en Mexico Vrseselijk drama te Brussel Internationaal Eucharist'sclï kenyres ia Lourdes Hst doodelijk ongeluk van Stocks! Oramaïkia DE MAAGD DER WOESTIJN )e gebeurtenissen in de Balkanén Hel bezoek van den Voorzitter der Fransche Republiek aan Rusland Meu wsberichten DE VOLKSSTEM 24 JULI 1914 jCaderousse, Camps, enz. onder water gezet. Overal is de schade,aan den oogst aangericht, aanzienlijk. Tweegevecht Een tweegevecht met den sabel had Woens dag morgend te La Graudo Rouo (Parijs) op den avenue de Suffrcn plaats, tusschen den graaf Armand de Jumilhac en don markies de Nettancourt. Graaf Jumilhac had zich beleo- digd geacht door een brief van den markios de Nettancourt welke de/.e laatste hem door twee zijner vrienden had gezonden. De ontmoeting voorzag zes hernemingen. Op het einde der zesde werd de markies de •iettancourt aan de tweehoofdige armspier Van don rechterarm getroffen. De twee tegenstrevers verzoenden zich. DUITSCHLAND Messengevecht in eene mijn. Tijdens een feest gegeven in de mijn Radbot tn Westfalen, is een messengevecht tusschen mijnwerkers ontstaan twee dezer werden doodgestoken er zijn talrijke gekwetsten. De moordenaars zyn aangehouden gewordeu Schrikkelijk ongeluk op het spoor. Te Ostraü is een kamion-automobiel tegen een telegraafpaal gereden, met hot ongeluk kig gevolg dat het rijtuig op de spoorbaan omkantelde. Op dit oogenblik kwam een reizigerstrein in volle snelheid aangereden. De chauffeur ▼an den auto werd het hoofd afgereden en een zijner gezellen letterlijk vermorzeld. Een dorde werd zwaar gekwetst. De warmte te Berlijn. Te Berlijn was het Woensdag stikkend heet Hot getal zwemmers vermeerdert en het getal verdrinkingen neemt natuurlijk toe. In de Dieren der omstreken van Berlijn verdrinken dagelijks verscheidene personen. De warmte heeft ook de zonderlingste ge- volgen zekere schouwburgen berichten dat het bij hun maar 17° warm is. dit om het publiek aau hunne zalen do voorkeur te doen geven boven de andere. Het publiek schittert ecbter door zyne afwezigheid in de tooneol- zalen. De verdrinkingen in don Rijn zijn ook menigvuldig Woensdag middag telde men or reeds twintig voor deze week. ENGELAND Een beenhouwer wondt zijne vrouw en z&lfmoordt zich Een schrikkelijk drama had Woensdag te Aberdeen plaats. Een beenhouwer, Samuel Mark, 28 jaar oud, poogde er zijne echtgenoote te doodou en aoJfmoordde zicli vervolgens. Mrs Mark was Dinsdag vertrokken om eene wandeling per bootje te doen. Verrast dooi den mist gelukte zij er slechts in rond 4 ure lB morgends terug de haven teboreiken. De man van Mrs Mark, die naar het schijnt door liet lang afwezig blijven zijner vrouw in woede ontstoken was, wierp zich op haar toen z(j in huis trad. Hij bracht haar verscheidene vreeselijke sneden toe met een scbeorsmes. Daarna sneed hij zich zelven de keel over. Samuel Mark stierf onmiddelijk. Men hoopt de vrouw nog te kunnen redden. De Ulsterhwestié Woensdag na de zitting der conferencie van den Ulster, werden de onderhandelingen tus schen do partijhoofden met de grootste haast voortgezet. Het kabinet heeft de hoofden der oppositie doen veroenigen en eeno nieuwe vergadering aal gehouden worden heden Donderdag. Alhoewol men de uitslagen niet kent der conferencie, is de indruk in de gangen van het Lageruis, dat de vergadering vau Donder dag kan beslissend zijn. Eene samenzweering in een regiment Een sergeant van het regiment van Yorks hire, beschuldigd voor de kamer van liet kor- sektionneel hof van Dublijn, vijf geweren in de kazerne van oen regiment