ïan MULEV DE ZEEROOVER Dros?!g drama ts Brsssoni Nieu wsberichten Aan de teiephoon Door hunne vrienden geoordeeld. fr?n lid der rudikale partij, welke tot hier toe gezwegen had, schrijft thans uit Parijs aan de a Etoile Beige d van Brussel t Is gedaan met Caillaux. Hij was noch tans opgewassen, maar voor een anderen lijd, voor andere mannen, voor een nog meer Verrotten Staat. 120 jaar geleden ware 't de girillotien geweest voor een minister die knoeit met een Rochette. Heden is de burger lijke dood voldoende De schrijver laat daarbij verstaan dat de anderen niet veel beter zijn, zelfs een Bviand en een Barthou. 't Is een abses dat moest openbreken, verklaart hij. DE MOORD OP M. CALMETTE. M. Caillaux durft niet meer naar huls gaan Er wordt verzekerd, dat M. Caillaux, sinds den aanslag, dobr zijne vrouw op M. Cal- niette gepleegd, naar zijne woning der Al- phonsc de Neuvillestraat niet meer durft te- rugkeeren. Hij zou er ten andere slecht ge komen zijn ook, want er zijn geene dienstbo den meer. Deze hebben met hunne bagage het huis verlaten, toen zij wisten bij welke soort zij in dienst waren. Daar M. Caillaux er niet aan houdt, in een liotel te gaan logeeren, waar hij onvermijde lijk zou herkend worden en men hem eene weinig aanmoedigende ovatie zou brengen, heeft 1 iij aan een zijner persoonlijke vrien den, M. Delanney, prefekt der Seine gewor den op zijne aanbeveling, een onderkomen gevraagd. Deze kon liein zulks natuurlijk niet weigeren. Het verschil...,. Mev. Caillaux had verklaard, dat zij de moord op M. Calmette pleegde, omdat er in Frankrijk geene gerechtigheid meer bestond. Haar man kon dat best weten. Mev. Caillaux is ongetwijfeld mis geweest er zijn twee soorten van gerechtigheid. Men «ordeele liever Alle onaangename formaliteiten waaraan al de gevangenen onderworpen worden, zijn haar gespaard gebleven. Zij mag haren man «ntvangen, wanneer het haar belieft, zelfs wordt daarvoor het onderzoek een paar uren verdaagd. Acht jaar geleden werden katholieke da- men, allen" goede Fransclieri, die noch woord noch gestolen hadden, in hetzelfde vang doch andere cellen opgesloten en aan al de identiteitsproeven onderworpen, evenals de gemeenste schurken, omdat zij ge •ongen hadden Wij willen God In den omtrek van Landerneau is eene mis daad gepleegd op zekeren heer Cadiou. Een achttal dagen later werd een ingenieur, M. Pierre, in dienst bij M. Cadiou aangehouden. Tot hiertoe heeft men tegen hem niet het minste bewijs gevonden. Slechts één maal heeft de man eenige woorden tot zijne moe der mogeh 'spreken, om haar aan te moedi gen en zijne onschuld te bevestigen. M. Pierre mag geene getuigen doen ontbie den, en moet dé strengste ondervragingen «ndergaan. Mev. Caillaux wordt zeer beleefd Verzocht t» zeggen wat zij wil zeggen, cn rceus mocht aij getuigen ter ontlasting doen hooren. t Is 't verschil van de differentie.... Voor de eenen 't gerecht op eene manier en voor de andere op eene andere manier. Eerc v2?dacht gerucht. Volgend gerucht doet thans de rondo in eomrnige Parijzer bladen. Gezien de personaliteiten die er in betrok ken zijn, verdient het echter te worden beves tigd <i Op bet diner bij M. Tittoni, den Ilaliaan- achen gezant, waar mev. Caillaux zich had DE VOLKSSTEM Wij betwijfelen grootelijka of M. Poincaré ooit die woorden zou uitgesproken hebben. Schcct Mevr. Caillaux rakelings? Aan den policiekommissaris, die haar on middellijk na de moord ondervroeg, en aan den onderzoeksrechter heeft mevr. Caillaux verklaard dat zij eenige meters van M. Cal mette verwijderd was, toen zij