Vereeniyde Staten en Mexico Aardbeving op Sumatra De Albaneesclie kwestie Oramaïka DE MAAGD DER WOESTIJN Nieu wsberichten AMER JACQUES tS yr nrr w—i 2 Het vernielend element, aangewakkerd jfc>or een hevigon wind, had spoedig eene groote uitbreiding genomen, en weldra wa ren verscheidene wijken aangetast. De pompiers dcd-^fi verscheidene huizen met dynamiet 3pf;rgen ten einde den vuur poel af te zonderen, maar door de ontplof fing van talrijke petroolvergaarhakkcn werd 4e uitbreiding van den geescl begunstigd. Uit Boston en de omliggende steden kwa men de pompiers ten spoedigste ter hulp doch vooraleer men de vlammen kon over meesteren, hadden zij eene oppervlakte van twee mijlen lang en eene halve mijl breed, zich uitstrekkende tot het hart der stad, ver nield. Het vuur blijft daarbij overigens nog drei gend. Patroeljen soldaten, bajonet op het geweer, £ev.aken de puinon, ten einde de plundering Ie voorkomen en de inwoners op afstand te tonden. De hitte is op sommige plaatsen on uitstaanbaar. Rijken en armen hebben evenveel door de *amp te lijden gehad. Prachtige lusthoven en nederige werkmanswoningen zijn verdwenen. Meubels en andere gedenkteekens, uit het tijdstip der revolutie, dewelke van familie tot familie overgingen en die voor het mee- rendeels grooto waarde hadden, werden de prooi der vlammen. Hederlsndsch-lndië Men bericht ui,t Batavia dat eene aardbe ving te Sumatra de telegraaflijnen en de onderzeesche kabels vernield heeft. Talrijke huizen en verscheidene openbare gebouwen zijn ingestort. Ei* zouden talrijke dooden zijn. Uit den Haag Het gouvernement heeft uit Indië eene depeche ontvangen zeggende dat gedurende de vorige nacht eene hevige aard- heving te Benkoelen, in het zuiden van Su matra, heeft plaats gehad. Twaalf dooden en een groot getal gekwet sten zijn teruggevonden. Verscheidene huizen zijn ingestort. Al de Europeanen zijn ongedeerd gebleven, doch hunne woningen zijn onbewoonbaar gewor den. Een aanslag op eon Advokaat te Zapatecas. Een snelbericht, gedagteekend van Woens dag, meldt dat de federale bevelhebber van Zapatecas, alvorens de stad té verlaten, het huis van een advokaat, Pujallaves genaamd, heeft doen in de lucht vliegen. De advokaat is met zijne vróuw en kinderen omgekomen. De voldoening in Argentina. De Nacion en de Prenza van Buenos- Ayrés verheugen zich over den triomf der bemiddeling. Dé Nacion zegt dat de oplossing gege ven aan het konfllkt tusschen de Vereenigde- Staten en Mexiko niet gelukkiger kon zijn. Het dagblad voegt er bij dat de Vereenigde- Staten, aan de wereld een groot voorbeeld hebben gegeven, en zich den eerbied der na tiën hebben verworven, door den rechtvaar digheidsgeest met denwelken zij zich gedroe gen in deze omstandigheden. Het dagblad eindigt met te verklaren, dat de uitslag der bemiddeling nieuwe banden schept tusschen «le republieken Argentina, Brazilië en Chili. De Prenza acht dat deze oplossing eene ware triomf is der Amerikaansohe diploma tie. De stelling van Prins von Wied is bedenkelijk. De dagbladen van Weenen erkenden Vrij dag dat de stelling van prins Willem I, in Albanië, bedenkelijk is. Verscheidene onder hen beweren dat de prins zijne matten zal mogen oprollen indien Europa hem niet ter hulp komt. In menige dagbladen wordt een beroep ge daan tot de jongelingen van Oostenrijk-Hon- garië om een vrijwilligerskorps voor Albanië te vormen. 