te Dublijn gesto len te hebben, heeft bekend deze wapens te hebben verheeld. Aan een andere sergeant van Dublijn, als getuige opgeroepen, heeft men gevraagd of er eene samenzweering bestond in het regi ment om wapens aan de vrijwilligers van den Dister te leveren. De gotuige antwoordde uoch ja, noch neen. Hij verklaarde enkel dat het gerucht bier ever de ronde had gedaan. RUSLAND 160.000 werkstakers te St-Petersburg Dinsdag heeft .de werkstaking te St-Peters eene groote uitbreiding genomen. Ruim 160 duizend werklieden zyu in werkstaking. Meu heeft de hul ingeroopen van groote policie en gendarmerieiuacliten alsmede vau aanzien lijke detacheinonteu kozakken. Bijzondere fnAatregelen waren genomen geworden op den wog welke M. Poiucaré volgen zou als mede rond de Douma. Niettegenstaande dit gelukten de stakers erin verscheidene tramrijtuigen omver te werpen. Do kozakken schoten op de menigte. Ver scheidene personen werden gewond. Het verkeer der trams is onderbroken ten gevolge der staking der werklieden van de centraal statie. De letterzetters van het ministerie van bin- nenlandsche zaken hebben ook het werk stil gelegd. Een trein tegengehouden door de stakers De werkstakors hebben Woensdag ten ge- talle van 300 op vier versten van St-Potorsburg eeu reizigerstrein uit de hoofdstad komende tegengehouden. Zij genoodzaakton den ma chinistzijne lokomotief te verlaten. De reizi gers moosten van den trein stappen. De stakers versperden de spoorlijn on wierpen de tele graafpalen om. De gendarmerie en de troepen werden ter plaats gestuurd om de lijn te bewaken. De dienst kon hersteld worden. Iedere trein wordt onmiddelijk gevolgd van eene lokomo tief waarop een piket soldaten hebben plaats genomen. TURKIJE De vervolgingen tegen de oud-ministers Het vierde bureel der Kamer heeft met bijna eenparigheid van stemmen, rechterlijke ver volgingen ingespannen tegen de oud-ministers. BULCARIË Tragische oveistroomingen De stortrogens dezer dagen gevallen, heb ben in zekore lokaliteiten, voornamelijk te Yambri, Lom, Razgrad en Eski Djoumaya overstrooiningen veroorzaakt. Tot hier toe heeft men reeds 200 lijken uit de wateren opgehaald. Hut getal slachtoffers zou coliter veel aanzienlijker zyn. D* aangerichte schade wordt op meer dan 10 millioen frank geschat. OOSTENft IJK-HONGARIE De aanstaande voatstappen te Belgrado. De Neue Freie Presse 'verneemt uit Isclil dat do voetstappen van Oosteurijk-Hon garije te Belgrado in don loop van komende week zouden plaats hebben, zouden zeer be leefd maar besloten zijn in bun inhoud. Het Ooslenrijksch gouvernement zal ook eisclien dat oen antwoord binnen een korten tijd (misschien 48 uren) gegeven worde. MOÖitD EN ZELFMOORD. Woensdag avond, rond 7 ure, kwam een jonge man uit den modewinkel nr 43 der Zuidlaan geloopen, plaatste zich plotselings een revolver op de rechterslaap en loste een schot. Hij plofte als een massa ten gronde, overvloedig bloed verliezende, daar de kogel het hoofd doorboord had. Spoedig stond eene groote menigte rond den wanhopige. Men dacht eerst dat het enkel eene zelf moord gold, doch weldra vernam men, dat de man in den winkel, welke hij kwam te verlaten, eene moord gepleegd had. De zelfmoordenaar was de 26-jarige Emma nuel Houzeur, handelsreiziger, wonende Wielstraat, te Brussel. Sinds een viertal maanden had hij kennis met de'23-jarige Gabriella Bertholet, wonen de Augustijnenstraat, doch in den laatsten tijd scheen de overeenkomst niet al te vast meer te zijn. Houzeur had vernomen, dat het meisje hem wilde