fllev. Gaiiiaüx wosr fiet Assisenhof iRtgfnatlonga! Eucharistsscli ICongres Eens fiisveDlienSe acMsr sic! Twaalfvoudige aanhouding te Brussel Nieu wsberichten AMER JACQUES GütgrdiicorsS SoaliFy 'if DB VOLRSBÏBM 28 JULI 1914 VERHOOR van ZATERDAG 26 JULI. (Vervolg.) Nog de brieven. De ongesteldheid van Mev. Caillaux. Wij zien er van af, de brieven mede te dee- len welke Mr Lahori Zaterdag namiddag af los. Zij zijn al te stichtend. Wij meldden reeds, dat Mev. Caillaux bij fcet hooren lezen dier brieven van haar zei ven viel. Men heeft Mev. Caillaux in eenc nevenzaal, ®p eene bank uitgestrekt. Een dokter wrijft kaar de slapen in en doet haar aan reukwa ter rieken. De schorsing der zitting duurt voort. Mad. Caillaux is zeer verzwakt en ademt moeilijk. Men heeft liaar ether moeten inspuiten. De ontroering in de zaal is groot. De zitting wordt voortgezet. Is 1 ure -50. Mev. Caillaux komt binnen, bleek en on dersteund door M. Caillaux en de munici pale wachten Mr Labori zegt dat. hij niets meer zal lezen. M. de Voorzitter. Wij zullen dan de ge- ■cesheeren hooren, die M. Calmette verzorg den. M. Charles Paul heeft de lijkschouwing ge daan met dokter Socquet. De dood was ver oorzaakt door een kogel welke het hekken getroffen had. De schoten werden op onge veer 2 meters afstand gelost. Mr Chenu. Al de kogels troffen in de zelfde richting. Getuige. Ja. Mr Labori. Hoe weet gij, dat de papieren •van M. Calmette doorboord werden. Getuige. Men heeft ze mij getoond. Doktor Socquet bevestigt de getuigenis van D' Paul. Doktors Reymond, Hartinann en Cuneo werden door de burgerlijke partij gedag vaard. Deze geneesheeren hebben M. Cal mette verzorgd eerst in de bureelen van Le Figaro en dan later in de kliniek. Allen verklaren, dat zij onmiddellijk inza gen, dat de toestand van M. Calmette hope loos was. Wij hebben dan getracht do bloedstorting legen te houden, doch er was niets aan te èoen. Men heeft beweerd, van wege de betichte, dat wij aan onze plichten te kort bleven en wij de oorzaak zijn van het overlijden van M. Calmette, door gebrek aan zorgen. Wcl- »u, de twee broeders van M. Calmette zijn •ok geneesheer en zelfs bekwame heelmees ters. Zij hebben ons bedankt en onze han delwijze geprezen. Dat is ons voldoende. M. Labori. Is bet niet gevaarlijk een per- ooon, die vier kogels in den beeft, te vervoe- »en M. Reymond. Men kan ze toch in de etraat of in een redaktiebureel niet operee- *en iyi' iseyiiiöiiu. mij neen aneen gevraag; hoe het met M. Calmette gesteld was. Nadien heeft hij gezegd, dat hij M. Calmette zou ope- lecren, zoodra dezes toestand het toeliet. Een incident. M. Del bet, eeraar in medecijnen, verklaart dat men gepoogd heeft hem om te koopen, •ndat hij zon getuigen in den zin der verde diging, namelijk door te zeggen, dat het de echuld der geneesheeren i», dat M. Calmette bezweek. Mr Chenu. Wie heeft die pogingen ge daan M. Delbct. M' Labori moet het wel we len. Men kwam in zijn naam. M' Labori. Dat is volstrekt onwaar. Ik heb niemand gezonden.... M. tie Voorzitter. Het incident is geslo ten. Doktor Pozzi bevestigt, dat èene heelkun dige bewerking alleen M. Calmette kon red den, doch dat zijn toestand te erg was en de heelkundige bewerking niet toeliét. Doktor Proust zegt dat de wonden van M. Calmette misschien niet diep genoeg nage zien werden. Hij kan echter niets met zeker heid zeggen, daar hij de wonden niet gezien heeft. Het verhoor wordt om 5 ure geheven. DE MAAGD DEP. WOESTIJN 33" VERVOI.O. De kreten van brand, brand deden aich hooren en verhinderden