Het ministerieel schandaal MULEV BE ZEER00VER Hoe bef geschieden moet IN FRANKRIJK GODSDIENSTIG KRQNIJK. Droevig drama te Lyon xvn Nieu wsbórichten DE KEMPENAAR 'T WIT STOOPKE IVfoZ NOORB-AMERIKA Schrikkelijke ramp. 178 visschers op eene fjeschol verdwenen. Uit Si-Jan (New Foundland) wordt eene groote ramp gemeld 5n do robbenvangst 170 koppen der beman tóng van den stoomer New-Foundland b rijn medegevoerd geworden op eene ijsschol. tijdens een hevig sneenwtempcest dat sinds Iwee dagen woedt. Men heeft reeds 50 dood en iteruggevonden. Verscheidene schepen zoeken Se .vermisten op. Ce cntteriockskommissle. Het ver slag van M. Jaurès. Afkeuringen. In rte Franscfte Kamer. Zcoals wij gisteren reeJs zegden is liet ver- slag Jaurès, in naam der onderzoekskom missie, opgemaakt «i goedgekeurd met 14 stemmen tegen 3 en 3 onthoudingen, op de 93 leden, nu gereed. Donderdag namiddag zou het in de Fran se he Kamer worden afge lezen. Het verslag Jaurès is wel de grootste fop perij welke kan bedacht worden. Jaurès en ..zijne vrienden zouden met permissie nog de bedriegerijen verschoonen en liunne veront schuldigingen aanbieden aan Caillaux en Mc nis. omdat dezer naam in ue onderzoeks commissie zoo dikwijls vernoemd werd. In liet berucht verslag erkent do kommissie dat het proces F.ochette van kant gelaten werd door de tusschenkomst van leden der regee: ring. De verschuiving vanvhet proces, wordt *st verder in gezegd, kon Rochette de verja ring of prescriptie van zijne straf niet bezor gen, doch liet hem toe na zijne veroordeeling zijne financieele verhandelingen (aftruggela- rijen ep bedriegerijen) voort te zetten. De verdaging van het proces, zegt het verslag, is bekomen door de tusschenkomst van Monis en Caillaux. De tusschenkomst van Monis, op «orzoek van Caillaux, bij M. Fabre is beslis #en<l geweest. Het verzoek van Caillaux en de bemoeiing van .Monis maken geene daad van omkooperij uit, vermits zij persoonlijk in de kwést.ie niet betrokken waren het is ook geene daad van plichtverzuim of ambt- schennis, vermits de verschuiving niet de verjaring veroorzaaktedoch die tussehen- fcomsten zijn hetreurensweerdige misbruiken van invloed. Het valt te betreuren dat dc pro- knreur Fabre de kracht niet gehad heeft weer stand te bieden aan de verzoeken van Cail laux en Monis. M. Briand wordt verweten het dokument Fabre steeds verzwegen te hebben en M. Bar- tliou zou het recht niet gehad hebben het do cument behouden en in de Kamer gelezen te bobben. Dus, volgens Jaurès is de handelwijze van Caillaux en Mönis betreurenswaardig't ook betreurenswaardig, dat Fabre zich niet Het aan de deur zetten, in plaats vun te ge hoorzamen aan het bevel van M. Monis. De grootste plichtigen zijn volgens hem Hriand en Barthou, de eerste, omdat hij ztveeg over het dokument, en de tweede, omdat hij er over sprak in de Kamer... Eene zaak ontbrak er nog aan Jaurès had M. Calmette moeten betichten het dokument op oneerlijke wijze in handen gekregen te hebben, om er Caillaux en zijne gezellen me de aan te vallen. Het verslag Jaurès is dus eene bedriegerij. Ook was het niet te verwonderen, dat het ver slag afgekeurd werd. Zoo zegde M. Maurice Barrès, dat de be- flluitselen van het verslag, de echandige waar heid verbloemen, dat de plichtigen niet ge straft worden en dat er in Frankrijk geene straf is voor de machtigen en de grooten. In de Kamer, Donderdag namiddag, viel M. Belahaye op hevige wijze het verslag en de manier op welke het onderzoek gedaan was; aan. Na betreurd te hebben, dat M. Fabre toe gegeven heeft aan de bevelen van M. Monis, beknibbelt