Laatste Berichten BotercWcorei Souöry Kerkelijk Nieuws SAMSONKINA Stadsnieuws üliad. CaiilaiH voor het Assisenhof Dé Ronde van Frankrijk FEESTWIJZER Grooten afslag 24 JULI 1914 DE VOLKSSTEM Overreden. Een beestenkoopman der Odonstraat, lo Anderlecht. M. Jan V..., wilde Dinsdag namiddag de Slachtliuislaan «verslappen, toen hij omgeworpen werd door eonen tram, die van de Zuidstatie kwam. V... verdween onder het motorrij tuig. Men moest het oplichten om er hem van onder te halen. Na verzorging werd hij naar 't gasthuis overgebracht. LOURDES ZWITSERLAND (Zonder nacht reizen). italse in September. Huwelijks- <ua bijzondere reizen. Reizen FRANQOIS, tó, Noordlaan, Brussel. Gevaarlijke messteeh. Een herhor- gier der Oude Koornhalle, twistte gister avond met zijne schoonmoeder en mishan delde haar; hij bedreigde haar zelfs met eene flesch. Een koffiehuisbediende, Z..., trok zich do zaak aan en ontrukte hem de fles cl). Woedend nam de herbergier een mes en kracht er Z... een steek mee toe in den lin kerarm, welke doorboord werd; de punt trof aelfs de linkerzijde van het slachtoffer. Een stoutmoedige gauwdief. M. Van den Broeck, wonend Zèrezostraat, St- Jöost-len-Noode, stond gisteravond tusschen de menigte op de Rogiorplaats. Hij stelde op zeker o ogenblik vast dat de binnenzak van zijn vest uilgesneden werd en dat zijn geldbeurs, 270 frank inhoudend, verdwenen was. De gauwdief werd niet gevonden en er bleef aan hot slachtoffer slechts over eene klacht te gaan indienen in hetkommissariaat. Kinkhoest, bronchiet en valling. Vroeger Stierven jaarlijks (luizende hinders van deze Ziekten welk huisgezin heeft op het kerkhof geen kind liggen, van deze ziekte gestorven Met Kinkhoest remedie Halewyck, apotheker, «roenselmarkt, Oostende, ontsnappen zij al len. Verkrijgbaar Aalst, apotheek De Valke- ocer Antwerpen, De Beul Dendermonde Roman; Geeraardgbergen, Van Damme; Aal ter, Tavornier. Honderde certificaten bij «ike remedie. Elke apotheker zal welhaast de Kinkhoestremedie Halewyck moeten bezitten, Prijs 3,50 fr. Erg ongeluk. Eene groen ten ver koopster, Marie Mols, 40 jaar oud, wonende »ue Puits en Soch te Luik, was Dinsdag op hare kar, door haren man gevoerd, in slaa, gevallen. Op de Brouckèreplaats verloor zij tengovolgo van een schok het evenwicht en stuikte Ion grondo. Zij werd in den val erg gewond aan de armen en het hoofd. Men heeft haar naar het St-Jansgaslbuis overge bracht. De ongemengde koffie van Brazilië ©f elders, wordt bijzonderlijk uitmun tend, wanneer men er voor de helft Clii- cored der Trappisten Vincart bijvoegt. Neder-oveivHoembeek. Bijna ver- dronken. Kinderen speelden Dinsdag namiddag op den oevor der Willebroeoksohe vuajrti, le Nhdër-over-Heemheek. Twee' hunner, Emiel Feys en Leo De swarte, oad 9 en lO juar, wonend te Haren, vielen eensklaps in de vaart. De andere kin ieren namen de vlucht. Wandelaars, getuigen van het ongeval geholpen door een schipper, slaagden er in na veel moeite, de twee kinderen uit h gevaarlijken toestand le halen. Een hunnor had reeds het bewustzijn verloren, en het duurde lang vooraleer men den knaap teru; tet het leven brengen kon. De 9° jaariijksohe Belgische bedevaart naar O. L. V. van KEVELA5R (Rhijn- land), uit Brussel vertrekkende, zal plaats hebben op Maandag, 24, Dins dag 25 en Woensdag, 26 Augustus 1914. Inlichtingen en inschrijvingen ten bu- rcele dezer. 