Vergenïgde Staten en Mexico O ramaïka DE MAAGD DER WOESTIJN De bloedfgs slachting te Kortrijk Oe ramp van Lichtenberg blj-Beriijn De gebeurtenissen in de Balkanen Nieuwsberichten Tandeswater Doctor Pierre tn'tf DE KEMPENAAR 'der debat, het kredietontwerp, gestemd door bet Senaat, voor het invoeren der Engelsche yveek voor de werklieden en bedienden der Staatsinrichtingen aan. De Kamer is* in oneenigheid met het Se naat betrekkelijk een krediet van twee mil- Uoen voor vergoeding aan de lamiliën wier hinderen of steun, onder het vaandel gestor- yen zijn. Een veldwachter vermoord. Men heeft Donderdag avond te St-Laurent de Cognac iCharente), het lijk ontdekt van den veld wachter van J)ampurie. De ongelukkige was yennoord geworden. De moordenaar is ver dwenen men gelooft dat het hier eene wraakneming geldt. Het gerecht heeft een •nderzoek ingesteld. Verdacht» dood van een kind. Het par ket van Montdidier heeft een onderzoek geo pend in het gasthuis van Amiens, ten gevolge van het overlijden van een wichtje van acht maanden, Michel Pauquet, van Guerbigny. Het knaapje had den schedel gebroken. De he rsenvliezen en de hersens waren gewond. De houding der ouders kwam heel verdacht ^oor zij verklaardeh dat^het kind door een Stuk hout op den schedel getroffen was. Niettegenstaande de heelkundige operatie welke men beproefde bezweek het ongeluk kig slachtoffer. De geneesheer met de lijkschouwing ge last, sleide vast dat het kindje een hevige Slag op het hoofd ontvangen had. De vader van het wichtje is opgesloten. Het onderzoek heeft bewezen dat de echt- genooton Pauquet een twist met elkander ge- bad hadden, tijdens denweike de man met eene bijl naar zijne vrouw sloeg die haar kindje op den arm hield. Vader Pauquet trof Stijn zoontje met zijn gevaarlijk wapen. DUITSCHLAND Eene valschmuntersbende aangehouden. Woensdag heeft men te Essen-aan-Ruhr eene kende valschmunters, uit vier Italianen sa mengesteld, aangehouden. Sinds geruimen tijd gaven zij in de streek talrijke valsche geldstukken, bijzonderlijk van drie mark, uit. Een treurspel te Hamburg. Een vreese- lijk treurspel heeft Donderdag te Hamburg plaats gehad. De barbier Gebhardt, wilde aich met zijne vrouw door vergiftiging óm let leven brengen. Daar de dood niet vlug genoeg intrad loste hij verscheidene revol verschoten op zijne vrouw, die gedood werd, waarna hij zich zelf moordde. Eene petroollamp stak het vuur aan het led der echtgenooten Gebhardtna eenige •ogenblikken was geheel het slaapvertrek in laaie vlam. De pompiers die spoedig ter hulp waren gesneld, ontdekten de twee lijken die gansch verkoold waren. De vluoht van den bestuurder. Luidens •ene depeche uit BresJau zou de bestuurder tan het huis Ohles-Erben, M. Loeffler, naar Londen gevlucht zijn. Hij zou meer dan an- tterhaf millioen mark verloren hebben in on gelukkige speculaties. Deze som vertegen woordigt meer dan de helft van het maat schappelijk kapitaal van het huis. Aanhoudingsmandaat tegen een soldaat. Een vrijwilliger, Hartmann genaamd, van let 134° regiment voetvolk in garnizoen te Plauen, dié een verlof van drie dagen had bekomen, is in zijn regiment niet meer te- tuggëkeerd Een aanhoudingsmandaat is, te gen dén deserteur afgeleverd. Aartshertog Frederik te Berlijn. Men meldt uit Berlijn dat de aartshertog Frede- rik, die tot algemeen opziener van het Oos- lenrijksch-Hongaarsche leger gaat benoemd worden te Berlijn, is aangekomen. ENGELAND Rond de a Home rule Lord Stendford- bain, sekretaris van den koning, had Donder dag eene samenkomst met M. Asquith. Gene- *aal Mac Keady, die onlangs bijzondere mi litaire kommissaris van hot gouvernement in den Ulster is benoemd, had insgelijks een