0* VERVOLG. Terwijl wij sprakeloos en onbeweeglijk op onze plaats bleven, zagen wij het hoofd van dén stam, die met mijnen vader en andere grijsaards wederkeerde uit de raadsvergade ring, welke zij ver van onze woningen ge houden hadden. Wie schildert hunne ontstel tenis hij het aanschouwen van hunne ver moorde vrienden Aanstonds verzamelden zij de jongelieden die te vinden waren, hieven den oorlogskreet aan en gingen den vijand vervolgen. Wij volgden onze moeder naar een van onze dorpen. Eenige andere stammen voegden zich bij ons. Wij weiden gonoodzaakt het vlakke land te verlaten, en in een verwijderd moeras onzen schuilplaats te zoeken. Onze vijanden omsingelden ons en zonden ons eenen bode, om het leven aan allen te bieden, die geen engelsch bloed vergoten hadden. Onze bond- genooten luisterden naar deze voorstellen, en verlieten ons, zooals verschrikte vogels den boom verlaten, die door den bliksem ge troffen is. Wat onze strijders betreft, bemoe digd door de stem van mijnen vader, gaven zij tof antwoord, dat zij geene vergiffenis verlangden van hen. die hunne wigwams verbrand, hunne vrouwon eniünderen ver moord haddon. Den gansohen dag hoorden wij de bijlen der Engelschen. die de hoornen omhieuwen, achler welke wij ons geschanst hadden, en toen do nacht kwam, begonnen zij hunne kogels le werpen op krijgslieden, vrouwen en kinderen Eindelijk, onder het geleide van mijnen De Duitsche minister doet kanonnen ontschepen. De Frankfurter Zeitung v bericht uit Du- razzo «jat in vooruitzicht van een aanval te gen «ie stad, M. von Lucius, Duitsche minis ter, van den Breslau talrijke snelvarende kanonnen heeft doen ontschepen. Italië en de beschieting der Rebellen. De Messagero schrijft dat de Italiaan- sciie oorlogschepen, voor Durazzo gemeerd liggend, hevel zouden ontvangen hebben slechts, vuur te geven op de rebellen in de veronderstelling dat al de andere schepen zouden schieten. Het blad doet opmerken dat na 't eerste schot, afgevuurd door een Euro- peesch schip, de onderzoekskommissie te genover de opstandelingen, die de meerder heid uitmaken, in slechte stelling zouden staan. in sommige kringen schijnt het twijfel achtig dat liet voorstel door Oostenrijk voor uitgezét betrekkelijk het te been brengen van een Albaneesch leger, door Europa goed ont haald zal worden, daar het met tegenzin nog meer in den Albaneesehen warboel zou gewikkeld worden. Het einde van den Wapenstilstand. De gesloten wapenstilstand Vrijdag avond ten einde loopende, 'zoo ontwierp men voor Zaterdag morgend een algemeene aanval met de artillerie. Terwijl al de batterijen naar de stelling van Rosburt zouden gericht worden zou de Herzegovina al de stellin gen in de richting van Kavoja nabij Saxo- vianco beschieten. DE OLIËN. De voorname oliën, van al lergrootste samentrekking, waaruit het Tan- denwater van Doctor Pierre samengesteld is, komen voort van het stoken van plantaardige zelfstandigheden, waarvan de sterk bederfwe rende deeltjes in den alcool verwerkt zijn en aldus eene aangenaam riekende bederfwe rende oplossing vormen. Doctor Pierre, van de Faculteit van Geneeskunde te Parijs, de voorhandnemer der bederfwerende gezond heidsleer van den mond, heeft aldus van in 1837 dit gewichtig vraagstuk opgelost, zich zijne persoonlijke werken te nutte makende, voorloopers der groote bactériologieke ont dekkingen. BRUSSEL. Krankzinnigen ontsnapt. De Brusselsclie policie is Donderdag telegra fisch verwittigd, dat twee gevaarlijke krank zinnigen, Charles Dehoux, 31 jaar oud, ge boren te Brussel, en Edmond Guillaume, de oplettendheid hunner bewakers hebben we ten te verschalken en den 24«n