Reis naar Rome Vakschool voor Tumliouw KERMISFEESTEN 1914. r De E» automobielenweek van Oostende Kerkelijk Nieuws KERMIS van 1914 Stad Aalst Tlx. Stevens Olïicieele kwoteering BB VOLKSSTEM HEKELGEM (abdij Affligem) Reeds is de Vakschool voor Tuinbouw ter abdij aflügem in ID12 geopend, te zeer bekend aan onze lezers, dat we in dit verslag van *t verloopen leerjaar 1913-1914 er zouden moeten op terugkomen om bare inrichting nogmaals uiteen to zetten. Door bet Ministerie van Landbouw officieel erkend, zorgde do tuinbouwdienst van ditzelf de Ministerie ervoor, steeds zoo ijverige als bekwame leeraren te zenden om de menigvul dige lessen der verscheidene vakken te geven. De gediplomeerde voordrachtgevers van den StaatMM. Louis van Laken (boomteelt), D'Haese van Aalst (groenteteelt), Koekens van Brussel (bloementeelt), die het eerste jaar zich hadden doen gelden als meesters in hun vak, werden dit jaar aanhoord met niet minder belangstelling, wel integendeel. M. Van Ors- boven van Hoeylaert, die om zijne menigvul dige bezigheden in het Ministerie zijn ontslag nam als leeraar van algemeene kennissen en plantenkunde, werd door de leerlingen, die Item hooren eenparig betreurd hij werd echter best vervangen door den heer Van den Abeele van Everlee.die bewijzen gaf van zijne diepe kennis der bemestingsleer. Dit tweede studiejaar, op 12 Oktober 1913 begonnen, werd door een middelgetal van 40 toehoorders, op 62 ingeschrevenen, vlijtig ge volgd, en men mag zeggen, dat degenen, die de theorische evenals de practische lessen re gelmatig bewoonden, iets van het hoveniers- ambt afweten. Alles,wat tot het volmaken onzer leerlingen kon bijdragen,-werd in 't werk gesteld. Den 20 October ging men over tot het stichten van een Studiekring, waar door verslagen, onder linge mededeelingen, besprekingen, het op peren en oplossen van moeilijkheden enz. de gegeven lessen werden herhaald en zoo beter In het geheugen geprent. Zooals verleden jaar werden twe® studie reizen ingericht. De eerste, op Paschen en de twee volgende dagen, naar de bloemvelden van Haarlem (Holland) en de serreculturen van 't We8tland. De tweede, op 19 April, naar de Tuinbouwschool van den Staat te Vilvoor den, ter welker gelegenheid ook een bezoek werd gebracht aan den Botaniekeu Hof te Brussel. Wel de sterkste aanbeveling onzer Vak school zijn de examen, die op 25 Juni werden afgelegd voor don jury. door don afgevaardig de van het Ministerie van Landbouw, M. Joosens van Vilvoorden, voorgezeten. Prachtige uitslag Boden zich aan voor het eind-examen tot h«t bekomen van bet Staatsgetuigschrift en gelukten in de volgende verhoudingen Op 100 punten bekwamen punten. Van Mulders Louis, Esschene, 92 Fieremans Jozef, Moorsel, 84 1/2 Vergauwo Victor, Hekelgem» 84 Robyns Alfons, Hekelgem, 82 1/2 De Schryver August. Hekelgem, 80 Camermans Amandus, Esschene, 73 1/2 Wambaoq Benodictus, Hekelgem, 70 1/2 Bruyninckx Desiré, Meldert, 69 1/2 Pass^el Alfons, Meldert, 65 t Zal dan tot hen wezen, dat in de verschil lende gemeenten waar deze gediplomeerden woonachtig zijn, de inwoners zich in volle vertrouwen zullen mogen wenden, zoo ze wenschen dat hunne hoven, hunnne boom gaarden, hunne hagen, muren, enz. met ken nis van zaken in orde worden gebracht en onderhouden. Want men moet bekennen dat tot hiertoe onze hoveniers gebrek hadden aan vakkennis en het daaraan te wijten was dat zij zeiven geen modelinrichting "te hunnent bezaten, noch vermochten bij anderen zulke inrichtingen aan te leggen. Twee hinderlijk heden waaraan in 't vervolg zal verholpen worden, daar onze gediplomeerden hun opge dane kennissen in de praktijk zullen weten om te zetten. Boden zich aan tot het overgangsexamen na een eerste studiejaar en bekwamen op 100 punten Podevyn Camille. Hekelgem, 88 punten Coessens Louis. Wieze. 