Een vreeselijk ongeluk Vsreenigds Staten en Mexico Bureel der KatïiolieksWerkea OPROEP Eene dramatische redding te BERCMEM-BIJ'&STWERPEB Orama,ïk:a DE UAAGD DER WOESTIJN Be Aiiianeesclie kwestie HET CM WEDER Nieuwsberichten AMER JACQUES 2 MAROKKO Blnediêo Fransch® zegepraal. Bon Pareer blad deelt me^e dat tijdens liet gevecht van Zondag rond Tazza.de vijand met schrikkelijke verliezen werd aehUruitgedre ven, maar dat de Prenachen onder hunne öocd»D een honger officier betreuren. die luidens zekere geruchten een kolonel zou VEREENICDESTATÊN Een temmer door een leeuw verscheurd. Men vertelt dat Zondag avond te Chicago een vreeselijk tooneel hooit plaats gegrepen. Een temmer ging inde duisternis in eono kooi waarin vijf leeuwen opgesloten zaten. Een der boesten liep den '.«minor omver, waarop de andere zich op hem wierpen en aanstukken scheurden. Een dor loeuweu ontsnapte ua- dien en liep door de straten der stad. Men ge lukte er eindelijk in hem te vangen en terug op te sluiten. Katholieke en Grondwettelijke Vereeniging van het Arrondissement Aalst GROOTE RARKT, 24, AALST Met de kiezingen van 24 Mei 11. zijn er nog ©ens met honderden reklamatiën toegekomen van politieke vrienden, die met stemmen te weinig op de kiezerslijsten voorkwamen. Niets was or dan aan te doen 't Is nu, dat alles kan in regel gesteld wor den, 't is nu dat de kiezerslijsten opgesteld worden. Wi.i doen dus een warmen oproep aan al enzeKatholieke Vrienden, en in 'tbezonder aan dezen die twijfelen, of ze hun volle kies recht hebben en onmiddelijk naar uit zien, en olie inlichtingen zonder uitstel te laten ge worden aan M. Zenon De Vos, Bureel der Katholieke Werken, Groote Markt, Aalst. liet bureel is open den Donderdag, Vrijdag en Zaterdag van iedere week, van 9 1/2 tot 12 ure voormiddag en bij uitzondering 'sZondags van 10 tot 12 ure voormiddag. Een duiker door e"n torpedoboot gered Een wachtmeester van het arsenaal van Cherbourg (Frankrijk), Jean Dorange, was Maandag morgend buiten de haven in zee af gedaald, om een torpedo welke io bet zand gezonken was, op te halen. E«ue torpedoboot welke in den omtrek oefeningen deed, sneed de luchtbuis van Dorange door. De duiker scheen onvermijde lijk verloren, toen hij zich aan den torpedo boot kon vastklampen. Gelukkigljjk had de bemanning zulks bemerkten dadelijk ging de torpedo naar boven. Daar snelde de bemanning der sloep van Dorange ter hulp en de duiker werd in het bootje getrokken. Dank aan de krachtdadige hulp kon men den man, die reeds het bewust- aiju verloren had, tot hot leven terugroepen. Een knaapje levend verbrand Een vreeselijk ongeluk had Maandag na middag plaats, in het huis n. 70 der Wijn gaardstraat, te Berchcm-by-Antwerpen, al waar M. Leo Bollanseo eon werkhuis van glasgraveeren heeft ingericht. Rond 4 1/2 ure namiddag was hij in gezel- Schap van den 15-jarigen'leerjongen, bezig •en mengsel te maken van kokende vernis, toen eensklaps liet gevaarlijk vocht ontplofte. De stukken van den ketel en van hetgasvuur vlogen in alle richtingen, terwijl kolomuieu brandende vernis allerwege neerstortten. M. Bollansee had de tegenwoordigheid van geest, zich te laten vallen en werd door het brandend vocht niet getroffen, doch «ie leer jongen, het knaapje Pauwels, kreeg het op do kleeren on in een oogwonk geleek by eene levende toorts. Huilend vluchtte hij de straat ®p. Werklieden van don wegenisdienst snelden bem ter hulp en golükten er na eeuige minu ten in, de vlammen uit te dooven, door den arme kleiue in eeu deken te wikkoleo. 