Vsreenigile Staten en Mexico Betereliicorel Sonfiry ''Zt stad AALST Uitslag van den Paardenprijskamp Een familiedrama te Dottenijs Oramaïka DE MAAGD DER WOESTIJN Te Oostende Nieu wsberichten van JACQUES NEEFS Oude Genevor 'T W!T STOQPKE De Ronde van Frankrijk 2 Zij moeten kunnen gevoelen, dat in de kazerne alles hen wijst op vaderlandsliefde, eigenwaarde en eer. De voorbeelden moeten floor de overheden gegeyen gorden, 7.90wel Öoor de hoogere als door de minderen. De onderofficieren zijn meest in betrek king met de soldaten en die hebben dus een (Vaderlandslievende, lichamelijke en zedelijke plicht te vervullen. Nu, tot hiertoe heeft de opvoeding der flerofficieren in die richting wel wat te wln- schen gelaten. Ik spreek als christen huisvader, die niet tegen de kazerne is, maar eerder denk, dat een verblijf onder het vaandel zijne zonen goed zou doen, indien zij daar de atmosfeer vonden welke ik begeer. Ik besluit dus, dat de militaire wet, zon der nieuwe verzwaring van lasten of dienstr tijd, weldra algmeen zal goedgekeurd wor den. HAROLD. DE VOLKSSTEM De militaire gebeurtenissen. Uit Nogalès (Sonora) De generaal Obre- gon, heeft zich aan het hoofd der constitu- tionnalisten, meester gemaakt van Guadala jara. De troepen van generaal Huerta zouden «p het punt zijn Guaymas, de zeehaven van Sonora te ontruimen. De zegepraal der Oproerlingen. Generaal Carranza heeft van generaal ©bregon officieel bericht ontvangen nopens de inneming van Guadalajara. Generaal Obregon heeft geseind dat de federalen op de vlucht werden geslagen en dat zij meester van de stad zijn. Vijf duizend federalen zijn krijgsgevangen gemaakt. Eene groote hoe veelheid wapens, munitie en levensmiddelen is door de grondwettelijken veroverd gewor den. Dinsdag weid de beslissende slag gele verd. De federale troepen hadden 600 dooden en verloren tien militaire treinen. De aanval van San Luis de Potosi. Generaal Carranza is met 1.500 man per trein naar San Luis de Potosi vertrokken. De aanval der stad zou reeds begonnen zijn. De constitutionnalisten zouden weldra 20.000 man sterk zijn rond de stad. van 1 1 Juli 1914 Een jongeling doodt zijn broeder met een geweerschot. Tusschen de gebroeders Gustaaf en Juljên Duquesnoi, 17 en 19 jaar oud, was twist ont staan, wegens het plukken van krieken. lulien sprak bedreigingen uit tegen zijn broeder en deze ging zich verbergen, daar hij tulien vreesde. Julien trachtte de deur van het kot, waarin Gustaaf zich verborgen had, in te stampen, doch gelukte er slechts gedeeltelijk in. Gus taaf, die langs binnen zat, vreezende dat zijn broeder de bodreiglng ging ten uitvoer -bren gen, greep een geweer dat in den hoek stond, én^séboot naar de opening gemaakt dóór zijn broeder. Julien ontving het schot in volle borst. De gökwetste vluchtte weg, doch kon maar vijf tien meter ver loopen hij viel er neer, werd •pgenomen en in huis gedragen. Dokter Van- neete, in allerhaast ontboden, snelde ter pjaats, doch kon slechts de dood vaststellen. De lading had bal gevormd en was in de réchter borst gedrongen. Beseffende wat hij gedaan had, wilde Gus taaf Duquesnoi zich nu zelfmoorden, doch geburen die op het geroep toegesneld waren, konden hèm zulks beletten en leidden hem naar de gendarmerie. De moordenaar ween- i «1e bitter. Hij verklaarde het inzicht niet ge- bad te hebben, zijn broeder te treffen. Het parket van Kortrijk i9 ter plaats ge weest en onderhoorde de getuigen. Gastaaf Duquesnoi is in 't gevang opgesloten. 