Onmiddellijk droeg hij hot H. Misoffer op, voor de ziölerust van den aflijvige. Ook Mgr Merry 'del Val droeg ter aelfder intentie eene H. Mis op. Do lijkpleehtlgheden. Het lijk van kardinaal Rampolla is Daar de basiliek van St-Pietors overge bracht om er tentoongesteld te worden. De lijkplechtigkedcn zullen beden Vrijdag morgend plaats' hebben. FRANKRIJK CccaTnoverkooper aangehouden De heer Duponnois, politiecommissaris zijne opsporingen tegen de gifiverltoopers voort- znUönde, heeft Woensdag do genaamde Ernest Sagot, 26 jaar oud naar het gezang gozonden. Toen hij aangehouden werd had do kerol verscheidene pakjes cocaïne op zich. Apenten gewond door een kwaaddoener v—Tijdens hunne ronde van Dinsdag nacht werden do agenten Megy en Lacrotte door een govaarlijlcen schurk zwaar gewond op het oogenblik dat zij hem gingen aanhouden. Do bandiet kon ontsnappen en verdween in de duisternis. Inrichting van een militair Technisch korps.De Kamer heeft Woensdag mor gend con wetsontwerp aangenomen aangaan- do inrichting van een korps inilitairo inge nieurs der poeders en deze va i een korps militaire Technische agenton on rekenpliclili- gon van den poederdienst. DUITSCHLAND Zelfmoord in een Justiciepaieis Woens dag greep in liet Justiciopaleis van Gustrow «en pijnlijk tooneol plaats. Een eigenaar, de gonaamde Bobsien, werd er voor den xochtergebracht om zich te verantwoorden wegons meineed. Op het oogenblik dat hot trihnnaal 2ich terugtrok om to beraadslagen haalde do he- (6* Vervolg.y Zijt gij zeker van hetgeen gij 'daar zegt? riep ik, vervoerd van vreugde, maar meer dan ooit besloten mij te wre ken, omdat ik thans ook haar wreken zou. Zoo zeker als van mijn bestaan, [was zijn antwoord. W at staat mi j dan nu te doen Den voormaligen graaf te noodza ken om te emigreeren of hem naar de guillotine zenden, door hem te verra den. Ik' zou hem liever dooden. Ik zeg het tegendeel niet, maar indien, zooals ik reden heb om te geïoo- yen, de arme Louise zich in een der kel ders van het.6lot bevindt en de graaf alleen hiervan kennis draagt, zal hij het geheim mede in het graf nemen en dan begrijpt gij.... Maar als men hem naar de guillo tine zendt zal hetzelfde gebeuren. Nagenoeg maar wijl hij voor het Ycvolutionnair gerechtshof ondervraagd wordt, zal men te weten komen waar zich het ongelukkige kind bevindt ïnaar van alle middelen is do emigratie het. zekerste. Dan zal hij Louise met zich nemen. Daar zal hij zich wel voor wach ten, zijne vrouw zal hem vergezellen. Dat is waar.... Maar met dat alles zal hij niet gestraft en ik niet gewroken .worden schuldigdo oen rovolvor to voorschijn en school zich een kogol door hot hoofd. Bobsïon stortte dood neder. Botsing tusschen stoomers te Kiel De Belgische stoomer «Belgica,» is Woensdag morgend iü do aanlegplaats van Kiel in bot sing gekomen mol den Zweodschen stoomboot Union dio gezonken is. Do bemanning kon gered wordon hij nitzendenng van don tweeden loods. Het lijk van don ongelukkige is opgevischt gowordon. Da slechts behandeling In het leger De Berlijner dagbladen deden mede dat de wachtmeester Brunew door den krijgsraad te Berlijn zetelende tot 0 wekon arrest is veroordeeld wegons sleehto mishandeling on misbruik van autoriteit. Brwnow zou zijne soldaten vuist-en rijzwecpslagon toegebracht hebben. ENGELAND Rond de Eenwording der Nationaliteit Tijdens dc jaarlijkscho vergadering van den Koizerrijksbond heeft M. II.Samuel minister van Posten modegcdeold, dat het gouvorne- ment aan het Parlement eene wet zal voor leggen strekkende tot liet eenmaken der Nalionalitoit van