6® VERVOLG. Ach mevrouw, zeide Nancie, die in het vertrek kwam, terwijl Oramaïka dege- aegden van Caraïna vertolkte, waarom veroorlooft gij zoodanige taal aan die oude tooverheks, want dat is zij en als het gou vernement zijnen plicht deed, dan moest zij reeds sedert lang in handen van het gerecht zijn. Zwijg Nancie, gij weet niet wat gij zegt, hervatte mevrouw Harley, die vrees de dat Garaïna de uitdrukkingen der dienst maagd mocht liooren, en dat hare reeds zoo hevige vervoering tot woede zou kunnen •verslaan. Caraïna ging nog eenigen tijd voort met hare. denkbeelden in een onverstaanbaar ge murmel te uiten daarop ging zij zelfs zon der mevrouw Harley te groeteB, weg, ja zonder de oogen op te slaan. Toen zij vertrokken was, bemerkte me vrouw Harley u?t zij een rolletje voor hare ^voeten had la en vallen. Zij raapte het op en vond in het vel van eene ratelslang, eenen "ring van dat ongedierte en eenen pijl, welks punt in bloed gedoopt was, daarin gewik keld. Het was baar niet onbekend, dat het bij do wilden in gebruik was, om in beold- spraak te spreken, en zij keerde zich naar Oramaïka, welke zij wist dat ervaren was in al de gebruiken van haar volk, om naar de verklaring te vragen van de voorwerpen die adj zoo even gevonden had. Maar Oramaïka, was verdwenen, en Nan- «ie, die met jaloerscbheid de goede ontvangst Het was ongelukkiglijk reeds te laat. Het arme slachtoffer had reeds zulke gruwelijke brandwonden bekomen dat hij in een hope- loozen toestand naar het gasthuis van Berchem moest overgebracht worden. Daar verklaar den de geneosheereu, dat er geen redding mogel'jk is. In het werkhuis zelf was ook brand ont slaan, doch dit kon spoedig uitgedoofd wor den. Het parket is verwittigd en heeft een onder zoek geopeud. Het antwoord van generaal Carranza. Generaal Carranza heeft zijn antwoord ge zonden op de nota dor bemiddelaars. Hij ver klaart bereid te zijn, deel te nemen aan de bemiddelings-eonferenoie, maar zegt dat hij het als onmogelijk beschouwt, do kwestiëu van den wapenstilstand, en van de keus van een voorloopige voorzitter te bospreken. Hij denkt dat do bemiddelaars het mis had den mat vraagstukken te willen oplossen, dio voor de Mexikanen van weinig aanzien zijn. De cOns'itutionalistèn zelf móeten hesluiten over hetgeen zij aanschouwen voor liet best in het belang van hun land. De generaal is van oordeel, dat de conforeucio den verwachten uitslag niet zal hebben. Carranza en Huerta. Uit Niagara-Falls wordt medegedeeld dat de Vereenigde Staten, de vertegenwoordigers van generaal Carranza en deze van generaal Huerta uitgennodigd hebben tot een onder houd. De afgevaardigden van generaal Huerta zouden bereid zyn met de grondwette)ijken te onderhandelen. De Gcuvernementstroepen verslagen. Luidens nieuwsberichten uit Valona zyn de gouvernementstroepen op wier versterking men vruchteloos beeft gewacht verslagen geworden en trekken zich op Fieri terug. Een gevecht. Zondag werd een gevecht geleverd in het dorp Carbonara in de omstreken van Suskina. Het gevecht eindigde met het vallen van don nacht, maar men gelooft «lat het hernomen werd Maandag. Men weet niet welke de ver liezen zijn. M. Seitkemal, hoofdopsteller van het dag blad «Populli» verschijnende te Valona is zwaar gewond geworden. Do oproerlingen worden te Elbassan omsingeld. Zondag werd een geweervuur gewisseld te Replen, naby de grens, tusscbon Epiroten eu Albaneozen. Uit Durazzo en Fieri komen verzoeken om versterken te Valona toe. Aankomst van destroyers te Durazzo De I'aliaansche destroyer Iride en de Engel8che destroyer Dragon zijn in het zicht van Durazzö aangekomen. In het Alhaneesch ministerie. Men