Laatste Berichten Doodclijk ongelak ia dsFilature da Canal Hst drama m Hisuwsrkerken Stadsnieuws Da zaak Wêlmart Onafhankslijken Staat van den Congo Ê3 IF* C3 KT Rechterlijke Kronijk BEROEPSHOF VAN GEST Rechtbank yan Dendsrmonde 33 JUNI 1014 Hamme. WerhstaMng. Dinsdag morgend hebben de werklieden der touwsla- gerij Marcel Venuoire, heiwerk geslaakt, Omdat do patroon daags le voren een werk man, die liöra. geen voldoening gaf, had af gedankt. Lede. Worsteling. In eeno herberg de? statiestraat, had Maandag avond een worstelstrijd plaats lusschen een smid en een Autwerpsoh handelsreiziger. Deze sloeg de solid zoo geweldig Ion gronde, dat de man bewusteloos bleet" liggen. Ercndegem. Erge val. De 14jarige Maurico Van don Eeckhout is op do wijk Half Bundel zoo ongelukkig van zijn rijwiel gevallen,dat hij met gebroken rechterschou der werd opgenomen. Dokter Rubbens lieofl het slachtoffer verzord. Moorsel. Onvoorzichtige ouders. Zondag avond, rond 9 Ure, werd in de Peu- yekensstraat een 4 jarig- knaapje ontmoet, dat daar weenend ronddwaalde. Een genaam de Gustaaf Van Nuffel, van Móorsel-Molon, ondervroog liet kind en de kleine verhaalde, dat eon onbekende met een langen grijzen baard het had medeyeleid en door hel veld gevlucht was; toen volk naderde. Van Nuffel leidde het kind bij don burgemeester en van daar naar de ouderlijke woning. Een onderzoek is geopend. Wieerbeke. Doodclijk ongeluh. In den nacht van Zondag tot Maandag werd de genaamde Jan Baptist Berckmaus, 35 jaar oud, van Meeibeko, door don tram van 12 ure hot hoofd letterlijk afgereden. Men ver moedt dat Berckmans, welke nogal aan don drank verslaafd was, zich op de trambaan zal to slapen gelegd hebben. Vrouw De Smedt aangehouden. Maandag namiddag is Antoinette Verinas sen, vrouw De Smedt, die 's nachts te voren haren man, terwijl hij sliep, gepoogd had de heel af te snijden, in een veld te Nieuwerker- ken aangehouden. De vrouw werd naar Aalst en van daar naar het gevang van Dendermonde overgebracht Dinsdag morgend verscheen zij voor den Onderzoeksrechter. Zij loochende voor iets in de- misdaad betrokken te zijn en beweert zelfs dat ér geen misdaad geweest is. Volgens haar, moet haar man gepoogd heb ben zich te zelfmoorden. Verder was er uit haar niets te krijgen. Zij is terug opgesloten. Do toestand van De Smedt. Dinsdag namiddag hebben wij in het gast huis te Aalst gevraagd, hoe het nu met De J$medt gesteld was Dezes toestand was zoo voldoende mogelijk en indien zich geen ver wikkelingen voordoen, zal hij binnen kort Aérsteld zijn. Gestolen. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn op de Vaartkaai, ten nadeele van M. J. Szeepzieder alhier, vier olievaten weggenomen. «j» DE LESSEN DER CINEMAS I Maandag namiddag hoorde Emelie Roelandt, wonende Breedestraat, toen zij aan hare deur zat, een gerucht op het dak. Zij ging midden de straat zien, en bemerkte twee jonge gasten, Valery De Rwonende een weinig verder en Hen ri Bbeiden 15 jaar oud, die op het dak zaten. Zij nep hen toe wat zij daar deden, waarop de hengels antwoordden, dat zij vo gelnesten zochten. De vrouw gaf er verder geen aandacht meer aan. Toen 's avonds «Ie echtgenoot© Angelus Fe- lis, wonende zelfde straat, thuis kwam, werd