De zaak van Deorne DE GOUDEN ROZENKRANS Gebeurtenissen ln Mexiko De mijnbrand te Gilly Dcodelijk antomobielongeluk s te Han-aan-Lesse De paardenmarkt van Biricha Nieu wsherichten SAMSONKINA g^kJ0aecabt De lijkschouwing. Donderdag hebben de wetsdobtors Van Be lter en Van Deuren de lijkschouwing van het glachtoffer begonnen. W>) moeten zeggen begonnen, want het glachtoffer is 7.00 ijselijk behandeld gewor den door de moordenaars, dat de wetsdok ters al de wonden niet nauwkeurig konden onderzoeken. Eene zaak staat echter vast. Het Slachtoffer (Was dood vooraleer in het water geworpen 4e worden. De man is door vier revolverkogels getrof fen geworden. Twee kogels werden terugge vonden in het hoofd, een in de linkerzijde en een 111 den linker arm. Deze kogel9 komen van een revolver van klein kaliber. Een der kogels is boven het oog in de her genen gedrongen en langs- de wang uitgeko men een tweede drong in het oog en werd in het oor teruggevonden. De kogel welke in de linkerzijde drong heeft den lever door boord. Verder zijn op het lijk ook talrijke wonden, voortkomende van dolksteken, vastgesteld. De moordenaars moeten in de duisternis bun slachtoffer afgemaakt hebben. Waar schijnlijk is hij ten gevolge der revolver- echoten neergestort en hebben de bandieten hem dan, terwijl hij op den buik lag, met doiksteken verder afgemaakt en de keel door gesneden. Het is dan ook zoo goed als zeker, dat de moordenaars geene bloedsporen aan hunne kleederen kregen bij het toebrengen der wonden. Van den anderen kont heeft men in den omtrek der vestingen nergens een spoor van bloedplassen ontdekt, zoodat er veronder steld w ordt, dat het slachtoffer op eene afge legene plaats vermoord en dan naar den wal gebracht werd. Wie is het slachtoffer? Ondanks de persoonsbeschrijving van het slachtoffer en andere inlichtingen door alle bladen gegeven, is men er nog niet in ge lukt, de ware persoonlijkheid van het slacht offer vast te stellen. Lichter Marie Donderdag werden nog opzoekingen ge daan om den lichter Marie te ontdekken, dewelke vermeld staat op een papier in dc aakken van het slachtoffer gevonden. Dit is geen gemakkelijk werk, want een ieder aan de haven bekend, weet dat lich ters met den naam van Mariebij tiental len zijn te tellen. Zonder bepaald er over ver zekerd te zijn, gelooft men dat het gevonden briefje betrek heeft op het binnenschip Ma rie dat op nr 29 der Aziadok heeft gelegen, ïn die richting worden nu opzoekingen ge daan om toch de eenzelvigheid vair den ver moorde te kennen Zoo' men geenen uitslag bekomt, zou het wel goed zijn het briefje aan de verschillen de naties der stad voor te leggen, daar het lóssen en laden van lichters gewoonlijk dooi de naties wordt verricht. Dc markeerffers. Daar men veronderstelt met een markeer der te doen te hebben, zijn dan ook de op-1 zoekingen in die richting gedaan. Gisteren werd de gedachte vooruitgezet dat do vermoorde zekeren Edward Cahill zou Inrnnen zijn, die van den herbergier Ducha teau het briefje met dezes adres op, kreeg. Inlichtingen bij de Canadian Pacific Railway genomen, laten toe te bevestigen, dat Cahill wel met de Montrosevertrokken is ver leden week. Duchateau beweert dat do vermoorde Ca bin niet is. De Canadian C° beweert hetzelfde «n Mev. en moeder Duchateau houden het fegenovergestelde staanI Deze Cahill zou ook in het Zeemanshuis -verbleven hebben, en daar opgegeven hebben 44 jaar oud te zijn. Volgens de lijkschouwing door de geneesheeren gedaan, zou het onge lukkig slachtoffer slechts rond de 25 jaar oud bunnen zijn. Men ziet dus dat het hier duister blijft. Wat een andere markeerder betreft; zeke ren De Prins, die ook verdwenen is, daarme