onderhoud met M. Asquith, die zijn overste *9, daar M. Asquith, minister van oorlog is. De legers van den Ulster. M. Byrrell, staatssekretaris voor Ierland, Donderdag in Let Lagerhuis op eene vraag antwoordende, beeft verklaard dat de nationalisten-vrijwil ligers ten getalle van 132.000 en de Ulstena- Ben 85.000 man sterk zijn. 19° VEBVOLQ. Reeds had het hoofd van de stoet de rots ▼an het offer bereikt, on men schaarde zich iri een halfrond op ditvlakko gedeelte. Op nieuw beproefde zij haren onverbiddelijken oppasser te bewegen, die opnieuw hare bede weigerde, maar dezen keer stond zijn oog flauw en was zijne tong belemmerd. Oramaïka, die reeds aan de kracht van den slaapdrank begon te wanhopen, be merkte nu dat deze begon te w< rken, en de vlugheid van haar oordeel deed haar inzien, dat hare pogingen om den wilden te bewe gen, slechts dienen zou om de werking van den drank te vertragen. Zij veinsde du9 alle hoop op ontvluchting te laten varen, en wierp zich op eene mat, terwijl zij haar ge laat bedekte met haren mantel. Terwijl zij door ongoduld en angst gefol terd werd, luisterden de wildeD, die op de rots in oen halfrond geschaard stonden, naar het droevig verhaal van Corambo, wiens matte gelaatstrekken slechts schenen be- siold te worden, wanneer zijne oogen zich onwillekeurig op William vestigden. De jonge Engelschman verwachtte zijn lot met stille waardigheid en met eene gela tenheid, welke den moed, die in dat tijdperk de volkplantelingen van Nieuw-Engeland bezield moet hebben, waardig was. Omringd door die bende van bloedgierige wilden, vertoonde bij een kalm voorhoofd, hetgeen ■iet meer dal van eenen aardbewoner schoen te zijn. Men mag gerust gelooven, dat er onder Te Belfast. De unionisten deelen mede dat de unionistische raad van Ulster di$ he den Vrijdag gehouden wordt, het karakter zal aannemen van het voorloopig gouverne ment en als zulkdanig de uitgebreidste macht zal hebben. Het verslag der unionisten legt de grond wet bloot van het voorloopig gouvernement, wiens doel zal zijn» het bestuur hetwelk het terugtrekken van het keizerlijk gouverne ment in Ierland zou kunnen van noode ma ken voor het behoud van den vrede, de orde, en het goed bestuur uit te voeren. De over heid van het parlement van Ierland zal niet erkend worden in de provincie van den Ul ster. RUSLAND Verwoestende regens in den Caucasus. De stortregens dezer laatste dagen hebben 't gedeelte van den transcaucasuschen spoor weg tusschen de staties van Sougent-Boulach en Salakly, nabij Yelissavetpol ernstig be schadigd. Eene 64-meters breede brug is in gestort. De statie van Geren staat inhet wa ter. De treinen komende uit Bakou kunnen niet verder dan Tiflis. QGSTENRIJK-HCNCARIE De hervormingen in Bosnië-Herzegowina. Uit Ischl beiicbt men dat de besluitselen op den gemeenzamen ministerraad genomen, door den keizer zijn goedgekeurd. Het geldt hier bijzonderlijk bestuurs- school- en poli- (jjehervormingen toepasselijk in Bosnië-Her zegowina. (TALIE Geruchten van eene werkstaking der spoor wegbedienden. De dagbladen nemen ge ruchten op volgens dewelke de werkstaking op de spoorwegen op 31 Juni zoude uitge roepen worden. In de bevoegde kringen ver klaart men zich overtuigd tfkt deze geruch ten een eenvoudig spel uitmalten om te ver mijden dat het bestuur zijne schade zoude verhalen geleden in de laatste werkstaking. Het onderzoek duurt voort. De slachtoffers van de bloedige slachting van Maandag avond, bevinden zich nog al tijd in onrustwekkenden toestand. Alleen vader Masure, wien gisteren de ko gels uitgehaald werden, stelt het nu betrek kelijk goed en is buiten gevaar, öp bevel van den onderzoeksrechter, is hij naar de zieken