bericht uit Durazzo aan de «Albaniscl\e Korrespondenz dat Willem'II, M'dimed ey Konitza. minister van huitenlandsche zaken heeft benoemd. Mohmed hey. broeder van het nationalistenhoofil Faik Konitza was een der vertegenwoordigers van Albanië tor confe- rencie van de gezanten te Lónden. Dood van een Alhaneesch oproermaker. Uit Usbub wordt gemeld dat Aris Ikmet die sinds maanden reeds een opstand in midden Albanië bereidde, en zwaar gewond in Servië was aangekomen is in het militair hospitaal van Uskub aan eene heelkundige operatie bezweken. G.oota schade in Zuid-Frankrijk Twee personen gedood. Nieuwe onweders hebben Maandag hot Zuiden van Frankrijk geteisterd. Te Vaucluse. heeft de hagel de wynbergen en den oo^st verwoest. In het Gard-departement, zijn de oogsten vernield. In liet ilorp Chusclan is door den ha gel een schoone wereldberoemde wijnberg vernietigd. had gezien, welke aan 't Indiaansche meisje was te beurt gevallen, nam deze gelegenheid waar om haar hart eens lucht te geven. Het is wel jammer, zeide zij op eenen spottenden to«>n. dat dit lieve kind zich juist verwijderd heeft op het oogenblik, dat zij voor het eerst van eenigen dienst kon zijn, Ga zeggen aan Oramaïka, dat zij mij komt spreken, zeide mevrouw Harley op eenen toon, die aan elk ander, dan Nancie het zwijgen zoude hebben opgelegd maar dit schepsel liet zich niet bang maken, en zij hervatte Ik wil u wel gehoorzamen, mevrouw, mils ik haar, naar wie gij vraagt, vinden kan maar men zou meer dan een eenvoudig sterveling moeten zijn, om te welen, waar men haar zoeken moet, want zij blijft niet langer op dezelfde plaats dan de vlinder tenzij dat zij werkt aan de mokassijns van mijnheer William, van wien zij zeer veel schijnt te houden, sedert hij hare partij heeft getrokken, of dat zij hem de ooren vol propt met fabeltjes, dio zij zelve van de oude wij ven onder haar volk gehoord heeft. Wacht daar is ze, riep zij uit het veDSter z ende, zij praat met Caraïna aan den in gang van hot boscli... Ik bespeur hunne hoofden onder die jonge eiken... zie, wat maken zij vreeselijke gebaren... kijk Ora maïka keert zich weer huiswaarts maar de oude houdt haar tegen... Het schijnt dal zij Garaïna smeekt... deze schudt met haar hoofd... Oramaïka bedekt hare oogen... Wat mag dat alles betëekenen Niets goeds daar ben ik van verzekerd. Oramaïka is al tijd op den weg naar de hut van de oude zij gaat zelfs 's nachts in den maneschijn daar henen, en gij weet dut dit het uur is, waarop DB VOLKSSTEM To Thollon werd de 17jarige herder, Adrien Vesin, doodgebliksemd. Te Tournon, terwijl de wagenmaker Sera ften Sarzier, in zijn bed sliep, is de bliksem langs de schouw in hot slaapvertrek gedron- gon en doodde hem een hond die zich in zynG nahyhoid bevond,, werd niet geraakt. Dozo familie is op bijzondere wijze reeds be proefd geworden doqr de onweders. Onlangs verloor tie ongelukkige. Seraphien zyn vader en zyne zuster, insgelijks door den bliksem gedood. In Duiiscliland Schrikkelijke onweders hebben Maandag het Groot-Hertogdom Rossen geteisterd. Te Wiilingen viel de bliksem niet minder dan 15 maal in twintig, minuten tijds. Te Neudinger, zijn verscheidene huizen onder water gezet, N?J?y Saqbbacli heeft eene schrikkelijke instorting plaats gehad, en eene brug werd vernield. Verscheidene banen worden belemmerd. Anderzijds deelde liet'vuur zich mede in de elektriciteitsfabriek van Whylen aan de isolateurs, waardoor de stad Wiosenthül ge heel zonder licht en niotorkracht was. De brievendrager der Gallaitstraat, te Brussel, zal te rekenen 'van morgen verwon derd do oogen