Bmsselsciie Kiekskeiis DAGE EENE BESTATIGINGSZITTING 'T EEN EN 'T ANDER De Kommissie der XXXI I*uilenland Twintigste jaargang n' 141 Vrijdag 19 Juni 1914 "te Ijourd.es 2 CENTIEMEN HET NUMMER ABONNEMENTEN! Zes maanden 4 franken. Een jaar 8 franken. Inschrijving in alle postbureelan van het land. I* UITGAAF, 4 u, 's Jïonds 0 0 T UITGAAF, 7 u. 's avonds 0 Pour (onto la publicitó commerciale et financière du journal, s'adresser éxclusivement k i'Agence Réclame Godts, 2, Place de la Bourse, Bruxelles. BUREELENa TE ERUSSEL I TE AALST MdGODTSjBeupsplaats, 9 I 0, Kerlrstraat, 9 Telefdon A 3299 Telefoon 114 BestuurderJ. Van Nuffel'De Qendt. AANKONDIGINGEN KI. aank. (1 tot 4kl. reg.)fr. 0,60 3f bladz. (de regol) fr. 1,00 4e bladz. (de regel) fr. 0,30 Financ. aankon, (perregel)fr. 2,00 Sport (per regel) fr. 1,0® Gemengd nieuws per regel fr. 2,00 Recht.herstell. (per regel) fr. 2,oJ Overlijden (per regel) fr. 2,Gfll Commerciale en financieeie aankondigingen zich uitahritelijk ti wende uAge nee Réclame Godts, 2, Beursplaats, Brussel. Ziet ge daar Techts, nevens den pracli- ïigen steenen trap die u naar de Basi liek leidt, dat klein doch bewonderens- jvraardig gebouw? Eb wel't is daar. Daar zi.ju ze te vinden- de twintig of 'dertig geneoskeeren die de goddelijke wonderen door de mensGlielijke weien- scliap om zoo te zeggen moeten goed1- Ike uren. Ik zou u zeggen: komt mee daar bin Hen, doch 't is allermoeilijkst. Eerst en vooral daar is geene plaats, en dan nog indien er zelfs een plaatste ware, zoud't ge onvermijdelijk een of twee ziekendragers tegenkomen die u den ingang zouden versperren en dat wel op geweldige wijze.... want, die kerels hebben bij hnnne draagriemen gezworeü onmeedöogend te werk te gaan en geen indringer doorgang te verleenen. Maar, Mijnheer!... Maar, Mevrouw!... Ik ben de zuster van den genees heer die daar aanstonds binnenkwam. ;t Is mogelijk. Dan mag' ik binnen fNiet te doen. Hoe dat? Spijtig- genoeg, Mevrouw, 't doet me pijn, leed en zeer, doch 't is ons ver boden u binnen te laten. En diezelfde samenspraak herbegint zoo honderd maal per dag. Men heeft groot gelijk. De eerste zaal is immers juist groot genoeg'om aan den genezene zieken toe te laten te wachten op het onderzoek én de bevestiging hun per genezing; en de tweede zaal, waar 'de geneesheerpn zich bevinden, is voor zeker ontoereikend. Nochtans 't zijn de meubels niet die te veel plaats innemen; eene lange tafel met papieren en verslagen bedekt, drij banken, eenige stoelen, en 't is alles. Eenieders belang bestaat alleenlijk in die vergadering van geneeskundigen, waaronder er velen zijn die geen geloot' hechten aan de genezing, en op wiens aangezicht men gemakkelijk kan lezen 'dat zij volstrekt besloten zijn zich cene overtuiging in den eenen of anderen te vormen. 't Is vast en zeker dat zulke zittingen 'cenig zijn in gansch de wereld, zooveel te meer dat onze hedendaagsche wijs neuzen reeds beginnen te spotten en te •lachen bij het hooren uitspreken alleen yan 't woordje: Mirakel! Ziellier nu, geleund men den ellebooö op tafel, in zijne gemeenzame houding, dc oppergeneesheer, döktoor Boissarie. Een raadselachtige glimlach zweeft op zijn zoo vriendelijk en aantrekkelijk laangezicht; daar kan men van alles uit T&pen: een toegenegen twijfelgeest, die altijd gereed is om de geestdrift der zie- Iken, thans genezen van zenuwachtige kwalen, die hier te Lourdës van geenen tel zijn, te ontmoedigen; en die insge lijks het verlangen koestert van, in de tegenwoordigheid en na bestatiging zij nor ambtsbroeders, de ernstige gevallen waar O. L. Vrouw de zekerheid doet van .gevoelen, te bevestigen en te doen op merken. n een hoek, vinden wij een groepje 'doktoors die luidruchtig aan 't klappen zijn en