20® VERVOLG. Naar Rama, schreeuwde John, naar Rama zondormijnheer William neen. neen, al moest ik ook geheel alloen alle hoeken en gaten der bosschen doorkruisen, waarin de wilden eene schuilplaats hebben gevonden zonder mijnheer William's keer ik niet terug naar die verlaten woning ik wil mijnen jongen heer wedervinden of onder de slagen zijner vijanden bezwijken. n Gij doet goed, John antwoordde de sol daat, die voorgesteld haa om stil te houden j zoo gij het leven moede zijt, dan doet gij goed met hardnekkig naar mijnheer William te blijven zoeken maar wat ons betroft en terwijl hij onze meester niet is, zoo zijn wij niet voornemens om u te volgen. Ambley, zeide John ernstig voor het algemeen belang der volksplanters, heb ik alle gevaren geloopen, welke den men- schelijken mo«*d kunnen afschrikken. Ik heb den Indiaan zijn knie op mijnq borst voelen drukken, en mijne haren zien vatten om mij de huid van hel hoofd te halen, met die han digheid, welke aan dat vervloekte geslacht eigen is. Zooals gij weet, w< rden wij op een van onze tochten, in een modderig moeras door dertig hunner overvallen. Eensklaps uit het riet te voorschijn schietende, waarin zij verscholen lagen, vielen zij in stilte op ons aan en... Ja, m viel Ambley hem in de rede, en wij bevonden ons zeer goed bij die verras- 8ing} want van de vier-en-twintig kwamen Wij met ons drieën terug. I. Merriën van ten minste 4 jaar. Eereprijs: Bijz. goud. prachtmet, M. Remu Cyriel, Appelterre; 1. prijs. Goud. prachtmet. en 30 fr. Van Oudenhove Henri, St-Lievens- Esschene; 2 p?. gouden prachtmet. en 25 fr. Van der Scheuren Emiel, Voorde; 3 pr. zilv. met. en 20 fr., Cosyns Jozef, Pollaere; 4 pr. zilv. met. en 15 fr., Van Melckebeke Corn., Groottenherge; 5 pr. zilv. met. en 12,50 fr., Redant (kinderen), Aygem; 6 pr. bronz. met. en 10 fr., De Bruecker Gustaaf, Aalst (Mijl beek); 7 pr. bronz. met. en 10 fr., Cooreman W°, Denderhautem; 8 pr. bronz. met. en 7,50 fr., Van Nuffel Frans, Herdersem; 9 pr. bronz. met. en 5 fr., De Wmne Frans, Audegem; 10 pr. bronz. met. en 5 fr., Haelterman René, Ninove. Eervolle meld.: Haelterman René, Ninove. Driejarige Merriën. 1® prijs. Goud. prachtmet. en 22,50i fr. Ex aequo Cosyns Jozef, Pollaere en Muylaert Frans, Moerzeke-Cassel; 3 pr. bronz. met. en 15 fr., Reinu Cyriel, Appelterre; 4 pr. bronz. met. en 10 fr. Boterberg (kinderen), Welle; 5 pr. bronz. met. en 5 fr., Le juste Jozef, Gy- segem; 6 pr. bronz. met. en 5 fr., Heereman We, Oulire. Eervolle meld.: De Clippel Juffrouw, Wou- brechtegem. III. Tweejarige Merriën. 1 pr. goud. met. en 20 fr., Van Waeyen- bergh Victor, Aygem; 2 pr. zilv. met. en 15 fr., Van Melckebeke Comelis, Grootenberghe 3 pr. bronz. met. en 10 fr. Van Temsche Mau rice, Burst; 4 pr. bronz. met. en 5 fr., Nut- tinck Emiel, St-AntfiliD'''"'- *•»- ^i-onz. met-, en 5 fr., De Meerleer Alfons, Burst. Eervolle melding: Van -vvabaemjove Arsène, Aygem; Eeman René, Iddergem; De Backer Phil-» Impe; Matthys Gustaaf, Hofstade. iv. Hengsten Jaarlingen. 