den majoor om ver der uit to spreken. n Brand, majoor, het fori... do citadel... hel kruidhuis loopt gevaar, riep Ralk in de hut tredende. Zónder hein te antwoorden, vloden de majoor en Liongel de hut uit. Hetzelfde echrjnsel dat Helena bespeurd liad, kwam ook hunne blikken bedroeven. Vrienden, riep mijnheer Thompson, naar het fort, paar hot fort. En hunne ge reedschappen wegwerpende smlden allo» «aar hel tooneol van don hrand. Balk was geen van de laatste». Hij plaat ste zich aan bet hoofd der moedigsten, en snelde met hen vooruit. Maar Gesar voorhij kooiende, zeide hij zachtjes Nu, luitenant, waren de Indianen die het fort in hrand slaken, wel in hot w oud 1 ZES-EN-TWIN TIG STE HOOFDSTUK. Da gevangenen. Het was Zondag, Een nnmigto va» ledig- toopers vervulde do slratou on pleinen van Huston de drukke bezigheden waren thans vergeten, en door het aangenaamste weder begunstigd, gaven de bewoners der groote Blad zich aan de genoegens der wandeling en der rust over. Eensklaps als dooreen loi.vor- alfig, zette do menigte zich in beweging naar dezelfde hoek dor stadsgevangenis. De wach ten brachten twee Indianen binnen, met de handen op don rog gebonden. Een opschudditigwekkeiid incident. In de zitting van Vrijdag beeft een incident plaats gehad, dat gewichtige gevolgen aal hebben. Zooals onze lezers gezien hebben, draaide de kwestie der brieven van Caillaux geheel tegen de betichte uit. Voorzitter Albanel, die eerder ook een ad- vokaat van Mev. Caillaux schijnt te zijn, wil de de zitting schorsen, waarop een der rech ters, raadsheer d'Agoury, halfluid zegde Mijnheer, gij onteert ons. Daarop zette M.' Albanel zich neder. De zaak zou wellicht geen verder gevolg gehad hebben, doch de woorden van M d'A goury waren geboord geworden, en natuur lijk verhaastte Le Figaro zich, ze in zijn nummer van Zaterdag te bespreken. Zondag liep dan ook het gerucht, dat M. Albanel getuigen aan M. d'Agoury gezonden had, met last ofwel de intrekking der woor den, ofwel een tweegevecht te vragen. De getuigen van M. Albanel, zouden aijn, generaal Dalstein en M. Bruneau de Laborie. Die tijding werd echter later gelogenstraft. Men is van ooi-deel ,dat de getuigen slechts zullen gezonden worden na afloop der zaak Caillaux. Echter beeft M. Albanel toch eene klacht gezonden aan M. Foriclion, eerste voorzitter, om eene straf te vragen tegen d'Agoury. TE LOURDES De slotvergadering De laatste algemeen® vergadering had Zondag namiddag om 4 ure plaals. Do oêrw. pater Janvier sprak i» eeno prachtigredo over de eucharistieko mirake len te Lourdes. Hij toonde duidelijk aan dat. deze wondere gebeurtenissen wel dégelijk mirakelen ayn, en een apologetisch karakter hebben. Zijne Eminencio kardinaal Amette nam vervolgens bet woord. De redenaar handel de over de maatschappelijke liuldo, aan Jezus-Cbristus. to Montmartre opgericht.hulde aan Christus-Koning, on aan hot H. Sakra- ment. De redenaar eindigde met eeno» op roep te doen tot alle. Fransclie bisschoppen, om deel te nemen aan de plechtige inwijding der basiliek dén 17 October eerstkomende. Men boorde nog eene redevoering van don bisschop van Tarbes. Daarna overhandigde M. Souri.ac, voorzitter der Katholieke Jonk- beid. bet kenteeken der Vereeniging aan do» kardinaal-legaat. Deze hechte hetzelve op zi.ine horst en omhelsde vuriglijk het vaandel der Katholieke Jonge Wachten. De kardinaal legaat in zyne slotrede, na do kongressisten bedankt to hebben, noodipdo bon uit; in huil Vaderland, in hunne haard steden het rijk te vestigen aan het 11. Ilart