Laatste Berichten Goïlsdleastige Kronljk Stadsnieuws i\ prijzen van reinigheld Beroepc&ool fier Damen van Maria De zaak WiSmart Naiionale algemeene Verzekeringen FEESTWIJZER 7 EN„ 9 JULI 1914 DB VOLKSTEM De grootste weldaad welke gij dan uwen mond en uwe tanden Kunt wij ten, is u gewoon maken te r.gelraatig met het tandenwater Odol te toi veren. Prijs 1,50 fr. deflesch de groote flesch (goed voor verscheidene maanden), 2,50 fr. "W/V- 46° EEDEVAART naar LOURDES en naar het H. HART van MONTMARTRE, van den 3 tot 11 Augustus. Inlicht. Alliance Catholi- que. Relz. FRANCOIS, 45, Noordlaan, Brussel. Dinsdag morgend had deze plechtigheid ten stadhui ze plaats. In afwezigheid van den heer Burgemeester, was het dokter De Naeyer, die in zijne hoe danigheid van Voorzitter van het Armhureel, de plechtigheid voorzat. Hij sprak er de volgende redevoering uit Mevrouwen, Mijne Heeren I Bij onze jaarlijksche Gemeentefeesten, staat er een nummer op het programma, dat door zijne eigenlijke beteekenis, door zijne aandoenlijkheid als een der belangrijkste mag aanzien worden, dit is deze plechtige vergadering in de feestzaal van .ons Stadhuis, opgeluisterd door schoone muziekstukken ènzer stedelijke Harmonie en óp welke de prijzen van reinigheid worden uitgereikt. Dit leest is alleszins het Feest der Weldadigheid en wordt dan ook door het Bureel van Wel dadigheid voorgezeten. Het zij mij toegelaten te dezer gelegenheid te spreken van die edele deugd die men Lief dadigheid noemt, die in elk menschenhart besloten ligt en gedurig weldaden zaait over de gansche wereld. Nevens de persoonlijke liefdadigheid, die leder riiensch natuurlijk' genegen is te be oefenen volgens zijne inborst en in de mate deï middelen waarover hij beschikt, bestaan er ïn elke stad of gemeente een of meer offi- itèete inrichtingen, wiens ontstaan men te Öankèft hèefl aan het bijzonder goed hart en ütóh dé edelmoedigheid van begoede perso nen, die giften hebben gedaan of nalaten schappen hebben bestemd, met het uitslüite- fijïc doel de onterfdeh der fortuin ter hulpe Ie kómen, dezer smarten te verzachten en den nood te stelpen, overal waar hij dringt, van aan de wieg tot aan het graf. Die inrichr tihgen maken heft erfdeel uit van diegenen die zonder ouderlijk erfgoed zijn, ze zijn de vcürzieningheid der armen, die niet, door het werk hunner handen, in hun eigen onder- - houd of in het onderhoud huns huisgezins kunnen voorzien ze dragen den naam van Weldadigheidsbureel en Godshuizen. Die benamingen, en vooral de naam van Godshuizen, zeggen ons klaar en duidelijk Waar de oprechte oorsprong ligt der liefda- digè instellingen ze zijn huizen van God, dié tte oneindige Liefde is en de grenslooze Barmhartigheid en die alle menschen heeft geschapen naar zijn eigen beeld en gelijke nis. God heeft in de ziel van eiken mensch, Wife hij ook weze, een sprankel gestort zijner oneindige Liefde, en geen mensch is er op aarde, hoe ontaard en bedorven hij ook ge worden zij door slechte opvoeding of onder den drang der hartstochten, die geen het minste gevoel van menschlievendheid of van medelijden voor de ongelukkigen voelt op wellen moest zulk een mensch bestaan, hij ware geen mensch meer, hij ware een men- schelijk wangedrocht I Nochtans is de Liefdadigheid onbetwist baar een der schoonste eigenschappen van het Christendom het is door de kracht van het gebod Bemint uw naaste gelijk u zei ven dat die natuurlijke neiging tot haren volkomen bloei is gegroeid, eene