Brief uit Antwerpen Een meisje deeigeWiksemd ïereeüiyÉ Sleten en fvlexioo Droeïio ongeva! te- BaarSe-ÖFGiigsi]. Oramaïkia DE MAAGD DER WOESTIJN Os misdaad der Zaimsiraat te Gen Vreesalljk werkongeluk te Paine De gebeurtenissen in de Balkanen Den 2 Juli 1914. Heer Kamerlid Franck naar Congo. Ayiteruitgang van Antwerpen. De overeenkomst tusschen Staat en Stad. Ontslag van heeren Pososmiers en gene raal Helmburger. Heer Helleputte te Antwerpen.Socialisten veroordeeld. De Calmpthoutsche heide. Nog een zotte modepop. lieden Dinsdag is Kamerlid Franck voor tier maanden naar Congo vertrokken. Al de bladen hebben die reis medegedeeld. Heeren Benkin cn Tibbaut (katholieke kamerleden) Vincent Diericx,gewezen katholiek kamerlid; Vandevelde, (socialist), hebben do reis reeds gedaan. Wij kunnen goed iyde» dat de bladen boog oploopon mot de daad van den lieer Franck; doch deze die hem vooraf zijn gegaan en onze Koning op de eerste plaats, zyn iniu stens zoo verdienstelfk geweest. Doch wij vragen hot u lezers, wat is eene Veis als deze van den lieer Franck, die overal als een prins zal ontvangen worden, tegen de reis van onze nooit volprezen liefdezu^terkens en ouzo missionarissen, die ginder met prin selijk gaan reizen maar als echte slaven gaan wroeten een geheel leven lang in de onge- eondste en doodenste climaten, zoodat er op 25 jaar, van de 800 reeds meer dan 2U0 ginder gesneuveld zijn en begravon liggen. Begrijpt ge nu heer Daens en trawanton, begrijpt ge nu waarom wij zoo verontwaar digd zijn wanneer wij uwe walgelijke houding in de kwestie van Congo enkel bodenken En gij volk van Aalst,zult ge voortaan uwe gren- zenlooze liefde blijven schenken aan did Christen© heiden uit ons duurbaar Belgen land/ Wat slag voor do Antwerpenaars en wat dreigende vermaning voor gansch België. In do maand Juni zijn er te Antwerpen 506 sche pen binnengeloopen. hetzij een verlies van 40 schepen en 63.963 ton. Voor het eerste halfjaar behouden wij. nog een poveren voor uitgang van 4 schepen en 64.024 ton. In tus schen tijd hoeft Rotterdam 36 schepen bijge- wonnen en 153.541 ton. Dio uitslag begint de Antwerpsclie dommo politiekers tot nadenken to stemmen. Anders- ZÜds wordt bewaarheid wat we steeds hebben vooruitgezetDoor de archidomme politieke werkstaking van 1913 word eon verschrikke lijke slag toegebracht aan den bloei van do Antwerpscho haven. 'tis in deze omstandigheden wel to begrij pen dat de volledige overeenkomst tusschen Son Staat en do stad Antwerpen, betreffende de nieuwe haveninrichtingen, inet ongomeene voldoening is ontvangen geworden. De stad Antwerpen verdubbelt van grondgebied. De gemeente Austruweel heeft opgehouden te bestaan doch Iloevenen. Oorderen en Wil- inarsdonck zullen gered blijven on enkel eene groote hoeveelheid grond moeten afstaan. Nu is er voor de stadskas weer honderden creaturen bij te maken. Als deze den voor spoed der haven niet belemmeren, is het kwaad nog het ergste niet. Het valt echter seer to betwijfelen. r Het is bepaald Hoer Possemiers, secreta ris. mot 'n vaste wedde van 15,000 fr. en bij wedden van minstens 10.000 fr. beeft zijn entslag ingediend. Ge moet niet vragen of er velen zitten te likkebaarden. Heer De Brau- were schijnt de meeste kans to bezitten de gelukkige opvolger te worden. Generaal Heimburger, de militaire gouver neur van Antwerpen, is tot de ouderdoms- grens gekomen. Generaal Heimburger was een zeer bevoegd man, hooggewaardeerd en door opperofliciers en officiers om ter meeste geacht. Zijn heengaan wordt algemeen be