ik hoor een onder hen zeggen: Alleenlijk op die voorwaarde geef ik me over Welke die voorwaarde is, weet ik Sliet; doch wat ik weet, dat is dat de Igene'zene ziek«i op gansch bijzonder wijze zullen onderzocht, ondervraagd en luitgepluisd worden. K'echtover d'e voorzitter-geneesheer, top een bank, de ellebogen op de knieën' het hoofd tusschen de handen, zit een -oude geneesmeester, gedekoreerd met het Eereleg'ioen. Hij schijnt zich onle dig te houden met eene inwendige rede- Heering. diepzinnig te vervolgen. Later ben ik te wete gekomen 'dat 0. L. .Vrouw de bovenhand kreeg. Al op eens, komt er beweging in cTe eaal: 't is eene der eerste zieken die ijooruit treedt, zij werd in 1891 genezen. Arme kleine, ik beklaagde ze toch 'een weinigtje, uit het diepste van mijn hertzoo jong nog, nauwelijks veertien •jaren oud, met hare groote blauwe kij kers en dat open .en verstandig wezen (weggestopt onder die blonde haren die öchenen een gulden lichtkrans rond haar klein wit boerinnekapje te vormen. Zij heet Clementina Trouvé, geloof ik t-och, want ik onderzocht zoo wel alles wat rond mij gebeurde, dat mijne no tas rap opgeteekend, niet zeer .wel meer j leesbaar zijn. Zij doet haar geval uiteen, 't was ons reeds bekend, vermits de verslagen op tafel lagen; döch de omgeving verlangt haar te hooren spreken. Zij bekende een voudig weg, d'e oogslagen vol afgunst die ze op hare door de Voorzienigheid meer bevoordëeligdë vriendinnen sloeg, en het vurig gebed dat zij tot O. L. Vr. stuurde, opdat zij ook eens op hare beurt hare schoenen moogt aantrekken om de H. Mis bij té wonen. Bij haar vertrek naar Lourdes liad zij zeer veel lijnwaad medegenomen. Doch d'e wonde liep zoo geweldig dat alles reeds van den eersten dag af bezoedeld was en zij voegde er met een eenvoudig glimlachen bij, dat 0. L. Vrouw van Lourdes zeer wel had gedaan met haar den eersten dag van haar verblijf in de Mariastad te genezen want voorzeker had haar het noodige lijnwaad ontbro ken, zoo bracht ze in Op het verzoek der geneeslieeren toont zij haar thans zeer gezonde voet zij buigen zich allen voorover om de al geheele verdwijning der wonde te besta tigen; nauwelijks kan men eene lichte roodachtige kleurschakeering bemerken daar waar eens de ongezonde vlek stond. M. Zola, die liet onderzoek en de be statiging bijwoont, bijt driftig op zijn handschoenvinger, en dit teelten zegt ons dat hij in gedachten en red'eneerin- gen is verslonden. Welk een ongeluk en hoe spijtig, zegde hij aan doktoor Boissarie, dat niet een geneesheer der Parijscke Akademie hier nu tegenwoordig is O, indien die heeren tot hier willen komen, antwoordt M. Boissarie, zullen wij wagenwijd1 onze deuren openzetten om ze te laten binnentreden. Het meisje nochtans is haastig heen te gaan. Men laat het_ hem eindelijk toe; zij herleeft, want ziet hoe rap" en gauw zij kous en schoen aantrekt, ook, zij ver wijdert zich als 'ne vogel, ongeduldig om te ontkomen aan al die gadeslaande blikken die niet eene van hare minste bewegingen, laten verloren gaan. Men heeft nauwelijks tijd om zijne gedachten eens mede te deelen nopens dit zonderling geval, of ziet, daar komt eene dame van grooten-huize binnen. 