82 1/2 Beekman Sylvain. Meldert. 74 1/2 De Smet Alois, Hekolgem 73 1/2 Walraevens Frans, 70 1/2 Bornouw Henri, 70 Van Gyseghem Pierre, Aalst 61 1/2 Tot al dezen en boven vernoemden kan men zich wenden om inlichtingen nopens Vak school en Studiekring. Men moet weten dat de lessen worden gegeven, niet alleen om bekwame hoveniers te vormen in hun vak, maar ook om anderen aan te leeren hoe ze het moeten met vrucht en voordeel aanleggon om op hunnen goeden grond de gewone culturen stillekens aan te vervangen door het winstrljker aankweeken van groenten, bloemen, vruchten, eng. hoe ze moeten te werk gaan om hun muren en gevels te benuttigen, enz. enz. te veel om hier alles te vernoemen. In de vaste overtuiging dat de goede naam onzer Tuinbouwschool nieuwen aangroei heeft verworven, zien wy het derde studiejaar dat aanvang nemen zal in Oktober e. k. te gemoet met geruste hoop op welgelukken. Het Bestuur 12 EN 13 JULI 1914 Ziehier het volledig programma van de automobielenweek van Oostende Zaterdag 11 Juli, Ralley-Automobiel. Zondag 12 Juli, wedstrijd voor de schoon ste rijtuigen. Maandag 13 Juli, proef van de kilometer vliegend vertrek (in de twee richtingen) en pro^f van 20 kilometers vliegend vertrek (10 kilom. heen en terug). De Raillye-Automobiel van Oostende be staat uit drie ritten, waarvan de twee laat ste Quatre-Bras (Brussel)-Gent en Gent- Oostende den zelfden weg zullen volgen. Voor den weg van den eersten tocht mogen de mededingers vertrekken uit Antwerpen, Brussel, Charleroi, Luik, Bergen en Oosten de naar Quatre Bras. Bij iedere rit zal de gemiddelde snelheid niet minder dan 30 en niet meer dan 40 kil. mogen bedragen. Het is op de basis van de gemiddelde snelheid in den eersten rit dat de mededin gers de tweede en derde tochten zullen moe ten afleggen. In de controlen van Brussel (Quatre-Bras) en van Gent (baan naar Ma- rialterke) zullen de mededingers zich zoo lang mogen ophouden als zij maar willen, nochtans moeten zij komen terwijl de con trolen geopend zijn. De controol van Gent zal geopend zijn van 21/2 ure tot 5 ure 's namiddags. Ziehier den omloop van den Ralley-auto- mobiel, die Zaterdag aanstaande zal plaats hebben. De eerste ritten zijn volgender- wijze samengesteld Antwerpen, Mechelen (25), P«rck (37), Quatre-Bras (51), Waver (67), Gomblóers (controol, (90.5), Waver (114), Quatre-Bras (130 kilometers). Brussel, Quatre Bras (9), Wavor (25), Gembloers (controol 48,5), Narnen (controol 04), Gembloers(controol79,5), Waver(103), Quatre Bras (119 kilometers). Charleroi, Namen (controol 39,5), Gem bloers (controol 55), Waver (78,5). Leuven (controol 100,5) Quatre Bras (119,5 kilom.)j Luik, Tongeren (19), Hasselt (cotilrool 39), St. Truiden (62), Thienen (80), Leuven (controol 98), Tervuren (114), Quatre Bras (117 kilometers). Bergen, Gembloers, (controol, 62,5), Leu ven (controol 103,5), Quatre Bras, aan komst (122,5 kilometers). Oostende, Brugge, (30), Eecloo, (52J, Gent (74), Aalst (100), Brussel (128) Quatre Bras (Tervuren 137 