treurd, wat eerder zeldzaam is in Uo militaire wereld. Dees week zyn Heer Minister Helleputto en «yno hoogachtbare echtgenote do Lapland van de Red Star Line komen bezoeken. Te «amen met heeren baron Van do Werve en van Schild, gouverneur. Jan De Vos, burge meester, Charles Corty, voorzitter van do handelsrechtbank en andere genoodigden deden zij een uitstap met de prachiboot Emeruude tot Doel. TC DE VOLKSSTEM liet proces van don zeomanshond is ten einde geloopen. De socialisten Mablman, Schoolleven en moor amloron zyn tot voi'- scheidone maanden gevangenis verwezen. Het is eono strenge straf, maar het zal levens eene doeltreffende les zyn. In België is ieder vrij to werken eu to staket als men wil. Maar do vrijheid van 1.e werken moet zoowel geëerbie digd worden als de andere. Dio het anders meent, heeft het mis en die moet hot geloerd worden. r We dachten dat de Calmpthoutsche heide gered was. 't Is niet zoo. Uit eou schrij ven van don lieer Buis blijkt dat enkel eene strook met eouige heuvelen zou behouden blijven. Welnu dat is ten zeers to betreurenswaardig. De Calmpthoutsche heide is zoo'n groote aantrek kelijkheid en natuurschoonheid d;it «ij in hare volheid ongeschonden moet bewaard blijven. Dóet men het niot, men pleegt een niet te vergeven aanslag op liet schoonheids gevoel van ons Belgische voJk. Do mode doet thans de zotste kuren, en zij die deze gekke kuren volgen, zijn minstons even gek als de mode zelf. Dezen middag zagen we van verre een juffer in..., paterseosfcuuin. Zij had eon lang wit zijden kleed aan. Van ach tor droeg zy een peloriue en daarop eene kap. Om de lenden had zij een and on droeg daarin enne koord, dit alles ook in witte zijde.Op het hoofd stond een ronde zwarte, doorschijnende hoed. De juffer was recht, lang en slank van gestalte,' ze trapte mot gemeten tred voort. Overal waar ze voorbij trok, was hot ^éene lieole ge beurtenis. Spijtig dat die zotgekleede meest' allen oen gezicht opzetten als eon elfuronlijk, anders zouden we waar denken dat het heel den zomer vastenavond is. Deftige jufvrouwen van burgerlijken huize, ziet toch dat zij u nooit aan zulko dolle on slaafsche en wulpsclio mode bezondigt. MAX RAM. 14® VERVOLG. Eindelijk klopte men aan. Mijnheer Har- ley opende zelf de deur. Brengt gij mij tijding van mijnenzoon vraagde hij aan mijnheer Thompson. n Goene tijding, mijn vriend de lieden, welke ik op ontdekking heb uitgezonden gijn nog niet teruggekeerd.' Die woorden van mijnheer Harley waren met eene bevende stem gesproken, en wer den gevolgd door eene verandering van kleur, welke duidelijk te kennen gaf, welke schokken zijne ziel onderging, doch zoodra de ongelukkige het antwoord vernomen had, werd zijn gelaat weder kalm. Gods wil geschiede 1 sprak hij, zich «elven geweld aan doende, en vervolgens gijno bezoekers groetende, haastte hij zich om zijne smarten in de eenzaamheid to gaan verbergen. TIENDE HOOFDSTUK. De gevangene onder de wilden. Wij zullen thans het kleine gezelschap op Rama verlaten, on het de laatsle eer laten bewijzen aan hen, welker verlies het be treurde, en Corambo en zijne medegezellen Volgen. De wilden hadden geen uor voor op dege nen, dio hun vervolgden, en vertraagd door de moeite welke William had om hen te vol gen, zouden zij zeker door John en de solda ten ingehaald zijn goworden, zonder het overleg dat zij gebruikten in het doortrek ken van het woud. Zij wisten do moerassen te mijdon, cn FRANKRIJK Schrikkelijk Werkongeluk To Bouchain greep Woensdag een pijnlijk ongel yk plaats aan het breek