DE GOUDEN ROZENKRANS VereenigÉ Siafsn en Mexico Congo Vreesrii.ke val te Luik Erg spoorwegongeluk te Hoüdeng-fiiRtsrle?. D& Albaneesclie kwestie Nieuwsberichten M- I DE VÖfcfcSSTEM Moedige redder Woensdag spoelde de kleine Susanna Tisson S jaar oud, op den boord van Jiet kanaal St. Martin, to Parijs, met hot ongelukkig gevolg' dat hoi meisje in het w-der viel. Getuige van hot tooi,eel sprong een 13 jarige knaap Gabriël Bernard in bet kanaal en reddo het dochter hui). Vervoer van goud naar Parijs. Men deelt uit New-York mede dat voor 2 miljoen dollars goud naar Parijs verzonden is. DUITSCHLAND De Revolver der klaagster. Woensdag verscheen voor hot tribunaal van Keuion, eono jengo doelt ter Martha Waehlen, die vijf personen vervolgde voor eerroovorij. De bescltuldigdon werden echter vrijgesproken. Daarop trok de misnoegde juffer een revolver uit een zakje on richtte hem naar den rechter. De deurwaarder die de beweging opgemerkt had kon het meisje ontwapenen op hot oogonblik dat zy zou gaan vuren. Martha Waohlor viel vervolgens in bezwijming en moest buiten gedragen worden. Noodlottige onvoorzichtigheid Kon hoeveknecht van Ropiu in Mecklem- burg, had geen vuur om zijne pijp aan te steken. Om er zich aan to schaffen klom hij op eon paal waaraan eléetrische kabels vast gelegd waren. De onvoorzichtige werd dood gebliksomd en plofte ton gronde. Verboden Strategie. Zestig vrijwilligers van een jaar, bGhooren- <le tot het eerste on iweedo bataljon van het S0e regiment der genie in garnizoen te Wiesbaden hebben zich tuchtstraffen op den hals gebaald waardoor zij hun ije loopbaan als reserve-officier gebroken hebben. Om hunne examens voor te bereiden hadden zij eene strategische thesis te verdedigen. Zü vonden niets beter dan de daad bij de woorden to voe gen en zij namen stormenderhand een restau rant der omstreken in. Zij werden echter spoedig ingesloten door den vijai d voor gesteld door soldaten van het regiment, die ze allen naar den post opleidden. Voor deze lei ten krijgen allen 3 tot 7 dagen gevang. Er wordt daarbij besloten dat zu geen deel meer zouden maken van do bevordering der officie ren.. Zü ku.rnen nog enkel den graad van ondor-officier behalen. In de Universiteit van Leipzig De officieel medegedeelde cijfers toonen aan dat 6221 studenten zich hebben doen inschrijven voor liet aanstaande halfjaar in do Universiteit van Leipzig. Dit cijfer bevat 287 vrouwen. De studenten worden immer talrijker te Leipzig. ENGELAND Stemrechtdamenbstooging Miss Pankhurst aangehouden. De stemrechti'amen hadden eene botooging «p touw gezet in de arme wijken van Londen. Miss Sylvia Pankhurst zou vergezeld worden Daar het parlement. De policie had buiten gewone maatregelen genomen rond het lagerhuis. Eene afvaardigigjng met Miss Sylvia Pankhurst, verliet om 8 1/2 ure Old Fred Raad. De stoet had reeds een groot gedeelte der baan achter don rug toen Miss PaDkhnrstmet een groep harer vriendinnen van den stoet gescheiden werd door rijtuigen. De policie benuttigden de gelegenheid en dwong den groep een straatje in te gaan dat afgesloten' werd door eene rij agenten. Miss Pankhurst werd gevangen genomen en naar Holloway gevoerd. De stoet werd uiteen gedreven. De afvaar diging der Suffragetten weid in het Lagerhuis ontvangen door een policieinspecteur, die verklaarde dat de eerste minister do afvaar diging niet kon ontvangen. Hot werd dej siemrechtdameu toegestaan in de Hall St. Stephens binnen totreden waar zij meteenige volksvertegenwoordigers spraken. Na oenige minuten verlieten zp bet paleis. RUSLAND Werkstaking te Bakou. To Bakou hebben meer dan 5duizend werk lieden