al do inwoners van het ganscho rijk. Door dio wet wordon de inboorlingen der koloniën Engolsoh onderdaan en tegonovcr- gosloldo, elke Engelsch onderdaan geniet in de dominions dezelfde rcchton als do land bewoners. Die hervorming werd sinds lang reeds geeischt door don bond van het Engelsch rijk. TURKIJE Rond de Duitsche militaire zending Een Parijzer blad zegt dat het Russich gouverno- ment het door de Porie gegeven antwoord aangaande do Duilscho militaire zonding niet als voldoende aanschouwt. De Franscho diplomatische kringen achton dat het past, dat zij do vorbondenen kennis le goven hebben hunner besluiten. Frankrijk zal samen handelen met Rusland en Engeland,maar hol schijnt dat dezo laatste een in evenwichlhoudende rol zal vervullen. In de parlcmentskringon van St. Peters- borg wordt algemeen geoordeeld dal indien Turkye in -jeene male voldoening geeft aan Rusland aoo zou do bezetting der strategische punten van Armenië door de Russische troe pen zich niet lang laten wachten. De Financieele toestand Er is spraak Djavid bey uit Berlijn naar Constantinopel •te roepen ten einde met hem te spreken over de aan te wonden middelen ten einde den linancioolen toestand het hoofd te bieden. Djavid bey zou vervolgens last kunnen krijgen naar Parijs te vertrekken. De Behoefte aan geldDe grool-vizier heeft een groot aantal hooggeplaatsten ont vangen waaraan hij verklaarde dat Turkye bedreigd is met de geheele opschorsing der openbare diension. In dezo voorwaarden is Turkyo, dat lot hiertoe slechts aan do Otto- manscho onderdanen de:i last van den oorlog deed dragon, lot zijn groot spijt verplicht de veronderstelling lo overwegen dat zij ge dwongen worden zal van de normale baan af te wij kon. ZUSD-AFREKA De Hindoes mistevreden. Uit Pieter- maritzburg bericht men, dat do Hindoes niet tevreden zijn ovor do samenstelling der on- derzookskommissie. Men vreest eeno nieuwe ergo werkstaking. 3RAZ5L1Ë Nieuwe onlusten. Luidcnseen telegram uit Ceara, is do toestand zeer bedenkelijk. Do soldaten en do staatspolitie hebben Juo- zeiro aangetast, maar werden door do gewa pende bevolking teruggeslagen. VEREEN2GDE-S7ATEN Schip in nood. Een radio-telegram maakt bekond dat do kruiser «Vermout» groole avarij geleden hoeft, zoodat hij ge heel ontredderd is. Do pantserboot «Delawa re» die hem vcrgozeld op 400 mijlen van de kaap Honri heeft de hulp ontvangen van een sleeper. Niet gewroken? hernam Brulard. Zijt gij dan dwaas? Als hij een banne ling, een zwerver zijn zal, als hij zijne vrouw en zoon op vreemden bodem van honger zal zien sterven of' verplicht zijn te bedelen om hen te voeden, zult gij dan gewroken zijn Gij zult u maar te vreeselijk wreken. Zij zullen eens terugkeeren. Als zij terugkeeren zal bet slechte zijn om hier ellende te vinden en dat zal hun nog grooter smart veroorzaken, dan hun lijden in den vreemde. In mijn blinden haat, in mijn on zinnig verlangen om Louise weer te zien en wraak te nemen over alles wat zij geleden had, scheen het mij toe dat Bm- lard, in al wat hij zegde, gelijk had, en gaf ik mij blindelings aan hem over. Hoe zal ik u zeggen in welken toe stand ik veertien dagen lang verkeerde. Ik was oen werktuig geworden, waar van Brulard gebruik maakte zooals hij verkoos. Ik had zelfs den versehrikke- lijken wil niet van den man die het kwaad wil plegen, omdat hij het ver langt te begaan ik was het stomme wapen dat gehoorzaamt aan den arm die het hanteert, zonder te weten waarom het treft. Brulard kon niemand vinden om den graaf te Chaumont te gaan verraden daar hij zelf niet wilde gaan om