iOESiHuG-ZIE Oppassen Officiëel bericht 'T EEN EN 'T ANDER Buitenland Nieu wsberichten 2 macht van Europa, zoowel op handels- en nij verheids- als op financieel gebied. De Sun verhoopt dat de Amerikanen Zich op de hoogte zullen houden van de om standigheden Al wat eenigszins aan eenen algemeenen Europeeschen oorlog zou gelijken zou de toe komst op ekonomisch gebied verzekeren aan ifcmerika, en vooral aan Noord-Amerika. De verlamming van financiën en handel, gedu rende eene dergelijke omwenteling, alsook de staat van verdooving die er ?q« cp volgen, zullen het veld vrij laten aan al de natiën dié hunne krachten niet hebben verspild, en niet .verzwakt zijn. De meesterschap van Amerika Dp zee, ging ten onder in den burgeroorlog. 'Amerika zou dezelve, ten gevolge van eenen Europeeschen oorlog, kunnen herwinnen. De oorlogswaanzin, waarmede Europa be hept schijnt, zal meer dan eene gelegenheid geven aan de Vcreenigde-Staten van Noord- lAmerika om grootsche plannen door te drij- «ven. Benevens andere aangelegenheden, zal het eene goede kans zijn om het land uit zijnen toestand te helpen van schuldenaar jegens Europa, waar een aantal Amerikaansche rwaarden in handen zijn. TUSSCHENKOMST VAN DEN PAUS. De Nuovo Giornale italiaansch blad, kondigt een nieuws af, zeer belangrijk, indien het echt is Het blad zegtDat de keizer Frans-Jozef aan den Paus geantwaord heeft op de vraag van Zijne Heiligheid, de Europeesche vrede niet te storen. De Keizer bedankte Z. H. den Paus voor zijne welwillende tusschenkomst en bood hem de verzekering zijner hoogachting. Na de redens uiteengezet te hebben, die de Oostenrijksch - Hongaarsche •monarchie dwongen de wapens op te nemen tegen het Servisch rijk, besloot de Vorst zijn antwoord, de wcnschen vormende opdat het God zou be hagen Europa tegen eene ramp te bescher men. i Wij laten het Italiaansch blad de verant woordelijkheid dezer mededeeling. DUITSCHLAND zou tot den oorlog besloten hebben. De Agence des Balkans beweert uit St- Petersburg hot volgend telegram ontvangen te hebben Het bombardement van Belgrado door de Ostenrijkers heeft den toestand merkelijk er ger gemaakt. Tot hiertoe aanzag men het feit van het. bezetten der Servische hoofdstad door de Oostenrijkers, zonder bloedvergieten, als eene gebeurtelijke politieke daad, die de di plomatische onderhandelingen niet zou scha den. Thans is daar geene spraak meer van. In de Russische officleele kringen verklaart men dat de daad van Oostenrijk een aanval daar- stelt, dien Rusland, zooals het reeds dikwijls werd gezegd, niet kan aannemen. Dus zou men van alle hoop tot bemiddeling moeten afzien. De openbare meening, meer en meer sym pathiek voor Servië en vijandig aan Duitsch- land is overigens overtuigd dat de oorlog en kel nog eene kwestieis van dagen. Het hangt alleen van Duitschland af of de oorlog bij Servië en Oostenrijk zal beperkt blijven of niet. Men is overtuigd in de Russische officieele kringen dat men te Berlijn tot den oorlog be sloten heeft. In afwachting bereidt zich Rusland geest driftig tot zijne lotsbestemming. Triestige sires, die er altijd op uit zijn om de bevolking af te persen, 'aten het nieuwsje nu de ronde doen, dat er geene bankbriefjes meer uitgewisseld worden in de Belgische banken. C3 2? St, 2X3. SijL Ss: £1 DE MAAGD DER WOESTIJN 37° VERVOLG. William stond verpletterd. Voortaan was hem alle hoop henomen om te vernemen wat er van Helena géwordén was, en do ramp