dezer uit het krankzinnigengesticht van Doornik ontsnapt zijn. Zij zouden zich naar de hoofdstad heb» ben begeven. Het signalement der beide ent- snapten is onmiddellijk ter kennis gebracht aan de comiS6ariaten van Brussel en voor steden. Door policiehonden aangehouden. In den afgeloopen nacht waren een policieagent en een toezichter op ronde in Ter Kameren- bosch vergezeld door hunne policiehóndeiï. Aan de ravijn gekomen, bemerkten zij tWeer kerels die plots de trinkhall verlieten en zich. vierklauwens uit de voeten maakten/ Daar deze vlucht Verdacht voorkwam, wer^ den de honden op de vluchtelingen afgezon den. Een der vluchtelingen werd ingehaald en tot staan gebracht, onder de b'rug der ra* vijn. De agenten pikten hem op en brachten hem" naar het policiebureel. Daar bleek hert dat de kerel een 20-jarig student was, van Roemeensche afkomst. Met een zijner vrien den was hij in de trinkhall a gedrongen en had er gedronken en gegeten naar hartelust. De zaak zal geen verder verloop hebben, daar de benadeelde schadeloos is gesteld. Lijk herkend. Vrouwen zijn Donder dag namiddag het lijk gaan zien van den persoon die zich den 14 dezer een revolver- kogel in het hoofd schoot in het Ter Kame renbosch. Zij verklaarden aan de policie d$r 3° afdeeling, dat zij het lijk herkenden als zijnde datgene van Alfred L..., gewoond heb bend, Ste-Walburgisstraat, te Luik. De po licie dezer stad werd gewaarschuwd. Erge botsing. Vrijdag avond reed een rijtuig, bestuurd door den koetsier Van Hou- vader, overschreden diegenen van ons volk, welke deze ramp tot dan overleefden, de ruimte, die hen van den vijand scheidde. Wij konden niets meer onderscheiden, maar wij vernamen een allerhevigst gekerm,en den kreet- Zij zijn ontkomen 1 Het was toen dat mijne moeder, die in de grootste stil te en bijna niet ademhalende, toegeluisterd had, zich Ier aarde wierp en hare brandende wang tegen de mijne leu nende, tot ons zeide O mijne kinderen mijne kinderen waarom kan ik voor u niet sterven maar vreest den dood niet het roemrijke en onsterfelijk bloed van meer dan honderd strijders, die nimmer vrees ge kend hebben, vloeit door uwe aderen. Luis tert de Engelschen naderen meer en meer heft thans uwe hoofden op, dierbare kinde ren, en laat de vijanden van u leeren, dat de zwakste spruiten van onzen stam eeno sterke ziel bézitten. W-ij stonden op van alle kanten zaten groepen van vrouwen en kinderen J elk ge zin was vereenigd, bedaard hun lot afwach tende. De Engelschon waron doorgedrongen tot in het woud zij dooden al wat hun onder de handen kwam niemand bood wederstand men bewoog zich niet, men hoorde geen geluid, dan hier en oaar van stervende kin deren, en een enkele snik oiitsinpte aan de moeders, die de lievelingen zagen sterven. Een Engelsch soldaat koude mijne moeder en daarop werd gelast haar leven en dat van h >re kinderen te sparen men plaatste eene wacht om ons. Het is u bekend, William, dat wi] na de verdediging van onzen stam. met een klein aantal andere govangem-n naar Boston wer pen gevoerd. Eenigen hunner we'den naar DB VOLKSSTEM waert, langs de Anspaehlaan in de richting der Beurs. Toen hij wilde uitwijken, op het Fontenasplein, voor een stilstaanden tram, reed hij tegen een auto, toebehoorende aan den heer Louis Manue^-wonende te Oran, in Algiers. De schok was apo hevig dat de koet sier van den bok werdMeslmgerd, en ernstig aan hoofd en bee'nen gewond werd. In het rijtuig bevond zich de heer Vanruytsel uit Antwerpen, deze was S&istig gewond. De