't beste merk Lade. Bijna een erg ongeluk. Dins dagL nacht is aan de barreel van n. 31, een wagon geladen met balken en deel makende van een koopwarentrein Gent-Aalst, omge karvteld. Een telegraafpaal en een deel van het-, barreel huisje werden verbrijzeld. Gölukkiglijk stond de barreelwachter Wiondt aan den overkant der barreal, zoo niet ware hij verpletterd geworden. Onmiddelijk gaf hij alarm aan de kabien wachters van Aalst en kort nadien was de ploeg der nachtbrigade ter plaats, om de baan te ontruimen. Begin van brand. Woensdag mor gend is een begin van brand ontstaan in het huis van Francois Impens op den Heipias. Bet vuur, dat aan de schouw begonnen was, werd spoedig door eene buurvrouw bemerkt en na eenige minuten was het uitgedoofd. Een deol dor zoldering werd vernield. De schade is door verzekering gedekt. Diefstal. Woensdag namiddag was Byppoliet Dhaese,-15 jaar oud, aardewerker, te-Brussel in het park bezig met maaien. Hij bad gilet en vest in het gras neergelegd, nabij de plaats waar hij aan den arbeid was. Een stoutmoedige dief is er met zijn uurwerk en ketting van door getrokken. Schurkenstreek. Woensdag avond rond 9 ure, toen vrouw Alfons Maitys zioh te bed wilde begeven, werd een zware steen door het winkelraam geworpen. De dader is gekend. Eeke. Nog het familiedrama. Woensdag, kort na den middag, is het par ket, samen mot de heeren wetsdokters, op nieuw naar de plaats der misdaad gekomen. Eenegroote menigte volk was ter plaats. De hoeron weisdoktors hebben, na onder soek van het lijk en de noodige beslatigin- gen gedaan te hebben, samen met het parket de toelating gegeven het lijk te kisten. Intusschentijd ondervroeg het parket nog verschilligo getuigen, waaronder vooral de vrouw van Polydoor Boone, Irenée de Cos Ier, de weduwe De Coster en haren zoon Bené De Coster. Na een betrekkelijk lang onderhoor werd RoDé De Coster, die maar 17 jaren oud is, gevankelijk naar Gent overgebracht. DuiuenUefhebbers, den uitslag ma- ken is een eenvoudig vraagstuk, te verkrijgen ten bureele dezer 0 fr. 50. LEGER PUPILLENSCHOOL Zondag, 26 Juli 1914 om 11 1/2 ure op de Groote Markt, CONCERT te geven door het muziek der school onder het bestuur van M. VAN DEN BROUCKE PROGRAMMA 1. Le Président Wilson. E. Novi. 2. La Dame de Cceur, Ouverture. Duval. 3. A) Petite Aubade. Deneufbourg. B) Gavotte. Pr. Frangois. 4. Fantaisïe Rustique. W. Van Perck. 5. Idèal, Valse. Deneufbourg. 4- Ernstige avarij. Zondag had het vaar tuig Rosalie Antwerpen verlaten, geladen met eene groote partij graan en pellen van spaansche tarwe, bestemd voor de heeren M. L. Gheeraerdts en Le Clercq. In het sas van Wieze kreeg het schip lek, hetwelk door den patroon Segers te Aalst werd bemerkt. In allerhaast was men verplicht het lek met zeildoek te stoppen. Er staat ongeveer een meter water in het ruim. Onnoodig te zeg gen, dat de schade overgroot is. Heden pon derdag morgend kwamen de experten ter plaats. 