die do familio Thompson was overkomen, vergrootte zijn verilriet. Het was thans doel loos voor hom om langer op Rama te blij ven. Na aan John te hebben opgedragen om hem oenen bode te zenden, zoodra hem het geringste van Helena ter ooren zou komen, sloeg hij reeds des anderen daags wedor den ■weg naar Boston in, om tegenwoordig te kunnen zijn bij het proces van Corambo en Oramalka. DERTIGSTE HOOFDSTUK. Verraad. Wij lieten Cesar Liongel met zijne man schappen op den weg naar de berjen van Abrnw Kor. Een Indiaan, die reeds sederl lang bij den majoor Thompson in dienst was, diende hun lot wegwijzer, en zich op zijne meermaals beproefde trouw verlatende, zei to men zonder vrees den tocht voort. De oorlogskreet werd niet meer verno men, en do stilte van hot woud, zoo diep als die van het graf, werd slechts afgebro ken door het geschreeuw van den eenzamen nachtuil. De maan wierp huar zacht geheimzinnig licht op het pad der krijgslieden. Nog weinige uren en dan moesten de voor- slo loppon der bergon zich aan hunne oogen verloom-n. Niet ver van daar was een rondo plek, die Te Brussel en elders loopen sommige men- schen met hunne briefjes naar de banken om klein zilveren geld. De bestuurders der Banken stelden de men- schen gerust, maar de spekuleerciers bieden intusschen S5 fr. voor een briefje van hon derd. Er zijn altijd menschen die zich er laten aan vangenoppassen dus. De briefjes heb ben de waarde van de züveren munt. Men zende de triestige sires wandelen. Ziehier nu ten andere het dat het Belgisch Staatsblad, Vrijdag morgend afkondigt Onrust is verwekt bij een deel van "t pu bliek nopens het uitwisselen van de bank briefjes. Deze onrust heeft geen reden van bestaan. De Belgische Bank bezit geld genoeg om al de briefjes in speciën te wisselen. Men wachte zich dus zijne briefjes te ver- koopen onder de waarde. Wie ze dus van de hand zet, aan minderen prijs, zal er de ver liezen van dragen. Elkeen weze gerust, d De levens- en vervoermiddelen moeten in 't land blijven In den Moniteur van heden verschijnt Dog het volgende koninklijk besluit Art. 1. Het is voorloopig verboden over do grenzen te water of te land, 't volgen de uit te voeren 1® Allerhande hoornvee en paarden, do veulens uitgezonderd 2® Tarwe, rogge, gerst, spelt, gruis, graan en bloem llaver, strooi en ander dergelijk voeder 3" Allerhande automobiels en motocy- clottes 5® Smeerolie en alle olio kunnende dionen tot verlichting en drijfkracht 6® Alio soort van rijtuigen kunnende dienen tot 't vervoer met dieren. Art. 2. De minister van geldwezen is met do uitvoering van dit besluit gelast en liet treedt in voege don dag na zyu afkon diging. Samentrekken der troepen. Do troepen zullen zich volgenderwijze sa mentrekken Hot 1® en 3" bataljon van het 1° linie gaan van Gent naar Aath. Het 1® bataljon en de school van het 3® linie gaan van leperon naar Oostende. Het 2® en 3® bataljon van het 8® linie gaan van Antwerpen en Vilvoorde naar Laken. De school en het 1® bataljon van het 10° linie gaan van Aarlen naar Namen. De school en het 1® bataljon van het 12® linie gaan van Verviers naar Luik. Het 1® bataljon van het 1° jagers gaat van Diest naar Charleroi. Het 3® bataljon van het 3® jagers gaat van Leopoldsburg naar Doornik. Do artillerie der gemengde brigaden ver voegt don staf. Inkwartiering bij de burgerij te Brussel en voorsteden Daar de knzernode opgeroepen manschap pen niet kunnen onder dak brengen, zoo worden