zaal van het gevang van Kortrijk overge bracht én wordt daar bewaakt. Dë toestand van Achiel en Constant Ma sure, alsook der vrouw van dezen laatste, is nog verslecht en men verwacht ieder oogen- blik een noodlottigen afloop. Donderdag mor- gend konden zij evenwel antwoorden op de vragen welke de onderzoeksrechter hen stel de. Men heeft nu in hei huis van een der Ma- sure's een zwaren hamer gevonden, waar mede ook medegeholpen is geworden aan de slachting. Do namer is ook aangeslagen en is de revolver van Poublon gaan vervoegen, op de greffie der rechtbank. Het mes, waarmede vader Masure eerst is beginnen steken, is tot hiertoe nog niet; te ruggevonden. Het getal slachtoffers. De opzoekingen ln do puinen der ingestorte remmenfabriek zijn nu geëindigd. Er zijn geene nieuwe li.iken meer gevonden, zoodat ze8 werklieden in de ramp omkwamen. Wat de gekwetsten betreft, degenen wier toestand hopeloos was, stellen het thans iets beter, zoodot de geneesheeren denken ben met veel zorgen nog te kunnen redden. Tijdens de opruimingswerken kreeg een pompier een zwaren balk op hot hoofd, zopdat de man in bedenkelijken toestand naar het gasthuis moest overgebracht worden. Donderdag namiddag vergaderden de werk lieden der remmenfabriek in eene zaal te Lichtenberg. Daar kwam de bestuurder der fabriok hen verklaren, dat er zou gezorgd worden, de fabriek zoo spopdig mogelijk terug op te bouwen. Ook zou de fabriek zorg dragen voor de uaastbestaandeu der veronge lukten. de toeschouwers menigeen was, die belang stelde in den moedigen jongeling en hem ,zou hebben willen redden maar deze werd wederhouden door die denkbeelden van na tuurlijke billijkheid, welke bij hen even luide spraken als de wetboeken in beschaaf de maatschappijen. Anderen ve<l woester van aard, zwaaiden met hunne tomahawks, en zouden ze dén Engelschman naar hol hoofd geworpen heb ben, indien Corambo hen niet wederhouden had met te zeggen Neen, broeders, dat is de mijne door mijne hand moet hij sterven, om den dood van mijnen eerstgeborene te boeten. Hol le ven moet boelen door het leven bij zal ster ven met eenen enkelen slag, want zoo is mijn kind gestorven. Het bloed der blanken vloeit in zijne aderen, maar hij beeft niet de ziel van dat vervloekte ras, voor wie erken telijkheid is gelijk do nevel, die in de lucht verdwijnt, en wiens beloften gelijk zijn aan eenen dooden tak, dien het minste windje breekt neenxhij gelijkt niet op dat ras. In weerwil zijner jeugd heeft bij voor zijne moeder gestreden, gelijk de arend voor zijne jongen ik heb hem gadegeslagen op de hobbelige paden der bergen, 't bloed vloeide uit zijne verscheurde voeten, maar geene zucht, geene klacht verliet zijnen mond. Hij is een waardig zoenotfer voor de zuchtende schim van den dapperen strijder dien de Groot© Geest mij geschonken had, om mij nen ouden dag te verheerlijken. In dezer voege verhief Corambo den ongelukkige, die !ër slachtbank geleid werd, even als de ouden hunne offers met bloemenkransen en linten versierden Vervolgens hief Mij de bijl op en boven Wil'iams hoofd en mot eeoo zegevie rende slerxi riep hij uit t DE VOLKSSTEM DE ALBANEESCHE OPSTAND. Koritza ingenomen. Het Hollandsch ministerie van oorlog heeft volgende depeche ontvangen Koritza is op 6 Juli 's avonds, in de handen der oproerlin gen vereenigd met de Epiroten, gevallen. De Hollandsche officieren ongedeerd, zijn op weg naar Valona. Aankomst van Vrijwilligers. Een honderdtal vrijwilligers bomende uit Oostenrijk-Hongarië, zijn te Durazzo aange komen. Onder deze vrijwilligers telt men een dertigtal Duitsche en Oostenrijksche offi cieren. Het bezoek van den voorzitter van den Alba- noeschen ministerraad te