uit de petrol nijverheid het werk ge staakt wegens eene loonkwestie. Oorlogschepen voor do Zwarte zee De begrootingskommissio der Dmtma zal Vrijdag de bespreking beginnen van bet kre-1 diet, van 12 miljoen pond sterling die moeten dienen voor scheepbouw werken voor de; Zwarte zee. ten einde evenwicht te houden mot do werkdadiglieid van Turkyo iu deze wateren. Het navaal komiteit had reeds het ontwerp aangenomen dat liet bouwen bevat van drio pantserscliepen, twoe kruisers, negen torpedo boo ten eu zes onderzeesobe booten. BULCARtË De Grieksche kerk van Sofia. Do Grieksche kerk van Sofia is aan het Grieksch gezantschap, waarvan zü afhing, teruggeschonken. Zu werd gebouwd met do toelating van het Bulgaarsch H. Synode, om uilsluiteljjk te dienen voor de Grieken. GRIEKENLAND De incidenten van Sofia en Constantinopel. Het raecrendeel der Athener dagbladen doen een vergelijk tusschon do handelingen waarvan do Grieken in Turkije en Bulgarië het siaehtoffor z\jn, on zien hierin een gemeen zamer samengetrokken handeling. GOSTENRIJK-HONGARIE Dood van een oud-minister. M. Robert Meyer, oud-minister van iinan- cen, voorzitter van do centrale statistieken kommissie, is Woensdag te Ween en schielijk ovorloden. MAROKKO Het nieuwe doelwit der Franschen. Generaal Henrys, die do krijgsbewegingen in de streek van de Zaiam beveelt, heeft zijne effectieven op drie verschillende basissen verdeeld, ten einde deel le nemen aan een concentrische marsch, waarvan het gemeen zaam doelwit Kopifra is. Een dezer basissen onder het bevel van kolonel Claude); heeft in den nacht van 6 op 7 Juni een hevige aanval der oproerlingen moeten afslaan, waarby zij vier gewonden hadden. De vijand werd door het kanonvuur uiteengedreven. In don vol genden nacht werd do aanval hernieuwd, die aan de Franschau 4doodenen 11 gewonden kostte. De vijand leed zware verliezen. VEREENSCD E-ST ATEN Dramatische brand. Talrijke slachtoffers. Woensdag morgend is te New-York brand uitgebroken in eono woning, die liet leven heeft gekost aan zeven personen. Achten twintig andere bewoners van hot huis worden gewond. De brand die des nachts uitgebroken was had zich met grooto snelheid uitgebreid on verraste talrijke personen in hunne kamer. Deze om zich te redden sprongen door de ven sters en doodden zich op den slag. AUSTRALIË Volgelingen van Eonnot Woensdag middag toen do kassier der spoorwegstatie van Evoleigh in het betalings bureel binnentrad met een kistje bevattende 82.500 frank, werd hu door twee gemaskerde kerels met een revolver bedreigd, en ontrukte dtm kassier het geldkistje. De bandieten ste gen vervolgens in don auto waarmede zij aangekomen waren. Men denkt dat zü zich van het rijtuig reees ter mii-ken tijdens de afwezigheid van den chauffeur. (44° Vervolg) Nu is het met mij gedaan, gij hebt mij voor het laatst gezien wee» niet bevreesd, dat uw broeder u ooit weer om een kruimel brood zal vragen, hij zal u nimmermeer ver ontrusten, want honger en gebrek worden voor hem opgelost in den dood. r> Bij deze woorden verliet hij de plek, •waar hij stond. Constance ha 1 schielijk den rozenkrans opgenomen, en riep' haar broe der met eene angstige stem na Ri chard Richard 1 Hij keerde terug »-n vroeg Hebt ge nog iels te zeggen n God behoede u voor zelfmoord riep zij schreiend. O, Richard, Richard, kuit het boos opzet, dat uw geest bezighoudt, varen bedenk, dat, hoeveel gij geleden hebt, dit lijden, na eene misdaad, die nim mermeer te verhelpen is, in het andere le ven op nog foltorender wijze zal worden voorlgezet. Dus gij wilt, dat ik zal blijven leven, om honger en gebrek te lijden vroeg hij, boonend