reeds maatregelen genomen om do troepen bij de burgerij of in openbare gebou wen in te kwartieren. Molenbeek heeft bericht ontvangen dat het een gedeelte van het 9® linie zal hebben onder dale to brengen. Etterbeek zal moeten zorgen voor de man schappon der artillerie. Schaarbeek en Brussel zullen zich met do karabiniers belasten. In de gemeenteschool der vaartstraat brengt men bedilegoed aan voor liuietroepen. Uitdeeling van kardoezen Donderdag morgend, van 8 tot 10 1/2 ure, dus op 2 1/2 uren tijd. werden in do kazerne van het 9® linie 450.000 kardoezen uit de kel ders gehaald en bovengebracht. Elke soldaat ontvangt 120 knrdo'-zen. De kardoezen wer den in pakjes van 15, neergelegd bij de kom- pagnieaan voerders. De reservelevensmiddelon zyn insgelijks door de vijanden met dit kreupelhout be dekt was. liet was daar dat Liongel met zijn volk don majoor moest afwachten. Luitenant, het is een lange marsch ge weest, zeide de Indiaanscho wegwijzer, op het oogenhlik dat zij bij eene groote rots aankwamen zoudtgij niet een oogenblik hall luien houden, uwe manschappen schij nen zeer vermoeid en om op de ronde plek te geraken, moeion wij door een slijkerig moeras heentrekken.» Halt 1 riep Lioimel, en het kleine leger tje stond als een man stil. Verondersteld, dat de wilden talrijker zijn dan ouzo troep, zeide Ralk, met een klaarblijkelijk govoel van hoogmoed, zoo tart ik evenwel hunne helsche bende, om ons het schoone schouwspel te verloonen, dat wij zoo oven gezien hebben. O I die krijgstucht, dio krijgslucht 1 Indien wij hier den majoor bloven wach ten, zeide Liongel wij zijn niet ver van de ronde plek en er is geen andere weg. Door zijne ervaring bijgestaan, zouden wij misschien een middel vinden om het moe ras over te komen, zonder in oen modder te zakken. Niets gemakkelijker dan dit, zeide de Indiaan wanneer gij eenige boomstam men omhakt en zaagt, dan kunt gij eene brug maken, dien aan de overzijde van het moeras brengt, dat wel is waar diep, maar ook tevens smal is. Wol luitenant, zeido Ralk, nw denk beeld is uitmuntend, Verondersteld, dat de majoor knorrig is, dan zullen wij hem zeg' gen, dat wij niet fatsoenlijk aldus in den modder konden plassen, zonder te zien waar w ij onze voelen moeten zetten: Boven dien knort onze maag wat sterk, en hut zou DE VOLKSSTEM reeds in gereedhoid gebracht, evenals de ver- plegingszakjos. Uit het Kamp van Aarlén. Al liet proviand naar Aarlen gezonden in 't vooruitzicht van het troepen verblijf, is terug naar Brussel weergekeerd. Een kudde van 24 koppen hoornvee werd uaarNamon gezonden. Een extratrein met een millioen geweerpa tronen is uit Aarlen te Brussel aangekomen. Nationale Bank van België. De Nationale Bank 'lieeft het diskonto met oen ten honderd verhoogd. Opkoopen van paarden 't Allen kante zijn officieren op gang om paarden op te koopen, om dienst te doen bij liet leger. Do maatschappij der Brusselsche tramwegen heeft het gouvernement-bericht dat zij al hare paarden en al haar materiaal kosteloos ter beschikking stelt, om bü eene mogelijke al- gemeene mobilisatie behulpzaam te wezen. Dat wordt dio maatschappij algemeen ter oere gosproken.In d'uren van nood en gevaar moet iedereen weten te offeren. Geen bszoek aan Namen Gezien den zeer ernstigen toestand waarin do landen verkeeren, heeft de Koning z'yn bezoek aan Namen, dat Zondag moest plaats hebben, tot later uitgesteld. AAN DE BELGISCHE KUST De toestand te Oostende. De