automobiel, een zeer schoone pracht- wagen, is zwaar beschadigd, evenals het rij tuig. LOURDES en de PYRENEËN (zonder nachtreis) 2 afreizen p|r maand ZWITSER LAND 1 Sept.; Bruilof^sreizen en Bijzondere reizen FRANQOIS, 45, Noordlaan, Brussel. In den mull van den wolf. Een per soon bood zich gistere^ avond aan in het policiekommissariaat tier. 5° afdeeling en ver klaarde dat hij zijne 'geldbeurs, inhoudend 40 frank, verloren had. De agent van dienst, den naam van den aanklager lioorende, her innerde zieli dat deze,*'sedert verscheidene .maanden, weglooper wa6 bij het 4® linieregi ment, in garnizoen te Brugge, en nog twee maanden gevangéni*SJrjif moet uitboeten wegens diefstal. De weglooper-dief werd ter beschikking van de kiggsoverheid gesteld. Paarden op hol. Twee paarden, ge spannen in de kar van een koopman in aard appelen, gingen Vrijddg aón dé Anspaehlaan op hol, in de ricKtihg'1 der Fontenasplaats. De kar van een melkboer werd omgeworpen. Erge ongevallen werderi'Vermeden, dank aan de tusschenkomst vaii M. Frans Stuyck- mans, bahker, Pletinct&straat, die de paar den stilhield, nadat bij een 40-tal meters ver werd voortgesleept. Eene zïnneiaoze fn'ife vaart. Een oud vrouwke, dat Vrijdag' morgend langs de vaart van Charleroi g/iig, sprong aan de' Vlaamsche Poort in VWater. Zij werd door' schippers gered Toén zij tot het bewustzijn terugkeerde stelde men Vast dat de ongeluk kige. de 83-jarige wed. A. in het volle bezit harer verstandvermögéns1 niet was. Zij werd naar het St-Jansgaslhiifs' overgebracht. o Oog in 't zeil..Wat zijn Teel winkeliers slordig in het nazien hunner waren. CHICOREI -TALPE eischen is wel bediend zijn. 'bh ST-JANS-MOLENBEEK. Onrustwekkende verdwijningen. De ëèlitgenoote B... heeft gisteren met haar 10-jSrig dochterken, de echtelijke woning verlaten. Men verzekert dat zij 3.800 frank heèïi' medegenomen. De oorzaak harer verdwijning is niet gekénd. De 15-jarige Theresia' Hautman is sedert den 14cn dezer maand'Vèrd wenen. Gestalte lra,55, bruin haar en 'oogen, rond aangezicht, puntige neus. ELSENê. Erge vaL'Een metserdien der, Emiel D...., 17 jaar oud, was Vrijdag morgend op het tweede Verdiep van een in opbouw zijnde huis der Kroonprinsstraat aan den arbeid, toen hij opeens het evenwicht verloor en in de kelderingen tèrecht kwam. Hij werd erg gewond opggnomen en naar 't gasthuis overgebracht." Kinkhoest, bronckfet en valling. Vroeger stierven jaarlijks duizende kinders van deze ziekten welk huisgezin beeft op het kerkhof geen kind liggen, van deze ziekte gestorven 7 Met Kinkhoest remedie Halewyck, apotheker, Groenselmarkt, Oostende, ontsnappen zij al len. Verkrijgbaar Aalst,' apotheek De Valke neer Antwerpen, Ds Beul Dendermonde, Roman; Geeraardsbergen, Van Darome; Aal ter, Tavernier. Honderde certificaten bij elke remedie. Elke apotheker zal welhaast de Kêr.khoestremedie Halewyck moeten bezitten. Prijs 3,50 fr. 3b 1 KAPELLE-OP-DEN-B09CM. Ontgraving. Het parket, door de;,wetsdokters Marcel Héger en Piérard vergezeld, heeft zich Vrij dag morgend naar Kdpelle-op-den-Bosch be geven, om de lijkschouwing bij te wonen van Jan Vanhumbeek,,rf»ver eenige dagen ge storven. Vanhumbeek werd o^ujesteld in eene fa briek van scheikundige voortbrengselen en. werd naar het gasthui^ van Vilvoorden over gebracht, waar hij korten tijd nadien over leed. een vreemd land gezonden om het hoofd te buigen onder "net juk,te werken even als da dieren, die de akkeijs der beschaafde vol ken omploegen, in weerwil der wreedheid van de uwen, vindt