opentrekken.Zooveel brieven, en al voor hetzelfde adres De reden Die vindt g® op de 4* bladzijde, aankondiging Juwbélên. Brussel Nog d,e {Zonderlinge gek I>e genaamde Osc.Van der «Spiegel, 35 jaar oud, dio uit het zinneloozengeslicht van Doornik ontsnapt was en te Brussel bet appartement van een zijner gewezen vrienden, M. Henri B., uit de Fonteinstrafct, geplunderd had, is nog niet teruggevonden. De policie heeft echter kunnen bestatigen dat V., zich voor zijne opsluiting te Doornik aan allerlei dief stallen had plichtig gemaakt ten nadeele van een hotelhouder der Leopoldstr. De policie deed Zondag eene huiszoeking in de oude woonst van V., in de Nieuwlandstraat en ontdokte er voor rond (te 3000 fr. gestolen goed. iT! Wielrijder door een auto-taai geplet- terdZondag avond keerde een 19 jarige jongeling Adolf Dejardin, wonende Livorno- straat, per rijwiel, van; het Tor Kamerbosch weer. Op de Louizalaan wilde hij een auto mobiel voorbijrijden. Hij kwam terecht onder een auto-taxi, welke in tegenoverge stelde richting voorbijsnorde. Dejardin werd met geweld ten gronde ge worpen. Men nam hem bewusteloos en gansch bebloed op. Het slachtoffer werd zwaar gewond aan liet hoofd en de beenen. De gekwetste werd overgebracht naar het St. Pietersgasthuis, waar zijn toestand zeer gevaarlijk werd geoordeeld. Zijn rijwiel werd vernield. De policie der 6® afdeeling heeft een onderzoek ingesteld. LOURDES en de PYR2NEËN (zonder nachtreis) 2 afreizen per maand ZWITSER LAND 3 Sept.; Bruijoftsrqizen en Bijzondere reizen FRANCOIS, 45, Noordlaan, Brussel. Nog een onvoorzichtige Twee kiDde'-en, Germaine Denis, 4-0 jaar oud, wonende in de Blaesstraat,en RegiuaBaratto 8 jaar oud, uit de Nanoystraat', werden Maandag morgend op den hoek dér St. Gliisleinstraat en Nancystraat omvergewor pen door eenen wielrijder en erg' gewond aan het hoofd en de heeften. Proces-verbaal werd opgemaakt. Oneerlijke knecht Een handelaar der Anspachlaan, had eenige dagen geleden een genaamde Jan Janssens, 51 jaar oud, wonende Bloemenstraat', in zijnen dienst ge nomen. Deze pleegde ten zijnen nadeele talrijke ontvreemdingen.Ondanks de ieverig- ste opzoekingen is hïëh er tot nu toe niet in gelukt den oneerlijken bediende te ont dekken. Men denkt dat hij naar den vreem de getrokken is. Eene geheimzinnige zinneloose. Maandag morgend rond 4 1/2 ure, gaf eene 40-jarige vrouw, in 't zwart gekleed, zich aan buitensporigheden over op de Timmer - houtkaai.Zij ri- p een agent die haar naderde, toe, dat haar man haar achtervolgde om de tooverheksen sabbath houden... Helaas het spreekwoord is wel waar soort zoekt soort. Wat mij betreft,,mevrouw indien mijn heer William mijn zóón was, zoo zoude ik hem liever in den leeuwenkuil of in den gloeienden oven werpën, dan hem zoo te la ten babbelen met die vervloekte spruit van een ras, welks leden qllen in verband staan met den boozen g«estf.,' n Nancie, viel mevrouw Harley haar in derede, uwe tong gaat alle grenzen der matigheid te buiten. \Bewaar uwen dollen praat, en ga aan Oramaïka zeggen, dut ik haar wil spreken. Nancie gehoorzaaipdè, ofschoon met te genzin maar dewijl hot Indiaansch meisje nog niet in huis kwarri, wachtte zij haar bij den drempel op, omdat' zij haar niet durfde te gemoet gaan. Ten laatste nam Oramaïka afscheid van Garaïna en begaf zich langzaam naar huis. Nancie deed hare boodschap, maar zij deed dit op éene wijze, welke liet meisje zoo vre<-md voorkwam, dat zij langen lijd aar zelde eer zij gehoorzaamde. William was genoodzaakt haar zelf bij de hand te nemen en bij zijne moeder te brengen. Toen zij in de binnenkamer verscheen, ontstelde mevrouw Harley over Je verande ring die zij bespeurd# in hare gelaatstrek ken. Zij vr.