DE GOUDEN ROZENKRANS z Een bloedig drama te Ooslkamp Nieu wsherichten 'I WIT STöOPKE l&dl yen JAOfJUES NEEFS Oude Genever Onder eene Instorting begraven. In Je Arenbergmiln, in Westfalen, werden 10 mijnwerkers onder eene instorting begra ven. Slechts vier hunner konden levend teruggevonden worden. Zi.i waren evenwel •rg gekwetst over heel het lichaam. Do zes adderen hadden reeds opgohonden te leven. ENUELAftJ Noodlottige brand. Zee slachtoffers In het dorpje Walwith-Üroen brak een brand uit, welke zes slachtoffers maakte. Het vuur ontstond des nachts in bet huisje van den mijnwerker Devorson, welke met zfin vrouw en vier kindoren om 't leven kwam. Twee andere mijnw erkers, dio zich in het huis bevonden, koudon door het venster springen en waren zoo gered. Een schip tusschen het ijs geraaid Do Corluck liet voornaamste schip der poolexpeditie Stefanson, werd in Januuri op CO mijlen van het eiland Hendd, door het ijs gekraakt. Kapitein Bartlett is to St-Michel, In don Alaska, toegekomen, aan boo- d der sloep Herman en neemt thans schikkingen om de bemanning dio op het eiland Wraiigel is gebleven, bij te staan. Deze bestaat uit der tien personen en vijf Eskimozen. Do Corluck had voor drie jaar levensmiddelen aan boord. Een spioen Een bediende van hot arsenaal van Ports mouth, Sam Maddich genaamd, is aangehou den onder verdenking van spioerïeenlerij. Hij bekende dat hij binnen kort naar Oostende mo<-st, om er aan een agent eeuer vreemde nalio zijne geheimen te verkoopeu. SPANJE Botsing tusschen Republikeinen en Katholieken. Tijdens eene processie van broederschappen te Bilbao, kwamen groepen socialistische republikeinen in botsing mot katholieken. Benige betoogers wnrdoir gewond. Tot ver scheidene aanhoudingen werd overgegaan. Een tweegevecht. Dinsdag morgeiid had een tweegevecht plaats met den suhel, tusschen- het kamerlid Soriano en Antonio Maura, zoon van den gewezen kabinetsovorste. Beiden worden in het gelaat gewond. OOSTEN RtJK-HONCAR IE Erge treinbotsing Op de lijn Praag-Pilsen zijn twee reizigers treinen op elkander gereden. Zes en veertig personen werden gekwetst. RUSLAND Eene mijn in brand Dinsdag namiddag is brand ontstaan in de mijnen van dn inntanlinaatschappy van den Dnieper. D« 420 werklieden dio zich in den put bevonden, konden langs een anderen put bovengebracht worden. ITALIË Arbeidsonlusten op Sicilië. Tengevolge van een maenjngsverschil tus schen de gemeente Catania en Porto Empe- doele, nopens het vervoer van zwavel, heeft te Catania een werkstaking van 24 uur plaats gevonden. Ook te Porto Einpedoele is door de arbeiders een staking afgekondigd, ten pinde «p die wijze te protesteeren tegen de houding van het zwavcl-konsortium, dat onverschillig blijft voor het punt van geschil. De opgewon den bevolking vernielde do werkplaatsen en stak do kantoorgebouwen van I et kmisprtium In brand. Troepen zijn ter plaats gezonden. Een vllëger gedood. Uit Sesto Galende wordt gemold, dat do' )tali»aiisciie vlieger Cevusco dio met eeit wa tervliegtuig van het 'logo Maggiore opgestegen was, door liet ontploffen van zijn motor in hot meer stortte. De vlieger werd niet meer teruggevonden. PORTUGAL Tusschen studenten en werklieden TeCoïmt ra hebben verscheidene botsingen plaats gehad tusschen studenten en werklie den. De policie henft de ordo hersteld. TURKIJE Een meier gedood Nabij Smyrna, te Seidikeni, werd de meier d°r phots door e»-n Gri»-k doodgeschoten. Do nioordoiiaar is aangehouden. Volgens de Tamne zou het bier eeno politieke moord be treffen. SERVIË Ministerieele crisis Het kabb ot Pachitch hooft zijn ontslag ge geven, doch de koning weigert het te aanvaar den. (37® Vervolg) Ik verkeerde geheel in dien