de is men ook in twijfel. Moeder De Prins beweert aan de kleeding- Vervolg) Zeker wist ik, dat ik, nadorhand te kuis zittende, over mijn angst zou lachen. De sneeuwhui had wedor uitgewoed en de maan zag eens even door de wolken, als wilde zij mij zeggen houdt goeden moed aan alles komt een einde.» Eensklaps schoot mij te binnen, dat ik de diligence geheel vergelen had, 011 nu op mijn norlogo ziende, onldekte ik, dat de wijzer nog altijd op zes uur wees en het stil v as blijven slaan. Dezo nieuwe onaangename ontdekking inoaklo mij zeer ontevreden, daar bet mij duidelijk word dat ik de dili gence liatl gemist. H-l.voelpad had, door do moeilijkheid waarmede het door mij werd begaan, meer tijd gekost dan ik mij voor- eielde, en waarschijnlijk wa9 do dili-ence den grooten weg gepasseerd vóór ik dien genaderd was. Indien dit werkelijk zich aldus had toegedragen, dan bleek hot mij onmogelijk geworden dien avond to Amster dam te zijn,want do diligence was het laatste vervoermiddel wat mij overbleef. Te goed in doze sli-eken bekend om niet te welen, waar ik mij bevond, versnelde ik mijn tred om - De gekroonde Posthoorn te be reiken, eouo herberg, waarvan ik volgens gissing nog een klein kwartier veiVijderd was. In het aangename vooruitzicht om aldaar van mijne vermoeienissen uit to rus ten, stapte ik moedig voort. Do waard was mij van oudsher bekend en hij, benevens zijn vroolijk voorkomend vrouwtje, zouden mij op Oudejiiurs avoi d het gemis van eigen baard w el doen vergeten. 6tukken zekere herstellingen gedaan te heb ben, 9P heeft deze kerkend Vrouw De Prins echter zegt dat het üoeh haar man, noch zijne kleederen zijn Eene vaststelling, gedaan bij de lijkschou wing, zal misschien nog bijdragen tot de ontdekking van de persoonlijkheidop de bil, langs den achterkant, heeft men eene ge- boortevlek van omstreeks twee centimeters doorsnede gevonden. Onmiddellijk is deze bijzonderheid het signalementsbulletijn gaan volledigen. Onnoodig te zeggen, dat er in en rond Ant werpen nog enkel van deze gruwelijke en geheimzinnige zaak gesproken wordt De toestand der Spanjaards. De Spaansche minister-voorzitter heeft in eene depeche bericht dat hij Donderdag zou ontbijten met den minister van buitenland- sche zaken en den jfezant van Frankrijk te Madrid, en dat hij met hen zou handelen over de toestand der Spanjaards in Mexiko. De tusschenkomst van Frankrijk en Duitschland. De diplomatische middens van Washington gelooven dat de bemoeiingen van de Fran- sche en Duitsche ministers, handelend naar de inlichtingen welke zij van de Quai d'Or- say en uit de Wilhelmstrasse, ontvangen, een aanzienlijke rol gespeeld hebben om gene raal Huerta tot de eischen van den toestand terug te brengen. De groet aait de Amerikaansshe vlag. Luidens een officieel 6nelbericht, Donder dag morgend om 11.40 ure te Washington ontvangen, heeft voorzitter Huerta feitelijk beloofd het Amerikaansclie vaandel te groe ten. Er zijn tcah twee slachtoffers. Wij hebben gisteren den brand vermeld, welke in den put nr 1 der mijnen van Trieu Ivaisin uitgeborsten was. In strijd met hetgeen eerst vermeld werd, zijn er toch twee slachtoffers die in de ramp een ijselijken dood gevonden hebben. Ziehier in welke omstandigheden deze twee werklieden aan hun einde kwamen. De 'porion Oscar Van Waesberghe en de mijnwerker Achiel De Graeve, bevonden zich in het diepste van den put n* 1. Zij wisten in 't geheel niet, dat er boven, aan de opper vlakte brand uitgeborsten was. Hun werk geëindigd zijnde en ziende dat de kooi beneden was, begaven zij er zich heen en stapten in. Zj gaven het signaal niet om opgehaald te worden, wetende dat het nog te vrqeg was, om de