't Is Mevrouw de C..., wiens afster ven iedereen gisteren avond' vreesde men had ze gezien zoo bleek als de dood, zoo terneergeslagen dat ze slechts nog in 't leven bleef dëor menigvuldige mor pkine-inspuitingenal de grootste, de geleerdste, dc rapste geneeslieeren van Parijs en daarbuiten hebben ze verlaten bij het baden in 't Lourdeswater, viel zij tot tweemaal toe in bezwijming En ziet ze hier nu pijlrecht, en op ver zoek der doktoors, d'e bestatigingszaal weg en weer flink doorstappen. Men onderzoekt ze en alle spoor van longtering is verdwenen men spreekt haar aan, en hare stem klinkt helder en duidelijk. Hare antwoorden zijn zalvend1 en ge zaghebbend en dat maakt indruk; men wordt gewaar dat de dankbare vrouw. Onze Lieve Vrouw thans meer en meer wil doen beminnen. En opnieuw bijt en' beknabbelt M. Zola zijn handschoenvinger. Wanneer de mevrouw mag heengaan, staat iedereen recht om haar eerbiedig te groeten. Het voorbijtrekken der ge- nezene zieken zal thans nog zeker wel twee uren. voortduren. iWie zou de diepe gemoedsbewegin0 die men bij zulk schouwspel, waar de menschelijke wetenschap met het bo vennatuurlijke in gemeenschap treedt kunnen beseffen en weergeven Wie zou de verwondering, de ver baasdheid en de verslagenheid van al die ernstige heeren kunnen weergeven...... zij> de groote en geleerde mannen van hunnen tijd', die naar Lourdes kwamen, omdat zij door dë faam van dien wonder- grond getergd en aangelokt werden.... omdat zij er de mirakelen gingen ver pletteren en uiteen doen stuiven, zooveel te meer dat ze gewapend waren met hun dubbel a aartvittersaangezicht en die thans van hier optrekken, al nadenken de, onthutst, verijdeld, verstoord, zon der hunne nederlaag te durven beken nen, en zoo de woorden van 0. L. Heer bevestigende en rechtveerdigende, de woorden die Hij sprak over de vruchte loosheid van mirakelen uit te werken in t bijzijn van ziende blinden die toch de oogen gesloten houden?... Maar wie zal de basiliek of bovenkerk, de schaduw barer schitterende torenspits op de ber gen en wolken af'teekenen. Nog hooger dan de wonderkerk en op het hemelblauw wijzende, zie ik op den hoogen berg daarnevens d'e kruis weg zijne voertien statiën of standplaat sen immer hooger en hooger rekken; en gansch van onder, in de diepte, langs den kant van de grot, hoor ik, ineenge smolten, zoet en zacht en machtig dë stem van duizendë bedevaarders die be keering voor de zondaars, genezing voor de zieken eff. zaligheid en welvaart voor 't Vaderland afsmeeken. En ik denk Heere indien tien rechtvaardigen genoeg waren om Sodoma en Gromonha te sparen, zouden wij nu, bij het zien van zulk een schouwspel mogen wanho pen van der wereld zaligheid? (Naar Pierre l'Ermite.) A £3 O passen Per omzendbrief liceft de heer de Broqueville bevolen dat de ge- wonè pas voor het voetvolk, die 120 stappen per minuut is, stipt dient gevolgd te worden. Er waren regimentoversten die den gewonen gang op 140 passen por minuut hadden gebracht. De minister zegt 120 en hij heeft gelijk. 12C passen per minuut staat gelijk met nage noeg G kilometers per uur dat kan uitgehouden worden door de soldaten die met een gewicht van ongeveer 15 kilos op den rug loopen. 140 passen per minuut staat byna gelijk met 7 kilometers per uur dat is goed voor een eindje maar niet om lang vol te houden, eikoen weet dat bij ondervinding. ■t Grootste IcanoM. Tc Mepper waar de groote schietbaan der kanonfa briekKrupp gelegen is, heeft men een kanon beproefd, dat voorzeker wel het grootste van de gansche wereld is» Het is niet minder dan 17 meters lang en heeft 17 centimeters doorsnede. Om het kanon af te vuren, heeft men telkens 200 kilos buskruit noodig, zoodat elk schot meer dan 10,000 mark kost. Het kanon rel f heefteen half miljoen ge kost. Men kan er meer dan 24 kilometers ver mee schieten. Ft\i33enscantate GENT Zooals de plakbrieven melden wordt de uitv ring van de Rubenscantate te Gent,voorafgegaan van de beroemde Kindercantate De Wereld in. Deze wordt te Gent aangevoerd door den heer L. Arschodt. 