Oramaïka, He! üoodefijk ongeluk van Stcckel lïuilenlimd Hel bezoek van den Voorzitter der FranschB Republiek aan Rusland InSsmatlonaal Eucliarist'sch kenares ia Lourdss N/eu wsberichten 2 DE VOLKSSTEM 25 JUE! 1914 «ogenblik der verzoening, licbt gij aan den edvokaat bekend, dat gij wel wist wat gij fleedt Zoo was bet ook voor de eclitschei- <ting. Ik heb u 18.000 fr. per jaar gegeven en daarbij nog 210.000 fr. Toen gij bij mij bin- scnkwaamt bezat gij geen centiem. (Rumoer iD de zaal.) Ik versta die protestation niet, daar ik zulks deed om mijne gewezen vrouw niet in nood te laten. Ik ga voortOp het oogenblik der echtscheiding heb ik de brieven verbrand welke gij mij uit Corfou zondt, alhoewel gij u te Athenen bevondt. Vermits gij alles nauw keurig wilt hooren, hewel, luistert: Het is M Vervoort niet, die den uitleg over de brie ven uitgevonden heeft. Ik weet niet indien gij het zijt ofwel uwe zuster, die de brieven te koop hebt geboden, doch men heeft er drie te gelijk aangeboden, en wanneer de eerste verscheen, heeft mijne vrouw, evenals ik, ge dacht, dat de twee anderen zouden volgen. Sinds mijn nieuw huwelijk was ik de ge lukkigste mensch der wereld. (Mev. Caillaux weent.) Daarin is niets beleedigends voor u. Me vrouw, want onze karakters waren niet ge schikt om elkander te begrijpen. Ik denk niet, dat het noodig is te zeggen waarom ik uit den echt gescheiden bén. Ik vergeef u wat gij mij misdaan hebt, aegt M. Caillaux nog tot Mev. Gueydan. Dan drukt hij Mr I.aliori de hand en gaat zich bij de andere getuigen zetten. Andere getuigen. M. Dupré-Gueydan, zoon van Mev. Guey-' flan verklaart, dat in de tweede helft van Januari, M. Boueard bij zijne moeder is gekomen, om haar namens M. Calmette toe lating te vragen, den brief af te kondigen, waar er spraak was van de belasting op het inkomen. Zijne moeder weigerde. M. Pietri, ambtenaar van het ministerie van finances, loochent gezegd te hebben, dat Mev. Oaillaux van af 16 Maart reeds het inzicht had, M. Calmette te dooden. Nog een© belangrijke konfrontatie. M. BARTHOU logenstraft de bewering van M. CAILLAUX. M. Bar!hou, gewezen kabinctsoverste, wordt binnengeroepen om met M. Caillaux gekon- ft'onteerd te worden. M. Bartliou brengt hulde aan de nagedach tenis van M. Calmette. Nooit heeft hij iemand de vaderlandsliefde van M. Calmette hooren ln twijfel trekken. Dan komt hij tot de verklaring, hoe hij in de zaak gemengd werd. Tijdens het onder soek had Mev. Caillaux verklaard, dat haar man haar eene samenspraak had medege deeld welke ih met hem zon gehad hebben. Het is waar, ik heb in mijn kabinet met M. Caillaux óver de zaak gesproken, doch M. Caillaux beweert dat ik hem zou gezegd heb ben, dat Mev. Gueydan, mij zekeren avond, ender een lantaarn, brieven zou getoond heb ben. Dat is volkomen valsch. Zekeren avond der maand Januari 1911, heb nabij mijne wonmg Mev. uueydan orn- moet. Zij woonde dan in mijne buurt. Wij hebben slechts eenige woorden gewisseld, doch niet van brieven of van Caillaux gespro ken Het is slechts na de moord op Calmette, dat ik van brieven heb gehoord. M' Chcnu. Hebt gij u niet tot M. Cal mette gewend, om den veldtocht van Lc Fi garo te doen eindigen. M. Earthen. Ja, op aandringen van MM. «aston Doumergue en Caillaux. Ik moest gaan vragen, dat er gcene politieke doku- menten zouden afgekondigd worden. Op mijn aandringen gaf M. Calmette mij zijn woord, doch deed mij opmerken, dat hij desondanks misschien toch verplicht zou zijn er eenige regelen van af te kondigen, daar ik hem een sterk wapen ontnam, dal moest die- Tien om een gouvernement" dat liem hatelijk was, te