BREUKEN CACHETTEN L. BROENS BREUK-INSTITUUT m Laatste Berichten Honderd pijnen door eene Ziekte Borstsiroop DE PRATERE Stadsnieuws PER TELEFOON Zeepziederifen E. SIEGLIN, Verst HET HUIS JEAN OE GLERCQ PROFESSOR der UNIVERSITEIT BROKCHIET 4 JUNI 1914 Baafskeik had !o vinden gelogd.Dozo ambte naar is or in gelakt do moeder lo ontdekken. Do heer Boucqué werd voor zijn iever door den heer procureur dos konings geluk gewensoht. Erge b'txrid, Gisteren namiddag, rond 5 1/2 ure» is brand ontstaan in de de- ohotfubriok van de hoeren gebroeders Mi- geon, Toekomst straat, 22. Werklieden der fabriek bemerkten eerst de vlammon inde stoomdroogorij der haspels. Hot vuur zette zich spoedig voort aan de muren on hot dak en weldra stond de gan- sclio plaats in brand. De pompi'MS snelden mei allen spoed ter plaats met auto en stoompomp. 't Is dank aan dit spoedig optreden, dat de brand nog geeno grootere uitbreiding geno men bad. Mot verscheidene lansen to gelijk werd een stroom water oter don vuurgloed nedor- gestort. Na eon half uur werken waren de pom piers hot vuur meester pd was men er in gelukt te beletten dat do brand zich verder uitbreidde. Enkel de droogkamer, op het eerste ver diep gelegen, is gansch vem:*ld. Men kan niet gissen hoe d» brand ontslaan is. De schade is reoeiijk groot, doch door verzekering gedekt. Mei Ie. Automobielongeluk. Maan dag morgend, rond 8 ure, kwam de auto va i den lieer Burgemeester een<*r nabij Kört- rijk liggende gemeente, van Gent. Nabij het klooster der Jozefioten stak bij rechts af voor oenen naar Gent rijdende auto, die in volle vaart voorti^nde zonder te trompen en 't midden van den weg hield. Do leider van eerstgemelde auto holste met zijn voertuig, met zooveel geweld tegen.eenon boom. dat deze half ontwortelde en mot gebroken kruin thans g heel voorover helt. De inzittende zijn ei met lichte kneuzingen van afgeko men. Het geheel ontredderde voertuig werd bij d« Paters Jozefieten binnen gesleept, waar het hersteld wordt. Lebbeke. Been gebroken. Frans Van Hecke, woonachtig aan do Waaitje- Slraaf, ging Maandag morgend over don -keer zijner woning en deed oenen zoo ergon val dat hij een boen brak. De ongelukkige werkman was voornemens nog den zelfden •dag naar Frankrijk to vertrekken. Erpe. Inbraak. In den nacht van Dinsdag tot Woensdag, rond 2 ure, zijn die ven in de woning gedrongen van mulder Bron deel, op don Watermolen. Do schurken braken eene geheime kas, welke ineen muur gemaakt was, open en stolen eene som van 175 fr. Ook eene partij kleed eren was reeds door do dieven geroed gelegd om mede te nemen. De 17jarigo dochter Brondeel door bel gerucht gewekt, sprong op. en riep om hulp, waarop de dieven de vluoht namen. Naar hel schijnt waren de geheimen gedrieën. Eon streng onderzoek is geopend.t Antwerpen. Verdronken. Maandag avond is een onbekend manspersoon in de Schelde gevallen aan de Zuideniluis, nabij liet Rchippersdok en ver tronken. Hot lijk kon nog niet opgehaald worden. Aangebonden. Aan de Rojerssluis werd gist iron middag een schipper aange houden die een stootwagen voerde, waarop drie zakken lijnzaad en eene partij brandhout lagen gestolen aan boi rJ van een schip. Aan de Eeckerenpoort werd zekere Pilip >3.., van Ausiruweel aangehoudeD, voor