tuig n. 1, der - Sté. dos Ballastièros van Lourche. Do werkman Jules Messnan, 55 jaar, wonende te Kortrijk gehuwd en huisvader werd er door een ry waggons vermorzeld. Het onderzoek over de instorting Do bijzondere kommissie ingesteld door don minister van Openbare werken om de oorza ken op te sporen van do instortingen te Parijs op 15 Juni hield Donderdag morgend hare vierde zitting. Nalezing en aanneming der proces-verba len van de voorgaande zittingen, heeft M. Pichou, werk reel) torsraadslid,- die zijn rol als werker-gedelegeerde als geëindigd aan schouwt,zich teruggetrokken niettegenstaan de het aandringen van don voorzitter der kommissie, din hem vraagde voort te gaan zijne medewerking te verleenen aan de kom missie. M. Pichon heeft verklaard dat hij niet 't ak koord was mot de kommissie over de manier waarop deze hot onderzoek leidt. Spioenen veroordeeld Uit Nancy De spionneerder Burgard. die over eenigo maanden nabij belfort van Lucey. der verdediging vnnToul, aangehouden word is tot 5 jaar gevang, 5 jaar verbanning en 1000 frank boet veroordeeld. Anderzijds wordt uit Cherbourg bericht, dat het korrektioneol gerechtshof dier stad ooiie Duitsche vrouw Eva Honetter, in Maart 11. aangehouden, tot 1 jaar gevang en 1000 fr. boet heeft verwezen, wegens poging tot b«- spieding aan de statie der onderzoëers.-Zij had vriendschapsbetrekkingen aangeknoopt met verscheidene matrozen. DUITSGHLAND Het Weder Donderdag was bette Berlijn stikkend heet, de thermometer wees inderdaad 31 graden in de zon en 29 in do lommer. Drie personen zyn bezweken en talrijk zijn deze die ziek gevallen zyn. Een zestienjarige moordenaar Een ijs^lijk drama ontrolde zich Woensdag nabij Senten. Een genaamde Max Sorban. slechts 16 jaar oud, heeft een zyner kamera den, de 14 jarige Fritz Peschel, met messtoken gedood. Do moordenaar was met zulke woest heid te werk gegaan dat het hoofd van zijn slachtoffer om zoo te zeggen van het lijk ge- scheidon was. De jonge wreedaard heeft ver klaard dat hij mot zijn makker twist gekregen had over eeu horlogiekettiiig. De Duitscbe.vloot Lnidenshet «Borliner Tageblatt» hebben do Duitsche zee-overheden be.t-ontwerp gevormd van de divisie kruisers inde Middellandsche Zee, merkelijk to vermeerderen. De kruiser Strassburg die eerte zonding vervult in West-Indië, zal bij zyne terugkomst, dit eska der moeten vervoegen. Ontploffing in eene gasfabriek Donderdag greep in 'do gasfabriek van 'Mainz eene hevige ontploffing plaats. 'Twee werklieden werden op den slag gedood en twee andere zwaar gekwetst. ENGELAND De hitte te Londen. Overstroomingen In höt binnenland. Sedort eeuige dagon Jsile hitte te Londen buitengewoon gowocst. onbereikte Woensdag baar maximum. Tot hiertoe werd in hot weer kundig bureel van SouWi-Kensingtho» 32° Celsius geboekt in het lommer er. 55 in do zon. Sinds 1911 had men dodelijke warmte niet meer gekend. In het centrum van Engeland en in het Zuid-Westen, was het stikkend heet. Gelukkiglyk worden geone gevallen van overlydens bekend gemaakt die aan de hitte toe te schrijven zyn. In Onderzooken nopens ongelukkon, hebben de dokters verklaard dat de dood door do warmte verhaast werd. Op verschillende punten van liet rijk zyn onweders losgebroken. In Bedfordshire en Essex is overvloedige reggn gevallen. Jn Der byshire zijn ernstige overstroomingen ont staan. Groote schade is overal door het water aangericht geworden. TURKIJE Overstroomingen. Stortregens hebben to Batiskorsri in Anato- liö groote ovorstroomingëil'doen ontstaan. De schado wordt op 20 miljoen frank geschat. To Constantinopel heeft mon een verdacht go- val van cholera waargenomen. ITALtÉ Drte en-dertig graden te Rome. Eene drukkondo warmftetoeorscht geduren- (le «enige dagen to RomèZ-ODo warmtemeter bereikt 33° in de schaduw.'