bestrijden. Denzelfden dag nog, begaf ik mij bij MM. Doumergue en Caillaux, die mij bedankten ®m mijne tusschenkomst. Calmette had mij hot dokument Fabre ge vraagd. Ik weigerde, waarop hij mij de kopij toonde en mij vroeg of de tekst overeenkwam niet het origineel. Ik heb het onderzocht, juist bevonden en het hem gezegd, er bij voe- DE MAAGD DER WOESTIJN 31® VERVOLG. Lelia, beveel toch aan uw kamermeisje dat zij mij gehoorzaamt, want zij schijnt dit niet te willen Neen. neon, riep Zamilda, Ik vlieg, 'M. Thompson, en daarmede snelde zij de zaal uit. Ik geloof, dat die kleine wilde gek wordt, zeide de majoor lachende. Sedert eenigen lijd bolrap ik haar, terwijl zij huilt en in hare moedertaal zit te brommen. Gij .moest eens gezien hebben, Lelia, wolk eenen 'blik zij op u wierp. De verontwaardiging gaf 'baar schier een edel gelaat. Het is een kind, zeide Lelia glimla chende, zij beweent steeds hare bosschen en hare vrijheid. Men moet haar wal toege ven. Het ongeluk maakt den mensch dik wijls wat zonderling, n Mijnheer Thompson schudde met het hoofd en stond op het punt om eenige aanmerking lo maken maar op dit oogenblik kwamen twee dienstboden met de gevraagde verver- schingen aandragen, en toen zweeg de ma joor. Daarop sprak men van onverschillige za ken en er heerschte zelfs eene bedaarde vreugd in het gezelschap. Slechts Helena, die dic-per doordacht, bemerkte do afwezig heid van Zamilda. Tegon wil en dank vatte .zjj kwade vermoedens daaruit op, en toen zij des anderendaags vernam, dat het In- diaansch meisje des avonds hot fort verlaten had, begon zij noodlottige gevolgen te vron- •zen. Voor haar zelve twijfelde zij daar niet gende, dat het best zou zijn, zulks niet af te kondigen. Calmette antwoordde mij Indien ik het niet afkondig, is mijn veldtocht tegen Cail laux gedaau, want ik bezit niets meer I In de Kamer liep sind9 lang het gerucht, dat de Figaro intieme brieven ging afkon digen. Sprekende over het afleggen van het doku ment Fabre, tn de Kamer, verklaart M. Bar- thou, dat hij zulks gedaan heeft, om wille der nagedachtenis van zijn vriend Calmette. M. Caillaux. Ik houd staan, dat M. Bar tliou mij wel gezegd heeft, onder eenen lan taarn de brieven van Mev. Gueydan gelezen te hebben. M. Barthcu. Dat is niet waar I Ik beves tig, dat Mev. Gueydan mij nooit van de brie ven gesproken heeft. Het is nu 25 jaar dat ik deel maak van het Parlement en nooit heeft iemand kunnen zeggen, dat ik gelogen had. M. Caillaux. lk mag zeggen, dat ieder een hulde bracht aan mijne rechtschapen heid Het verhoor wordt om 6 1/2 ure geheven. Eene betooging. M. Barthou is ongemerkt naar huis gegaan, in gezelschap van een vriend. Voor Caillaux moest de Dauphineplaats ontruimd worden. Onmiddellijk steeg hij in een auto ën in volle vaart reed hij weg. Hij was echter eerst zijne vrouw gaan be zoeken, waarschijnlijk om het verdedigings plan voor Vrijdag te gaan bereiden. Toen de auto wegreed, hadden weer de da- gel ijksche betoogingen plaats. De indruk. De algemeene indruk is, dat M. Caillaux gisteren zijnen man gevonden heeft in zijne eerste vrouw. Deze heeft hem zoo uitgeschilderd dat geen enkele portretschilder het heter zou doen Zijne leugens, bedriegerijen, vleierijen, deugnieterijen, alles kwam te voorschijn. Caillaux had eens gesproken zijn eere woord te geven, doch zijne vrouw had zulks geweigerd, wetende dat dat eerewoord geene waarde had En Caillaux moet dat laten zeggen zonder te mogen protesteeren 111 Ook bij het publiek miste hij totaal zijn effekt. Caillaux zou gaarne van zijne vrouw schei den, om met zijne minnares te kunnen trou wen, doch hij zou