1° pr Gouden met. en 15 fr., Van Melcke beke, W°, Ninove; 2 pr. zilv. met. en 10 fr., Cobbaut Modeste, Onltre; 3 pr. bronz. met. en 7,50 fr., Senock Petrus, Ninove; 4 pr. bronz. met. en 5 fr. Van Melckebeke We, Ninove 5 pr. bronz. met. en 5 fr., C-obbaut Modeste, Oultre. Eervolle- meld.: Cobbaut Modeste, Oultre De Clippel Jozef, Herzele. V. Merriën Jaarlingen. 1® pr. Goud. met. en 15 fr., Geurrickx Jan, Opwyek; 2 pr. zilv. met. en 10 fr., yan de Velde Prosper, Nieuwerkèrken; 3 pr. bronz. met. en 7,50 fr., Redant (kinderen), Aygem; 4 pr. bronz. met. en 5 fr., Remu Cyriel, Ap pelterre; 5 pr. bronz. met. en 5 fr.„ Moens Theodore, Wieze. Eervolle melding Heereman W°, Oultre Ringoot Emmanuel, Liedekerke Matthys Gust., Hofstade. VI. Hengstén Zuigelingen. 1® pr. Goud. metaal en 20 fr., Remu Cyriel,' Appelterre; 2 pr. zilv. met. en 15 fr., Scheer- linck Aimé, Denderhautem; 3 pr. bronz. met. en 10 fr., Van de Velde Prosper, Nieuwerker-' ken; 4 pr. bronz. met. en 7 fr., Van der Bracht J. B., Woubrechtegem; 5 pr. bronz. met. en 5 fr., Ringoot Emm., Nieuwerkerken 6 pr. bronz. met. eri 5 fr., Miehiels W°, Nieuwer kerken; 7 pr. bronz. met. en 5 fr., De Clippel L eo,Woubrechtegem; 8 pr. bronz. met. en 5 fr. Van Melckebeke W°, Ninove; 9 pr. bronz. met. en 5 fr., D'Haese Cas., Erondegem 10 pr. bronz. met. en 5 fr., D'Haeseleer J., Helder- ghem; 11 pr. bronz. met. en 5 fr., Temmerman G., Vlierzele 12 prijs bronz. met, en 5 fr., Schouppe Jozef, Aygem. VII. Merriën Zuigelingen. 1® pr. Goud. prachtmet. en 20 fr.. Van der Scheuren Emiel, Voorde; 2 pr. zilv. met. en 15 fr., Van Temsche Maur., Burst; 3 bronz. met. en 10 fr., Redant (kinderen), Aygem 4 pr. bronz. met. en 7 fr., Boelaert Camiel, Erpe; 5 pr. bronz. rnet. en 5 fr., Matthys Remi St-Antelinokx; 6 pr. bronz. met. en 5 fr. Van Liedekerke Jozef, Vlierzele; 7 pr. bronz. met. en 5 fr. De Ryck Petrus, Zonnegem; 8 pr. br. met. en 5 fr., Roelandt Louis, Haeltert; 9 pr. bronz^ niet, en 5 fr., De.Gendt Frangois, Hael- "tert; ló pr. bronz. met en 5 fr., Van Droogen- broeck, Liedekerke; 11 pr. bronz. met. en 5 fr. De Boeck Gust., Erpe; 12 pr. bronz. met. en 5 fr. Van Brempt Alf., Wieze. Eervolle meld.: De Winne Fr., Audegem. Bijzondere prijskamp, voor den hengst vergezeld van het beste lot zuigelingen, ten minste 6. 1® pr. Gouden prachtmet. en 37 fr. 50, ex aequo Marquis aan Modest Cobbaut, Oultre; en Gaston aan Van Melckebeke, Ninove; 3 pr bronz. met. en 25 fr. met Baron aan Cobbaut Modest, Oultre. 12 EN 13 JULI 1914 Een brief schrijven lift Oostende, in dit sei zoen, is ter zelfder tijd het moeilijkste en eenvoudigste. Het ware nu toch te eenvoudig de programmas van het Kursaal af te schrij ven, of deze van den Koninklijken schouw burg, Palace Hotel en <jér verschillende sport clubs Koersen, polo,,,golf, tennis,' yachting, automobiels, luchtvliegen, enz* En het is nog maa»,-het. begin de hooge wereld stroomt meer on meer toe. In het Royal Palace, namelijk; zijn al de prachtige appai'tementen bezet ert in den vermaarden restaurant van deze beroemde inrichting ver