van Jezus-Cbristus, onzen Verlosser. Ih-t kongres besloot met do gebruikelijke luisterrijk processie. Sedert eenige» tijd werden talrijk" diefstal len, door middel van braak envalsche sleutels gepleegd in den omtrek van Op-Woluwe, Etterbeek en St-Pietei s-Woluwe. Men stal veel zilverwerk en voorwerpen van waarde. Bij Mev. Maas. Abt Knypersstraat, te Etter beek, ontvreemde men zos prachtige schilde rijen geschat op 80,000 frank. Men kon de piichtige» niet vinden. De politie van Brussel bewaakte echter een gevaarlijken kwaaddoener, C.., 32 jaar, Van- derliaeuenstraut, en vernam dat deze nog diefstallen pleegde in den omtrek van hot Verjaringspark- te zaïnen inet een vreemde ling, dien by dagelijks te zijnent ontving. Gisteren morgein) bood de policiezich vroeg tijdig aan, in de. Vanderhaegenstraat, en ging over tot de aanhouding van C... en van zijne minnares, Louiza B.... In de kamer van C... ontdekte men veel zilverwerk eti andere voor werpen van bedoelde diefstallen voortko mend. Waakzaamheid uitgeoefend in den omtrek van hot huis van C..., leidde, nog donztdfden De toeschouwers van dit droevig tooneel zagen het onverschillig en nieuwsgierig aan. Een jongman met eene edelo on licre hou ding, niet zachtaardige en edelmoedige ge laatstrekken, keek niet veel belangstelling naar de beido vreemdelingen, en loosde een diepen zucht, toen hij de deuren der gevan- g" is achter hen boorde sluiten, terwiji hij zich neerslachtig en vol gedachten ver wijderde. Des avonds keerde hij terug, en den cipier een bevel van den gouverneur vertoonende, liet hij zich in het verblijf der twee Indianen brongen. Heet de oudsle der twee govangonen niet Corambo, vroeg de jongeling aan den cipior n Ja mijnheer, een vreemdo snaak, ant woordde deze hij bewaart op zijn stroo de deftigheid-zoo goed als de president op zijnen rechterstoel, on men kan slechts met moeite eenige woorden van hem hooren. - Van welke misdaad worden' die onge- lukkigen beschuldigd Ach, mijnheer 1 lot opsluiting is gecne misdaad noodig. Elke Indiaan, die over de Connecticut komt. wordt ter dood veroor deeld. en deze zijn in do nahijhoid van het fort van Raina gevangen genomen. "Gij zult mij wel eenige oogenhlikken met hen alleen willen laten Maar mijnheer... Vertrouw op uwe eer gij zult er goene schade hij' hebben. Al pralende kwamen zij aan het verblijf der gevangenen. I)e bewaarder maakio do deur open, en bij hot schijnsel der lamp zag do jongeling de-twee Indianen op een weinig vocUig strooi liggen. Heizij dat den bewaarder veel vertrouwen flag, tot de aanhouding van een modeplich- tige, N..., Duilsehei'. wonende, zonder in schrijving, in de Donnystraat, te Awiorlecht. Huiszoeking bij dezen laatste deed eene groote hoeveolheirt voorwerpen ontdekken, insgelijks voortkomend van die/stal. Ondervraagd, legde N... volledige bekente nissen af en deed negen andere porsonen ken nen, als vurbeelers,'uetrokken in die talrijke en belangrijke diefstallen. Dadelijk ging de polieie over tot do aanhou ding der negen aangeklaagde kerels. Alle twaalf werden opgesloten ter beschikking van den prökureur des Konings. DE OLIËN. De zuivere oliën etmer uiterste verdichting waarvan liet tandwater van dokter Pierre is samengesteld, komen voort van de overha ling van plantaardige, bestanddeelen, wier deeltjes die sterk bederfwerend zijn in de al- kóol ophangen en zoó eene aromatische be derfwerende oplossing vormen. Dokter Pierre van de fakulteit van genees kunde te Parijs, de Jintwerper van de bederf werende gezondheid van den