verlaten. Hij besloot zich te wreken en Woensdag namiddag verzocht hij haar hem te komen vinden in een koffiehuis der Fontainasplaats. Na er geruimen tijd getwist te hebben, ver lieten zij het koffiehuis, daar het meisje eene boodschap moest doen op de Zuidlaan. In het modemagazijn ontstond opnieuw twist en nu trok Hoüzeur den revolver en schoot het meisje rakelings een kogel achter het rechteroor. Het meisje plofte dood ten gronde. De moordenaar sprong buiten en pleegde daar zelfmoord. Toen men hem opnam ademde hij nog, doch hij bezweek weldra. De twee lijken zijn naar het doodenhuis ge bracht. In de breve, die Zijne Heiligheid aan Mgr Granito di Belmonte heeft gericht den kardi naal aanstellende alè ^pauzelijke legaat, bij het H. Sakramentskongres te Lourdes, zegt de H. Vader dat, van al de plaatsen, tot hier toe verkozen, voor de, fEucharistieke kongres- sen geene enkele zoo voorbestemd voorkomt als Lourdes, waar de H. Moeder Gods, de onbevlekte Maagd Maria zelf, als het midden punt vestigde eener oneindige gódsvrucht. Ook mag men met zekerheid bevestigen dat- het huidig kongres in de beste voorwaarden zal verloopen, en niet innige* vreugde denkt men aan de godsdienstige gevoelens die in aller harten zullen wórden opgewekt. Wij wenschen dit vu+iglijk, zegt de H. Va der, in 't bijzonder vboY het heil van Frank rijk. Zijne Heiligheid bfteluit als volgtWij wenschen bijzonderlijk- dat Gij onze harte lijke welwillendheid betuiget, aan al dezen die aan de grootse!^ Vergaderingen zullen deelnemen, en dat Gij 'bun als onderpand der hernelsche gunsten, den Apostolischen Zegen schenket, dien Wij van. harte verleenen. Bij de openingsredes van het kongres, ver heugde zich de PauzeRjke Legaat over den grooten bijval van het kongres. Hij herin nerde dat het werk der Eucharistieke kon- gressen in Frankrijk zijnen oorsprong vond De Legaat moedigde» de geloovigen aan, en bijzonderlijk de jongelieden, hoop van hun vaderland en der Kerk, .tot het Keilig Sakra- ment te komen, dat lièn tot overwinnaars en dappere christenen zal maken. Het Heilig Sa- krament, zegde hij, is &éjL beginsel der kracht, en het heelmiddel voor al onze kwalen. Daar putten de apostelen diq^hun vaderland verla ten, om in verre gewesten zielen voor Jezus- Christus te gaan winnen, hunnen moed. De Pauzelij ke LegaSit eindigde, door de gunsten der H. Drievuldigheid en den zegen van Maria, Moeder GcdS, over de werkzaam heden van het kongreë af te smeeken, en, al de geloovigen dankèttdè, die gekomen zijn uit alle streken van Ftfdnkrijk en uit alle ge westen der wereld, orii' aan Jezus en Maria hunne hulde te brengeh) Woensdag morgend,'om 8* ure, droeg de Kardinaal-Legaat aan-'de' Grot het H. Mis offer op. De menigté nvas zeer talrijk en geestdriftig, en een belangrijke ordedienst moest ingericht worden. Bij zijnen dortoCht lltror de straten bemerk te de kardinaal een sdefk kind. Hij deed de paarden stilhouden, eri'staptè uit het rijtuig om het kind. te troosten; en te zegenen. Des namiddags, om) 3<ure, was het Rozen kransplein aan de kdngressisten voorbehou den. terkant zijne keizerlijke Majesteit. M. VI- Oe valscherm. Ziehier eene oppervlakkige beschrijving van den valscherm, welke Dinsdag, door het niet opengaan, den dood van Mev. Cayat de Caslella veroorzaakte. Men verbeelde zich een groote regen scherm, van zes of zeven meters doorsnede, waarvan de baleinen door koorden vervan gen zijn. Rond den regenscherm loopt eene luchtkamer, soort van veloband, welke op geblazen wordt, vooraleer de opstijging ge