gadert bij elke maal liet puik der strandbë- zoekers van 'alle landêïi. Men moet ook zeggen dat M. Larsen, de vriendelijke bestuurder, ,een meester is in zijn vak. De Thes-Tangos, met de medewerking van den beroemden pi-Qfessor Duque^en zijn troep, alsook het uitmuntend orkest van M. Sauvage de Neyrac, zijn-de verzamelplaatsen der hooge wereld. >J' Stil, sprak John, eenigszins ontevre den, dat hij iu zijne krijgshaftige aanspraak werd in de r»«do gevallen stil, ik hoor een licht geritsel op den rechier oever. Dat zijn zeker een dertigtal Indianen, die in het riet zitten, of een klein kaaiman netje van een twintig voet la g. die ons tij ding zal brengen van de vluchtelingen zeide de onverbeterlijke John hard op. Op dit oogenblik wierp de maan haar schil terend lich t op hot kleine vaartuig, en op geringen afstand zag men het riet buigen en zich weder oprichl6n, gelijk de korenaar op onze velden zich kromt onder den adem der winden, en zich wede» verheft, wanneer het onweder voorbij is Een doordringend geluid liet zich thans boven het hoofl d°r soldaten hooren, en weldra deed het geklapwiek van eenen re genvogel kennen, dat in hunne nabijh-id eene vergiftige slang in het riet van den oever verscholen lag. Kort daarop streek die vogel neder, op dezelfde plaats, waar zij zoo even het riet hadden zien bewegen, en spoedig zette hij zich neder op den oever, den vijand in zijnen gekromde bek houdende, wiens schuilplaats hij wellicht sedert lang bespied had om hem te overrompelen en te verslinden. Vruchteloos wilde John zijne kameraden overhalen om hunnen tocht le vervolgen, allen weigerden hardnekkig om verder le roeien, en morrende tegen de roekeloosheid van den braven en trouwen dienaar, zwoeren zij, dat niets ter wereld hen zou kunnen overhalen om zich verder te wagen. Noch de krijgshafligste herinneringen, die" Imt best geschikt waren om den nmed zijner vrienden aan te wakkeren, noch do hoop op eene belooning van mijnheer Iiarley, noch Eene aanvraag per postkaart is voldoende, gestuurd 8, place de l'Opera, te Parijs, om franko en van alle kfóstën vrij een staal te ontvangen der vermaarde tandenpoeders van D' Pierre. Ze gebruikenis ze_aannemen en eene proef kóst niets; 1 BRUSSEL. Brand. Brand brak Don derdag namiddag, rond 4 ure, uit in een der afhankelijkheden van liet Museum van Oude. Kunst, waar bureelen der Koninkl. Boekerij gevestigd zijn. De bedienden konden het vuur uitdooven. Een auto* der pompiers had den draii te kort genomen, en botste met geweld tegen een der zuilen van de Koninklijke plaats en de Museumplaats, zoodat het voorste der auto ingedrukt werd en dé pilaar middendoor brak. Alles bepaalt zich hij stoffelijke schade. Ontrcggeling. Dé lokomotief van een goederentrein, die van" de Luxemburgstatie naar Schaarbeek reed,'js(. in den tunnel van den ringspoorweg, tusschen de staties van' den Leuvenschen steenweg en de Wetstraat ontriggeld. Alles bepaalt; zich bij stoffelijke schade. Het treinverkeer is verscheidene uren onderbroken geweest. Rijwielen gestolen, Rijwielen werden gestolen ten nadeele van M. Ramuseau, wo nende in de Werkhuizerisjraat, 51, en van M. Alexander Aubrui, Jules Delhaizestraat, 8. Do