deze door eene buurvrouw verwittigd, dat er iemand in hare woning moest geweest zijn. Vrouw Felis ging binnen en bemerkte dat hare achterdeur openstond, alhoewel zij deze 's middags, toen zij zich naar haar werk be gaf, gesloten had. Ook de trapdeur, welke gesloten was, stond open. Deze was met een beitel opengewrongen. Nu werd alles spoedig duidelijk. De twee kleine schelmen waren langs het dakvenster der woning van De Rop het dak geklau terd en zoo langs het dak voortloopende, aan het dakvenster der echtgcnooten Felis geko men, waar zij binnendrongen. De trapdeur gesloten zijnde hadden zij het slot afgeAvron- gen en dan hunne ronde gemaakt in huis. Uit eene kas in de voorplaats stolen zij eene som geld, welke zij verdeelden, en trokken dan langs achter weg, over den pikdraad van den hof klimmende. Eene klacht werd neergelegd en policieoffi- cier Gits, had spoedig heel de zaak klaar ge trokken. De beide jonge dieven, die toonen goed de lessen van zekere cinemafilms begrepen te hebben, zijn eens duchtig onder handen ge nomen geworden Het overige hunner reke ning zal volgen. Dinsdag namiddag had in de Filature du Canal p, Vaartstraat, een doodelijk ongeluk plaats. De 15-jarige smidsgast Frans De Rouck, wo llende met zijne ouders Geeraardbergsche straat, had een karreken naar het magazijn gevoerd. In het tenigkeeren, over dén koer, sloegen plotselings, men weet niet hoe, twee ijzeren déuren, welke daar sinds nagenoeg drie jaar legen den muur stonden, om. De knaap kreeg de twee zware deuren op bét lijf. ©oggetuigen snelden toe en namen de deu- nefr weg. De knaap had eene gapende wonde aan het hoofd. Hij was met het hoofd op eene jfjiïeren staaf gevallen en den schedel gebro ken. Spoedig waren de E. H. De Meester en dok tor Hertecant ter plaats. De Eerw. Heer On derpastoor gaf het slachtoffer de absolutie ïn extremis Toen de heer Hertecant bij kwam, waren alle zorgen vruchteloos. De arme kleine had reeds opgehouden te leven. Dé adjunkt-policieknmmissaris Gits deed ter plaatse een onderzoek en verwittigde het par ket van Dendermonde, dat nog den zelfden dag ter plaats verwacht werd. Het lijk werd tot de komst van het parket In het fabriek gelaten. Be droefheid der ouders is onbeschrijfelijk. Moedige redding. Dinsdag morgend, rond II ure, viel de 9-jarige Camiel Saeys, zoon van Jaak, in den Dender, tusschen de sassen. Op het hulpgeroep van den drenkeling snelde Jan Buys, wonende Dendermondsche steen weg, 137, ter plaatse en sprong gansch ge- Uéed in het waterbekken van 't sas. Onnoo- dig te zeggen dat eene redding aldaar met groote moeilijkheden gepaard gaat. Ook moest Buys zijne moedige maar roekelooze daad bijna met den dood boeten. De kleine Saeys werd bewusteloos in het sashuis, bij M. Bourgeois, binnengedragen. Men heeft lang moeten werken om den kleinen terug lot het leven te kunnen brengen. 