Dg slachtoffers der Zee 'T EEN EN 'T ANDER De woslinoen te Ancona Brusselsciig Klakskens DE DRAMAS DER ZEE li tril est land Woensdag 10 Juni 1914 ABONNEMENTEN H> AGBL A. ID Empress of Ireland Wat boelken Twintigsie Jaargang n' 133 i 2 CENTIEMEN HET NUMMER Zes maanden 4 franken Een jaar 8 franken. Inschrijving in alle postbureelen van bet land. I* UITGAAF, 4's avonds T UITGAAF, 7 u. 's avonds Pour tottte la publicitó commerciële et fiuaocière da journal, s'adresser exclu&ivement l'Agence Réclame G'odts, 2, Place dö fa Beuree, Bruxelles. BUREELENi TE BRUSSEL I TE AALST Ifld QOOTS, Beurs plaats, 2 I rterica traat, Telefoon A 329U Telefoon 114^ Bestuurder J. Van Nuffet-De Qendt. AANKONDIGINGEN El. aank. (1 tot 4 kl. reg.) Cr. 030 I Sport (per regel) ff, 1,09 3* bladz. (de regel) fr. 1,00 I Gemengd nieuwe per regel fr. 2,OS 4C blade, (de regel) fr. 0,30 I Recbt.hocetcll. (pér regol) fr. 2,00 Finano. aankon, (porregel)fr. 2,00 Overlijden (per regel) fr. 2,(r$ Commercials en flnancieelc aankondigingen zich uiteiuitolijk Lu wenden Agence Réclame Godts, 2, Beursplaats, Brussel. Stond gü ooit aan bet strand, als de zee Toor uwe oogen zich ontrolt, zacht golvend in verte en bruisend en ruischond aan uwen voet-, als de zonne, zilverig gloeiend, in eeuen hemel van kristaal, de volheid van bare pracht en haren luister mededeelt aan die eindeloos© wenteling van kleine baren en golfjes die voortloopen, voortkruipen, elkau- der verdringen en verdrukken vol dol ge spel; als blanke zeiltjes in de verto voortschuiven, vol stillo harmonie en zaligheid, als droomen van wellust die rijzen en dalen, en weer ver rijzen in het hart der vroolyko jeugd als gansch den hemel, gansch de zee omsluierd liggen in den zaeht-rozrgen gordel van den horizon, waarin de ondergaande heerlijke zon als een diadeem in gloeit dan hebt gij onwillekeurig in uw hart eenen kreet ge hoord diegii /.elf nietbemeesteren vermocht Grooto, schoone zee En nochtans dat zachtgroen op die baren, het zijn als botten vau een vernietigd, pas ontloken leven, de blooraon der onschuld arme wichtjes die diep begraven liggen op den bodem der zee het zyn de oogjes dier engel kens die stierven, de kleine armpjes op het hart van hunne moeder, bij donkeren nacht, als het schip vergaat bij storm en don dervlagen, als men strijdt en doodt om zich te redden en eenen boot te bomeesteren... Dat zilver.., het is den lacht der (luizende: jongelingen en jonge dochters, die heengin gen met do vreugd in de stralende oogen hunne borsten waren nog vol levenslust en zoet vertrouwen de wereld zong hen hare schoonste liederen in hun no ooren maar ze zijn geknakt, vernjr M'gd als de bloeisels der boomen die de r «jy klaren nacht in het voorjaar afvreet Zestonden op het dok Boven hun hoofd den afgrond van den nachten onder hun voet, den afgrond der zes... Ginder vaart de laatste reddingsboot ho nen... Sterven moeten zy doen Weten dat merr moet sterven als men ge zond is, als men jong is, als men nog geen twintig jaren telt O! laat ze leven, wreede dood! Laat ze leven Maar verschrikkelijk boven de duistere baron, in-bet yselyke van den nacht, nadert <le dood zijne handen zijn koud ou hij grijpt ze aan, blind en onmeedoogetid Zen laatste kreet«Moedor Maar ze zijn niet meer... Dat rood Eet is het bloed dat om wraak roept... Het is het bloed dat uit de opengescheurde borsten spat van maagd en kind, van man en jongeling... Een kootEene enkele plaats schiet er oog over... Aan wie wie zal het z'gn 1 Ze zijn twintig, en allen willen gered worden. Ze liggen half naakt, half dood in het ijskoude water. Het is een worstelen, een schreien, een huilen 't Is de wanhoop die gilt, angstig en bevend in deh rampzaligen nachtdo oenen klampen zich aan de andoren vast, scheuren do weini ge kledingstukken van hun lijf... Maar één enkele kan maar gered worden Hij bereikt den boot, die