op hem schoot. Uit het onderzoek blijkt echter, dat zij ra kelings op haar slachtoffer geschoten heeft. Inderdaad, op den frak van M. Calmette be merkt men dat de stol rond het gat, waar de doodende kogel doordrong, op de grootte van een vijffrankstuk verzengd is. Die verzenging kan enkel veroorzaakt zijn door de vlam van den revolver. Dus moet mevr. Caillaux rake lings op M. Calmette geschoten hebben. Het enderzeek Nieuws ondervraging van Mev. CaiUaux Donderdag werd Mevr. Caillaux opnieuw ondervraagd naar aanleiding van tegenspra ken bestaande in hare verklaringen aan den policekommissaris en aan den onderzoeks rechter. Mev. Caillaux verklaarde dat zij, toen zij door den kommissaris ondervraagd werd, se dert 24 uren niet geeten had, waardoor zij eenige oogenblikken in verwarring heeft kun nen zijn, maar, vervolgde zij, ik wil mij vol strekt niet onttrekken aan mijne verantwoor delijkheid en wensch boven alles niets anders te verklaren dan de waarheid 1 Verder hield Mevr. Caillaux staan, dat ze den heer Calmette met wilde dooden, doch slechts schandaal wenschte te verwekken. Waarom liet gij het wapen niet laden met losse kardoezen vroeg de onderzoeks rechter. Ik heb er niet aan gedacht. Ik kocht een wapen om op elke mogelijke gebeurtenis voorbereid tc wezen. Ik wenschtte M. Cal mette te vragen de brieven af te geven welke hij in zijn bezit had, en zoo hij mij geene vol doening wilde schenken, was ik vast besloten op hem te schieteu. Maar, merkt de heer Boucard op, gij hebt het doel van uw bezoek uit het oog verloren, daar er tusschen u en M. Calmette van brie ven geen sprake is geweest. Dat is waar, doch toen ik hem zeide Weet gij wat het doel van mijn bezoek is, en de heer Calmette mij antwoordde Neen werd ik als waanzinnig, en daardoor is mij ne daad te verklaren. Ik wil volstrekt geene onjuistheden zeggen. Ik had namelijk kun nen uitvinden dat de heèr Calmette mij belee- digd bad, want, thans is bij doodmaar, ik herhaal het, ik wil niets zeggen wat niet waar is I Rond C ure werd Mevr. Caillaux naar het gevang teruggevoerd. FRANKRIJK Dc rouwdeelneming met Mevr. Mistral. M. Daumas, burgemeester van Maillane, heeft Donderdag volgend telegram ontvan gen Gelief aan de weduwe van den be roemden dichter de' getuigenis over te maken van droefheid en smart dat mij de dood van Frédéric Mistral veroorzaakt heeft. (Get.) ALBERT, koning der Belgen. Kardinaal Merry del Val heeft aan Mevr. Mistral de rouwdeelneming van den Paus ge seind. M. R. Poincaré, voorzitter der republiek, zal zich op de lijkplechtigheden doen verte genwoordigen M. Viviani, zal bet gouverne ment vertegenwoordigen. Het tempeest. Een hevig tempeest woedt op de Bretonsche kusten. Talrijke visschers- sloepen zijn in nood. De Chiliaansche transportboot Maipo .oen verontschuldigen, werd de moord op M. I met 105 personen aan hoord had noodsigna- Calmetto rond 9 ure 's avonds vernomen. Aan ten uitgezonden. Het scliip zwalpte ontred- tafel zat M. Poincaré nevens mevr. Stephen derd rond op noorderbreedte en 7° wester- Piclion. Deze is de vrouw van den gewezen lengte, ten westen van het' eiland Ouessant. minister van buitenlandsehe zaken, die se-J Ecu draadloos bericht deelt mede dat het dert lang reeds door M. Clemenceau, bestuur-1 schip evenwel huiten gevaar is; de stoomer der van 't dagblad LHonime libre met Northamof van Cardiff, is ter plaats ge- de grootste hevigheid aangevallen wordt.Ter- j stevend en wacht het vallen van het onweer ken, die ter hoogte van den voorarm werden afgerukt. De policie heeft onmiddellijk een onderzoek