trek der Duitscliers en der Oosten rijkers naar hun Vaih rland, bij de eerste oor logsberichten, geleek aan eene ware vlucht. In sommige hotels vertrokken van 60 tot 80 gasten. De maatschappij der siaapwagens heeft voor 10,000 fr, reiskaarten met bestem ming voor Duitschland afgeleverd. In het station van Oostende kon het perso neel mooielyk 't hoofd "bieden aan den toe vloed van reizigers, die hun reisgood deden registreeron. Te Westende en te Wenduyne is de toestand dezelfde. De toestand in Blankenberghe Te Blankenbergho is het alles behalve ge ruststellend In eenige dagen zijn de meeste vreemdelin gen verdwenen. De Oostenrijkers-Hongaren hebben zich ge haast naar hun vaderland terug te trekken. DeDuilsebors volgden.-a grooten getnlle het voorbeeld der Oostenrijkers. Indien het leper inarsclivaaidig werd gemaakt, dachten zij liet vaderlijkhuis niet meer te kunnen bereiken. De valsche tydingen die men hier heeft rondgestrooid en die zelf werden aangeplakt, hebben veel bijgebracht-om onze vreemdelin gen te verwijderen. Onze groote hotels die op andero jaren twee honderd vijftig tot driehonderd klanten tellen zien dit getal beneden de honderd dalen. Steeds wordt opnieuw de afreis der besto familiën aangemeld. De moeste kamers die besproken worden, zijn' opgezegd, ook is niet enkel de teleurstelling groot, maar verdriet staat op eenieders geliuit te lezen. Zolcoro bnJraooolcK l.aUtloa gioisroo goen twee badgasten Iudien de toestand niet betert mag men zich hier aan de grootste ellende verwachton. Op clen spoorweg. De mi. nister van spoorwegen heeft besloten geldelijke belooningen te verleenen aan 6 paswerkers en meestergasten, die uitvindingen deden of verbe teringen aan toestellen toebrachten 4 paswer kers en freindraaiers dio plegers van diefstallen deden ontdekken of dioften verijdelden aan 1 machinist-onderrichter,; die misbruiken deed ontdekken; 29 aanteekenaars, laders, stoker/, machinisten, manmuvoj-^ en freindraaiers, die ongelukken voorkwamen;aan 199 laders, stokers wisselwachters, lampisten, manmuvors, rijtuig- kuischers, toezieht.ers va'h hetraaterieel en aarde werkers, voor daden vah eerlijkheid. Veertig agenten van verschil Idfrdfcn graad zijn aan de dagorde gebracht. Franscb Tteisca is -j v7-on in. Belsië Vérleden Zondag werden aan de Middenstatie te Antwerpen, door de tus schenkomst van M. G. Gits, eerste schrijver van niet kwaad zijn omhhaar to bevredigen. Daarop legde men /vuren aan en verslond eenige mondbehoeften, en uitgezonderd de schildwachten, lagen.allen weldra in eenen diepen slaap godoinpedd. Een licht geruisch deed zich liooren het geleek op liet gefluit van de meerei uit onze bosschen en op hot gekraak van drooge bla deren, wanneer een voet dezelve langzaam drukt. Liongel en Ralk, die vast sliepen evenals al de soldaton onder huil geleide, meenen op hetzelfde oogenblifc'eene koude hand de hunne te voelen drukten. Zij ontwaken en... waren gevangenen. Sterke ruwe handen hielden hunne leden geboeid. Wat hunne on gelukkige makkers betreft, deze lagen niet ver van hen zonder-bewegirg en zonder le ven. Van zoo vele manschappen, die nog voor weinige oogwiiblikken vol kracht en gezondheid waren, zijn er nog maar twee van in liet leven de anderen waren reeds niets meer dan lijken. Sprakeloos van verbazing en afgrijzen, kon Gesar Liongel alleen door de ongesteld heid zijner trekken, uitdrukken wat in zijne ziel omging. Ralk daarentegen barstte