doodrijders. Ms Nicolaas P...., wo nende de Villersstraat, werd Donderdag in den avond, in de Blaesëtraat omvergeworpen door eenen bestellingsauto. Hij weid nogal erg gekneusd opgenomen en naar 't gasthuis overgebracht. M. Jan Baptist Van D..., wonen de te Londerzeel werd denzelfden avond op de Beursplaats insgelijks omvergeworpen door een auto en zoo <^-g. gewond aan hoofd en beenen, dat men hein naar het gasthuis moest overbrengen. Goede vangst. Dé policie der 3® afdee- ling heeft verleden nacht twee gevaarlijke kerels gesnapt, die op de Henegouwlaan de uitstalkast van een magazijn plunderden. De aangehoudenen verklaarden L... en D.... te heeten, wonende Graystraat te Etterbeek. Het zijri gevaarlijke dieven/ Gauwdief. Mad. wonende te Cau- chelettes, bij Douai, ^hpvond zicli Vrijdag morgend in eenen winW der Nieuwstraat, toen zij opeens bemerkte dat haar kabasje don roem dien zij zouden behalen, indien zij in zulk eene gevaarlijke önderneming slaag den. kon hun van inzicht-veranderen. Onder de botsing der zoo zeer uiteenloo- pende gevoelens liep de nacht ten einde, en de opkomende dngera^J^wam weldra den armen John overtuigen van de nutteloosheid zijner ieverigsle pogingen. Voor hen, aan hel einde van het meer, was een keten van rótsen, welke de voet yan $en meest roeke- loozen wilde wellicht nog nimmer betreden had. Aan hunne rechterzijde hadden zij een van die ondoordringbare bosschen welke de stralen der zon nimnjePverwarmden, aan hunne linkerzijde een jnoeras met slijkige korsten bedekt, hetwe&; voor het ongeoe fend oog geene groese, weide vertoonde, terwijl het slechts eenen afgrond bedekte waarin de voet verzonk, zoodra men dien nederzette, en waar mqp( dikwijls den dood vond. De siralen der opkomende zon ver dreven eenen dikken niist. Geene enkele stem Hfot zich hooren in deze uitgestrekte eenzaamhêi'd. Shchts het ge schreeuw van eenige kogels en papegaaien en hel geschuifel van hetongedierle, dat aan den oever verscholen lag, stoorde de indruk wekkende en doodelijke etilte. John was moedig meer dan eens hadden de Indianen zijne dapperheid ondervonden, en zijne talrijke wonden' cetuigdeu van zijno onverschrokkenheid. ÏSochtans overviel hem eene onwillekeurige riïjing toen hij zijne blikken liet rondgaan. Pp smart van mijn heer Iiarley, zijno eenzaamheid, het gevaar van William, alles vertoonde zich levendig voor zijnen geest maar hij begreep, dal voortaan alle navorschiiib- Vruchteloos zoude zijn, en don riem opvattende, gaf hij eene andere wending aan het vuurtuig. Terwijl hij openstond. Een behendige gauwdief had ha ren geldbeugel, 80 frank inhoudend en ver scheidene voorwerpen van weerde gestolen. Kinkhoest, bronchiet en valling. Vroeger stierven jaarlijks duizende.hinders van deze ziekten welk huisgezin heeft op het kerkhof geen kind liggen, van deze ziekte gestorven Met Kinkhoest remedie Halewyck, apotheker, Groenselmarkt, Oostende, ontsnappen zij al len. Verkrijgbaar Aalst, apotheek De Valke- necrAntwerpen, De Beul Dendermonde, Roman; Geeraardsbergen, Van Damme; Aal ter, Tavernier. Honderde certificaten bij elke remedie. Elke apotheker zal welhaast de Kïnkhoestremedie Halewyck moeten bezitten. "Prijs 