Laatste Berichten GODSDIENSTIG KRONIJK- Stadsnieuws Vijf personen verstikt Rechtbank van DenibrmoBde De jaarlijksohe vergadering der Katholieks Veresniging van het Arrondissement Aalst Asthmalijders bevrijdt uwe borst Roos, Geerlnckx Do Naeyer 58 APRIL 19M BKtevaart naar LOURDES en hel H. HART VAM MONTMARTRE, van öen ti tot den 19 Mei PrograunnasRewren FRANCOIS, Noordlaan, Brussel. KERK VAN StNT-MARTINUS Donderdag aanslaande, om 8 ure's,avonds, 20) plaats hebben de plechtige Opening der Meimaand. Prachtige verlichting van Ma fia's beeld Lofliederen gezongen door a) l»ct volle. -- Sermoen door den Zeer Eerw. Heer Deken. De Gezangen der Meimaand zullen uit gedeeld gorden aan de Lijhdeiu' van de kerk. Na do oefening, vereering der Relikwie van L. Vrouw. Vertrokken. Maandag morgend zijn 160 Waalsche pupillen naar de nieuwe school van Bouillon vertrokken. Zij werden met het mu ziekkorps der pupillen naar de statie ge in-acht Het afscheid was eenvoudig, doch niettemin zeer treffend. Moedige daad. Zaterdag avond, rond C u. ging. in de Nieuwstraat, een paard in eene iruitkar gespannen, op hoi. Het dier stormde steigerend Marktwaprts, wanneer de 10-jarige Alfons Bogaerts, zoon van Emiel, die aan liet Duitse h Bierhuis stond, er naar toe sprong. De moedige knaap gelukte erin, op gevaar zijns levens, het dier te grijpen, en na een twintigtal meters ver medegesleept te zijn het tot tstaan te brengen. De ooggetuigen wensohten den kleine hartelijk geluk. Nachtelijke diefstal. In den nacht van Za terdag op Zondag zijn tot nu toe onbekende dieven binnen gedrongen in den eigendom van M. Gustaaf De Coninck-Van den Bossche, handelaar in hop, Dendermondsche steen weg (Esplanade). Zij zijn over de grillie ge klommen en stolen op den koer een kostelij- ken haan en vijf hoenders. M. De Coninck had den haan, tegen hoogen prijs, over eenige da gen, in den dierentuin van Antwerpen, ge kocht. De dieven moeten zulks geweten heb ben en speciaal op djt beestje afgekomen aijn. Immers, er was niets anders verdwe nen of aangeraakt. NOG IN DE LENTE YAN HUN LEVEN lijden vele lieden alreeds aan de kwalen van den ouden dag. Zij zijn Week, krachteloos, buiten adem bij den minsten arbeid, zweeten bij de minste vermoeienis. Ons huidig geslacht is flauw, men moet absoluut het men6ch dom verkloeken. Zwakke, ontzenuwde lieden, gebruikt allen THEOBROMA kraehtlierstellend, versterkend geneer middel. In alle apotheken te Aalst. Vech'izfeke kerels. 7onda^ avond, rond U ure, stond een dronken kerel, 'doör zijn huil, geheel de Groote Markt overeind te zetr fen. Twee andere dronkaards, waarschijnlijk van'oordeel dal hun collega niet hard ge noeg schreeuwde, dienden hem eenige wel Uitgekozen muilperen toë, en namen daarop de vlucht.. De mishandelde, schreeuwde dan als vermoord en poogde de spiegelruiten yan ©enen winkel te: verbrijzelen, hetgeen de po oide hein beletten kon. De andere dronkaards honden niet ingehaald worden en zijn onbe kend. te Etichove-bij-Audenaarde Op de wijk Oriderbossenaere, niet verre van den eigendom van M. Thienpont, staat eene teemen werkmanswoning, betrokken door Joannes Audoorn. Deze was gehuwd en zijne wettige vrouw woont in Brussel. In den nacht tusschen den Zondag en Maan dag, ontstond een begin van brand in de slaapkamer van Audoorn. Geburen zijn den brand, door den reuk, gewaar geworden in den morgen. Zij drongen in de woning en doofden de vlammen uit. Niemand van de be woners gaf teeken van leven. Weldra bevon den de menschen