mond, lieeft al dus dit brandend vraagstuk van af 1837 opge lost, zijne persoonlijke, werken zich ten nutte makend die de voojloópers zijn der groote -bactcrlekundige ontdekkingen.. De hoeveelheid naar de wetenschap bepaald en volkomen bederfwerend dank aan hunne basis van planten-bestanddeelcn, hebben de tandmiddels van dokter Pierre, der fakulteit van geneeskunde te Parijs, de vermaardheid in de wereld verworven, én zijn zonder me de dingers gebleven 'voor hunne hygiënische en welriekende hoedanigheden. Zij bevatten geen atoom-zuur, verspreiden geen onaangename geneesmiddelreuk, en ontsmetten evenwel do slijmen van den mond en den achtermond door dc dagelijksclie gor- gelnig. De wereldvérhiaardheid der tandmid dels van dokter Pierre, der fakulteit van ge neeskunde van Parijs is té wijten aan hunne samenstelling, welriekende samenstelling van bederfwerende plantendcelen, gewoonlijk aangeduid onder den naam van zuivere oliën. Het onderhoud en liet bewaren der tanden en de volledige ontsnïeting van de gansche mondholte tot in hare minste hoekjes, zijn de zekere uitslag van het gebruik dezer tand middelen die na zich een aangenaam ge voel laten van reinheid en frischhe'id welke hel anders onmogelijk is te bekomen. Brussel. Voe. rtuiy ongeval. Een mooshovenier van Vilvoordon, Leo De- broeckx, oud 33 jaap, keerdo Zondag mor- gmid mot zijne kar van de vroegmarkt van Brussel terug naar huis. Op den Brussel- schen steenweg, verschrikte zijn paard van eene auto en ging op hol. Dobroeckx werd op den grond geworpen en in een naburig huis gedragen, gevaarlijk gewond aan den schedel. Na veol moetje, ,kon een dokter hem l'-rüg tot liet loven meitgén. Op zijn verzoen, werd het slachtoffer i,aar zijne woning over- gebraeht. Een moedige voorbijganger hield hel paard een 100 tal motors verdor tegen. Diefstal op de foor. Terwijl wed. Verbeeck, die een paardjesmolen uitbaat op de foor, Zuidlaan, met haar personeel aan hot werk was, drong.een kwaaddoener, door middel van braak, in haar wagen, achter den molen. Hij slul uit eene kan eene som van 1,500 fr. De policio stelde een onderzoek in, doch onldelclo geen spoor van den dader. Aanhouding van ern dief, X... ver liet gister uiorgend den dienst zijns meesters, den heer Z..., koopman, O. L. Vrouw van Vaakstraat. Drie andere werklieden stelden in den loop van den dag, op hunne kamers vast, dat hunne koffers werden opengebro ken en al hunne spaargelden gestolen. Men verdacht X... De heer-Z... ontmoette den kerel, 's avonds, op -de Slo-Katharinaplaals en liet hom aanhouden,. Mon vond op hem nog een dool van het gestolen gold. X... die aan zijn proefstuk niet moer was, deed bekentenis. Hij werd opgesloten ter beschikking van den prokurour des konings. in den bezoeker sleldo, hetzij dat do jonge ling zijne woorden Van een onwederslaan- bare kracht had doen vergezeld gaan, hij bleef alloon mei do gevangenen. De bewaar der liet hem zelfs de.Tamp en bleef voor de deur van het hok staan, die hij zorgvuldig sloot, terwijl hij don bezoeker aanbeval om zoo kort mogelijk te blijven. Corambo stond óp toen hij hem zag, en scheen zijne gedachten te vorzamolon. De jongeling naderde hem, en sprak op oenen toon vol medelijden Ik bedrieg mij niet gij zijl hot hoofd van den ouden slam dor wilden Ja, antwoordde deze, en gij, gij zijt William Ilarloy, wiena familie ik vermoord heb, wie»... n Laat ons die treurige herinneringen vergeten, zeide William, alles is sedert lung'vergeven, en bovendien, do Voorzienig heid heoft u streng g'eötraft. Laat ons thans alloen over u sprekén. Kent gij het verbod dat aan de Indianen gedaan is o Ja, antwoorddo'Gorambo. Waarom bobt gij hetzelve overtreden a Omdat ik eenen heiligen plicht te ver vullen had. Welke was die plicht Het geheim behoort mij niet, ik moet zwijgen. Gij zult het wel moeten zeggen. Zonder die bekentenis Zult grj tor dood veroordeeld worden. 