EEN VERDULDIG MAN Schrikkelijk Tramongeluk te Brussel Na den Balkanoorlog De schoolwet gestemd ZONDAG 22 FEBRUARI 1914 KAAP HYDRA. - G rieksch Eiland ITALIAANSCHE KUNST Dit jaar zal te Genua, eene marine-tentoonstelling geopend worden, waar men onder meer, een Italiaansche dreadnought van natuurlijke grootte zal 'kunnen bewonderen. Die oorlogsbodem die in geteerd karton ge bouwd is, zal ongetwijfeld den clou dezer tentoonstelling zijn. Het geraamte van het schip dat een produkt is der Italiaansche kunst, be staat uit aaneengewerktte ijzeren staven. Een kasteel gebouwd met blikken doosjes. bovenstaande photo geeft het kasteel weer, door een Duitscher vervaardigd, ledige conseiwendoosjes, confituur-keteltjes, sardienenblikjes, enz., enz. ah den omvang van het monument kan men oordeelsn, of dien Duit- w geduld moet te koop hebben. Hierboven geven wij de photogra- vuur weer van den Oostenrijk-Hongaar- schen gezant te Constantinopel, den markievS Pallavicini. Hij is het oudste lid van het. diplomatisch korps, te Con stantinopel. De Porte overhandigde hem de Turkische nota betrekkelijk Epirus en de eilanden der Egeesche zee. Turkije verliest dus al hetgeen wat het in zijne koppigheid als onschend baar verklaarde. Eenige eilanden der Egeesche zee, deze die het dichtst aan de Aziatische kust zijn gelegen waaronder Ténédos en Castellorizo zijn hem echter teruggeschonken. In de nota door de mogendheden aan de kabinetten van Athene en Constan tinopel bezorgd is aangestipt geworden dat de Muzelmansche minderheid der eilanden aan Griekenland overgaande, val geëerbiedigd worden. De bevallige groep die hier afgebeeld wordt is gelegen aan de wester Kaap Hydra van het eilandje van denzelfden naam. De kleine grondstrook ligt tus- scken de golven Nauplia en Egina en het vergezicht dat zich ten noorden van het eilandje vertoont is zeer indrukwekkend. Hen ziet er van op een hoogte punt de uitgesneden kust van het schiereiland Nauplia. Hydra zelf is weinig gekend in de geschiedenis. In 1820 wisten de Turken de weinige Qrieksche inwoners ervan om te brengnn. MM. BRIAND, BARTHOU en CHERON, uitgefloten te Le Havre. Maandag namiddag, rond 3 ure 45, had er te Brussel, op den Boulevard du Jubilé, eene erge botsing plaats, t.usseken een kamion en een tramrijtuig. De schok was geweldig verscheidene gekwetsten, waaronder een zeer ge vaarlijk, werden opgenomen. Op onze photo ziet men de overblijfsels van net tramnjtuig. Zondag morgend, rond 11 ure, stap- de heeren Briand, Barhou en Ché- af te Le Havre waar zij in naam der ieratie der linkerzijden <eene confe- icie zouden houden. Te Le Havre was ie betooging tegen hen onder de dok- op touw gezet. MM. Briand, Batkou en Chéron, die gezeld waren van verscheidene par- nentsleden en vrienden zijn aan de tie ontvangen geworden door een rtegenwoordiger der municipaliteit en m iMsyreaRTafcaasKigs eenige plaatselijke notabiliteiten In open rijtuig begaven zij zich naar het stadhuis, maar werden fel uitgeflo ten op hun doortocht. Steenen werden naar de drie politiekers geworpen doch deze werden niet getroffen. Eene tegen- betooging werd onmiddellijk door de aanhangers van de conferenciehouders ingericht. Op onze cliché ziet men de gendar men te paard, die de dokkers-betoo- gers achteruit drijven. Hulde aan M. Pouliet Minister van Wetenschappen en Kunsten. De schoolwet is dus gestemd, ondanks alle tegenkantingen der oppositie, ondanks alle pogingen om het volk tegen het gou vernement op te ruien, ondanks alle pogin gen om de rechterzijde te verdeelen en zóó liet ministerie omver te krijgen en het school wetsontwerp te doen intrekken. De nieuwe schoolwet is een groote 3tap vooruit op alle gebied, dat zal men weldra bevinden. Hulde aan het gouvernementen de katho lieke meerderheid, dat schoone werk te hebben tot stand gebracht.

De Volksstem | 1914 | | pagina 1