3,50 fr. Erg ongeluk. Een zwaargeladen wa gen, reed Vrijdag morgend in de Arenbërg- straat af. In de Ridderstraat wou de voerman het remtoestel aansluiten, maar dit werkte niet goed. Het paard werd medegesleept, de zware wagen schoot het voetpad op en kwet ste het dier, terwijl de voerman ten gronde werd geslingerd, doch geen letsel bekwam. Een magazijnbediende der Zwarte Lieve Vrouw, die daar voorbijging, werd aan den buik getroffen en tegen den gevel geworpen. De gekwetste moest naar het gasthuis wor den overgebracht. LOURDES ZWITSERLAND (Zonder nacht reizen). ITALIË in September. Huwelijks- i bijzondere reizen. Reizen FRANQOIS, i, Noordlaan, Brussel. LAKEN. Een policieagent door een hond gebeten. De agent Geldof, lBt® afdeeling, werd Vrijdag morgend geroepen om een hond buiten te drijven, welke in eên gebouw der Brederodestraat, naar de werklieden beet. De agent gelukte er in, na veel moeite, den hond vast te grijpen, doch het dier beet hem ge weldig in de hand. Dé wonde werd onmid dellijk uitgebrand in het St-Pietersgasthuis. De eigenaar van het dier is nog niet gekend. Het gevaarlijk dier werd overgebracht naar het stedelijk slachthuis, om onderzocht te worden. Onrustwekkende verdwijning. De 26- jarige Jozef Laurent, luitenant bij het 3® re giment kanonniers, verliet Donderdag mor gend het Fort Jaco, met verlof. Hij gaf sedert eenigen tijd teekens van krankzinnigheid en leed blijkbaar aan vervolgingswaanzin. Men heeft hem tot hiertoe nog niet terugge zien en alle opzoekingen blijven vruchteloos. Men vreest voor een ongeval. Het verdwenen meisje. Het 6-jarig dochterken, Paulina Deysman, werd nog niet teruggevonden. De peilingen in 't water wer den gister namiddag voortgezet, Werkhui- zenkaai, onder het oog der magistraten van het parket. Het vermoeden dat de kleine zou opgelicht zijn wint meer en meer veld. Dikwijls verbiedt de g'eueesheer de koffie. Nooit zal hij de Chicorée der Trappisten 'Vincart verbieden. ST-GILLIS. Juweelen ontvreemd. Van eene reis terugkeerend, stelde Mpvr. Adolfina Frank, lentenierster, wonende Sint-Bernard- straat, Donderdag vast, dat dieven op: hare kamers gekomen waren, bij middel van val- sche sleutels. De kwaaddoeners hebben .al d meubelen opengebroken en juweelen ont vreemd voor ccnc waarde van 1.275 fraiik. is de oudste en do lieste UKKEL. Bijna een erg ongeluk. Dezer dagen oefenden militaire luchtreizigers, zich op verkenningstochten en verscheidene bal lons stegen te dien einde op te Koekelberg. Een dezer dreef Donderdag gedurende meer dan 3 1/2 uren in het ruim, tot de inzittenden zich plotselings verplicht zagen te dalen. Zij kwamen neer op de spoorbaan te Uk- kel-Calevoet juist op het oogenblik dat een koopwarentrein aanrolde. De machinist kon up een tiental meters afstand, het gevaarte stilhouden, derwijze eene groote ramp voor komend. ST-JANS-MOLENBEEK. Brand. Vrij dag, tegen den middag, is brand ontstaan op de zolderkamer der eehtgenooten Gdie afwezig waren, Jan Robystraat, te St-Gillis. Een gebuur gaf het noodsein. De pompiers snelde» ter plaats en waren na een half uur, meester van het vuur. Al de meubelen werden de prooi der vlammen. De schade is nogal groot. Men