zijne vroegere betrekking als bediende op 't kasteel, raadde hij mij om er in zijne plaats heen te gaan, en toen ik aarzelde, om deze hatelijke opdracht uit te voe ren, gaf hij mij te verstaan dat hij de schuilplaats ontdekt hadr waarin de graaf Louise verborgen hield en dat hij mij deze zou wijzen indien ik gehoor zaamde. DE VOLKSSTEM De financieele paniek Do menigte heeft do Centrale bank van Mexiko ingenomen hij het vernemen dat zij de helft der waarden van do bankbriefjes zou nit-betalen, zoolang do in kas zijnde gelden zulks zullen toelaten. Er valt op to merken dat do betrekking der eonlralo bank van Mexico met de andore banken onderbroken is. Te Tampico Do onder-admiraal Fletcher, soint naar Wasingthon dat Tampico zijn normaal uitzicht herneemt. De vluchtelingen dio zich aan boord der oorlogschepen rodueden, zijn ir. de stad teruggekeerd. Men heeft bevonden dat het gerucht, vol gens hetwelk de vreemdelingen to Chihuahua slechte mishandelingen to verduren gehad hebben, ongegrond is. Kinkhoest, bronchi et eü valling. "Vroeger stierven jaarlijks duizend© hin ders van deze ziekten,; welk huisgezin heeft op hét kerkhof geen kind liggen, van deze ziekte gestorven? met Kink hoest remedie Halewyck, apotheker, Groenselmaikt, Oostende, ontsnappen zij allen. Verkrijgbaar Aalst, apo theek De Valkeneer; Antwerpen, De Beul Denderuonde. Roman Gee- jraardsbergen, Van Dammo Aalter, Tavernier. Honderdc certificaten bij el ke remedie. Elke apotheker zal wel haast de Kinkhocstremedie Halewyck moeten bezitten. Prijs 3,50 fr. Brussel Een WoesiaardToon vrouw D., gisteren avond thuis kwam, in,do Abri- kozeboomstraat, werd ze door oen der bewo ners van het buis, zoo org afgeslagon en gestampt dat zogansch bebloed en levensloos ton gronde bleef liggen.*De wooslaard, zeer opvliegend van aard, werd bevreesd door zijne daad en droeg zelf zijn slachtoffer naar St. Pietersgasthuis, waar bet in behandeling bleef. Erge val. Mad. B., wonende Aarde weg, 19, is Dinsdag avoitd in de Vesalius- slraat uitgegleden op hot vochtige voetpad. Do arme vrouw word in den val org gewond aan het hoofd on don schouder ontwricht. Men heeft liaar naar het gasthuis overge bracht. Diefslal Toen Mej. Louise T.., we nende Antoon Dansaertstraat, Dinsdag avond van haar werk thuis kwam, stelde zij vast dat tijdons hare afwezigheid dieven in haro woning waren gedrongeb en al de meubelen haddon opengebroken. Eeno nogal belang rijke som geld, een aantal juweelen, alsook verscheidene andore voorwerpen werden buit gemaakt. On tic? onze aankondigen zullen onze lezers de prachtige zilveren t-escb vin den, welke door het' agentschap De- clienne, 18, Peterseliestraat, te Brus sel, verkocht wordt? Dit belangrijk huis, is het eerste, bet ernstigste en grootste in zijne soort. Op aanvraag wordt de prachtalbum, 42 wonderschoo- ne afbeeldsels van almoesgbrdels, en zilveren beursen of lederen zakken, ver kocht met een krediet van 15 tot 20 maand, gratis en franco toegezonden. Voor de inschrijvers is het voldoende den bulletijn welke ziéh in de aankondi ging bevindt uit te snijden, in te vul len, en aan het agentspliap Dechenne, te Brussel te sturen. Is hel een valschmurlerEen deftig gokleede korcl kwam Dinsdag avond in een hotel der Lackenstraat en deed zich eon lek ker avondmaal opdienen.' Toen het op betalen aankwam, paf lnj oon öfuk van vijf frank met de beeltenis van Leöpold II in betaling. Do hotelhouder bemerkte' dat hot geldstuk valscb was. Een polidfeagent werd bijge. haald en leidde den onbokendo naar 'i poli ciebureel. Dezo werd er'door don policieoffi" Denis en de drie landlieden uitten een kreet van afkeer. 