. Donderdag hagelde het> fel. SPANJE Een huis ingestort te Santander. Te Santander is een liuis dienende tot loge ment aan hot koninklijk geleide tijdens het vei blijf van den vorst .ingestort. Er zyn 2 doodon en 4 gewonden. Vermindering der lasten op het suiker. Do Kamer lieeft bepaald'het ontwerp be krachtigd waardoor do rechten op *t nationaal suiker van 35 op 25 pfecetton worden go- bracht en van 80 op 60 do douanenrechten op het vreemde suiker. VEREEN l£DE»STATEN Een trein door roovers tegengehouden. Uit Pendleton (Oregon) jVijf roovers heb ben naby Muachan een trhi'n tegengehouden. 'Er ontstond non gevocht gusichen do reizigers en Uo bandiet"», waarvan er «en gedood en jee» andere gewond werd, Eeu policioagent .werd gekwetst. ARGENTINA Trein tegen auto. -r~ Vier doodsn. Uit Buonos-Ayres Donderdag namiddag is op 2 kilometers v ui Lormes eon automonie! bevattende vier personen door oen trein ver rast goworden. Hot rytüig werd vernield on de ingezetenen gedood. 4 JULI 1914 rs.7E3 A-A.X-.'X'IIHiK Donderdag avond, om 6 ure, brak een ge weldig on weder los boven de gemeenten Aalfcer en Knesselare. Op het land van boor Willems, op de wijk Buntelure waren een zestal personen aan het hooien. Zij haddon roerls eene schoone partij inge haald en deze tusschen vier staken gebracht, toon oen gowoldig onweer opkwam. Do zes personen, waaronder do weduwo Cooromans en hare 14-jarige dochter) haddon zich achter do hooimijt verdoken, om van don regen bovrijd te zyn. Daar de dochter zoo nat geworden was, liep zij naar huis om een ander onderlijvoken en toon zy terug kwam, ging zij opnieuw aan de stuken zitten. Zij was juist op die plaats, toon de bliksem op de staak viel en liet meisje op don slag doodde. Moedor Cooreman bekwam brandwonden terwijl do zoon Willem gedeeltelijk lam wei geslagen. liet Rik van hot meisje word naar huis ge dragen on de twee andere slachtoffers door den genoeshoer verzorgd. Do brandwonden en lamheid zullen geluk kig geeno ergo gevolgen hebben. Het on weder hoeft zicli meest over k nesse Jaro en Buutèlare uitgestrekt en was zeer ge weldig. dor burgerlijke godshuizen, Mathieu pe- boucq. Do ongelukkige w as nog slechts één wonde on zijn gelaat onkonnelijk. Twee geneesbeeron verstrekten de noodigo zorgon aan de slachtoffers, vooraloer ze ver voerd werden. Het parket werd verwittigd en stapte ter plaatse af, om onderzoek naar de oorzaak der instorting in te slellen. Da moordenaar Niketitch naar Doornijk overgebracht Do geneesheeren Do Moor en Duchateau door liet parket van Gent gelast, de moorde naar Nickotiicli, nopens zijnen geestestoe stand to onderzoeken, hebben hun verslag nedergelegd. Zij besluiten dat Niekefitch teekens van erfelijke krankzinnigheid vertoonde. De moordenaar die in het krankzinnigenge sticht Ghislai» verbleef, waar hij in observatie was. is nu op bevel van het gerecht naar het krankzinnigengesticht van don Staat, te Door nijk overgebracht-. Twee Broeders van Liefde zijn hem hier te Gent komen halen en namen met h«m plaats in een bijzonder kompartemont van den trein van Doornyk. hunnen weg te regelen volgens don loop der beeken, terwijl de mannen, dio hen achter volgen verstoken van die natuurlijke kennis ieder oogenblik door diepten of onbegaan bare plekken w erden opgehouden. Een