zulks gaarne gedaan heb ben, zonder zijne vrouw te moeten een maandgeld betalen. Hij doet haar twee jaar lang bewaken. Men vindt niets tegen haar. De andere dringt aan op een spoedig huwe lijk. Caillaux, om een publiek debat te vermij den, moet grof betalen en.... dat ligt hem op de maagMadame, toen ik u trouwde bo- zat gij geen centiem zegde hij gisteren. Onmiddellijk steeg overal in de zaal een rumoer van verontwaardiging en verachting op, en toen men Mevr. 6ueydan na hare ge-, tulcenis toejuichte- w»« het duideliik dat dezo toejuichingen rechtstreeksch tegen Cail laux en zijne gezellin, de sluwe indringster, gericht waren. Eene schurkenstreek. Wij hadden in een vorig nummer gemeld, dat de man der verongelukte spöorloós was verdwenen. Zulks was mis en gisteren her riepen wij die tijding. Toch is er iemand op de vlucht, zooals men verder zal zien. De vliegmeeting van Stockel werd niet in gericht door den aëroclub van België.'Deze had enkel zijne bescherming verleend aan de oefeningen per vliegmachien, en niet aan de waaghalzerij van den valscherm. De aëro- club kon deze gevaarlijke oefening niet ver bieden of beletten, daar* de inrichters dit punt op liet programma der meeting gebracht heb ben. Een der inrichters, zekere S.., van Fran- schcn oorsprong, is met de kas opgestoken. Er is eeno klacht tegen dien bedrieger inge diend en het gerecht zoekt den kerel icverig op. Een andere inrichter, M. C...., wonende te aan, doch zij verzweeg deze denkbeelden, om hare vrienden niet te verontrusten, wie de vlucht van hut meisje reeds bedroefd had. VIER-EN-TWINTIGSTE HOOFDSTUK. Het bosch. Steeds bij het voornemen blijvende, om haar aan Corambo's dochter gegeven woord te houden, berichtte Helena hare vrienden, dat zij eenige dagen op Rama wensclilete gaan doorbrengen. Leliu, die veel van haar hield, verzocht aan hare moeder de vergun ning om hare vriendin te vergezellen. O hoe hevig klopte Harley's hart bij dit voor stel 1 Voor do eerste maal van haar leven wenschte zij, dat mevrouw Thompson de gevraagdo gunst zou weigeren, -en bet an ders beliagnlijk gezelschap van hare dierbare Lelia ware haar nu onaangenaam on lastig geweest. Mevrouw Thompson, wiens gezondheid door het verdriet ondermijnd was, wilde in het vertrek van hare dociitor niet toeslem- men. en er viel do arme Helena eon steen van hel hart, toen zij eene stellige weigering vernam. Maar hoe moest zij hare langdurige afwe zigheid en liet geheim dat zij omtrent het doel van hare reis bewaren wilde, overeen brengen mot de plichten die de vriendschap haar oplegde Nancie, die haar naar Rama moest vergezellen, zou zich, haar niet ziende lerugkeeren, weder naar hot fort begeven, en daar schrik verspreiden, men zou alles in het werk stellen om haar terug to vinden, en wellicht kon de vrijheid en het loven van Oorambo en van zijne familie door hare on voorzichtigheid iu gevaar gebracht worden. Deze gedachten, die elkander in jufvrouw Hurley's gemoed gestadig verdrongen, fol- 8 russet, heeft beloofd de vliegers schadeloos te stellen cn het tekort 'te dekken, dat wel ■15.000 fr. beloopt. Alleen Jah Olieslagers is door den bedrie ger niet beetgenomen geweest, daar hij voor-, af eene borgsom geëischt had. Voor een menschenleven Het slachtoffer trok voor de drie proefne mingen welke zij te doen had 1.500 fr. waar van zij de helft moest afstaan aan den uit vinder van den valscherm, die nu, volgens de laatste berichten, schijnt haai- man niet te zijn. Zij trok dus 250 fr. iedere maal zij haar le ven waagde 11111 Hoe onmogelijk het ook scliijne, heeft de vreeselijke dood van de 22-jarige vrouw, nu nieuwe