lachende. Ik heb aan moeder op haar sterfbed beloofd, u nimmer meer een enkelen pen ning uit tekei'rcn, en ik moet den laaisten wil van een stervende, en althans va»» eene moeder, eerbiedigen. Al zou ik nog zoo gaarne willen, ik mag u niets geven het heeft mij reeds genoeg berouwd, dat ik vroogerin dit opzicht van mijn plicht ben afgeweken. Wat jonker Richard ook mocht misdaan Terugkeer der ElisabethviUe De postboot Elisabetk'ville heeft.Maandag avond, te 8 ure, Las Palmus verlaten, in be stemming voor Antwerpen, waar zij Maandag aanstaande kan verwacht worden. Bevindon zich aan boord Van bet ministerie van koloniën MM. J. Bartzbeim, bestuurder; A.Brochard, luitenant; J. Cstminorinoyer, geneeslieer-dionstoverste; B. Hedemarck, luitenant; F. Sooghen, substi tuut; B. Raskin, administratie-agent eerste klas; (justicie); A. Jacquemin, landmeter van 't kadaster eerste klas; C. Hennebert, onder luitenant; L. Achten, administratieagent derde klas; R. B'»onen. klerkoverste (kadaster!; J. Lhomiiie. id.; J. Cartiaux, kuituuroverste; A Delli« u. krijgsagent; G. Paucheun, klerk eer ste klas; C. Mooneu, id.; P. De Meyer, klerk overste (belastingen); A. Sornin. bijgevoegd postontvangor tweede klas; II. Quinet, klerk tweede klas(financiën); K.OIsso», mecanicien tweede klas; L. Hisquet, eerste onderofficier; E. Paucheun, onderofficier; C. Blaze, agent der rechterlijke orde (Katanga); M. Lenoir, kuituuronderoverste; G. Diana, baan legger; O. Tinei, ambachtsman. Van do Grands Lacs MM. Cappugi Enrico, eeneeslnier-dienstoversto; V. Che mz, sectie overste; M. Ba illyinspecteur adjunkt-nnca. nicien; G. Rosen, machinist; D. Michiols hebben, en zijne ouveldadon waren vele, ik had toch in die oogenblikken deernis met hem. Op hem toetredende, overhandigde ik hem eene beurs met g« u<), terwijl ik zeide Wal fr-ulo Conslance niet veroor loofd is. staat don rentmeester vrij neem dit van mij aan, help u daarmede, en bega geen lage zelfmoord. Hij woog als het ware de beurs op zijne hand. zag mij met den lach van oen waan zinnige aan, en den kleinen Schat met de kracht der wanhoop vcor mij no voeten werpefide, riep hijTo la*tte laat en verdween, zonder dat wij zijn vertrek konden verhinderen. - Eene akelige historie, zeide ik, toen dé rentmeester een oogenblik poosde om zijn gl »s te ledigen. Ik kan mij volkomen den wanhopigen toestand, waar Richard in vnrkeerde, voor oogen st» Hen en hoe het zij, ik g«-voel medelijden met de verlaten heid, waarin hij verkeerde. Zeker, - sprak Jasper, wie zou dat niet 1 Maar, luister naar den afloop. Eer wij voortgaan niet het verhaal, Jasper, moest ge ons nog eens eene flesch halen, maar van het bovenste plankje, want ik zie deze is leeg, sprak de rentmeester. I)e opgeruimde waard, liet zich dit geen tweemaal z- ggen, en binnen eenige minuten zagen wij hem terug, met eene bestoven flesch, welke van ouderdom getuigde, en waaruit hij, na haar schoongemaakt en ont kurkt te hebben, opnieuw onze glazen vulde. Hij zette zicli daarna weder in zijne gemak kelijkste houding naast mij neder, en M. Van der Wilk vervolgde zijn verhaal Hevig ontsteld bracht ik freule Con stance naar huis zij sprak z-*er weinig, en ik geloof, dat zij somtijds bad, wantik zag bare timmcrwerf-oveiste; F. liïarit, metser; II. Do Ryckn, mecanicien tweede klas; C. Tricot, klerk-teekenaar; Vaerendonck, .Vanopden- bosch ou Houet. Van de Compagnie du chemin de fer du Congo: MM. Baetens, Bodino, Vanasscho, Devrieze, Ditvoorts, Lem en Thirionet. Van do Compagnie dea ProduitsAL Ver- donck. Der Sud-Kamerun MM. Pederscn en The- sing. Van deA. B. C. M; Guerard. Der C. C. C. M. Pierlot. Van de Compagnie Bu KasaïMM. Sarra- ziju, Lefebvre, Crutiau-, Otto, Bastin, Ilauus, Hartman, Peffer en Renard. Vau de Comfina M. Quentin. Van de Comlnière MM. Maby, Schock, Devos en Vanlionde. Van de Trappisten dor abdü van Westmallo: eorw. pator Bonedictusi Van den dienst der Dr. T.