kilometers). Tweede rit Quatre Bras (vertrek) Brus sel, Aalst (37), Gent (controol 63 kilom.) Derde ritGent (controol 63), Eecloo, (85). Brugge (107), Oostende, aankomst (137 kilometers). WIELRIJDEN Op Zondag 12 Julij groote koers voor on derbeginnelingen die rtog geen prijs gewon nen hebben, zijnde A^lst-Gent en terug, 45 kilometers; bij Louis De Witte Koolstraat. Inleg 1 frank. KAATSEN Zondag 19 Juli,op de Houtmarkt, grooten kampstrijd met deri Dikken Bal, tusschen eene partij van Aalst en eene der Weesjon gens. De zitplaatsen zullen ter beschikking van het publiek zijn aan 0,10 c. Begin om 2 ure heel stipt. Liefhebbers, opgepast 1 AALST. Kerk der Theresianen Solemneele Oktaaf ter eere van O. L.Vr. fles Bergs Carmelus,en Volle Aflaat, totiesquoties, aan de gewone voorwaarden, voor deze, die de bovengemelde kerk be/.oeken, van den 15° Juli, om middag, tot middernacht van den 16° Juli. De goddelijke diensten als volgt Woensdag. 15 Juli, ten 2 ure, uitstelling van het Allerheiligste Sacrament. Lof, ten 5 ure. Donderdag, 16 Juli. De eerste Mis, ten 5 u., waaronder uitstelling van het H. Sacrament. Om 8 ure. de plechtige Mis. 's Namiddags, ten 5 ure. Lof, Fransch Sermoen en Te Deum. Zondag, 19 Juli. De eerste Mis, ten 5 ure, met uitstelling van het Allerheiligste. De solemneele Mis ten 8 uren. 's Namiddags, ten 5 ure, plechtig Lof en Vlaamsch Sermoen. ^4. BEDEVAART UIT VLAANDERLAND NAAR O. L. Wr. van Lourdes Veertiende pelgrimstocht, van den 4 tot deri 12 Oogst 1914. (Zes volle dagen verblijf in Loordes). Onder het eerevoorzitterschap van Z. D. H. Mgr Waffelaert, Bisschop van Brugge, en onder de geestelijke leiding van E. H. Pastoor Bruloot. Mer. rijdt in reiswagens met W. C. en zijgan gen van den Belgischen Staat. Prijzen der plaatsen (heen en terug) uit Kort- rijk Eerste klas 148 fr.; tweede klas 100 fr.; derde klas 65 fr. Voor inschrijvingen, zich wenden tot E. H. Pastoor Bruloot, of ten bureele der bedevaart. Plein, 13, Kortrijken bij E. H. Demeester, on derpastoor op St Jozef, Aalst. Voor meerderen uit/eg, zie plakbrieven inde kerken. De 9° jaarlijksche Belglsohe bedevaart naar O. L. V. van KEVELAER (Rhijn- land), uit Brussel vertrekkende, zal plaats hebben op Maandag, 24, Dins dag 25 en Woensdag* 26 Augustus 1914. Inlichtingen en inschrijvingen ten bu reele dezer. 18de VERVOLG. Nu Rome Weer zou Piemont onder duims de revolutie ondersteunen, doch wel dra wierp de huioh'-laar het masker af en Ket zijn leger op de Eeuwige stad aanrukken. Garibaldi had zich reeds niet ver vandaar te Montana, met 10,000 man verstrekt. Generaal de Courten trok er met 3,000 feestdriftige en uitgelezen zouaven en 2000 'ransche soldaten heen. Deze afdeeliDg vormde de strijdkolom uit, onder het opper bevelhebberschap van den minisler generaal Kanzier. In den nacht van den 2 op 3 N >v. 1867 trok het Pauselijk leger uit Rome. om ■aar Montana op te rukken. Om half een 'g middags werd men handgemeen en zouaven waarónder men onze Aalstenaars vindt,allen deelmakende van het eerste bataljon, ver- riekten wonderen van heldenmoed. Drie «ren lang vochten zij met ware doodsverach ting tegen de overmacht, zij verjoegen de vijand uit zijne stellingen, en wanneer de avond schemerde, lagen meer dan 1000 Garibaldisten zielbrakend neer. De helden der Castelfldardo waren gewroken 1 (En zeggen dat de Italianen, in hunne officieel© schoolboeken die dappere krijgers betitelen