los in verwenschingen en bedreigingen tegen zijno overweldigers, wier woede meer dan eens noodlottige gevolgèh voor hem gehad zou lubben, indien hun opperhoofd hun armen niet tegengehouden en bet leven van den sergeant beschermd bad. Men maakte haatlig twee draagbaren ge reed tweo Indianen bolassten zich met Go- sar Lnngel en twee anderen maakten zich van Kalk meester, oti.aciiier do rolsoinkee- ronde, gingen zij in het bosch. Als hol ware om de wanhoop hunner ge vangenen to vergroólon, begonnen zij den don Stadsbond, een 300 tal duiven, komende van Cambrai (Frankrijk) losgelaten, dewelke deelna men aan eenen hrygsduivenpryekamp onder steund mot eene toelage van den minister van oorlog. Te 9 ure losgelaten en niettegenstaande een hevigen Zuid-Westen bries, kwamen de duiven in Cambrai aan om 11 ure 40. Dit is een nieuw bewijs dat de reisduiven zoo wel hunnen weg vinden van het Noorden naar het Zuiden,dan vaivhet Zuiden naar het Noorden hetgeen vele menschen niet gelooven. De hervormingen in liet Gonsotoestxuvrr Het Staatsblad van gisteren kondigt het verslag aan den koning af door minister Renkin opgemaakt met het oog op de hervormingen in het Congo- bestuur. Het verslag handelt over twee vraagstukken het belieer in de kolonie en het bestuur in het Moederland. De voorgestelde vermindering van het kader begrijpt 78 eenheden zij-heeft op dit oogenblik do ter beschikkingstelling van 44 beambten voor gevolg. Deze cijfers zyn niet definitiefhet zijn deze der verminderingen die onmiddelijk verwezent- lijk kunnen worden in de toekomst zal het per soneel van het boofdbeheer nog kunnen worden verminderd. Onder de ter beschikking .gestelde beambten zyn er die nog zeer jong rijn en waar van de diensten ongetwijfeld in andere departe menten zullen gebezigd kunnen worden. Zij zullen verplicht zyn de hun aangeboden be dieningen te aanvaarden, indien deze eene gelyke waarde hebben als die welke zij bij het Ministerie vnn Koloniën bokleoden. Het verslag aan den koning is gevolgd van het koninklijk besluit de herinrichting der diensten regelend. FRANKRIJK Tweegevecht te Parijs. Donderdag morgend om 11 1/2 ure. had oeue ontmoeting plaats in bet Pare des Prin ces te Parijs, tusschen den geneesheer inspec teur van liet twintigste legerkorps, M. Sclvnei- der en M. Gustave Théry, bestuurder van L'QSuvre verschijnende te Parys. Wanneer de bestuurder van het gevecht vuur bevool,mikte M.Schneider op zyn tegen strever, die niet verroerde. Nadat tot drie geteld was geworden verklaarde de genees heer niet te willen schieten op een man die niet miltt. De geiuigen beschouwden daarop het inci dent gesloten, en de tegenstrevers verzoenden zich. ENGELAND De lljkplechtigheden der slachtoffers van Dublijn. Men meldt uit Dublijn dat de drio slacht offers der botsingen van Zondag avond, plech tig zijn ier aarde bestold. Men relcent dat wel 200 duizend nieuwsgie rigen waren bijeengestroomd, onv den oiude- loos langen stoet te zien voorbijtrekken. Al de partijen zijn hst eens nopens de Home Rule Eene dringende vergadering der partij hoofden had Donderdag morgend plaats te Londen, bij sir Edward Grey, aangaande de Home Rule Men gelooft algemeen dat men er tot eene overeenkomst gekomen is. ALBANIË Het ontslag der Hollandsche officieren. Bij het overhandigen van het ontslag der Hollandsche officieren, heeft generaal Deweer aan den prins verklaard, dat zyns landgenoten op ditoogenblik Albanië niet zullen