St-Petersburg. Turkhan-pacha, die heden Vrijdag te St- Petersburg verwacht wordt, ontmoet van wege de Russisohe pers een weinig gunstig onthaal. De Gazette de la Bourse schrijft: Rus land voor hetwelk de oprichting van Albanië reeds eene opoffering is, kan of mag zijne toestemming niet géVen tot eene stoffelijke en zedelijke hulp voor de verwezentlijking der vijandige ontwerpen van den prins von Wied. De Novoïe Vremia beschouwt dat hulp noodig is voor de werking van het gouver nementeel organisme van Albanië, maar het zou misdadig zijn en onbezonnen van onder nemingen te behouden die tot niets minder streven dan tot het vernielen van de ge dachte zelf van dit organisme. 'De kwostie der heropening der Grieksche scholen en kerken in Turkije. Op de dringende uitnoodigïng van den minister van binnenlandsche zaken van Turkije, hebben acltf Grieksche gedeputeer den, een bezoek gebracht aan den CEcume- nischen patnark, én maakten hem den wensch van den mïrii'ster over, de Grieksche 'kerken en scholen terug te openen. Het gou vernement, zou veWolgens de Grieksche ge vangenen in vrijheid stellen en zich inspan nen den toestand bepaaldelijk te verbeteren. De aartsvader antwbordde dat de heropening der kerken en scholeftrenkel mogelijk zal zijn nadat de redenen dip .tot hunne sluiting leid den niet meer zuUen,ibestaan. Villa zou vermoord zijn. Luidens een snellWicht uit Nèw-York aan het Journal Bcrimois de Midi zou de ban diet-generaal Villa; 'dOor een revolverschot gelost door eene vrOUw vermoord zijn. Huerla bereid af to treden. De minister van «financen, M Ruiz, heeft voor de Kamer en het Senaat eene verklaring gedaan over het gesletiil tusschen Mexiko en de Vereenicde-Statêp..,;pii. kontlikt heeft be trekking .met de inwendige twisten in Mexi ko en de hulp verleend door de Vereemgde- Staten aan de groudwettelijkep. Hij verklaarde dal president Huerta bereid was te onderhandelen met de constitution- nalisten over het oprichten van een voorloo pig gouvernement. Hij voegde er bij dat ge neraal Huerta zal aftreden indien men op die wijze de vrede kon herstellen. In het Mêxikaansch Senaat. In zijn verslag, Woensdag avond voor het Senaat gelezen, rnaaét generaal Ruiz de con stitutions! ïsten aan zich te verstaan met het gouvernement van .generaal Huerta om de oprichting van het nieuw voorloopig gouver nement Al de andëi'é voorwaarden van het vredesprotooool eh 'dé* toekomst zelf der re publiek hangen a^Vari deze gemeenzame handeling. De spreker èiriaf$cfé met de hoop uit te drukken dat de bemiddeling der Zuid-Ameri- kaaiische machten "tot eene meer nauwere vereehiging zoude leiden der Amerikaansche naties en roept (lë., geheele erkentelijkheid uit van. het Mexikaansche volk jegens de drie Latijnsche republieken die medewerkten tot het behoud der onafhankelijkheid van Me xiko. igjf,. Ziet gij wel f hij verbleekt niet zoo was mijn zoon, toerid1© Engelschon hem met do punten hunner dëgens droigden, en hem wilden dwingen om zijnen vader en land te verraden Dikwijls, broeders, heeft trien mij beschuldigd, dat ikf' liet hart eener vrouw had gij zult zien of-ik dit verwijt verdien ik zal het bloed van. dezen jongen Engelsch man tot dén laatsleri druppel vergieten, en ik zal zijn vléesch él Zijn gebeente ten prooi geven aan de wólvenëtan het woud. Toen gaf hij William een teeken, om zich op de rots neder te&'Jeggen met het aange zicht op den grond. In dezen stand moest de jongman den slag niet kunDen zien aanko men zelfs in dit oogenblik eener afgrijse lijke wraak, sprak er nog een gevoel van zachtzinniger aan! in friet hart van Corambo. William knielde rustig neder, niet om het leven te vragen, majar °m zijne ziel aan God aan te