zich voor een afgrijselijk schouwspel. Zij vonden niet minder dan 5 personen verstikt. Deze zijn 1) Joannes Audoorn, geboren te Etiehove, den 26 Januari 1867, hoofd van bet huisgezin; 2) Alma-Maria Merpoel, zijne meid, gebo ren te Maller, den 14 September 1893; 3) Elisa-Adela Merpoel, dóchter dier meid, geboren tc Harchies, den 10 April 1911 4) Sylvain Audoorn, zoon van Joannes, ge boren te Etiehove, den 19 Juni 1902 5) Germaine Audoorn. dochter van Joannes, geboren te Etiehove, den 23 Februari 1905. De geburen hebben in het huis nog één le vend wezen gevondenSuzanna Merpoel, dochter van bovengenoemde meid, oud twee Jaar. Het kind lag gerust te slapen. Het parket van Audenaarde is Maandag voormiddag ter plaats geweest. Een groot ge- lal personen werden onderhoord. Onnoodig te zeggen dat deze dramatische gebeurtenis niet alleen geheel de gemeente, maar zelfs geheel de streek in ontroering ge bracht heeft. Men zal zich herinneren dat het te Etiehove ook was dat, nog niet lang gele den, vrouw Tembuvser en hare drie kinderen verkoold gevonden werden onder de puinen van haar afgebrand huis. De lijkschouwing heeft bewezen dat er ver stikking is. BE VOLKSSTEM I MESSTEKEN. Jules CalLbaul, van M* ire, heeft missie hen toegebracht aan Theofi«l on Louiza Go- vaert. Dat kost hem 1 maand gevang. MEDEDEELINGEN WETTER EN. Nieuw gemeenteraadslid. De opvolger van den heer Dokter Van Sand" in den Ge meenteraad is den heer Henri Do Lalhouwc landbouwer, wonende ler w ijk Ten Eed*' Bungnzion de he*-r Ilector Marlieu de e**ral plaatsvervanger op einde 1913 insgelijks overleden is. Aan de vrienden van Sottegem was Zondag de inrichting der jaarlijksclie vergadering van de Katholieke Vereeniging van het Arrondis sement Aalst overgelaten. Morgends, om 111/2 ure, had in de groote zaal van den Katholieken Kring de belang rijke algemeen© vergadering plaats. De ruime zaal was stampvol. Heeren Moyersoen, volksvertegenwoordiger, Vincent Dierickx, oud-volksvertegenwoordi ger en advokaat De Clercq ontwikkelden er liet katholiek programma, verdedigden de houding der katholieke mandatarissen schandvlekten er op afdoende wijze de hou ding en de werking onzer tegenstrevers. De redenaars werden verscheidene malen door geestdriftige toejuichingen onderbroken. 's Namidags werd in de zaal van de Werk manskring liet banket gehouden. Er waren ruim 400 dischgenooten, gekomen uit alle streken van ons arrondissement. Dat het er hartelijk en bijzonderlijk smake lijk ging, hoeft wel niet gezegd te worden. Ann de eeretafel bemerkten wij ónze katho lieke gekozenen, Senators, Volksvertegen woordigers, provincieraadsleden, de Z. E. H. Deken van Sottegem, de plaatselijke overhe den, enz. DE HEILDRONK ZN. De eerste heildronk werd voorgedragen door den E. H. De Corte, pastoor-deken van Sotte gem. De eerbiedwaardige ouderltng stelt eerst de gezondheid in van den H. Vader, Paus Pius X, die steeds voor de Belgen zooveel over had Dan drinkt hij in eene luimigè taal op de ge zondheid van de lieeren mandatarissen bijzonderlijk van den staatsminister Woeste eenen van zijn jaren zegt hij. De E. H. De Corte brengt de zaal in eene geestdriftige stemming, wanneer hij drinkt op de gezondheid van onzen bisschop Mgr Stillemans, en zegt, dat deze ziek zijnde, wat meer noodig beeft, dat zijne gezondheid voor gedragen worden. Hij brengt ook hulde aan dezes helper, de Z. E. H. *kanunnik Van Rechem. M. De Cooman, van Ninove, drinkt op de gezondheid van HH. MM. Koning Albert^ Ko