0 Gij hebt reden om mij als een groot misdadiger to beschouwen, zegde de oud-soldaat met zachtheid, maar toch weet gij nog niet alles, wat ik gedaan heb. Eenige dagen later, ging bij voort, kwam Brulard mij opzoeken. Het staat sleehtjmet de zaak, eeg- Hoe zoo? vroegHk. Het revolutionair comiteil te Chaumont wil den grgaf niet laten aan houden onder voorwendsel, dat zijne in hechtenisneming het land in oproer zou brengen hij moet'noodzakelijk emi greeren. Wij hebben geen ander middel om ons van hem te' ontlasten. Maar hoe kunnen wij hem noodza ken om te vertrekken? Niets is gemakkelijker mits gij mij helpen wilt. Zal ik daarmeö' Louise terugvin den? 6 Ongetwijfeld. Welnu, ik ben gereed wat moet er gedaan worden Kom dezen avond bij bet vallen van den nacht bij mij en ik zal u de zaak uitleggen. VI. Al fe juist hield,ik mij aan de af spraak, die ik met Brulard gemaakt had, want de zon was, nauwelijks onder, toen ik op het raadhuis aankwam, waar hij, zooals ik u gezegd heb, woonde, se dert de verkiezing, t}ie hem maire ge maakt had. Toen ik de zaal''binnentrad, waar hij zich gewoonlijk bevond, was hij in cior van dienst ondervraagd en verklaarde Karei S... to boeten. Hij bevond zich slechts sedert 2 dagen te Brussel. Do kerol is ter beschikking van den prokureur des Konings gesteld. Men vermoedt dat hij tot eeno vaischmuntersbende behoort. Bende jonge misdadigers aangehouden Tengevolge van talrijke diefstallen gc« pleegd ten nadeele van den ondernemer Doms, Hoogstraat, werd een ondorzoek inge steld door de policie. Weldra had men de daders vast. Hel zijn allen jonge kerels van 16 lot 18 jaar oen ge vaarlijke bende vormend, tot alles in staat. Do hoofdman is hekend onder den naam den Aztek en 17 jaar oud. Zijne mede plichtigen heoten in de wandeling Den Boer, Don Neus,De Dikkekop, De Zeep, Do Zwem- liond en de Slasj Bijna allen zitten reeds achter slot en grendel. Eera schoon huwelijk is 'dat van de koffie met de chicorei der Trappisten Vine art. 1500 U St Gillis. Aanhouding. Do agenten Langie cn Delmont boden zich Woensdag morgend aan bij zekeren Oscar P.., oud 23 ja ar, wonende Halve-Maanstraal, teSt-Gillis, to wiens laste een aanhoudingsmandaat w as uitgevaardigd voor diefstallen. Zij vonden Oscar P..uitgestrekt liggen op den rand van liet venster, langs den buitenkant. P... meest zich laten aanhouden zonder weerstand le bieden, want bij do minste be weging zou hij in do ruimte gevallen zijn.Hij werd opgesloten. Anderlecht. Stoutmoedige diefstal. Dieven zijn Dinsdag bij middel van braak en beklimming in de magazijnen een er fabriek der Bollinckxstraat gedrongen. Zij hebben eene groote hoevooïhoid koopwaren gesto len. Om den buit te vervoeren, hebben zij minstens eeno stootkar noodig gehad. Schaarbeek, Botsing. Dinsdag na middag. had op do Charkolaan eene hotsing plaats tussciion eeno autornbiel on een tram. Dei auto, waarin M. B.., de eigenaar en zij ne vrouw zaten werdgedoellelijk vernield en do geleider, gewond. Do cchtgenrooten B. bekwamen geen lolsel. Elsene. Droevig ongeval. De tim merman Louis Dovleeschouwor, 57 jaar, Kloosterstraat, werd Dinsdag middag ep den steenweg van Eisen e door een wagen be spannen met tweo paarden, omgeworpen en met het hoofd tegen den draagboom van oen ander voortuig geslingerd. Ilij werd zwaar gewond naar het gasthuis vervoord. St Joost-ten-Noode. Lijk herkend. De kerel, over acht dagen, tijdous oon twee gevecht, in de Braban(straat doodgeschoten, is herkend. Hot is inderdaad do genaamde Ernest