Een vlieger in zee verdwenen Het konflikt tusschen de Vereenigde-Staten en Mexiko Duitsche spioenenschrik ymxma De Deensche vorsten op reis De Engelsche suffragetten Hamel, de beste der Engelsche vlie gers, was verleden week in den omtrek van Boulogne-aan-Zee opgestegen, om naar Engeland te vliegen, waar hij aan een wedstrijd moest deel nemen. Sinds heeft men den vlieger of zijn toestel niet meer teruggezien. Ook is het te denken, dat hij boven zee verdwaald Deensche vorsten, hunne officieele ten aan de Europeesche hoven settende, zijn na Engeland, Frank - n België, ook in Holland aange- mals tijdens het bezoek onzer vor- hadden de Hollanders hunne wat houding thuis gelaten en was het geestdrift, zooals in Frankrijk en [gië, 't was toch oprechte hartelij- inegenheid, welke den Deenschen ïn te beurt viel. Deensche vorsten werden te Rot- n afgehaald door Koningin Wil- helmina, die 's avonds, op het galaont- bijt, in haren heildronk eraan herinner de, hoe Denemarken en Holland, even als de beide regeerende vorstenhuizen, door allerlei banden vereenigd en aller- wege met elkander kunnen vergeleken worden In rijn antwoord aan dien heildronk bevestigde Koning Christiaan zijne volle instemming met de woorden van Konin gin Wilhelmina en drukte de hoop uit, dat Holland en Denemarken, steeds elk anders toenadering meer en meer zouden zoeken De Engelsche vlieger HAMEL. geraakte en door de duisternis verrast. de man was tegen avond opgestegen zal gevlogen hebben tot hij geen voorraad meer had. Dan wachtte hem nog enkel eene ake lige dood in de golven Na het gevecht van Vera-Cruz wordt de Amerikaansche vlag geheschen. Tal van mededeelingen wei-den reeds gedaan over de werking der conferencie van Niagarra-Falls, doch het. schijnt dat de bemiddelaars, die de Mexikanen reeds met het plan van algemeene pacificatie van Mexiko bekend maakten, het kon- flikt met de Vereenigde-Staten nog niet gedeeltelijk oplosten. De wapenstilstand wordt geëerbiedigd en de Amerikanen bezetten nog immer Vera-Cruz. Het zou ook de Mexikanen, indien de oorlog hernomen werd, vrij wat offers kosten om den Amerikaan uit zijne stelling te drijven, en er zou mogen geloofd worden, dat zij er nooit zouden toe geraken. Intusscken putten de federalen en de grondwettelijken zich uit in een schrik- kelijken burgerkrijg. Te Mexico zelf is een schrikbewind opgericht door gene raal Huerta, ten einde zich aan het be wind te kunnen houden. Deze dictator komt niet niet ten achter in zake wreed heid met de generaals-vijanden Villa en Zapata Een federaal, door de omwentelaars gevangen genomen, ondergaat meedoo- genloos de doodstraf. De gevangenissen van Mexico zitten opgepropt met poli tieke vijanden van Huerta. Luitenant JANZALEZ, die met generaal VILLA medestreed, nam later de wapens op tegen zijn oude chef. Deze heeft hem doen gevangen nemen, en door den kop schieten. Wanneer de Mexikaansche zaken aan het beteren zullen staan, blijft nog steeds een raadsel. De omwentelaars eiscben de verwijdering van president Huerta, wat ook bet algemeen gedacht is van de bemiddelaars, doch de dictator beeft aan het gouvernement van presi dent Wilson zulke voorwaarden voorge legd, betrekkelijk zijn ontslag van het bestuur, dat deze zonder gevolg zijn ge bleven. De regeeringsloosbeid in Mexiko is bijna voltooid en zal voltrokken worden door den opstand in de hoofdstad; deze zal immers ook niet lang meer achter wege blijven. HOLLAND. Koning CHRISTIAAN en Koningin WILHELMINA, en rijtuig een bezoek brengende aan de merkwaardigheden van Den Haag. M. CLEMENT BAYARD, de Fransche machienbouwer, onlangs te Keulen aangehouden. Istress PANCKHURST wordt voor de zooveelste maal aangehouden. n Engeland is de sufiragettenkwestie steeds aan de orde van den dag. Onze rs hebben ongetwijfeld reeds van hunnen chef Mistress Panckhurst, ge- rd.Onze photo geeft haar weer, op het oogenblik dat ze voor de zooveel maal aangehouden wordt. foengdag werd ze in vrijheid gelaten. Voor hofelangrrr 't Is tegenwoordig in 't geheel niet eilig', voor reizigers en toeristen in Duitschland. Nadert men wat al te dicht bij de forten, of een andere militaire in richting, men wordt al spoedig geknipt onder verdenking een spioen te zijn. M. Clement Bayard, de gekende Fran sche machienbouwer, die samen met twee zijner ingenieurs en een tolk in Duitschland op rondreis was voor zaken, heeft er de ondervinding van opgedaan. Het viertal werd te Keulen in hechte nis genomen, en slechts na een grondig onderzoek en 36 uren opsluiting in vrij heid gelaten. Naar het schijnt zal de zaak diploma tische geVolg"en hebben.

De Volksstem | 1914 | | pagina 1