.1 Laatste Berichten Oat Is liet tandmiddel dat de wereld icnd is geweest. SAMSON - KINA eï- Stadsnieuws Stad Gent. Nag list Jubelfeest van Eendrachtige Brooderliefde,, Da zaak WiSmart Godsdienstige Kronijk JB» JE® O HEI. UT De Ronde van Frankrijk 36 JUKI 1914 Ontegenspre kelijk. over treft zon ferko (lat van al Ue tandmiddelen der geheelo wereld, Do ovérgrooten bijval van den Odol is too te sclingvon aan züue bijzondere werkdadig* beid. De Odol is het éeuige tandmiddel dat uren lang den mond togen alle gist- en ver- derfstuffen, welke do taudou vernielen, vrij waart. W'ETTEREN Brand Zaterdag namid dag is er ten huize van zekeren Karei Ver- atraeten op den Gentschensteenweg' alhier brand ontstaan op don zolder. De inwoners die aan tafel waren werden verwittigd door de gebaren die den rook door het dak zagen kornett en verschoten niet .weinig. Zonderde krachtdadige hulp van den bevelhebber der gendarmerie die met een paar manschappen on middel ijk ter plaat9 was, hadde de brand eene groote uitbreiding genomen want de vlammen hadden al gedeeltelijk den planchet* van den -zolder verslonden zoodat men kracht dadig moest werken om deze te blusschen. Alles bepaald zich zich titans met stoffelijke- schade door de verzekering gedekt. SlagenGisteren namiddag ontstond er ter herberg van zekeren V. C. ter wijk Statiekouter alhier binst dewelke de dochter Camilla een geweldige slag op liet hoofd ent ving derwijze dat hare haarspellen in haren hals drongen en haar nog al erg kwetsten. Proces-verbaal is ten Jaste vau don dader opgemaakt. Wandaden Gekende kerels hebben er hun vermaak in. gevonden ten nadeele van een brave werkman, zekeren Jan Rawoens oene plek haver gedeeltelijk te verwoesten Do kerel werd op het feit betrapt en zullen rechterlijk betrapt worden. Kinkhoest, bronchiet en valling. Vroeger stierven jaarlijks duizende liinders van deze Xielften welk huisgezin heeft op het kerkhof geen kind liggen, van deze ziekte gestorven Met Kinkhoest remedi8 Halewyck, apotheker, Groenselmarkt, Oostende, ontsnappen zij al len. Verkrijgbaar Aalst, apotheek De Yalke. neer Antwerpen, De Beul Dendermonde, Roman; Geeraardsbergen, van Dammc; Aal- tcr. Tavermer. Honderde certificaten bij elke remedie. Elke apotheker zal welhaast de Kinkbóestremedie Halewyck moeten bezitten. Prijs .3,50 fr. Kostelooze inschrijving tot 2 Juli hij TH. STEVENS wiseelagent, Onderwijsstraat, AALST. 1014 Edele daad. Zaterdag namiddag was het aoontje van den hrugdraaier Oscar Van Gae- ver, aan de Sinte-Anna brug, op bet punt door eenen automobiel verpletterd te worden, wanneer de heer dokter Achiel Hertecanfr, die het gevaar gezien had, toesprong, en den knaap van onder het voertuig trok. De man haftige tussc'nenkomst van den heer Herte- cant heeft een menschenleven gered. +t» Vernieters. Vrijdag namiddag hebben iot nu toe onbekende kerels den hefboom, {leviet'}, van de brug van den Zwarten Hoek, ^vernield. De agent Pyck, die onmiddellijk een onderzoek instelde, is reeds op een goed spoor der daders. Eene verzekerde voorzegging voor de maand Juli Onze huishoudsters zullen veel koffie drinken gemaakt met Chicorei der Trappisten Vincart. Zij weten wel wat goed In de val. Maandag morgend kwam ze kere Van