Het Mexikaansch'Amerikaansch geschil Onze proefnemingen voor militaire luchtscheepvaart In de Balkanen Kardinaal Aartsbisschop Mercier wijdt te Brussel eene vlag in de Belgisclie boy-scouts Bij [de Spaansche boy-scouts De doorluchtige Kardinaal-Aartsbis- iop Mercier van Mechelen heeft vei len Zondag te Brussel de vlag gewijd maatschappij voor militaire voorbe ding L'Espérance gevestigd in t St-Toris-instituut, Alexianenstraat. De Broeders der Christelijke Scholen, zich reeds zoo dikwijls wisten te 011- rscheiden door gelukkige voorliand- jigen, zouden daardoor dus wederom ttpluimpje op den hoed mogen steken, dien hunne nederigheid hun zulks niet rbóod De vaandelwijding van L Espé- - nee had plaats na eene plechtige logmis, waar talrijke afgevaardigin- fiivan katholieke maatschappijen aan- aig waren. Onze gravuur stelt den kardinaal voor het oogenblik dat hij het instituut rlaat jl-HM Karainaal-Aartsbieschop MERCIER verlaat het St-Jcris-Instituut. ZIJ BLIJVEN WAAR ZIJ ZIJN! Heer (tot visscher). Is dat hier wel goed water voor baars? Visscher. Te goed, geloof ik, want op de vier uren dat ik hier sta te hen gelen, is er nog geen enkele willen uit komen. Rechts, M. de BROQUEVILLE, minister van oorlog, sprekende met generaal JUNCBLUTH, en M. JACOBS, Voorzitter van den Aéro-Club. Verleden Maandag hadden in het park van Koekelberg proefnemingen plaats met militaire luchtballen. Onze minister van oorlog was bij het opstijgen der luchtballen tegenwoordig. De kusten van Epirus waar Albaneezen en Epircten een hevig gevecht leverden. Het rijk van Wilhelm I, heeft tot hiertoe nog geen vrede gekend. De Epiroten ontevreden oveT de hesluitseleu genomen in de Londener conference willen het Albaneesch gouvernement niet erkennen, maar verkiezen een 011- verpoosden strijd te voeren tegen de Albaneezen, in de hoop zich zeiven te mogen besturen. De Amerikaanscbe ruiterij rukt over de grens te El Paso (Texas). De Mexikaansche warboel heeft reeds vrij wat bloed en inkt doen vloeien. Het laud dat door voortdurende burgeroor- logen ten onder gebracht wordt, haalde zich haast nog een oorlog op den hals met de Vereemgde-Staten. Gelukkiglijk hebben de drie Z,uid-Amerikaansche re publieken Argentina, Brazilië en Chili, hunne bemiddeling aangeboden, en al- zoo werd een wapenstilstand gesloten. De Amerikanen, die ten koste van een 25-tal dooden en eenige gekwetsten de stad Vera-Cruz in handen hebben gekre gen, hebben daar een burgerlijk gou vernement gesticht, Van den anderen kant woedt de bur gerkrijg voort, wat de vernieling van Tampico zal voor gevolg hebben. Menigmaal werd reeds in de dagbla den medegedeeld dat de beruchte roo- ver-generaal Zapata partij gekozen had voor de generaal-voorzitter Huerta en zich met zijne benden ten dienste stelde ven het federaal staatsbestuur. Dit ge rucht was echter totaal valsch daar Za pata openlijk verklaard heeft Mexico te zullen aanvallen en de generaals Huerta en Blanquet uit den weg te ruimen. Dit schijnt echter meer waarheid te bevat ten. Bij Luitenant-Kolonel WIELEMANS, afgevaardigd door den Koning, overhandigt aan de Boy-8oouts het vaandel der natiën. De Boy-Scouts zijn tegenwoordig zoo wat overal aan 't orde van den dag. In meest alle groote steden zijn thans af deel ingen Boy-Scouts, of Padvinders ingericht. Deze inrichtingen hebben voor doel de jongelingen in staat te stellen in de moeilijke omstandigheden des levens, hun plan te trekken zooals men zegt, en hulp en bijstand te brengen, daar waar in gevaar verkeerenden zulks noo- dig hebben. Ook is het dan uiet te ver wonderen dat overal deze inrichtingen den meesten bijval genieten en de over heden zich zeer bekommerd toouen ovel de vorderingen door deze vereenigingen gedaan. Onze beide platen zijn er een treffend bewijs van. Op de eerste plaat ziet men luitenant-kolonel Wielejnans, een vaan del overhandigen aan de Belgische Boy- Scouts. Op de tweede plaat, is het Ko ning Alfons, die in een kamp van Spaan- sche Boy-Scouts, zich op de hoogte stelt hunner werking. Koning ALFONS XIII raadpleegt het onderrlchtboek der Boy-8oouts. Spaansche

De Volksstem | 1914 | | pagina 9