(R. Goldsohmidt) MM. Camormans en Vanengelen. 12 JUNI 1914 Een mijnwerker 100 metersdiep gevallen Een vreeselijk ongeluk 'bracht Woensdag avond de mijnen van La iiayo, te St-Gillis- Luik, in opschudding. Bij het ophalen dor ddgploeg, wilde een der mijnwerkers, die in de gaanderij van 725 mo tors diepte gewerkt batb zicli naar den op- haalbak begeven. Do man deed eeo misstap en viol in den put. Later werd zijn lijk teruggevonden op eono diepte van 820 meters. Hel lijk was vreeselijk.Verminkt. Een der armen was letterlijk afgerukt, liet hoofd had schier niets menschelijhs meer. De ongelukkige, een Duitscher,Jan Hopers- ki genaamd, was 35 jaar oud en ongehuwd. Hij verbleef in de St-Nikolaasstraat te Luik. Het lijk is naar het dooüenhuis overge bracht. Het vearloopig presidentschap Uit vasto bron wordt gemold dat een groep Mexikanen uit de hoofdstad, aan M. Rabasas een brief hebben gezonden, waarin zij hem het voorloopig presidentschap aanbieden. M. Rabasas weigerde.voor reden opgevende dat liij bet noodig achtte voor do belangen van zijn land nog te Niagarra-Falls te blijven. Algemeen wordt gedacht dat M. Rabasas, niettegenstaande zijne wéigering, hof. aanbod zal aanvaarden wanneer men iets of wat zal aandringen. De minister van Japan zou niét verdwenen zijn Een snclbericht uit Tokio te Berlijn ontvan gen, verklaart onjuist het gerucht dat de rondo heeft gedaan over dé verdwijning van den minister van Japan in Mexiko.Dn depeche veegt erbij dat do minister naar Mexiko terug keert langs SalmaCruz. Aan de bnrroel van Aulnoy, te Houdeng- Aimeries had gisteren avond een spoorweg- figeluk plaats, dat bijna twee slachtoffers aak te. M. Rève, tabakhandelaar kwam met zfjn gespan, in gezelschap van zijnen knecht huis- w aarts gereden. Toen hij door de barreol reed, hoorde hff plots een trein schuifelen. Deze was nog pas op een twintigtal meters afstand. Rève bracht zijn paard een hevigen zweep slag t<>e, waai door het dier vooruitsprong. Een oogenblik later botste de lokomotief achter op de kar. De twee mannen werdén tusschen koopwa ren op de baan geslingerd; Golukkigluk kon de machinist schier oogenblikkeljjk stoppen. Do bandelaar en zün bediende lagen bewus teloos op de baan, doch geen van beiden bad ernstige verwondingen bekomen en na eenige zorgen keerden zij tot het'bewustzijn terug on kondon huiswaarts gevoerd worden. Het paard is niet gekwetst geworden. Een onderzoek is geopend. De harreolwachter beweert, dat de barreol open bleef, daar het signaal niet werkte. lippen bewegen, zonder eenig geluid te hoo- n n. In die overtuiging liét ik haar aan haar zelve over. Met welgevallen rustten nu eD dan hare blikken op het bidsnoer, dat zij verscheidene keert «n te voorschijn haalde, en ik ben verzekerd, dat, hoe aangenaam haar de laatste ontmoeting getroffen had, zij van liet herwonnen kleinood zich eene ge lukkige toekomst voorspelde. Ik ried haar aan, zich spoedig ter rust te begeven, daar zij er zeer overspannen uitzag, en beloofde haar, op haar verzoek, den. anderen morgend om één uur terug te loipen, op welk tijd stip zij tie komst van den hoer Flenking had bepaald. Vóór den aangewezen lijd trad ik bij haar de kamer binnen. Zij vertélde mij welk een onrustigen nacht zij had doorgebracht, wat ik niet behoefde te betwijfelen, wanneer ik haar gelaat slechts aaukag, dat