ningin Elisabeth en het vorstenhuis. (Toej.) M. Vincent Dierickx wordt bij zijn optre den, door een donderend applaus begroet. Het luidruchtig handgeklap, zoo bêgint hij, dat mijn optreden begroet, is voor mij eene vingerwijzing, om kort en goed te zijn..;. M. Dierickx, wil drinken op de gezondheid van de katholieke volksvertegenwoordigers en senators van het arrondissement Aal$t. Dë senators zijn ditmaal buiten strijd, jdaar er geene kiezing is. Wij hopen evenwel, dat de heeren de Kerchove d'Exaerde en De §ade- leer, nog lange jaren de katholieke partij tot de zegepraal mogen leiden. Ons hart en onze geest, gaan tot de heeren kandidaten Van der Linden, Cosyns, de Be- thune, Moyersoen, en vooral tot onzen acht baren staatsminister M. Woeste. Wat moeten wij hen wenschen Aan moed ontbreekt het hen nietzelfopoffering hebben zij steeds voor het volkwerkzaam zijn zij in alle omstandigheden. Wij kunnen lien clus niets wenschen, dan eene bloeiende gezond heid. Zij zijn de steun hunner families en de vaandrigs onzer katholieke partij Onze leiders zijn het mikpunt der aanvallen onzer tegenstrevers. Zweren wij dus, hen ge trouw te blijven. Indien er hier een lauwe ka tholiek ware, dat hij zijne blikken richte op onzen grijzen staatsminister Woeste, wiens gansch leven, enkel een leven van toewijding en kristen overtuiging was. Indien er zijn die denken genoeg gedaan te hebben, dat zij een voorbeeld nemen aan M. Woeste. Dat M. Woeste lang en gezond leve, voor de eer van Aalst, de glorie van het Belgisch volk en onzen Katholieken Godsdienst. (Geestdrif tige toejuichingen -M. Woeste valt ook eene geestdriftige ovatie te beurt, wanneer hij het woord neemt, om te antwoorden in naam der gekozenen. Hij bedankt de aanwezigen voor het gulhiar- tig onthaal. Gij hebt mij, zoo vervolgt bij, aan die hartelijkheid gewoon gemaakt en nochtans ben ik telkens ontroerd. Mijne getrouwheid is zoo vast als de uwe. En als ik een blik werp op de 40 jaren dat ik met u ben, dan moet ik bekennen, dat er daar een erfgoed is van werkzaamheid, overtui ging en bewezen diensten. Maar thans moet ik u eene genade vragen. Vroeger kwam ik zoo gaarne met u, om ver gaderingen bij te wonen en het woord te voe ren, waar zulks noodig was. Thans kan ik echter niet meer mijne jaren en mijne krachten laten zulks niet meer toe. Doch gij allen zijt onze woordvoerders. Gij zult gaan zeggen aan de kiezers wat wij zelf niet meer kunnen zeggen en ik bedank u op voorhand voor hetgeen gij zult doen. Onze tegenstrevers beweren dat wij niets doen, om dank aan hunne leugens, ons stem men te ontnemen. De bijzondersten dier tegenstrevers kent gij allen. En tot welke partij behooren zij Tot de partij der onmacht. Zij zijn totaal onbe kwaam een ernstig werk in de Kamer te ver richten. Dat moogt gij aan de kiezers gaan zeggen. Hun overste, vermits er toch ook een overste is, kan niets. Hij is niet bekwaam een voorstel, zelfs maar een amendement te doen annemeft genkanting vin onzentwege, bijzonderlijk met die kwestie bezig. Vele moeilijkheden zijn opgerezen, en 't was gee ne gemakkelijke zaak,'t akkoord te geraken. Ik ook heb aangedrongen en ik ben gelukkig u te mogen .ipóWen dat Aalst voldoening krijgt. Nog dezen morgend ontving Ik van van wege den minister van oorlog de for- meele bevestiging, dat alle moeilijkheden nu uit den weg geruimd zijn en dat het garnizoen te Aalst er weldra komt. (Toejuichingen). Wat Geeraardsbefgeu betreft, daar vroeg men sinds lang eene nieuwe