4*— Pijnlijk verlies. Woensdag avond kwam de voer- en koopman Frans Van Driessche, wonende alhier, Gheeraerdtslaan, met zijn voertuig van Brussel te huis, wanneer zijn paard plotselings doodviel. Het beest had eene waarde van 390 frank. Er valt op te passen. Heden Donderdag morgend bracht de heer Van der Plancken, van St-Amandsberg, op het onverwachts een bezoek aan onze stad, om, namens den toe- zichtsraad der eetwaren, de melk te onder zoeken. Twee processen-verbaal werden op gemaakt. De Heer Inspecteur Van der Plan cken begon zijn onderzoek om 6 ure 's inor- gends, geholpen door een tiental policieagen- ten in burgerkleedij. PRIJSUITREIKINGEN College der H. Maagd te Dendermonde. De prijsuitdeeling aan de leerlingen der Humaniora en der afdeelingen voor Koop handel, Middelbaar en Lager onderwijs (6° studiejaar), zal plaats hebben in de groote zaal van het Stadhuis, Donderdag 30 Juli te 9 uren. Voor de leerlingen der aanvankelijke klas sen 5®, 4®, 3®, 2® en 1° jaar), is zij vastge steld op Woensdag 29 Juli, te 9 uren. VERHOOR van DONDERDAG, 23 JULI. De zaal is als naar-gewoonte stampvol. Juist om 12 ure komt Mev. Caillaux binnen. In de hand heeft zij een fleschje reukwerk en een notaboekje. Het verhoor wordt om 12 ure 10 geopend. Voortzetting van het getuigenverhoor. M. Gaston Dreyfus verklaart dat M. Pain- levé zich vergist heeft over den zin zijner woorden. M. Calmette heeft nooit van intie me brieven gesproken, doch uitsluitelijk van het dokument Fabre. M. Antiré Tessier heeft in de wandelgan gen der Kamer hooren spreken van de aan staande afkondiging van brieven door M. Cailaux aan Mev. Rainouard (thans Mevrouw Caillaux) gezonden. M. Franccis Desclaux, gewezen kabinets overste van M. Caillaux, verklaart, dat ze keren dag M. Vervoort, dagbladschrijver, hem zegde, dat Mev. Gueydan, eerste vrouw van Caillaux, hem brieven van Caillaux te koop geboden had, om ze te laten afkondigen. M. Desclaux heeft zulks aan Caillaux over gemaakt, die uitriep Dat zijn de brieven wélke mij ontstelen werden, ik hoop wel, dat geen enkele dagbladschrijver zulks zal wil len opnemen I M. Vervoort, hoofdopsteller van Paris- Journal zegt dat toen hij de voorstellen van Mev. Gueydan had ontvangen, hij aan zijn toenmaligen patroon, M. Pierre Mortier, voorstelde eens een artikel te schrijven, ovei de liefdesavonturen van M. Caillaux. M. Pierre Mortier weigerde, en zegde, dat zijn blad voor zulke artikelen niet bestond Alsdan stelde M. Mortier aan M. Vervoort voor, M. Desclaux op de hoogte te brengen, van hetgeen tegen M. Caillaux beraamd werd. Getuige kan niet juist zeggen, rond welken datum die voorstellen gedaan werden, doch zeker is het, dat Mev. Gueydan dringend de afkondiging dezer brieven verlangde. Eene confrontatie. MM. Painlevé en Gaston Dreyfus worden opgeroepen om geconfronteerd te worden. NI. Painlevé houdt staan, dat M. Dreyfus hem gezegd heeft, dat er hog andere brieven waren dan deze welke afgekondigd is gewor den. M. Gaston Dreyfus protesteert daartegen. Ik heb gezegd, dat ik bij M. Calmette ge weest was en niets meer. Hoe kon ik over andere brieven spreken, daar ik niets gezien had M. Painlevé. Gij hebt getraebt mij te be- ijzen, dat de politiek van Caillaux noodlot tig was voor het land. 