verlaten, maar .allen zullen vertrekken wanneer de toestand eenigzins opgeklaard is. De twee kinderen van koning Willem I zijn naar Sinaïa, in Rumenië geleid. TRIPOLITANIË De grensbepaling met Fra*sche bezittingen De Italiaansche enFransche afgevaardigden hebben ad referendum een voorloopig akkoord geteekend betrekkelijk de technische gesteldheden te volgen door de kommissie die zal belast worden met het trekken der wes ter- en zuidergrens tusschen Tripolitanië en deFransche bezittingen. roemrijken uitslag, waarmede hunne pogin gen bekroond waren, to vieren met die zan gen, welke al hunne toch ion vergezellen. De mannon met de bleeke aangezichten zijn over de groole meeren gekomen die bunne landstreken bespoelen zij zijn vuur en dood komen brengen op onze bergen en in onze vruchtbare dalen. Zij hebben hunne dondors op ons ge worpen. Onze grijsaards zijn gevallen, onze zonen hebben de hand des doods gezien. Onze vrouwen hebben de melk hunner borsten doen druipen op do lichaamtjes van hunne kinderon, welke de bleeke mannen vermoord hadden. Onze dochtors hebben geweend op de ovorblijfselen der krijgslieden, die hun be loofd waren als gezellen op den weg van het leven. Onze krijgslieden hebben het graf gedolven voor diegenen, welke hunne va ders onder allen hadden uitgekozen om hen met den naam van dochter te noemen. Onze kraals zijn ingestort onder de bij len van onzo vijanden, en onze verbrande gewassen hebben hun slof vermengd mot don grond dien zij versierdon. Wij moeten onze landen voorhoudon aan de bleeke gezichten, eu zij hobben dezelve met ketenen beladen. Maar onder don druil der slavernij, was de-zoon der stammen van Abrow Kor, vrij en lier gebleven. Onder het teeken der dienstbaarheid bewaarde de dochter der ber gen de liefde van hunne vrijheid. Zij lubben beurtelings gezong'-n, en op hunne stem hebben de zonen van Abrow Kor eveneens de wapenen en hel vuur in hunne handen genomen. Zij hebben het verblijf van hunne vijanden verwoest. Op hunne beurt hobben do vrouwen der! i AUGUSTUS -1914 Een getrouw gebruiker van het bekende mondwater Odol heeft Pegasus bestegen, en het volgeude vers gedicht, op eene niet meer onbekende melodie WijzeParrcHBN, Ik ken een aardig popje Met oogjes als fluweel, Zij heefteen aardig kopje, Maar haar tandjes die zijn geel. Laat my je nu eens ratjen Hoe dat verdwijnen ken, Het gaat niet weg door baden, Ik raad je Odol aan. Het staat er op te lezen, Op flesselien groot en klein, Men behoeft niet bang te wezon, Dat het bedrog kan zyn, Ja Odol moet er wezon Ja Odol meet er zyn Men behoeft niet bang te wezen Dat het bedrog kan zijn. Ja Odol is fijn In flesschen groot en kloia Odol. ja Odol moet er zyn, Odol maakt-mond en tanden rein. Odol, Ja het is Odol, dat er moet zyn Ja moet er zyn Odol, Ja Odol moet er zijn Odol maakt mend en tanden rein Odol, Ja het is Odol, (*)dat moet er zijn Ja moeter zyn. Natuurlijk is hier slechts sprake|van het •echte mondwater Odol. van de firma Lingner- Worke, Alitieiigesellschaft te Dresden. AUREUM SILENTIUM, zegt de wijze. Is spreken soms niet beter? De verbeteringen der scheikunde doen al te veel vergeten dat het laatste woord nochtans blijft aan de plantgewassen, voortbrengselen van de na tuur. Hunne geneeskundige weerde, vroeger gewaardeerd door diegenen die de weten schap der eenvoudigen kennen, thans beves tigd door de Chamberland's en de Koch's, spruit voort uit hunne weldeende bederfwe rende