uur na hunne stille vlucht, hielden de Indianen stand om wat te rusten. De wilden, die Corambo hadden bijge staan, wierpen woeste en vergramde blikken op William, maar diegene van de beide In dianen. dien de jongman gekwetst had, gromde onophoudelijk. Oramaïka hoorde liet, en vreezende dat de wildo eensklaps aan zijnon wrok mocht gehoor geven, plaatste zij zich tusschen hem en William. Deze beweging trok Corambo uit do sombere overpeinzing waarin hij ver zonken was, en gramstorig in zijne banden klappende, wenkte hij Oramaïka om zich van den jongen Engelschman te verwijderen. Zij gehoorzaamde, en hernam treurig hare plaats aan de zijde van haren vader, terwijl zij hem met eene diepe vasle stem toevoegde: Waar zijn de blikken en de stem van mijnen vader gebleven Corambo beeft zijne dochter wedergevonden maar Oramaïka vond haren vader niet weder, Corambo was gevoelig voor dit verwijt zijne gelaatstrekken werden minzamer on hij legde zijne band op het hoofd van zijne dochter. l)e ziel van mijnen vader ontwaakt I riep zij vol vreugde uit. Och hoor mij hoor mij Coramljo zag haar aan met eenen smarte- 1 ij ken grimlach. Waaropi, vervolgde zij op eenen harts tochtelijken toon, waarom heeft de ziel van mijnen vader hare vlucht ten hemel laten varen 'i 'J'ot op dezen dag. wérd zijne bijl j Huerta stemt er in toe over vrede te spreken De vertegenwoordigers van generaal Huorta hebben aan de Zuid-Ainerikaansclie bemidde laars te Niagarra-Falls.tgpvraagd het hoofd der grondwettelijke» in toelichten dat zy be reid zijn de vredesvoorwaarden to bespreken. Villa en Cananza De generaal Villa heeft aan zijne agenten geseind dat do leden der kommissie benoemd met het oog op eene bemiddeling tusschen den generaal Carranzaeu hei», in zijn hoofdkwar tier zijn gekomeu en met^pimo conforencies zijn begonnen. nog nimmer bevlekt met onschuldig bloed. Dit dak, en zij wees met hare hand naar den kant van Rama, dit dak-heeft tot toevlucht gediend voor uwe dochter en aan haren broeder; daar spreidde'h- moederlijke vleu gelen zich over ons uit daar alen wij liet brood der kinderen. Waarom hebt gij dat bloed vergoten Waarom voert gij den zoon van onze weldoenster gevangen weg O spaar hem, zend hem weg Laat ten minste oen licht over in dat buis waar heden de duisternissen des doods Deerschen Gij wilt dat ik medelijden met hen zal hebben, zeide CorambÓ. Hebben zij mede lijden gehad met mij Is rhijn volk niet weg gemaaid door het moordstual, gelijk de ver droogde bladeren van den grond wegge vaagd worden door den kónden herfstwind Daar, waar onze vriendelijke woningen stonden, ontmoet men titans slechts de stilte van 't graf of duisternis de distelen groeien aan onze haardsteden, en gras op de paden van onze gelukkige jaren. Is dan uwe oudste broeder uit uw geheu gen verdwenen, Oramaïka Ik zeg het u, even als bij gestorven is, even zoo zal hij ook sterven, wiens verdediging gij thans op u neemt. Mijne ziel verheugde zich toen ik hem zag strijden aan de zijde zijner moeder, want ik zag dat hij zich, waardig maakte om het offer te zijn voor uwen broeder. Oramaïka gevoelde, dat de voornemens van haren vader onwrikbaar waren. Zij sloeg hare oogen op William, en rilde van afgrijzen bij de gedachte aan het lot dat den ongelukkige» jongeling wachtte, en aan do bebloede ijzers die zijne ledematen zouden verscheuren en toen haar vader bevel gaf om zich weder op weg te hegeven, gilde zij luid. Eene In opbouwzljnda zaal stort In. Drie personen worden onder de puinerf bedolven en zwaar verwond bevrijd