edele deugd is geworden en tot haren vollen luister is gestegen, in haren werkkring alle mensche- lijke noodwendigheden omvattende. Immers mag men de Liefdadigheid niet aanschouwen als besloten binnen de palen van den stoffelijken onderstand, bijgebracht •m den dadelijken, den onmiddellijken en nijpenden nood te verzachten, door hetgeen men gemeenlijk de aalmoes noemt. Neen, de weldadigheid strekt zich uit tot alles wat het lot onzer onterfde medemenschen kan verbeteren. Zoo is het onderwijs en de goede opvoeding der werkmansjeugd een liefdadig werk bij uitmuntendheid het onderwijs ver drijft immers- de armoede, daar het recht streeks tot de bekwaamheid leidt om meer winstgevend werk aan te vatten, terwijl de goede -opvoeding, hel is te zeggen het dage lijks inplanten, in de ziel der jeugd, van het- gene goed is en schoon, het dagelijks afschu wen van hetgeen ifeelijk is en slecht, ons volk leutert en veredelt, het doet walgen van alles wat verlagend is en dierlijk. Want, de een voudige en naïeve volksziel is gelijk een vruchtbare, doch onbebouwde akker, op den- welke een vlijtig en schrander landsman vruchtbaar zaad tot een weelderigen en rij ken oogst kan doen opwassen, maar op wel ken ook het onkruid, de distels en de door nen, zullen woekeren, totdat de vruchtbaar heid volkomen zij uitgeput, indien don grond niet wordt degelijk beploegd en bewerkt. Ziet eens rondom u, en zegt mij Waar vindt men meer natuurlijke góedhartigheid en onderlinge behulpzaamheid dan bij het volk? Waar stijgt de zelfsverloochening ge makkelijker tot den heldenmoed dan bij het volk Is er ergens een volksgezin aangetast door beproeving, overvallen door ziekte of geteisterd door den nood, spoedig springt een gansche gebuurte bij om het te ondersteunen, te verplegen en te troosten, zich zelf beroo- vende van het noodige, van het onmisbare I In het onderling omgaan dier menschen is er weinig of niets kunstmatig, alles gaat er on bewimpeld en rechtzinnig toe, de oprecht heid gaat er soms tot ruwheid over. Hoogst liefdadig mag dus het werk heeten dat het uitmuntend en vruchtbaar za^d, dat in de volksjeugd berust, degelijk doet ont kiemen de natuurlijke en ingeborene gaven er in bewerkt en opleidt, het loutert en ver edelt, en zoo ons volk brengt tot het volle besef zijner waardigheid. Een weldadig werk ook is het volk steunen in zijn streven naar betere levensvoorwaar den en naar grootere middelen van bestaan. 'Het gebrek en de armoede zijn immers onder drukkende kwalen die de gemoederen ontze nuwen, de krachten verlammen en de fier heid vernietigen en maar al te dikwijls de oorzaak zijn van zedelijk verval, ongemin- derd den vernielenden invloed dat ze ook op de lichamelijke ontwikkeling der volksklasse uitoefenen. Het maatschappelijk streven naar hoogere dagloonen, dat sedert eenige jaren, door de vakvereenigingen is op touw gezet, verdient dus de medewerking van alle men- schenvrienden reeds merkelijke verbeterin gen zijn er daar te weeg gebracht en altijd meer en meer moet men vooruit, doch steeds met geduld en voorzichtigheid opdat men nooit of nooit den handel en de nijverheid, die hen met gouden eieren, zou dooden. Sommige sociologen hebben gedroomd dat ze wel eindelijk allen nood en de laatste ar moede uit de wereld zullen verbannen. Moch ten die droomen zich verwezentlijken, ieder een zou er ten uiterste om tevreden zijn on gelukkiglijk zijn het nog altijd hersenschim men en wellicht zal gebrek en armoede en kel