werklieden der hoo- gere galerijen op te halen. De machinist wist dus bQven.niet, dat de twge piannen zich in den ophaalbak bevonden. Toen boven de brand in hevigheid toenam, daalde de werkoverste, M. Dupont met den anderen ophaalbak af» Daar de twee ophaalbakken door bet stel sel der tegengewichteii werken, ging de an dere ophaalbak, waarin Van Waesberghe en De Graeve hadden plaats genomen, naar om hoog. M. Dupont deed stilhouden aan de galerij van 650 meters en ging daar de mijnwerkers verwittigen, dat zij zich naar den put Sebas- topol moesten begeven om langs daar boven gehaald te worden. De twee ophaalbakken bleven dus in de schacht hangen. Intusschen breidde de brand zich langs om meer uit en bereikte ook de machienzaal. De machinist was wel gedwongen zijne machie- nen achter te laten. Na de remmen der op haalbakken gesloten te hebben, vluchtte hij uit de brandende machienzaal. De kabel werd door het vuur verteerd en de beide ophaalbakken ploften in de diepte. Daar de ongelukkige mijnwerkers aldus 650 meters diep vielen en de ophaalbakken moeten verbrijzeld zijn, lijdt het niet den minsten twijfel, of de twee werklieden zijn op den slag gedood geworden. Binnen eenige dagen zal men hunne vreeselijh verminkte lijken kunnen ophalen. Het aardie tooneel, dat ik mij voorspie- geld©, verkortte schijnbaar het kwartier, wat ik nog te loopen had, en voor ik h»l zelf vist rees op een afstand, in het Jieldero licht der maan, do wolkome herberg voor mijne oogon. De f'-ll© wind, welko telkens aan vallen op de herberg waagd»», had h»m in verep.nij.-i- g met de sneeuw als met suiker overslrooid, en daar hot dak spitsvormig toeliep en het huis niet zeer breed was, ge leek het op een reu sa oh tL' suikerbrood, dal in het maanlicht stond te drogen. Noir een paar minuten en ik had de ge- wenschte woning bereikt. Hoe klopte mij het hart van vreugde 1 Hoe tintelde mij tiet gelaat hij het te verwachten genoegen 1 Daar was dan - Do gekroonde Posthoorn waar voor ik zoo menigen zomeravond had gezeten en naar de avonturen van dezea of genen jager geluisterd, terwijl hot zuiderkeeltje mij den lieflijken g<ur der berken deed ina demen. De groene banken, waarop wij ons dan gemakkelijk hadden ned»Tg**vlijd, waren nu in huis genomen, en de vergulde post hoorn m«t '.iel sierlijk kroontje boven de deur, sluimerden thans, door de sneeuw overdekt, den ruslk-eu slaap van een rups in haar overgangsp. riode lot den verhoogden st.iat van vlinder. liet koperen plaatje, waarop do naam van Jasper Klink, bloi k helder in het maanlicht en lonkte mij toe als de groet van oen oude vriend. Het broed» chassinet vo r de glazen, waarop met g-roote vitte lett-rs to lezen sCond koffie, Dier en brandewijn en waarachter een helder licht mij het welkom scheen toe te roepen, geleek mij een appa raat voor tft> zoogenaamde Chineescln* schim men, doch waarmede alleen huiselijke en wel zeer genoeglijk huiselijke tafereeltjes mmmgrn DB YOLKSSTSM M. Emiel De Wandeleer, handelaar en oud gemeenteraadslid ie Namen, had een auto mobiel gekocht, welke hem binnen eenige da gen zou geleverd worden. Om te leeren voe ren, had bij een zijner vrienden, M. Joseph Linket, ook handelaar- te Namen, verzocht, met dezes auto eens een toertje te mogen doen. M. Linket stemde toe en Donderdag mor gend vertrokken M. De Wandeleer, M. Lin ket en de chauffeur van dezen laatste, in de richting van Rochefort. Rond 11 ure 40 bevonden zij zich tusschen Han-aan-Lessê en Ave-en-Auffe. Daar de baan er in rechte lijn loopt, vroeg M. De Wande leer, om eens zelf te mogen voeren. M. Linket nam binnep in den auto plaats, terwijl M. De Wandeleer het stuurrad in han den nam en de chauffeur