4» Begin van brand. Door het omverwerpen eener pelroollamp ontstond gisteren, Maandag namiddag, in de Breedestraat, bij den herber gier V. d. W...., een begin van brand. Een wielrijder, die er voorbijkwam kon bij mid del van een paar emmers water het vuur uit- dooven. Slechts een paar rolgordijnen werden Verbrand. Verders is de schade onbeduidend. Gepikt. Een Roesèlaarsche rondleurder bad Dinsdag middag aan de deur eener her berg der Nieuwbrugstraat zijn pak met regen schermen laten buiten staan, terwijl hij on bekommerd verscheidene potten bier ledigde, Wanneer hij zijne koopwaar wilde terug op nemen, was deze verdwenen. Men vond geen het minste spoor van den dief. De regenscher men hadden eene waaide van 175 frank. (Van onzen bijzonderen briefwisselaar.) Het 7" verhoor. (Dinsdag, 23 Juni.) M. Haerte, expert, zet zijne verklaring voort. Hij houdt zich nu bezig met de ver handelingen gedaan door Renault en Vrithoff. Déze laatste bestelde de ontvangen fondsen persoonlijk aan Wilmart. Wiimart. Renault heeft veel titels ontvan gen, waarvan ik het geld niet gezien heb. Hij beweerde dat de banken steeds grootere waar borgen eischten. Met het geld dat ik hem daartoe gaf, deed hij andere verhandelingen. Er zijn daar nog zoovele zaken, waarvan ik nooit iets hoorde. M. Haerte. Vrithoff kreeg een kommissie- loon van 1%. Wanneer hij echter de leènin- gen moest hernieuwen, verhoogde hij de in tresten met 1/2 of 1 per cent. Ml' Koosons betwist de cijfeTs door den ex pert opgegeven én vraagt eene reeks uitleg gingen. M. de Voorzitter. Ik zie niet in welk be lang zulke bespreking hier kan hebben. M. Pholiën, substituut. Ik ook niet. Voor mij steekt het op geen millioen 1 II I M. Haerte bewijst dat Wilmart door de ver- schillige verhandelingen, groote sommen ont vangen heeft. Dan spreekt hij over de ver handelingen door Paul Wilmart gedaan, en zegt dat deze 1.800.000 fr. ontvangen heeft, voor welke hij 691 onregelmatige titels be legde. Mr Braun. Paul Wilmart is als getuige gedagvaard en zal zich dus zelf wel expli- keeren. Wilmart geeft nu uitleg over de verhande lingen door Faes gedaan. Deze hield eerst en vooral 10 af op de leeningen. Hij betaal de 'i0 in speciën en de rest in titels. Zoo kwam het soms, dat ik in 't geheel niets kreeg. Van daar dus, dat er geen ont vangstbewijzen zijn. En men vergenoegt zich met te zeggen Wilmart heeft veel titels ontvangen. Hij heeft dus veel geld ontvangen ook. M. Haerte. Een groot deel der sommen door Wilmart ontvangen, werd in de kas van Gent-Terneuzen gestort. Wilmart. Ik heb alles in de kas gestort, zelfs de opbrengst van eene verkooping van koerspaarden.... Nu gaat de rechtbank over tot het nazicht der boeken van Gent-Terneuzen. De advoka- ten en de betichten naderen de tafels der rechters en gaan nu met de experten eene hevige 'diskussie aan. Niemand geraakt er wijs uit. Men kan alleenlijk zien dat de be tichten niet 't akkoord zijn met de experten. M. Haerte heeft het nu over de dubbele nummers. Hij heeft kunnen vaststellen, dat Van Hentenryck aan Waechter berichtte dat er dubbele nummers waren. Verscheidene dezer titels werden uit den omloop getrokken 25 dezer titels werden bij Van Hentenryck elaten. Dethier. Ik heb op last van Waechter eene lijst der dubbele nummers opgemaakt en aan Van Hentenryck gezonden. Mr Jamar. Maar Dethier was ter zelfder- tijd in dienst van Waechter en Wilmart. M. Pholiën. Dat is niet waar. Wilmart. Neen, dat is niet waar. Mr Braun. Wilmart zegt iets, dus 't is de waarheid 1 Het is thans voldoende dat Wil mart iemand beschulöige. De rechtbank ge looft