hij hevig de handelwijze van M. Bidault de l'Isle. Deze heeft een valsche ver klaring afgelegd. Het publiek zal hem oordee- len. Over het verleden van Monis en Caillaux DB VOLKSSTEM moet niëfs meer gezegd worde». Monts' ver leden is gemakkelijk te verstaan?, aan de tal rijke dekoratièn welke de agenten zijner Duitsche firma Monis en O® bekomen heb ben. Caillaux is al zoo wel. Gedurig is hij omringd door eene bende agenten van publi citeit hij heeft in de Congo-kwestie meer aan Duitschland gegeven dan het vroeg. In de vlucht van Rochette heeft hij alles voorbe reid.... Monis en Caillaux moeten vervolgd worden, gezien artikelen 177 en 178 van het strafwetboek, wegens omkooperij en druk king uitgeoefend op een magistraat... Monis is de bijzonderste phchtige en Caillaux is medeplichtig. M. Delahaye beticht ook M. Jaurès hèt vol ledig onderzoek .belet te hebben, om zijne vrienden te redden. De grootste opschudding heerschte in de Kamer. DE MOORD OP M. CALMETTE. Donderdag morgend heeft M. Boucard, on derzoeksrechter, M. Caillaux ontvangen. M. Caillaux beloofde aan den onderzoeks rechter eene lijst van personen, welke ten voordeele zijner vrouw zouden willen komen getuigen ill! Daarna kwam M. Delbos, hoofdopsteller van Le Radicalgetuigen. Deze verklaarde dat Mevr. Caillaux hem hare vrees uitgedrukt had,' dat het dokument Fabre door M. Cal mette zou afgekondigd worden. Vervolgens was het de beurt aan Mevr Gueydan, eerste vrouw van Caillaux. Deze verklaarde nogmaals, dat zij nooit, noch aan een dagbladschrijver, noch aan een ander persoon, blieven van haren man heeft over handigd. Wat Is er nu weer? Een Parijzer blad meldt, dat er nog een andere getuige door M. Boucard onderhoord werd, en dat deze getuige zulke verrassende verklaringen deed, dat het onderzoek binnen eenige dagen, een heel andere wending zou nemen. Bedevaart n?sr LOURDES en het H. HART van MONTMARTRE, van den 11 tot den 19 Mei. ProgrannnasReizen FRANQOIS, 45, Noordlaan, BrusGSl. Eene moeder zinneloos gewerden ten ge volge van het afsterven van haar outfi- ste dochtertje, zelfmcertft zich met haar jongste kind. Donderdag morgend werden te Lyon in een drinkbak, de lijken gevonden van Mev. Thé- venin en haar dochtertje, 17 maand oud. De vrouw, 33 jaar oud,' had twee maanden geleden haar oudste dochtertje verloren Zulks had de ongelukkige zoozeer ter neef geslagen, dat zi j weldra teekens gaf van zins verbijstering. Verleden week. verdween zij schielijk en, alle opzoekingen om haar terug te vinden bleven vruchteloos, 't Was slechts drie dagen later, dat men haar toevallig ont dekte in eene schuur, waar zij zich boven op den oogst, tegen de dakpannen verborgen Een Oosterse?» verhaal. (24° Vervolg) Wal rond liem omging, en of liij droomde of zich waarlijk ond«r menschen bevond, scheen bij nog niet duidelijk te onderscb»i- den. Zijn oog rustte r.u op NalHt, welke hem van zijne boeien bevrijd had, dan weder op Mexia. Hoe zou men het kunnen uitdruk ken, hetgeen thans, na zoo veel lijden, in het hart van Ferdinand omging Men zag hoe hij poogdo te spréken, doch zijn mond bleef stom maar over zijne wangen rolde een traan van dankbaarheid. Langzamerhand kwam hij tot zichzelven en door den graaf er. don koopman ondor- etennd, terwijl de knscht met de toorts voor opging, heklom hij den trap. Was Ferdi nand's vreugde reeds buitengewoon groot, zoo kende zij geen palen meer, toen hij, bij het binnentreden der kamer van den grauf, in desclioone maagd, welke hein bij do hand nam en binnenleidde, de jonge gravin Euge nia erkende. Met do teederste zorgen