'I usschon den dood en eene laagheid zal ik geen oogenblik twijfelen. Vertrouw dit geheim aan mijne vriend schap toe zonder bet bekend te maken zal ik, onderricht van uwe bedoelingen, a van dienst-kunnen zijn. Jongeling, n zeide Corambo, na eenige Verbrand. Gislernamiddag werd Mej. AliceB..., wonend Vooruitgangstraat, het slachtoffer van een ongeval. Zij deelde zonder het te weten, het vuur aan hare kleederen mede en werd zwaar verbrand aan hel hoofd en de borst. Mon bracht haar over naar het gasthuis. Haar toestand ie niet hopeloos. Van honger gestorven. Een onge lukkige weduwe, oud 75 jaar, vrouw X..., ajleen wonend op eene zolderkamer aan de hoedenmakersslraut, bevond zich sedert ver scheidene dagen zonder hulpmiddelen en zondor brood. Gistermorgend vond men de ongelukkige, gestorven vau honger, op haar armmoedig kaïnerken. Haar lichaam werd vervoerd naar het lijkhuis, waar men er de schouwing zal van dóen. Naar het blijkt was de vrouw reeds 24 uren dood, toen men haar aanlrof. Maar ja, buurvrouw, mijn koffie is altijd goed, want ik gebruik de Ckicorei der Trappisten Vincart. Elssne. Bloedig gevecht. In den naclit van Zaterdag op Zondag waren vier werklieden in eeno heiberg der Kerckx- straat, te Elsene, aan 't drinken gegaan, doch kregen ruzie wanneer het op betalen aan kwam. De baas gelukte er in zo builen te krijgen en de deur achter hen te sluiten. Eens op straat word de ruzie voortgezet én plols gingen drie der dronkaards den vierden man le lijve en sloegen hem zoo geweldig af, dat hij voor dood ton gronde bleef lig gen. Vreezend hun slachtolier den genade slag te hebben toegebracht, gingen de drie woeslaards op de vlucht. Een uur later vonden voorbijgangers den ongelukkige lovensloos op slraat, uitgestrekt in een bloedplas. Zij waarschuwden de poli eie, die het slaohtoifer naar het policiebureel bracht en een geneesheer onlhood. De arts kon den man, een schildersgast, wonende Raadstraat, tot het loven terug roepen, doch zijn toestand werd vrij bedenkelijk geoor deeld. IIij werd dan ook naar het gasthuis der gemeente vervoerd, waar hij in behandeling bleef. ITet onderzoek der polieie loiddo tot de aanhouding van een der daders. De twee andere zullen ook weldra in hunne handen vallen. LOUflDES ZWITSERLAND (Zonder nacht reizen). ITALIË in September. Huwelijks- en bijzondere reizen. Iteizen FRANCOIS, 45, Noordlaan, Brussel. Anderlecht. Brand. Zondag inor- gend, te 4 ure 25, is brand ontstaan bij den lieer C..., Raadplaats. Het vuur brak uit op eene achterkamer van het gelijkvloers. Na 40 minuien werkens waren de pompiers dei- gemeente meester van het vernielend ele ment. Een groot gedeelte der meubelen en van den plankon vloer werd door de vlam men vernield. Do schade >3 belangrijk en de oorzaax onoeKeno. Antwerpen. Brand in de American Petroleum C°i>. Op de koer dor nap'lif- inrichtingen van de «American Petroleum-», is rond middernacht brand ontstaan. Het vuur was door een onbekende oorzaak aan een vat terpentijn veroorzaakt. Het werk volk kon den brand blusschen en do pom piers, welke ter plaats snelden, moesten niet werken. De schade is onbeduidend. De moordpoging der Lombaardstraat Dn deskundige Thielens