schommelt, die dreigt te zinken onder den last van die opeen- getaste half-doode wezens Maar anderen komen, anderen huilen en Bjneekeu, klampen zich aan do randen vast... ze laten niot los. en smeekenden bidden, de borst snikkend en hijgend, do armen bevend, de tanden knarsend van de pijn... Neemt men ze op, dan zinken zy allen en vergaan Een hunner grijpt naar den roei.., slaat als een beest, op hunne vingeren die niet lossen willen, slaat op hun lioofd, stampt op hunne borst, dat het bloed uit hunne wonden vloeit, als een vloek, als eano uitdaging tegenover den grooten Oppermeester, wiens kinderen zy allen zijn... Dat purper by het vallen van den avond Het is de schoone, de groote zelfsopoffering van zoovele edelo zielen, waarvan de wereld nooit liun naam verneemt, dio mensahen heb ben gered, kinderen en vrouwen, ten koste van hun eigen leven, en met eenen glimlach op de lippen en de uiterste voldoening in hunne ziel, langzaam dalen in den schoot der zee 1... Geen praalboog, noch gedenksteen vorheft zich boven hun graf, noch kronen noch bloe men herinneren aau hunne zelfopoffering... Geen mensoh komt knielen op hun laatste overschot, zelfs niet eens die, welke zy zoo edelmoedig redden... Waar liggen zy... Zee, oneindig diep, onein dig breed Ze zjjn onbekend, ze zyn vergeten en ver laten, en hoevele menscheu dio eenen vriend of eenen bloedverwant door hen gered zagen, als zij eens aan het strand stonden, stuurden o, o zee eenen dank of eenen traan toe, ter nagedachtenis dier onbekende helden Slaapt zachtgij edele figuren Gij bad den reddingzgordel om de lenden Weeneud viel eene vrouw voor uwe voeten zij droeg op hare borst, iu eenen mantel go- wikkeld, een kind Zonder aarzelen hebt gij dion gordel afge staan aan iemand die gij nooit gedurende uw leven had gezien, die u onbekend was, en gij wist, dat nooit de dankbaarheid het u zou vergelden, want gij sohonkt uw leven weg... en daèr.zie daar voor uw oogen boven het go- weldig-huilend water, nadert de dood Slaapt zachtGü had plaats genomen in de schuit, die ronddobberde op de golven, wachtend naar de verlossing... Daar nadert het schip, daar is do redding Groote God De magere armen worden dankend ten hemel geheven... Do kromme gestalten.styf van koude en zwak van ellende, richten zich op, en schijnen als spoken in den zwarten nacht in hunne kleine schuit... Daar kermt plots een stem. 'tls een meisje dat op een stuk mast reeds uren ronddwaalt. Een man heeft liet gehoord luj lcomtvooruit opliet wagelende vaartuig, werpt zich in de zee, grijpt haar vast, tilt haar op, een oogen blik nadien iszy gered! Maar een schrikkelijke golf stormt huilend nader, slingerd zich rond het schuitjen, en werpt den man «iet geweld tegen den boot, dat zijnen schedel opensplijt tegen de ijzeren wandeu... Edele figuren Eveuals liet purper in den avond, dat woldra de zee zal bedekken, en schip en schuit die er op ronddwalen weldra zal verbergen voor onze oogen, zoo ligt gij begraven en geen mond, geen tong, geen taal, zal uwe heldendaden roemen... Empress of Ireland! Titanic! reuzen- schepen, als steden stork gebouwd, als vlot tende forten, nog immer bros, nog immer machteloos zijtgij togen de zee, als de kleine scheut van den eorsten mensch die hot waag de zich aan u toe te vertrouwen. Al zijn uwe wanden nog zoo sterk.al zyn uwe masten nog zoo hoog en uwe stuurlieden nog zoo geleerd nog immer zal den gevoelvollen wandelaar, zooals eertijds, die op hot zand der duinen ronddwaalt, in hot lied dor zee, de stem hooran, klagend en smeekond, ontfermend ou biddend van duizende zielen, dio dagelijks nog don dood vinden in die verschrikkelijke diepten en duisternissen... D. S. C. 3VX. "V^7"oeste. 