verpleegde zij hem zij bracht een donsig bed voor hem in gereedheid, waarop hij weldra, door eenige verslorkendo middelen opgebeurd, in eon verkwikkenden slaap zijn lijden vergat. Goerne had de koopman van Aleppo Fer dinand's ontwaken afgewacht, om wellicht een groet of eene boodschap naar Tunis m<-ê te nemen, doch zijn schip wachtte, bij meest vertrokken. Zuchtkens neigde bij zich over den slapende, kuste diens voorhoofd en sprak had. De arme vrouw verklaarde dat zij haar dochtertje niet wilde overleven en zich liever zelfmoordde. Zij was zinnens zich van hon ger te laten omkomen. Nu werd de vrouw op beecheidenc wijze be waakt, door haren 'echtgenoot en andere fa milieleden. Donderdag morgend moest M. Thévènin wat vroeger als gewoonte zijne dagtaak hei-ne men. Hij verliet in stilte het huis en ging een familielid halen dat eenige huizen ver der woonde. De zinnel ooze had het vertrek van haren man bespied. Pas was hij weg, of zij nam haar kindje, en liep er mede naar een drink bak voor paarden, waar zij zich met haar kindje in het water uitstrekte. Eenige minu ten later vond men de twee ongelukkigen, doch alle zorgen hieven vruchteloos. Moeder en kind hadden reeds opgehouden te leven. Groot is God, wiens engelen u hierhenn hpbben gnvoerd zijn naam zij geloofd f Slaap gerust Wellicht heb ik het laatste nog niot^ voor u gedaan want danrbuiton doorkruis! uw broeder de zee, voor wion God u en mij behoede Daarna nam hij afscheid van den graaf en de jonge gravin, en beklom zijn schip, bet- welk weldra in volle vaart naar Afrika's kusten heen dobberde. Eugenia legde zich alsdan te rusten, doch de oude waob'er plaatste zich naast Ferdi nand en wachtte ongeduldig zijn ontwaken af. Nauwelijks schemerde het eerste morgen licht. toen do jon^-e gravin reeds bet vertrek binnentrad. Voorzichtig en zacht, om den slapende niet to wekken, zweefde zij naar zijne bedstede heen. De arme, door haat ver volgde jongeling, ademde genozinir. De liefJevoFte zusier had baren zieken broeder niet met meer zorg kunnen verplegen, dan Eugenia don leerling van Theodul deed. Zij ging iu de keuken een bijzonder ver kwikkend ontbijt gereed maken, en toen zij daarmee terugkeerde, zat Ferdinand,vroolijk ontwaakt, op zijne legerstede zijn zwart oog schil tertio van wurme dankbaarheid en reine liefde voor zijne gaslvrije redders. Do. tveldoende slaap had op zijn gei-sl en zijn lichaam een zoo gunslh-en invloed gehad dal hij genoeg kracht gevoelde, om zijn bed le verlaten on builen de vrije, frisscho mor genlucht te gaan inademen. De vlam van den vuurtoren was uitge doofd ov«r de wijde zee verhinf zich oen wille, dichte morgoniievo), waardoor de zon BRUSSEL. Gevallen. Eene huishoud ster, Marie S..., 50 jaar oud, gleed Donderdag morgend op de Kaatsspelplaats uit en viel on der een brouwerswageiv. Het peerd verschrik te, steigerde en kwetste baar liet rechterbeen. Marie' S.... werd ook erg gewond aan het ge laat en de borst. Men heeft haar naar het gasthuis overgebracht. Diefstal in het slachthuis. M. Ausloos, meester-slachter, OdouMraat, te Kuregem, steldö Donderdag morgend- in het slachthuis van Brussel vast, dat een halve os en een halve stier; wegend te zamen 500 kilos, ge stolen werden. De dieven hebben hun buit met eene kar weggevoerd. De policie heeft onderzoek ingesteld. Turf-strooisel en turf mest, zeer geringe prijzen, 31, rue Chimiste, Brussel. Telef. B 5590. De doodrijders. De genaamde Willem Delokeren, 50 jaar oud, wonende 40, Biljard- straat, te St-Jan6-Molenbeek, kwam Woens dag namiddag, rond 4 ure. met eene stootkar langs de