dief stal van planken. In de koolbonkers gevallen. Do 29 jarige Jaak Graré, koollosser wonende Rijn kaai, 42, is aan boord van de stoomboot a Ti dringen j>, gemeerd aan afdak 25, in do kool bob kers gevallen. Do man werd met zware wonden aan het hoofd naar het St-Ca- roilhisgaslhuis gebracht. Borgerhout Bloedige vechtpartij In eene hérberg van don Hoogen Weg, zijn twee mannen aan het vechten geraakt. Zekeren T. werd dooreen roossteek g trof fen en moest naar St. Camillusgasthuis overgebracht worden. De dader awkeren G. Reizigersstraat, werd aangehouden. Wlllebroeck Lijkje opgeo/scht Het parket van Mechelen is alhier afgestapt om een onderzoek in te stellen over het volgen de foil. Op Klein Willebroeck is in de Rupe] het lijkje opgevischt van een pasgeboren hind van het vrouwelijk geslacht. De wels- doktoor die hut parket vergezelde stolde vast dat hel kind dood geboren werd. Bouwel. Verdronken. Eenige kna pen van Borgerhout on Antwerpen waren met vijf booljes gaan spelevaren op de Schelde. Zij vaarden den stroom uit Im.s den Rupel en de Nethe en kwamen alzoo in 'I water gekend onder den naam van Voorkens». De jongens, gelijk het meermaals gebeurt op zulke tochtjes, begingen de onvoorzichtig heid in de lichte vaartuigjes to spelen. Eens klaps sloeg een der bootjes om en de vijf opvarenden lagen in hot water te spartelei De hnderen snolden aanstonds de drenkelin gen ter hulp, doch gelukten er slechts in vier der vijf op te halen de verdronken knuap is de genaamde Velglie, van Border- hout. Het lijk word kort na het ongeluk op guhaald door een Brusselaar, Em. Engelen, die zich hij ue redding van de vier te water goraakte knapen, ten zeerste onderscheideu hoeft. Quaregnon. Drama der jaloerschheid. Nadat de mijnwerker Clolaire Descamps, wonende ruo de Palurages, 31 jaar oud, een werkkameraad als logiesigast bij hom had opgenomen, zond hij den man weg, daar hij meoi de lo zien dat zijne vrouw to vriend schappelijk nu t don logeerdér omging liet weggaan van don man verminderde de juloersohheid van Descamps niet, en mei DE VOLKSSTEM of zonder reden verdacht hij zijne vrouw nog steeds met den workkameraad betrekkingen te hebben. Dinsdag kwam Descamps dronken tehuis. Hij dwong zijne vrouw te zeggen dat zij hem ontrouw was, en op hare weigering hem te ntwoordeu, wilde hij haar bij middel een er koord verwurgen. De vrouw liep weg, doch do dronknaaii haalde haar in en bracht haar Irie me'sslek'on toe in hot hoofd en do borst. Do totstand der vrouw is zeer erg. Do dader werd aangehouden. Hij betreurt zijne daad, die hij aan don drank toeschrijft. a Een zenuwlijder heeft honderd verschil lende pijnlijke gewaarwordingen en heeft slechts eene ziekte heeft een beroemd ge neesheer gezegd. Die geneesheer had gelijk I Wanneer men aan honderd personen, die aan zenuwzwakte lijden, vraagt, waaraan zij het meest lijden, ontvangt men honderd verschillende ant woorden, zelfs een leek zou niet kunnen ge- looven dat al deze menschen dezelfde ziekte hebben. Een geneesheer weet slechts alleen dat eene zenuwkwaal zich onder verschillende vormen voordoet. Hoofdpijn, hartkloppingen, stuiptrekkingen, pijn in den rug, hartverscheurende en door borende pijnen in het aangezicht, in den hals en in de