statie. Daar ook liep het niet op wieïkens; daar ook heeft het moeite gekost, doch ton slotte is men nu ook '.t akkoord geraakt Het plan van den heer burgemeester van Geëraardsbergen is door bet ministerie aangenomen. (Toejuich.) Wat de werken van den Dender betreft, daar ook hebben wij veel gewerkt, gevraagd en hervraagd. Eindelijk schijnt men ons nu toch ook verhoord fé hebben, want eene kommis sie is benoemd, öiïi'te onderzoeken, wat daar te doen valt en deze kommissie zal bare werken geëindigd hebben tegen 1 Juli. (Toej.) Wat betreft de buurtspoorwegen Aalst-Ni- nove en Ninove1-Sottegem, daar ook zal wel dra voldoening komen, want ik heb bier een schrijven van den bevoegden minister in han den waarin mij-bericht wordt, dat alles in regel is en eerstdaags de werken zullen hun nen aangevangen worden. (Toejuichingen.) Ons verleden borgt voor de tokomst. Wij zullen dus voort de algemeene en de lokale belangen verdedigen, daarop moogt gij re kenen. i Wat de lokaio belangen betreft, daarover weet gij genoeg wat wij doen. In zake alge meene belangen, schijnt het wel, dat naar mate de tijd vordert, ook de politieke toestand meer en meer moeilijkheden bijbrengt. Sinds 1912 heeft het Parlement een overgroot werk afgelegd, werk dat door allen gezien wordt en andere werken welke niet door allen ge kend zijn. Moet ik u herinneren aan de moeilijke en lastige besprekingen welke sinds de laatste kiezingen plaats hadden over de militaire kwestie, de herziening der kieswet, de belas tingen, de schoolwet? Dat alles hebt gij .ge volgd. Een deel van mijn leven heb ili getracht en verkregen, dat de militaire kwestie en de krijgslasten niet te zwaar vielen. Dat was goed zoolang het Europeesch evenwicht onze onafhankelijkheid en ons grondgebied kon waarborgen, doch, Europa van 1815 en 1830 is het Europa niet meer van heden. Zulks bracht voor ons nieuwe plichten aan. In die omstandigheden waren wij wel ge dwongen toe te geven en wij rekenden op de vaderlandsliefde der Belgen, om de nieuwe krijgslasten door te drijven. Ik moet het mij niet beklagen. De groote mogendheden liebljcu bekend, dat België, zijn toestand bewust, hier de rol gespeeld heeft welke het te vervullen had. Ook de Belgen hebben met eene ware vaderlandsliefde den toestand aanvaard- Bij schier alle jongelin gen, die onder de wapens geroepen worden, kan men zieii, met .welken geestdrift zfj op trekken. Ik sprak ook over de schoolkwestie, de grondrede van het bestaan der Katholieke partij, de zaak waar de toekomst van ons land van afhangt. Er is thans eene droeve splitsing waar te nemen. Een deel des lands wil, dat de gods dienst enkel eene familiezaak weze. Indien ik, ondanks mijne reeds zoo zware taak, aangenomen heb verslaggever te iijn en vier maanden lang naast M. Poullet ge streden heb, om de schoolwet er door te krij gen, 't is omdat ik het katholiek onderwijs en de vrijheid der katholieke scholen tot iiet uiterste wilde verdedigen. (Toejuichingen.) Ook heV officieel onderwijs wilde ik vrij waren van dè richting, waarin onze vijan den het willen drijven. Ik hoop dat de Senaat nu eerstdaags ook de schoolwet zal st.emmen. De sociale wetgeving geniet thans ook al onze aandacht Die wetgeving is moeilijk, daar de belaftgen aller klassen moeten iri 't oog gehouden worden. Ik ben wel van oor deel, dat er vooralen werkman alles moet ge daan worden, doch men mag de belangen van den landbouw -en de burgerij ook niet uit het oog verliezen. Dat is mijn princiep en mijne