Wetstraat. Ter hoogte der Weten schapstraat werd de kar omgeworpen door eenen auto. Delokeren bekwam erge kneuzin gen aan liet heofd en over gansch het li chaam. Met heeft hem maar 't Sint-Jansgast huis overgebracht. Diefstal van juweelen. Mevr. C...., wo nend in de Mechelsche1 straat, stelde gisteren avond op hare slaapkamer de verdwijning- vast van een kofferken, inhoudend een rijke verzameling juweelen van koraal. Zij deed den diefstal aan de policie kennen en voegde er zoovele uitleggingen hij, dat men zich elk oogenblik aan da aanhouding van den dief mag verwachten. Ouders! opgepast voor do kinderen. De echtgenoote V...., wonende Van den Bran- denstraat, had Woensdag avond op hare ka mer, haar 6-jarig dochterken alleen gelaten, terwijl zij zich in de onderverdiepingen be gaf. Het kind waagde zich op het trappor taal der 2* verdieping, boog zich te ver over de trapleuning en vieb Men nam het arme kind bewusteloos en raej gebroken beenen op De dokter vreest voor, het leven der kleine. Onvoorzichtige wielrijder. Mad Gau- thier, wonende KJinie^straat, np 53, werd Woensdag nabij de Be.ujs verrast en omver geworpen door eenen wielrijder, die zijnen weg voortzette zonder. ,$jch om zijn slachtof fer te bekommeren. Mad. Gauthier ontving de eerste zorgen in eene naburige apotheek. Een der genoegens van den haard is dc fijne tas, gemaakt met de Chicorei der Trappisten Vincart. 1500 G S7-JAMS-M0LENBEEK. Drama der ellen- de. X..., 58 jaar, bewoonde alleen eene ka mer aan de De Launoystraat, was zonder werk en in de uiterste ellende. Donderdag morgend vond men dejp ongelukkige verhan gen aan een kapstolc. Hét lichaam werd naar het lijkhtiis gevoerd. ETTERBEEK. Diefstal in eene kazerne. De kommandant vaarden Brande de Reeth, van tiet regiment gidsen, heeft de policie ver wittigd dat ongekende dieven in het kleeder magazijn waren gedrongen en voor rond de 2.060 frank galons hadden gestolen. Alle op sporingen om de daders te ontdekken zijn tot nu toe vruchteloos gebleven. ST-GILLCS. Onder een auto. Het 14-ja- 'ig meisje, Jeanne Denuit, wonende Alsem- bergschen steenweg, werd Woensdag avond voor hare woning omgdworpen door een auto. Zij werd erg gekwetst-ten een harer beenen is gebroken. De policie heeft een onderzoek ingesteld. a T- Bedrieger geknipt. De policie heeft Donderdag een Frandthman aangehouden. Gaston B..,, 36 jaar oud, die ten nadeele van eene vroedvrouw van St-Gillis eene som van 10.060 fr. poogde af te te*uggelen. ELSENE. Gevallen.;— Een metser, zekere Cwonende Rogierstraat, te Schaarbeek, is Donderdag morgend dn eene woning der Kroonstraat van eenen muur gevallen. Hij werd erg gewond aan het hoofd. ST-JOOST-TEN-NOOOE. Een goede klant Woensdag namiddag en ook in den avond vertoefde een jfersoon in een koffie huis, Koolbrandersstraat, en maakte er een groot verteer m gezelschap dér dame un 8e? meid. Terwijl hij eenige stonden alleen was, ledigde hij de tooglade en maakte zich mees ter van de geldbeurs der meid, een 100-tal frank inhoudend. Dan verdween hij spoorloos. Eene klacht werd bij de policie ingediend. LOURDES en de PYRENEËN (zonder nacht reis) 11 Mei. ZWITSERLAND, 22 Juni. HUWE LIJKS- en bijzondere reizen: FRANQOIS, 45, Noordlaan, Brussel. VORST. Erge val. Een brouwersgast, Willem Tuytens, wonende Schoolstraat, nam aan de Lutterbrug den tram om huiswaarts te keeren. Hij bleef op het achterste platform van het motorrijtuig staan. Toen de tram ter hoogte van den Brusselschen steenweg kwam, had opeens een onverwacliten schok plaats. Tuytens verloor hierdoor het evenwicht en stortte ten gronde. De ongelukkige werd erg gewond aan den schedel Men droeg hem eene naburige apotheek binnen, waar een doktoor hem luvatn verb orgen .