Een opsofiuddiogwokkend ielepm Laatste Berichten AMER JACQUES t'SS Kursaal van Oostende Stadsnieuws SPORT De Belgische Mobilisatie Vrijdag namiddag is in de Gentsche Handelsbeurs een telegram ontvangen, meldende, dat de diploma tische betrekkingen tusschen Ditilschland en Rusland afgebroken waren. De Engelsche vloot vóór Vlissingen Holland Mobiliseert ook De Duitsche Mobilisatie Rusland Mobiliseert thans geheel zijn leger FEESTWIJZER Suikerziekte - Eiwitziekte 1 AUGUSTUS 191* DE VOLKSSTEM in eeno herberg der Marktstraat. Op zeker pegenblik ontstond er twist tasschen beiden. Van woorden liwam het tot daden en beiden relden weldra over den grond. Op zeker ©ogenblik kon V.., die 't onderspit moest dol ven, terug opspringen. Hij haalde zijn mes te voorschijn en bi acht er zijn tegenstrevor eene diepe snede medo toe aan het gelaat. B..., werd do linker wang van boven tot onder opengereten. Het bloed stroomde overvloedig, en spatte op meer dan een vor- bruiker. V... vluchtte daarop weg. Hij werd echter korts nadien in zijne woning aange- houdon. Victor B..., wiens wonde tien cen timeters lang is en twee diep, werd naar het gasthuis geleid. De zuivere koffie doet velen kwaad Do Chicorei Vineart doet allen gyed. Laken Paarden op holEen genaam de Willem Mathieu, 32 jaar oud, wonende Kleine Groenstraat, 12, kwam Donderdag morgend, rond 11 ure, met eene kar bespan nen met twee paarden langs de Maria- Clin'stinastraat. Ter hoogte dor de Wauthier- straat verschrikten de dieren bij het voorbij rijden van eenon auto en gingen op hol. De voerman die zich op het gespan bevond, stelde alles in 't werk om de dieren in te houden, doch vruchteloos. Zij liepen het gaanpad op en botsten tegen een lanteern die verbrijzeld word. Ten gevolge van den schok verloor Mathieu het evenwicht en stortto met het hoofd voorover ten gronde. Hij werd in den val erg gewond. Men bracht hem in allerliaast eene naburige apotheek binnen, waar mun hom de eerste zorgen toe diende. Zijn toestand is uiterst bedenkelijk. Wat de peerden betreft, deze waren weg gevlucht on konden ongeveer 200 meters verder tegengehouden worden, na op gansch den doortocht een hevigen schrik gezaaid te hebben. Het is dank aan den policieagont M. Alexander Duj^gcgh dat do dieren kon den tot stilstaaan gebracht worden en alle verdere ongelukken vermeden worden. Antwerpen. Uit het vensier gevallen. Donderdag in den vroegen morgend. is de werkvrouw Elisabelh De Maeyer, 25 jaar oud, wonende Vloeschhouwersstraat, uit het venster harer kamer door een koepel geval len. De jonge vrouw, die aan de beenen gewond was, is naar het~ Stuivenberhgast- huis gebracht. Ook aan den Bernardschen steenweg bad een dergelijk ongeval plaats. Donderdag morgend werd gebeld aan het huis 329. De vrouw van den zeeman Coloniez, kwara uil bet venster der derde verdieping zien, maar verloor het oven wicht en viel in de straat. De ongelukkige werd een been gebroken en bekwam erge wonden aan liet hoofd; zrj is in bedenkelijkon toestand naar 't gasthuis overgebracht. Bij R. BLONDIAU, -47, L. Zoutstr., Aalst. Daar wordt alles m het huis gemaakt, en men be komt er een portret dat niet verbleekt. Wihéries. Schrikkelijke misdaad. Deze waa'sche gemeente werd Donderdag morgend in opschudding gebracht door oene vreeselijke