armen, bedwelmingen, slapeloos heid, benauwdheid, duizelig worden, ver standsafwijking, bevreesd bij het minste ge rucht, opgewondenheid vooral des morgehds bij het opstaan, kloppingen der slagaderen, schele hoofdpijn, krampen, zerïuwkmis, oor suizingen, abnormale begeerten of tegenzin, dronkenschap, heupjicht, verlamming, over drijving der mismoedigheid, en vele andere ongesteldheden vertoonen zich alleen en te zamen, maar zijn, in alle geval, zeer duide lijke teekenen om u op uw aangetast zenuw stelsel opmerkzaam te maken. Het voornaamste gedeelte van het zenuw stelsel bestaat uit de hersens en uit haar ver lenging, het ruggemerg. Van uit deze laatste geleiden alle zenuwen, die 't geheele lichaam doorloopen. De zenuwpijnen zijn dus hersens- en rug- gemergpijnen, hetgeen zeer ernstig kan zijn zij veroorzaken benevelde hersgns, die zelfs krankzinnigheid of vallende ziekte tot gevolg hebben wanneer zij uit het ruggemerg voort komen, heeft het lamheid of zelfs den dood tot gevolg. Het is dus zeer. noodzakelijk,zich te verzor gen en een zenuwzwakte ernstiger gade te slaan. i Hoe het te verhelpen 7 Elk werk, dat iets voortbrengt, vjraagt voéd- zame grondstoffen. Eene stoommachien vtjr- obhert brandstof, het werk der spieren verqb- bert eiv/ithet werk der hersenen verobbert phosfoor en léeithine, in organisch samenge steld en vórm. Dokter Arthur Erhard'heeft onderzoekingen gedaan en is geslaagd ëéne samenstelling van phosfoor en nog verschillende andere stoffen te vinden, en heeft dit preparaat in den han del gebracht onder den naam Visnervin d (wettelijk gepatenteerd) en iedereen, die er zich voor interesseert, kan kosteloos eene proefdoos bekomen. Men vraagt slechts de gratis-monsterverzen ding per briefkaart aan, en per omgaande wordt u die, eveneens franco en gratis opge stuurd, evenals een boekje dat over zenuwen en de gevolgen eener zwakte handelt. Dit boekje moet zonder twijfel iedereen belang inboezemen. Deze methode, om aan het publiek een middel hekend te maken, heeft reeds reusach tige resultaten geleverd en vele aanbevelende brieven verwekt, waarvan hieronder een eigenaardig voorbeeld Beythem, den 8 Januari 1914. Mijnheer Erhard, Na korten tijd uwe vermaarde pillen te hebben gebruikt, moet ik bestatigen er al veel verlichting door bekomen te hebben. Den eet lust welke ik heel en al verloren had is om zoo te zeggen teruggekomen en de pijnen en vermoeienissen welke ik doorstaan had zijn ook veel verminderd. Ik kan U niet genoeg mijnen dank betui gen. Zonder de tusschcnkomst uwer vermaar de pillen ware ik misschien verloren geweest. Ontvang, Mijnheer Erhard, met mijnen in- nigen dank ook mijne beste groeten. Is, DEPUYDT. Bassevelde, den 24 Maart 1914. Geachte Heer Erhard, Zeer tevreden over uwen Visnervin u, zoo acht ik mij verplicht u eenige woorden van dankbaarheid toe te sturen. Na vijf doozen uwer pillen te hebben gebruikt, gevoel ik mij: gansch hersteld. Daar uwen Visnervin al leen een uitmuntend middel is tegen zenuw ziekte, zoo zal ik het aanprijzen zooveel ik kan en eenieder die aan zenuwen lijdt, aan sporen zich tot U te wenden, want niet genoeg kan ik U mijne dankbaarheid betoonen, daar ik na een zoo kortstondig gebruik gansch in staat ben mijn werk te hernemen. Vol dankbaarheid