kent de oorzaak van den brand niet. Verdwijningen. De 21-jarïge Anna-Ma- ria Sésier, geboren te Ieperen, is sedert de maand Mei laatstleden verdwenen Gestalte 1 m. 50 omtrent, blond haar, flauwe oogen, roode gelaatskleur. De 19-jarige Helena-Mathilda De Vuyst, ge boren te Gentbrugge, is sedert den 23 Juni laatstleden verdwenen Gestalte 1 m. 65 om trent, blond haar, blauwe oogen, rond aan gezicht. BtSErlE. Diefstallen in de boomgaarden. Vele boomgaarden op de August Reyers- laan werden in de laatste dagen geplunderd. De policie oefende dan ook een bijzondere waakzaamheid uit. Donderdag avond zag een agent vier jonge landloopers zitten op het hek van den eigendom Hibeaux, Veertien- Bundersweg. Twee der kwaaddoeners werden aangehouden. De anderen konden vluchten, doch zij werden aangeklaagd en insgelijks in hechtenis genomen. Proces-verbaal werd ten hunnen laste opgesteld. Erg trsmongeluk. Een meteer, Omer Cobbaert, 45 jaar oud, wonende Boendael- sche steenweg, keerde Donderdag avond langs de Kroonlei huiswaarts. Op een zeker oogenblik wilde hij de sporen van den tram overstappen. Hij werd door een motorrijtuig gevat en ten gronde geworpen. Voorbijgan gers namen hem erg gewond op en brachten hem naar het gasthuis. ETTERBEEK. Eene schoenmakerij door het vuur vernield. Donderdag avond, om 10 ure 45, is een zware brand uitgebroken bij M. Tirifaan, schoenmaker, Cranzstraat. Het vuur ontstond in het magazijn op het gelijk vloers. Na een uur krachtdadige werking, waren de pompiers der gemeente meester van het vuur. De schade is groot en de oorzaak onbekend. De policie beeft een onderzoek ge opend. De grootste onderscheiding, CniCOREI TALPE is zuiver, smake lijk en gesparig. WINXELE (Delie). In 't water. Vrijdag voormiddag waren de jagers te paard van Leuven nabij den Mechelschen steenweg aan het oefenen. Toen een soldaat over eene brug reed dat over eene nog.al diepe, doch smalle beek loopt, stortte de brug in en paard en ruiter tuimelden in 't water. Toen men den soldaat op het drooge had gebracht, kloeg hij van hevige inwendige pijnen. Hij werd naar den ambulanciewagen overgebracht en naar het krijgsgasthuis te Leuven gevoerd. De goede koffie, vindt men bij A. De Ryck- Limpens, Aalst. zich gelukkig achtte deze woeste oevers te verlaten, durfden zijno kameraden, die zijne smart eerbiedigden, niet eens hunne vreugde daarover laten blijkenden de terugtocht naar het verlaten huis had plaats, zonder dat een enkel woord den weg verkortte. Op korten afstand van Rama, ontmoette de trouwe dienaar zijnen ongelukkigen mees ter, die de oplichlers van zijnen zoon wilde vervolgen. Ik wilde sterven of met mijn heer Harley, die geen teeken van teleurslel- ling of smart wilde verraden aan zijnon ge [rouwen dienaar. O mijn waarde John onderwerpen wij ons, en laat ons Gods be sluiten eerbiedigen Hij ging met do soldaten naar het fort om den gouverneur te bedanken voor de tref fende belangstelling welke deze hem geloond had, en om er zijne nicht af te halen, welke voortaan het eenige voorwerp zijner liefde en zorgen moest worden. Helena, die nog zoo jong, reeds getuige was geweest van menigvuldige droefheden beijverde zich om door hare