Cheminaud, afkomstig van Nanles, gelijk do moordenaar gezegd had. Do policio heeft Woensdag morgend eenen Brief ontvangen van mad. wed. Cheminaud, dio le Nantos woont en vraagt dat men haar eene photografio zou opsturen van den ovor- ledeno, in wien zij haren zoon herkent. Zij geeft zekere tatoueeringen op welke de zoon op don arm draagt on deze stemmen volko men overeen. Laeken. Het drama der Maria Chris- tinastraat. De genaamde Versammen, van St-Pieters-Jo!to, het bijzondorsto slacht offer van !:©t drama dat Maandag nacht in de Maiia Cristinastraal plaatsgreep, werd gis teren onderzocht door don welsdoktoor M. Marcel Ileger. De wonde van Versammen is minder gevaarlijk dan men eerst veronder stelde. Do dader zal dan ook woldra in vrij heid gesteld worden. koekelbsrg Dieven achtervolgd Revolvei'schoten Woensdag morgond rond 2 ure zag do agent Migorode, van Koekei borg, door do do Besmestraal gaande twoe kofels die in don eigendom wilden dringon van M. Spoelliout, handelaar. Den agent be merkend, vluchtten de dieven. Do agent gesprek met Thévcnin, den vader van mijne verloofde, van mijne aiine Louise. Zij zaten beiden voor 'de groote ta fel, die den maire tot schrijfbureel dien de en schenen zoo zeer bezig met het beschouwen van eene groote landkaart, die voor hen lag uitgespreid, dat zij mijne tegenwoordigheid in 't eerst niet bemerkten. Deze landkaart was het plan 'dei- heerlijkheid van St-Sévérien, wat wij tegenwoordig do kadastrale kaart noe men. Zij zaten naast elkander, over de landkaart heen gebogen, welke aij naet groote nauwkeurigheid schenen te on derzoeken. Zoo blijft het. dus beklonken, zeg de Brulard tot Thévenin, wij moeten voor de anderen ook iets overlaten om hun het schreeuwen te beletten. Deze woorden, waarvan ik de betee- kenis niet begreep Hier werd Yivant Baugey in zijn ver baal door den gewezen pikeur onderbro ken met de woorden: Vergeef mij dat ik u in 'de reden Val, maar van dio woorden, welke gij niet begrepen hebt, kan ik u wel de ver klaring geven Thévenin is na Brulard do man die het grootste gedeelte der goederen van den voormaligen graaf ge kocht heeft; zij deelden reeds bij voor baat den buit, de schurken alsof zij niet wachten konden. Zoo moet het zijn, meester Denis, antwoordde de oud-soldaat. En dan te moeten zeggen dat ik niets van deze kunstgrepen bespeurde, dat ik het blin de werktuig was van de schelmachtig- heid dier rooYera!.,,» 19 DEC. iyi3 achtervolgde hou. Daar hij de kwaaddoener» niot kon inhalen on om de aandacht zijner kollegas te trekken, loste hij drie revolver- scholen. De kerels ontsnapten en lieten twee zakken achter, welke ongetwijfeld n.oeslen dienen om de kiekens of do konijnen in te houden welke zij voornemens waren te stelen bij M. Spoolhout, Vorst Erge hotsing Een voerman Antoon Jacobs, wonondo Peersstraat, kwam Dinsdag avond rond 6 1/2 ure mol zijn ge span langs de Molenstraat. Ter hoogte der Laitcrio dn Lac werd het gevat door oenen tram, dio naar de Zuidstatie reed. Do schok was uiterst geweldig. De voerman werd ton gronde geslingerd cn erg gewond aan liet hoofd. Hij werd ook eene schouder ontwricht. Na in eene naburige apotheek do eerste zorgen ontvangen to hebben word hij naar zijne woning overgebracht. Wat do kar betreft, doze is gansch vernield. De tram hoeft cok nogal erge avarij bekomen. Weitoren. Dief ten. Sedert ecni ge weken worden herhaaldelijk ver- echilüge dief ten gepleegd in den wijk Boschkant bij de boomkweekers. Kruit hoornen, rozelaars cn andere planter» worden 's nachts door onbekende schel men uitgedaan en alles