toestand van zenuwoverspanning, welke enkel en alleen de zoogenaamde sooidtgescbiedonissen in het leven hebft geroepen, oen zielsstaat, waarin de oogen alles aanschouwen, wat zij willen zien, en de verbeelding wonderen verricht, welke menigeen, belachelijk ge noog, do haren deden te berge rijzen. Zonderling kwam liet mij dien avond voor, dat er reeds voor dien tijd zeven maanden waron verloopen, en ik mij niet de minste moeite had gegeven iets van het kas,eel Doe- blenburg, on wat haar aan verw ant was, te vernemen. Zoo mijne bezigheden mij niet hadden veroorloofd mij daarheen te bege ven, ik bad ten minste Jasper eens kunnen schrijven. IIoo kwam het, dacht ik, dat ik zoo weinig nieuwsgierigheid toonde in een tafereel, waarin, zoo hel mij voorkwam, mijne eigene persoonlijkheid betrokken was? Ik begreep toen mij zeiven niot. Nu ik we der bedaard ben, kan ik er beter over oor dcelen. Da eenvoudige reden voor mijne onverschilligheid was te vindon in de be Siommeringen van bet leven, welke mij, ge lokkig, penoeg hadden afgoleid. Nu ik daar zoo in mijne eenzaamheid was neergezeten, haakte mijn geest meer naar het ongewone, naar hel zonderlinge on, was het te ver wonderen, dal hij heden voedsel vond in do herinnering aan het toen gebeurde Plotse ling rees liet voornemen om Jasper Klink, daar ik vooreerst niet bij hem zou komen, eens te schrijven, en naar eenige opbelde- Een doode en een doodelijk gekwetste. Nopens het drama, dat in den nacht van Maandag tot Dinsdag te Oostkamp gebeurde, vernemen wij nog het volgende Sinds drie jaar bestond er eene groote on- eenigheid tusschen de genaamden Jules Ge vaert en Karei De Neckere. De laatste zou den eersie met den dcod bedreigd hebben. In den laatsten tijd scheen de twist in zoo verre bijgelegd dat Maandag avond, rond 10 ure, de twee mannen zelfs als vrienden om gingen. Jules Gcvaert bevond zich met ecnige fami lieleden in eene herberg, niet ver van zijne woning gelegen, toen De Neckere binnen kwam. Zij spraken gemoedelijk met elkaar, en De Neckere bood zelfs Gevacrt een glas bier aan. Deze laatste deed hem evenwel op merken dat de geneesheer hem verboden had bier te drinken. Gevaert verliet de eerste de herberg wat later keerde De Neckere met eenen vriend, Hoste genaamd, huiswaarts. Niet de minste moeilijkheid was tusschen de drie mannen ontstaan. De misdaad. Rond middernacht hoorde GeVaert op zijne deur en vensters kloppen en iemand roepen a Durft gij buiten komen? De man beant woordde deze uitdaging niet en bleef rustig binnen. Alles keerde terug in de rust. Tien minuten later moest Gevaert buiten komen om aan eene natuurlijke behoefte te voldoen. Nauwelijks was hij buiten of een schot knalde. De vrouw Gevaert kwam onmiddel lijk op straat gcloopen, juist in tijds om ha ren man te zien vallen. Het slachtoffer werd onmiddellijk opgeno men en binnen zijne woning gedragen. De ongelukkige was op den slag dood gebleven. Een kogel had hem een ijsclijke wonde aan de keel veroorzaakt, waaruit het bloed over vloedig gulpte. Het gerecht. Uit het rechterlijk onderzoek is gebleken dat het schot hij middel van een tweeloopge weer gelost werd, en wel rakelings, op onge veer een meter afstand. De wetsdoktcors, dié Dinsdag namiddag de lijkschouwing gedaan hebben, bevestigen dat de wonde aan de keel toegebracht, de docd onmiddellijk heeft ver oorzaakt. De vermoedelijke dader. Daar De Neckere spoorloos verdwenen is, wordt hij. verdacht de dader van deze mis daad te zijn. Vrouw De Neckere heeft aan liet parket verklaard dat haar man gister nacht niet thuis gekomen is. Dinsdag heeft het parket het jachtgeweer van De Neckere in beslag genomen. Het wa pen is niet in zijne woonst, maar wel in eene naburige woning ontdekthet was op den zolder verborgen. Het zonderlingste van al is dat Hoste, de vriend van Gevaer-t, denzelfden nacht in eene hei-berg aangerand geworden is en een bijl slag bekomen heeft die zijn leven in gevaar brengt. Inderdaad de ongelukkige werd doo delijk gewond naar het gasthuis van Brugge overgebracht. Zooals men zie is.de zaak zeer ingewikkeld. Brussel. 