bevelen hiji vouwde zijne handen te samen maar sprak niet. Op dit oogenblik drong er een zonnestraal door de boomen, d\e. den ltring vormden, en verlichtte zijn voorhoofd en zijne horen met een licht, hetwelk £an wilden bovennatuur lijk voorkwam. Dit was voor hen een bewijs dat het offer aangenopren werd, en zij gaven eenen krèet, die vë^ door de dolen weer galmde. William brilde en drukte zijn voor hoofd tegen de rots; Corambo hief het nood lottig wapen op, toer» Oramaïka eensklaps van den stellen kantJ de rots beklommen bad en uitriep Houd'o^). vader Op hetzelfde oogenblik strekte zij haren arm uit, maar Ie laat de bijl was opgehe ven en de slag die op William's hoofd moest vallen, trof den arm van zijne jonge beschermster, en lipt bloedend lid viel in de diepte. goneoskunde van Parijs, Water Deeg Poeder, vermaard door zijne antiseptieke eigenschap pen dank aan de kruiden er in vervat. BRUSSEL. Dief aangehouden. Dezer dagen bood eene dienstmeid, Victorina L...., zich weenend aan bij de policie Een persoon had haar verscheidene honderden frank ont stolen, welke zij onlangs had geërfd van hare ouders Zij had dezen kerel dikwijls gezien en gaf zijne persoonsbeschrijving op. Woens dag avond werd de betichte aangehouden m eene herberg der Graystraat, te Etterbeek, waar hij aan 't drinken was met andere man nen. Hij bekende den diefstal. Sedert acht. dagen overleden. Een per soon die zich Jbzef Vandenperren noemde, oud 57 jaar, vestigde zich over 10 dagen op een nederige kamer, Vanderhaegenstraat. Men zag hem niet meer en Donderdag werd men een sterken lijkgeur gewaar. De policie werd gewaarschuwd en deed de deur der ka mer openbreken. De ongelukkige lag dood te bed. Het lijk was reeds in gevorderden staat van ontbin ding. Een dokter stelde vast dat de man een natuurlijken dood was gestorven reeds acht dagen geleden. Een drietal schelmen. In het begin van April, huurde zekeren M samen met den Franschman D...., prachtig bemeubelde ka mers aan de Kolvenierslaan, te St-Joost-ten- Noode en richtte er een zoogezegd financieel bureel in, waarvan hij beweerde bestuurder •te zijn. Daar vijl ten honderd intrest werd toegestaan, werd zekere dame Ekleer maakster uit de Orleansstraat, door middel van de vrouw van Min de netten der twee 6Clieimen gelokt en vertrouwde hen 1.500 fr. toe. Toen zij Woensdpg het eerste bedrag der intresten kwam halen, vernam zij dat het drietal schelmen verdwenen was. Eene klacht werd neergelegd. De inbraak der Oud-Kleerkoopersstraaf. Uit de inventaris, opgemaakt door het slachtoffer der inbraak, M. Litz, juweelier, Oud-Kleerkoopersstraat, 23, blijkt, dat de die ven zich meester gemaakt hebben van 50 ringen; 12 sluitingen met diamanten en bril janten; 50 parelsnoeren, 50 gouden armban den. Voorts eene verzameling kleinooden met valsche steenen; 48 krav©tspelden; 150 zilver- verguldeM'ingen, en voor 6.000 frank verschil lende kostbaarheden. Van de daders van dezen even stoutmoedi- gen als belangrijken diefstal, heeft de policie tot heden nog geen spoor ontdekt. Diefstal in een magazijn. Donderdag morgend kwam een kerel van ongeveer 20 jaar in het magazijn van M. Ellemans, nr 28, Chaumé-Wynsstraat. Hij legde de hand op twee bedspreien en vier paar beddelakens en nam de vlucht. De dief kon niet ingehaald worden. Bestolen op den trein. M. Mesihag van ter Kiele, Donderdag morgend van Doomijk komende, stelde in de Zuidstatië de verdwij ning vast van zijn reiszak, inhoudende he-, noodiglieden voor de reis, linnen en eene som van 75 frank. De zuivere koffie doet velen kwaad De Chicorei Yincart doet allen goed. SCHAARBEEK. Hevige brand. Don derdag, rond den middag, is brand uitgebor sten in de