naast hem zat, om hem desnoods te richtep. Alles ging goed in 't eerste, doch schielijk, ten gevolge eener onvoorziene en wellicht onvrijwillige beweging, vloog de auto tegen een boom. De auto werd verbrijzeld en de drie inzittenden ten gronde geslingerd. M. Linket en de chauffeur kwamen er on gedeerd van af, doch M. De Wandeleer bleef levenloos liggen. Een geneesheer was-spoedig ter plaats, maar alle zorgen waren vruchteloos. M. De Wandeleer was op den slag gedood gewor den. De maandelijksche .paarden- en veemarkt, Donderdag te Bmche gehouden, was goed voorzien en de verhandelingen talrijk. Ongeveer 1.000 paarden werden tentoonge steld. De Duitsche kooplieden in groot getal aanwezig, kochten vooral de schoonste trek paarden ook Hollan^sclie paardenfokkers waren talrijk vertegenwoordigd. De verhan delingen werden zeer gevolgd en de prijzen hoog. Op de veemarkt wad het zeer kalm de goede inlandsche melkkoeien, altijd zeer ge zocht, werden gemiddeld verkocht aan 750 frank. Op de varkens- en viggensmarkt, wa ren 300 stuks te koop. Een viggen werd ver kocht aan 22 fr. en een'looper aan 35 tot 40 frank. Een en dertig waggons paarden werden verzonden naar het binnenland29 voor Duitschland; 7 voor Holland, en 5 voor Frankrijk. Er zijn...... .Ja, er zijn personen die een akltordeon kunnen bespelen, als echte kun stenaars, Eene hoofdvejeischte is een goed speeltuig bezitten. Zie efsns wat op de laatste bladzijde aanbevolen wordt. BRUSSEL. Aangehouden. Op aanvraag van het Duitsch gouvernement heeft de recli-. terlijke policie Wöensdi'g een genaamden H. van D.... aangehouden, een weggeloopen on derofficier van een artillerieregiment, in gar nizoen te Berlijn. De kerel liad zich plichtig gemaakt aan esne belangrijke ontvreemding ten nadeele van de kas van zijn regiment. Hij werd aangehouden in een hotel der He- negouwlaan waar hij in dienst was als af- wasscher b. Diefstal. Tijdens hare afwezigheid is gisteren avond een kwaaddoener, bij middel van een valschen sleutel, op de kamer geko men van Mevr. Bernard, steenweg van Etter beek. De meubelen werden opengebroken en doorzocht. Eene som van duizend frank en vele juweelen van waarde weiden gestolen. Eene klacht werd neergelegd in het kommis- sariaat der 5« afdeelin^. Turf-strooisel en turfir.est, zeer geringe prijzen, 21, rue Chimiste, Brussel. Telef. B 5590. Wielrijder onder een taxi. Woensdag avond reed Frans Wijliot, wonende Onder- wijsstraat, per velo langs de Koninklijke plaats en botste tegen een aansnorrende taxi. De wielrijder viel voor het rijtuig, dat hem over bet lichaam reed'. Hij werd, zwaar ge- mochten worden vertoónd. Ik hoorde reeds den gullen lach van Jas per Klink, en mijne .hand, m*t eene opge ruimdheid als ik sinds een uur niet gekend had, aan den kruk van de deur slaande, draaide ik deze open en trad binnen» II DE HERBERG DE GEKROONDE POSTHOORN Josper Klink kwum mij dadelijk te ge- moet, nadat hij het tafeltje had verlaten, waaraan de hoefsmid van het nabijzijnde dorp was gezeten, ,rnet wien hij een druk gtspmk scheen gevoerd te hohhen, en be groette mij met do wóórden Go«'jenavond jonker, wal voert u rh dit booze weer naar de h.