3'n ellendeling in hechtenis genomen. Sinds 1912 werd een kerel door het Duitsch gerecht opg-zocht, daar hij zich vergrepen had aan erge feiten op kinderen ond^r de 10 jaar oud. Een aanhoudingsman daat was t' gen hem afgevaardigd, daar hij bj verstek veroord>eld werd tot straffeu be loopend minstens 40 jaar kerker. Enkele dagen geleden bi-richtte 't Duitsch gerecht de policie van Brussel, dat do kerel naar allon schijn.de wijk omen had naar België en er zich moest schuil houden. De opsporingsbrigade zette zich op zoek en ontdekte weldra don onverlaat in eene herberg van den Warmoesherg. Hij werd dadelijk ach Ier slot en grendel gedraaid. Wieh rjder onder een automobiel, -i- Een 17jarige wielrijder, van Anderlecht, ringen te vragen, bij mij op, en ware ik van schrijfbehoeften voorzien geweest, ik zou dadelijk aan mijne opkomende neiging ge volg hebben gegeven. Zooals het doorgaons gaat met onze voor nemens, het bleef er hij want toen ik dien avond te huis kwam, was mijn lust tot schrijven geheel verdwenen, en nu eene verkwikkende nachtrust, zag er alles om mij heen weer zoo geheel anders uit, dat ik mi.in plan niet alleen liet varen, maar ik er zelfs niet eens meer aan dacht, toen de vol gende morgi-nd was aangebroken. L middels gebeurde er iets, dat mijne ge dachten aantrok tut het punt, waar zij in dim laatsten lijd zelden verwijlden. Onge wild werd mijn geest teru getrokken naar üg streken, waar de geschiedenis, in deze bladzijden medegedeeld, werd afgesponnen, en de aanleiding hiertoe was van zeer treu- rigen aard. Mijne goede, oude tante, welke mij met de liefde van eene moeder beminde, zou mij nimmermeer als haar gast ontvan gen, daar zij het tijdelijke niet het eeuwige verwisseld had. Ofschoon zij op gevorderden leeftijd was, kwam de trpurmare mij zeer onverwacht ter ooren, en maakte een hevi- gen indruk op mijn gemoed. Eenige tranen van weemoed en erkente lijkheid. aan mijne oogen ontvloeid, mochten als het leeken gelden, dat hare nagedachte nis bij mij in eere zou blijven. Ware zij te huis gestorven, ik had mij zekor niet laten wachten, om hij hare begrafenis tegenwoor dig te zijn maar zij was (hoe vreemd het ook klinken moge voor eene vrouw- op-dien leeftijd) helaas, in den vreemde overleden. Meer dan eens werd zij ui'goouodigd bij eene vriendin uit bare kindsche jaren, die haar man naar Wiesbaden gevolgd was, te DB VOLKSSTEM werd Maandag avond op de Kroidtuinlaan. dooreen automobiel omgeworpen. Hij werd vreeselijk gewond aan het voorhoofd en zijn kaaksbeen gebroken. Na verzorging in eene apotheek, werd do gekwetste, op zijn ver zoek, naar zijne woping overgebracht. De policie heefteen onderzoek ingesteld. Turf-stroois-rt en turf mest, zeer geringe prijzen, 21, rue Chimiste, Brussel. Telef. B 5590. Dramatische zelfmoorden. De 22 jarige Maurice Van L...., wonende Opvoe dingsstraat. bediende bij eenon kantenhan delaar der Zennelaan. Dinsdag morgend kwam hij, gelijk gewoonte, om 9 ure naar zijn werk. Hij drukte al zijne vrienden de hand on zette zich vervolgens heel kalm aan zijn lessenaar. Kort padien begaf hij zich naar liet W. C. Plots hoorden de andere be dienden een schot knallen. Zij gingen zien on vonden den jongelirig'badend in zijn bloed uitgestrekt. Een doktoor werd in all'-rhaast bijgehaald, doch deze .kon nog