en met achting gegroet- Juffrouw Louise LIPPENS. Vele geneosheeren uit Duitsehland, Oosten- rij k-Hongarië, Rusland en Engeland hebben gebruik mijner Visnervin- pillen hij vele zieken gemaakt en hebben schitterende resul taten verkregen. Professor Dr Lapponi, lijf dokter van Paus Leo XIII, heeft zelf eene war me aanbeveling over dit nieuw zenuwvoedsel geschreven. Iedereen, die aan zenuwzwakte lijdt, heeft slechts zoo spoedig mogelijk een monster Visnervin aan te vragen op 't volgende adresDr Arthur Erhard, Brussel, Rayon D 124. Er wordt hem eveneens franco en gratis eene verklarende brochure opgestuurd, want een middel dat reeds zoovele personen gene zen heeft, moet overal beproefd worden, vooral daar eene proef niets kost, slechts de kosten eener briefkaart. Schrijft nog heden, vooraleer U het vergeet Diefstal van geld. -*■ Terwijl madame wed- Edmond Rombaut, verleden Zondag, naar de mis van 7 1/2 uur waS, is een stoutmoedige dief in haren winkél gedrongen en roofde er uit de tooglade eert' vijffrankstuk. De besto lene heeft eene klttófit neergelegd.' i Jonge vernielers: h~ Sedert den bewaker der werken aan de Boudewijnkaai afgeschaft is, kunnen de straatbengels er naar hartelust hunne perten spelém Verleden Zondag ver nielden zij er niet minder dan een zestal bui zen in ciment. Eene heldendaad. In den nacht van Dinsdag tot Woeqsdag hebben tot nu toe on bekende kerels, op liet grondgebied van Hof- stade, twee vaten petrol, die op de kaai lagen, in het water gerold. Slechts met veel moeite heeft men de vaten Woensdag middag opge haald. Gewonden. "Woensdag morgend, nabij St Jozefskerk, eon pince-nez. Terug te bekomen ten bureelc van dit blad. MEDEDEELINGEN Koninklijke Ba!boogschutters-maatschappij De ware Vrienden Op Zondag 12 Juli 1914 (Aalst-Kermis), zal «r, ter gelegenheid der viering van hel 50jarig beslaan dor maatschappij, in haar lokaal In do Gronppoorl bij Dame wed. J. B. Wellekens,' èéiie grooto Prijsscl.ieling van 7ü0 fr. ge^evèn woiden, niet de wel- willendo medehulp Van Koning Albert, voor al de maalschappijört van liet land. 7—* AALST Bericht. Do besturen der Maatschappijen Royal Pclote Club Esplanade eu Puuino Alestoise Houtmarkt, maken bekend dat de openbare verpachting der banken voor do twee belangrijke kampstrijden op Dinsdag en Woensdag der kermisweek, zul plaats hebben op Maandag 8 Juni aanstaande om 8 1/2 uren 's avonds ten lokale Hut Gravenhof», Bru6- selschestraat, bij den hoor P. Kiekens. Voor de voorwaarden zich te wenden in bovengemeld lokaal. De DutftscBte kroonprins te Metz. Du Duiische kroonprins is met den opperslaf van het leger te Molz aangekomen. Daar liet hier enkel oen militair bezoek geldt, hadden geene ontvangsten plaats. De kroonprins zal drie dagen to Mulz blijven. De ministerïeele krisis in Frankrijk, Woensdag werden de bij eenkomsten van M. Poincaré met degroote politieke kopstukken boel den dag voortgezet. Onder meer ontving de president der Republiek het bezoek van MM. Loon Bourgeois gu Viviani. Men verwacht dat do nieuwe kabinetsoversto slechts Donderdag avond zal aange duid worden. In vrsjfiieid gelaten De Elzastche karikaturist Hansi, die door de Duiische overheid aangehouden was onder betichting van hoogverraad is voorloopig in