liefhebbers doen opkomen, om de proefnemingen voort te zetten. Dinsdag avond, onmiddellijk na het schrik kelijk ongeluk, begaf zicli eene jonge vrouw van SintJans-Molenheek naar liet secreta riaat van het vliegplein en bood zich aan om mud. Cayat de Castella te vervangen in nieu we proefnemingen met den valscherm. Ook Woensdag heeft een jonge man hetzelfde voorstel gedaan. Onnoodig te zeggen, dat men beiden be dankt heeft en liet'gerecht zulks ten andere met meer zou toelaten. FRANKRIJK Schrikkelijke gevolgen der Gnwedcrs. Na twee dagen gutsende regen, heeft de Isëre, die zeer gezwollen was, hare dijken openge broken heneden Grenoble, waardoor eene vlakte van 6 kilometers lang op 2 breed, on der water gezet is. De inwoners, in hunnen slaap verrast, hebben slechts den tijd gehad, in schuitjes tc vluchten. De huizen staan drie meters diep in liet water. Veel vee is omge komen. De spoorlijn tusschen Grenoble en Lyon is doorgebroken. In de streek van Moi- rans zijn groote overstroomingen ontstaan. De Romanche en de Drac hebben ook hunne dijken doorgebroken en overstroomden gan- sche dorpen. De prefektuur komt verschei dene detachementen geniesoldaten op de overstroomde punten te zenden. In de Gard en de Ardèclie is ook aanzienlijke schade a&ngericlit geworden. Overal zijn de troepen ter plaats om de inwoners te redden. De ri vieren stroomen geweiding en voeren lijken van vee, en allerhande puirien mede. Talrij ke fabrieken liggen stil. Twee personen zou den in het water omgekomen zijn. De onweders hebben in liet departement der Hautes-Alpes schrikkelijke schade aan gericht, voornamelijk in de vallei van Val- Godemard. De prefekt heeft zich met 150 sol daten ter plaats begeven. Verscheidene brug gen zijn vernield geworden. Geheimzinnige kerel aangehouden te Rijs- sel. Donderdag bestelde een jongeling te Rijssel in het Grand-Hótel een noenmaal en vroeg vervolgens eene nauier. wanneer men hém verzocht zijn reizigersbulletijn in te vul leen, geraakte hij in verwarring en bekende geen geld noch papieren te bezitten. Het geval'was tot daar toe weinig banaal, maar voor den policiekommiasaris gebracht, verklaarde er onze liefhebber van goed eten, Ch. Cte beeten, 18 jaaV oud en den zoon te zijn van een hoog staatsbediende van Bel gië. Hij voegde er bij kapóraal-deserteur van het regiment grenadiers te zijn. De geheim zinnige kerel is opgesloten geworden. Vliegers in tweegevecht. Ten gevolge van eene perspolemiek hebben, de vliegers Ser vies en Gaubert eene ontmoeting mei het pis tool gehad te Alger. Twee kogels werden zonder gevolg gewis seld. DUJTSCHLAND Een schrikkelijk werkongeval. Donder dag had in eene staalfabriek nabij Gelsenkir- chen een schrikkelijk ongeluk plaatsvier werklieden vierden er'zwaar verbrand door eene vlam die uit een hoogoven opgeslagen was. Men wanhoopt de origelukkigen te red den. Nabij Dortmünd zijn drie werklieden der staalfabriek Union door gesmolten staal torlen haar onophoudelijk, en deden haar besluit wankelen. Hoe zeide zij, zoo ik een gezin dat mij bemint en mij dagelijks de .teederste liefde toont, in smart en. ongerustheid.dom pelen Maar wanneer het'thans liet heil mij ner ziel betreft, mag ik mij dan aan men schel ijke aangelegenheden storen In haar sterfuur, in dat jongste oogenblik, waarin alle hersenschimmen verdwijnen, en de waarheid in helderen luister blinkt, wilde mijne moeder de godsdienst, waarin ik thans leef laten varen, om weder te keeren tot den schoot der kerk, die zij verlaten had. Hare verzaking van het katholiek geloof noemde zij misdaad en afval, en hare wroegingen waren hare ergste ziekte. Haar