met de benaming van Reazionari of - Achteruitkruipers en Cosmopolitisch Janhagel Het werd nu meer ru9tig rond en in Rome. De Franschen die sedert 1818 te Rome eer» garnizoen hadden, trokken weer de wacht op bij het Vatikaan. Maar ongelukkiglijk brak do oorlog van 1870 uit en werden de Franschen verslagen te Sedan. Hun garni zoen werd uit Rome teruggeroepen. Nu laoiite Victor-Ijjflimanuël. Hij stelde don Paus voor, het Frajjsch garnizoen door een Italiaansch te vervangen. En. zegt een Italiaansch schoolboek - Daar de vredelie vende vraag des konings tót niets hielp, werd deze gedwongen tot het geweld over te gaan.» Ten 5 ure 's morgens, den 4 Sept. 1870, begon het vuur tegen Rome en den zelfden dag waren de overweldigers in do Eeuwige stad. Het Koninklijk huis, het Parlement, het Italiaansch Landsbestuur, alles werd naar Rome overgebracht, en Victor-Emmanuël ging liet paleis van den Paus, het Quirinaal, bewonen. Die konink lijken Slatenroover 6lierf te Rome op 9 Jan. Ib78 een geheimzinnige, geweldige dood. Het schijnt, dat hij zich in zijne laatste ston den met den heer verzoende. Victor-Em manuel was 57 jaren. oud.en werd opgevolgd door zijnen zoon Umberto,dieomverg« stoken is t« M"nza. een stadje, hetwelk w e op onze reis zullen doorreizen, na ons vertrek uit Milaan, bij de terugkomst.Nu draagt Victor- Emmanuel, Umberto's zoon, de zware koningskroon, hem door de vrijmetselarij gesmedeu. Ziedaar hoe, in korte woorden geschreven, zich de eenheid van Italië vormde. De beweging der rondom mij woelende reizigers kondigde mij het einde van het tol- bezoek aan, en het krakeel van twee mijner medereizigers, vooral, trok mij uit de be schouwingen over Italië's beroerde geschie denis. Mijne aandacht werd strak op do reismaten gevestigd het waren mijn goede vriend Louis, die aan bet redekavelen was met den Commandant. Zij hadden liet druk over 't bezoek aan den tol. Ik luisterde mot beide ooren, en ziehier wat ik zooal kon opvangen Ik verzeker u, zei mijn vriend, dat die kereis van douaniers alles moesten zien, dat zij niemand betrouwen endat ze zelf niet te betrouwen zijn. Had ik bijvoorbeeld in mijn reiszak, zooals ik het zinnens was, een dubbelen bodem doen maken, om er mijne sigaren in teverduikeD. wel, zij waren er toch meê weg Maar nu heb ib het anders geflikt, en ze zijn toch gefopt STAD BRUSSEL Zaterdag 18 Juli. Te 201/2 ure Opening der foor, Zuidlaan. Te 21 uur Groote Licht-laptoe. Zondag 19 Juli. Te 9 uur Internationale Prijsvlucht voor reisduiven, ingericht door de maatschappij Le Laurier Te 9 1/2 uur Op de Bartelemylaan, vertrek van den OmmegangGroote stoet der maat schappijen van schutters en volksspelen. Te 10 1/2 uur Groote Markt. Ontvangst der maatschappijen van den Ommegang, door het College van Burgemeester en Schepenen. Te 11 uurTen Stadhuize, TrouwzaalUit reiking der eereteekens-belooningen aan de stadswerklieden. Te 13 1/2 uur Slachthuislaan. Groot Eere kampioenschap, ingericht door de Koninklijke Balspelmaatschappij LaPaume Te 14 uur Ten Stadhuize, MilitiezaalPrijs- uitdeeling aan de overioinnaars der prijsham- pen met het krijgswapen, ingericht door de maatschappijen Les Carabiniers Réunis en Les Franc-Tireurs Bruxelloifc Te 15 uur Aan den Marley INTERNATIO NALE ROEIWEDSTRIJDEN, ingericht door den Cercle des Régates met de medewerking der maatschappij L'Union Nautiquo en den Royal Sport Nautique (le dag). Te 18 uur