enkol het overlijden vaststellen. Een magazijnier, Henri O...., 38 jaar oud, was Dinsdag morgend een b'-zoek gaan bren gen aan zijne vrouw, koukenmoid in een huis der Anderleclitlaan. Na een kort ge sprek vroeg Oom van op den zolder dé werken van don viadu^c d/ir verbindingsstatie te mogen gaan zien. Zulks werd hom natuur lijk niet geweigerd. De magazijnier klom naar boven. Daar zijne vrouw hem niet zag weerkomen, ging zij zien. MGn oordeele over hare verslagenheid toen zij haren echt genoot aan 't zoldervenster verhangen vond. Zij sneed de koord over en riep cm hulp. Men snelde toe en paste do kunstmatige ademhaling toe, doch T was vruchteloos de dood had reeds zijn werk volbracht. Men kent de drijfveer dier zelfmoord niet. Gevecht met de policie. Een koppel Engelschen werdon Mhandag aan Sinter Goedelekerk zeer gekweld door twee man nen, dio leurden met prentkaarten. Een politie-agent werd geroepen; deze ging voorzeker bezwijken onder do vuistsla gen en stampen van de kerels, wanneer een zijner ambt^ en ooien ter hulp snelde. Nu onlstnnd een hevig gevecht. Twéé autovoerders, door de agenten opgeëischt om hen bij te staan, weigerden tusschen t« komen. De worsteling eindigde nochtans in het voordeel der agonten; de leurders, twee gebroeders, werden naar het kommissariaat der Regentschapstraat geleid en in den amigo opgesloten. Een onderzoek werd ten laste der woestaards ingesteld. Ook do auto voerders zullen vervolgd worden. Door een rennenomgeworpen. De heer E. Spiritus, PierenStraat. reed Maandag namiddag per fiets over de Slachthuislaan. Hij werd omgeworpen door een brouwers- wagen, vertrapt door.dp paarden engowond. Zijn rijwiel werd verhuld» Erg rijtoielongewl. Een wielrijder wierp Maandag namiddag in de Hoogstraat eene vrouw om, en kwetste haar erg. De agent Armslag wilde den wielrijder tegen houden, doch hij werd op zijne beurt omge- worpen. De wielrijder, Jio over den agent re<-d, stuikte zelf ten gronde en werd insge lijks gekwelat, doch hij sprong terug op zijn velo en verdween, zonder dat iemand er aan dacht hemden weg af te snijden. Do agent werd zeer erg gewond aan de rechterhand, bloedde fel en klaagde óver inwendige pijnen. TIii werd Ier verpleging naar Si Pieters gasthuis gebracht. Erg ongeluk Een 20 jarige jonge man duwdu Dinsdag morgend in do Koolen- straal een zwuargeladen kar voort- Op een gpg^ven oogenblik, oen koetspoort willende binnenrijd-n, kon de jonge man zijne kar niet in bedwang houden, cn deze kwam in de uitstalkast van eenen groentenwinkol terecht. De glasruit vloog aart duizende stukken en de jongeling werd door de scherven zoo zwaar aan de handen gekwetst, dat hij in allerijl naar het St. Jansgasthuis moest ge bracht worden. i. Nachtelijke aanvül Twee werklie den. keerden verleden naoht naar hunne komen logeeren. Enkele malen, doch dit was al zeer lang gelejpo, had zij hier ge hoor aan gegeven. L^re keer. wanneer de lente aanbrak, kwam er brief op brief, waarin hare vriendin ei* met kracht op aan drong haar nog eens te zien, en met de be koorlijkste vooruitzichten een verblijf ten ten harent afschilderdo. Zelve kon zij niet .naar Holland komen, daar hare drukke huishouding dit belette, en haar man, die van tijd tot. tijd lijdende was aan podogra, hare hulp geen dag kon ont baren. Mijne tante kon eindelijk aan de her haalde aanzoeken niét langer weerstand bieden, en steunende óp hare nog krachtige gezondheid, daarbij hét voornemen koeste rende, het zich op reis Zoo gemakkelijk mo gelijk le maken, gafzij gevolg aan de menigvuldige uitnoodigingen en vertrok naar Wi-sbaden, oenige dagen nadat zij hare vriendin van hare koriïst had verwittigd. De vermoeiende reis, met zooveel