ze»-r bleek was, en van afmatting en vermoeienis go- tuigde. De pendule in het vertrek, waar wij e s bevonden, had nauwelijks één uur ge slagen, of een bediende meldde de aankomst van den fabrikant. Hij ontving bevel den verwachten bezoeker binnen te laten, en weldra hoorden wij zijne zachte stappen op de trap. De ontmoeting, welke er zou plaats vin den, was eene van die soort, welke misschien menig ander, dan den fabrikant, in de war Z'-u gebracht hebben, en hem althans met zijne houding verlegen doen zijn. Deze verlegenheid en verwarring openbaart zich meestal dadelijk, wanneer de bezoeker bin nentreedt, en hij een groólen afstand moet overschrijden, welke hem van den persoon, ien zijn bezoek geldt, gescheiden houdt. Truppenschouwing door prins van Wied. Prins von Wied heeft Dinsdag namiddag al de beschikbare troepen van Durazzo in oogensehouw genomen. Deze troepen bevat ten Mirdieten, Malissoren eo de gendarme rie. De prins en de princes werden te dier gelehonhoid geestdriftig toehejuicht. Willem 1 dad een onderhoud met hel hoofd Izza Bo- letinaz. Kolonel Thomson heeft eene rede voering uitgesproken. Hij verzekerde den prins van de getrouwheid van de troepen, 's Avonds werden wapens en munitie als mede een kanon naar Alosie gevoerd om de MaüSSÖren te wapenen die in deze stad zijn. Het verraad der Italianen. De ondervraging der getuigen voor de zaak Muricchio Chinige (het Italiaanse!) voorval) is afgeloopen. Men weet dat de Italiaansche officiers van Durazzo belicht worden v»n verraad. Tus schen de dokumenten, aangeslagen bij den Italiaanschen consul Muricchio, zou men brieven gevonden hebben, die zeer bezwa rend zijn voor de Italiaansche overheden. De bevolking van Durazzo is zeer opge wonden tegen deltalianen, waarvan ver scheidene reeds eene schuilplaats gezocht hebben aan boord van Italiaansche schepen. De toestand. De oproorlingon hebben, jn do laatste da gen, herhaaldelijk gepoogd onderhandelin gen aan te knoopen met de internationale toezicht8coramis8ie. 2,D00man troepen, die in Epirus kunnen gemist worden, hebben bevel ontvangen zich naar Elbassan to begeven waar zij lieden, Donderdag, verwacht worden. Men zegt dat Ahmed boy Mali zich op do grens van Mulissië gereed houdt om, met zijne krijgers, op bevel van den prins van Albanië, naar Tirana op te rukken. Een beetje muziek. Niet iedereen is muzikant, doch iedereen kan zijn huis ver lustigen met eenige welgekozen muziekstuk ken. Zie daarom eens -ie bladzijde. Brussel. Aanhouding van een oud- veroo dealde. Twee agenten vonden Woensdag morgend een kerel vast in slaap, in do Square aan de Hallèpoort. Wakker go- maakt, wilde de man vluchten, doch hij werd bij de kraag gevat on ondanks zijn weerstand, naar het kommissariaat overge bracht. Daar werd hij herkend als een zeer gevaarlijke oud-veroordeelde, in bankbreuk van bewaking. I)e kwaaddoener werd in de gevangenis te Vorst opgesloten Door een tram onu/cwórpen. Mevr. Vanderstappen, wonende Zinnikstraat, werd Woensdag morgend op de Anspachlaan door een tram omgeworpen. De ongelukkige werd met twee wonden aan den schedel en ergo inwendige kneuzingen' opgenomen. Do poli- cié hëeft oen onderzoek ingesteld. LOURDES en de PYRENEËN {zonder nachtreis) 2 afreizen per maand ZWITSER LAND 22 Juni Bruiloftsreizen en Bijzondere reizen FRANQOIS, 45, Noórdlaan, Brussel. Erge botsing. Woensdag morgend werd een een zwaar geladen kamion, tocbe- hoorendo aan don heer De Brack,Zoutstraat. te Anderlecht, op do Anderlechtlaan, nabij het slachthuis van Brusel, aangereden door een tram. De schok was zeer goweldig. De wagen werd vernield en do tram zeer be