't Is dan dat gij van de brieven gesproken hebt. Gaston Dreyfus. Ik moet zulks ten stelligste logenstraffen. Als eerlijk man moet zeggen, dat ik nooit van intieme brieven, door Caillaux aan Mev. Rainouard gezon den, gesproken heb. Het verhoor duurt voort. WIELRIJDEN De 13® rit BELFORT LONGWY, 325 kim. Woensdag is dë 13° rit Belfort-Longwy ge reden geworden!' 't Was de laatste maal dat er een ernstige 'borg te bestijgen was en in de volgende ritten, Longwy-Duinkerke en Duinkerke-Parijs is de baan meestal plat. De 55 rijders, waarvan sinds Grenobel geen enkele meer afviel, vertrokken om 3 1/2 ure. Zij moesten nogmaals over den Ballon d'Al- sace, doch nu ging bet veel gemakkelijker. Wel raakten er. éenigen los, doch spoedig kwamen zij wederom bij, en zoo was bet, dat te Gerardnier, op b3 kim. van Belfort, er nog steeds een flinke, ploeg aan de leiding is. Op den grooten steenweg gaan Alavoine, Baumler, Thys.i Felissier, Garrigou en Ros- sius er vlug van door en weldra zijn zij alleen weg. Zij ^hebben spoedig drie minuten voorsprong op Charron, Scieur, Lambot, Fa- ber, Kirekham en .Spiessens. Deze laatsten dobn het echter zoo goed, dat zij de hoofdgroep inloopen, zoodat zij we derom met twaalf bijeen zijn. Eensklaps schièt Faber er van onder. De Peugeotmannen, Tliys, Garrigou, Alavoine, Pelissier, laten hem gaan en weldra is Fa ber niet meer te-zien. Faber is van Luxem burg, dus kemt' hij in zijne streek. Te Bac carat heeft hij 'reeds 3 minuterf voorsprong. Rossius heeft weer al den tegenslag. Een zijner banden springt. Onmiddellijk stappen zijne ploegmaten'Scieur en Coomans af, om op hem te wachten. Spoedig is de herstelling ;edaan en onder hen drieën "gaan zij er zoo vlug van door, vdat zij te Vitrimont (169 kim.) de hoofdgroep in 't zicht krijgen. Een nieuw opgeval komt hen echter tref fen. Eene afdeehpg ruiterij kruist hen. Een der peerden begint schielijk te steigeren en daar liggen de, drie Waalsche rijders onder een op de baap. Rossius wordt licht gekwetst, doch zijn voorwiel is aan stukken. Gelukkig- lijk komt Devrqye, nog een ploegmaat, aan gereden, en de^je geeft zijn voorwiel aan Ros sius. Met Scieuri en Coomans gaat Rossius nu weer vooruit,, terwijl Devroye een ander wiel gaat zoekep. Scieur en Coomans heb ben ook bandbreuk en moeten achterblijven Voorbij Nancys het de beurt aan Rossius, een anderen band te leggen. Hij doet zulks buitengewoon vlpg; en nabij Briey is hij weer bij de tweede ploeg. Faber is hier reeds lang voorbij. Rossius geeft al wat hij kan en daar Faber eene ap pelflauwte krijgt' haalt het peloton veel op hem in. Faber komt in botsing met eene kar, doch zonder ei*gr ©n hij kan nog met zeven minuten voorsprong te Longwy aankomen, geestdriftig tojegéjuicht door zijne landge noot^ 'r Ziehier de c ORDE DER AANKOMSTEN; 1. FABER Frangois; in 10 u. 30 m. 44 s. 2. Pélissicr, 10 u. 37 rfi. 2 s. 3. J. Ala1 oiire.;10 u. 37 m 2 s. 4. Pli. Thys. 10 u. 37 m. 2 s. 5. Rossius. 