^Vervolgens bracht men hem naar zijne woning over. Dieven geknipt te Parijs. In januar werden taliijke juweelen gestoten ten nadeele van Mevr. Stelinski te Vorst, door kerels di zich aanboden om de verwarmingstoestellen na te zien. Tijdens eene kortstondige afwe zigheid der meid, braken zij de deur eener kamer open en, legden er de hand op kost bare juweelen en voorwerpen van waarde De policie zocht ic vergeefs de dieven op, doch enkele dogen geleden vernam onderzoeks rechter Bilaut dat de' dieven te Parijs 'verble ven'." Hun' adres werd opgegeven. De Parij sche policie hield nu het drietal aan. Zij zul len naar Brussel overgebracht worden. Buitengewone gelegenheid om zioh voor deel ig in te richten. Over te nemen om ge zondheidsredens, magazijn van verlichtings artikelen, met groot werkhuis, motor voor polijsten van metaal. Gaz Zink Lood Lage prijs. Kleine huishuur. Voorstad Brussel. Schrijven V. W 75. Agence réclame Godts, Beursplaats, 2, Brussel. 1241 ASSCHE. Ingestort. Donderdag avond, rond 6 ure, is alhieri eene inopbouwzijnde danszaal ingestort, ten gevolge van ren he- vigen wind. De werklieden hadden^pas een oogenblik te voren het gebouw verlaten. Daardoor waren er geene persoonsongeluli kèn. 4 APRIL iOi-i -pf- ,- 't ls volkomen onzinnig te veronderstellen, dat voor den mond voldoende i3 zorg gedra gen als do oppervlakte der tanden wit is ge poetst met een iandzeep of een tandpasta. De mondholte is een broeikas voor mlllioenen kiemen van baeteriön, en deze moeten dage-* lijks vernietigd of de ontwikkeling ervan moet tegengegaan worden, wil niet de alge- meene gezondheid, willen niet meer in het) bijzonder de spijsverteringsprocessen sohadei GENT. Noodlottige afloop. De 72-jarige De Waele wonende Loostraat, die Dinsdag avond op den Korlrijkschen steenweg over reden werd, is Donderdag namiddag in het hospitaal overleden. De naam van den auto- geleider is tot hiertoe niet gekend. De zaak der Valsche bankbriefjes. De heer onderzoeksrechter Fromes is dus te Gent geweest om, samen met tiet parket dezer stad opzoekingen te doen naar eene zaak van ver vaardiging van 'valsche bankbriefjes. Een gevangene, te Vorst opgesloten, had namelijk aan den onderzoeksrechter ver klaard dat de valsche bankbriefjes, die reeds geruimen tijd m omloop gebracht werdén, vervaardigd werden door anarchisten, ver blijvende le Gent. Zoo gaf hij onder meer den naam op van den bediende van een wissel o'gent en van een persoon, Melle bewonend Huiszoekingen werden daar gedaan, maar niets verdachts gevonden. Het parket schijnt ook in eene drukkerij af gestapt te zijn. Of dit nu met deze kwestie in verband staat, weten we niet, de policie laat er zich niet over uit. De lieeren waren met twee autos en hebben nogal lang In de drukkerij geweest. Dit verwekte zelfs eene samenscholing. Aanhoudingsmandaat bekrachtigd. - Be heer Stubbe, juweelier in de Borluutstr. Verscheen Donderdag morgend voor den on derzoeksrechter. Het aanhoudingsmandaat, tegen hem afge leverd, werd bekrachtigd. Brand. Donderdag avond, rond 0 3/4 u. werden de pompiers verwittigd dat brand was Uitgebroken in de dechetfahriek van den heer Sioen-Gabriél, Afrika-boulevard. Na een goed half uur werken waren zij het vernie lend element meester en een uur later waren zij in hunne kazerne terug. schemerde, gelijk het &lvor«'n schild van een in het oosten staanden reus. Langs dezeeoe ver dobberden de sicilïaansche visscherpip ken en aan don toren