men toch eenige edel moedige zielen onderden, die het licht van den Grooten Geest niet hebben uitgebluscht. deze booglichte den gedachtenis van eene dienst, zelfs wanneerdie door eenen Indiaan wordt bewezen. Mijne moeder werd Zachtmoedig en eervol behandeld maar haai' stam was uitgeroeid, haar echtgenoot was verscholen in ver af gelegene bosschen enözwierf zonder dak, en hare kinderen waren gevangen haar hart brak, en gij weet het overige.... u Maar uw broeder 4an,» hernam William gij hebt mij niet. gezegd op welke wijze hij omgekomen is. Hij had zich te midden van de Engelschen eenen doortocht gebaand, en haastig eenige strijders verzameld en hiermede, verontrust te hij den aftocht des vijands zoo lievig, dat deze gedwongen werd stil te houden en zich te verdedigen. Al de'medegezellen van mijn broeder ontkwamen 'Jïet gevaar hij alleen hield stand en werd gevangen genomen. Men wilde h<>m het leven schenken, op voorwaar de, dat hij den weg naar onze strekten zoude aanwijzen hij weigerde het. Arme jongen hij ti-bie eerst zostieQ" zomers hij beminde het licht der zon, zoo zeer als wij het kun nen beminnen zijneledematen waren ge broken do<*r de vermoeienissen zijne krach ten waren uitgeput door zijne wonden, maar het vuur van dnn moed blaakte voortdurend in zijuo ziel. De Engelschen drongen op nieuw bij hem aan om liet leven en zelfs eei e belooning aan ie nemen, maar hij wei gerde volstandig zijn volk te verraden, en... LEUVEN. Wanhopige daad. Donder dag avond, rond 8 J/2 ure, hoorde een schip per, die met zijn schuit buiten de Vaartpoort gemeerd ligt, opeens een plons. Hij zag eene vrouw tegen den dood worstelen. Aanstonds snelde hij met zijn roeibootje ter plaatse en na een tiental minuten zoeken kon hij de vrouw die voor de derde maal bovenkwam, bewusteloos in zijn boot balen. Op zijn schip herkende hij in de drenkelinge de dochter van een zijner maten die met zijn schip aan de Beerkom ligt. Na haar tot het bewustzijn gebracht te hebben werd het meisje naar Let schip harer ouders overgebracht. Het meisje sprak sind9 langs van zelfmoord: men kent de oorzaak harer wanhopige daad niet. ANDËRLEGHT. Belangrijke diefstal. Verleden nacht is een kwaaddoener, bij mid del van valsche sleutels, in de woning geko men van M. Heuvin, Herzieningslaan. 117. Verscheidene vertrekken werden doorzocht en meubelen opengebroken. Een kostbare verzameling juweelen, een belangrijke som geld, kunstvoorwerpen en 160 aandeelen wer den ontvreemd. Erge vermoedens wegen op een oud-werk man van M. Heuvin. De policie van Ander- lecht heeft zich ter plaats begeven en een on derzoek ingesteld. De kwaaddoener wordt ievmïg opgespoord. - Wanhopige daad. Vrijdag namiddag heeft de politieagent De Caus, 24 jaar oud, wonende Moerrioolstraat, zich het leven be nomen, met zich een revolverkogel door het hoofd te schieten. De Caus had sedert een paar dagen zijnen dienst niet meer gedaan. De oorzaak dezer zelfmoord schijnt liefde- verdriet te zijn. De brievendrager der Gallaitstraat, te Brussel, zal te rekenen van morgen verwon derd de oogen opentrekken. Zooveel brieven, en al voor hetzelfde adres I De reden Die vindt ge op de 8« bladzijde, aankondiging Juweelen. CL'REGEM. Brand. Bij den varkens slachter Filip Hertogli, Steenweg van Ber gen, vatte Vrijdag avond in de onderverdie pingen, een ketel welke met vet gevuld was en op een gaskomfoor stond, vuur. Eene ont ploffing had plaats. Op het eerste noodsein, snelden de pom piers toe en na een half uur werkens, geluk ten zij er