de M.., kaaiwerker langs de vaart, terwijl hij onder de armen een groot pak car tons en registers droeg. Aangesproken door eenen policieman, nopens den oorsprong de zer voorwerpen, gaf Van de M.... zulke ver warden uitleg, dat men hem verzocht dien op te helderen ten policiebureele. Aldaar be kende Van de M.... de boeken uit eenen ver huiswagen te hebben weggenomen. Woeste kerel. In den nacht van Zondag op Maandag, rond half één ure, waren de yolicieagenten Buyl Jozef en Lenain ver plicht een drankhuis aan den Zeshoek, te sluiten wegens zangspel en pianomuziek Een kerel uit de Keizerstraat, die bedronken was, begon hierom de agenten te bedreigen en uit te schelden. Zooal6 men hem wilde opsluiten, kwam de woestaard in vollen ogj. stand, en schupte Buyl de beenen blauw. Het kostte veel moeite om den zatterik op droog gebied te krijgen. Zijn rekeningske zal volgen. LOURDES en dë PYRENEËN (zonder nachtreis) 2 afreizen per maand ZWITSER LAND 1 Sept.; Hruiloftsreizen en Bijzondere reizen FRANQOIS, 45, Noordlaan, Brussel Gebreken. Zondag namiddag vermaak ten zich verscheidene knapen op de Groote Markt, met dc marbelen. Een der kleinen wierp een marbel in de hoogte en trof de groote elektrieke gloeilamp, die te midden van het kiosk hing. Onnoodig te zeggen, dat deze verbrijzeld was. De ouders zijn verant woordelijk voor de schade. Gisteren namen die heuglijke jubelfeesten een einde. Al de leden der maatschappij zouden deel nemen aan een volksbanket. Het bestuur der maatschappij had er aan gehouden aan al de zieke of gekwetste leden die belet waren het avondmaal bij te wonen, ecno aangename verrassing te voegen. Elk onder steund lid kreeg immers Zondag morgend, bui ten zijnen gewonen onderstand, een dubbelen frank en daarbij nog een groot,schoon en lekker krentenbrood. Ge hadt het moeten bijwonen Ga hadt moeten zien hoe dip brave menschen getroffen,waren om onverwacht geschenk. Wa6 het geene «dele ingeving den dag van feest en Tveugde te beginnen met eerst et» vooral t« zorgenvoor hen die aan het ieest»nach aan de vreugde konden deelnemen Rond zes ure gingen we een kijkje werpen op de groote zaal, elektrisch verlicht en schoon versierd. Op het verhoog prijkten in schitterende lichtjes de twee hoofdletters E. B. omringd met veelkleurige kransen en allerhande sierplanten. Al de vlaggen van den Werkmanskring prijkten op het verhoog; die van bet ziekenfonds stond op de ecrcplaats. Een volksbanket met begeleiding van eympho- nieNoch meer noch minPiano, pspiters, snaarkassen, alles stond gereed Heel de zaal was bezet met sierlijk gedekte ta fels en wanneer de bel weerklonk, dan duurde het niet leng,of heel der/aal was gevuld en alles gebeurde met zooveel orde en gemak, dat we onze oogon moesten uitkijken Aan de eeretafel zalen bezijden den Z. E. H. Deken, de heeren Volksvertegenwoordigers Moyersoen en baron do Bótlxunc. Rechtover de E. H.Van Ongeval en en neven hem de heeren De Hert en De Wolf, schepenen van de stad. Verder bemerkten wij aan diezelfde tafel, verscheidene heeren dokters en apothekers,de bestuurleden der maatschappij en de jubilarissen die -er sedert vijf en twintij jaar deel van maken. Dat volksbanket overtrof al wat wij tot hiertoe in dien aard gezien