zwermden krijachond talloozo kraaien. De graaf en Eogopia leidden Ferdinand naar heneden en wandèido met hem naar een nabij liggend olijfbosch. Dikwijls blikte Meüa om, als of hij nog een vierde persoon verwachtte. Hierover door Ferdinand ondervVaagd. verklaarde hij, dat de markies Orla, veldoverste in de dienst van den koning van,Sicilië, en vader van den door Muley in zee geworpen bruidegoi der gravin, huil gemold had. dat hij bij hen dezen morgen een bezoek kwam afleggen. Ferdinand was niet weinig begeerig kennis met dezen man te maken, doch niets kon digde na no:.' do komst van den markies a Op een bemsten steen, onder een olijf boom, zetten zich de vroege wandelaars neer. De graaf verzocht Ferdinand alsdan, zijne laatste lotgevallen in Tunis te verhalen. Zijne smart overmeesterende, verhaalde hij, hoe de twee booswichten, welke zijnen ondergang gnzworenilmdden, hem des nachts, gedurende «en stormy in enne boot gebonden en in zoo gr worpen baddeu, hoe zijne wan hopende ziel, in een .voorldarenden benauw den doodangst verkoelde, en hoe hij luid weenend tot God gebeden had, slechts te mogen sterven, om ei«d<*)ijk verlost te wor den van dezen wa'nhppigen toestand, welke tienmaal wreeder was dan de dood. De tweede avond was boven hein gezonken, toen hij in do verte een licht, waarschijnlijk een vuurtoren, gf/i-u had. Hij herinnerde zich nog even, om I u.p geroepen te hebben, toon hij met den boot tusscheu de klippen was blijven hangen. Aan mijne goede moeder, eindigde hij, dacht ik alsdan, aan u, edele graaf en aan u goede Eugenia Hij zag de tranen der medelijdende gravin langs bare wangen rollen, Verhief zich. in zijn geestdrift en beloofde plechtig niet te zullen rusten voor dut Lij do booswichten naar hunne werken gestraft zou hebben. Zij waren juist op het punt naar den vuur toren terug lo koeren,toen een statige ridder in deklecding van een koninklijken officier, langs de toren voorbij op bun aanreed Hot was de boven vermelde markies Orla, Mexia veeljarige vriend. Hij was oen weinig jon ger dan de graaf en genoot in liet leger des konings eene algemêeiie achting op zijne borst schitterden verscheidene eereteekêns. Natunrlijk stond de markies' niet weinig verwonderd bij het zien van den afrikaan- sclien jongeling, doch'in plaats van den hier zoo vaderlijken opgenomen zoon to groeten, nam zijn gelaat een uitdrukking van verach ting aan. De gedachte aan zijn zoon steeg in hern op, en vol woede viel hij tegen de afri- kaansche zeeroovers uit. Met moeite gelukte het Mexia, den ver toornden marki' s te bedaren, terwijl Ferdi nand, ontsteld door de onverwachte verwij tingen van Orla, Eugenia mistroostig aanzag en tiaar vroeg, of hij verdiend had zoo ver acht en zoo vernederd to worden en of het recht was, dat hij zijns broeders schuld moest boeten De graaf kwam zijne dochter met een antwoord voor en schilderde Fordi- d voor den markies, als den heston en bmninnensweerdigsten jongeling af. - Is dit zoo, zegde Orla alsdan, en reikte Ferdinand de ruwe krijgsinansliaiid, dan heb ik u, in do opwelling mijns looms, te hard lijden. Dit evenwel is slechts mogelijk, waijr neer de mond en de landen volhardend eiken dag gereinigd en gespoeld worden met OUel, liet nieuwe vloeibare tandmiddel. De wijze von gebruik van Otlol is uiterst eenvoudig. Giet eenige dróppels van het tand-< middel Odol in een glas water, roer-hèt met den tandenborstel goéd dooreen, spoel den mond flink, reinig de tanden op de gewone wijze en gorgel ten slotte met het mengsel. 