In den Vlaamsclien Schouwburg Vlaamsche looneelvertooning, ingericht door de maatschappij De Morgendstar (Kostelooze ingang). Te 19 1/2 uur In den Warandschouwhurg Fransche looneelvertooningingericht door de Koninklijke maatschappij Union Dramatique et Philanthropique (Kostelooze ingang). Te 201/2 uur Volksbals op de volgende plaat sen Sinte-Kathelyneplaats, - Vlaaniscbepoort,- Ninoveplaats, - Oud Koornhuis, - Kapelleplaats en Warandemarkt. Te 201/2 uur Concerten, Archimèdeetraat en Braban^onnelaan. Te 20 1/2 uur: Verlichting der Groote Markt en Bengaalsch vuur op den Stadhuistoren. Te 20 1/2 uur Groote Markt. Buitengewoon Concert,door de harmonie der Huizen Delhaize Gebroeders en C>® Maandag 20 Juli. Te 141/2 uur Groote Za vel. Groot Eerekampioenschap, ingericht door de Koninklijke Maatschappij van het balspel met de zift. Te 15 uur Aan den Marley INTERNATIO NALE ROEIWEDSTRIJDEN, ingericht door den Cercle des Régates (2® dag). Te 15 uur Sinte-Katelijneplaats Opening van den Internationalen Aceordéonnisten-prijskamp, Te 20 1/2 uur: MILITAIRE CONCERTEN Op de Muntplaats Door het muziek van ket Linieregiment. r Op de Groote MarktDoor het muziek der Grenadiers. Op de Sinte-Kaihelijneplaats Door hei mu ziek van het 9° Linieregiment. Op de Kapelleplaats Door de muziek van het 1° regiment Kardbiniers. Op dc Brouckèreplaats Door de muziek van het 2regiment Kardbiniers. Gezien en goedgekeurd door het Schepencollege: Brussel, den 26 Mei 1914. Van loege 'i College DE SECRETARIS, HET COLLEGE, M. Vauthier. Adolphe Max. MEDEDEELINGEN ESSCHENE-MELDERT Zondag 19 en Mautdag 20 Juli, ter gele genheid der Kermis van de wijk Doment, allerhande vermakelijkheden. LEDE-OVERIMPE Zondag 19 Juli. jaarlijksche vermaarde Kcrzenkermis. Allerhande vermakelijkhe den. Jongen, antwoordde de Commandant, er is daar altemaal niels van. Ik l.eb mijn reiszak vol sigaren, smoor- en roltabak, en men heeft niets aangeraakt. Maar ik spreek de taal van het land: io ho parlato Italiano! En hadt gij die taal geleerd gelijk ik, die daarvoor bijzondere lessen genomen heb, ge zoudt al die moeilijkheden voorkomen heb- ben En mijn vriend, die kan klappen, gelijk een advokaat zonder diploma, wedervoer dapperEr is bier geen kwestie van Parlato Italiano ik zecge dato douaniro geen piccolo, maar grande pojanello zijn. Het plaatsnemen in de rijtuigen en het dreunend toeslaan der portels, bracht een einde aan de tweespraak. Nu hooide men voor de eerste maal het gekend woord Par- leuza klinken, óns moedig ijzeren paard zette zich in beweging, en verliet met nieu wen moed het station van Domodossola. Wij rollen nu langsheen den linker oever van de Tosa, die zich in talrijke armen ver deelt en waarvan de breede,- met keien be zaaide bedding héél He vallei bedekt. Wij laten Vogogna, Premosello, Cizzago en Mergozzo achter den rug en bereiken PAL- LANZA, waar. tusschen een kort oponthoud, onze aandacht getroffen wordt door de sclioone waterplas van het Lago Maggiore- met de Boromeïsche eilanden, zijn zacht, klinkend Isola Bella, zijne talrijke inham men en kreken en zijnegestadig afwisselende achtergronden van donkerblauwe bergtoppen Alhoewel men dit meer Maggiore noemt, toch is het daarom het uitgestrekste niet der Ituliaansche binmnmeeren. Het is kleiner dan het Laco de Garda en andere, en het heeft eene lengte van 62 kilometers tusschen Mag dino en Sesto Cah-nde en eenegemid delde breedte van 3 kilometers. Hier in Pallan/.a bereikt het laatste 9 kilometers. Het heeft eene oppervlakte van 210 kilom. waarvan 36 kilometers deel maken van het Zwitsersch grondgebied de waterspiegel. Zondag 12 Juli, Viering van den Gulden-Spo renslag. Te 11 1/2 uren, op de Groote Markt, Concert door de Fanfaren der Pupillenschool van het Leger. 