gedragslijn. Men moet niet verdeelen en mis noegen, maar verzoenen en verbeteren. (Toej.) De kwestie der maatschappelijke verzeke ringen is van het grootete belang, vermits pensioen, werkëhëonbekwaaraheid en ziekte in het spel zijn. Gij allen hebt ongetwijfeld de prachtige re devoering gelezen, over die kwestie, door mijn uitmuntenden jongen collega, M. Moyer soen, in de Kamer, uitgesproken. Wat hij over die kwestie zegde, stemt vol komen met mijne zieiiswijze overeen, 't Is in den zin zijlter wóórden dat er moet werkt worden. Dat alles zal biljoenen en nog miljoenen hosten, de eenen zeggen 18, de anderen 30, nog anderen nog meer. In waarheid weet nie mand iets juist, doch allen weten wij, dat het duur zal betaald worden. 't Is ook daaróm, dat het noodig is traps gewijze te handfelen, naar gelang de omstan digheden het tóelóten. Indien de Staat de noodige miljoeben niet beschikbaar heeft, dringt de vraag' 'zich op, of het niet geraad zaam is, het land niet al te veel te belasten Meer kan ik er U niet over zeggen, doch ik vraag u, vertrouwen in ons te stellen. Wij zullen trachten de belangen der oude werklie den samen te doen gaan met die der burgers en landbouwers. Naast die kwestie is er ook nog de herzie ning der kieswet. Moet de grondwet herzien worden Moet hët kiesstelsel veranderd wor den Men zal met mij bekennen, dat er nu PER TELEFOON Geheimzinnige zaak te Itegem. Zondag avond zat het gezin van landbouwer Janssen te avondmalen toen plotseling» twee geweerschoten door de 'enslers "elosl werden. Vrouw Junssena werd door verscheidene loodlroriels ia het aangezicht ge troffen. Haar toestand boeaeait onrast in. Eon onderzoek is geopend. De tuestand wan keizer Frans Jozef. Volgens de laatste berichten was de toestand van den Iteizer van Oostenrijk Maandag morgand zoor voldoende. De ziek te volgt haren gewonen loop. De vorst ontvangt zijne gewone bezoeken. De toestand in Mcüiko, M. Bryan heeft van den Duilselisn consul ta Mesikü buriont ontvang, n, dat hij door do fodorolen is gevangen genomen en slechts na twee dagen opsluiting terug in vrijheid gelaten werd. Een onderzoek .3 onntiddtdijk ge opend. De Amerikanen hebben Vera-Croz in staat van beleg verklaard en de noodde maatregelen genomen om d© de orde Ie handhaven. Degenen die daarover eene verbintenis aan gaan, begaan wellicht .eene fout. in de Kamer moet men afrekenen met de partijbelangen en diensvolgens is het gevaarlijk eene positie te nemen. Dat is mijn oordeel. Zooals ik steeds deed, zal ik blijven doen, voor de toekomst van het land en de Katho lieke partij. En nu een woord over de aanstaande kie zingen. Het land is kalm, dot is zeker. Bij de oppositie schijnt ontreddering te zijn. De eenen betreuren het kartel en de anderen ver heugen zich, omdat er geen kartel meer is. In der waarheid is er toch kartel, omdat liberalen, ep socialisten wel gedwongen zijn voor elkander te stemmen en elkander te hel pen. Men ziet het in de Kamersteeds stem men liberalen en socialisten gelijk, en hoe zoude eene dezer partijen gaan regeeren, in dien de katholieken de meerderheid'moesten komen te verhezen De oppositiepartijen zijn dus gedwongen op elkander te steunen. Het kartel bestaat dus nog steeds, omdat het noodzakelijk is vooj; de oppositie. Ik zeg het u betrouw u niet op die ontred dering en op de kalmte van het land, want weet men wel, wat er in den geest der kie zers omgaat Aan uwen plicht moogt gij niet te kort blijven, en ik vraag het u, richt u per soonlijk