met de wereld verdwijnen. Doch intus- schentijd is de Liefdadigheid daar en trekt ze ten strijde tegen alle volkskwalen, ze le nigt den nood en helpt wat ze helpen kan, in afwachting van betere dagen. Eerbied en hulde dus voor de Weldadig heid omdat ze een edele deugd is, een spran kel van de oneindige goedheid Gods. En met eene ware fierheid mogen wij hier wijzen op onze Aalstersche Burgerij en op onze begoe de familiën, omdat ze nooit of nooit aan ha ren plicht van weldadigheid jegens hare ont erfde medeburgers te kort bleven, omdat ze nooit een enkel liefdadig werk in den steek lieten. Daarom aan allen onzen innigen en hertelijken dank I In die uitdrukking van dank moeten wij ons gansch bijzonder richten tot de edelmoe dige Dames en Juffrouwen die de taak waar nemen van het bezoeken der huisgezinnen, want, zoo menige ellende blijft verscholen in arme woningen onder welke sommige waar lijk den naam van huis niet waardig zijn. Mocht uw schoon voorbeeld, Dames en Juf frouwen, vele medehelpsters verwekken eii uwe vrome schaar steeds doen aangroeien voor het heil onzer bedrukte medeburgers God zal uwe edelmoedigheid loonen I Onze Geestelijkheid verdient ook onze war me hulde, daar ze altijd op de bres staat waar er een smart is te balsemen en een moed is op te beuren of een nood is te slechten. Eindelijk al de leden van ons Stadsbestuur, zonder onderscheid, wedijveren jaarin en jaaruit om van de stadsmiddelen zooveel mo gelijk ai te zonderen ten bate onzer onterfde medeburgers en ieder jaar worden er aan zienlijke sommen gelds ter beschikking van de Weldadigheid, van de hospitalen en Gods huizen gesteld. Hulde en dank ook aan ons Stadsbestuur 1 Gij dus, mijne aanhoorders^ eh gij, volk van Aalst, die de beschermelingen zijtuder Liefdadigheid, toont u steeds dier bezorgd heid waardig I Welke ook uwe beproevingen zijn, verliest nooit den moed l Helpt u zei ven, zoo helpe u God zegt het spreekwoord Helpt u zeiven door werkzaamheid, door spaarzaamheid en goed beleg in het beste den van uwe karige inkomsten I Voorzeker moogt ge, zelfs moet ge, een deftig verzet nemen wanneer ge rust van uwen arbeid, maar verkwist nooit uw geld aan ijdelen tooi, noch verzwiert uw zuurgewonnen pen ningen aan verlagende slemperijen I Helpt u zeiven door de goede opvoeding uwer kinderen I Helpt u zeiven door zorg en goede orde in uw huisgezin 1 Dat alles in uw huls net en reinig weze I Slordigheid en morsigheid zijn immers de broeinesen van allerlei ziekten, daarin ont staan maar al te dikwijls de kiemen der dood. Om de reinigheid onder het volk te bevor- vederen is de huidige prijsuitreiking inge steld en wordt er jaarlijks een kampstrijd in gericht ten einde de zorgvuldige huismoe ders aan te moedigen en te beloonen. In den naam van het Bureel van Welda digheid, in den naam van ons Stadsbestuur en ook in den naam van gansch onze bevol king, richt ik oprechte gelukwenschen tot de uitverkorenen van dezen dag en ik zeg hun hartelijk PROFICIAT 1 Daarna werden de prijzen aan de bekroon den uitgereikt, betgeen heel wat genoegen in menig hart verwekte. De Koninklijke Harmonie speelde tijdens de plechtigheid eenige der beste stukken uit haar repertorium. Kermisgasten met geld op zak. Prosper Ganzeman bestatigde Zondag avond van GrootrKermis, dat er hem in de eene ol an dere herberg der Groote Markt eene sacoche ontstolen was, waarin eene som van 160 fr. stak. Hij begaf zioh onmiddellijk op zoek en trof, op de Hoogstraat, een