twee hunner verkeeren in levensgevaar. Heden vrijdag morgend, om 11 ure, werd de gemeente Pamel, dicht hij Ninove,, in opschudding gebracht, door een vreeselijk ongeluk. Verscheidene werklieden arbeiden sedert geruime» tijd aan do vergrooting der gehou wen van de burgerlijke godshuizen. Heden morgend hoorde mon plots een dof gekraak, gevolgd van e«n dreunend neer- jiloffën liet was een vleugel van de groote ziekenzaal, aan welker uitbreiding men ar beidde, die ingestort was. Drie personen werden onder de puinen bedolven viër metsers ontsnapten het met enkele kneuzingen. Van alle zijden kwam er op de noodkre ten hulp toegesneld, en onmiddellijk ging men tot de reddingswerken over. Hot eprste slachtoffer, dat van onder de puinen uitgehaald werd, was de ondernemer der werken, de heer Jules Hellinckx, wonen de te Pamel. De ongelukkige was gruwelijk verwond, en word don ruggraat gebroken. Men bracht hem stervend naar zijn huis over. Het tweede slachtoffor was de genaamde Jozef Coohette, metser, te Ninove. De arme werkman werd den schedel gekloven. Hij werd bovendien verscheidene ribben gebro ken en klaagt over zeer erge inwendige pijnen en werd naar het gasthuis van Ninove overgebracht. Het derde slachtoffer is een dienstknecht Stil meisje, zeide Corambo, huilen en schreeuwen ia het werk van kinderen en lafaards. Ik ben werkelijk laf, riep Oramaïka uit, o wanneer er lafheid bestaat in niet te willen dat zijn vader eene onrechtvaardig heid begaat, al is het dan ook tegen eenen vijand. Dö rimpels trokken weg van Coramho's voorhoofd, en zijne dochter verstoutte zich te zeggen Vader zond dezen jongeling terug, dan zal onzen weg effon zijn, do hemel zal den zelvon verlichten, want mijne moeder zeide dikwijls dat de zon nooit ondergaat over de ziel van den mensch, die het goede doet. Zonder het te weten, had Oramaïka juist de snaar der wraakgierige hartstocht van den wilde aangeraakt. Uwe moeder! zegt gij? Herhaalt gij hare woorden om te pleiten voor het ras van hare moordenaars Is haar graf niet onder onze vijanden Spreek geen woord meer, ik verbied het u, en spreek niet met den Engelschman Uwe goedheid jegens hem versterkt mijnen haat, en zou mij zelfs kun nen doen vergeten dat gij mijne dooktor zijt. n Er was geen middelweg voor Oramaïka. De voorzichtigheid gebood haar om onder werping te veinzen. Zij legde derhalve de hand op haar hart, en hoog haar hoofd ten teeken van gehoorzaamheid. William had opgemerkt en begrepen dat het meisje voor hem sprak want alhoewel zij dit doed in hare moedertaal, lieten de toon waarop zij sprak en do gebaren die hare woorden vergezelden, geenen twijfel over omtrent den zin barer reden. Maar do, De Albaneesche opstand San verwacht zich aan den afstand van prins von Wied Hot Berliner Tageblatt schrijft dat mon zich te YVooiicn in de wolingelichte kringen aan den afstand van den troon verwacht van prins von Wied, daar de toestand voor hom onhoudbaar is geworden. De vorming van een vrijwilligerskorps Volgens de Nue Frcie Presso zou M. Du- mnino, Fransche gezant, dezer dagen aan graaf Berchthold laten weten hebben dat Frankrijk in princiep overeenstemt opdat de bevelhebber over liet internationaal detache ment van Scutari, kolonel Philips, een vrij willigerskorps zou vormen en onderrichten van 3000 AHianeezen, door de medehulp van de internationale officieren te Scutari verblij vend. Men vorwacht de antwoorden van Engeland en Duitscbland. Rumeensche vrijwilligers naar Albanië Uit Bucharest wordt medegedeeld dat 50 vry williger» naar