vernisfabriek van M. BLe Francqstraat. Het vuur verspreidde zich zeer snel en weldra stond heel de fabriek in laaie vlam. Ook het aanpalend magazijn van M. Jules L..., behanger, stond in brand. Dank aan de moedige werking der pompiers was na een uur wèrkens het vuur bemeesterd. De vernisfabriek was echter geheel vernield. De schade is aanzienlijk. Ook bij M. Lis groote schade. LAKEN. Verdwijning van een kind. Het 6-jarig dochterke der echtgenooten Deys- man, liggend met hun schip aan de Werkhui- zenkaai te Laken, is Donderdag morgend verdwenen. De policie van Brussel en voor steden. gewaarschuwd, heeft geen spoor van de kleine Paulina ontdekt. Vermoedt wordt dat het kind zal in de vaart gevallen zijn. Ook heeft men dadelijk peilingen gedaan Corambo waggelde en viel buiten kennis neder, al de wilden traden toe, en uitten ruwe kreten. Verwijder u 1 riep Oramaïka met mijn leven heb ik het uwo vrijgekocht!... Vlucht, William spreek niet, maar vlucht., naar dien kant... naar het Oosten Al de vermogens van William waren ver lamd, door deze snelle afwisseling van he vige gewaarwordingen. Hij gevoelde niets meer dan eene gemengde erkentelijkheid en bewondering voor zijne bevrijdster onbe wegelijk bleef hij staan, met de oogen naar haar gericht. Ik zal dus te vergeefs sterven riep zij op een toon die van de grootste wanhoop getuigde. William herleefde hij vatte de hand van het meisje, drukte dit aan zijn hart, en zich van haar losrukkende, verdween hij De stem der natuur had in aller harten gesproken niemand dacht er aan om den vluchteling te vervolgen. Allen hielden zijne bevrijding voor wonderdadig. De ongevoe ligsten bewezen eene onwillekeurige hulde aan het heldhaftige jonge meisje en be schouwden haar als een wezen dat door eene goddelijke macht geleid en ondersteund werd. Hare daad scheen ook werkelijk een won der. Zoodra de slaapdrank haren bewaker overwonnen had, en nadat de andero wilde do hut verlaten had, was zij buiten de hut gpgaan, en wetende dat zij niet door de toe schouwers, tot haren vader zou kunnen door dringen, had zij hot wanhopig besluit geno men. om zich op het onverwachts aan hem te vortoonen, door de rots re beklimmen van de zijde, waar men haar niot kon zien aan komen. 11 JULI 1914 die evenwel tot dusverre nog geen uitslag op geleverd hebben. ST-G1LLIS. Dwaze daad. Donderdag morgend ontving de policiekomissaris eenen brief, waarin eene juffer, Victorine Lwo nende steenweg van Vorst, liet weten dat zij uit heldeverdnet een einde ging stellen aan haar leven Een agent werd onmiddellijk naar het opgegeven adres gestuurd en bevond dat de brief waarheid sprak Het meisje had gepoogd zich te zelfmoorden met al de gaz» bekken open te zeiten. De doktoors waren erin gelukt haar terug tot het leven te roepen. Nog eene Een 20-jarig jongeling, Al fred Van W in dienst bij een advokaat der Goedheidstraat, heeft Woensdag avond ge poogd zich te zelfmoorden met zich een ko gel in het hoofd te jagen. De ongelukkige is in hopeloozen toestand naar het gasthuis ge voerd. De drijfveer zijner wanhopige daad is niet gekend. ELSENE. Auto-ongeval. Woensdag avond werd de 26-jarige Gabrielle Dupont, wonende Moesstraat, bij het oversteken der Louizalaan, door een auto omgeworpen en aan het hoofd zwaar gewond. De ongeluk kige werd naar het St-Pietersgasthuis over- ETTERBEEK. Ellendeling aangehouden. Een spoorwegbediende, wonende te Auder- ghem,-Tokte gister namiddag-een meisje van 8 jaar op eene verlatene plaats, aan de Bar- reellaan, te Etterbeek. Hij bond een zakdoek over den mond der kleine, om haar het roe pen te beletten. Juist kwam een voorbijgan ger aan die hem op de vlucht dreef. De ellen deling werd 's avonds