tot de kiezers, 't Is niet op meetin- gen, met redevoeringen of voordrachten, dat degelijke propaganda zou moeten gemaakt worden. Persoonlijk ten huize de kiezers gaan op zoeken en spreken, hooren welke hunne ver langens zijn, wat zij zouden willen. Zoodoen de «uit gij ze tot ons krijgen. Ik spreek hier in naam mijner oude ondervinding en mijner toewijding aan de katholieke zaak. Ik vraag u allen eene persoonlijke inspanning te doen, ;edurende deze laatste vier weken, om de kiezers in te lichten en 2e op den goeden weg te brengen. Geene redevoeringen, gaat tot de kiezers en tracht alle wantrouwen welke zi] ten onzen opzichte zoud^p koesteren te ver drijven. 1 Er zijn vele kleine gazetten en vlugschrif ten waarin wij gelasterd worden. Dien laster, dat sluipend venijnig middel, wordt door onze tegenstrevers aangewend, wijl zij ho pen, dat er toch wat zal van overblijven in den geest der kiezers. Dat is hun vertrekpunt. Dóór moet men ze bestrijdenDoet hunne lage politiek uitschijnen I Weldra zult gij allen in uwe stad, dorp of gemeente teruggekeerd zijn. Doet daar, wat ik u vraag, spreekt de kiezers aan en gij zult jelukken. Gij zult gewerkt hebben voor de welvaart van het land en bijzonderlijk voor het arrondissement Aalst, want, vergeet het niet,moesten wij den vierden zetel op de Daensteten bemachtigen, 't ware voor lang de dood van het Daensisme. Er moet eene uiterste inspanning gedaan worden. Bestrijdt den laster, en indien onze hoop met goeden uitslag bekroond wordt, dan zullen wij allen mogen zeggen, dat wij sa men gewerkt hebben voor het welzijn van ons geliefd Vaderland en voor de verheerlijking der H. Kerk. (Geestdriftige ovatie. Geroep Vive Woeste l) Baron L. de Béthune drinkt*op de katho lieke drukpers van het arrondissement, welke altijd op de bres is, en steeds de zegepraal der katholieke gedachten heeft weten te ver keren. Onze wenschen gaan tevens aan de dagblad schrijvers zelf, die ondanks hun lastig werk, zich geene moeite ontzien, om onze gedach ten te verdedigen. M. de Béthung drinkt ook op de gezondheid van M. Dupont, voorzitter van den Drukpers- bond van het arrondissement Aalst en van M. Herman De Beer, de inrichter van 't feesi te Sottegem. (Toejuichingen.) M. Dupont antwoordt in naam van de Ka- ook de aanwezigen, die door hunne toejui chingen, de woorden van M. de Béthune be krachtigen. 't Is nu het gewichtig oogenblik, dat ei moet gezorgd worden, geene enkele katlio land en het geluk en welzijn van ons volk Rond de vlag is de Katholieke partij, en een drachtig moeten wij die verdedigen. (Toej.) Asthmalijéers, kent gij iets ellendiger dan dat drukkende gevoel opbw borst, dat gevoel alsof gij stikken zoudt. alsof uwe borst vastgeklemd is in een scliroef Waarom toch blijft ge met die dagèlijkscho kwelling rondloopen, terwijl bet in Uwe macht ligt U zeiven te genozen '1 Wanneer gij 's nachts niet slaapt, dan is dat uw eigen schuld. Weest toch niet koppig of eigenwijs zeg toch nietIk heb al zooveel geprob"epd, ik kan toch niet genezen. Evengo* <3 als de arme kans beeft rijk te worden, indien gij slechts het juiste geneesmiddel gebruikt. De Abdijsir. op K loostér Sancta l'aulo. genas duizeiulo andere asthmalyders. De Abdijsiroop Klooster Sancta Paulo, zal U ook genezen. De kans op genezing wordt U geboden zal fr. 2,25 U armer maken i Welnu dan, probeer een flocon Abdijsiroop en gij zult verstomd staan over hare wonderbare werking. Koop ze vandaag nog I Honderd tegen één dat gij dezen nacht