Albanië zijn vertrokken on der het geleide van drie Rumeensche officie ren. De hoer dokter Van Hyfte heeft alhier eene villa, dio hij des zomers met zijne familie be trekt. Hij bezit ook een motorboot, waar men dikwijls op de Loie uitstapjes mede doet. Donderdag namiddag om 4 1/2 ure, waren M. Do Vos (zwanger van den geneesheer), Mevr. Van Hyfte en nog twee dame» mot eene motorboot aan 't varen. Het begon nu een weinig te rogenen, en Mad. Van Hyfte ging van achter en bezyden de boot staan om het zeil over den motor te trokken. Hoe het nu gekomen is kan men moeilijk zeggen, maar eensklaps gleed een voet van Mail. Van Hyfte uit en zij plofte in het water. De drie inzittende verschrikten geweldig en do twee vrouwen niot 't minst. Een landbou wer Henri Claoys, die hoorde schreeuwen, kwam buiten adem van zyn land toegeioopon. In tusschen bad M. De Vos het mogelijke gedaan, om met de boot naar Mad. Van Hyfte to varen dio alle mogelijke pogingen deed om zich boven water te houden. M. Do Vos wierp juist eene lijn uit naar Henri Claeys, dio reeds Madame bereikt had. Ongelukkig was de man deels door hot loo- pen, deels door schrik en 't zwemmen, roeds zeer vermoeid. Mad. Van Hyfte groep hem bij een pols en zegde hem Wees voorzichtig, man, dat wy niet beiden verdrinken.» Claeys die de bewegingen van M. De Vos bad gadegeslagen, meende nu do lyn te zien komen, maar deze slingerde rond het motor- wiel. De motor brak en do lyn haperde erin, zoodat zij dan ook onbruikbaar werd. Claeys. op 'tpunt van te verdrinken, moest hu Mad. Van Hyfte loslaten. Mot alle moeite bereikte hij den oever. M. De Vos kon naar Mad. Van Hyfte niet varen,daar domotor gebroken was.Do damen riepen verschrikt om hulp, en volk was aan den oover gekomen. Niets hielp. M<*n zag Mad. Van Hyfte zinken en niet meer boven komen.Men ging aan liet dreggen on eóne halve uur nadien werd haar lyk bo vengehaald en in de boot gelegd. Juist was de tram uit Gont aangekomen en M. Van Hyfte vernam de droeve mare. MetM. De Vos werkte M. Van Hyfte eene halve uur aan het slachtoffer, maar niets kon gevangene verwachtte zijn lot met onver schilligheid. Hij had gestadig het beeld zijner stervende moeder voor zijne oogen, onophoudelijk hoorde hij dekreten van zijne vermoorde zusjes, die zijne hulp inriepen, en in den verschrikkelijken toestand waarin zijne ziel zicli bevond, was dezelve onvatbaar gewor den voor ieder gevoel van hoop of vrees. Men begaf zich weder op weg, en nu eensklaps van richting veranderde, bevond men zich aan den oever van de Connectitut. Om de rivier over te steken, hadden de wil den eene plaats gekozen, waar de kronke lingen van don stroom en de dikte van Let hout dal den oever bedekte, verhinderde dat zij van verre konden gezien worden niette genstaande dit voordeel namen zij nog de voorzorg om te wachten tot dat de scheme ring zou plaats hebben gemaakt voor den nacht. Terwijl zij bezig waren met hun vaartuig,, hetwelk zij in het kreupelhout verborgen hadden, in het water te brengen, maakte Oramaïka van een oogenblik, waarin men geen acht op baar sloeg, gebruik om aan William te zeggen. Werp een arendsblik op den weg dien wij volgen wij gaan steeds naar de onder gaande zon elke omweg dien wij maken is kenbaar door een dooden boom. 'een gebro ken lak, wees op uwe hoede en waak kloek moedig. Het uur dor vlucht kan komen weet het dan te gebruiken. Zij sprak zeer zacht, en zonder van stand te veranderen of hare oogen op te slaan. .(Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1914 | | pagina 2