hebben 1 Dc moeilijkste» moesten zich ten uiterste tevreden verklaren, en de hongerigste maag zal voorzeker gansch beza digd de zaal verlaten hebben. Lekkere en overvloedige spijzen, eene goede flesch bier, een schoone mime zaal, en schoon versierd en prachtig verlicht, eene kunstige aymphonie en daarbij dan nog dat machtig ge zelschap van 450 tot 500 mannen, met elkaar ver broederende, wat kan men betör en schooner droomen i Do Z. E. H. .Deken nam eerst het woorden drukte zijne groote tevredenheid uit om het schoon schouwspel dat de Eendrachtige Broeder liefde hem verleden Zondag aan heel de stad had gegeven door de plechtige communiemis l Hij dankte den heer Volksvertegenwoordiger Moycr- só'en dén -Vader der mutualiteit» voor zijn niéuw bewijs van verknochtheid aan de volks klas. Hij trad verdér over tot de ontleding en de bëteekenis van'de rijke vlag en noodigde de leden uit immer, lijk nu, trouw te blijven aan hun vaandel en aan hunne leuze. Be heer volksvertegenwoordiger Moyersoen dankte den Z. E. H. Dokèn. «Heb ik mede gewerkt aan de uitbreiding der instellingen van voorzienigheid, zoo sprak hij, dan deed ik het ómdat ik»y ast overtuigd ben dat de werkman daarin het beste middel aantreft om zijne stoffe lijke belangen te verzekeren. Vervolgens stuur de hij zijne beste gelukwensohen tot de leden zelf van de Maatschappij en bijzonderlijk aan de leden Jubilarissen. Een heele s.'haar jongelieden traden de zaal binnen, elk een prachtige bloe mengarve dragende voor al degenon die sedert 25 jaar van de maatschappij deel maken. Heel de zaal daverde van het luidruchtig handgeklap. Lang nog, nadat de laatste tonen van den Bra- ban^onne waren weggesmolten heerschte in. de ruime feestzaal de luidruchtigste geestdrift om de schoone woorden van M. Moyersoen, en de schoone bctooging jegens de oudste leden der Ziebenbours. Dan was hetffe beurt aan Baron L. de Bétliune Zijn heildronk werd meermaals onderbroken door de toejuichingen van de uitgenoodigden. Ten slotte richtte de E. H. Van Ongeval, Voorzitter,'t woord tot de leden der maatschappij en dankte hen voor het schoon voorbeeld, we gingen haast schrijven voor de schoone les die ze aan alle inrichtingen van de stad komen te geven. En dat alles afgewisseld met keurige muziekstukken uitgevoerd door eclite kunste naars met M. Lenssens aan 't hoofd, afgewis seld met do onvergelijkelijke liederen en alleen spraken vau den luimigsten der Gentenaars, Pol Speeckaert. en ge kunt dan denken, of het er gisteren avond in don Werkmanskring lustig toeging We hebben met genoegen maar niet met ver wondering gehoord dat dit Zilveren Jubelfeest, veel ophef heeft verwekt onder dc bevolking der stad, zoowel in de burgerij als in de werkers- bevolking. Het dient gezegden herhaald te wor den dat die prachtige feestelijkheden van 't he in tot het einde werden voorbereid, op touw gezet en doorgedreven door de leden der Maat schappij. Zij hebben sedert 25 jaar in hunnen •ing, zij hebben deze laatste acht dagen aan de heele bevolking getoond wat men vermag door eendracht en broederliefde. Zij hebben de algemeene bewondering en de hoogste goedkeuring en aanwakkering afge dwongen, en daarom roepen wij Lang leve de Eendrachtige