schiedt. Deze luchtkamer spreidt zich on middellijk uit, zoodra de touwen losgemaakt worden, zoodat ook de scherm zelf zich moet openen. Vooraleer op te stijgen, wordt alles zoo klein mogelijk ingepakt. De oorzaak van het ongeluk moet nu naar alle waar schijnlijkheid toegeschreven worden, aan het feit, dat de koorden, welke Mev. Cayat de Caslella aan den scherm vasthechtten, rond de luchtkamer gewikkeld waren en aldus de openspreiding beletten. Anderzijds wordt ook gemeld, dat de luchtkamer in geen al te goeden staat was, hetgeen rei ds Maandag eene lichte herstel ling veroorzaakte. Arm slachtoffer. Mev. Cayat de Castella werd geboren te Courhevoie in 1892 en is dus slechts 22 jaar oud. Zij was de dochter van een brigadier der gendarmen van Conterne (Ome). Het onderzoek. Het parket is Woensdag ter plaats ge weest om het onderzoek to doen. De magis- I traten en de elsdoklors begaven zich naar viani was gezeten aan de rechterkant van den czaar. M. Goremykine, voorzitter van den ministerraad van Rusland was nevens M. Poiucaré gezeten. Rond de heildronken Uit Krasnoe Selo In de Fransch-Russi- sche kringen onderhoudt men zich over den zin der heildronken uitgesproken op het •ala-eetmaal van Maandag in de welke de twee staatshoofden gezegd hebben dat het dubbel verbond zich steunt op gemeenzame vriendschap. Het is inderdaad de eerste maal dat in de heildronken, uitgesproken door den keizer van Rusland en den voorzitter der Republiek dat er alzoo gezinspeeld wordt op de vriend schap van Engeland en dat deze zinspeling hare bescheidenheid be schouwd wordt als het tijdperk aanstippend van eene nieuwe wisseling des dubbel ver- bonds. 30® VERVOLG. In zijn onderhoud met vader O'leary liet mijn vader zich den naam van Harley ont vallen. Uwe gedachtenis was levend in het .hart vun den goeden Vader aan zijne on vermoeide nasporingen hadden wij het geluk te danken van hem te ontmoeten. Door hem •ndervraagd, verhaalde ik hem wat ik van u wist, en toen ik liet hem hoorde beireuren, dat het hem onmogelijk was zijne christen kudde le verlaten om u het woord der zalig heid te brengen, en wij boden onzen wel doener aan, om ons in zijne plaats lot u te vorvoegen, ons gelukkig achtende hem op deze wijzo een zwak bewijs onzer erkente lijkheid te kunnen geven. Dit voorstel vuldo hem met blijdschap.» Gaat, zeide hij, gaat. Goed meisje, arme Oramaïka die nog zoo wéinig gevorderd zijt op de wegen des Hoeren, gaat gij dio -openen voor de verdwaalde ziel, welke hij tot zijnen schaapstal wil terugleiden. Gaal de boeien verbroken van een lid van die fa- milio, welker slavin gij waart. Gelukkig, overgelukkig meisje God roept u om ook onder zijne kinderén nutlig te zijn. Zie hier, voegde hij er bij, het kruis, dat de laat ste verzuchtingen van jufvrouw Ilarl^y's moedor ontving. Breng haar dit uit mijnen naam het zal luider sproken, dan mijne woorden. Vraag haar gelijktijdig of zij nog steeds bereid is om den voogd aan te nemen, dien ik haar heb toegozegd. Daarna'gaf hij ons zij non zegen en wij vertrokken. Thans, jufvrouw Helena, wacht ik uw antwoord a', Fransche klachten. De zaakgelastigde yan Frankrijk te Was hington heeft een bezoek gebracht aan pre sident Wilson wien. hij1-verklaarde dat twee Franschen der christelijke, sen ooi te Zacato- cas, op bevel van generaal Villa gedood ge worden waren. Het Fransch gouvernement, zeer bewogen door den moord vande twee Franschen eri de opsluiting in de gevangenis van twaalf anderen, wenscht vurig dat krachtige voet stappen zouden gedaan worden om