in eene herberg aan gehouden en ter beschikking van het gerecht gesteld, gebracht. ST-JANS-MOLENBEEK. Auto in brand. In de Gauthierstraat, ontplofte Donderdag morgend' de motor van een auto, welke ge heel door vlammen werd omringd. De pom piers bevonden zich spoedig ter plaats, doch het voertuig werd geheel vernield. Brand. Donderdag morgend brak brand uit in de hoedenfabriek van den heer Sterckx, Jetschen steenweg. Het vuur ont stond in een achtergebouw. Na een half uur werkens; waren de pompiers het vuur mees ter. Het dak werd erg beschadigd en vele koopwaren zijn vernield. De oorzaak is niet gekend. ST-JOOST-TEN-NOODE. Kostbaar Juweel gestolen. Mev. Pitons, rentenierster, wo nende Twee-Kerkenstraat, stelde gisteren ten harent de verdwijning vast van een ring ter waarde van 2.500 fr. KUREGEM. Door een hond gebeten. De kleine L Henriet, wonende Georges Mo- reaustraat, werd gisteren op de Raadplaats, door een grooten dwalenden hond gebeten. De knaap liet de wonde in eene apotheek uit branden. De hond werd niet gevangen. KERKQM. Bloedig drama. Het parket van Leuven onderzoekt thans eene zeer erge zaak. Twèe personen werden tijdens de ker^ nog door het gerecht, moeten opgeklaard wor den. Een dér slachtoffers,, de genaamde Ev. Theys, is aan de bekomen wonden overleden; de andere, G. Wolsch, woonachtig te O. L. Vrouw-Thielt, verkeert in stervensgevaar. De ongelukkige kon niet ondervraagd worden en bijgevolg ook niet de minste opheldering ge ven over het drama. Als vermoedelijke dader is zekere T. Verdeyen, van O. L. Vrouw- Thielt, aangehouden. De getuigen, die in de zaak gehoord wer den, spreken elkaar tegen en zoo is het on derzoek tot nu toe maar weinig gevorderd. GENT. Verdronken. Donderdag na middag waren eenige kleine knapen aan het water gaan spelen op den Lievegang. Een 12- jarige knaap, Oscar Vaereman, wonende Meelstraat, 83, is in het water gevallen en verdronken. Het lijk werd om 5 ure opge trokken en door de zorgen der policie naar het doodenhuis overgebracht. LEDEBERG. Een knaapje verdronken. Donderdag avond, rond 8 ure, waren eenige knaapjes aan den Scheldekant, achter de Py- naertkaai, op het grondgebied Ledeberg, aan het spelen. Plots plofte een hunner, de 5 1/2 jarige Gustaaf Van Huffel, wonende Brussel- Zij bleef niet slaan om zich zelve af le vragen of de ondernpming mogelijk ware door eene goddelijke ingeving gedreven, liep zij voorwaarts. Wel is waar, zaten er enkele spleten in de rots, maar zij waren nauwelijks ruim geuoeg, om er den voet in le plaatsen. Eenige takken kwamen nit die scheuren te voorschijn, maar de meeste wa ren zoo zwak, dal zij bogen ouder de vogels die zich op dezelve plaatse». Zoo groot was de dankbaarheid van Oramaïka, dat zij bijna het onmogelijk beproefde om William's be vrijding te bewerken. VEERTIENDE HOOFDSTUK. Smart zonder hoop. Terwijl de ongelukkige William door den wraakzuchtigen wilden werd gevangen ge houden en op eene wonderdadige wijze den dood ontkwam, vervolgden John en zijne kameraden, hunne nasporingen lan^s do oevers der rivier, welker wateren den ongastvrijen grond bespoelden, dien de jonge Harley met zijn bloed had moeten be- sproeiën. De maan verschool zich telkens achter dikke wolken, en de vermoeide roeiers be gonnen den moed le laten zakken. Laat ons ophouden, zeide een der sol daten van den gouverneur, terwijl hij zijne roeispaan oplichtte, laat ons ophouden, John, ik kan uiel verder. Laat ons liever terugkeeren, sprak een van zijne kameraden, en laat ons de weinige krachten, die ons nog over blijven, aanwenden, om naar Rama terug te keeren; Wij zullen daar veiliger zijn dan onder... |Wordi voortgezet.)

De Volksstem | 1914 | | pagina 2