ingesteld nopens deze geheimvolle vondst. Schrikkelijk automobielongeluk. Don derdag had nabij Benneberg een schrikkelijk automobiel ongeluk plaats, dat het leven aan twee personen kostte. Het stuur van het rij tuig was gebroken en de auto ging met ge weld tegen een muur aanïóopen. Op hetzelfde oogenblik reed een werkman per velo langs heen den muur. De ongelukkige werd door het voertuig gevat en de horst verbrijzeld. Door den hevigen stoot, keerde nu de auto mobiel om en een der ingezetenen werd ge dood. De auto is gansch ontredderd. Eene trambotsing. Te Berlijn had Don derdag eene hevige botsing plaats tusschen tramrijtuigen. Een dezer ontriggelde en viel om. Twaalf reizigers weiden gekwetst, waar van zes zeer gevaarlijk. De slachtoffers zijn allen in een naburig hospitaal opgenomen. Twee spioenen voor het gerecht. Het kei zerlijk gerechtshof van Leipzig heeft Donder dag hei proces aangevangen van den werk tuigkundige Karl Gaerner en den apotheker Grothmann, die beschuldigd zijn van verraad en medepleichtigheid aan verraad. De debatr ten zullen met gesloten deuren plaats heb ben. Schrikkelijke val van een vlieger. De vlieger von Gehr, deed Donderdag boven het vliegplein van Johannistiial eene vluchttoen hij meende neer te komen, stortte zijn vlieg tuig met groot geweld ten gronde en werd verbrijzeld. De vlieger bewam enkel zware kneuzingen die nochtans zijn leven niet in gevaar brengen. ENGELAND De Ulsierhwestie. De toestand van het Kabinet. De toestand van het kabinet, na de zitting van Woensdag, blijft dezelfde hei ontslag van kolonel Seely, minister van oor log, is niet bevestigd getyorden. Donderdag morgend hielden de bijzónderste generalen in het ministerie van oorlog eene cönferen- cie. Kolonel Seely, de kanselier en M. As- quith onderhielden zich samen. Geruchten van ontslag in den Staf. Van verschillende zijden komt'het gerucht dat sir John French, stafoverste,, alsmede generaal sir Ewait, onderoverste in den staf, hun ont slag zouden geven. Deze 'f dubbele ontslagge- ving blijkt waarschijnlijk, In de loopgangen van het Lagerhuis verzekert men dat zij aan genomen is. Donderdag had sir J. French, een onderhoud met M. Asquith, en werd hij door den koning in verhoor ontvangen. SPANJE Bloedige entusten. Een snelbericht uit Cuevas de Agreda vermeldt dat ter plaatse onlusten zijn uitgebrokeq. Er is een doode talrijke gekwetsten. Nadere bijzonder heden ontbreken echter npg. wijl de misdaad van mevr. Caillaux door al de aanwezigen druk besproken werd, zon M. Poincaré stil tot mevr. Pichon gezegjl heb ben Doe gij nu maar hetzelfde met Cle menceau I Een Costerscb verhaal. (18° Vervolg) Ferdinand kon 1 el niet zijn. TTot bloed sloide hem in do aders eon groolor angst kou hem niet bevangen, wanneer hij do afschuwelijkste misdaad begaan had. Einde lijk wordt er geklopt en daar hij niet spoe dig genoeg opent, stompt mpn met d6n voet tegen do d' ur. Do wachter beefde voor dit nachtelijk bpzook, want 7.00 ruw zoo ondank- baai- kou F «rdinand niet handelen. liet •»■«- weid van buiten, deed het slot van dc deur springen en voor Sadik, in het schemerend maanlicht nauwelijks kenbaar, stond Muley vu achter hora do zichtbare booze geest der burcht, zijne moedor. Gij droom er. viol do losbandige zne- voovcr. nog bedwelmd van hot feestgewoel, legenden armen wachter uit. Wij bezoeken o van avond laat, niet waar Dit was eene ■onderlinge gril mijner moeder. Zij is vlouw en vrouwen'hebben aardige luimen, zij wildu Dog, voor zij slapen ging een bezoek utleg gen bij uwe pleegkinderen daaronder, welke