't ls heden 40 jaar dat M. Woeste deel maakt der Kamer van Volks vertegenwoordigers. De achtbare Staatsminister geniet, ondanks zijne 78 jaar, nog eene uitste kende gezondheid. C3-roote legeroefeningien Het tijdstip der groote legeroefeningen is thans bepaald vastgesteld zy zullen plaats heb ben van 31 Oogst tot 5 September. Tengevolge der oefeningen en der schietperio- den, zullen de volgende troepenverplaatsingen geschieden Het 2° lansiers zal den 12 dezer het karap ver laten. De 5° legerafdeeling zal er van 13 Juni tot 10 10 Juli verblijf houden. Daarin zijn begrepen bet 2® regiment jagers te voet (Bergen); het 3C regiment jagers te voet (Doornik); het 1® linie (Gent en Ath); hot 2® regiment jagers te paard. De artilleriegroepen van Bergen zullen bij de 5C legerafdeeling aangesloten zijn. De 6e legerafdeeling, grenadiers, 1® en 2° ka- rabiniers (Brussel) zal zich van 4 tot 31 Oogst in het kamp van Aarlen bevinden. Hieraan ie ge hecht het lc regiment jagers te paard (D.oornyk). De 1° legerafdeeling, 2® linioregiment (Geut) zal van 4 tot 31 Oogst in het kamp van Beverloo verblijf houden, evenals het eraan gehechte 3° lansiers (Brugge). Het I«en2° gidsen (Brussel), liet 4° lansiers (Gent), het 5® lansiers(Mechelen) en het 4® jagers te paard (Leuven) zullen zich naar Beverloo be geven van 11 Juli tot 5 Oogst. Blij cl© intrecie. Men weet dat de koning en de koningin den 2 Augusti a.s. hunne blijde intrede zullen houden te Naraon. De vorsten zullen in de static ontvangen worden door de plaatselijke overheden, wearoa er een ontbijt opgediend wordt in het provinciaal pa leis. Vandaar begeven IIH. MM. zich naar het stadhuis, waar zij den optocht der schoolkinds- ren zullen bijwonen. Dan volgt het bezoek aan de citadel, waar eene kantaat uitgevoerd wordt door de schooljeugd. Ten slotte tullen de koning en de koningin naar den Kursaal gaan, om er de eerste steenlegging van het museum bij te wo nen. ""Wij noogst. Uit Frankrijk wordt gemeld dat dit jaar de wijnoogst overvloedig, en van eeue bijzondere goede hoedanigheid zal zijn. Steenkolen. De minister van spoorwegen heeft kontrakten aangedaan met onze bijzonderste koolputten, voor den loopendon semester en voor den aanstaande. Er is eeno prijsvermindering van 1,50 fr. per ton voor de steenkolen en van 2,50 fr. voor de briketten. Telefoon ronder draad. Men is er deze week in gelukt te telofoneeren zonder draad, over eenen afstand van 105 kilo meters, van Parijs naar Voves. Volgens do bewe ring der uitvinders, kunnen de hierbij gebruikte toestellen, goede uitslagen opleveren op 200 ki lometers, en op zekere gunstige oogenblikken van den dag zelf» verder. Tijdens do gedane proefneming heeft nften bij eenen ontvangstpost te Mettray, op 209 kilometers van Parijs opge steld, duidelijk het .gesprek verstaan. De proernemingen werden gedaan van P u. 80 tot 10 u, 30 's morgends en van 11 u. 15 voormid dag tot 18 ure, alsook des namiddags. De woorden werden zeer duidelijk verstaan. Maandag1 morgend werd te Ancona de alge meens werkstaking uitgeroepen, als verzet tegen bet optredeu der poiicie Zondag avond. Al de magazijnen bleven gesloten en geen enkele werkman begaf zich aau den arbeid. Eene meeting werd gehouden, waarop ver scheidene sprekers het woord voerden. Do eenen protesteerden tegen de brotaliteit dor agenten, terwij! de andoron de stakers tot kalmte aanzetteden. Ook te Rome is eene algemeene werksta king van 24 uren uitgeroepen. Deze begon Maandag namiddag. In de Kamerzitting, Maandag namiddag, vroeg M. Bocconi, republikeinsch afgevaar digde voor Ancona, de zitting te heffen ten teekeu van rouw. MM. Coleaia, Meda en Carboni vorklaren zich tegen het voorstel, terwjjl MM. Musti, radikaal en Turati, socialist, hot voorstel Bocconi steunen. Het voorstel Bocconi wordt in stemmen ge legd by na am afroeping. Da voorzitter ver klaart dat het quorurn niet bereikt werd en de zitting wordt geheven. s' Avonds had oene nieuwe meeting plaats te Ancona. Na do meeting werd een luitenant door de