misdaad. De mijnwerker Alfred Vallée, 34 jaar, leefde gescheiden van zijne vrouw, Aimée Vallée (zijne nicht), 36 jaar, die bij hare oudors teruggekeerd was. Don derdag morgond ging Vallée zijne echtge- nqole opzoeken, en toen bij in haar bijzijn wfts, zegde hij dat hij haar zou dooden. Voor aleer de vrouw kon vluchten, had de mijn werker haar reeds drie geweldige slagen toegebracht op het hoofd, bij middel ijzeren staaf. De ellendeling bracht haar nog twee slagen toe, als zij reeds ten gronde lag. De geburon snelden toe en Vallée maakte van de algemeene verwarring gebruik om te ontvluchten. De gendarmen van Bergen zijn er aohtor op zoek en het parket is ter plaats geweest. De toestand vau het slachtoffer laat geene hoop op horstel. Maldert Brand Donderdag morgend rond 9 1/2 ure, is brand ontstaan bij Louis De Meersman, nevens de Kloosterschool. Het vuur breidde zich zeer snel uit en alle meubelen bleven in do vlammen. Slechts met groote moeite kon het vee geréd wor den. Dank aan de hulp der geburen konden <le aanpalende gehouwen gespaard blijven. De schade is groot doch door do verzeke ring gedekt. ZOMERSEIZOEN 1914 Alle dagen 's Middags, orgelkoncert door M. Leander Vilain. Om 3 1/2 ure, symphoniseh koncert onder de leiding van M. Paul Goosscns. Om-11/2 ure, dansmatinée onder de leiding van Mevr. en M. P. Sclderslagh. Om 5 3/4 ure, orgelkoncert door M. Leander Vilain. Om 8 1/2 ure, groot symphoniseh koncert on der do leiding van M. Lóón Rinskopf. Om 101/2 ure, dansfeest onder do leiding van Mevr. en M. P. Seldcrslagh. Dinsdag -1 en Donderdag 6 Oogst om 4 ure KINDERBAL Zaterdag 1 Oogst, M. Maguenat baryton van het Opéra-Comique van Parijs. Om 101/2 ure, Groot Bloembak (Abonnement opgeschorst). Zondag 2 Oogst, om 31/2 ure, Mej. Margue- rito Goossens, van bet Koninklijk Muntschouw burg. Om 8 1/2 ure, (buitengewoon Concort), M. Mac Cormack, tenor van liet Métropolilan Opéra House on van het Koninklijk Schouwburg van Covent Garden. 'Maandag 3 Oogst, om 3 1/2 ure. Mevr. Wanda Frcy vau het Opéra van Berlijn. Om 8 1/2 ure, Mej. Eugénie Brunlet, dramati sche soprano van liet Opéra-Comique van Parijs. Dinsdag 4 Oogst, Moj. Ruby Heil. van Ju t Ko ninklijk Opéra van Covent Garden. Woensdag 5 Oogst, om 3 1/2 ure, Mej. Made leine Vigentini, pianiste. Om 8 1/2 ure, Marghareta Bevignani, lichte soprano van liet San Carlo, van Napels. Donderdag 6 Oogst, Mej. Eugenie Brunlot, dramatische soprano van het Opéra-Comique van Parijs. KERK VAM SINT-MARTINUS. Maandag aanstaande, 3 Augusti, maande- iijksche Vergadering voor de Huismoeders der Heilige Familie. KERK DER EE. PP. CAPUCIENEN. PORTIUNCULA. Zaterdag, 1 Augusti, om ure, uitstelling van 't H. Sakrament. 's Avonds, om 7 ure, plechtig Lof. Zondag, 2 Augusti, om 9 ure, plechtige Hoogmis, 's Avonds, om 5 1 ure, plechtig Lof a capella en Te Deum Franciscuslied van Ed. Tinei. Onder het Lof, sermoen door den Eerw. Pater HILARION. O. L. VROUW HEMELVAART, 15 Augusti. Om 9 ure, plechtige Hoogmis Missa in honorem S. Salvatoris van Nekes, 4 stemm. 's Avonds, plechtig Lof om 5 1 ure, Duo Seraphim 4 st. van Vittoria; Assumpta 4 st. van Kaim Tantum ergo 4 st. van Diebold. Onder het Lof, sermoen door den Z. E. P. BERTHOLD. Marialied, van Hamers. i Katholieke Werkmanskring. Lede gaat feesten op 2 Augusti, O. L. Vrouw ter eere. 