10 37 m. 2 s. 6. Tiberghiën. 10 u. 37 m. 2 a. 7. Charron, 10 u. 37 m. 2 s. 8. Deboc, 10 u. 37 m. 2 s 9. Kirkbair., 10 u. 37 rii. 2 s. 10. Georget Eniic], 10 u. 37 m. 2 s. 11. Lambot, 10 u. 37 m. 2 s. 12. Garrigou, 10 u. 39 m. 47 s. 13. Baumler, 10 u. 39 in. 47 s. 14. Nempoi», 10'u. 39 m. 47 s. 15. Spi-ssens, 10 u. 39 m. 47 sc 16. Petitjean, 10 u. 39 m. 17 s» 17. Eiba, 10u'!S9 m. 50 s. 18. Ménager. iO'u. 43 m. 49. Rottié, 40 u. 55 m. 49 s. 20. L. HeusircnV; 10 u. 55 in. 49 a. 21. Scieur, IC u. 55 m. 49 s. 52. Vandenbergjlë, 10 u. 55 m. 49 s, 23. Ernest Paül.' 10 u. 55 m. 49 s. 24. Ghristopho,-110 u. 56 rn. 59 s 25. Bertarelli, -40 u. 56 m. 59 s. 26. Devroye, IJ u. 2 in. 55 s. 27. Coomans, 11 u. 2 in. 55 s. 28. Guyon, 11 u. 2 m. 55 s. 29. Harquot, 11 u. 9 in. 43 s. 30. Botte, in 11 u. 9 m. 43 s. PER TELEFOON Te aszo. De muiters hebben gezanten naar Durazzo gestuurd en aan prina von Wied laten weten, dat indien hij er niet onmiddelijk van door trekt, de stad zal be schoten en alle Europeanen zullen omgebracht worden. Eene o&scSeHin^e verpletterd te Auderghem. Donderdag mor gend werd de 80-jarige weduwe Lefevre, op den WaverSchon steenweg door een auto verrast en doodgepletterd. De Oostenrijksch-Servische verwikkelingen. Zondag of Maandag zal aan het Servisch gouvernement eene officieels nota medegedeeld worden. Een Oostenrijksch diplomaat heeft verklaard, dat Oostenrijk bewijzen beeft, dat de aan slag van Sarajevo door de officieren van Belgrado werd op touw gezet. Daar Servie geeue waarborgen wilgeven, om de panservischepropaganda te doen staken, zal Oostenrijk di» waarborgen met geweld opeischen. De toéstand wordt als zeer ernstig aanzien. Eene erge zaak te SV<erxema Een 17-jarigmeisje werd Woensdagavond door drie kerels aangevallen, erg mishandeld en dan in de vaart geworpen. Het meisje kon uit bet water geraken en riep om hulp, waarop de schurken terugkeerden en baar andermaal in 't water wierpen. Voorbijgangers konden baar redden. De aanranders zija aangehouden. De algeiheene klasseering 1. THYS PHILIP 171 34 17 2. Pélissier Hoiiri 172 06 06 3. Alavoine jRri 172 37 15 4. Rossius Ja ft' 472 54 2,8 5. Garrigou Gifslavo 174 42 01 6. G«orget Eïftile 475 17 32 7. Lambot Firttiin 175 42 50 8. Spiessens Alfons 175 49 14 9. Faber Fran9 178 18 08 10. Heusgliom Lóuls 179 17 28 11. Egg Oscar 179 31 20 12. Cbrisloplie 179 49 57 13. Ernest Paul, 480 02 16 44. Erba, 481 03 27 15. Bolle Camiel1. 