hem onmiddellijk M. Haerte. Er waren zelfs banken, waar men drie maal het zelfde nummer kon vin den. Mr Jamar. Dat bewijst juist, dat er geen kontrool gehouden werd. M. de Voorzitter. Of minstens toch, geen voldoende kontrool. Mr Jamar. Hoe wilt gij dan, dat Waech ter iets van de dubbele nummers zou weten 7 M. Haerte. Er is nazicht gehouden in 1909 DE VOLKSSTEM 1 en Waechter kon er gemakkelijk door weten, dat er dubbele nummers waren. Nu spreekt de expert over het vaderlijk erf deel van Wilmart. Bij het overlijden van zijn vader, ontving Wilmart 208.982 ff. Hij beschikte ook over het deel zijner zuster eh ven zijn broeder Henri. In 1901 had Wilillart op zijn aktief 1.442.000 fr. en op zijn paisief 891.517 fr De expert legt uit, hoe liij die rekening kon opmaken en in welke zaken. Wilmart belangen had. Op dat oogenblïft moest Wilmart aan Gent- Terneuzen 326.000 fr. Hij betaalde een deel dier schuld, bij rriïddel van beloften. Meest al de waarden, welke Wilmart in portefeuille had, waren moeilijk in geld te veranderen. M* Morichar. Waarom hebt gij niet on derzocht, welke déi'-toestand der fortuin was in 1900 7 Gij hebt geen rekening gehouden, dat hij alsdan 3 millioen bezat, noch Yan eene notarieele akte, vaststellende dat hij op de Louizalaan te Else'ne, voor 97.000 fr. grond verkocht had, noch van het feit, dat hij voor 70 deel nam in dé exploitatie der paarden fokkerij van St-Denys-Westrem. Wiimart. Mpip).he.eft zelfs geen rekening gehouden van dep inventaris Houtekiet. M. Haerte. Ik heb dien inventaris gezien, doch mijne besiuïtselen werden er niet door gewijzigd. Wilmart. Men zegt dat ik slechts 200 aan- deelen bezat van den Borinage Central Ik had er 800 en heb 3e verkocht aan G50 fr. stuk. M. Haerte. Nepn, aan 700 fr. Wilmart. Oh Ik wil niet diskuteeren voor die 50.000 fr.'Ik doe ze u cadeau I Dus alleen voor den Borinage Central telt men mij reéds 600 aaiideelen te weimg. M. Pholiën. Een oogenblikje I Bestond er geen syndikaat Wilmart, dat die aandeelen bezat 7 Wilmart. Zulks verandert niets aan mijn persoonlijken toestand. M. Pholiën. Dat verandert hem veel. Mr Morichar. Wilmart had toch 800 aan deelen. M. Pholiën. ld 1900, ja, docli in 1901 had hij ze niet meer. Mr Morichar. Dat valt nog te bewijzen en ik zal bewijzèn dat hij ze zeker had. M. Haerte. In 1901 ontving Wilmart nog slechts 350 koepons. De expert spreekt vervolgens over de uitga ven van Wilmart. Volgens de boeken van Gent-Terneuzen, heeft Rasquin hem 2 millioen betaald. Er zijn dan nog verscheidene andere sommen, waaronder eene van 38.000 fr. waar- Van men liet gehfuik niet kan bepalen. M. de Voorzitter. Er zijn in het dossier verscheidene brieven daarover. Denkt mén dat deze brieven hier moeten gelezen wor den. M»- Morichar. "- Oh f Neen I Wiimart. Neen 1 Neen 1 M. Haerte onderzoekt nu den toestand van Rasquin. In 1900 bezat deze 11.200 fr. in spe ciën en 70.000 in titels. Het passief beliep 11.655 fr. doch- Rasquin had een testament gemaakt, waarin er spraak was van 128.000 frank. - In 1912 bedrbe^ het aktief van Rasquin 196.000 fr. Rasquin vertéerde ongeveer 1.000 fr. per maand. Mr Sand betwist de cijfer door M. Haerte opgegeven. Het verhoor wordt tot heden Woensdag vèr- daagd. PER