herstel ling te bekomen. Generaal Carranza,,. <ïia onderzoek, heeft als reden opgegeven i dat de gedoode Fran schen federalen haddpn[beschermd, doch het Fransch gezantschap ^'Washington werd in gelicht dat zij omgebracht werden daar zij weigerden geld te geyejn. De zaakgelastigde £eeft gevraagd dat de verantwoordelijkheden bepaald zouden vast gesteld worden. Talrijke geestelijken in Me- xiko zijn Franschen en:ïhet is noodig dat zij beschermd worden. Tot nader bevel zullen de onderhandelin gen met de constitutionalisten langs de Ver- eenigde-Staten geschieden het doodeiihuis, waar de lijkschouwing had, en vervolgens naar het gemeentehuis elwaar de vliegers en M. Cayat de Castella ondervraagd werden. Het is dus onwaar, dat M. Cayat de Cas tella voor eene onbekende beslemming ver trokken was. De lijkplechtigheden zullen waarschijnlijk Vrijdag 24 Juli plaats hebben te Woluwe. De zedeles. Een konfrater trekt uit het ongeval de volgende zeiletes Vermetelheid Onvoorzichtigheid Barbaarschheid vanwege het publiek, dat zulke toeren eischt Wat er ook van zij, dat lieftallig vrouwtje dat huppelde als een vogeltje, ligt nu ver brijzeld, in een doodenhuisje Mocht dit een les zijn, om voortaan derge lijko exhibities, die ten onrechte als welen- schappelijk worden aangegeven, niet meer toe le laten. Want iets is builen kijf Moesi men, in plaats van dat arm kind een of ander dier onder het valscherm gebonden hebben, men.hadde de Maatschappij tot bescherming der Dieren - zien lusschenkp-r men, en niet zonder reden I.. Doch hier was hel maar een niensch. Heel waar gezegd 1 De Albaneesche opstand. Voor de Albaneesche vluohtelingen. Het Albaneesch gouvernement heeft beslo ten voetstappen te doen bij de onderzoeks- kommissie om een beroep te doen op de fi- nancieele hulp der grootmachten ten gunste der vluchtelingen die zich rond Durazzo in de grootste ellende bevinden. De internatio nale kommissie zoude gelast zijn de fondsen in te zamelen en de hulp in te richten. Te Durazzo. De minister van Albanië te Weenen, Suryea bey, is Dinsdag te Durazzo aangekomen. Hij kwam uit Valona. De gezant heeft met prins Willem een lang verhoor gehad. Vervolgens heeft hij zijne reis naar Weenen voortgezet Willem I bezocht Dinsdag den Franschen kruiser Edgar Quinet en de Russische ka noneerboot Teretz De vertegenwoordigers der zes groote mo gendheden hebben de rebellen ingelicht dat de diplomatische gebruiken hen niet toelie ten zich naar Chiak te begeven, maar dat zij bereid waren de wenschen der oproerlingen te aanhooren. Het is daarom dat zij het praktisch oor- deelen dat de opstandelingen hen schrifte lijk hunne eischeh mededeelen. want het wordt lijd, dat wij terugkeeren naar ons godvreezend vaderland. En het meisje, de hand op het hart leg gende, wachtte stilzwijgend totdat Helena antwoord zou geven. Met onuitsprekelijke aandoening legde Helena haar hoofd aan Oramaïka'9 borst. Vervolgens sprak zij met gevouwen handen. Heer, God van waarheid, ik beveel mij in uwe bescherming. Leer mij uwen wil vol brengen. Het is gedaan, zeide zij, na eenige oogenblikken overweging -r ik wil mijne ziel redden. Kunt gij drie dagen wachten, Ora maïka Acht, als het noodig is, sprak 't meisje levendig. Neen, neen, drie is genoeg. Ik zal u vin den op dc plaats, die gij mij reeds eenmaal hebt opgegeven, en dan zullen wij te samen den man Gods opzoeken. O ja kom. Monako's armen zijn krach tig zij zullen u dragen om u de ongemak ken van den weg te besparen de bladen van den dadelboom zijn breed mijn vader zal die