rustig slaapt. Do Abdij siroop is een onfeilbaar middel tegen asthma, bronchiet, eatarrha, pleuris,slijm- en kinkhoest, keescbheid, keelpijn, en alle borst-, k^el- en longaandoeningen. De Abdijsiroop. Klooster Sancta Paulo, zuiverend en borstverstetfkend, geneest den hevigsten hoest in één nacht. Flacon van 230 gr. fr. 2,25 v in 550-gf. 4 fr. en van 1000 er. 7 fr. Eischt haudteekcning_ L. I. Akker. Rotterdam. Hoofd depot voor Helgié O, De Beul, Antwerpen.Verbrijgbaar in alle apothe ken. Het is geen stelselmatige te-1 ontspanning der gemoederen ts. Men aarzelt doch er is niet' een onbekenden weg in te slaan. Ik voor mij, beters mede te doen dan ae in de mand te zal niét medehelpen aan een omwenteling, werpen. eene verandering der kieswet, waarvan wij En laat mij nu een9 toe te overwegen wat slachtoffer zouden kunnen zijn, zoolang het wij gedaan hebben. land ze niet vraagt. Moet er wijziging komen Aalst hield er aan een garnizoen te krijgen, aan de vierde stem, de ouderdom, de wettige Mijn kollega, de heer Moyersoen, hield zich woonplaats (GeroepNeen 1 neen t) Société Anonyms des Usines h Alost. Tii-age du 21 avpil 1914 de 332 obligations remboursables d fi's. 500 le i novembre 1914. A Bruiellos a la Banque de Bruxelles; A Gnnd A la Banque de Flandre; A Alostau Siège social 3519 4-192 ;5283 3553 4515 5290 3556 4517 6311 3565 4521 .5346 3588 4581 5364 3704 4597 5382 3735 4603 5392 3738 4609 5464 3755 4627 5467 3758 4628 5473 3774 4693 5499 3786 4742 5529 3798 4722 5534 3827 4728 5538 3829 4732 5562 3850 4745 '5571 3866 4788 5572 3867 4847 5691 3908 4890 5604 3916 4907 5619 3935 4913 5636 3949 4920 5649 3959 4933 5663 3981 4934 5712 4001 4936 5722 4016 4937 5731 4017 4949 5742 4024 4969 5753 4034 4991 5773 4040 5001 5805 4068 5017 5822 4105 5019 5824 4113 5020 5846 4133 5041 5854 4155 50 7 5866 4161 5171 6871 4164 5116 5877 4206 5160 5917 4234 5164 5921 4285 6165 5923 4287 5183 5927 4292 5200 5939 4313 6223 5982 4350 6227 5984 4414 5229 4416 6233 4455 5257 4474 5281 1752 3980 du 922 7 994 1918 2673 \2 998 1934 2685 41 999 1941 2701 137 1075 1950 2705 143 4090 1956 2723 147 1091 1968 2755 153 1095 1909 2759 2d0 1102 1990 2764 247 1111 1993 2769 267 4125 2051 2803 277 1130 2053 2804 304 4148 2059 2821 309 1164 2070 2835 346 1174 2072 2841 349 1196 2081 2846 353 1234 2115 2864 357 1277 2126 2868 402 1291 2139 2869 421 1312 2167 2872 436 1334 2202 2873 442 1861 2227 2875 452 1373 2236 2884 467 1377 2263 2889 471 1381 2268 2893 523 4391 2278 2934 530 4422 2296 3014 .571 1444 2320 3074 579 1454 2329 3o77 590 1462 2352 3104 5 5 1468 2371 3120 631 1548 2373 3127 634 1564 2391 3160 638 1568 2,05 3185 680 1579 2430 3195 697 1606 2-131 3222 741 1623 2439 3226 761 1631 2442 3210 782 1648 2463 3284 788 4652 2483 3292 808 4705 2488 3299 841 1734 2513 3308 857 1739 2551 3311 88! 1742 2561 3314 890 1796 2591 3380 898 1803 2047 3381 917 1825 2649 3430 946 4866 2655 3452 968 1868 2670 3500 Numéros non réclamés 15 a •ril 1913. verlieten, werd hem nog eene roerende ovatie gebracht en welgemoed en sterk voor den strijd trok iedereen huiswaarts. Te liur.ui -. Gegarnimde hamer met bij- zonderen ingang voor lieer all. en. Zich Ir wenden, hoek Knjllaniideploin en Steliestr. Aalsl, bij Mev. Wed. Pemmmali. 925 Blenvraaut jonge MEiD, proper en werk zaam, een weinig Fransell verslaande. Zich le wonden, Bruss- lscbeslraal.77, AaUl. 926 MARKTPRIJZEN Aalat 23 april. Hopmarkt Kalm, prijzen onveranderd 115«—120 O.

De Volksstem | 1914 | | pagina 3