viertal kerels aan, die aangeduid waren als de handkabas be zittende. De kerels bekenden het geld gevon den te hebben en onder hen verdeeld. Elk gal zijn paart terug, maar, volgens Ganzeman ontbreekt er 28 frank. Dat is slechter. Des nachts heeft de policieagent Wauters de le dige handkabas gevonden. Vernield. Maandag namiddag hebben eenige kerels er behagen in gèvonden het houten bureel der heeren Grondel, op de Koutkaai, met steenen te bombardeeren. Zij vernielden alles wat er in "was, onder andere een schoone lampe-belge. Twee de* daders zijn gekend en aangeklaagd. Missing. Wij hebben over eenige dagen gemeld, dat alhier een ouderling, komende te voet van Ath, van honger en vermoeidheid was neergevallen, en dat men hem met een karreken naar het hospitaal had gevoerd Nu melden verscheidene bladen dat deze man bezweken is. Zulks is onwaar. Bedoelde ou derling heeft des anderdaags ons hospitaal verlaten, voorzieri van eene milde gift van het bureel van weldadigheid. Het parket. Wij hebben in ons nummer van Zondag gemeld, dat Vrijdag namiddag het parket van Dendermonde te Erpe een on derzoek was komen doen, nopens een zooge zegden diefstal, te Aalst gepleegd. Wij vernemen thans uit goede bron, dat gansch deze zaak op een misverstand berust, en dat het geld dat aangeslagen was door het parket reeds aan de lieden, in wier bezit het gevonden werd, teruggegeven is. Die had plezier. Louis De Bvan den Ajumkouter, "had Maandag het gevang van Dendermonde verlaten, en om zijne tehuis komst te vieren, sloeg hij al de vensterruiten in gruis. En zijne sukkel van 'n vrouw moest het met loopen halen en bij de policie gaan troost zoeken. Algemeen is het gekend dat.de magazijnen van Oscar Plnchart, Groote Markt, 13, Aalst, voorzien zijn van de rijkste keus van kostu- men voor rnahhen, jongelingen en kinderen, aan prijzen vóór eenieders beurs. Ter gelegenheid der Kermis is het al ten toonstelling dat de klok slaattentoonstel ling in den Aalsterschen Kunstkring, tentoon stelling van het Werk der Arme Kerken, ten toonstelling van de werken der leerlingen van onze Stedelijke Academie, enz., enz. On der al die merkwaardige en belangwekkende tentoonstellingen is er ééne die men niet on verschillig mag voorbijgaan en waarop ik begeer de aandacht van het Aalstersch pu bliek en voornamelijk der moeders uit de Aalstersche burgerij te trekken het is de Tentoonstelling der werken van de kinderen der beroepschool der Damsn van Maria. Eene beroepsschool voor meisjes uit de burgerij is eene' school waar men leert al wat eeq burgermeisje, nuttig is om een winstge vend beroep uit te oefenen of om zich te huis nuttig te maken wasschen, strijken, koken, snijden en naaien, briefwisseling, maehien- schrijven, snelschrift, koophandel, vreemde talen, enz., enz. Zulke beroepsschool is over twee jaren door de Damen vaii Maria in onze stad ingericht en nu laten die verdienstelijke onderwijze ressen ons een kijkje werpen in die school en ze toonen ons eenige werken van hunne leerlingen. 't Is nog maar een begin, en 't is nog geen volmaaktheid, 'riiaar 't is reeds een bezoek overwaard en 't laat ons gissen wat het la ter zal worden Menziet daal* reeds tamelijk goed afge werkte kleedmgstukken, volgens voorop ge- teekende patrbnen opgemaakt. Men ziet er; ^roor den koophandel, verza melingen van formulen en bescheiden voor het verzenden van koopwaren, voor het ver zenden en het-^ontvangeji van gelden door middel van bank en post. Men ziet er de beginselen van het boek houden en der (handelsbriefwisseling in ver scheidene talend Men ziet er.....