't Volk gaat er naartoe stroomen. De leden ■an den Katholieken Werkmanskring zijn er uitgenoodigd. Te vergaderen in den Kring om 1 ure. Vandaar langs den Volkskring van St-Jozef naar Lede. Er moet veel volk zijn. DRANKBESTRIJDING Op Zondag, 26 Juli, hield onze Mariaveree- nlging eene belangrijke vergadering in de groote zaal van 't Belfort. rdeVoordracht door E. R. JACOBS, missionnaris van het H. Hart. Onderwerp Wat een goed lid der Maria- vereeniging zijn moet. De eigenschappen eener goede drankbe strijdster zijn drievoudig 1® eene vaste over tuiging 2® eene edelmoedige liefde3® eene vurige propagandageest. Overtuigd moeten wij zijn dat alcohol eene maatschappelijke kwaal is die moet bestre den worden, eene kwaal die met goed gevolg kan bestreden worden, en we moeten ze wil len bestrijden uit al onze krachten dan zul len we ook, evenals onze Vlaamsehe voorva deren, winnen wat we wilden I Bezield met eene vurige liefde tot God eene edelmoedige naastenliefde. We mogen niet onverschillig toezien op den sleep van ziekten, armoede en zonden waarvan zoovele onzer medemenschen de slachtoffers zijn, ten gevolge van het drankmisbruikmaar we moeten strijden voor onze zaak, kloekmoedig wantDe liefde tot Christus dringt ons I We moeten een ijverige propagandageest aan den dag leggen door eene degelijke, ver standige en echt christelijke werking, ande ren voor onze beweging winnen. Daartoe moeten we het geduld hebben van een lijn- visscher die bij zich zelve zegtBijt de visch vandaag niet, hij zal morgen bijten en dfe het niet opgeeft vooraleer hij menig vischje heeft op 't drooge gebracht. De Eer- weerde Spreker drukte ten slotte den wensch uit dat ieder aanwezig lid het vaste besluit nam van ten minste één persoon uit zijne omgeving voor onze Vereeniging bij te win nen opdat we weldra een leger worden dat, sterk door zijn getal en door zijne krachtige werking ons drinkend volk tot een streng ma tig volk zoude maken. (Geestdriftige toejui chingen getuigden van eenieders instemming met dezen wensch-) Do verslaggeefster, J. C. Nieuwe leden kunnen zich steeds wenden tot Mevrouw Van Ootegem, schrijfster, Mo lenstraat, of tot de jufvrouwen propagandis ten. PER TELEFOON WIEL RIJ DEN Koers per ploegen Zondag 2 Oogst wordt de koers per ploe gen betwist, op eenon afstand van 55 kilo meters op de baan M<'lle, Quatrecht, Wetle- ren, Scliellebello, Wichelen, Sclioonaarde, Appels, Audegom, Gijzegem.Hofslade, Aalst, Oordegem, Quatrecht, Melle (herberg Voer- an). Vertrek van de eerste ploeg (5 man, waar van 4 tollen) om 9 ure dan iedore 5 niinu- ton eene ploog, aan de Voerman, Brussel- schens'.eonweg. Do overwinnars zijn houders voor een jaar van den prachligon beker der Wiolrijders- ereeniging van Oost-Vlaanderen, daarbij ontvangen zij ied«r een zilveren eeroteeken de 2® elk een verzilverd eereteekon de 3® een bronzen. Reeds vijf c'uhs zijn ingeschreven. De strijd zal dus prachtig zijn. 'I Is de vroegere baan die mon gekozen heeft; dat zul do clubs meer genoegen doen. 