TELEFOON De Zeppelins hebben geen trok Do maatschappij der bestuurbar® luchtballen Zeppelin, heeft haren bilan neergelegd. Er is een tekort van 250,000 frank. Vorstelijke verloving. Uit St-Petersburg wordt gemeld, dat groothertogin Olga van Rusland, oudste dochter van Czaar NikolaaSj verloofd is met den kroonprins van Saksen. De Storstad wordt openbaar verkooht. Een telegram uit Mon treal meldt, dat de Storstadde Noorweegsche stoomer, welke den transatlanlieker Empress 0/ Ireland in den grond boorde, openbaar zal verkocht worden. Geheimzinnige misdaad in Luxemburg Te Rottenburg heeft men op de baan het lijk gevonden van een onbekende persoon, die den schedel aan stukken ge slagen was. De man moet door bandieten vermoord zijn, want alle voorwerpen van waarde waren uit zijne zakken verdwenen. Gruwelijk misdrijf te Neerlinter. Tijdens de afwezigheid der echlgenooten Willems, horhergiers te Neerlinter, is eon kerel in hunne woning gedrongen en heeft er hot negenjarig dochtertje vreeselijk mishandeld. Do toestand van het kind is hopeloos. Do ellendeling zekere «Jan Van Impe, een gevaar lijke oud-veroordeelde werd kort nadien aangehouden. DU IV EN NIEUWS WANZELE. Voorlonpiqe uitslag van de prijsvlucht uit QUIEVRA1N, op Zondag 21 Juni, bij Fr. De Pauw, met 103 oude en 75 jonge mede- kampende duiven. Oude 1 De Craeckcr H.; Lede 2 Mi- chiels, Zonnogein 3 Veldeman J., Wanzele; 4 Blanquaert, Uylbergen 5 De Pauw, Wanzele 6 Timmermans, Lede 7 Com- merman, Wanzelo 8 Van Accolyen J., Wanzele 9 Tiinmormans, Lede '10 Van der Meerasche, Wanzelo 11 Leys, Chers- camp 12 De Smet, Wanzele. Jonge 1 Hanssens, Smellode 2 U.vten- daele, Gherscamp 3 De Lathouwer, Uyt- bergon 4 De Lathouwer, Uylbergen 5 Commertnan J., Wanzele 6 Govaert E., Wanzele 7 De Jonghe Petrus, Wanzele 8 Roelandt L., Wanzele 9 Schoclcaert J., Impe 10 Govaert E., Wanzele 11 Uyten- daele, Cherscamp 12 De Knyf, Fr., Wi chelen. Zondag 28 Juni, QUIEVRAIN, met oude en jonge duivon, elk afzonderlijk, hij Joseph Van Geem, Wanzele. Maandag 29 Juni, Sint-Pietersdag, QUIE VRAIN, hij Domien Troch. Inhrengst 's avonds te voren, van 8 tot 11 uren. BOLLEN Aalst Mijlbeek. Uitslag der prijeholliog door de stekken, van Zondag 21 Juni. hij de W® Meert, Moor- aelbaan. (In Roubaix) 1. Coppens Alfons 2. Van de Perro Bonoit 3. Meert Charles 4. Kinderinans Rom. o. Scheerlinck Dom. Doening van 150,000,000 iv. van 1888 158" Irekking. 20 Juni 1914. 26 seriën 050 obligaliën uitkeerbaar te rekenen van den 15 April 1915. S. 52646 n. 6. met fr. 10.000 9. 41516 19 met fr. 2.030 s. 19290 n. 3 s. 192P9 n. 12 en e. 56647 n. 5 met fr. 1,000. Zijn uitkeerbaar met 750 fr. 3901 2 3901 5 8094 13 8094 16 10059 3 14783 1 14783 4 16376 3 13290 22 21584 1 26369 8 26369 13 26369 15 26309 17 29849 2 30281 21 31868 15 37866 9 41516 1 52646 4 Behalve do hierbovenstaande nummers zijn de volgende seriën uitkeerb. aan 235 fr. 1078 10059 19200 29279 34868 41516 1991 14783 21584 29849 35472 52646 2677 15579 22147 30124 37866 56647 3901 16376 20369 30281 40100 57821 8094 17345 -X- WIELRIJDEN Gentsche Velodroom Brugsche steenweg) Zooals wij het.reeds melden zullen er op Zondag 28 Juni aanstaande schoone koersen voor beroepsrenh'-vs in de velodroom be