vrijheid gelaten. Een zonderlinge africhter. Woensdag morgend was op den steenweg te Huren een persuou. die te paard allerlei zonderlinge toeren uitrichtte. De policie ge lukte erin den kerel van het paard te krijgen en alsdan bevond men met een zinnelooss te doen te hebben. Hij was daags te voren uit het geslicht van Evere ontsnapt. Het paard had hij uit den stal zijns broeders gestolen. Kog een zinneloozG,Een genaamde C... van Antwerpen oio een drietal dagen geleden uit hot geslicht van Evere ontsnapt was, is zelf op het polioiebureel der Kruisvaurlenslraat te Sl-Joost-ten-Nuode komen vragen, om terug naar Evere te gaan. GEMEENT.E SCHAARBEEK Leeninq vsn 20.000.000 frank (1897) 20 series of 600 obligaties uitkeerbaar le rekenen vün 10 October 1914. 49° trekking. 30 Mei 1914. Serie 8177 n. 6 uitkeerbaar met fr. 5.000 5829 n. 14 5(?0 8177 n. 18 5Ö0 Zijn uitkeerbaar met 200 frank 457 2 538 7 4Ï£0 6 6905 2 8158 24 Behalve <le nummers hierboven aangeduid, zijn de volgende reeksen uitkeerbaar aan pari (100 frank) 53 457 538 JÖ88 2421 2710 3039 3008 3272 3354 3632 4720 5540 5750 58 39 6533 6660 6729 6905 7139 8158 S177 S251 8566 8830 8968, :,lt M A R KI PRIJZEN AsfoC. Hopmarkt, 3 juni. Markt va?t voor beschikbaar,fr,. 115; kalmer voor nieuw ge was, fr. 90,00 a 91,00. Geeraarsdbercjcsi 2 juni Tarwe de 100 kilos iy,3ü Mastoiuin 18.00; haver 19.00 Rogge 17 50; boonen 01,50Aardappelen 9,o0; lijnzaad 34,00 k on Iztuid00 00; boter de kilo 2,60 a l.8'. eieren per 25, fr. £.10 ruw vlas 0.9*. Hoornbeesten 160,Viggenen 455. Anderlccht. 3 j ini Ossen 478 prijs per kilo op voet 0,90 a J,2ü. Stieren 418, prijs per kilo op voet 0,'. 5 a 1.03. Koeien 1409, prijs per kilo op voetO, .5 a 1.00 Hinove, 2 juni Tarwe 19a20 rogge 16 50 'haver i7.50 gerst 17 a 18; koolzaad i0 a <MJ boonen 00; aardappels 9,00 a 10,00 boter 2.75 a 2,90 eieren 2,50 a 2,'75 viggens 00 a 00. Sottegem 2 ju hi —Tarwe 19,50. mastel uin, 17,50. rogge 11.50. haver 19.00. boonen 00,00 aardappelen, 0,01» konijnen 0,00 a kiekens 0 aO; boter 2,70. eieren 2,30. viggens 00 a0^ Asticlie» 2 jopiTarwe 18,50 a 19,00 rogge 15.50 a 16.50 haver 18,00 a 19,00; aardap pelen 11,i>0 a 00,00boter 2,15 a 2,85; eieren 2,50 a 0,00 kiekens2,50 a 3,50 konijnen 2,00 a 3,00; hesp 0,00; viggens 33 a 37, hop 110 a 115. ANTWERBEN, 2 Juni. Granen. Tarwe: Re<|winter II 21 5/8 a 0/0. Kansas II 21 1/8 a 21 5/8. Australië 215/8. Rusland aan 191/4 a 20 3/4. Donnu, 19 a 21' I/4.Bourgas,20 1/4 a2o 5/8 Silistrie 19 7/8. Markt kalm. Rogge vast. Inland aau 16 1/2a 17; vreem de 16 0/0 a 17 1/4. Garst vost. InJ. Wiiitergarst 161/2 a 18; Cali- fornie 18 1/2; Voedergarst 14 3/4 a 15 1/2 Can. 14,75; Angora Moldavië 15,50 a 16,50. Haver vast. Inland. >0,50 a £0,25Vreemde aan 18 1/2 a 80,25 Moïsstandh. Plata, gele 15 a 151/8. Nieuwe op lev. 13.50. Cinquantino 16,00 a 18 7/8 Natal witte 17,50. Donau 14 0/0 a 14 1/2. Tarwebloem, voor'de bakkerij fr. 26 1/2 handelbloem 25,50 1 Tarwezemelen, dikke, vast, fr. 13,25 a 00. Lijnkoeken. Beschikbare 19 3/4, vlottend 19 5/8. Jun-Aug. 19 l/2..Sept.-Dec<-m. 19 7/8. S. K. beschikb. 