vastheid en geestkracht door haar ondernomen, had ech ter ongelukkige gevolgen. Nauwlijks was zij te Wiesbaden aangekomen, of zij klaagde over benauwdheden, don dag. daaraan vol gende. w«*rd zij door een vreeselijk toeval aangegrepen, dat haar terstond buiten ken nis bracht, en waaruit zij niet meer tot be zinning kwam. Toen het bericht mij ter hand werd ge steld, was haar stofleliik omhulsel re»ds aan den schoot der aarde toevertrouwd. Ik out vii g die tijding van den barer nadere ver- wanton, dio bij de vriendin mijner tante bekend was, en zich met niet al to veel spoed van de hem opgedragen taak had gokweten. Zoo ging dan de zomer voorbij, en de winter kwam weer met zijne kerstmis- en nieuwjaarsdagen,maar bet huis mijner tante woning terug in de Amsterdamstraat, wan neer zij op e^ne eenzame plaats werden aan gerand door drie nachtraven, welke hen hunne brieventasch en hun horlogie ontna men. Van hunne eerste verbazing bekomen achtervolgden de twee mannen hunne aan randers en konden er twee van snappen. Zij brachten die bij den schildwacht aan de poort der kazerne van 'i Kasteeltje, hem verzoekende de twee dieven in bedwang te houden totdat ze den derden fielt zouden go- vonden hebben. Toen ze eenigen tijd daar na weerkeerden, waren de twee dieven gaan loopen. De schildwacht had ze niet kunnen in be dwang houden. De policie heeft over die zonderlinge zaak een onderzoek ingesteld. Policieagent mishandeld Maandag nacht waren tw ee dronken kerels aan't vech ten op de Ilenegouw laan. Een agent wilde hen scheiden, doch nu vielen de woestaards op hem en mishandelden hem. De hulp van twee andere agenten was noodig, om de ruslstoorders naar het kommissariaat te lei den, vanwaar zij naar den amigo werden overgebracht. Het zijn twee kerels van Molenbeek. Proces-verbaal wegens opstand tegen de policie, slagen en openbare dron kenschap werd te hunnen laste opgesteld. Anderlecht.Diefstal. Toen M. Aug. H., wonende Veewydestraat, Maandagavond thuis kwam, bemerkto hij dat tijdens zijne afwezigheid dieven in zijne woning waren gedrongen en eene groote hoeveelheid zilver en kleederen, alsook eene som geld hadden gestolen. Eene klacht is neergelegd. St GUIs. Brand. Dinsdag namiddag rond 2 ure, is brand uitgebroken in het huis n. 3 der Plaisancestraat, bewoond door een hoedenhandelaar. De pompiers moesten ruim drie kwarluurs werken om de vlammen uit te dooven. De schade is belangrijk. Dievegge aangehouden. In een huis der Vlogaertstraat, heeft de pólioie Dinsdag morgend zekere vrouw 11. in hechtenis ge nomen. Zij wordt beschuldigd eenige dagen geleden asm een nijveraar der hoofdstad door zakkenrollen 2000 fr. ontstolen te hebben. Zij is haren man, die ook voor diefte opge sloten zit, gaan vervoegen. Schielijk gestorven. Do 55-jarige Jan Bosman8, rentenier, wonendeZegestraat, zakte Maandagavond plotseling ineen in een koffiehuis, Pruisenstraat. Men bracht hem over naar het gasthuis der gemeente Hij stierf er bij zijne aankomst, tengevolge van een bloedopdrang. Onvoorzichtigheid. Maandag avond, om 8 ure, wilde de 35jarigo F. D...., wo nende Schaarbeeksche weg, aan de Halle poort, in eon voortrijdenden tram springen. Uij werd ten gronde geworpen en moest bo- wusteloos, naar bet gasthuis gevoerd wor den. Men steUe aldaar vast, d it do onvoor zichtige erg gekneusd en den linkerschouder gebroken was.. St Joost-ten-Noode. Aanranding. M. Hawerts, een handelsreiziger van Schaar beek, werd Maandagmorgond rond -1 uur. aan de IJzeren Wegstraat, door drie kerels aangerand die hem zijn gouden zakuurwerk met dito ketting ontrukten en vervolgens de vlucht namen. Ukkel. Vreeselijk ongeluk. Dinsdag namiddag was melkboer Jules Francken, langs di-n