stervende mond heeft aan den waai'digen priester, die haar mot haren God verzoende, mijne z e' aanbevolen. Na zoo vele jaren vindt hij mij weder, hij roept mij, en zoude ik dan naar zijne stem niet hooren Hij trotseert balling schap, kerker en dood om zielen te redden. Die zielen zijn hem onbekend, en hij zou met blijdschap willen sterven,;om dezelve vrij te koope», en zou ik voor mijne arme ziel niet eenig gevaar trotseeren O God van het Kruis I vervolgde de arme Helena op hare ktrieën vallende, ter wijl zij het kruicifiks, beurtelings op haar hart on op hare lippen drukte O Zalig maker der wereld, ontferm U mijner, spreek mijne zwakheid moed in, breng de hel ten onder, die mij aan uw heilig rijk betwist, laat uw licht en uwe waarheid voor mij schitteren, en dat zij mij geluiden naar uwen heiligen berg 1 Na eenige oogonblikken van vrome be trachting, stond Helena versterkt en )>»moe- digt op. Zij scheef eenige regels, en Nancie verbrand geworden. Twee hunner zijn reeds overledende toestand van den derde is ho peloos. De Arsenieketers. Tijdens de laatste zit ting der Sociëteit van Gereeliterlijhe Genees kunde te Berlijn, heeft de leeraar Fraenkel, eerste assistent, aangestipt dat binnen kort de herziening plaats hebben zal van een cri mineel proces, dat de aandacht verdient van de wetenschappelijke wereld. Het betreft eene vrouw die wegens vergifti ging van haar man door arsenielt, tot levens lange opsluiting veroordeeld werd. De verdediger der beschuldigde beweerde dat de man binst zijn leven arsenïeketer "was, en dat hij alzoo zich zeiven de ziekte, waaraan hij stierf, op den hals haalde. De ad- vokaat kou echter zijne opinie niet doen aan nemen. Op het gunstig oordeel der vergiftenkundi- gen heeft de verdediger de herziening van 't proces bekomen. De leeraar Fraenkel voegde erbij tijdens zijne bewijsvoering, dat het ar- senièkgebruik, zëcr verspreid Is voornamelijk in Tyrol en in Styrië, en dat het zijn oor sprong schijnt te vinden in zekere huidzui- verende eigenschappen van het arseniek. Het is bewezen geworden dat de arseniek eters dank aan eene toenemende dosis ertoe kunnen komen lange jaren zooveel vergift in te nemen dat men er zelf tot twintig perso nen zou mede kunnen vergeven. Maar de weerstand aan het vergift is slechts schijn baar, want verscheidene arsenieketers sterven schielijk of vergiftigen zich wanneer zij hunne gevaarlijke gewoonte staken. Het afsoheidseetmaal. De keizer en de keizerin, na het ontbijt aan geboden aan de officieren die deel namen aan de troepenschouw, keerden naar het kas teel ven Peterhof terug. De president na een kort verblijf in zijne appartementen is om 6 ure met den czaar vertrokken. Keizer Nicolaas II was zijn gast gaan ver voegen aan de inschepingsplaats van dc yacht Alexandria en leidde hem met M. Viviani eii het gevolg van den president aan liöord van dén France De Voorzitter gaf aan boord van den Fran sehen dreadnought een eetmaal ter eere van den keizer en de keizerin. Op het eetmaal wa ren tegenwoordig de czaar en de czarin, als mede dc groot-hertoginnen, hunne dochters. Onder de andere genoodigden bemerkte mende groot-hertógen en hertoginnen, al de Russissche ministers, de bevelhebbers der Russische en Fransche oorlogsbodems, MM. Viviani, Isvolshy, Paleologue, enz. Nog de openingsvergadering. Na den Kardinaal-Legaat, namen bij de openingszitting nog het woord de kardina len-aartsbisschoppen van Lissabon, Sevilla, Ormagh en New-York, een Duitsche, een Ita- liaansche en een Tchekische bisschop en ein delijk de kardinaal-aartsbisschop van Reims, deken dor Fransche kardinalen. De