bewijst, dat de dieven mannen van bet vak moeten zijn want de schoonste en duurste planten worden gestolen. Niettegenstaande d© beste waakzaamheid dev policie dezer gemeente kon men de schelmen niet ontdekken. Gisteren beeft eene jong© dochter tegen den avond een persoon op hecterdaad betrapt, zoodat men thans op het goede spoor zou zijn. De betrapte werd eenigszius verdacht aan het plegen dier diefstallen niet vreemd te zijn, docht' tot hiertoe had men geene stellige be wijzen. De policio zet het onderzoek naarstig voort. Parket afgestapt. Gister namid dag' is het parket van Dendermonde in deze gemeente afgestapt en heeft, ver gezeld van den policiekommiesaris een bezoek gebracht ter plaats, waar do hooimijt van Modest Ycrschraegen aan de Begijneweide alhier was afgebrand. Het onderzoek heeft uitgewezen dat er kwaadwilligheid bestaat cn de brand) daaraan moet toe te wijten zijn. Men heeft vermoedens op zeker persoon, die gelukkig-lijk afwezig was cf anders had! men tot zijne aanhouding overgegaan* De zaak wordt in verder onderzoek ge houden. Nietiwjaarsbrisvsn bij .7. Yan Nuffel- De Gendt, Kerkstraat, 22. Grooten af-< slag aan voortverkoopers en andere. Lette. Ongeval. Terwijl vrouw Maric Cuppens aan baar huiswerk bezig was, trapte zij in een stuk keukenge- rief waardoor zij eene erge wonde aan den voet bekwam. De vrouw zal gerui- men tijd werkeloos moeten blijven. Gevecht. Een jongeling van 'd© wijk Overimpe is tijdens een herberg- twist erg mishandeld geworden. De da der is gekend en eene klacht werd neer- gelegd. Oog In 't zeil. Wat zijn veel winkeliers slordig in hot nazien hunner waren. CHICOREI TALPE eischen is wel bediend zijn. Olseno. Droeve dood. Woensdag morgend was Edmond Geenens,landbouwer, vador van zt>a kleino kinderen, wonende op de wijk De Rolse, dicht tegen de Leio, zeer droefgeestig. De man is sedert eenige dagon niet al te wel en klaagt van stoornissen in het hoofd. Plots kreeg hij een aanval van heele koorts cn riep - Ik ga mij gaan versmoren Mot eens sprong hij buiten on liep naar de Leie. De vrouw liep erachter, riep on tierde, doch kon baren echtgenoot niet beletten in do ri vier to springen. De droefheid der weduwe en woczen iff onbeschrijflijk. Brulard bespeurde mij toen ik te genover hem en Thévenin stond en scheen dooi mijne tegenwoordigheid verrast. Wat duivel, waar komt gij van daan vroeg hij, terwijl hij zijne .vul sella kattcnoogen op mij vestigde. Ik kom juist hier. Hoe lang zijt gij hier? Ik kom zooëven de deur binnen. -Spionneerdet gij mij misschien Deze vraag, die mij duidelijk toou- de, boe weinig achting Brulard voor mij had, kwetste mij diep ik vergenoegd© mij, met in plaats van antwoord de Behouders op te halen. Thévenin stond op om heen te gaan. Ik wilde hem over zijne dochter spre ken, maar een gebiedend gebaar van Brulard legde mij het stilzwijgen op. Deze man was heer en meester over mij. Draai het slot tweemaal om en luister aandachtig naar mij. Ik gehoorzaamde aan het gegeven bevel en wilde tegenover hem plaats ne men. Ik heb niet geerne dat men mij in de oogen ziet als ik spreek, zegde hij, ga hier zitten. 9 En hij wees mij de plaats aan 'dio Thévenin juist verlaten had. Er moet een einde aan de zaak ko men, begon hij. Hot revolutionnair ko- miteit te Chaumont bestaat uit een hoop nietswaardigen, waar niets mee te doen valt. Zij durven geen bevel geven tot de aanhouding van den voormaligen graaf onder voorwendsel, dat hij goed doet in het land. Op zulk eene wijze kan de re publiek niet blijven bestaan. fWordt voortf"--

De Volksstem | 1913 | | pagina 2