8G0 kinderen zijn ingeschreven ec volgen regelmatig de herhalingen. Het Antwerp sche orkest onder het bestuur van den heer Keuvels, zal De Wereld in begeleiden. Dit grootsch muzikaal feest zal zeer stipt om 4 uur beginnen en om 6 uur geëindigd zijn. Dus in tijds voor do avondtreineu, Doch die dag is het sluiten van de Gentsche Feesten, 's Avonds is er venlichting van de wereldberoemde Graslei en daarna Volksbal op den Kouter. Ook werden nachttreinen in alle richtingen ingericht. ja.uLStral£aelie H:adLetfen. Een dertigtal Dustralische kadetten, onder de bevelen van twee ofllciers en vergezeld van een kleinen klaroenblazer en een vlagdrager, heb ben Dinsdag do bijzonderste merkweerdigheden van Brussel bezocht. Het uniform dier toeko mende officiers is eenvoudig, doch sierlijk donkerblauwe rest niet lederen middenband, broek in khaki, gele lederen waggen en gele schoenen, voorzien van groote stalen sporen. Het hoofddeksel is een slappen vilten hoed met opgeslagen kant en kokarde, waarop het woord Australia in zilveren letters aangebracht is. Bij het verlaten van het stadhuis werden de ka detten, om hunne kranige en flinke houding, duchtig toegejuicht (foor de talrijke nicuwsgie- gierigen. Op deETansclie srens. Reeds lang klaagden de personen, die uit België naar Frankrijk reisden, over den last dien zij van de Franschedouanen ondervinden, omdat hun reisgoed niet inde troinen zelf gecontroleerd wordt en zij met hun reisgoed naar het tolkan toor moeten gaan. Op deze klachten heeft het Fransch departe ment van financen geantwoord, dat er te veel kleine voorwerpen zijn, zooals tabak, stekjes, speelkaarten, koffie, thee, briketten, enz., waar- an de invoer streng verboden of zwaar belast is. Het is dus noodzakelijk een streng onderzoek in te stellen. Nochtans stemt het douanen bestuur er in toe, dit onderzoek in de wagons zelf te doen van al de treinen met doorloopende kom pa rtimentèn. De maatrcgol zal algemeen ge maakt worden, als al de treinen met doorloo pende wagons zullen zijn. Door een arend opge- liclit. Tc Eichlog, naby Salurn, in Tyro- len, was een landbouwer, Andreis genaamd, in het veld aan 't werk, terwijl zijn 4jarig zoontje op den rand van een bosch speelde. Toen de va der huiswaarts wilde keeren, was er van het het geloof der anderen, der ware chris- jongentje geen spoor meer te vinden. De geheele tenen aldaar bezingen?... bevolking van den omtrek ging op zoek, doch Zle* «oor het openstaande venster, I kon het kind niot terugvinden» Verongelukt kon liet toch niet zijn, want in den omtrek waren cr noch grachten noch putten. De policie ging dan op zoek met een welafgerichten hond; dc/.e liep weldra van de plaats waar het kind gespeeld had, tot voor den stam van een hoogen boom en begon dan luide te bassen. Eenige landlieden hadden korten tijd voor 't verdwijnen van het knaapje een reusachtigen arend op den top van den boom zien zitten. Naar alle waarschijnlijk heid is liij met het kind opgevlogen naar een der diepe holen, waarin de arenden hunne nesten hebben. Tegen liet cinema-se- ■^aar. In de laalste konferencie der bur gemeesters van Brussel en omgeving, werd de volgende belangrijke kwestie besproken De gemeenteraad van Anderlecht had voorge steld dat. het aan de houders van cinema-lokalen zou verboden worden, kinderen beneden de 14 jaar, die niet vergezeld zijn van een meerderja rigen persoon, in hunne zalen toe te laten. De konferencie heeft, na eene grondige be spreking, met algemecne stemmen dit voorstel verworpen, maar beslist, de bijzondere aandacht van den minister van justicie te vestigen op de gevaren, die de vertooningen, in zekere zalen voor de zedelijkheid der kindsheid oplevert. En do konferencie besloot niet den wensch uit te drukken, dat de macht van de gemeente-over heden, onder dit oogpunt, door de wet zou uit gebreid worden; Borstbeelden en portretten. Een protec tionnist. De financieeie krisis. Men sblirijft ons Brussel 17 Juni. Ongeveer eene maand geleden, lieb ik u gemeld, dat