beeft in hei huis dar misdaad, liet plan opgemaakt. Men vond insgelijks kogels in eene deur dor achter plaats, twee in den muur dt>r koer en een in het tapijt dat op een tafel lag. Ongeval op de Zuiderlei Gisteren namiddag viel bet meisje Lucie De Soln-yver wonende Lange Pothoekstraat, op de Zuiderlei ten gronde juist op dit oogenblik kwam eon gespan aangereden, waarvan do twee wielen hel meisje over de rechterband bolden. Een ongcluhhige Iemand welke aan de vestingen rondzwierf en teekens van geestvorbijslering gaf, is in hel Stuivcnberg- gaslhuis opgenomen. De krankzinnige die handelaar is en te Haren bij Brussel woont, oogenhlikken zwijgens, uwe woorden zijn, verkwikkend voor mijn hart, gelijk het sap van sommige kruiden voor den mensch, die eone slang gebeten heeft. Ik hob u bel leven willen benemen, en gij wilt mij bet leven redden De hemel moge het u vergelden Ilij alleen kan do deugden beloo- iioii, welke Hij alloon inboezemt. Maar ik kan u de reden mijnor tegenwoordigheid te Rarna niet zeggen. Ik herhaal het n, het is een geheim, en dit geheim is 't mijne niet. William hield op nieuw weder aan doch zijne pogingen bleven vruchteloos. Toen vroeg l ij Corambo naar berichten omtrent Oramaïka. Ik weel niet welk haar lot is, zeide het opperhoofd met aandoening. Misschien boet zij even als ik in ketenen de misdaad Van haren vader, n Had zij o dan vergezeld i> Zij was met mij to Kama. Jongeling, zeide William zich tot Mo- nnko wendende, wees gij minder onver biddelijk dan uw vaderred hem, red u zolven, réd uwe zuster. n Het past niet aan de dwaasheid van bet kind oi'ii te spreken in de tegenwoordigheid van de wijsheid zijns vaders zeide Monako.» n Maar ik herhaal het u, de dood. Kan mijn vader hem trotseeren, dan zal ik hiervoor ook niet heven, en de maagd der wilden zal insgelijks zijne slagen kunnen veivlragon. Toon opende de bewaarder bel hok, en verzocht William to vertrekken. Harley nam afscheid van de beide gevange nen, hun boloovende om ten spoedigste terug te keere», en hij verliet beu vol bewondering voor die edele gemoederen, die de gedachten van den dood niet deed wankelen. bevond zich nabij de vestingen achter het Adolf Stappaertsgesticht. AaangehoudenZekere Jan X..., wonende Engelschelei, te Borgerhout, die op het stoomschip Eburoon, gemeerd op Nr 30 van hel Asiadok, ten nadeole yan oen ma troos, een zilveren nurwerk had gepikt, word lei- beschikking van den prökureur des Konings opgesloten. Gekwetsten. Gisteren heoft men in liet Verbandhuis van het Noord, de volgende gekwetsten verzorgd Anna Strooibants, Nassauslraat, Lo<iewijk Willemsen, Vaart- dijk, Noord, Emiel Willems, Contich en Hendrik Kuipers. Schoolstraat. Mortsel. Ongeluk. Jan Baptist Stockmans, 55 jaar oud, koster der gemeen te, was in zijn hof bozig met krieken te pluk ken. Op zeker oogenblik brak de laddt-r in drie stukken en do man viel uit een aanzien lijke hoogte ten gronde. Erg gekwelsi werd liij opgenomen en in zijn woning door een geneesheer vorzorgd. Ongeluk. Nabij de statie alhier is 6r een erg ongeluk gebeurd. Verscheidene aardewerkers waren daar aan den arbeid op bet spoor, toen er oen militaire trein aange reden kwam. De werkman Van H.erck, 20 jaar oud, wonende te Beersel, werd door de lokomotief gevat. De ongelukkigo werd een voel vermorzeld en zeer erg aan do schouders gekwetst. Hij ontving ter plaats de eerste zorgen en werd vervolgens naar het gasthuis overgobracht. Temsche. Bloedi/e aanranding. Zondag nacht werden Alfred Van Wauwe en Albert De Wilde, in de Vischst