-rberg van Jaspefr Klink en dat op een oudejuars-avond - Do jonker is ons welkom als altijd,» sprak zijne vrouw, die zich in het buffet be vond en mij, hij mijn binnentreden, door een vriendelijk"!) groet de overtuiging had geschonken, dal nnjn gezelschap niet onge wild was. Wel zeker, wel zeker, hernam Jasper, die mij een dorpswaard 9cheen zooals ik in mijn loven geen tw et-do exemplaar had aangetroffen, gulhartig, bereidwillig, up^e ruimd, spraakzaam en alles wat men meer kan verlangen van een persoon, die zulk een gewichtig ambt bekleedt. Ik verwonderde mij alleen, dat de jonker lust kon gevoelen, in dit ruwe winter weer nog in den omtrek rond te dwalen en w a9 hang dat. er iels goh- urd was, wal niet in den haak is. en hém logon zijn w il naar ons voert, zegde Jasper, terwijl hij zijn wond over ganseli het lichaam, naar het St- Pietersgasthuis gebracht. De geneesheeren vreezen eene schedelbreuk. Een onderzoek werd ingesteld. De doodrijders. Mad. Honorine Van Volxcra, 64 jaar oud, wonende Zuidlaan, kwam Woensdag langs de Jlenegouwlaan, toen zij verrast en omvergeworpen werd door een auto-taxi, die in allerijl wegreed, zonder zich om zijn slachtoffer te bekommeren. Het slachtoffer bekwam eene erge wonde aan het gelaat. Na verzorging werd zij naar hare wo ning overgebracht LOURDES en de PYRENEËN (zonder nacht reis) 11 Mei. ZWITSERLAND, 22 Juni. HUWE LIJKS- en BIJZONDERE reizen: FRANQOIS, 45, Noordlaan, Brussel. Terug naar Merxplas. Na een nieuw verblijf van vier jaren in de landbouwkolonie van Merxplas, verliet H. L..., dezelfde voor de 24c maal, Woensdag namiddag. Rond 5 u. stapte hij af in de Noordstatie en knoopte kennis aan met een kerel, die beweerde hem reeds gekend te hebben als hij nog jong was. Getweeën bezochten zij talrijke drankhuizen. Rond 10 ure '6 avonds, achter de slachthuizen van Kuregem, werd L... door zijn gezel aan gerand, beroofd van 170 frank en vervolgens in een poel gestooten. L.... diende eene klacht op het kommissariaat en daar hij geen roo- derf duit meer bezat, verzocht de ongelukki ge opnieuw naar Merxplas gestuurd te wor den. De policie zoekt den aanrander op. Onvoorzichtige w'elrijder. Mad. Syl- vie C...., 90 jaar oud, wonende Zonder Zorg- straat, werd Donderdag in de Naamsche straat, omvergeworpen door een wielrijder. Zij werd erg gewond opgenomen en naar het gasthuis overgebracht. Do gevolgen van den drank. Een hout draaier, die eene kamer bewoonde in een huis der Pachecostraat, kwam gister avond dronken thuis. Het venster zijner kamer wil lende sluiten, verloor hij het evenwicht en kwam met het hoofd op de steenen van den keer terecht. Naar het hospitaal gebracht, bleek zijn toe stand levensgevaarlijk. Stoutmoedige diefstal. M. C..., aanne mer, te Molenbeek, Koestraat, had zich Woensdag avond met een vriend op het ter ras van een koffiehuis gezet op de Anspach- laan. Achter hem had hij zijn rijwiel ge plaatst, ter waarde, van 300 frank. Toen hij er mee wilde wegrijden, stelde hij vast dat een stoutmoedige kerel het had gestolen. De policie der 3® afdeelihg -werd onmiddellijk verwittigd. :1(— Bedrieger. Een sierlijk gelileede heer kwam over drie dagen bij eenen wisselagent der Wapenplaats te Oostende en gaf eenen naam op, die later valsch bevonden werd. Hij verzocht den wisselagent een check van 1,500 fr. te willen betalen, die op eene Pa- rijzer bank getrpkken was. Men betaalde hem eene §om van 200 fr. en het overige zou hij 's anderdaags te Brussel kunnen optrekken. Men bestatigde e.chtev weldra dat de check valsch was. De.«heer liet zich öok niet meer zfen om het overige te ontvangen. Bedrogen. Me j. Marie P..., dienstmeid, Leuvenschen steenweg, dacht eene goede zaait ie doen met een postmandaat van 20 fr., dat een onbekende haar aanbood, te koopen voor ff) fr. Hare tevredenheid was echter van kor ten duur. ïn het postbureel zegde men haar dat er^op het postmandaat beslag was ge legd een onbekende had het gestolen ten qadeele van den heer T...., Steenstraat. Ma rie P.... heeft dus hare tien frank verloren en mogelijk wordt zij ook nog vervolgd voor verheling. 'jMen vraagt overal goede meiden onnoodig* zicli aan te bicden, indien zij lino kofüe met maken met de Chicorée der Trappisten Vineart. 