twist worden. Oa/lor de ingeschreven ren ners vinden wijjSlol, Loon Buysse, Pier Vandevelde, Persyn, R>né Anno, Alfons Bruteyn, Arthur Maertens, Cesar De Baets, Julien Vandenbroucke, Jules D'Hosscho, Pol Verstraete, Jer. Vyncke en Constant De Buck. Ziehier get programma I. Koers vitesse, tusschen Jules D'Hossche en Stol. II. Koers 2 matchen poursuile en Austra lische koers. III. Koers 2 uren per ploeg. Binst de koerfi laan komst der Groote Prijs Cycle Romain Gont-Oostende-Gent. Prijzen 0,50 ,0,75 1.00 2.00 franken. De ronde van Frankrijk Het rekord der inschrijvingen voor deze ronde is geklopt met zovon inschrijvingen. Het .telal beloopt 163 waaronder 71 gegroe- peerdeof verzorgde rijders verdeeld als volgt; 34 Frunschon 124 Belgen y Italianen 2 Australiërs l'ZwilsiT en 1 Luxemburger. Velodroom van Karreveld. - Kampioenaat der 100 kim. achter motoren: 1. Linart, in 1 u. 28 m. 25 s.; 2 Goor, in 1 u. 28 m. 43 s. 3. Luycken, in 1 35 m. 4. A. Van der Sluyft, op 2 toeren. AALST Op Zondag 28® Juni 1914 groote baan koers 60 km. lange goede haan voor onder- beginnelingen, gegeven door de velo-club - Bury gevestigd hij Edm. V. d. Bossche, Gentsche straat, 92 Aalst, met de medewer king van Jozef V;iri Malderen en de Wielrij- dersbond van Aalst. Insohrij vingen worden aanvaard van heden tol 27® Juni, inleg 1 fr. den dag der koers 1,10 fr. Haalterl Uitslag der velokoers van Zondag 21 Juni 1914 voor alle rijders, 50 kilometers 1 en 2. de gebropders Van de Sype, Erpe, in 1 uur 28 minuten, niet 4 minuten voor sprong 3. De Rycke, Hekelgem 4. Van Bever, Oltfrgem j 6. Goossens, Borsbeke 6. Vinck. Aalst. -Ar- EENE DIEVENBENDE OP 'TBANKSKEN Den avond van 5 Februari 1914 stapten ter statie van Ninove af 1. Coucke Alf., coiffpur, 2. Promil Georges, handelsreiziger, 3. Roman Jücqu-s, voddenkoopman, 4. Thiers Jan, aardewerker, van St Jans-Molen- beek en Laelcen. Van de statie gingen ze naar liet kasteel van Mad. van Erpo. Zij werden daar opge merkt, nu elk afzonderlijk, dan samen en schenen alles nauwkeurig af to loeren. Hun ne zonderlinge handelwijze kwam verdacht voor bij eenige geburen van Mad. van Erpe, dio dan ook de policie verwittigdon. De hoer kommissaris met zijne agenten ging op zonk achter de kerels en vond ze in do wachtzaal derstalie. Ze werden aangehouden. Als men hen vroeg waarom ze naar Ninove op zoo een gevorderd uur gekomen waren, wisten ze te vertellen, dat er oen vrouwenkwestie in het spel was, doch ze mochten of ze kon den do vrouwen niet aanduiden, waarmede ze afgesproken waren. Nevens hen, or.der de bank waar ze gezelen hadden, vond men een pak, een volledig inbrekersgerief inhoudonde. Op de aangehoudenen vond men ook wapens en oen wit poeder, groot vergif. Na een onderzoek hij de policie van Brus sel kwam liet uit dat de vier aangehoudenen gevaarlijke kerels waren, oud veroordeelden leden eener dievenbende, bijzonderlijk ge kend voor het openbreken van brandkassen. Opgesloten in het gevang van Audeuaardo verschenen do vi« r bolichlen voor de recht bank, dio ze verwees, uit hoofde van poging lot dief te in bende, met wapens, te weten Coucke, Promil en Thiers, ieder tot drie jaar gevang. Roman kwam er van af met twee jaar gevang en zes maanden. Daarenboven