-esdo haar te ondervragen, en nu vatte William hét woord op. VIJFDE HOOFDSTUK. Eene geheimzinnige bedreiging. Oramaïka, sprak de zoon van mevrouw Harley, mijne moeder wenscht u eenige ophelderingen te vragen. Ja, mijn kind, vervolgde mevrouw Ilarley, zich tot hel meisje wendende ik haar te dooden. De agent leiddo de vrouw naar het kommissariaat der 3® afdeeling. Een dokter verklaarde dat men met eene krank zinnige te doen had en liet haar opsluiten in de afdeeling voor zin neloozen in het St- Jans gasthuis. Men vond op de vrouw eeno scm van meer dan 4000 frank in goudstukken, bank briefjes en aandeelen en een schrift, volgens hetwelk de ongelukkige zekere Adóle Mos sel zou zijn, wonende te Parijs. Inlichtingen werden telegrafisch gevraagd. Rijtoielen gestolen. Een genaamde Edward Dewael,wonende Ninoolschensieon- weg, had Zondag morgend zijn rijwiel on bewaakt laten slaan in den gang van het buis n. 29 der Waschhuisstraat. Toen hij terugkwan, was een dief er mee weg. Hetzelfde overkwam eon bakker, Edg&rd Kokens, wonende Koolmarkt,die zijn rijwiel in den gang van het buis n. 18 der 't Kint- straat bad geplaatst. Noodlottige ontknooping. Maandag morgend overleed in het Instituut der Asch- straat, M. Karei Kemps, 48 jaar oud, wo nende te Steenockerzeel. Deze, gehuwd en vader van verscheidene kinderen, werd door een tram van den buurtspoorweg omgewor pen en zwaar gewond aan het hoofd. Het parket, over dit afsterven gewaar sehuwd, stapte op de plaats van het ongeval ai'. Chfcorei der Trappisten VEncart, Groot Merk. Schaarbeek. Ztoaar arbeidsongeval.— De stellingplaatser Marlen Swaelen, 27jaar, viel Maandag morgend in de Biekorfstraat uit de dakgoot van een huis en werd van eene hoogte van 15 meters op de straatstee- nen geslingerd. Met verbrijzelde ledematen werd de man opgenomen en naar het gast huis gevoerd. Hij zal zijne wonden denkelijk niet overleven. Elsene. Wanhopige vrouwen. Maan dag morgend werd de 40jarige Jeanne M... in haar kamer. Zonder Zorgstraat, door gas verstikt aangetroffen en in hopolcozen toe stand naar het gasthuis vervoord. Tegelijkertijd trof men in eene kamer van een huis der Stassarlstraat, de naaister Maria X... aan, wonend Collegiestraat, te Elsene, welke aldaar was kemon werken en door gasverstikking zelfmoord beproefde. Men heeft geen hoop meer haar in 't levqn te houden. St-Jans-Molenbeok.Verduistering van 60.000 frank. I)e politie van Molenbeek heeft Maandag de hand gelegd op een jon gen boekhouder in dienst bij eon tolagent in de Vander Stichelenstraat. Bij middel van vulsche checks met nagemaakte handteeke- ning van zijnen baas, had de boekhouder in het bankhuis Union du Crédit 25,000fr. akten opgehaald op naam van zijn baas. Be nevens werden voor 35,000 fr. verduisterin gen in de boeken gepleegd. De boekhouder is gehuwd en vader van 2 kinderen. Hij werd na ondervraging, te Vorst opgesloten. Do-kerel bekende, dat hij het ontvreemde geld verkwist had in de bars en nachthuizen van Brussel. Küikhoesf, bronchiet en valling. Vroeger stierven jaarlijks duizende kinders van deze ziekten welk huisgezin heeft op het kerkhof geen kind liggen, van deze ziekte gestorven Met Kinkhoest remedie Haiewyck, apotheker, Groenselmarkt, Oostende, ontsnappen zij al len. Verkrijgbaar Aalst, apotheek De Valke. neer Antwerpen, De Beul Dendermonde, Roman; Geeraaidsbergen, Van Damme; Aal ter, Tavernier. Honderde certificaten bij elke remedie. Elke apotheker zal welhaaét de Kinkhoestremedie Haiewyck moeten bezitten. Prijs 3,50 fr. St. Joost-ten-Noode. Be gauwdieven. Tijdens don stoet, die Zondag namiddag te St. Joost-ten-Noodo uitging, werd M. Egidë S..., van St. Pinters-Jette, van zijn gouden zakuurwerk met ketting ontlast. De diqf zou een nog al groote kerel zijn, gansch in 't zwart gekleed en met eene overjas op den arm. 