Kardinaal-Aartsbisschop van Sevilla be groette het Frankrijk van Klovis, Karei Man tel, den H. Bernardus, en Blanca van Castille. Hij werd langdurig toegejuicht. De kardinaal-aarfsbisschop van Reims, als opvolger van den Heiligen Remigius, dankte de vreemde kardinalen en bisschoppen, die te midden der huidige beproevingen der Kerk, aan de roemrijke dagen van Frank- iljk's verleden hebben herinner d I Hij is ge lukkig in het Eucharistisch kongres een be wijs te vinden der katholieke macht, van het leven en de éénheid der Kerk. Eindelijk her dacht hij dc voorgaande Kongressen. De openingsvergadering werd door eene luisterrijke processie gevolgd. De godsdien stige gezangen werden door fanfaren bege leid. De toevloed der geloovigen is overgroot. roepende, die op hare bevelen wachtte, ver liet zij liet fort, na hare vrienden een vaar wel te hebben gezegd, dal zoo veel te smar telijker was omdat het voor altijd zou kunnon zijn Hare komst op Rama vervulde, gelijk al tijd, dit verblijf met vroól ijk beid, en haar minnend hart brak andermaal, wanneer zij bedacht, dat zij de aan haar verknochte schepselen ging vei laten, om zich omlcr vréémden te begeven. Doch dezen keer duai-do den strijd niet heel lang de genade hoersebte met alvermogende kracht in het hart ib r weoze. Op haar hart droeg zij het k:ruis van dien God, die den vloek heeft uit gesproken over elke liefde, die op zijne hei lige liefde de bovenhand zou verkrijgen, en vast besloten van alles te verliezen, om hem tè vinden, volbracht Helena haar offcr met al de edelmoedigheid van een echt christe lijke ziel. Zij sliep weinig, want al te veel herinne ringen en gevoelens verdrongen en bestre den elkander in haar gemoed. Toen het be gon dag to worden, vond zij in het gebed die kracht, welke zij behoefde... en weldra riep zij Nancie, om liaar de laatste onderrichtin gen mede te deelen. Keer terug naar het fort, zeide zij haar ik kan hier dw«d dienst missen. De dochter van John, zal mij helpen, wam.ei-r ik haar noodig heb. Hier is een brief voor mevrouw Thompson, geef haar di-m van mij nentwege. Breng ook deze drie briefjes Dij mijne vriendinnen, mejufvrouwen Ewton, Garnley en Entwads gij behoeft niet veel om to loopen zij wonen op den weg van liet fort. Nancie nam de brieven aan terwijl zij in wendig preveldezij wist die kuur zooalö Van den 21 Juli 's morgends tot den 22<"> 's middags kwamen in de statie van Lourdes 15.600 vreemdelingen aan. Vergaderingen der afdeelingen. Niettegenstaande het ongustig weder was de volkstoeloep Donderdag overgroot. De af deelingen der verschillende natiën vergader den in hunne wederzijdsche lokalen, onder voorzitterschap hunner bisschoppen en kar dinalen. De Fransche afdeeling, vergaderd in den Rozekrans onder voorzitterschap van Mgr Odelin, besprak het maatschappelijk Ko ningdom van Jezus-Christus. Er wordt reeds gesproken van het aan staande Eucharistisch Kongres te houden te Parijs, in de Raziliek van Montniartre Om 12 1/2 ure had aan de grot eene Kinder- bijeènkomst plaats. Om 2 ure had de vergadering plaats der damen van den Rozenkrans, alwaar Mgr Chesnelong, aartsbisschop van Senlis, meer maals het woord nam. Een groot aantal pre laten woonden, om 4 ure, de algemeene ver gadering bij. Mgr Gauthier, hulpbisschop van Montreal, prees de edelmoedigheid van Frankrijk. Hij maakte grooten indruk op de toehoorders, door liet roemen van Frankrijke levens kracht. Vervolgens maakte hij de historiek van het christendom in Canada. Na Mgr Gauthier, roemde Mgr Ru ui eau, aartsbisschop van Angers, de heerschappij van Christus en de H. Maagd. Men hoorde nog den grooten