ik aan uwe waakzaamheid toevertrouwd hob en daarbij moei ik uw zoggen, dat de dochter van de graaf de schoonste kristin is, dre ik ooit heb onder de oog-en cehad. Do wachter kon zijne onrust niet langer verbergen. Iloo draait u hot hoofd, voor de ©nmensch voort, gij kunt nauwelijks meer op uwe waggelende beenen slaan? Welaan, maak licht 0111 tie Maipo op sleeptouw te nemen. DUITSCHLAKD Akelige ontdekking. Een veldwachter heeft in de nabijheid van Krestch, in Saksen, uit de Elbe, twee mannenhanden uitgetrok- Terwijl Sadik. men kon denken in welke stemming hij gehoorzaamde, wierp Walide hare blikkon ni» uwsirierig door het vertrek, want zij voede «Ie achterdocht, dat een barer vermiste» slachtoffers, Ferdinand, bij den wachter verborgen zou zijn. Wat is dat sprak zij en raapte een zijden doek van den grond op, dan naderde zij liet licht en herkende in denzelfden dien van Ferdinand, welken hem zijne moeder, voor eenige dagen, geborduurd had. O hemel ik bon verloren zuchtte de wachter, dit ziende, en zonk bijna beweeg- loos op oen stool neder. Voor Wadido was hot thans zeker dat Fer dinand dezen avond bij don wachter geweest was. Tevreden over doze vondst, beval zij Sadik, haar on baren zoon naar de gêvango- iion te brongen. Zijn beven, do verlegenheid in zijne houding on gebaren, do onbeschrij felijke angst, welke op zijne dnodsbloeke gelaatstrek kun te lezen stond, dat alles ver ried aan Mulny en zijne moeder hetgeen was voorgevallen. Iloe woodond do zeeroover was, lino zijne aderen van gramschap zwel I' ll, behoeft nauwelijks «gezegd to worden. Zoo was dan het ontworpenn plan der boos heid verijdeld, do schandelijke hoop dezer slaven hunner lage driften vervlogen. Zij mochten vrij razen en tieren, de kristenen waren weg. zij waren gered en vrij. Schuim bokkend van woede, gelijk 0011 getergd lui paard, viol hij, met den Y^ttgan in dn hand op Sadik aan. Hij had des wachters hart doorboord, zoo niel de moedor den doodsteek bad afgekeerd. Vervult gij, Ironweloozc, sprak hij en vaagde bet schuim weg dat zijne lippen bedekte, vorvuh gij niel beter uwen plicht en mijne bevelen Welke straf is wreed ge-. Een le-jwïg meisje verdronken. Een droevig drama had Donderdag avond plaats te Bressoux, bij Luik. Daar waren twee meisjes uit Keulen aan gekomen. Dezen, de gen&amden Wilhelmlna K...t 16 jaar oud en Augusta L..., 20 jaar oud, hadden heimelijk de ouderlijke woning ver laten. Zij brachten den riacht door te Luik. Vrijdag moesten zij te Keulen voor de vier schaar verschijnen, doch zij besloten naar België te vluchten alhoewel zij schier over geen geld beschikten. Donderdag morgend, iiende dat het hen onmogelijk was voort te doen, met het wei nige geld dat zij bezaten, namen zij liet ijse- lijk besluit zich samen te zelfmoorden. Zij gingen langs de Maas wandelen en kwamen zoo te Bressoux. Op eene afgelegene plaats tapten zij hand aan hand in 't water. De jongste verloor eensklaps grond en ver dween in de diepte. Een persoon die van verre het drama had bijgewoond, kwam toe- geloopen en kon Augusta L.... op het droge brengen. Alle pogingen om liet andere meisje terug te vinden bleven vruchteloos. Augusta L. moest nair liet gasthuis over gebracht worden. Het parket is verwittigt!. Wilt ge iets lezen datZie eens op de 4® bladzijde. Daar zult ge de aankondiging Spreekmachienen aantreffen, welk® gij van liet begin tot bet einde lezen wilt. Waarom Zie eens zelf 1 BRUSSEL. Noodlottige ontknooping. Zooals wij meldden, werd Pieter Aerls, schoenmaker, ongehuwd, wonende Montse- ratstraat, Dinsdag avond in de