1500 X Dramatische poging tot zelfmoord. Eene maand geleden had Pieter E..., soldaat bij het 2« gidsen, zijn regiment verlaten en stapte drie dagen later in de huwelijksschuit. De speelman zat er echter niet lang op het dak en weldra verliet het vrouwken haren man, om terug bij hare moeder te gaan wo nen. Pieter E...., was hierover zeer bedroefd en stelde alles in T werk om de vrouw op haar besluif te doen terugkeeren. Donderdag gewonen marsoh op zijn dikken buik trom melde, die een Engelsch bierdrinker lot eer liaa verstrekt, Noero mij tocl) geen jonker, Jasper, je weet, ik ben daar niet opgesteld ik heb volstrekt geen recl.t dion titel te voeren, en ware dit het geval, dan hecht ik daaraan toch zoo weinig, dat ik u zon verzoeken mij eenvoudig mijnheer te noemen. Rij ons in de buurt, mijnheer, verbe terde de kastelein, heet alles, wat er een beetje welvarend uitziet jonker en freule, want ik zeg altijd maar tegen mijn vrouw 't is beter dal men de menschen te boog dan te );iag tiluleert en als ik met iedereen daar heel voorzichtig mee hen, dan mag ik dit met u althans wel wezen, wien ik altijd met jonkers uit den omtrek in gezelschap zie.... is dit niet zoo Ge hebt gelijk, Jasper, zeide ik. maar onthoud het dan nu, ik hen ^een jon ker en wil het ook niet h-eton gij ziet in mij een eenvoudig burgerkind. n Mijnheer denkt er net zoo over als ik, meiitde de hoefsmid Peter Kalp zich in het gesprek, al die adellijke tilels b*teekenen eigenlijk niets, zog ik altijd, als 't hart maar go* d is. Dit zeggende slopg hij met zijne vereelte hand onder de rechterzijde van zijne breed" horst, waar hij hij vergissing meende dat zijn hart moi-st zitten. AI9 liet daar zit, dacht ik bij mij zeiven, zit hel in waarheid niet op de ivchle plaats ik hel.ield echter deze aardigheid voor mij zeiven, omdat erbij hem toch geen eer -%de was le behalen, en zeide Juist zoo, want al wat adellijk is. toont zich daarom niet deugdzaam, en /under 13 APRIL 1914 - morgend ging hij de vrouw vinden .die met hare moeder x>p de markt van den Zavel staat... Hij vernieuwde zijne vraag om het echtelijk leven te hernemen, doch liep eens te meer eene weigering op. De twee vrouwen, moeder en dochter, lieten hem staan cn trok ken eene herberg binnen. Pieter E...., volgde hen en viel ze nogmaals lastig. Daar hem nu heslist geantwoord werd niet meer aan te dringen, daar alles nutteloos wa6, ging d«> jonge man naar den koer, trok zijn jas en ondervest uit en een scherp mes te voorschijn halend, stak hij zich het lemmer in de borst. Hij wondde zich zeer gevaarlijk in de hart streek en is in bedenkelijkén toestand'naar het gasthuis gebracht. ANDERLECHT. Doodelijke val. M. M., wonende te Anderlecht, begaf zich gisteren nacht naar zijne kamer. Misleid door do duisternis, viel hij van al de trappen. Mede huurders namen hem bewusteloos en met gebroken schedel op. Het slachtoffer werd naar hét gasthuis overgebracht, waar hij, ondanks de verkleefdste verzorging, over leed, zonder terug tot het bewustzijn te zijn gékomen. SCHAARBEEK. Zonderling huwelijk. Woensdag had in het gemeentehuis een zon derling huwelijk plaats. De verloofden had den een geleide dat weinigen hun zullen be nijden. Zij waren vergezeld van zes gendar men, waarvan er twee hun tot getuigen moesten dienen. De jongeling en de jonge dochter, die sedert eenigen tijd reeds achter de grendels zitten, moesten trouwen om eèn familietoestand te regelen. Zij werden per rijtuig naar Schaarbeek gevoerd, waar de burgemeester de noodige formaliteiten ver- vervulde en de jonggehuwden eenige woor den van troost toestuurde. Na de plechtig heid, deed men hun opnieuw