eigenschappendeze plantgewassen, onder den vorm van wezenlijke oliën, zijn de voornaamste grondslagen van het Tan- Üenwater van Doctor Pierre. Brussel. Brand. Donderdag namid dag, rond 2 ure, ontstond er brand, in het huis gelegen op den hoek der Rozen- en Koolstraten. Het vuur begon ep het tweede verdiep, in de slaapkamer van Mmo B... Deze laatste was afwezig en het noodsein werd gegeven door een gobuur. Bij de aankomst der pompiers woedden de vlammen reeds zeer geweldig. Eene vrouw, die alleen eene zolderkamer bewoont boven het brandend vertrek, vertoonde zich huilend aan het ven ster. Het was slechls met groote moeite dat men er in gelukte haar te redden. Na eene halve uur werkens was alle gevaar voor uit breiding geweken en kort nadien was de brand volkomen gebluscht. Heel de inhoud der kamer van Mm® B..., is vernield de lagere verdiepen hebben erg te lijden gehad zoo van het water als van het vuur. Men denkt dat de brand te wijten is aan een gaz- vuur, dat de bewoonster vergeten uit te draaien had. Verdwenen. Donderdag is in de hoofdstad de persoonsbeschrijving toegeko men van den genaamden Isaac B..., in 1894 te Goyols (Rusland) geboren en die in heel geheimzinnigeomstandigheden verdwenen is. Op het oogenblik zijner verdwijning was B... in het bezit van een groot aantal kost bare juweelen. De jongeling werd voor het laatst te Berlijn gezien. Op dit oogenblik be gaf hij zich naar België. Aanhouding. De heer Claessens, policieofficier, vergezeld van de agenten Doizó en Norré, is er in gelukt II. D..., Franschman, aan te houden, die, ondanks het verbod, handel dreef in saccharine. Men vond 11 pond op hem. D... verklaarde dat dit pak saccharine ten zijnent werd achter gelaten door twee onbekenden en dat hij de waurde van den inhoud niet kende. Hij werd niettemin opgesloten ter beschik king van het parket. Vechtpartij. Do genaamden Victor B..., uit de Werktuigkundige straat, en Emiel V..., koffiehuisbediendo, wonende Ze- rezostraat, bevonden zich Woensdag avond bleeke gezichten hunne handen voorgehou den aan de zonen van Abrow Kor, en zij hebben dezelve met ketenen beladen. De bleeke grijsaards zijn gevallen, hunne zonen hebben de hand des doods gezien. Laat de bruidegoms do maagden van hunnen stam beweenen, laat de jonge meis jes hem roepen, dien zij gekozen hadden tot medegezellen op den weg des levens. Want de kinderen van Abrow Kor zijn gekomen, en sterk gelijk de stortvloed van den berg, hebben zij alles omvergeworpen.» Weldra zullen de bleeke gezichten niet meer zijn, en de helden van den berg hunne schoone dagen wederzien. Vrijheid, vrijheid, roem aan de zonen van Abrow Kor. Bij het wanluidend samenldinken van die ruwe wilde stem/non, voegde Rallc zijne kroten van woede en wanhoop. Cesar Lion gel bewaarde oen somber stilzwijgen, en bad inwendig. Voor hef schijnen van de eerste zonnestra len, trokken de gevangenen den kraal van de bergen van Abrow Kor binnen. EEN-EN-DERTIG3TE HOOFDSTUK. Het proces. Terwijl de ongelukkige Cesar Liongel, in de macht was van wreede lieden, dio zijne nederlaag bezongen, verwachtte de andere gevangenen in den kerker van Boston, het oogenblik, dat over hun lot beslissen moest. Daags voor dezen plechligen dag had men dn drie \s ilden strenger dan ooit behandeld. Oramaïka was in een hok geworpen. Haar vader en Monako hadden hun vorig onge zond en morsig verblijf weder betrokken. ("Wordt voortgezet.)

De Volksstem | 1914 | | pagina 2