vlechten om u te beschutten tegen de hitte der zon Oramaïkas, oog ziet scherp Let zal u waarschuwen voor de gevaren, op dat gij die zoudt kunnen vermijden. Vaarwel binnen drie dagen hij de hut van Coraïna. En na jufvrouw Harley de hand te hebben gekust, spoedde Oramaïka zich weder naar hare schuilplaats. DRIE EN-TWINTIGSTE HOOFDSTUK Huwelijksplannen. Do majoor had zijne verdedigingsplannen niot vergeten, en reeds den anderen dag wilde hij dezen ten uitvoer brengen maar hij was genoodzaakt zijnen geestdrift te ma tigen een der vóórnaamste planters was afwezig, en het was noodzakelijk zijne terug komst af te wachten, ivelke uiterlijk binnen twee of drie dagen mViÓst plaats hebben. Zonder zijn lievelingsplan te laten varen, dat altijd eene ruime plaat* in zijnen geest eii in'zijn hart bleef ïihemen, ontwierp do majoor aanstonds een ander, dat h-m niet minder toelachlte. Oiqlrent het eersto had hij ten opzichte der [d^mos het geheim be waard. maar het tweede verteld» hij aan iedereen, en op de ^vpndhijeenkomst, die driemaal in de week;op het fort gehouden werd, zeide hij na yoel voorafspraak, ten laatste lol zijnen vriend/lesar Liongel. Luitenant ik ga u uithuwelijken. Mij, majoor I aatwoordde deze ver wonderd. Ja, u. Kijk, dat woord schijnt u te ont stellen vreest gij, dat eene regelmatige liefde uwen moed zal verzwakken Neen toch niet en mijn ar^e broeder heeft mij meer dan eens de bewijzen gegeven, dat men goed echtgenoot, goed vader, en tevens zoo dapper als de onverzaagdsle held kan zijn. Maar, liet de niajoor daarop volgen, toen gij de verwarring ontdekte, die zijne taal had te weeg gebracht, om lot ons plan terug te keeren vooreerst eens over de geldzaakjes ge-prokëh ik ben een oude vrijer en heb nog eenige goudstukken in een hoekje geborgen liet wordt tijd dal zij daar uit komen. Penny zal 'dë Lioheole erfenis van haren vader hebben, eb - do mijne schonk ik aan Lelia, die ten alleft tijde mijne lieveling was, begrijpt gij mij Gesar Ja wel. majoor, gij benoemt mejufvrouw Lelia tol uw erfgename. Wel nu Wel hu I gij kunt goenen beleren kous doen. m De bezoeken van Woensdag Een ontbijt in het Paleis van Peterhof De voorzitter der republiek heeft Woens dag morgend een bezoek gebracht aan kei zer Nicolas II in zijne zomerresidentie. Hij word insgolijks ontvangen door de keizerin, die omringd was door den groot hertog troonopvolger, de groot-hertoginnen Ole:a, Tatiana. Maria en Anastasia. Czaar Ni colas vergezelde M. Poiucaré naar het Paleis van Peterhof voor liet ontbijt aangeboden door den keizer aan de officieren van het Fransch eskader. liet ontbijt in het Paleis van Peterhof. werd gegeven in de groote witte zaai. De keizer en M. Poiucaré namen plaats aan de Eu vei der vraagde de majoor onge duldig. Jufvrouw Lelia verdient de genegen beid van allen die haar kennen, en... Cesar bleef er in steken. Maak toch van uw hart geen moord kuil, riep mijnheer Thompson. Maar Liongel vreesde reeds te veel ge ze; te hebben, en za^ verlegen voor zich heen Nu l óat beminnelijk meisje, die mede niet onaardig is, die geef ik... raad eens. Aan William Harb*y, zeide Cesar. O I William heeft om eenen schat te vinden, niet noudig om buiten zijne omge ving te gaan, sprak de majoor, terwijl hij Helena aanzag, die eene kleur kroeg als scharlaken, dus nog eens Ik geef die, nu raad dan toch. Ik kan niet goed raadsels oplossen, zeide Cesar, op zijne beurt blozende. Hoe kunt gij mij toch zoo kwellen, riep de majoor. Welnu l ik geef mijne nicht en haren bruidschat aan een man die