't Is eene zaak van het grootste gewicht, het Odol-mengse! geruimen tijd in den mond te houden, eene voorzorg, welke vooral roo- kers niet mogen verzuimen want niets vér- ïrischt zoozeer «Jen mond als Odol, dat een hoogst aangenaam gevoel van koelte en een heerlijken geur achterlaat. Opnieuw in brand. Donderdag nacht, waren de putnhoopen der afgebrande ehico- reifabriek van den heer Naut, Visscherij, te rug in In-and gekomen. Toen de pompiers ter, plaats kwamen sloegen.de vlammen hoog op. Aanstonds werd het vuur met verscheidene lansen aangevallen en kwart voor één ure was alle gevaar 'geweken. Doodgevonden. Vrijdag morgend. om 6 ure, heeft men in de Abeelstraat. een jonge knaap op een gemak zittende, doedgevonden. ST-AMANOSüERG. Geveoht. Donder dag namiddag ontmoette de genaamde Van den Berghe, wonende Toekornststraat, den genaamden Edrnond Willems, herbergier, wo nende Molenstraat. Na eene korte woorden wisseling kwam' het weldra tot eene vecht partij. Willems werd nogal goed afgetakeld en bekwam verwondingen in het aangezicht* Weiteren. Op den dompel. Zondag morgend rond 11 uren in den voormiddag, kwam ten huize van zekeren Frans De Di uyc- ker, landbouwer, wonende ter wijk Ten Eede alhier, een kleine hengel, die zegde? Martin Minne, te hpeten, en weggeloopen le zijii omdat bij teveel slagen kroeg en gedu rende twee dagen gemarcheerd te hebben terwijl hij des nachts in de bosschen sliep. Polidieagont Schei re maakte daarovep rapport eau zijnon policiekommisearis, dio zich onmiddellijk ter plaats begaf on den kleine gast ondervroeg. Na langdurig aarzelen verklaarde de wog- looper dal hij van St. Job, tegen Waterloo was en 't huis Weggeloopen was omdat zijn vader zich slecht gedroeg. Het verdere naar stig onderzoek bracht onze wakkere policie- komiuissaris op eene goede inval die hem dan ook onmiddellijk hot rechte spoor van den kleine vluchtoling aanwees. Do jonga gael was inderdaad zekeren Martin Minne, die door den Kinderrechter van Brussel in het weezengeslicht S** Barbara, ter gemeento alhier, geplaatst was. De kleine deugniet was Zondag voormid dag uit de sohoolrangon weggeloopen toen kloosterlingen mot hunne jongens eene wandeling gingen doen. Hij werd onmidde- lijk terug in voornoemd geslicht binnen ge voerd. bejegend, en vraag u thans vergeving vooi* mijne overhaasting, jonge muselman Hij is gedoopt en kristen gelijk wij, verklaardo de grauf. Kristen gelijk vrij Nooit had ik ge loofd. dat ondèr deze donkere huid "een zoo edel hart kon kloppen. Zijn oog blikt moe dig hij zou een goede zeeheld zijn en bij zonder geschikt Ier uitvoering van mijn plan. Zulke jongeling ontbrak mij nog wilt gij my volgen Edele heer, antwoordde Ferdinand, ik zou mijne liefdevolle weldoeners toch weldra hebben moeten rerlaten. Het veld der «er wacht mij, en ik heb beloofd tot mijn laatste druppel bloed, in den strijd tegon 00 zeeroo vers te vergieten. Ferdinand, sprak alsdan Orla, gij. zijft mij le rechter tijd door den hemel gezonden; zes schepen worden op dit oogenblik, tégen de afrikuansche monster» uitgerust. Wel aan, een ridder-harnas omgegord, den hélna op hot hoofd! Aan mijne zijde zult gij wonderen van dapperheid doen, en uw Tóem zal door de gansche kristen wereld weergal men. Ferdinand, vol geestdrift voor de heilige zaak, verklaardo dat hij bereid was, Oi-la naar Syracuse le volgen en, onder het vaan del der kristenen, togen do Muselmanuen ten strijde le trekken. Reeds des anderdaags namen de markies en Ferdinand afscheid, een merend afscheid, van den graaf en zijne dochter, en sloegen den weg naar Syracuse in. {JVordfc voort gezet. X

De Volksstem | 1914 | | pagina 2