Hoogstraat door een tram omgeworpen en zwaar gewond aan den schedel. Het slachtoffer is Woensdag namiddag in het St-Pietersgasthuis overle den. Het parket werd van dit sterfgeval on derricht. Overreden. Eenige kinderen speelden Woensdag namiddag in de Rapenstraat, toen een hunner op zeker oogenblik omvergewor pen werd door eenen brouwerswagen. De kleine Louis B...., 7 jaar aud, werd nogal erg gewond. Na in liet gasthuis de eerste zorgen ontvangen te hebben, werd het kind naar de ouderlijke woning overgebracht. Turf-strooisel en turfmest, zeer ge ringe prijzen, 21, r. Cliimiste, Brussel. Tél. B. 5590. Materialen gestolen. Verleden nacht zijn kwaaddoeners door middel van braak in een gebouw gedrongen, dat thans wordt her steld, aan de Koolmarkt. Zij hebben ten na- deele van den aannemer, M. Pierson, eene groote hoeveelheid materialen en gereedschap gestolen. Ruwe korel. Een politieagent, van dienst op de Bolwerklaan, bemerkte Donder dag morgend, rond 4 ure, eenen kerel, die op den dorpel eener woning te slapen zat. De po- liciebediende wekte den slaper, doch deze sprong naar den agent en bracht hem ver scheidene slagen en stampen toe. De agent werd verscheidene tanden gebroken. Gehol pen1 door een zijner collega's gelukte hij erin den1 woesten kerel te overmeesteren en naar het polieiebureel te leiden. Het is de genaam de yarnewyek, wonende Roodebcekstraat te St-Pietcrs-Woluwe. Hij werd opgesloten. j Gevecht tusschen kinderen. Woensdag avond speelden kinderen op de Zuidlaan. Twee hunner, E. D... en P. D..., kregen twist. De eerste, oud 13 jaar, bracht den tweede ge weldige slagen toe op het hoofd met zijn blok. Het jeugdig slachtoffer zakte ineen en verloor zeer veel bloed. noeg voor u Zij is weg, en geen spoor wijst mij aan, waarheen zij gevlucht is Dm» leeuwen zult gij ten prooi geworpen worden on mijn broeder volge zljno moeder na Walido bewaarde zorgvuldig Ferdinand's doek, wendde zich naar do d ur, cn wierp nog een blik op don w:achlor, waarin deze zijn lot kon lezen. Ëeni^o minuten later stond zij luisterend voopbot slaapvertrek van den ouden Dey. XII. Zacht ademend hield zij bet oor tegen bet prachtig voorhangsel van liet slaapvertrek van den D- y, 011 luisterde, of dezo reeds sliep Zij geloofdo van. binnen zijne zware ademhaling to hooren, doch Mulny stond achter haar en zegde Moeder, waarom ifou ik vader uit dien zacht en slaap opwekken Laat hmn rusten, rusten lot aan den morgend Kom, moedor, kom, zijn laatste uurtje is toch nabij genoeg. Hij bemint mij weder, moeder kom Walide, wier eenigste streven was, Agla's zoon, even als zijne moeder, uit den weg te •uimon, noemde Mub.-y eon lafaard en ge raakte met hom in eone zoo hevige woorden wisseling, dat de Dey ontwaakte, zich op richtte en van uit zijne legerstede riep Wie is buiten Van waar dat nachtelijk rumoer Hij herkende de stom zijns oudsten zoons on riep hem tot zich. Doen e«-r hij binnen trad, drukte hem Walido don govondon doek ill do hand cn zeLile Dil mout gij uw vader toonen. Ziedaar oei m li"t en haiidu] ermede, gelijk ik van u durf vernachten. TJw vader is gem» kwaad vermoedende, bij dool al wal wij willen. Het Men moest den gekwetste overbrengen naar het: St-Pietersgasthuis, waar dc dokters vast stelden dat hij zeer gevaarlijk werd gewond aan den schedel. De jonge fflichtige zal voor deij kinderrechter moeten verschijnen. Misplaatste liefdadigheid. Een rond leurder uit de Zweerdstraat, zekere Rhad zijn vriend V.... opgenomen, die zich in de diepste ellende bevond. Opdat deze langza merhand terug goed zou worden, vertrouwde