't Is de tijd van iedor rijder die gerokend wordt. Gentscha Velodroom (Brugschen steenweg) Maandag 3 Oogst aanslaande om 5 uron den velodroom, groote koers van 2 uron met de verzekerde deelname der volgende renners Philippe Thys Albert De Jongho Pier Vundevelde Achille Do Pauw v Julien Tuyllon Albert De Beider. Het bestuur onderhandelt nog niet ver- schillonde renners, waarvan wij in een vol- gond nummer de nainon zullen opgoven. Donderdag .avon'd en Vrijdag morgend zijn nieuwe ministerraden geliouden geworden, onder voorzitterschap van Koning Albert. Er werd besloten onmiddellijk al de reserveofficieren, bekoorende tot bet veldleger, binnen te roepen. De binnenroeping der klassen van 1909 en 1908 wordt ieder oogenblik verwacht. Vccrraacf voor het Belgisch leger. Vrijdag morgend werden voor rekening van bet BelgïscH leger, te Antwerpen 130.000 zakken tarwe aangekocht, aan 25 fr. per 100 kgr. Do toestand in G.-H. Luxemburg. Talrijke magazijnen zijn bier reeds ge sloten. De anderen verbaasten zicli te verkoopen, wat zij nog in magazijn heb ben. Donderdag werden bier Duitscbers gezien, die nauwkeurig de bruggen onderzochten-,- waarna zij zich snel verwijderden. DE NATISNALE BANK. De Nationale Bank beeft eene mededeeling gezonden aan de- dagbladen, hen verzoekende te melden, dat alle Bclgjache bankbriefjes aait tfö volle waarde uitgewisseld1 worden eu het zullen Wijven. Echter moet bet volk verstaan, dat men toch de bedienden den nooddgen tijd moet laten, allen die zich aanbieden te voldoen. Het is een misdackt te veronderstellen, dat de gebeurtenissen, al werden zij nog zoo erg, iets aan de waarde der bankbriefjes zouden veranderen. Om zulks npg beter te bewijzen, beeft de Nationale Bank besloten, onmid dellijk voor 2Q>miïlioen goudstukken te doen slaan. Oneerlijke uitbuiters doorliepen Donderdag Waalsch Brabant, maakten de lieden wijs dat de bankbriefjes binnen eenige dagen waardeloos zouden zijn en kochten deze van 20 fr. op voor 17, 15 en zelfs 12 frank. Kan men die bedriegers niet in 't droog zetten De Belgische ruiterij naar de grens. Sinds Vrijdag morgend zijn afdeelin- gen ruiterij naar de Fransche en Duitscbe grenzen gezonden. voer het leger 4e Aalst. Vrijdag namiddag werden te Aalst een twintigtal paarden en wagens voor het leger, door de firmas De Wolf, D'hondt, en heeren Schuermans, Van der Schueren, Simoens eu Dauckaert. Alles moest denzelfden avond naar Dendermondo gezonden worden. Per telefoon werd ons Vrijdag namiddag bericht, dat de Engelscbo vlcot, welke Woensdag nacht uit Portland vertrokken was, vóór Y'liesiugen ligt. Engeland roept reservisten binnen. Al de Engelsche douaniers, policie- mannen, mariniers, enz., tot de reserve bekoorende, worden bij hoogdrin gendheid; teruggeroepen. Vrijdag namiddag beeft Koningin Wilhelmina der Nederlanden, Eet dekreet geteekend, .'de- algemeene mobilisatie van bet leger bevelende. Alle reservisten, en soldaten moeten in den kortst mogelijken, tijd bun garni zoen vervoegen» De Duitsche mobilisatie wordt zeer snel doorgedreven. Van nu af is bet on mogelijk telegrafische of telefonische verbinding te krijgen met Duitscbland. Alles wordt*aan kontrool onderworpen. De Duitsche troepenbeweging. De Duitscbers trekken hunne troepen sa men in den omtrek der Fransche grens. De reservisten van de aangehechte provinciën (Elzas) worden eerst binnengeroepen. Een strenge waakzaamheid wordt uitgeoefend op de autos en andere voertuigen, komende uit Frankrijk. Onderrichtingen zijn ook gegeven, opdat geene Elzassers