Broederliefde.Vip». (Van onzen bijzonderen briefwisselaar.) VtRHOGR van MAANDAG 29 JUNI. M. Beckers, expert, wordt nogmaals onder vraagd over de vervalscliingen door Rasquin gepleegd. Volgens hem. heeft Rasquin Wil- mart en de maatschappij Gent-Terneuzen be drogen en sehriftvervalsching gepleegd, om die bedriegerijen te verduiken. M' Sand, verdediger van Rasquin, protes teert daartegen. M. Van Brens, expert, zet nu zijne getuige nis voort en le!gl dé bedriegerijen uit, door Wilmart gepleegd. Hij verhaalt ook hoe Wil mart sommige bedriegerijen vergoedde. Spreker doet ook opmerken, dat de boek houding van Gèjit-Terneuzen zeer slordig was. M' Sand. Wij- weten wel dat de boekhou ding niet bewonderenswaardig is. M. Pholiën, substituut. Integendeel, 1 was een meesterstuk. M. Van Brens spfeekt nu over de valsclie posten welke in de rekeningen gevonden werden. Wilmart. Zulks diende alleeen om de bilans te verbeteren. M. Haerte, Hie valsche posten dienden ook om de rekening Wilmart te ver- beleren. Wilmart. Ik protesteer. Gent-Terneuzen is mij meer dan een millioen en haU schul- dig. M. de Voorzitter. Wij gelooven uwe boek houding. r M. Barbier, door de verdediging met eene tegenexpertise gelast wordt nu gehoord. Hij kan echter meestal niet antwoorden op het geen de voorzitter hem vraagt. M. Pholiën. ik heb de rekening van M Barbier aan niijne keukenmeid getoond en zij heeft mij gezegd, dat met zoo te rekenen, men spoedig rijk;zou zijn. (Algem. gelach.) M. Barbier. 't Is waar, 'k heb mij eens voor 100.000 fr. bedrogen. Getuige wil verder doen uitschijnen, dat er nergens ontvreettidingen of bedriegerijen ge pleegd zijn. In de namidffagzitiing werd het tcgenspre- kelijk verhoor van dc- expert en voortgezet. Be aanslag van Sanajevo. - Keuer Frans Jozef is Maandag morgend Je Weenen aangekome,.. Eene overtalrijke menigte verdrong «cl. aan d. elat.e e» groeit, ontroerd e.i eerbiedig den vorst. Hevige anti-slavische hetoogiDgen hebben vlaai? gehad 1 verscheidene Oostenrijksche steden. De gemoederen zijn zeer opgewonden. Doodelijk werkongeluk te St, Jans-IKolenbeek. Een jonge* ling van Lebbeke doodelijk gekwetst. - Maandag morgend de 16 jarige plafoneordersgast Jozef Heek, van Lebbeke, die in een inopbonwzijnde hu.s der Haegestra'at arbeidde, van eene ladder gevallen. De arme jongen werd den schedel ge broken en in hopoloozen toestand naar liet gaelhnis overgebracht. Vneeselijk drama nabij Luik. - Maandag morgend wachtte de 20 jarige Albert Lecocq, zijne vriendin, Jeanne Sauvage, 19 jaar oud, af toen r.ij neer haar werk ting Lccocq die dronken was, I rok een revolver en loste vier schoten op het meisje. Deze word in 'tl.art e„ den hals getroffen eu bleef op den slag dood. De moordenaar aangehouden, PER TELEFOON BEDEVAART naar LOURDES cn hel H. HART van MONTMARTRE, van 3" tot 11 Oogst. Programma Reizen Francois, Noord- laan, -45, Brussel. De 9" jaarlljksohe Belglsohe bedevaart naar O. L. V. van KEVELAER (Rlnjn- land), uit Brussel vertrekkende, zal plaats liebben op Maandag, 24, Dins- dag 25 en Woensdag, 26 Augustus 1914. WiELRUDEN He! Basnkampioenschap van Nederland Dit kampioenschap word Zondag nnmidda betwist over den afstand Brussel-Gunt en terug (100 kilometers). Do twee eerste renners kwamen om 2 1/4 uur in Karreveld?aan» zijnde oen kwartier vroeger dan aangekondigd was. Het zij Kalkman en P. Vand«rwiol, die samen aai komen en elkander bij den arm houdend, de piste oprijden. De officieeien besluiten alsdan ben feên sprint to laten roakon. Kalkman overwint Da orde der aankomsten 1. CHr. KALKMAN Rotterdam, om 2 1/4 uur. 2. P. Vanderwiel, Rotterdam 3.'