de kunstschilder Stevens gelast geworden was met het schilderen van het portret van wijlen Koningin Maria Hendrika, mits den prijs van 12,000 fr. Do portretten der kabinetsoverston, staats ministers, voorzitters der Kamer, welke de leeszaal der Kamer versieren, zyn al zoo koninklyk betaald geworden. Het portret van M. Beernaort, braebt aan den kunstschilder, M. De Vriendt, 15.000 fr. op. Deze van MM. De Sadeleer en Schollaert, door kunstschilder Wauters, bobben elk 22.000 fr. gekost. Er zijn er evq|KveI ook van mipderen prijs geweest. Zoo kreeg AL Tytgat slechts 6000 fr. voor het portret van M. Cooreman, en M. Janssens van St-Nikolaas, slechts 5000 fr. voor dat van M. De Landtsheere. De Commissie dor XXXI kwam Woensdag moi'gend te 10 ure bijeen. MM. Vanderveldë en Hymans waren afwezig. Men hoorde redevoeringen van MAI. de Kerckhove d'Exaerde en Van den Heuvel over de raadplegende commissies. Men haalde het voorbeold aan van de raad plegende commissie, in 1912 ingesteld te Mid- delkerke. Daarna stemde men do volgende teksten De commissie drukt den wensch uit1° dat de gemeentewet op uitdrukkelijke wijze aan de gemeenteraden het recht toelcenne tijde lijke en bestendige commissies in te stellen, bestemd om ze voor te lichten door studies, adviezen, verslagon en voorstellen. Het 2° is dezelfde tekst met dit verschil dat er hier kwestie Is van de schepencollegies en er enkel spraak is van tijdelijke commissies. Daarna begon men de bespreking over de kwestie van te weten of do raadplegende com missies verplichtend moeten zijn. Verscheidene leden, waaronder MM. Da- moisaux, Woeste en Van Cleemputte, bestre den zulks, als zijnde tegen de grondwet, te gen den openbareu geest en uitloopand op eene centralisatie, die niet fn het karakter ligt van de Belgische instellingen. Die verplichting is overigens onnoodig. De zitting wordt te 12 ure geheven. 's Namiddags werd eene nieuwe zitting gehouden. Na eene lange bespreking, waaraan deelaa- men do heeren Van den Heuvel, Prins, Mas- son, Woeste, Orban.Destréo, Dejace, Lambert,, Schollaert ou do Kerckhove d'Exaerde,- wordt een voorstel van M. Prins gestemd, ook de inrichting der raadgevende kommissiën, bij de gemeenteraden, goedkeurende. De wensch wordt ook gestemd dat de be roepsgroepen der gemeenten zouden deelma- ken van die commission. Eeu wensch van M. Van den Heuvel wordt nog gestemd, om de gemeenteraden aan te zetten, vóór belangrijke punten in stemming te leggen, den raad der ingestelde commissie in te winnen. De regeering en de bestendige afvaardiging zou die raadinwinuing kuuuen verplichtend maken. Voor wat de samenstelling dier commissiëu Do borstbeelden der kabinetsoverston, in betreft, zou alle vrijheid moeten gelaten wor- het Natiepaleis geplaats, kosten slechts 2500 frank. In de maand November aanstaande, zal liet borstbeeld van M. Schollaert, gebeiteld door M. Lagac ook afgewerkt zijn. Slechts eenmaal werd een dezer beolden geweigerd dat van Jef Lambeau, die gelast was bot borstbeeld van AI. Van den Peere boom te maken. Jef Lambeau had het beeld gemaakt, den rug eenigzinsgebogen, de rech terhand op de borst, aldus AI. Van den Peere- boom in zjjne gewone houding voorstellende. Niet wotende wat gedaan, met het marmer dat men hem aan zijne vingers liet, kapte de boeldhouwer de beide armen af en vermin derde de hoogte van het beeld, door ook een deel der borst weg te kappen. Hij bood dan het beeld andermaal aan en ditmaal werd het aanvaard. Sommigen zullen misschien donken, dat 2500 fr. geen prijs is voor een borstbeeld van een staatsman. Zij mogen echtor niet verge- ton, dat de beeldhouwers volgaarne dien prijs aannemen,omdat zulk werkje voor hen eene goede reklaam is. r i Men heeft my eene leutige geschiedenis verhaald. De gordijnen welke de vensters der Kamer versiereu waren versleten en moesten dus vernieuwd worden. Een ambtenaar sprak er van met een der lcwestors dor Kamer, AI. Pirmez. 