Lelia waardig is, aan een man vol moed die bereid is om alle gevaren te trotseeren voor de verdediging van zijn vaderland, aan een man... Vol wijsheid in den raad en onverschrok ken in de uilvoering, zeide de schalkse!. Penny, kortom aan mijnheer Lioncel. Gij hebt liet gezegd, riep de majoor zijne nicht vriendelijk toelachende. Gij geeft uwe toestemming, zusier, zeide hij m<*vr"UW Thompson aanziende, en gij ook Lelia Lelia sloeg de oogon neder, en antwoerdd niqt. Wij geven onze toestemming, beste goede broeder, zeide mevrouw Thompson nadat zij een van die moederlijke blikken Eene aanvraag per postkaart is voldoende, gestuurd 8, place de l'Opera, te Parijs, om franko en van alle kosten vrij een staal te ontvangen der vermaarde tandenpoeders van D' Pierre. Ze gebruiken is ze aannemen en eene proef kost niets. Brussel. Jonge reizigerEen 12- jarige knaap, Fernand L..., wonende to Bressoux (Luik) had zijnen spaarpot open gebroken en was naar do hoofdstad geko men. Hij verteerde zijn geld op de foor en in de cinema's. Dinsdag nacht vond men hem op de dorpel eenor woning der Zerezo- alraat. rustig zitten slapen. Zijne ouders zijn hem Woensdag komen terughalen. Brand. Dinsdag avónil is brand ontslaan hij prins Victor Napoleon, wiens hotel gelegen is Louizalaan, 239 en 242. I)e pompiers snelden or heen, doch bij hunne aankomst was reeds alle gevaar geweken. Tengevolge eener kortslu-'-ting was er brand ontstaan in de kleedkamer der dienstboden. Zulks werd spoedig bemerkt en het personeel kon dan ook nog al rap denbrand hlusschen. Paar denstamp. Een wielrijder, de heer A..., Ernest Laudestraat te Schaar beek, werd gistormorgend op do Antwerp- schelaan, door een paard gestampt in het elaat. Het slachtoffer werd in zorgwekken- den toestand naar het gasthuis gebracht, waar hij ter verpleging is gebleven. Geknipt. De policie hield Dinsdag avond in de Visitandienenitraat, een ge naamde Louis C... aan, die zich plichtig had gemaakt aan eene belangrijke ontvreemding, ten nadeele van zijn meester, M. Goossens, uit de Gallailstraat te Schaarbeek. die zich nimmer bedriegen op hare dochter geslagen had. Alzoo is alles afgesproken, zeide M. Thompson, het huwelijk zoodra de oorlog geëindigd is. begrepen Maar oom, zeide Penny, gij vergeet een zeer belangrijk punt gij vraagt de toe slemming van mijnheer Cesar niet. i O, jufvrouw die geef ik van ganscher hartemei blijdschap, met verrukking, riep Cesar levendig uit, maar... liet hij er met eene soort van ontroering op volgen., zal mijn vader wel willen toestemmen Uw vader, viel de majoor hem in de rede meent gij, dat zijne liefde u de ver- eischte toestemming tot uw yeluk weigeren zal, terwijl diezelfde liefde er zoo spoedig in toestemde om zich van u te scheiden, om uwen onverzadelijken dorst naar roem to doen lessen o wat zijn de kinderen ondank baar 1 Mijn vader heeft mijne weDschen niet altijd verhoord, zeide de arme Lioncel droevig. Dezen zal hij verhooren, lieve neef. De hemel geve het majoor. zeide Ce- car, terwijl er tranen in zijne oogen scholen. y> Kom. kom, sprak do majoor, alles zal best afloopen. Zamilda, zeido hij tot de Indiaansche slavin, laat ons eenige ver- vt rschingen brengenwij zullen dézen avond een familiefeest houden. Za milda had de woorden van haren mees ter gehoord, maar verzette nochtans geen voet. Hij herhaalde zijn bevel, met evon weinig gevolg. Alleen trok zij hare lippen te samen, en een onverklaarbare glimlach zweefde op dezelve. (Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1914 | | pagina 2