<G Vlommix, Woensel 4. Gebuis, Rotterdam 5. J. Vanderwiel, Rotterdam 6. F. Baay Amsterdam 7. Van Kimenado, Helmond 8. Van den Biezenbosch, Amsfoort Hoecks, Hoogehéide; lO.Botraerd, Helmond 11. Van Sebill, 12. Van Asten Den Haag 43. Martinussen, Gulpen 14. Wulpse, Dordrecht. AALST Uitslag der grOote baankoors voor onder- beginnelingen,'van Zondag 28 Juni, gegeven door do velo-cliib Bury Afstand 60 kim. 1. Van Bever, öttergem, in 1 uur 48 min. 2. Mailliet. Appèls, op 300 m. 3. De Trog, Aalst, op 100 in.u; 4. VanderKeelen, Aalst 5. Roels, Aalst»6. De Ryck, Audeghem 7. Paelinck, Aajst 8. Vinck, Aalst, 0. Sciiolliers, Lebbeke. De premiën werden gewonnen door -. De Ryck 1, Van Bever 1, De Trog 1, Mailliet 1. Van Bover en D»> Trog deden veruit de schoonste koers. Bijzonder Do Trog. hij was gelost door een algemeenen val te Hek eigen: ou kwam de eerste terug bij den hoofdgroep, op den terugweg wiord hij omvergereden door een roeelooper, na eene hevige achter volging baalde hij samen met Van der Koe len Van Bever in. Dezo laatste, die van in Assche met één voelhaak reed, loste allen in de laatste kilometers. Velodroom van Marlakerka Snelheidsmatch op 1000 meters 1® reeks 1. D'Hossohe 2. Stol, op 10 centm. 2° reeks 1, Stol2. D'Hossche, op 1/2 wiel. Finaal1. D'Hossche 2. Stol, op 3 lengten. Achtervolgingskoeraen Persyn wint op MartensVandpvelde op Leon Buysse Dierickx op Anno>; Verslraeten (gokreveerd) en De Buck (opgegeven) Verbraecke op Vandsnhroecke,»-Vernest en Vyncke. Tweeurenkoers per ploeg Klassement :1. Pol Verstraete-J. D'Hos sche. 76 kim. 48 m. 2. De Buck-Vyncke, op '1 toer 3. Veruest-Maertens, op 1 lengte; 4. L. Buysse-Anno, op 1 lengte 5. Stol- Vcrbraecken, op 1 lengte 6. Vandevelde- Persyn, op 1 toer, 7. Vandonbroucke-Diorickx, op 2 toeren. Premiön werden gewonnen door De Buck 3, Vernest 3, Persyn en Stol elk eene. Nooit zagen vrij zooveel volk in den velo droom van Mariakerke. Stol wilde aan den sprint voor de tweede plaats niet deelnemen, Velodroom van Audenaarde Snelheidskoors. Finaal 1. De Muynck; 2. Piat 3. Blomme 4. Van Laere. Drieurenkoeis per ploog 118 kim. 800 m. in 3 uren 1. Do Muynck-Malthys 2. Van Inlichtingen en inschrijvingen ten bu- 1 Laere Saelens 3. VauderSijpen-Do Winter; reele dezer. I4* StandaorLDossche5. Do Vricze-Steven». De eerste rit: PARIJS-LE HAVRE, 388 him. Zondag morgend, om 3 ure 30 werd aan de brug van Saint-Cloud te Parijs, liet vertrek sein gegeven aan 149 deelnemers. Van de gegroepeerden, of verzorgde rij ders zijn enkel Bettini en Van Daele niet ver trokken. Van de afzonderlijke rijders bleven achter A. Chiarena, Georges Antonesco, Thomas Fuentes, Antoine Guillermo, Pierre Casetti, Amédée Mosca, De Beider, Roby, Mernen, Suissio, Garini, Druz, Henri Sala, Dupont, Larusso, Dexilly en Francois Picard. Pas zijn zij eenige kilometers ver, of daar