De kinderen van Koning Joris ZONDAG 18 JANUARI 1914 EEN NATUURWONDER Oe misdaad van St-Jeost-len-Noode e draadlooze telegraaf Het sleclite weder M. Alfons Siffer Een tweelingje, MADELEINE en SUZANNE, aan elkander vereenigd door een vleezig gewas onder de borst. De Siameesche gezusters Radica en Doodica, welke vroeger zooveel van zich deden spreken, hebben nu in Frankrijk haars gelijken gekregen. In eene familie van Champagne werden inderdaar, een zestal weken gele den, twee meisjes geboren, Madeleine en Suzanne, die door een vleezig gewas een weinig onder de borst aan elkander vereenigd zijn. Alhoewel de geleerden er eene gewoonte van gemaakt hebben, abnormale kinderen als monsters te betitelen, zijn deze twee zusjes, nochtans zeer lieve kindertjes. Ook zijn zij thans in een heelkundig gesticht te Parijs het voorwerp der beste zorgen, daar een beroemd heelmeester, M. Filliêtre er zich op roemt, deze beide kinderen van elkander te kunnen scheiden en ze dus zelfstandig te maken. M. Filliatre wacht alleen, tot de arme wichtjes sterk genoeg zijn, om met hoop van welslagen de operatie te kunnen doen. Het gewas, waardoor de zusjes vereenigd zijn, is 6 centimeters lang en 14 dik. Een radiographisch onderzoek bewees, dat behalve het gewas, de twee meisjes heel en al van elkander onafhankelijk zijn. Het laatste portret van PRINS JOHN, de jongste zoon. Het jongste zoontje van het Konink lijk Engelsch echtpaar zij hebben vijf zonen en een dochtertje, is thans rond de 9 jaar oud en bij de marine ingelijfd geworden. Onze photo geeft den prins weer, in zijn uniform van marinekadet. Het huis n' 31 der Linneusstraat waar de misdaad gepleegd werd. De bijzonderste huurster van ecu huis der Linneusstraat te St-Joost-ten-Noo- de, Mevr. Suuvin, werd eenige dagen geleden vermoord door een kerel, die bij haar eene kamer had gehuurd, blijk baar met het inzicht de misdaad te ple gen. Diefstal was de drijfveer der mis daad. De dader is gekend ouder den naam van Willy Welson, doch men weet noch* of het zijn ware naam is, noch of hij Engelschman is, enz Opzoekingen zijn gedaan geworden in Engeland, doch zonder uitslag geble ven. van Engeland Otk de brandweer der haven van New-York heeft haren post en haren seiner. Men weet genoeg, welke nuttige diensten de draadlooze telegraaf reeds Iwees, hoe hij reeds vele menschenlevens redde, hoe hij reeds vele rampen oorkwam. De haven van New-York, steeds bezorgd voor hare belangen, heeft nu den IPtt der pompiers ook met eene inrichting van draadlooeen Uilegraaf voor- Een tempeest op de Baltische Zee. Dat er weinige kalme dagen zijn in de Baltische zee, langs de kanten van de Belten en de Sund, is algemeen bekend. Tempeesten woeden er bijna ga- durig en men moet a1 goed en behendig scheepsofficier zijn om daar de leiding van een schip op zich te nemen. Onze photo geeft een staaltje van de woe dende zee: eene golf van verscheidene meters hoogte, welke tegen eene pier hamtaaarollen. volksvertegenwoordiger voor het arron dissement Gent-Eekloo, gewezen dienst doende burgemeester te Gent, sprak Zondag laatst te Zomergem eene rede voering uit op een feest der Katholieke Jonge Wacht. Wij geven een uittreksel der rede voering op de 2® bladzijde van dit num mer.

De Volksstem | 1914 | | pagina 1