betoogers aangerand en erg aan het hoofd gekwetst. Do aanranders ontnamen hem zijnen sabel en braken hem. Ook een majoor werd door de betoogers aangerand, dool; kou spoedig;ontzet worden. Een genaamde Pudini, die Zondag avond bij de bestorming van bet gevang, door oen kogel getroffen werd, is overleden. Eene bende betoogers heeft gepoogd een wapenmagazijn te plunderen. Eene afdeeling soldaten kon de plunderaars achteruit drijven Te Rome was Maandag avond ook eene meeting belegd. Na de meeting wildon de betoogers zich in stoet naar het center der stad begeven, doch zij werden door poiicie en troe pen tegengehouden. Er werd rnetsteenen naar de poiicie gewor pen, doch niemand werd gekwetst. De betoo gers werden uiteengedreven. Volgens een telegram uit Parijs aan de Rheinisch Westfalische Zoitung is men in Parysche kringen onthutst over een schan daal, dat het gezin van president Poiucaré zou bedreigen. Mevrouw Poincaró is twee maal getrouwd geweest, voor zij met den tegenwoordigeu president huwde. Haar twee de man heette gestorven te zgn, maar zou nu plotseling weer zyn opgedoken en togen zyn vroegere vrouw een aanklacht wegens dub bele echt liehbeu ingediend. Wilmart voor do rechtbank. Het oor deel van volksvertegenwoordiger Bor- boux. Op de spoorwegen. Men schrijft ons Brussel, 8 Mei 1914. Galavertooning vandaag bij Moeder Justicia. Na heel wat avonturen, moet Nestor Wilmart rekenschap geven. Ik verwacht dat er een overgrooten volles- toeloop zou zijn, docli er was niets van. Bin nen de zaal waren er een dertigtal en buiten aan de deur evenveel dus samen een zestig tal nieuwsgierigen. Zou men hot gelooven Nog geen honderd personen om deu beruchten kasteelheer, die zoo fijntjes een twintigtal miljoenen wist te ontfutselen, op het dievenbauksken te zien zitten 't Is waarlijk om oen afkeer te krijgen van den bedriegersstiel Daarentegen hadden de advokaten gezorgd in getal te zyu.Er waren er meer dan nieuws gierigen. Zy dio dachten een verouderden, afgevallen Nestor Wilmart te zien te krijgen, bedrogen zich groolelijks. 't Was nog altijd denzelfden. Ter nauwer- nood ligt een zweem van weemoed op zyn gelaat, juist als van een speler, die eene groote som komt te verliezen. M. Edmond Picard, een der verdedigers van Wilmart, ziet er veel zenuwachtiger uit dan zyn kiient. 't Was bijzonderlijk op den onder zoeksrechter De Vos, dat de advolcaat gebeten was, want hy zegde dat de onderzoeksrechter hier eou rekwisitorium, maar goene verkla ring had afgegeven. Er wordt reeds duchtig voorspeld hoeveel Wilmart zal krijgen. Volgens de eenen zal hy vijf maal zes jaar gevang hebben en volgens da anderen slechts «ene straf van hoogteus tien jaar. Zelfs hoorde Ik In een koffiehuis, nabij het Palels van Justicie, een hier zog gen, dat Wilmart binnen twee jaar reeds op vrije voeten zal zjjn en daar bij ongatwtyfeld een goed ponkje in veiligheid gebracht, nog Mijnheer Wilmart zal ziju zooals vroegor. Ik heb dezen morgend in de wandelzaal van het gerechtshof M. Borboux, de achtbare ka tholieke volksvertegenwoordiger van Ver- viers ontmoet en hem zyn oordeel gevraagd over den politieken toestand. Onze tegenstrevers zijn zoozeer aan onze zegepralen gewoon, dat zij im Waterloo roepen, omdat wij dezelfde shittorende zege praal miet behalen alsinl912. De groote massa der kiezers heeft getoond dat zü trouw blijft aan de katholieke party, ondanks de lastigo, doch noodzakelijke hervormingen welke het gouvernement moest in voeren. Men moet dus niet te haastig het gouverne ment aanvallen. Eene zaak dient slechts aan gestipt te worden. Na dertig jaar katholiek gouvernement, blijft het land vertrouwen hebben in dat gouvernement. Dat is kouschet- seud. Onze tegenstrevers halen cijfers aan on statistieken, om te beweren dat het laud voor de herziening is. Die bewering en dat gecyfor bewijst niets. Te Verviers hebben