* Maar neen, ik wil nog niet alles zeggen wat men daar tè zien krijgteerst en vooral, omdat de tentoonstelling niet alles toont wat aan de leerlingen onderwezen wordt (van de algemeene leergangen, bij voorb., van ge schiedenis, aardrijkskunde, natuurlijke we tenschappen, letterkunde, enz., is er niets) maar ook omdat alle huismoeders de be langen hunner kinderen "ter herte nemen, daar zelf moeten' gaan naar zien met eigen oogen zullen zij' over het nut dezer school kunnen oordeelen. WOENSDAG avond, om 7 ure. De Tentoonstelling blijft nog open tot Zonder aarzelen zeggen wij aan de Damen van Maria met moed en volharding vooruit op den ingeslagen weg en weldra Zjü uw ruim en prachtig lokaal te klein zijn/ Dergelijke school beantwoordt aan een wa re noodwendigheid uwe beroepsschool zal weldra een niéuwe perel zijn aan de eere- kroon van ons vrij Katholiek onderwijs I Aan de oudei's nu, hunne kinderen van de voordeelen zulker school te laten genieten I Een bezoeker. BERICHT. Het Dispensarium van den Teringbond is van het oud naar het nieuw gasthuis over gebracht. Wij herinneren het publiek dat voornoemd dispensarium open is voor alle borstlijders, en dat de raadplegingen plaats hebben den Donderdag van iedere week, van half tien tot half elf. Wij kunnen niet genoeg die personen, welke zware verkoudingen of vallingen hebben, aanraden zich daar te la ten onderzoeken het staat immers vast dat de tering, op tijd verzorgd, geneesbaar i9. De Sekretaris, De Voorzitter D» A. HOOREN& D» Is. BAUWENS- PER TELEFOON Belangrijke (Slefstal te Brussel. Dinsdag mengend, toen M. Lite, juwee lier, Kleerkoopersstroat, te Brussel, iu zijn winkel kwam, stelde hij vast dat dieven ingebroken waren en keel zijne uitstalling hadden geplunderd. De buit der dieven moet voor ongeveer 80.000 fr. waarde bedragen. Men beeft geen spoor der daders. Koning Albert to Berne. Dinsdag morgend is Koning Albert, in gezel schap van generaal de Buette en bevelhebber Davienx te Berae aangekomen. Oiia vorst begaf zich naar bet Parlement, waar bij door den raad ontvangen werd. Kadien werd kern in bet hotel waar bij afgestapt-was een tegenbezoek gebracht. 's Namiddags bezocht hij de internationale tentoonstelling. Hevige brand te Vilvoorde. Dinsdag morgend, rond 11 ure, is brand uit geborsten in de fabriek van peeën B'Uuion toebehoorende aan Mijub. De Groef, te Vilvoorde. Het vuur nam spoedig eene groote uitbreiding en weldra stond alles in laaie vlam. Meest al de leden van bet. vrijwillig poinpierskorps te Brussel werken- de en- gebrek aan de noodige drukking, waren oorzaak dat er met doelmatig kon gebluscht worden. Van de fabriek blijven nog enkel eenige siukaen muur recht. Het woonhuis van M. De Groef kon gevrijwaard worden. VERHOOR van DINSDAG, 7 JULI. Het rekwisitorium. M. Pholiön, substituut van den prokureur des Komngs, begon Donderdag morgend zijn rekwisitorium. Hij bracht vooreerst hulde aan den voor zitter der rechtbank, die door zijne gegronde kennis van het dossier, _de debatten zoo kort mogelijk gemaakt had. Dan zegt hij, dat al de betichten, ondanks hun loochenen, toch bekend hebben, en dat het geene gewone betichten zijn, vermits zij allen hoogere studiën deden. De grootste plichtige is Wilmart, die Gent- Terneuzen als eene familiezaak beschouwde, en van den spoorweg maakte wat hij wilde. Hij ontmoette Rasquin en dezen werd zijn rechterarm. In de Chronique vond hij nog een goe den helper, in den persoon van Waechter, daar deze een financieel berichtgever was en diensvolgens vertrouwen inboezemde aan de banken. Het was de beste tussclienpersoon om de slechte titels te plaatsen. Waechter had zelf een goeden helper in Detliier, daar deze al deed wat maar mogelijk was, om zijne patroons te voldoen. 