19 3/4. vlottend 19 5/8. Markt vast. Ja, mijn beste T De zeep in pcedcr van D' Tbempscn Ijosl 20 centiemen per pai| en zi) reinigt beter en sneller dan gelijb weHj zeeppoeder. Schouwburgen.Brussel Zomerpaleis. Afwisselend spektaks). Oud Brussel. Afwisselend speclakel. WEERKUNDIGE WAARNEMING va» M. Camlel Praat, opticien-specialista Aalst. Lange Zoutetraat, 6 9 juni. Ifi uret 12, Kerkstra at, Aalst geaticlit sesiert 1 8 jaren. beveelt zich aan, zooals vroeger, voor zijne goede kwaliteit van Bloemzaden cn Veldzaden. Bijzondere specialiteit van Graszaden, Be trave en Klaverzaden. Zuiverheid en kiemkraeht ge waarborgd. Gcmatlgo prijzen. 773 Waterbreuken, Aderbreuken, Df V. BASTIN, van Fonlalne-I'Evêque, tegenwoordig te Brussel, 83, Avenue Besme. Dokter BASTIN is de 1° specialist-breukmees ter. Op heden 23 Jaren ondervinding en 12.940 volledige genezingen, bewezen per geschrift, altijd in dagen. Brochuur kosteloos toege zonden en bezoek kosteloos, alle dagen van 1 tot 3 uur. Tel. B 2337. Voor inlichtingen schrijven aan Dokter Bastin, 13, Avenue Besme, Brussel, (Park van Sint-Gillis. BETALING NA GENEZING. APOTHEKER, 13, STATIESTRAAT, JETTE Deze uitmuntende Cachetten, vervaardigd volgens het echt recept van een 8PECIALIST OER ZENUWZIEKTEN zijn een onfeilbaar en onmiddellijk geneesmiddel voor hoofdpijn, schele hoofdpijn (Migraine) en de hevigste zenuwkoortsen der tanden (Névralgies Faciales). DE DOOS: 1 fr. 25 (C Cachetten). Per poet: 1 fr. 30 DEPOTS TE AALSTApotheken Quintyn, De Valkeneer, Callebaut en Van Caelenberghe. TE NINOVE, Apoth. Cobbaert. TE WETTEREN, Teurling8 en Van Cleemputte. RUE DE L'INTENDANT, 238, BRUSSEL. RADIKALE GENEZING DER BREUKEN, ZONDER OPERATIE OF STILSTAND VAN ARBEID, MET DEN GROOTSTÉN WAARBORG PER GESCHRIFT Het instituut waarvan de uitstékende uitmuntendheid wereldrond bekend staat, houdt zich nooit bezig met brevetten, diplomas of katalogussen. Met brevetten kan men geene breuk tegenhouden. In katalogussen staan alleen teekeningen van op voorhand gemaakte banden van een systeem, die geen uitslag kunnen opleveren. Wij kunnen ook niet al de door ons genezene breuklijders tentoonstellen, om te hunnen uitpakken met een diploma zonder waarde. Een band moet voor iedereen altijd afzonderlijk vervaardigd worden, omdat bij eenieder de breukopening verschilt. De breuk moet op hare natuurlijke plaats behouden worden en de openstaande spieren moeten zoo gesloten en versterkt worden, dat zij aan allen dwang der darmen weerstaan. Anders beweren is fopperij en daarom kunnen rondreizende bandverkoopers niet lukken. Zulks bekomt men met eene remedie die men thuis gebruikt en die gratis wordt afgeleverd tot volledige genezing. Die radl- kale genezing wordt door ons schriftelijk gewaarborgd, omdat wij het kunnen en beko men. Nooit worden namen bekend gemaakt van genezene breuklijders, die ons uit dank baarheid schrijven. Een enkele visiet Js ons voldoende. Men verblijft nooit in het instituut. Kostelooze raadgevingen, eiken dag van 9 tot 12 en van 2 tot 4 ure. De Zondagen van 9 tot 12 ure. Men bemerke wel het nummer 238. Buikbanden en Elastieke Kousen afzonderlijk op maat. Om den hoest te genezen, is de eenige af doende remedie de ware Beproef eene flesch. Het is een gen» eskundiff wonder. Te koop in alle apotheken, aaji 2 fr. de fleseh. Barometer 767-5 Thermometer 15' Wind: noord-oost ▼ooruits goed weer.

De Volksstem | 1914 | | pagina 3