in den brand te blusschen. De schade is belangrijk. SCHAARBEEK. Erge bot9ing. Een ge naamde Van G..., wonende Onderrichtstraat te Anderlecht, kwam ^Donderdag avond met peerd en kar langs de Gallaitstraat gereden. Ter hoogte der Renkinstraat werd het gespan gevat door een tram, die uit de richting der Paviljoenplaats kwam. De voerman werd ten gronde geslingerd en erg gewond aan het hoofd. Hij moest naar 't gasthuis gevoerd worden. Bedrieger Een jongeling bood zich Donderdag namiddag aan bij eenen schoen fabrikant der Rogierstraat. M. B.... Op naam van mad. G;.. van Leuven, eene goede klanie van het huis, deed hij eene belangrijke be stelling. Deze moest in eene herberg d,er Bra- bandstraat gebracht worden. M. B.,„ maakte de pakken gereed en gelastte zijnen Ibopjon- gen ze naar de opgegeven herberg te dragen. De loopjongen kwarn weldra weer en zegde dat de afgeveerdigde nog twaalf paar bottie- nen vergeten had Opk deze bestelling werd uitgevoerd. Vrijdag ondervond M. B..., dat een bedrieger hem had beet genomen en Mev. G... niets besteld had. Ongepast Gadame, gij zult extra koffie drinken, indien gij altijd den naam Vincart, op uwe pakken Cbicorée der Trappisten eischt. ANTWERPEN. Botsing. Gister middag is in de Lozanastraat, nabij de Durletstraat, een werkman, op een rijwiel gezeten, met een automobiel in botsing gekomen. De velo- rijder werd ten gronde geslingerd, maar stond zelf weer op, gansch bevuild en aan de handen gekwetst. Van het rijwiel is niet veel meer heel gebleven! Ook werd de auto mobiel aan de slijkweerders beschadigd en de spiegelruiten verbrijzeld. Van het gebeur de werd proces-verbaal opgemaakt. enn sabelhouw scheidde zijn hoofd van het lichaam. ZEVENDE HOOFDSTUK. Corambo Oramaïka had haar verhaal ten einde ge bracht. Met een bittoren grimlach zag zij William eenigen tijd aan, eindelijk zeide z»j Gij Engolschen zegt ons, dat het boeit van uwe wet beter is dan hetwelk, in onze harten gegrift werd want de uwe zegt grj, leert barmhartigheid, medelijden en verge ving indien gij eene zoodanige wot bezat en dezelve geloofdet, zoudt gij dan mijnen armen broeder op die wijze behandeld heb ben Het heldere doorzicht van het Indiaansche meisje had haar van zelve de tegenwerping aan de hand gegeven, die de vijanden van de christelijke godsdienst ten allen tijde en in alle omstandigheden geopperd hebben om haar te lasteren en baren voortgang te be lemmeren, te weten de tegenstrijdigheid welke er bestaat tusschen hare voorschrif ten en het gedrag van hare belijders. Wil liam, die tamelijk was onderwezen gewor den in de beginselen van zijn geloof, twij felde er een oogenhlik aan dal hel gemak- kt lijk moest zijn deze tegenwerping te beantwoorden, doch daar hij niet wist op welke wijze dit aan le leggen, besloot hij dezelve eerst aan zijne moeder voor te hou den, en omlertnsschen vraagde hij Oramaïka om nadere omstandigheden van den voor de Peqouds zoo noodlottigen strijd. Het was de nieuwo volksplantingen inderdaad een belangrijk feit, en bet is waar- Zyne ont- S»smettende eigen- schappen zijn eenig Odot dringt in dc r holten tiisschen de tan den, trekt in de slijmvlie zen van het tandvlocsch, ontsmet de tanden, en zijne heilzame werking doet zich nog voelen, uren na zijn gebruik. 