181 05 48 16. Scieur 181 44 10 17. Devroye Henri 182 43 18 18. Coomans Jacques 183 11 26 19. Kirkhain 183 21 20 20. Tiberghien Hector 183 34 29 21. Munro 184 03 03 22. Charron Charles 184 40 48 23. Borgarello 185 29 20 24. Petitjean Louis 186 14 09 25. Brocco Mayriee 186 17 56 26. Tuylten Julien 186 24 40 27. Nempon Jules 186 40 01 28. Vandonbcrgbe Ilené 187 40 42 29. Evcraorts Pkrre 187 45 53 30. Baumler 188 27 16 Botte, Tuytten en Everasrts zijn de drie persten der «©verzorgde rijden. Aalstersche Velodroom ZONDAG 26 JULI om 3 ure namiddag Amerikaansclie 3 urenkoers per ploeg voor onafliankelijken, met deelneming van de volgende rijders 1) De Corle, Ilekelgem- VanLaere, Oost-Eecloo;2)De Smet, Assclie Buggonbout, Zelliek 3) G. Van der Sijpe, Erpé-De Winter, Schellobelle 4) Fierens, Hamme St-Auua-Van Ranst, Boom 5) Slandaert, Ninove Moerenhout, Brussel 6) De Grendele-Vanden Bergbe, Rouselaere. ZONDAG 9 AUGUSTUS om 3 ure prach tig kaatsspel tusschen de 3 vermaardslo par tijen van bet land, namelijk Laeken, Papig- nies en Braine le Comte. ZATERDAG 15 AUGUSTUS om 3 ure Kampioenschap van Aalst en omstreken voor beginnelingen. BOLLEN STAD AALST Boldersmaatschappij De Vrije Bolders gevestigd bij den heer J. De Stcaef «Turk» Dendermondschensteenweg, 32 Kampstrijd met de Platte Bolle aangeboden aan de heeren Liefhebbers en Maalscbappijon van bet «Platte Bulspel die zal plaats hebben in het Lokaal Den Turk naar do volgende prijzen 1® prijs 20 fr. mei diploma. 2® prijs 15 fr. met dinl. 3® prijs 12,50 fr. met dipl. 4® prijs 7,50 met diploma. De Prijskamp zal beginnen Zondag 23 Oogst, om 5 ure namiddag en de volgende Zondagen. DUIVENN1EUWS Uilslag van de prijsvlucht uit PONT-ST- MAXENCE, van Zondag 19 Juli, bij August Rasschaert, te Scliellebolle. Oude duiven 1 Temmerman, Cherscamp; 2 Van Hoeck, Weiteren 3 id. id. 4 Van den Abenlo, Wiclxden 5 Blondeel H., Wi chelen; 6 MMckenbeek, Cbérskamp; 7 Melc- kenbeek, Wanzcle 8 Temmerman, Cbérs kamp 9 Braeckman, Cbérskamp 10 Ven- neman, Sinellede. Jonge duiven 1 Vandereecken, Schelle belle 2 Van Hoeck, Wetteren 3 id. id. 4 Brantegem, Scbell«belle 5 Snosierberg, Wichelen 6 Dierickx, Schellobelle 7 Van Wezemael, Cbérskamp 8 Van do Velde, Cbérskamp 9 Roelandt. Schollebello 10 Blondeel, Wichèlen. Uilslag van de priisvluebt uit QUIE- VRA1N, van Zondag 19 Juli, met 116 dui ven, bij André Leys, te Wichelen. Oude duivon 1 Van Petogem, Uytber- gon 2 De Sciiryver, id. 3 Van Potegem, id. 4 id. id. ;5 Blondool, Wichelen; 6 De Tn'e, id. 7 D'IIooge, id. 8 Verlaekt, Zele; 9 Uylendaele, Crumbeke 10 De Knyf, Wi ebelen. Jonge duiven 1 Peerlinck, Uylbergen 2 De Wilile, id. 3 Do Bruyckor, Wiebelen; 4 Rasschani t, Cruinboke5 De Wilde, Uyt- bertien 6 Vlaming, id. 7 id. id. 8 Jacobs, Zele 9 Poecks; Uylbergen 10 Hofman, Wichelen. Voor de STAD en het Arrondissement AALST AALST 26 Juli. Voortzetting van den buitengeww nen prijskamp met de platte boHe, gegeven door de maatschappij De Ware Bolders bij den heer Louis Schouppe, St-Job. 27 Juli. Uitstap van het syndikaat van rei zigers, patroons en bedienden naait de Grot van Han. 6 September. Uitstap van den Katholieken Turnclub Steun geeft Moed met muziek, naar Gent-Muide. 6 Feestzaal van St-Jozefscollege. Oj>- voering van Merodates, dTama in vijf bedrijven en Tooneelstudieën. (J. Van Maurik), blijspel, door de Katholieke Vlaamsche Studenten-» gilde t De Witte Kaproenen Aalst. 