schadigd. Daar de tram naar de bewaarplaats reed in de Brogniesstraat, zat er geen enkel rei ziger in het rijtuig. De policie der 3® afdee- ling heeft oen onderzoek ingesteld. Wanhopige da»d. M. X., handels bediende, 32 jaar, woonde op een kwartier in de Gierstraat met zijne vrouw en twoe kinderen. Hij leed aan droefgeestigheid. Gisteren avond hing hij zich op aan 't uil einde van zijn bed, met reepen vanzijnbedde laken. Zijne vrouw sneed deze door, toen zij Je akelige ontdekking deed. Na toepassing- van de kunstmatige ademhaling, een half doet de mate van beschaving kennen, welke de bezoeker zich eigen heeft gemaakt, en be dremmeldheid of linkschheid is veelal een bewijs, dat men zeer weinig' in beschaafd gezelschap heeft verkeerd welk gebrek door eene vrouw van opvoeding den man zeer zel den wordt vergeven. Geheel los en ongedwongen, maar be daard en ernstig, zag ik Reinold binnentre den. Het gelaat van Constance werd met een vuurrood overtogen, terwijl om hare lippen een flauwe glimlach zweefde, die getuigde van hare ingenomenheid nrnt dit bezoek. De heer Flenking, tot haar genaderd, begroette baar met eene sierlijke, doch niet overdreven buiding, waarmede sommige lie den, bespottelijk genoeg, alles wilden goed maken, en vroeg haar op waarlijk deelne- menden toon naar den staat harer gezond heid waarna hij verscbooning verzocht voor zijne genomen vrijheid. liet gelaat der jonkvrouw was weer tot zijne gewone bleekheid terug-gekeerd, en het hijgen van haar boezem getuigde var. de gejaagdheid, waaronder zij leed. Ik had, na een handdruk van Reinold ontvangen te hebben, h<-m een sto>'l aangeboden hij nam dieii dankbaar aan en plaatste zich tegenover do freule, wier blik bijna bezweek voor het doordringend, maar niet onvriendelijk oou van don fabrikant die spoedig een zwijgen verbrak, dat voor beiden hinderlijk zou ge worden zijn. Alvorens ter zake te komen, sprak hij, m gevoel ik het tot mijn plicht, de freule een geruststellend bericht mede te dcelen omtrent eene zekere gebeurtonis. welke kort na hare ontmoeting met haar broeder plaats Alleen hot binnenkomen in eene zaal, waar vond. en die voorzeker aan de onaangename zich vóór ons vele lieden hebben verzameld, i spanning en gejaagdheid waarin zij verkeert, uur lang, keerde de wanhopige tot het leven weer. Men bracht hem naar liet gasthuis. Ongeval. Mevr. Joanna Proulet, Kernstraat, oud 50 jaar, wonende Boom straat, werd op de Waterloolaan, door een wielrijder omgeworpen en ernstig gekwetst. Het slachtoffer werd in eene apotheek ver zorgd en vervolgens terug naar hare woning overgebracht. Kinkhoest, bronchiet en valling. Vroeger stierven jaarlijks duizende hin ders van deze ziekten welk huisgezin heeft op bet kerkhof geen kind liggen, van deze ziekte gestorven? met Kink» hoest »'CRi£t!5e Halewyck, apotheker, Groensclmarkt, Oostende, ontsnappen zij allen. VerkrijgbaarAalst, apo theek De Valkeneer; Antwerpen, De Beul Dendermonde, Roman Gee- raardsüergen, Van Dainme Aalter, Tavernier. Hondcrde certificaten bij "el ke remedie. Elke apotheker zal wel haast de Kinkhoestremedie Halewyck moeten bezitten. Prijs* 3,50 fr. Dubbele zelfmoord Een M. Willems van Waver, was Maandag naar Brussel een paar kamers komen hurèn in het buis n. 33, der Zilverstraat, bestemd voor zijnen zooii Rönó een handelsbediende. Maandag avond betrok de zoon Willems reeds de kamer en toonde zich vergenoegd. Dinsdag avond, evenwel, sloop hij onopge merkt het huis binnen, vergezeld van zijne vriendin Anna Rauch. Wanneer do dame des huizes Woensdag morgend den jongeling ging opkloppen kreeg zij geen antwoord. Er werd tever geefs op de