's Namiddags te 5 1/2 uren,op de Groote Markt uitvoering van de ArteveEdc-Cantate; van Gevaert en van Vo'ksiiederen* Feest in te richten door de Koninklijke Bedeijjhhamer De Catharinisten Groot gemengd koor. Volledig symphoniSoh orkerst. Leiding van M. G. Pape, bestuurder der Muziekschool. Avonds te 9 uren. Electrischc Verlich ting der Groote Markt en Concert door de Fanfaren Willen is Kunnen». Zondag 19 Juli,'s voormiddags, op de Hout markt, Tentoonstelling-prijskamp van Hoornvee en Zwijnen, in te richten door het Landbouwcomice. Te 111/2 uren, Con cert door de Koninklijke Harmonie Al Groeiend Bloeiend. 's Namiddags, te 5 1/2 uren, op de Groote Markt, prechtig Concert door de Kon'nk- lijke Fanfaren Sint-Martmus, con Hal, onder de leiding van M. J. Strauwen, leeraar in het Koninklijk Conservatorium van Brussel, 95 uit voerders. Te 10 uren 's avonds, op het Statieplein, luis terrijk vuurwerk,af te steken door M.Boon, van Zele. Tentoonstelling van Schilderijen, Beeldhouwwerk en Toegepaste Kunst, in te richten door den Aalsterschen Kunstkring le lokalen der Academie, achter de St.-Mar- tenskerk. Open den 12, 13, 19 en 20 Juli, te 10 uren. Ingang kosteloos. Het Stedelijk Museum, Oud Stadhuis, kan bezichtigd worden op al de Kermisdagen, van 10 tot 13 en van 16 tot 19 uren. Aelst, den 18 Mei 1914. De Secretaris, De Burgemeester en Schepenen, Oscar Retntens. M.-L. Gheeraerdts. Schouwburgen. - Brussel Zomerpaleis. Afwisselend spektakel. 1 Oud-Brussel. Afwisselend speotak-el. AALST. Central-Cinema, Lange Ridder straat. Programma van 11 tot 16 Juli Alleen met den Duivelprachtigmagnelis- musdrama in 4 deelen DE NOODKLOK, bewonderenswaardig Gow-boydruma in 3 deelen, enz... ervan is 197 meters boven het zeewaterpeil en heeft eene diepte van 353 meters. Wij volgen dan het Maggioremeer en be wonderen Stresa over Baveno gelegen, als mede de tooverachtige oevers, de schilder achtige ligging, het prachtig vergezicht. Van de hoogte van Stresa, waar het station ge legen is, is het uitzicht op de drij zuster- eilanden overheerlijk. Een eleclrieke "train brengt u van hier in weinige stonden naar de inscheepplaats, waar men ook veel hotels, prachtmagazijnen en villas aantreft. De Sint Pieterskerk vooral verdient eene eervolle melding voor de frescoschildering harer gewelven en het smaakvol houten beeldsnijwerk. Daar ook is het de verblijf plaats der toeristen en der in villegiature verblijvende familiën, die aldaar, gezeten in leunstoelen, of op de beslaande zitbanken, omring van geurende en fleurende bloemen- parken, in het? dolce far niente de natuurpracht, onovertrefbaar en onvergcet- lijk, aanschouwen. Talrijke motorbootjes en andere witte huikjes zijn daar rond het embarcadero gele gen allen zijn versierd met allerhande nationale vaandels, wier verschillig kleu- renmengsel een lieven toon in de schilderij van het geheel aanbrengen. Met hen bereikt men de aanpalende zustereilanden. Het Isola Bella of het schoonste onder de drij was vroeger een vlakke rots, waar men slechts een kerkje, omringd van eenige visschershuisjes aan trof.In de jaren 1650 tot 1671 deed de edele graaf Vitalio. Borromeo hier een kasteel bouwen om er ten zomei tijde te verblijven. Het gebouw, hetwelk schat ten van schilder- en beeldhouwwerk bevat, bleef on voltrokken, en is toegankelijk voor het publiek, evenals de andere hoving-n, be- halven de kapel, waartoe eene bijzondere toelating vereischt wordt. Edoch het zijn de hovingen, die meest de aandacht en de be wondering opwekken- Borromeo deed aldaar, met aangebrachte WISSELAGENT. 