raat, verra derlijk aangevallen door twee gekende ke rels, die hen met lmnne nmssen te lijve gin gen. Van Wauwe kreeg drieslelceu in hoofd en bil. De Wilde werd in do zijde getroffen. Op liet hulpgeroep der gekwolslen kwamen geburen toegeloopen. De daders namen de vlucht. Doktor Everaerls heeft de gekwet sten vorzorgd. Proces-verbaal is opgemaakt. Het parket wordt ter plaats verwacht. Mettat Doodel'jk ongeval in de statie Do heer Jules Quinet, bestuurder der marmerwerkhuizen van Mettot, (Fosses), 3tcnd gisteren in de statie dezer gemeente, gereed om den trein te nemen. Terwijl hij een gesprek voerde niet een persoon staande op de kaai, kwam de trein in betveging. De heer Quinet wilde op de voetplank springen, doch gleed uit en viol onder de wielen welke hem vreest lijk pletterden. De dood was oogenblikkelijk. Wasmes Drama in eene kolenmijn Een ploeg werklieden arbeidde gisteren mid dag in den put Pacliy van de Belgische kolenmijnen, te Wasmes. Een hunner, oud 20 jaar, Louis Legrand, wonende te Paluru- seheiddo zich yan zijne, kameraden men zag. bom wankelen en ineenzakken. Zijn vader on ploegbaas Urbain snolden hem ter hulp, doch vielen op hunne beurt. Een gaskroos was gebarsten en de onge- lukkigtn werden verslikt. De kunstmatige ademhaling werd op hen toegepast. Vader Legrand en de ploegbaas konden terug lot hel loven gebracht worden, doch Louis Legrand was dood. Verviers. Doodclijhe val Verleden nacht, gevoelde Henri Keller, wonende Lignystraat, zich ongesteld. Hij stelde zich voor hel venster zijner slaapkamer, doch stortte er uit en viel van zes moters hoog. Naar het gasthuis overgebracht, stierf hij er een half uur later. Genval. Hevige brand. Twee jon gelingen liolon hier een papieren luchtbal op. De brandende spons, in spiritus gedoopt, viel op den restaurant Maison du Seig neur, n dat nog met een loemen dak bedekt is. Ondanks spoedige hulp van de geburen, er is echler geen brandbluschdienst, werd het Muison do Seigneur ten grondo vernield. a Zijn zij de eenige gevangene van hun ras, vroeg William aan den bewaarder. n Helaas neeu 1 mijnbeer, antwoordde de aangesprokene. Men heeft gisteren avond een Indiaanse!) meisje binnengebracht, dat er zeer treurig uitziet, maar welks fiere trekken een edelmoedig karakter verraden.» Behandel haar met goedheid, zeide William, dan kunt gij op mijne erkente lijkheid rekenen. De verwondering, welke de onwankelbare standvastigheid van Corambo en des/elfa zoon aan William Harley wekte, verhoogde zich nog door dn bevreemding welke de ant woorden van 'l hoofd der Pequods bjj hem te weeg bracht. Het was die man niet meer, die slechts moord en wraak adeinde, en die den dood trotseerde, indien hij sleohls zijne vijan den kon treffen liet was nu oen onderwor pen en gelaten mensch, die de smart on den dood aanvaardde als de straf van zijne vroe gere misdaden en van hetgeen hij zijne jaren van dwaling nopmde.-Eensklaps ontstond bij William eene gedachte, die hem het geheim, dat hem verbaasde, hielp verklaren. - Co rambo was zeker Christen geworden, en hierdoor moet bij in zijn nieuw geloof don heldenmoed dor deugd goput bobben. ZEVEN ENTWINTIGSTE HOOFDSTUK. Moed en gelatenheid. William kwam dos anderen daags tegen tien uur w eder in de gevangenis, maar thans had hij eon bevel van den gouverneur, het welk hem vergulde om de gevangenen onge hinderd te bezoeken hij was vergezeld van eene vrouw, die eveneens voorzien was van de noodige vergunning om Oramaïka te be zoeken, (Woidt voortgezet.^

De Volksstem | 1914 | | pagina 2