levendige tee- deiheid, den vreeselijke'n last, die op het hart van haren oom drukte, een weinig te verlichten. Op Rama teruggekeerd, volgde zij hem hij zijne eenzame wandelingen, ter wijl zij zijn zwijgen eerbiedigde, of het alleen afbrak door eenen zuoht of eon liefkozing, welken aan Harley te kennen gaven, dat de jonge weeze de folteringen begreep, die zijn hart verscheurden. Hierbij bepaalden zich harekiesche oplet tendheden. Zij had begrepen, dat geenê ver troosting, geene woorden do smarten konden leenigen. lederen dag gi"g mijnheer Hurlny een weinig verder, en iederen dag keerde hij droeviger terug. (Wordt voortgezet,) WANZELE. Hevige brand. Zaterdag morgend, rond 5 ure, is brand ontstaan in de woning van August Bauwens, op het dorp. Het vuur, dat denkelijk door de schouw ont stond, nam spoedig groote uitbreiding, zoo dat weldra het woonhuis in laaie vlam stond. De brandklok werd op de kerk geluid en wel dra stroomden de geburen toe. Dank aan hunne moedige werking, konden de .aanpa lende gebouwen gevrijwaard worden. Reeds waren de geburen met hunne meubelen aan 't vluchten gegaan. De schade is zeer groot, doch door verzeke ring gedekt. WICHELEN. Wat hot water ook al ver richten kan. Vrijdag namiddag kregen 2 buurvrouwtjes van de wijk Heide, twist, over het gieten van een emmer water. Van twist kwam het tot vechten en weldra geleek de grond er aan een salon de coiffure Een der vrouwen bekwam ook wonden aan het hoofd. Proces-verbaal is opgemaakt. Kriebelachtig. Stien was volop aan 't werk in zijnen hooimeersch, toen daar een heer voorbijging die glimlachend hem toe riep Eh, boerke I gij hebt van dees jaar veel gelezen, eh I Hoe dat, Mijnheer 7 vroeg Stien. Wel, omdat ons Heer uw hooi zoo wel heeft doen groeien, zei de geus al spottende. Inderdaad, zei Stien, maar hij weet dat er hier veel ezels komen I De zevende ritLuchon-Perpignan 323 k. Drie en zeventig rijders, 50 gegroepeer- don of verzorgden en 23 on verzorgden, ver trokken Vrijdag morgend, om 3 uro, uit Luclion. Do gewone achterblijvers zijn spoe dig een heel eind achteruit. Niettee-enslaandB dat, is het peloton nog zeer talrijk, wanneer men aan 't klimmen gaat. Nadien is liet een lange berg-af en velen die hij het opslijgen golost werden, kunnen nu lerug bijkomen. Buysse, Georget, Garrigou, Rossius en Thys, zijn aan hot hoofd. Alavoine ontsnapt bij het.beklimmen van den berg van Aspet, en boven op den berg rijden zij in de volgende orde voorbij Alavoine, om 5 ure Defraye 25 sekonden later Pelissier nog 25 seconden later hya 10 sekonden nadien. Garrigou, Marcel Buysse, Scieur, Georget, Lamliot en Ros sius zijn reeds 2 1/2 minuten achter Alavoine. In liet afdalen hoofl Defraye spoedig Ala voine ingehaald, doch Ti.ys, Garrigou en Pelissier doen evenzoo. Defraeye moet af- appen om oen anderen hand te leggen, en te St-Girons is hij reeds zeven minuten ach ter de hoofdgroep. Hij leidt do tweede groep elke beslaat uit Lucien Buysse, Tiber- ghien, Spiessons, Lambot en Baümler. Lucien Buysse valt over een hond en moet g gekwetst iu eene apotheek binnenge bracht w orden. Na verzorging zet hij even wel moedig den tocht voort.

De Volksstem | 1914 | | pagina 2