hijhem een stock koopwaren toe. De kerel vond leuren nog te moeilijk. Hij verkocht de hem toevertrouwde koopwaar. De ondanlé bare en oneerlijke kerel wordt door de poli cie ieverig opgezocht. Verjaarde Aroeri^aanscho banknoten. Sinds eenigen tijd worden in vele winkels verjaarde Amerikaansche banknoten van 10 dollar, zonder waarde, in betaling aangebo den. Gisteren nog werd een sigarenhandelaar der; Noordlaan het slachtoffer der afzetters. Besloet. Een groentenverkoopstcr der Grcjenstraat, te Schaarbeek, had zich Donder dag morgend naar de vroege markt begeven en deed er eenige aankoopen. Toen zij wilde betalen bestatigde zij dat haar geldbeugel, eene som van 100 fr. onhoudend, verdwenen wa$. SCHAARBEEK. Aftruggelarij. De po licie heeft zekeren X..., aangehouden, die met valsche inschrijvingslij sten gelden inzamelde ten voordeele, naai* hij beweerde, der doof stommen van Brussel. Xverklaart dat men hem, te Mechelen, heeft uitgeplunderd, toen hij dronken -was. De ingezamelde sommen moeten aanzienlijk zijn ook vele maatschap pijen en zelfs advokaten lieten zich door den kerel beet nemen. Deze werd Woensdag in den avond ter beschikking van het parket ge steld. Brand. Donderdag morgend, rond 8 u ontstond er brand op de zolderkamers van het huis nr 106 der Joseph Brandstraat Het 28 MAART 1914 sh™-^ noodsein werd onmiddellijk gegeven en eeni ge minuten nadien waren de pompiers ter plaats. De bevelhebber stelde vast dat 't vuur begonnen was in de twee zolderkamers te gelijk, alhoewel dezen door'een nogal bree- den gang gescheiden zijn. Na eene halve uur werkens kon het vuur overmeesterd worden. Al wat de twee plaatsen bevatten is de prooi der vlammen geworden. Daar de policie er niet in gelukte de oorzaak van den brand vast te stellen, werd liet parket verwittigd. Rijwieldfeven. De schrijnwerker Louis Pugoie, wonend Jollystraat, plaatste Woens dag zijn rijwiel in den gang van een hotel. Marktstraat, waar hij een werk moest uitvoe ren. Toen hij eenige oogenblikken nadien zijn rijwiel wilde terugnemen, stelde bij vast dat bet verdwenen was. EEN VERTROUWELIJK GESPREK. HIJ Ben je daar, schatje ZIJJa, lievelingwat is er HIJ O, ik zou graag hebben, dat je iets voor me deedt. Ik heb heelemaal vergeten je, voordat ik van morgen heenging, te vragen, om een flesch Odol voor mij te koopen- ZIJ Spreek wat harder, ik kan je niet ver staan.... een flesch van wat H' OdolO-d-o-l, Odol. Je weet wel, dat fameuze tandmiddel. ZIJHeel goedik zal 't niet vergeten. Ik zal dadelijk noteeren, dat je iets noodig hebt voor je tanden. In den winkel zal ik het beste tandpoeder wagen, dat ze hebben. HIJ (luide roepend Neen, neen, neen ik wil geen- tandpoeder hebben. ZIJ Best, dan zal ik tandzeep voor je ne men. HIJNeen, neen, neenook van tand zeep wil ik niet weten. ZIJ (ietwat driftig)Wat wil je dan wel hebben, lieveling? HIJ Odol, sclihtje: Tandpoeders en tand- zeepen zijn niet goed. Ze komen niet in de voegen en tusschen de tanden. Bijgevolg zijn ze van geen nut om gisting te voorkomen, t geen veroorzaakt, dat de tanden bederven. Odol bereikt elke spleet van den mond en spoelt weg alles wat schade zou kunnen toe brengen. Het dringt door in de tusschenruim- ten der tanden en in het slijmvlies van den mond, 't Is een antisepticum en zijn verfris- schende werking duurt verscheiden uren na liet gebruik voort. Daarom wil ik niet, dat je iets anders voor me neemt dan Odoh Al mij ne vrienden gebruiken het nu. ZIJ: In orde, lieveling; ik zal een flesch Odol voor je koopen. Dag ventje I HIJ Wacht nog oven niet