deur geklopt en geroepen. Alles bleef doodstil in de kamer. Een ongeluk vreezende, werd de policie gewaarschuwd. Daar de deur langs binnen op slot was ge draaid, werd een ladder tegen het venster geplaatsten zoo geraakte een agent in de kamer. Op het bed lagen de jongeling /en het meisje lovenloos uitgestrekt, het gelaat op wreede wijze verwrongen. In 't midden van de kamer brandde nog een vuur van houts kolen. Dokter Matthys werd dadelijk ontboden doch het was to laat. De lijken werden naar het doodenhuis overgebracht. Een vlugge loopjongen Een hande laar der Henegouwlaan liad over eenigen tijd eon nieuwen loopjongen aangeworven, Adolf H., geboren te Anderlecht in 1838 en er wonende in de Georges Moreaustraat. Over een paar dagen gelastte hij dezen eene som van 250 fr. te gaan betalen. De loopjongen ging heen en... loopt nog. Een sehoenmagazijn geplunderd. Dieven zijn verleden nacht in het schoenma gazijn gekomen van M. Adams, Nieuwslraat. Het magazijn en al de vertrekken op het gelijkvloers werden doorzocht. Eon groote hoeveelheid koopwaren werd ontvreemd.'s Morgens werd de diefstal vast gesteld en eeiio klacht ingediend bij d© po licie. Do daders zijn niet gekend. De ongemengde kofffe van Brazilië of elders, wordt bijzonderlijk uitmun tend, wanneer men er voor de helft Chi- corei der Trappisten Tincart bijvoegt. Elsene Paard op hol Woensdag morgend ging het paard van eon bierkoop man op hol in de Viuduktstraat. Het liep van de helling en viel op deD steenweg van Waver in een vensterraam. Het dier werd zwaar gewond aan de borsten devoorpooten. De veroorzaakte schade is tamelijk groot. St Joost-ten-Noode. Dievegge geknipt. Een polioieagent bemerkte Woensdag morgend eene jong© vrouw, die mot een zwaar pak uit den witgoedwinkel van M. Abbeloos, St-Joostplaats kwam. Zij droeg haar pak naar eene kar die in de Twee Ker kenstraat stond en keerde daarop naar den winkel terug. Zij legde zoo twee,drie koeren den weg af en telkens bracht zij een pak mee. Do agent, die vermoedde met eene die- vegge te doen te hebben na dorde de kar en sprak do vrouw aan. Deze verklaarde dat zij de meid was bij M. Abbeloos en buiten de een einde zal maken. Constance, die eeni- gen tijd voor zich had gezien, sloeg plotse ling hare oogen op, en verwondt-ring en dankbaarheid, teekenden zich daarin af. Het moet u niet bevreemden, dat ik kennis draag van die ontmoeting, begon Reinold weder, daar het bericht er van mij tor ooren kwam, na het tooneel, wat ik zelf héb bijgewoond. Gisteren avond, omstreeks half acht, wandelde ik langs de rivier op jden w»«g, die- Van hot dorp na het twee uur verder gelegen spoorweg station geleidt. Eenige schreden, op hei voetpad gezet hebbende,, passeerde ik onzen goeden pastoor, die waarschijnlijk, na ingespannen studie, zich een weinig zocht te verstrooien en op te frisschen. Het weer was fraai er waaide een verkwikkende noord, oostenwind, en de maan stond helder aan den hemel. Ik was den eerwaarden man, die lang zaam wandelde, in eeii flinkon pas voorbij- geloopen. Mijn groet werd met een vriende lijk goeden avond beantwoord, en weldra kwam ik de breede laan voorbij, welke uit het boscli toegang tot don grooton weg verleent. Allerlei gedachten, betreffende de aan staande uithouwing van mijne fabriek, hiel den mij bezig, toen ik na éen paar minüten, op een groeten af3tai)d, daar het zeer stil op den weg was en de wind achter mij aan waaide, een paar driftige stemmen waar nam. Ik zag om, wat dit had te beduiden, en vreesde, dat de pastoor het slachtoffer ©ener onbeschaamde aanranding was. (Wordt voortgezet.).

De Volksstem | 1914 | | pagina 2