beginnen de bergen, en voor talrijke onver- irgden, tweede klas renners is er niet meer noo°dig, om maar seffens achteruit te blij ven en een peloton op hun eigen tc vormen Om 5 ure 50 kwam de hoofdgroep, een zeer talrijk peloton te Clermorit aan.. Vooraleer de kontrool te bereiken, snokt Defroeye er eens aan en komt met 300 meters voorsprong in de kontrool. Voorbij de stad echter is hij spoedig inge haald. Lelïaert beschadigt erg zijn rijwiel, ten ge volge van eenen val en moet bij eenen smid binnen om te herstellen. Mottiat en Cruppe- iandt moeten banden lierleggen, doch halen het hoofdpeloton spoedig in. Te Montdidier. zijn twee premies te win nen Eene van 10 freaik voor den eersten- rij der die de kontrool voorbijrijdt en eene van 5 frank voor den eersten onverzorgde. Bvocco knipt de,eerste en Ritten Van Lerberglie de tweede. Nabij Amiens zijn reeds tal van gekende rijders, waaronder Menager, Doms, Pelis- sier, Lucicn Buysse, Duboc, Bertarelli Leonard drie minuten achter de boofdploeg. Lucien Buysse en Verschoore moeten kort1 nadien een anderen band leggen, doch ko men wéér bij het 2® peloton. Dank aan eene barreel, nabij Dreuil, komt er zelfs eene groote ploeg terug bij de hoofdgroep, zoodat na 200 kim. koers, de hoofdgroep nog uit 56 rijders bestaat. Evenwel slaapt de hoofdgroep niet, want schier gedurig is de eene of de andere rijder gereed om te ontsnappen. De anderen zijn echter steeds gereed om te achtervolgen. Zulks heeft echter toch voor gevolg dat een twintigtal rijders ten slotte moeten lossen. Voorbij Piepont is het Montagnes Russes en daar kunnen Brocco, Marcel Buysse, Mot tiat en Defraeye voor goed hun hart ophalen. Zoo zijn er aan het konfTool van Dieppe nog 32 rijders bijeen, waaronder een goed deel Belgen, met de gebroeders Marcel en Lucien Buysse aan het hoofd. Er moet niet getee kend worden en dus gaat het vierklauwens vooruit. Tiberghien, Defraeye, Deman en Brocco moeten beurtelings herstellen, doch komen terug in de hoofdgroep. Thys wordt gelost, doch is weldra ook wederom voorop. Nabij Fécamp moet Marcel Buysse zijn achterband herstellen. Anderen nog worden gelost en de hoofdgroep bestaat in de kon trool van Fécamp nog slechts uit Defraeye, Thys, Deman, Rossius, Mottiat, Gauthy, Ti berghien, Spiessens, Faber, Petit-Breton, Gi- rardengo, Gqrrigou, Georget, Lapize en Pé- lissier. 't Gaat langs om sneller en de achterblij vers zullen wellicht de hoofdgroep niet meer terugzien. Faber en Petit-Breton gaan beur telings kop en weldra zijn er zelf slachtoffer van Beiden moeten nieuwe banden leggen en Defraeye mag betzelfde doen. Tiberghien is niet gelukkiger. Daarbij is de weg na de hoofdgroep schier geheel ingenomen door nieuwsgierigen, de autos en allerhande an dere voertuigen, zoodat de gelosten on mogelijk nog kunnen bij de hoofdgroep ko men. DE AANKOMST. Op de schoone laan waar de aankomst moet plaals hebben, gaat liet echter beier, en een goed ingerichte ordedienst houdt heel het midden open. De rijders worden met ongeduld ver wacht. Men weet reeds dat ze met een heel groepje zullen samen komen, en iedereen is dan ook bonieuwd om den sprint te zien. Opeens hoort men klaroengeschal, ze zijn daar I Vuil en bestoven komen ze daar