16, Onderwijs- of Achterstraat, AALST Telefoon 68A Aankoop en verkoop van titels aan 1.50 fr. per duizend. Kostelooze uitbetaling van cou pons en nazien van trekkingen BEURS VAN BRUSSEL, 10 JULI Leen van Staat Provin., Steden Belgische leeriing 1® r. 3 Belgische leening 2°r. 3 Belgische leening 3® r. 3 Belgische leening 2,50 Belgische schatkistbons Kongo (uitkeerbaar) Kongo (loten) Annuïteiten Gemeentekrediet Gemeentekrediet 1868 Buurtspoorw. Jan.-Juli Buurtsp. obl. Mei-Nov. Buurtspoorw- (loten) Anderlecht 1907 Aalst Antwerpen 1887 Antwerpèn 1903 Brussel 1902 Brussel 1905 Brussel-Zeehaven Charleroi 1905 Gent 1896 Elsene 1880 Elsene 1908 Laken 1902 Luik I860 Luik 1897 Lutk 1905 Mechelen 1885 Mechelen 1.97 Oostende 1852 Oostende 1898 Sint Gillis 1904 St Joost-ten-Noode 1881 3 3 2,50 3,50 3 2,50 2 2,50 2 2 3 2 8 8,50 2 3 2 2 Schaarbeek (100 fr.) Schaarbeek (500 fr.) Spa 1909 Doornik (50 fr.) Verviers 1873 Verviers 1893 3 2 3 3,50 75.75 75.75 75.95 63.15 99.85 89.35 99^90 89.40 82.20 80.- lUl.25 82.30 77.— 98.— 98.50 83.— 72.75 83.25 73— 71.25 68.— 71.50 77^75 86.20 77.25 67.25 71.50 63.25 77.95 63i5tï 63.— 102.'— 10*450 aarde, lusthoven aanleggen, die hij in tiea ver8chillige terrassen tot 36 meters hoog boven den waterspiegel verhief. Hier aan landende, waant men zich in de zuidersche gewesten van Aziëmen ziet er camfer- boomen, magnolia metroosvorraigebloemen- struiken, ceders en kerslaurier, citroen- en oranjeboomen,wier geelroode vruchten, tus- scheu het groen gebladert als goud schitte ren. Nevens den eeuwig-groenen cypres- boom ontwaart men hooge kustanjenboomen omsloten door camelia's hoschjes, die hunne kroonen ten hemel verheffen tot eene hoogle van vijf meters. Tusschen die jonge maagde lijk, frissche natuur verschijnt ook de kunst, als eene milde tooverfeelustgrotjes in schelpen en koraal, prieeltjes en terassen met fonteinen en beelden. Voegt bij dit alles het immer zingend wutergeklots, de zoele atmosfeer, de balsemgeuren, die ginds hoog aan het vlekkeloos blauw azuur speelen, en alles schijnt hier een droom, een tooneel uit de Duizend en Eenen Nacht, een waar Aardsch Paradijs... En wat gezegd van het Isola Madre, het Moedereiland Dit ook behoort toe aan de edele familie Borromeo, en het dient tot be graafplaats harer afgestorvene leden. Do hovingen en beplantingen overtreffen nog in pracht en sierlijkheid deze van het Isola Bella en de bloembedden en grasperken zijn er naar Engelschen trant aangelegd. Hier even als op het voorgaande eilandje, bieden u de gidsen, bij het heengaan e«»n lachend bloem korfje aan, ofwel een smaaklijk oranjeap- peltje. Het Isola Pescatori of Visscherseiland is mcorten Westen gelegen en uilsluitelijk be woond door visschersfamiliën. De eigen aardige gebruiken, do sclioone naluurtafe- reelen, maken het insgelijks een alleszins aantrekkelijk verblijf. Wordt voortgezet.

De Volksstem | 1914 | | pagina 6