Canadecsclien redenaar, M. Henri Bourassa, waarna de E. Pater Boletti in het Italiaansch sprak over de gewestelijke Eucharistieke kongressen in Italië. Vervolgens sprak de Duitsche liandelsraad M. Muller-I-Ioberg eene redevoering uit over het H. Sakrament, onderpand van vrede on der de natiën. De redenaar roemde de een heid der volkeren in Christus en zegt dat nie mand moot vreezen voor de toekomst der oudste dochter der Kerk I Wezen wij vrienden en broeders, en het ge bed bekome ons het grootste goed der aarde, den vrede I Eene ware ovatie viel M. Muller-Hoberg te beurt. Er bevinden zich te Lourdes niet min dan 3.500 priesters. Om aan allen toe tc laten da gelijks de H. Mis op te dragen, heeft men 150 altaren opgericht. Belgisch-Lourdes. Verschillige congregatiën en parochiën van de stad Antwerpen, die zich op bijzondere wijze bij het XXV» internationaal congres der eucharistische werken van Lourdes wil len aansluiten, zullen Zondag, 26 Juli, ter be devaart komen, naar Oostakker-Lourdes en eene plechtige processie ter eere van het Al lerheiligste Sakrament instellen. E2n rustaltaar zal bereid worden op het piein rechtover de kerk, en rond 2 1/2 ure des .^aaoalddasc, aal l)ot Lof gezongen worden, waaronder de vernieuwing der toewijding aan Onzen Heer Jezus-Christus in het H. Sa krament. DE WERELDBEROEMDHEID der Tandenwaters van Doctor Pierre, der Fa culteit van Geneeskunde van Parijs, is te danken aan hunne samenstelling, welriekend mengsel ven bederfwerende plantaardige zelf standigheden, gewoonlijk aangeduid onder den naam van voorname oliën. Het onder houd en het behoud der tanden en het volle dig hederfweren van heel de mondholte tot in de minste hoekjes, zijn de stellige uitslag van het gebruik dezer Tandenwaters, die een heerlijk gevoel van zindelijkheid en frisch- heid nalaten, welke het onmogelijk is anders te bekomen. BRUSSEL. Erg tramongeluk. M Jozef Thysehaert, 22 jaar, wonende Helmetschen steenweg, te Schaarbeek, werd Donderdag morgend op de Kruidtuinlaan omgeworpen door den tram. De ongelukkige jongeling, die erg gekwetst is werd naar het St-Jansgasthuis overgebracht. zij het noemde, van hare jufvrouw niet uit te leggen. Eindelijk vertrok zij na aan allen, die tot het huis behoorden, verhaald te heb ben, welke redenen van ontevredenheid zij tegen jufvrouw Harley meende te bobben. John, die Helena's vertrouwen ten vólle verdiende, werd ook deelgenoot gemaakt van alles wat zij zeggen kon, zonder haar geheim te verraden. John, zeide zij hem ik moet een klein uitstapje doen in den omtrek. Dit reisje moot eon geheim blijven, dat ik aan uwe eerlijkheid toevertrouw dringende be langen vorderen dezen stap. Maak u niet ongerust over mij bij mijne terugkomst begeef ik mij naar hot fort en dan zult gij bericht van mij ontvangen. Over eene maand op denzelfden dag, zeide zij hem na eenige oogenblikken zwijgens, indien gij over eene maand niets van mij vernomen hebt, open dan dit papier, dan zult gij weten waar gij mij kunt vinden. Zal mejufvrouw Harley mij dan niet toestaan, haar te vergezellen? sprak dö trouw» knecht sterk aangedaan. Neen. John, ik moot alleen zijn. n n Maar, hoe vele gevaren. Da hemel zal over mij waken, gij weet wel, John, dat er zonder toelating van onzen homelschen Vader, geen haar van ons hoofd valt. Ja, mejufvrouw, dat weet ik, maar.... neem mij niet kwalijk... daar staat ook ge schreven, wie het gevaar zoekt, neemt mij niet kwalijk, nog eens mejufvrouw... die... komt er in om. John 1 ik zoek liet gevaar niet ik ge hoorzaam aan het bevel eener stervende moeder, e (Wordt voortgezet.}

De Volksstem | 1914 | | pagina 2