20 Sept. Ste Barbara. Feest der Vrije Brand weer. 27 September. Om 5 ure namiddag, luister- rij tooneelfeest in den Katholieken Werkmanskring, door de tooneel- maatschappij Arbeid en Kunst, der Christene Vakvereenigingen van Aalst. Worden opgevoerd Zijne Eer, drama in 3 bedrijven en Een uurtja In eert Amerikaansch Logement, blijspel in 1 bedrijf. 11 October, koninklijke RederijkkamerDa Catharlnisten 1® kunstvertooning. 6 December. Koninklijke Rederijkkamer: Da Catharinisten29 kunstfeest 17 Jan. 1915. Konlnkl. RederijkkamerDe Car» tharinisten 3® vertooning. 7 Maart 1915. Koninklijke RederijkkamerDa Catharinisten4® vertooning. LEDE. 2® en 9« Augustus. Uitgang van den prach- tigen 6toet van O. 1,. Vrouw van Zeven Weeën. N.-B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner fees ten, zoohaast mogelijk aan 't beheer van ons blad mede te deeien. Prijsvlucht uit Quiévrain, op Zondag 26 Juli 1914, met oude en jonge duiven, bij Jozef Vpn Accoleyen te Wanzele. Prijsvlucht uit Quiévrain, op Zondag 2 Augustus 1914, met oude en jonge duiven, bij Aohiel Van den Bosch te Lede, Achter straat. door reden van woonstverandering Schoone kinderpaletots voor meisjes naar do laatste mode, van 4 tot 6 ja.ir fr. 5,50 en van 7 tot 10 jaar fr. 6.50. Schoono damen naletols, uit te kiezen, 12 fr. Gilels 70 centiemen. Broekjes voor kinderen, 90 centiemen. Koslumkens voor jongens, waarde fr. 9,50 voor fr. 6,75, alles schoon en slerk. Afslag op al de artikelen in magazijn. De uitverkoop zal maar 15 da gen duren. LET GOED OP HET ADRES Frans De Neve, 1049 MOLENSTHAAT, 7, AALST. MARKTPRIJZEN Aalst. Hopmarkt, 23 juli. Markt vaster, prijzen in opslag, beschikbaar fr. 115,00; nieuw gewas, fr. 55—57.50. BRUSSEL, wekelijksche Graanmarkt. Inland- sclie tarwe 21 0/0 a 00 0/0 Amerikaansclie Win tertarwe 20 3/8 ronde Kurracliée 19 5/8 inland- sclie Rogge 16 1/4'a 16 3/4; Gerst Donauen Odessa 15 5/8 a 16 inlandsche Gerst 17 a 00 0/0 Hst vér van Courlande IS 1/2 a 19 Gerst der Pol ders 00.00 a 00 0/0 inlandsche Haver 19 1/2 a 20 1/4 Amerikaansclie Mais 15 3/4 a 00 o/ö id. van Odessa 14 3/4 Graan van den Donau 18 a 19 3/4; id. Rïo de la Plata 18 a 19 1/2 Handelsbloem 21 1/2 ;Bakkersbloem 25 1/2; Zemelen 13 C/0a 00 0/»>. Oliemarkt.Koolzaadolie te Brussel 76.00; ia provincie74,00 Lijnolie to Brussel 61.50; in pro vincie 59.00 inlandsch Koolzaad 33.75 a. Gent, Veemarkt Woensdag, te koop gestelde beesten 609: Vette koeien 115, melkkoeien 00; groote ossen 7; jonge ossen 141 vaarzen 148 stieren 19fi varkens 761 kalveren magere beesten schapen Lokeren wekelijksche marktBoter 2 90 a 0,00, eieren 2,63 a 0,00, aardappelen 7.00 Schouwburgen. Brussel Zomerpaleis. Afwisselend spektakel. Oud-Brussel. Afwisselend speotakel. WEERKUNDIGE WAARNEMING van M- Camiel Praef, opticien-specialiste Aalst. Lange Zoutstraat, Q 23 juli. 16 ures Gevraagd voor L»*do en omstreken, deftig en 'lijtig bediende voor den verkoop onzer naaiimicbiencn en om de ontvangsten te doen. Kleine waarhorg-vereischt. Schrij ven met aanduiding van ouderdom, aan de MaatschappijSimqer, 9, Albert Liénarlslraat, t© Aalst. 1Q50 Barometer 7&5*2 Thermometer MK5 Wind west ooruits regenachtig

De Volksstem | 1914 | | pagina 3