liberalen en socialisten stilzwijgend kartel gemaakt, of andors wonnen de katholieken oen zetel. Te Zoningen werd M. Gravis gekozen, indien 1200 katholieken niet terzelidertijd aan het hoofd der lijst en naast den naam M. Gravis gestemd hadden. Wat er ook van zy, hot gouvernement moet maken,dat degenen diezonder katholiek te zyn, nu voor ons stemdon, in onze rangen blijven. Matig zyn is nu plicht en dit zal zoo veel te gemakkelijker zyn, daar de groote hervormingen nu achter den rug zyn. Nog eenige nuttige watten v«or de kleine burgerij en den landbouw en alles komt to recht. En wat denkt gy van de wet op do spelen te Oostende en te Spa 't Is noodzakelijk dat de spolen toegela ten worden,om eene getrouwe on opbrengen de kllenteel naar deze steden te brengen. Ik ben zeker dat Kamer en Senaat zulks zullen verstaan. Goed bewaakte en geregelde spelen zyn op verre zoo schadelijk niet als die gehei me spoelkroegen.waar nu ondanks het nauw keurig toezicht toch gespeeld wordt. De toestand op onze spoorwegen is wederom normaal geworden, Er is geen belemmering of geen ontreddering meer, de treinen komen op uur binnen en iedereen is tevreden. Waaraan is zulks toe te schrijven vroeg ik aan een ambtenaar van de spoor- wegen. Aan de wijze maatregelen van het spoor- wegbeheer, antwoordde hij mij en bijzonder lijk aan het preraiënstelsel voor de machini sten, ontworpen door de heeren D^graux en Gerard. HAROLD. Een Vlaamsoh priester ook onder de slachtoffert? Ouder de slachtoffers van de schipbreuk va* de Empress of Ireland bevindt zich ook nog vader Godefroid, die van Belgischen oorsprong is. Hij a-as priester en missionaris en keerde op de Empress of Ireland naar Eurepa terug om eeno wijle hij zijne familie die tc Mecholea woont, door te brengen. Een roerend verhaal. De Engelséhe bladen brengen nog verschillen- do rooronde verhalen van geredde passagiers der Empress. Zoo deelt een der Loodeuscke bladaa een iutervleuw met een zekere miss Bales mee, die, ofschoon zij nooit had leoren zwemmen, plotseling deze kunst verstond. Ik was van mijn vriendinnen gescheiden, zoo vertelde te* Eensklaps werd het dek de waut van het schip» de kiel stak boven. Ik klauterde met anders schipbreukelingen over den glibberigen want 09 wachtte tot men ons zou komen afhalen. Doch men kwam niet en ten einde ra&dj sprong ik, ofschoon ik niet zwemmen kon, tg water. Ik zakte naar de diepte, doch kwam spoo» dig weer boven. Toen zag ik een man zyn armea uitslaan. Ik poogdo het hem na te doen en bo- merkte tot mijn groote blijdschap, dat ik koft zwemmen. Rond mij was bet een allerakeligad schouwspel. Mannen en vrouwen vochten 0* huilend tegen den dood. Al zwemmendo kon ik eene reddingboot bereiken, die me naar de Lady Evelyn overbracht. o Wy waren met 10 vriendinnen aan boord. Dl ben de cenige, die gered is. Eens gansche Vlaamsche familie omgeko men met de Empress of Ireland Te Sint-Nikolaas is de gnnscho bevolking ten zeerste getroffen door den slag die een der def tigste katholieke familie getroffen heeftOver vijf jaar, vertrok M. K. Verniers, 38 jaar met vrouw en 4 kinderen naar Canada in de Engel- sche bezettingen waar hem eene goede betrek king aan de hand gedaan was door vrienden in de hoofdstad Montreal. Over eenige weken schreef hij een brief naar zijne moeder, de weduwe Verniers, wonende St. Nikolaas, Collegestraat, dat hij met vrouw en kinderen een bezoek aan haar, zyno broeders en zusters zou brengen, dat zijn oudste knaapje reeds 10 jaar, nog goed gedenken had van zijne grootmoeder en hij trachte om haar spoedig weer te zien. Volgens zijn schrijven zou hy met een boot eerder moeten afkomen hebben dan met de Empress of Ireland die vergaan is en zoo vele slachtoffers aan de zee geleverd hoeft. Zijn lang wogblyvea verontrustte zijne familie tot dus vei're, dat gisteren middag twee zijnor broeders naar Antwerpen