't Is goed, zegde AI. Pirmez, duid mij een huis aan, waar ik ze kan koopen. Alen vindt deze gordijnen niet in België antwoordde de ambtenaar. Weihoewedervoer M. Pirmez, en waar heeft men deze gekocht Te Alauchester. Ik wil hier geene Engelsche gordijnen. Indien er nieuwe gordijuea komen moeteu het Belgische zyn. Onmogelijk AI. de Investor. Ehwel, laat dan de oude hangen ant woordde M. Pirmez protectionist De gevolgen der financieeie Icrisis doen zich al meer en meor gevoelen te Brussel. Ziehier een tweetal voorbeelden, welke zulks ten volle bewijzen. Een beenhouwer die gewoon was het vleesch te loveren aan een der best bezochte hotels, vertelde onlangs aan een mijner vrienden.dat hij nu nog slechts 60 kgr. vleesch to levoren had por dag, terwijl hy vroeger 300 kilogr. daags leverde. Nog een ander voorbeeld Vfen al de kan tienen gelegen langs de boulevards van do Noordstatie naar de Alidi, zyn er slechts drie welke ru^over to nemen zijn. Dat er altyd uitzondoringen zijn liet eene keukenmeid dezen morgend nog zien. Alhoe wel er niemand in tweede klas was, ging zjj met haren witten voorschoot en provisiemaud heel majestueus in eerste klas plaats nemen op den tram..* HAROLD den aan de gemeenteraden. De zitting wordt om 4,15 ure geheven. Eene nieuwe vergadering zal gehouden worden op 29 Juni. FRANKRIJK Ontsnapte Galeiboef. Dinsdag morgend werd te Parijs een ge naamde Flam and aangehouden onder beschul diging van diefstal. De kerel werd naar do meetkundige dienst geleid waar men bosta- digde dat de aangehoudene in werkelijkheid Crispon heet, die in 1906 van do galeien van Guyano wegvluchtte. De galeiboef had sinds dien onder valsche namen geleefd, en was zelfs tot een jaar gevang reeds verwezen go- worden wegens diefstal zonder dat men hem erkend had. Echtelijk drama Woensdag morgend werden da agenten van den post de la Glacière te Parijs, verwit tigd dat een echtelijk drama op den Boulvard Auguste Blauqui plaats gegrepen had. Eeu wijnkoopman, doodde er zyue vrouw met revolverschoten en poogde zich vervolgens to zelfmoorden, door zich een kogel onder do kin in het hoofd te schieten. Hot slachtoffer werd door drie schoten getroffen. De man dio jaloersch was, verkeerde in dronken toestand op het oogenblik van het drama. Kuststoomer door een wrak in den grond geboord. De kuststoomer Planier Dinsdag avond uit Marseille naar Nice vertrokken met eene lading kalk en petrool is in botsing gekomen met eene onderzeesclie wrak. De Planier v is onmiddelyk gezonken. De bemanning vau het£chip bestaande uit vijftien koppen is go- red. De stoomer was 54 meters lang en 8,50 meters broed en verplaatste 599 ton. DUITSCHLAND Vergiftigde worst. Te Bockenheim is de familie van den werk man Volk vergiftigd goworden door worst. Twee der kinderen zijn dood. De moeder en eene dochter verkeeren in een gevaarlijken toestand. Eene moord voor het assisenhof. Woensdag zijn de debatten begonnen voor de gezwoornen van Elberfeld. van het proces, ingespannen tegen Brnnéhilde Wilden en den dokter Ilermaun Noien. Mej. Wilden wordt beschuldigd op 15 Februari 11. haar verloofde M. Petrus Nettel beck van Dusseldorf gedood te hebben. De ondervraging der getuigen heeft geen licht in de debatten gebracht. De koningin van Beieren gewond. Ter gelegenheid van liet bezoek van den koning en de koningin van Beieren, aan Pas- sau, had het gemeentebestuur Woensdag avond een vuurwerk laten afsteken. De ko ningin werd licht gewond aan het hoofd door een stuk hout, voortkomende vau een vuur» PUI.

De Volksstem | 1914 | | pagina 1