meer naar Frankrijk zouden kunneh uitwijken. Ook de bruggen over den Moezel worden streng bewaakt en zijn door troe pen bezet. Een keizerlijk bevel is uitgevaardigd waarbij streng verboden wordt koorn, vee, paarden, enz., uit te voeren. Czaar Nikolaas heeft Vrijdagmorgend een nieuwe ukase uitgevaard igd, ook de mobilisatie bevelende, vanal de troepen, welke gisteren niet gem obiliseerd werden. De Russische eïschem Uit StePetersburg wordt gemeld, dat de Russisch- Oostenrijkscbe onderhandelingen, welke Donderdag afgebroken waren Vrijdag hernomen zijn. Rusland eisebt van Oostenrijk do verzekering, dat bet Ser visch grondgebied niet zal verminderd worden en dat Oostenrijk zich zal ont houden Servië tot een protektoraat te maken. Eene geheimzinnige boodschap. Vrijdag morgend is de groothertog von Hessen, broeder der czarina, naar St-Petersburg vertrokken, met een eigen handig schrijven van den Duitschen keizer, bestemd voor den czaar. Ongetwijfeld heeft zulks betrek op den internationalen toestand, doch in de officieels kringen hecht men er niet veel belang aan, daar de groothertog de noodige bevoegdheid' niet bezit, om internationale zaken to bespreken. Do Oöstenirijksch-Seruische krijgsverrichtingen. Uit Nitch wordt verze kerd, dat de Servische mobilisatie binnen de drie dagen zal geëindigd zijn. Anderzijds wordt ook gemeld, dat do poedermagazijnen van Belgrado, weike tijdens do beschieting vernield werden ledig waren. Do Oostenrijkers achteruitgeslagen. Twee Oostenrijksche legerafdelin gen die te Konatcb, in den sand jak van Novi-Bazar, poogden vooruit te drin gen, zijn door eene Servische legerafdeeling achteruitgeslagen. Langs beide zijden zijn eenige dooden en gekwetsten. Dok op dé boorden van de Drina hadden schermutselingen plaats, doch zondter erg. Fransche deserteurs bieden zich aait om terug dienst te nemen. In bet Fransch gezantschap van Luxemburg hebben zich talrijke Fransche deserteurs aangeboden, om naar hun vaderland teruggestuurd te worden, ten einde op nieuw dienst te nemen. Voor ds STAD en h6t Arrondissement AALST AALST. 16 Oogst. Reis naar Antwerpen door den Katholieken Werkraanskring, Aalst, afdeeling Reizigersclub. 6 September. Uitstap van den Katholieken Turnclub Steun geeft Moed met muziek, naar Gent-Muide. 6 Sept. Feestzaal van St-Jozefscollege. Op voering van Msrodates, drama in vijf bedrijven en Tooneelstudieën. (J. Van Maurik), blijspel, door da Katholieke Vlaamsehe Studenten- gilde Do Witte Kaproenen Aalst. 20 Sept. Ste Barbara. Feest der Vrije Brand weer. 27 September. Om 5 ure namiddag, luister- rij tooneelfeest in den Katholieken Werkmanskring, door de tooneel- maatschappij Arbeid en Kunst, der* Christene Vabvereemgingen van Aalst. Worden opgpyeerd Zijne Eer, drama in 3 bedrijven en Een uurije in een Amerikaansch Logement, blijspel in 1 bedrijf. 11 October. Koninklijke RederijkkamerDa Catharinisten 1® kHnstvertooning. 18 October. Koninklijk Gezelschap 't Land van Riem Opvoering van Debo rah, groot lyrisch drama in 7 tafe- reelen. 19 October. Tweede opvoering van Debo rah, 8 Novemb. 1914. Om 5 ure 's avonds, Luis terrijk Tooneelfeest door de Oud- leerlingen van St-Martinusgesticht. Opvoering van Vergeten en Verge ven, drama door Palrner-Putman. Het onderbroken Jubelfeest, blij spel door A. Cossaert. 