Waterlooschen steenweg op zijne ronde en bad zijn 12 jarig dnchterken mede laten rijden- Terwijl de vader het gespan aan de woning vun eenen kalant stil gehou den had, om de melk te bestellen, ging het pet-rd plotseling ophol. Voorbijgangers wil den het hollend gespan te-enhoudon, doch vruchteloos. Op de Kb ine Hutlaan werd het meisje, door een geweldigen schok van de kar geslingerd en bleef roerloos liggen. Ooggetuigen kwamen toegesneld en droo gen h t ongelukkig meisje dat eene ver schrikkelijke hoofdwonde hekomen had in eene naburige woning. I)e vader, die van waa en ble8f voor mij gesloten. Ik had dus geeno bepaalde reden om mij in do omstre ken van Doeblenhurg te vertoonen toch dacht ik er nog wel enkele malen aan, maar wanneer de oude geschiedenis voor mijn geest oprees, was zij met eene zekere tinl van onverschilligheid overgoten, en het scheen mij toe, of er reeds een tiental jaren vervloden waren tusschen den tijd, waarop de gebeurtenis plaats vond, en toen. Ook de winter ging voorbij, spoediger dan ik gedacht had, en do lieflijke lente brak weer aan, even bekoorlijk en jeugdig als altijd. Met haar ontwaakt in ons gemoed de zucht naar reizen, en de dikwijls onweer staanbare neiging, om de sombere studsmn- ren met ruime velden en heerlijke bos6chen te verwisselen. Honderden plannen zweven dan door ons brein, waarvan het een na het andere, onuitvoerbaar verklaard, wordt op gegeven, tot wij eindelijk een besluit hebben gevormd, waarvan wij niet meer afwijken. Langzamerhand ontkiemde in mij de ge dachte, dat, zoo ik eenige dagen de genoe gens van het buitenleven wilde smaken, een bezoek aan De gekroonde Posthoorn niet te verwerpen was. Jasper Klink toch bleef altijd een oude bekende van mij daarbij kwam ik, door mijn intrek aldaar te nemen, waarschijnlijk met familiën in aanraking, die van vroeger hij mij aangename herinne- gen hadden achtergelaten, en zoo besloot ik aan de laatst opkomende gedachte gevolg te geven. Het was in den achtermiddag van eenen schoonen, wurmen Juni dag, dat ik aan hot spoursiation afstapte, en mij wandelend op weg begaf naar mijn ouden dorpswaard. Het omliggende landschap zag er betoovereud. j uit. De ondergaande zon bestrooide bloemen I 4 JUNI 1914 verre het ongeluk zag gebeuren, l<r rijl hij achter zijn gespan geloopen kwam, vluchtte weenend en als zinneloos 'van smart hes veld in. Een bijgeroepen geneesheer, die spoedig ter plaats kwam, kon nog sleohts het over lijden van het kind bestatigon. De moeder van het arm slachtoffer is ook schier waanzinnig van smartzrj had maar een dochterken. Aarschot. Stoutmoedige diefstal. Dinsdag morgend, toen de meubelfabrikant Evrard Claessens, statiestraat, meende zijn motor in gang te zetten, stelde hij vast, dat eer.en riem van ongeveer meters lengto verdwenen was. De dief is moeten ovor eenen muur van ongeveer 2 meters hoog kruipen, en moet goed met de ligging der plaats be kend zijn. Een streng onderzoek is geopend. Schaarbeek. Wanhopige daad. Een student, M. Raphael C.., wonende Groen straat, gaf sedert eenigen tijd teekens van zinsverbijstering. Maandag avond hoorde de bijzonderste huurder van het huis op de ka mer van den student een schot knallen. Hij ging zien en vond dezen badend in zijn bloed uitgestrekt. M. C.., die zich een kogel in bet. hoofd had geschoten, werd naar het gasthuis'over gebracht. Zijn toestand is hopeloos. Alvorens zijne wanhopige daad te volvoeren had do jongeling een briefje geschreven dat op zijne tafel lag en waarbij hij zijne ouders, die te Saint-Ghislain wonen, zijn noodlottig besluit bekend maakte. Wetteren. Boschbrand. Dinsdag voormiddag hebben onbekende jonge kerels in den sparrenbosch van den heer majoor