'b Avonds had op de GemeenteplaaIs te St. Joost-ten-Noode, een feest plaats. M. heb er behoefte aan dat gij mij de verkla ring geeft van zinnebeelden, die u moeten bekend zijn en ik hoop dat gij even op recht jegens mij zult handelen, als ik steeds ten uwen opziohte. gehandeld heb. Het meisje trad nader bij, en hare tranen vloeiden op de knieën van hare meesteres. Gij aijt ten mijnen opzichte zeer harte lijk geweest, zeide zij gij zijt even zoo goed geweest als het wijfje van-eon. vogel, dat in haar nestje eene schuilplaats verleent aan het broeisel eener vreemde. In dat geval, Oramaïka, zult gij niet weigeren mij den zin te verklaren van dit rolletje, dat de oude Garaïna bij het heen gaan aan mijne voelen liet vallen, onder voorwaarde echter, dat ik en mijn gezin eenig belang daarbij hebben. Op het zien van hel rolletje sidderde het Indiaansch meisje, en hare kleur, schoon anders olijfkleurig, werd doodsbleek. Zij nam het rolletje uit de handen van mevrouw Harley eu sloot de oogen hare leden beef den, en ieder oogenblik scheen zij baar be wustzijn te zullen verliezen. Ten laatste, na eenen vrij langen kamp tusschen de strijdige gevoelens, die haai ge moed bestormden, antwoordde zij op stelli ge»» toon en met eeno zachle stem n Al wat ik zeggen kan, zonder den va derlijken vloek op mijnen hals te halen, dat zal ik zeggen de Groote Geest veroorlooft mij niet om meer daarvan mede te deelcn. Dit zeide zij, terwijl zij de slangenhuid ont rolde, verkondigt de nadering van eenen onzichtbaren vijand. De ring is, gelijk gij reeds weet, de waarschuwende stem voor een naderend gevaar, en dit zeido zij ten slotte, toen zij den pijl in hare bevende han den nam, dit is het zinnebeeld van don dood. 24 JUNI 1914 -- Karei D..., uit de Van Arteveldostraat, die er zich bevond, werd er zijn zakuurwerk met ketting ontstolen. Ook hier zou de dief een nog al lango, in 't zwart gekleode kerel zijn, met eene overjas op den arm. De schurk word' opgezocht. Laken. Onrustwekkende verdwijning M. V..., boekhouder,geboren te St. Joost- ten-Noode, wonende met zijne ouders Ko- •linginnelaan, te Laken, is sedert Vrijdag laatst spoorloos verdwenen. Men vreest voor een ongeval. De policie heeft zijne persoons beschrijving in alle richtingen gestuurd. St. Pieters Jette. Doodgevonden in zijn bed. Mevr. Roelandts, wonende Esse- ghemstraat, le Jette, wilde Maandag mor gend. haar echtgenoot wekken. Zij stelde vast dat hij had opgehouden te leven. Op het hartverscheurend geschreeuw der vrouw, snelden geburen toe. Een geneesheer, in al- lerbaast ontboden, verklaarde dat Roelandts aan eene geraaktheid was bezweken. Ukkel. Een ellendelingEenige da gen geleden werd de policie verwittigd, dat een kerel zich dagelijks in hei struikgewas van den Kvoeselenberg bogaf en er de meis jes, die naar school trokken poogde hinnen te lokken. Een onderzoek werd ingesteld en men vernam weldra dat de vuilaard een oud- veroordeelde was, wonende Kroeselenberg. Toen Zaterdag morgond de policie kwam om den kerel aan te houden, sprong deze uit een venster van 't eerste verdiop en vluchtte het Zoniënbosch in. Eene bijzondere waak zaamheid werd ingericht en toen de vluchte ling Zaterdag nacht huiswaarts keerde, werd hij bij de lurven gevat. Hij werd