aange vlogen, stampende en schokkende, als wil den ze de heele boel van een rukken. Daar werpt een renner zich uit de bende vooruit nog enkel zijn achterwiel kunnen de overi gen raken, en zoo bolt bij in dolle vaart de eindmeet ov§r. De eerste rit is geloopen... Doch, angstig heeft men den overwinnaar nagekeken. Wie is het ft Is THYS, een Belg Hoerah Eerste oterwinnig onzer mannen, dat be looft En ook onze andere renners zijn alleu best geplaatst. Doch ziohier den uitslag 1 THYS FILIP, belg, in 13 u. 18 m. 28 8. 2. Rossius, bolg 3. Garrigou 4. Giran- dengo Deman, belg Mottiat, belg Pelis- sier Gauthy, belg Lapize E. Georget en J Alavoine, allen wiel aan wiel 12. Egg, in 13 u. 21 in. 49 s. 13. Defraeye, belg, in 13 ii. 21 ra. 49 s. 14. Kirkham, in 13 o. 21 m. 24 s. 15. Faber 16. M. Buysse, belg 17 Pelit-Breton 18. Christophe 19. Godivier, samen in 13 u. 24 m.^ 49 s. 20. Vandenberghe, bolg, in 13 n. 26 m. 6 s. 21. Tiberghien, in 13 u. 27 m. 16 s. 22» Lambot, belg, in 13 u. 32 m. 46 8. 23. Verdicht, in 13 u. 36 in. 32 s. 24 Scieur, Belg 25. Ali Noffati 26. Monseur, belg, in 13 u- 37 m. 27 s. 27. Devroye, belgr; -8 Ernest Paul 29. Chnrron, in 13 u. 39 in. 52 s. 30. Brocco, in 13 u. 39 m. 52 s. 31. Luguet, in 13 u. 42 m. 52 s. 32. Gremmo 33. Degy 34. Spiessens, belg, in 13 u. 42 iB. 58 s. 35. Luc. Buysse, belg, in 13 u. 44 m. 34 s. 36. Kippert, in 13 u. 47 min. 53 s. 37. Emiel Engel 38. Trousselier, in 13 u. 60 min. 38 s. 39. Bauml6r, in 13 u. 51 min. 48 s. 40. Botte, belg, in 13 u. 52 m. 32 s.; 41. Borgarollo 42. Sanlhia 43. Erba 14. Benoit, belg, allen in 13 u. 54 m. 17 s.; 45. Lauwor3, bolg, in 13 u. 54 m. 20 s. 46. Blaise, belg, in 14 u. 36 s. 47. Passe- rieu, in 14 u. 6m. 2Ss. 48. Coomana,belgt in 14 u. 6 m. 32 s. 49. Contesini 50. Cruppelandt. 51. Vugé 52. Versohoore, belg 53. Cruchon 54. Dhers 65. Everaerls, bolg, allen in 14 u. 13 m. 4 s. 56. Petiijean, in 14 u. 13 m. 4 s. 57. Munro; 58. Bertarelli; 59. Pratesi, samen in 14 u. 20 in. 40 s. 60. Deloflre, belg, in 14 u. 30 ra. 59 s. 61. Fasoli, in 14 a. 35 m. 40 s. 62. Lig- non, in 14 u. 35 ra. 40 s. 63. Ducerisier, !1 14 u. 36 m. 16 s. 64. Dosanlhoine, in 14 u. 40 m. 17 s. 65. Ménager, in 14 u. 44 m. 12 s. Andere gekende rijders plaatsten zich als volgt 70. Leonard, in 14 u. 51 in. 49 s. 71. Engel, in 14 u. 68 m. 51 s. 75. H.-us- ghnm, belg, in 15 u. 10 m. 13 s. 76. Tuyt- len, belg. in denzelfden tijd 84. Cassi»-rs, belg, in 15 u. 41 m. 4 s. 89. Van Lerbi r- ghe, belg, 90. Dejonghe, belg, samen in 16. u. 18 m. 19 8. Gevraagd Goede meid voor alle work, een weinig Frunsch sprekende. Zich te be- agen Brusselsche straal, 77 Brussel. 1021 MARKTPRIJZEN Aalst. Hopmarkt, 29 juni. Markt kalm prijzen in afslag beschikbaar, fr. 1U0nieuw gewas, fr. 67.50. Geeraarsdbergen 26 juni Tarwe de 100 kilos 19,50; Maslelui» 18,00; havor 19,00; Rogge 17 50; boonen 22,Off; Aardappelen R'.dó: lijnzaad 84,00 koolzaad 00.00 boter do kilo 2,00 a 2,8o eioren per 25, fr. 2.25 ruw vlas 0.94. Hoornbeesten lll.Viggcnen 320. WEERKUNDIGE WAARNEMING van M* Camiel Praet, opticien-specialiste Aalst, Lange Zoutstraat, 0 29 juni. 16 ure» Barometer 769* T berm om eter 25* Wind: noord-oost Vooruiti schoon weer

De Volksstem | 1914 | | pagina 3