't Was Dethier, die Van Hentenryck op- vischte en deze gelastte zich met de plaat singen. Wilmart boezemde iedereen vertrouwen in, bij zooverre, dat niemand hem iets kon wei geren. Zijne vrienden, Ithier en Demaret, teeken- den zooveel titels als hij maar wilde. Wil mart had geld noodig, niet voor hem maar voor de maatschappij en dan begonnen de valsche wissels in omloop te komen. Om déze te betalen kwamen dan de valsche titels... Deze moesten zoo goed mogelijk zijn nage maakt om vertrouwen in te boezemen. Ko men er dubbele nummers voor, 't is Wilmart die de uitlegging geeft Hij geeft voor het akkoord te zijn met de andere beheerders, de dooden.. en dezen die van niets weten.... Voorzeker heeft hij een deel der sommen in de kas van Gent-Terneuzen gestort, doch hij hield een groot deel voor zich. Rasquin gelastte zicli met dat alles te ver bergen, door zijne schnltvervalscliingen. Rasquin zelf was een speler, die groote som men verloor. Ook had deze gaarne te pralen, zoodat hij met tal van dekoratiën versierd is. Hij wist dat er valsche titels waren en had heel wat moeite om zulks door zijne schrif ten te verbergen. Hij mnet niet zeggen dat bij niets wist van de valsche titels, want alles moei noodzake lijk door zijne handen komen. Hij heelt verscheidene valsche posten uit gevonden, om de uitgaven voor de valsche titels te verbergen. Zoo heelt hij op last van Wilmart een valschen uitleg gegeven aan de bank Fabry van Hoei. Ithier beweert mets te weten van dc ver- valschingen. Hij was er toch medeplichtig aan, doordien hij zijn aanteeken plaatste, op alle titels, welke men hem aanbood. Hij heeft 54.000 titels geteekend en tot elf maal toe het zelfde nummer. Ook heeft hij titels geteekend, welke den stempel droegen van beheerders welke reeds overleden wa in. Nadat zijn broeder hem liet weten, dat hij moest oppassen, daar er erge geruchten lie pen over de titels Gent-Terneuzen, tee^ende hij nog meer dan duizend valsche titels. ONS LIEDERENBOEK. Ons liederenboek, verkocht aan den prijs van 15 centlemen, geniet overal het beste ont haal. Nauwelijks heeft men het een weinig doorbladerd of men bemerkt dat het al lie deren zijn, waarvan men de zangwijze kent en van dewelke men gelukkig is nu de woor den te bezitten. Koopt en verspreidt ons schoon liederen- boek. Schouwburgen. Brussel Zomerpaleis. Afwisselend spektakel. Oud Brussel. Afwisselend speotakel. Leven, 1" Communie en Spaarkas, vraagt eerlijke personen, hebben uitgebreide betrek kingen te Aalst en omstreken, om het ambt van opzichter waar te nemen. Vast loon, reiskosten en kommissie. Zicb to wenden Frèië-Orbaulaan, 52, Geut. 1026 VoGr de STAD en het Arrondissement AALST AALST 12 Juli. (Aalst-Kermis). Koninklijke Bal- boogschuttersmaatschappij De Wart Vrienden Ter gelegen heid der viering van het 50-jarig bestaan def fbaatscliappij, zal er, in haar lokafti ln de Groenpoort t bij dame Wed. J.-B. Wellekens, eene groote pnjsschleting van 700 frank gegeven worden niet de me dehulp van komnk Albert, voor al maatschappijen van het land. 12 Juli. Koninklijke RederijkamerDe Ca- tharinisten. Herdenking van de 25* verjaring harer herstichting. 