met tal rijke scholierstors gekonfronteerd en uit drukkelijk herkend. Men heeft hom vervol gens ter beschikking van 't gerecht opge sloten. Burght. Erg ongeluk. Zondag, rond 7 ure 's avonds is een erg ongeluk voorge vallen in de Dorpstraat, omtrent den stil stand van den tram. Het. jongentje van Emiel Duerinck, rond de 6 jaar oud, liep over de straat, juist toen eene motocycletle kwam aangehold; hot kind word gevat en' ten gronde geslingerd. De motorijder deed al het mogelijke om het kind lo mij don, maar de afstand was te kort. Het anno kind bleef bewusteloos liggen. De moeder dio van in hare woning het ongeluk had bemerkt, snelde het kind ter hulp en droeg het in huis. Da heer doktor Smet van Zwijndrecht, hoeft het kind de noodige zorgen toegediend; het had eeno gapende wonde aan de linker wang en aan liét linker oor. Volgens het oordeel van dén geneesheer waren de won don niet erg. De heer burgemeester en veld wachter Staes waren ook spoedig ter plaats. Eecloo. .Automobielongeluk. Zon dag namiddag kwam een automobiel uit de richting van Waarschoot gereden, langs de haan van Oostende. Ouitrent-don draai van den steenweg, op den Dam, werkte de stuurstang niet en week do automobiel van den steenweg af. Ondanks de koelbloedigheid van den geleider, die seffens dé remmen sloof, kwam de automo biel op een boom terecht; de inzittenden, drie'damen, kwamen er molden schrik var» af. De chauffeur bekwam eene wonde aan het hoofd, doch niet gevaarlijk. Opgelet. Om goede koffie te ma ken hebt gij CHICOREI TALPE vaa doen. St Gillis-Dendermonde. Drieling. Het huisgezin van Petrus Pieters, Moer straat, werd Zondag met een drieling, drie frissche dochters, gezegend. Moeder en kinderen zjjjn welvarend. Viierzele Vrouwengevecht Zondag avond rond 10 1/2 urois op de wijk Moorle- gem, een gevecht ontslaan tusschen twee Evasdoehters.Nadat heidon reeds alle valsch on veel echt haar verloren hadden, greep een der vechlsters een pintglas en sloeg het hare tegenstreefster zoo geweldig op het l.oot'd, (lat deze eene gapende wonde be kwam. De gekwetste moest door een genees heer verzorgd werden. En waarom toch. Oramaïka, zend men mij die ontzettende toekenen Hebt gij ken nis aan eenigen vijand die mij beloert, aan eenigen strik die mij gespannen wordt i» Ik heb alles gezegd wat ik zeggen mag, mij» vader zou mij vloeken, indien ik... Uw vader En hebt gij mij niet gezegd, dat hij onderscheid wist to maken tusschen degenen die het bloed vergieten en hen, die niets liever doen dan weldaden verspreiden Of hebt gij wellicht reden om u over ons to beklagen Ach, neen, maar mijn vader schijnt on kundig te zijn van het goed dat gij aan ons doet. Mevrouw Harley vervolgde haar onder zoek, maar kon geen voldoend antwoord ba- komen. Oramaïka ontweek al de vragen die men haar deed, en evenwel scheen zij ieder oogenblik op het punt te staan van haar ge heim te laten ontsnappen. Mevrovw Harley drong er niet verderop aan, en in de hoop, dat deze standvastigheid van karakter latei- wijken zou voor den invloed van een recht schapen en erkentelijk hart, liet zij 't meisje gaan. Mijn zoon, zeide zij vervolgens tot William, zie of gij door den invloed, dien gij op dit meisje hebt, haar kunt overhalen om alles te zeggen wat zij uit den mond vaa Caraïna vernomen heeft. O moeder, antwoordde de jongeling la- ohende wat maakt gij u beangst voor niets. Caraïna is eene zottin on Oramaïka is niet veel wijzer. n Maar onderlusschen, zijn zij het niet die er vermaak in scheppen mij te verontrus ten. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1914 | | pagina 2