6 December. Koninklijke RederijkkamerDa Catharinisten2® kunstfeest. 13 Decemb. Koninklijk Gezelschap 't Land van Riem Prachtige Vertooning ten Schouwburge. 14 Decemb. Zelfde vortooning. 17 Jan. 1915. Koninkl. RederijkkamerDe Ca tharinisten 3® vertooning. 31 Januari 1915. Koninklijk Gezelschap 't Land van Riem Prachtige Vertooning ten Schouwburge. 1 Februari. Zelfde vertooning. 7 Maart 1915. Koninklijke RederijkkamerDa .Catharinisten4® vertooning. LEDE. J® en 9® Augustus. Uitgang van den prach« tigen stoet van O. I,. Vrouw van Zeven Weeën. N.-B. De katholieke Maatschappijen van de Stad en het Arrondissement worden beleefd verzocht de datum's hunner fees ten, zoohaast mogelijk aan T beheer van ons blad mede te deelen. Schouwburgen.Brussel Zomerpaleis. Afwisselend spektakel. Oud-Brussel. Afwisselend speetakel. DUIVEN NIEUWS VRIJEN BOND AALST Duiven uit Noyon gelost ora 9 uren aai komst 11.33 ure. Zondag 2 Ausoslns, prijsvluclit uit Noyon inbrengst Zalen-'a? 1 Augustus, van 5 ure tol 8 1/2 ure sli'.'t 's inorgends, bij Ed. Com- morman, Vurkeusniarkt. MEDEDEELINGEN NIEUWERKERKEN (Kwalealraat). Gouden bruiloft. Maandag 4 Augustus vieren de echtelingen Abel Atlam-DeTroyer huuno gouden bruiloft. Om 9 ure zal er eene solemneele Mis ge zongen worden, waarin de gevierde echtelin gen met al hunne kindoren en kleinkinderen zullen tegenwoordig zijn daarna ontvangst op het gemeentehuis. In den namiddag zulb-n er in de KwJilestraat groote feestelijkheden plaais hebben, want de geburen houden er aan Abel en Constanlia waardig te vieren. Verstoptheid Speen Bloedarmoede Volledige en spoedige genezing door de nieuwe produkten van D' G. DAMMAN, spe cialist. Vrtfagt kostelooze brochuur n° 71, met be wijsschriften aan de I.aboratoires, 76, Trooa- straat, Brussel (België). MARKTPRIJZEN Aalst. Hopmarkt, 31 Juli. Marlet vaster. Prijzen in opslag, beschikbaar fr. 115,00; nieuw gewas, fr. 57.50 k60. Anderlecht.wekclijksehe Markt Kalveren 1316, pr(js pei kilo op voet fr. 0,95 a 1,27. Brussel.—wekelQksche markt, kalveren 141, fr. 1,15 a 1,45. Gent Veemarkt van vrijdag gotal te koop gestelde dieren: Vette koeien 10; Melkkoeien 3; Groote ossen 0; Jonge ossen 8, Vaarzen 10; Stieren 14. Varkens i55 Kalveren 210, Ma gere beesten 183; Schapen 2, Geiten 0, Viggens 915. De goede stalbeesten golden van 1.S0 tot 2,00. De kalveren van fr. 2,20 tot 2,40 per kilo, ge slacht vleesch. Do schapen van fr. 1,80 tot 2,00 per kilo, ge slacht vleesch. .v-„ De varkens van 70 tot 100 kilos én daarbovon, levend gewogen, golden van fr. 1,20 tot fr. 1,25, volgens kwaliteit. Audenaarde w.marktAardappelen 7,50. boter 2,45. eieren 2.40. viggens 40. konijnen 2.00. Weiteren, wekelijksehe marktBoter 2,80 eieren 2,5') a 2,75viggens75 b. 90kiekens stuk 3,00; aardappelen rootle 11 ,>H) id. witte 8.50 konijnen 1,40 jonge duiven 1,20. Geeraarsdbcrgen 31 Juli Tarwe de 100 kilos 20,1)0 Mastelnin 18,50; haver 20,00; Rogge 17 50; booiien 22.00; Aardappelen 11,00; lijnzaad 34,00 koolzaad 00.00 boter de kilo 2,CO a 2,80 eieren per 25, fr. 2.52 ruw vlas 0.94. WEERKUNDIGE WAARNEMING van M- Camiol Praet, opticien-specialiste Aalst, Lange Zoutstraat, Q 31 juli. 16 urei Barometer 764® Thermometer 19'5 W ind noord-west Tooruits schoon wcc-r

De Volksstem | 1914 | | pagina 3