afbellen.... Zeg, schatje ijzor is gloeiend, het. moet nu gesmeed wor don. Treed binnen, ik zal u volgen. Zachtkona naderde hij alsdan de lee-erstede zijns vaders, terwijl Walide nog achter het voorhangsel bleef staan. Mijn vader, begon hij op vlijen den' toon, voorwaar, gij kunt mij niet in hel hart zien, dool) geloof mij, het bemint u hoven alles en juist op dit oogenblik drijft mij dat zelfde hart zich tot u opdat ik u legen den arm des ondanhbaarstnn beschorme. O goede misleide vader, hoezeer moet do hemel op o is vertoornd zijn, «lat hij u zulk een zoon mij zulk eon broeder gegovon beeft Grijp tocli eens moedig deze giftigo adder bij den kop, ruk ze van uwen boezem en werp ze weg, verre van u wog Ik mag u geene ongelukken voorspollen, maar een sober voorgevoel zegt mij, dat eone eindèlooze kjMnn van rampen over ons zal heengaan, zoolang dit afvallig gebroed, veroorloof mij de uitdrukking, ons hier bezoedelt. En wan neer ik buken, dat nnjn waanzinnigs broeder do gedachte voedt, mis allen kristenen te maken, vader, zijt gij dan werkelijk zoo blind, dat gij dit zelf niet voorziet Do Dey nam hem bij de band en zegde j Zet u bij mij, mijn zoon, ik goloof u, gij spreekt de waarheid. Luister, vader, voer hij voort en plaat ste zicli voor zijns vaders bod, terwijl Walide achter hot voorhangsel staan bleef; luister, vader, on wanneer ik mijn afsohowelijken broeder thans valscholijk beschuldig, open dan donzelfdan engeii kerker voor mij, waarin do de krislouo gevangenen gezeten hebben. - Wat zegt gij, viol hem de vader in de roden. ZIJNu, wat is er HIJEr zijn twee soorten Odol-flesschem Koop de groote flesch, want dat is zuiniger, omdat deze flesch het dubbele inhoudt van de hoeveelheid der andere flesch. ZIJ BestDa...a...a..g HIJ Nog een oogenblik, schatjeEr zijn twee geurenOriginalsmaak, de gewone, en zache Rozensmaak. Koop een flesch Origi nalsmaak voor mijja, Originalsmaak en koop een flesch zachte Rozensmaak voor je zelf. 't Is eenvoudig verrukkelijk 1 Dag, dag schatje.... Draag goed zorg voor je, en kijk uit bij bet oversteken van den weg. ZIJ Goeden dag, lieveling. Ze bellen af. Werp er mij dezen nacht nog in, zoo ik geone waarheid spreuk. Do k islonen zijn vrij cn verdwenen, uw zoon 011 Sadik hebben hun de gevangenis geopend en, gedurende ons feest, zijn zij ontvlucht. En uw broeder on Theodul Ook zij zijn verdwenen. Gij lastert, Muley, ga weg, verwijder u, war.t oven als uwo moeder wilt gij uws broeder dood. Hobt gij eon bewijs uwor aanklacht Muley toonde hem alsdan den zijden dook en verzekerde, dat zijne moedei' dit bewijs der schuld zijna broeders, in do woning van den wachter gevonden bad. Dan ware uwe moeder reeds lang bier geweest,hervatte de Dey. Daar is zij, antwoordde Muley, en het voorhangsel ter zijde schuivende, trad Wa lide binnen. B y, sprak zij, gelooft gij hom niet, zoo zweer ik u hij den eeuwigen hemel, dat uw en mijn zoon de waarheid spreek. Agla's zoon is mot d<r kristenen ontvlucht, doch ik hen verzekerd.dat hij den aanstaanden nacht binnen deze muren zal wederkèeren om zijne moeder te bezoeken. Dan wondde zij allo ijpdilolen aan om in hot hart des ouden vaders de laatste vonk van liefde voor Ferdinand uit te dooven. Zij verlangde nog meer, Ferdinand moest, zoo dra hij weer in de burolit terugkeerde, met len Griek gevat worden in hut vertrok zijnor moedor, of in de golven d<-r zee, de straf doorstaan, welke Walide voor l.em bestemd had. Walido. sprak de ongelukkige man, o vrouw licht gij dan allu gevoel afgelegd (Wordt voortgezet.).

De Volksstem | 1914 | | pagina 2