Van de Velde, aan de Warande alhier, een begin van brand aangestoken die spoedig zulke uiibrriding naam, dat op weinige ston den ruim 200 vierkant»- m ters sparren totaal verbrand werden. Do zes jarige boomen, die insgelijks in zelfden bnsch geplant stonden, hebben veel door het vuur geleden. Toege snelde personen hebben door krachtdadig werken den brand kunnen tegenhouden of ai)d»rs was de groote sparrenbosch gansoh vernietigd. De politie heeft een onderzoek ingesteld en is op het spoor der jonge schelmen. Zeeoisch. Een overgroot» zeevisch, genaamd Lrninvisch, van roml de 2 meters lengto, is hier in de Sckelde-waters verscho nen, zoodat verachillige personen er te ver geefs jacht op maakten. De viscli die buiten gewoon vlug was, werd bij middel van hooien achtervolgd, doch wist aan de pogin gen dor vangers le ontsnappen, tot dal hij eindelijk ter wijk Jabek» door een geweer, schut getroffen werd, zoodat hij eenige uron nadien hoven kwam en op het walor droef. Hot monster werd bij den herbergier Van Huffel tentoongesteld en kreeg veel bezoe kers. St-Gillis-bij-Dendermonde. Dief ge- snapt. Maandag middag bevond mud. Basile De Cock, Brussolscliestraat, dat van hel geld dat gereed lag in hare lade om eeno helaïing te doen, een briefje van 100 frank verdwenen was. Seffens vielen hure ver moedens op een persoon die zich in. huis be vond. Deze werd afgelast en men vond het briefje weggestopt in zijne kous. Proces-verbaal is ten zijnen laste opge steld. Gent Schielijke dood Jan Verheyïe- zoon, oud 54 jaar, woonachtig Veerslraat, is Dinsdag morgend, ten 9 ure, in de D< om straal 8'hielijk overladen. Een bijgeroepen geüoesh. er schroef de dood too aan een harladei kreuk. Op hol Een paard sloeg Dinsdag morgend, kwaart voor zeven ure, op hol aan het Rondpu'it der Vlaandorenstruat. Do agent Eggennont bracht het dier tot slaan vooraleer liet ongelukken bad veroorzaakt. Verlaten De heer onderzoeksrech ter Van Ginderachter, had den heer adjui.ct- policiekominissaris Boucqué gelast met het opzoeken der ontaarde moeder, die haar wichtje van drie weken oud, in de St. en heesters als met een vloeiend goud. De koekweit bewoog zich door den zuidenwind als eene golvende zilverachtige zee, en een heerlijke geur verspreidde zich, waarheen ik mijne schreden richtte. Alles in mij was opgewektheid en leven, en niettegenstaande mijne wandeling, die bijkans twee uren zou aanhouden, en ondanks de hitte, die het gaan maar al te dikwerf bemoeilijkt, viel mij het loopen zeer gemakkelijk. Hier en daar voerde mijn w>g mij door breede lanen, waar ik door het hooge geboomte voor do nog zeer krachtige zon b»sch' rmd werd en in het lommer kon ademhalen, terwijl ik daarna, weder op een pad gekomen, dat door hel open veld leidde, het oog verkwikte in de aanschouwing der breede weila^d^n, welke, met bontkleurig hoornvee bevolkt, zich als eindeloos voor mijne blikken uit strekten. Na mij onderweg een paar keeren door een heerlijk glas melk, die juist van het land in groote blikken emmers w»-rd aange voerd, verfrischt te hebben, beieikte ik do plaats mijner bestemming do mij van ouds bekende dorpsherberg «De gekroonde Post hoorn. Ik had de wandeling in anderhalf uur volbracht, en eenign rust was mij na het snelle gaan niet onwelkom. Daar rees zij voor mijn oog, die oude Lndelijke hi-rberg, door mij, mei sneeuw bestrooid, in het barro wintergetij verlaten, en thans in den gloed van de ondergaande Juni-zon weergevonden. Zrj lachte mij toe als eon oude kennis. In die oogenblikken de«'d het mij genoegen, dat ik mijn zomer uitstapje daarheen had gerichthoe kon ik haar ook vergeten f (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1914 | | pagina 2