14 Juli. Davidsfonds. (Afdeeling Aalst en Omstreken). Feestviering van den Guldensporenslag. Te 8 uren 's avonds, Verlichting, Voordracht, Muziekfeest in den hof van den Katholieken Burgerskring, Korte Zoutstraat. 27 Juli. Uitstap van het syndikaat van rei zigers, patroons en bedienden naar de Grot van Han. 6 September. Uitstap van den Katholieken Turnclub Steun geeft Moed mei muziek, naar Gcnt-Muide. 6 Sept. Feestzaal van St-Jozefscollege. Op voering van Merodates, drama in vijf bedrijven en Tooneelstudieën. (J. Van Maurik), blijspel, door de Katholieke Vlaamsche Studenten- gilde De Witte Kaproenen Aalst. 20 Sept. Ste Barbara. Feest der Vrije Brand weer. 11 October. Koninklijke Rederijkkamer: De Catharinisten 1° kunstvertooning. 6 December. Koninklijke RederijltkamerDe Catharinisten 2P kunstfeest. 17 Jan. 1915. Koninkl. RederijkkamerDe Ca* tharinisten 3° vertooning. 7 Maart 1915. Koninklijke Rederijkkamer; Da Catharinisten4° vertooning. LEDE. 12 Juli. Christen Vlaamsch Verbond. Om 4 ure, in de Feestzaal, Voordracht door S. P. Straeke Liederavond door Pol. Speeckaert. 2<s en 9» Augustus. Uitgang van den prach- tigen 6toet van O. L». Vrouw van Zeven Weeën. N.-3. De katholieke Maatschappijen van do Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner fees ten, zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deelen. MARKTPRIJZEN Aalst* Hopmarkt, 7 juli. Markt kalm prijzen onverand. beschikbaar, fr. 95,00; nieuw gewas, fr. 67.50. Anderlecht, 7 juli Verkensmarkt.tekoop 35l8, prijs per kilo op voet 0,SG a 1,00. Dendermonde, 6 juli Tarwe 20.55, rogge 17.;i0, haver 20,50; lijnolie 60; koolzaadolie 7. ;id. gezuiverd 79,50; lijnkoeken 20,rto;kool/.aadkocken meststof 12,50; boter 2,81 eieren 2,27 aardap pelen 12.50; graan van La Plata 29.75 id. Indie Campliore 32,75. Leuven, 6 juli Landbouwtarwe 0 00 a 20,;,0bandelstarwe 20,00 rogge 17,50 voe- derhaver 19,50brouwhaver 19,50 kool/.aadolio 82,00; lijnolie 62,00; strooi 5,00 hooi 6.CO bo ter 2,90; tarwebloem 25,25 °ort Romy 32.00 tarwezemelen 1-1,00; lijnkoeken 19,50 eieren £.70. aardappelen 10,00 a 11,00. Lede. Dynsdagmarkt. konijnen 1* kwal. 0.70 do k. jonge konijnen, 0.50. oude duiven O.-iÓ jonge duiven, 1.3'.''t koppol. boter 2 60 tot 0.00. eieren de 25, 2,00 tot 0,00; viggens 't koppel 00 fr. Geeraarsflbergen 6 juli Tarwe de 100 kilos 19,»i0 Masteluin 18,00; haver 19,25; Rogge 17 50; booneu 22,50; Aardappelen 11,00; lijnzaad 34,00 koolzaad 00.00 boter de kilo 2,60 a 2,80 eieren per 25, fr. 2.25 ruw vlas 0.94. Hoornbeesten 104,Viggenen 302. ANTWERPEN, 6 Juli. Granen.Tarwe: Red winter II 20 7,8 a 0/0. Manitoba I 0,0. Donau aan 18 1/2 a 19 1/2. Varna aan 18 ij?. Bourgas vlottend 18112 a 20. Ulka, Kherson, Azoff 18 1/8 a 191/2. Plata 181/4 a 19 1/2. Markt balm. Rogge kalm Inland aan 170/0 a 17 l/4;vreem- 16 1/4 a 171/2. Garst kalm. In), wintergarst 0/0 aCali- fornie 16 3/4; Voedergarst 15 7/8 a 16 1/4; Can. Angora Moldavië 161/2 a 17,25. Haver vast. Inland. 19,50 a £0,25 Vreemde aan 18 144 a 20,25 Maïs kalm. Plata gele 14 a 15 1/2. Odessa,Ga- latz 14 1/8 Cinquantiuo 16,25 a 18 0/0Natal witte 16,50. Donau 14 1/4 a 14 1/2. Tarwebloem, voor de bakkerij fr. 25,50 handel bloem 24,50 Tarwezemelen, dikke, vast, fr. 13,50 a 00. Lijnkoeken. Beschikbare 203/8 vlottend 20 1/4. Jun-Aug. 201/4. Sept.-Dccem.2u 3,8. 8. K» beschikb. vlottend 20 5/8. Juni 'PO 1 ;2 Markt vast.

De Volksstem | 1914 | | pagina 3