de handboeien aan en bracht hen terug naar het gevang. UKKEL. Twee paarden op hol. Woens dag avond gingen op den Alsembergschen steenweg twee paarden op hol, welke in een bierwagen gespannen waren en verschrikten van eenen automobiel. Erge ongelukken wa ren ie vreezen, wanneer de policieagent, Jan Hellinckx, moedig naar den kop der dieren sprong en ben bemeesterde, nadat hij op een grooten afstand werd medegesleept. De agent werd door het publiek gelukgewenscht. Vraagt aan onze verkoopera ons schoon LIEDERENBOEK een honderdtal Vlaamsche gezangen bevat tende aan den Prijs: 15 centiemen. Dit liederenboek zal bij elkeen welkom zijn, daar het eene sclioone verzameling is van deftige gezangen. Bestrijdt de slechte liederen door het ver spreiden van dit fraai liederenboek. AARSCHOT. Opstand togen de policie. Woensdag namiddag was de veldwachter Aer-ts op ronde op het gehucht Aurheide, toen hij dre vrouwen betrapte, die voeder afsne den. Toen hij hunne namen vroeg, naderdoii twee kerels die de verdediging der vrouwen namen en den veldwachter te lijve gingen. Een der kerels, zekere J...., van Nieuwerhode, bedreigde den veldwachter met eene ijzeren raak en zijn makker Rinsgelijks van Nieuwerhode, greep den veldwachter bij de keel Deze verdedigde zich met zijn matrak. De beide rekels, die reeds menigmaal met het gerecht hebben af te rekenen gehad, zullen vervolgd worden. MECHELEN. Is het reeds ten gevolge der hitte??? Donderdag voormiddag kwamen er kort achter elkaar twee mannen in het policiebureel de zonderlingste zaken vertel len. De policieofficier van dienst bemerkte spoedig dat beiden zinneloos waren. Beidon werden naar de bijzondere afdeeling van het gasthuis overgebracht. Erge bot9ing. Donderdag morgend, rond 7 ure, had in de KatheJ ij nestraat, eene botsing plaats tusschen den eleetrieken tram en den vleeschwagen van P Vanherp slach ter. De wagen werd tusschen het voor- en achterwiel gevat on met volle geweld tegen het hoekhuis van Jurgens geslingerd dat erg beschadigd werd. De wagen was gansch ver nield. Het paard, oat ten gronde werd gesla-. gen, bekwam erge kwetsuren. dit laatste is het eerste slechts een hollo klank. Ik had intusschen plaats genomen cp de bank, waar de hoefsmid was gnzeien, en die met de rugleuning naar het slraatruam stond, van waar ik inijiie oogen kon slaan op het buffet, ten einde van tijd tot lijd ook de waar din in ons gesprek te doen deelen. Jasper nam een stoel en zette di*n aan ons tafeltje met den rug naur zijne vrouw gekeerd, ter wijl Sultan, een groole, zwarte, goedaardige en zeer getrouwe hond, zioh op den grond aan zijne voeten legde. Het oude, trouwe dier had zich bij mijn binnenkomen volsu ekt niet doen hooien hel kende mij vanouds en bewaarde alleen zijn vervaarlijk geblaf vour den vreemdeling, althans wanneer deze ziel» in havelooze kleedii g vertoonde. Ook had hij door zijn vreeselijk geblaf dikwijl* liet bewijs geyevon, dal zijn opmerkelijk instinct ondor het sierlijkst gewaad den kwaadwil lige wist te ontdekken. Voor bij aan de voe ten van zijn meester was gaan liggen, had hij den hoefsmid en mij eer.s goed besnuffeld, en sliekte toen zijne oude leden grommend van tevredenheid uit. Gq vroegt mij daar aanstonds, wat mij iu dit barre weer tot a voerde, hernam ik tot Jasper och, doodeenvoudig, vriend, ik ben do geheele week hier opgehouden en had gaarne met oudejaarsavond te huis wil len zijn, maar ik geloof dat ik «.isgerekend heb Is de iaaisle diligencio al voorhij Reeds sedert anderhalf nur. Weet mijnheer wel dat het reeds half aclii is Ho® komt u zoo met don tijd in de war vroeg Jasper verwonderd. ^JVordt voortgezet.).

De Volksstem | 1914 | | pagina 2