't Is dank aan deze volstrekteenige eigenschap dat men eene langdurige ontsmettende werking verkrijgt, welke het gebit, tot in de fijnste hoek jes ontlast van al de gist- en bederfstoffen welko de landen vernielen. Moordpoging. Verleden nacht ont moette zekere Jan T...., 35 jaar, woonachtig in dé Steenbergstraat, in eene herberg der Pompstraat, de genaamde Joaiina Zijs, oud 30 jaar, en waarmede hij langen tijd eeno kamer bewoonde. De vrouw wilde echter van zijne liefde niet meer weten en had hem verlaten. Niettegenstaande zijn voortdurend aandringen om het leven te herbeginnen, bleef de vrouw bij haar besluit. Zoohaast hij haar zag, trachtte hij haar weer te overhalen, maar niets baatte. Daar over wilde T... zich wreken hij haalde plots een revolver te voorschijn en loste drie scho ten op haar. Twee kogels troffen haar een. in den hals en de andere in de linkerhand. Terwijl de dader op de vlucht ging, werd het slachtoffer naar 't Ste-Elisabethgasthuls gevoerd, waar de geneesheer bestatigde dat het enkel vleeschwonden waren. De kogel werd uit den hals gehaald en na verzorging keerde het slachtoffer terug naar hare wo ning, Schoytestraat. De dader werd 's nachts aangehouden en ter beschikking van den prokureur des ko- nings opgesloten. Nt EU WERK ERKEN. Het, drama. Za terdag morgend verscheen vrouw De Smedt voor de raadskamer der rechtbank van Den dermonde. Na eene niéuwe ondervraging werd het aanhoudingsmandaat bekrachtigd. De goede koffie vindt men bij A. De Ryck- Limpens, Aalst. SYNGEM. De bandieterif. Do twee verdachten. Van Glabeke en Lermnut, zijn Vrijdag in vrijheid gesteld, daar er geene ge noegzame bewyzen togen hen gevonden wer den. ONKERZEELE Diefte Donderdag nacht werd ingebroken in do melkery van Onkerzeeln. De dieven zijn binnengedrongen langs den hof en stolen in den kelder 60 kilos boter, waarna zij ei* van door trokken. KRIEBELACHTIG Sfientje zat op den knie van zijn Peetje, dat hem toch zoo gearne zag en Stien t je zei«Peetje, mag ik uwe haren ne keer tollen 1 - Maar, manneke, dat en zal niet gaan...gij en zultdat niet kennen» Toe.toe, Peetje, 't zal wel gaan, zei Stientje, ik kan al tot tien tellen. schijnlijk dat de schrik, dien deze dappere stam d^n Engelschen had ingeboezemd, hen den uitslag daarvan eenigermato had doen overdrijven. Al de omstandigheden welke daartoe betrekking hadden,lage:; nog versch in de herinnering der menschen en William had dezelve dikwijls hooren verhalen met die belangstelling, welke men bij kortelings gebeurde voorvallen ondervindt. Maar tot dusverre had hij die alleen gehoord uit den mond van de vijanden en overwinnaars der Peqnods, en in het verhaal van Oramaïka kregen zij eeene geheel andere gedaante en eene andere kleur,die veel nader bij de waar heid scheen te komen. Do E «gelschen, die aan den tocht hadden deel genomen, zagen in den moed der Po- quods niets dan woestheid, en beschreven aldas de grootmoedigheid dezer wilden in hunne laatste oogenblikken. Velen onder hen w<-rden gedood in een moeras als razende honden die, in hunne koppigheid en dwaasheid zich liever lieten in stukken houwen, dan hun leven te redden, door dit af te smeeken van degenen in wior handen zij gevallen waren. William vergat niet aan Oramaïka de aandoening en de bewondering te kennen te geven, die de heldhaftigheid en de rampen van dpzen stam hem inboezemden. Zij hoorde hem aan met dat smartelijk genoegen, dat men ondervindt wanneer men met lof over eenen overleden vriend hoort spreken. Beidon schenen de aanleiding tot hunnen slapeloozon nacht, welken zij doorgebracht hadden zonder de minst»* behoefte aan slaap te gevoelen, vergeien te zijn, toen John zich bij hen voegde en zeide (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1914 | | pagina 2