werden de vier kerels gedu rende tien jaren onder de waakzaamheid der politie gesteld en gedurende 10 jaar beroofd van hunne burgerrechten. Hei Beroepshof bekrachtigt het vonnis van den eersten rechter. DIEFSTAL. Alfons De Mol, scheepslosser, te Wette- ren, was met zijn broeder Leopold in eene herberg. De Mol Alfons stool er eene flesch likeuren en een paar kousen. Een der vei' bruikers De Mue9schalck belichtte De Mol en word door dezen aangevallen en mishan deld. Ook zekeren Louis De Geyler word mishandeld. Alfons Do Mol krijgt 2 maand gevang on 26 fr. boet, Leopold De Mol, 30 fr. boet voorwaardelijk. MARKTPRIJZEN Aatsf. Hopmarkt, 23 juni. Markt vast prijzen in opslag beschikbaar, l'r. 110; nieuw gewas, fr. 75.00. Ander1echtv23 juni Verkensmarkt.tekoop 2:05, prijs per kilo op voet 0,82 a 1,02. Dendermonde! 22 juni Tarwe 21,00, rogge 17,00; haver 20,50; lijnolie 60; koolzaadolie Ï5;i<i. gezuiverd70,50; lijnkoeken 20,0u;koolzaadkooken meststof 13,50; boter 2,53 eieren 2,50 aardap pelen 12,50; graan van La Plata 29.70 id. Indie Camphorc 33,oO. Leuven, 22 juni Landbouw tarwe 0 00 a 20,75 hundelsiarwe 20,50 rogge 17,50 voe- derhaver t9r25 brouwhaver 19,75 koolzaadolio 82.00; lijnolie «12,00 strooi h.OO hooi 6,00 bo ter 2.50 tarwebloem 26,50 gort Romy 32.60 tarwezemelen 1-1,50; lijnkoeken 19,50 eieren £.40.-aardappelen 13,00a 14,00. Lede. Dijnsdagmarkt. konijnen 1« kwal. 0.70 de k. jonge konijnen, 0.60. oude duiven ü.40 jonge duiven, J .6.wt. koppel, beter 2.85 tot 0.00. eieren de 25, 2,00 tot 0,00; viggeus 't koppel 00 fr. Asschet 23 juni Tarwe 18,00 a 19,00 rogge 15.00 a 16.00'; haver 18,00 a 19,00aardap pelen 18.«'0 a 19,00; boter 2,5". a 2,75; eieren 2,50 a 0,00 kiekens 2,50 a 3,25 konijnen 1,75 a 3.25. hesp 0,00; viggens 30 a 35, hop 110 a 115. ANTWERPEN, 22 Juni. Grankn.— Tarwe: Redwinter II 20 7j8 a 0/0. Manitoba I 20 1/2. Donau aan 18 3/1 a .20 0/0. Varna aan 19 1/2. Bourgas vlottend 20 a 201/2, Ulka, Kherson, Azoff 19 a2o 1/2. Markt kalm. Rogge kalm Inland aan 170/0a 17 1/4;vreem de 16 0/0 a 17 3/4. Garst vast. In), wintergarst 0/0 a Cali- fornic 18 0/0; Voedergarst 15 3/4 a 16 1/4; Can. Angora Moldavië I61/2 a 17,25. Haver vast. Inland. 19,50 a 20,25 Vreemde aan 19 0/0 a 20,25 Maïs starnlh. Plata gele 15 a 15 3/4. Odessa,Ga- latz 14.50'. Cinimantino 16,25 a 18 3/4 Natal witte 17,25. Donau 14 1/4 a 14 1/2. Tarwebloem, voor de bakkery j fr. 26 1/2 handel bloem 25,50 Tarwezemelen, dikke, vast, fr. 13,5Qa 00. Lijnkoeken. Beschikbare 20 vlottend 20. Jun-Aug. 197/8. Sept. Decem.20 1/4. S. K. bescliikb. .vlottend 0/0. Juni 20 1/4 Markt vast. Schouwburgen. Brussel Zomerpaleis. Afwisselend spektakel. Oud-Brussel. Afwisselend spectakel. CENTRAL CINEMA Lange Ridderstraat Aalst Programma van 19 tot 25 Juni. 1. O avr och e verlost zijn broederklucht. IN DE MACHT VAN DEN SULTAN, Drama in 2 doelen. Jerry schilder en kruidenier, kluchtig blijspel in 2 deelen. Eclair Journal. Laatste nieuws. Juve tegen Fantomas 2® fiim van de reeks Fantomas) in 5 deelen WEERKUNDIGE WAARNEMING van Camiel Praet, opticien-specialiste Aalst, Lange Zoutstraut. C 23 juni. 16 ure: Barometer 762'8 Thermometer 17*5 W ind west Tooruiti t goed veranff.

De Volksstem | 1914 | | pagina 3