trokken naar het bureel aldaar gevestigd om tijdingen en verslag over de slachtoffers der Empress of Ireland te geven. Zij vernamen daar dat hun broeder Kamiel met vrouw en zes kinderen verdronken waren; twee kinderen hadden hel gezin vergroot cn waren in Montreal geboren. Toen zij naar St. Nikolaas weerkeerden was hun moeder voor zaken uitgegaan en hebben zy dezo onvergetelijke ramp aan hunne zusters meegedeeld. Hun vader was Vlaamscli letterkundige, com ponisten scheef verschillige tooseelstukken met zang waarvan hij den zang toonzette. Twee zyner zonen zijn geleerde priesters in ons bisdom, een is in Congo en heeft daar eene goede betrekking, een ander der zonen, officier in ons leger, bijzonder geleerd en gediplomeerd in wetenschappen, voornaam cyferkundige, is leeraar in de militaire school te Dondermonde. De jongste heeft reed6 ook eeue plaats in een nyvorlieidsgesticht. Twee dochters zijn in kloo sters. Allen van den oudsten zoon tot don jongste van dit talrijk huisgezin zijn goede muzikanten. FRANKRIJK Zonderling gezelschap. Sedort eenige» tijd had eeue Rumeenscho artiste te Parijs, Mad. d'Argos, de gewoonu» aangenomen, met eeuen panther in een taxir auto door Parijs te wandelen. Daar het diep reeds een paar malen last had veroorzaakt lieoft da poiicie die wandelingen verboden» Indien de artiste zich nog met haren lieveling op straat vertoont, zal het dier vastgenomen en gedood worden. Da ministerieel* krisis. M. Robot is volop aan 'fc werk om eon mi nisterie aaneen tc flansen. Naar het schynt is - hy zinnens verscheidene leden van het kabi net Doumergue te behouden. Een lock-out te Marseille. De metsers besloten hebbende achtereen volgens werkstaking to houden, bij de ver schillige ondernemers van bouwwerken, hob- ben deze daarop onmiddelyk geantwoord met het uitroepen van den lock-out. Drie visschers verdronken Een vischsloep van Philippevllle is nabij d© Franscbe kust omgeslageu. Twe matroze* konden zich zwemmend redden, doch de drift anderen verdrouken. Eene moord te Cazaux. Een rentenier, M. Chapeaux, wandelde ia zyn hof, toen plotselings uit een boschje tweo geweerschoten op hem gelost werden. M» Chapeau bleef dood ter plaats, terwijl de moordenaar de vlucht nam. Ily kon niet achterhaald worden. DUSTSCHLAND Proces van hoogverraad. Hot assisenhof van Lemberg heeft uitspraak gedaan in de zaak van hoogverraad, die sedert twee maanden behandeld wordt tegea den Rutlieensohen dagbladschrijver Bonda» snik, den student Kaldra, en de 2 orthodox® priesters Sandowicz en Hudynn. Allen zyn vrijgesproken. Zij zullen nog ia de gevangenis blijven, tot het vonnis kracht van gewijsde heeft gekregen. Beeldachilders veroordeeld Drie socialisten, die te Charlottenburg hot standbeeld van Frederlk in met roode verf bestreken haddon, zijn Maandag veroordeeld tot 18 maand gevang. Een vierde kreeg eeo jaar gevang. ENGELAND Merkwaardige redding. Het stoomschip Marmora van den P* and O. Lijn meldt, dat do eerste stuurman iit den Indischen Oceaan, op 400 myleu uit d* kust. 's morgens om 5 ure 30, hulpgeroep uit het water hoorde. Twee reddingsboeien met een licht worden over boord geworpen. De boot, die Tervolgens werd uitgezet, pikte eea man op. Het was een kolensjouwer, met name Abdul Rakeeb, van het stoomschip Bengali** over boord gevallen. Hu was achttien uur ia het water geweest. Nog een Incident in het koninklijk palels» Een jonge werktuigkundige is in het palei» van Buckingham gedrongen. De man weed aangehouden en verklaarde dat hij enkel eeufl had wUen beproeven, of het mogelijk wag binnen -e dringen. Iiy is tegen borgstelling in vrijheid gelaten. De Suffragetten. Maandag woonden koning Joris en da koningin de paarden wedstrijden bij in di renbaan Olympia. Pa» had het koninklijk echtpaar plaats ge» nomen in do kouinklijko loge, 0! ooua jonge

De Volksstem | 1914 | | pagina 1